Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 95 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 10:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kač
Inu, máš to krásnou Asii, proč to kazit neonkama? Chceš akva oživit nějakou hejnovou rybkou a něco barevného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 10:08 Žena Kač [131] Re: katterinecka
Jo to tenkrát bylo úplně jiné akvárko, 70 litrů, akvaristika nebyla žádná věda, jako dnes ;) Taky si myslím, že už bych dneska neměla žádný problém, ale asi z toho mám nějaké trauma, či co stydim díky za ten odkaz, o něčem takovém jsem vůbec nevěděla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kač
Koukám že máš celkovou tvrdot 9, to by neměl být žádný problém. Taky si určitě před deseti lety neměla akvárko takhle zařízené, s tolika rostlinami. Nic se nedá říct na 100% ale myslím že by se jim tam dařilo dobře.
S tím sehnáním to nebude tak hrozné, u medak se dají poslat poštou jen jikry a můžeš se je nechat vylíhnout až doma. rybicky.net/forum/16077
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:50 Žena Kač [131] Re: katterinecka
Děkuji za vyčerpávající odpověď! :) Pro gavůnky se mi nádrž zdá docela malá, i když při zakládání jsem o nich hodně uvažovala. Abych byla upřímná, neonek se trochu bojím, protože s nimi mám špatné zkušenosti (myslím, že pro ně není vhodná naše voda), ale to je už 10 let, tak bych to možná mohla zkusit risknout. Sekavci si ryb vůbec nevšímají. Ale medaka zní dost zajímavě :) Budu o tom přemýšlet i když nakonec to zas skončí vše na tom, které ryby dokážu sehnat. Každopádně děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kač
nebo medaky rybicky.net/atlasryb/medaka_oryzias_woworae ale s těmi nemám zkušenost. Rozhodně než bys pořizovala nějaké malé rybky, tak dej dřív pryč ty perleťáky, a nevím co na ně ti sekavci.
Zajímaví jsou i gavúnci, kteří jsou sice povětšinou dost velcí ale jsou i menší druhy, ale je dost možný že budou zobat krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kač
Pokud by to měla být asie tak koukni na malé razborky, velké hejno bude vypadat dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 08:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kač
třeba modré neonky, které by ti to oživily i barevně (drží se víc v hejnu než neonky obecné nebo červené)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 08:15 Žena Kač [131] – Hejnové rybky
Zdravím, moudří akvaristé! Chtěla bych akvárium trochu oživit nějakou hejnovou rybičkou. Můžete mrknout do prezentace, ale i vám to tu vypíšu - zhruba 160l, 11x razbora klínoskvrnná,4x-čich. zakrslý,2x parmička krásnoploutvá,3x sekavec bogorský,1x ancík a momentálně i 3 č. perleťoví, kteří se ale budou stěhovat stějně jako poslední parmičky duhové.
No a já bych chtěla ještě nějaké rybky, tak uvažuji, jestli jen posílit řady razbor? Chtěla bych možná něco barevnějšího, ale ne živorodky a ideálně z Asie...Dania se mi nelíbí a tak mi nějak z toho uvažování lezou pořád jen razbory. A tak se ptám vás, protože víc hlav víc ví :) Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 12:06 meleri Re: malyLibor
ahoj, chtela jsem pouzit ten z. filtr Eheim jenze jak napotvoru mi syn "ukradl" tu fajfku co se na ni nasazuje filtracni pena, hledala jsem to vcera vsude a je to v haji....a navic mam i sama pochyby jestli by to stacilo, protoze filtr jsem kupovala kdysi na mensi akvarko. Koupim v cr ten atman a pak to zalozim a budu mit stejne jeste tri tydny cas na rozmyslenou...poobhlidnu nadrze co tu lidi maji s zivorodkami a popremyslim.

co je blbe, ze treba platy se krizi s mecovkami ze jo, a pavi ocka zas s endlerkami a to opravdu nechci. chtela jsem endlerky, platy a mecovky nebo velkou zivorodku velkoploutvou, tak uvidim.
no a kdyby byly tetry tak bych urcite mela ty diamantove, a k tomu bud neonky nebo cerne tetry a casem tu akaru (pokud ji sezenu).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Hele, ujasněme si to. Můžeš mít živorodkárium - tam není problém s vodou tak, jak ji máš z vodovodu, ale pořídíš si pořádný filtr. Za 300,-Kč máš ten Atman s biomolitanem, a ten ti v pohodě ty živorodky utáhne, a i když budeš 3 týdny v Česku, nic se neděje, rybky to zvládnou.
Nebo můžeš mít tetry klidně 10 teter diamantových a 10 teter černých + malé pancíky na dno. Pak to nebude tak náročné na filtraci, ale pořád bych doporučoval Aman 201 + biomolitan - na tvé akva je to ta njlepší filtrace, pokud nechceš investovat do hrncového filtru. Ale pak by bylo opravdu dobré pořídit si reverzní osmozu. Není to náročné, nespotřebovává to proud, když si ji koupíš i s konduktometrem, budeš snadno vědět, kolik namíchat vodu z vodovodu s permeátem z osmozy a nemusíš se bát tvrdé vody. Osmoza dnes není žádná velká investice, u nás se dá i s konduktometrem koupit něco nad 1.500, na eBay určitě ještě levněji. Výhoda je, že s permeátem (vyčištěná voda z osmozy) můžeš zalívat i kytky, vařit z ní čaj a kafe (mají úplně jinou chuť), dávat do napařovací žehličky místo destilky (ušetříš za destilku)...
Ale ty si zvaž, co by se ti víc líbilo. Podle mne obě cesty jsou moc pěkné, ale nejde mít endlerky s terama... tedy, jde, ale není to ideální kombinace. Ideální je vybrat si to nebo to a tomu podřídit celé zařízení akváry - tím myslím především rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:35 meleri
no, ted jedu do cr a pak se vratim za dva tydny a budu to akva konecne zakladat a pak to uz budu muset rozseknout, diky Libore, jsi zlaty!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:33 meleri Re: malyLibor
jo, je to super napad! abych pravdu rekla, chtela jsem zezacatku toto akvarko jen s tou zivorodkou slicnou plus krevetky. ale kvuli deti jsem pak zacla uvazovat nad endlerkama, platama a mecovkama. mam sto chuti to tak udelat. o akva jsem zvykla se starat kazdy tyden, ale nevim, jestli na tolik zivorodek neni treba nejaky silny filtr?mam v planu jen penu plus zavesny eheim.uvazovala jsem mit tam jen ty endlerky, pak platy a mecovky. pa jsem si ale vzpomnela na rybky meho detstvi, tetry cerne, a zacla jsem uvazovat o nich, jsou to opravdu ty nejlegracnejsi rybky! sice se nemnozi v tak tvrde vode no, ale neva. no a jednoho dne jsem videla fotky tetry diamantove a ta mi fakt ucarovala! je to naprosto nadherna ryba!
takze jak pises, bud udelat to "zivorodkarium" a v tom pripade mam trochu strach co na to voda s obycejnymm filtrem a nebo "tetrarium" s tetrami diamnatovymi a s neonkami a s paru endlerkami. fakt nevim no.
je tady akva klub kde bych mozna ryby mohla nosit a taky i na inzerat prodavat, uvidim, jak navazu kontakty....
blbe je, ze jezdim co 4 mesice do Ostravy a nevim zda akva dva az tri tydny vydrzi! :-O chci rict, s tema ciste zivorodkama....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 14:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
V noci jsem přemýšlel ještě nad jednou věcí. Píšeš, že se ti líbí živorodky. Proč si tedy neuděláš akvárium pro živorodky? Buď pro čisté endlerky nebo pro nějaké krásné gupky (počítej s tím, že čistá endlerka nebo čistá gupka nestojí pár korun, ale má svoji cenu - opodstatněnou cenu, protože udržet čistou linii u ryb, které se tak rády sprčí s kdečím není snadné), a k nim třeba nějaké červené platy a zlaté (nebo černé) molly? Prostě 3 druhy nějakých ale opravdu pěkných a kvalitních linií živorodek, které se navzájem nepoprčí? Budeš mít pestré akvárko pro děti, nebude jim vadit tvrdá voda - nebudeš muset řešit osmozu, naučíš se o akvárko starat (udržet čistotu nebude tak snadné jako u teter a cichlid), ryby se ti budou množit, což uvítjí ja děti - furt se něco děje a jsou různé velikosti rybek), tak i ty - když budeš mít opravdu kvalitní rybky, můžeš jejich mladé za dobrou cenu prodávat na nějaké blízké burze nebo přes net nabzet akvaristům z celé Francie či EU. Není to na zbohatnutí, obzvlášť ne jen při jednom akvárku, ale zaplatí ti to alespoň vodu a elektřinu pro akvárko, příadně ti to časem vydělá na další, tentokrát už alespoň středně velké akvárko. Popřemýšlej nad tím. Mohlo by to být řešením... A po dvou třech letech můžeš přejít k jiným rybkám... a nebo tě chytnou živorodky za srdce tak, že už se jich nevzdáš a budeš chovat víc a víc druhů těchto velmi zajímavých a vděčných rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 13:15 meleri Re: romant
ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 13:05 R Muž romant [27982] Re: meleri
Nemusíš se bát o kytky nejeví zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 13:03 meleri Re: romant
jeste uvidim, jestli by mi je nemohli objednat v akvaristice, ale to by nebylo hned, az za par mesicu az bude akva pekne zabehle. ta akara zlata....filtraci pres raselinu planuju, mam ten zavesny filtr. takze potrebuji hodne skrysi? a co rostliny? nenici je? na kytkach mi fakt zalezi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2013 12:41 R Muž romant [27982] Re: meleri
Každá cichlida, či cichlidka v době tření dokáže projevit svůj temperament a záleží jenom na tom, jak je nádrž členitá, možnosti úkrytů a obhájení si svých teritorií a funguje to zvláštěpak u těch cichlidek velmi dobře, takže bych se toho, když je zajištěno výše popsané, až zase tak neobával. Samozřejmě, že je nutný jim dopřát kvalitní prostředí v podobě dobrý vody, často měněný spíš měkčí, ale i tvrdší vodou se dá pracovat a když se přidává nějaký rašelinový výluh, tak to funguje i na tvrdších vodách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 12:08 meleri Re: malyLibor
moc se mi libi ta akara zlata, to by bylo mit tak tri ! ale je tam psano, ze v dobe treni je agresivni, tak nevim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 07:38 meleri Re: malyLibor
ldekuji ti! moc se v tech narocnejsich rybach nevyznam, vubec jsem ani nevedela, ze akary bych mohla chovat, dekuji za ta jmena a ja si o nich neco prectu a uvidim.
ja jsem trochu blazen do zivorodek a ty tetry diamantove a ramirezky mi fakt ucarovaly...ale taky endlerky...mam strach ale aby ty male endlerky tak velke ryby potom neterorizovaly...
no...bude to se mnou jeste slozite...ja a rozhodovani ! !! libi se mi totiz vsechno ale jasne nemuzu vse nacpat!
dik a jeste se ozvu....;
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Ramirezky s živorodkama ne, ale ramirezky s hejnem 15ti teter diamantových, to by byla bomba. A místo otíků tedy ty pancíky, když máš s otíky špatnou zkušenost... No a možná místo ramirezek zkusit kouknout na poněkud méně náročné cichlidky? Např Cichldka Boreliho, kakadu, vysokoploutvá? Nebka akarka zelená nebo akara zlatá? Tyhle všechny cichlidky jsou moc pěkné a o poznání snadnější na chov než ramirezka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:00 meleri Re: malyLibor
ne endlerky nebudou s krevetkaa, ty planuju do noveho velkeho akva. z.slicne budou samy.
teter se nechci vzdat, ani endlerek, mam je prilis rada, ale neonek jo...
jake mas zkusenosti s tetrama diamantovyma? nadherna ryba ale nikdy jsem ji nechovala. vm jen ze je velmi zrava a placha ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 22:57 meleri Re: malyLibor
ja mam strasne rada endlerky, je to moje nejmilejsi rybka, puvodne jsem chtela jen je nebo ty z. slicne jenze kvuli detem to chci udelat jako spolecenske akva aby je to vic bavilo.
otiky jsem chtela dat, jenze uz drive jsem je mela cca osm a vsichni az na jednoho umreli.

uvazuju, ze se vzdam neonek, jsou to nadherne ryby ale trochu nudne pac prilis klidne. uvazovala jsem jeste nad platama tak peti nebo az do hooodne zabehleho akva tak za pul roku ramirezky...ale nevim, ramirezky s zivorodkama??? co myslite...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Endlerky jsou krásné... ale nehodí se ke krevetkám - velmi rády požírají malé krevetky a jsou schopn se za nimi dostat všude, i do trsů mechu... a nehodí se ani k tetrám diamantovým, které zas s chutí budou požírat malé endlerky... navíc více endlerek by zas tetrám a neonkám znečišťovalo vodu... tak si musíš vbrat. Sličenky naopak s krevetkama být mohou velmi dobře, což dokazují skvělé výsledky ivahy s jejich pěstováním v jednom akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 22:51 meleri Re: ivaha
dik. jasne! nebudu je trapit s ostatnima, pujdou ke krevetkam. zamilovala jsem si je a endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2013 22:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Tohle už je lepší plán. Doporučil bych ti jen vzdát se těch endlerek a zapomenout na ancistruse a místo toho si pořídit k 10ti tetrám diamantovým a 10ti neonkám (když už musí být dvě hejnové ryby) ještě 8-10 Otíků nebo 8-10 malých pancéřníčků, papř. C.habrosus nebo C.hastatus - je jedno kterou partičku z těch, co jsem napsal. Budou ti běhat po dně, Otíci by měli tu výhodu, že ještě rádi zpásají řasy. Co ty na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 22:47 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
Chovám je společně s krevetkami a je to bez problémů palec
Jinak je ta sestava OK, když sličenky dáš zvlášť ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2013 22:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
A drápatečky je sežerou... asi. Rozhodně tam ale nepatří. Nechápu, co je nehorázného na ceně pancéřníčků? Nicméně určitě je do akvárka potřebovat nebudeš, protože tam máš na dně už kreveťule. Těm ale zase nebude dobře s tetrama diamantovýma a endlerkama. Endlerky vodu moc nezasviní, protože zůstanou v pěti, neboť mladé sežerou ty tetry. Těm se tam bude dařit velmi dobře, protože se budou živit malýma endlerkama a krevetkama... pokud tam dáš sličenky, tak se budou živit i těmi, ale ty slunou rychle, tak to moc bašty nebude... Stačí ti to takto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 22:41 meleri Re: ivaha
dekuji, poridim ji ale pujde do maleho akva kde bude jen s krevetkami. mam tu velmi tvrdou vodu tak by se ji mozna darilo....
ale co ten zbytek ryb, co myslite, neni to moc? bez tech z. slicnych zbydou teda ty tetry diamantove, tak deset, pet endlerek s tim ze se urcite rozmnozi, deset neonek. plus ten ancitrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2013 22:36 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna
www.akvarium.cz/…
S tetrami jí dobře nebude... (to ostatně ani s těmi endlerkami)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 22:32 meleri Re: ivaha
proc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2013 22:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
Živorodka sličná do společenského akvária není dobrej nápad, podstatně líp jim je v jednodruhovým, zaslouží si to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 22:20 meleri
no...nevim, co rikate tomuhle..pet endlerek, pet zivorodek slicnych, deset teter diamantovych. jeden ancitrus a deset neonek....plus krevetky, sneci a jestli sezenu tak drapatecky.
je to moc na 114l......
pancernicky nechci pac cena je nehorazna a je jich potreba moc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lojzalojzovic
přesně tyto jsem měla, všechny se držely na rostlinách u výustě filtru. Ale byly ještě malé, větší se možná chovají trochu jinak, nejspíš tak jak ancíci, na dno připlavou pro potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:36 Muž lojzalojzovic [327] Re: katterinecka
Vycházel jsem z tohohle "L-Označení L010a. Stále aktivní, ale plachá ryba, žijící u dna akvária. ...", ja se teda chová??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lojzalojzovic
ty lorikárie asi moc u dna neudržíš ;-) ale jinak proč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:15 Muž lojzalojzovic [327] – loricarie
šly by k sobě na dno loricarie 1pár a hejnko pancéřníků (pandy nebo štěrbáci) cca 6ks?? do 126l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 22:16 riba Re: Ičin
Tak uvidíme jak se to vyvrbí když tak ho vrátím zatím má každá svého a do zelí si nelezou ale to je ještě krátká doba mám je teprv od 17ti hod.a maj tmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 21:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ičin
Naprosto souhlasím. Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2013 19:50 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
A bude se maskovat někdo v rohu za kamenem nebo kytkou :) Že bude v submisivním ošacení je dost pravděpodobné. Dost pravděpodobně bude ve stresu a bude mít omezený přísun potravy, což dřív nebo později vyústí v nemoc nebo rovnou smrt. Což je taky spíš pro tazatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:47 R Muž romant [27982] Re: Ičin
Ičin napsal:...Ten slabší samec to nebude mít lehkéBude se velmi pravděpodobně maskovat vybarvením samice, takže nevynikne tak, jak by mohl, ale to je spíš odpověď pro původního tazatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2013 19:43 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: riba
Souhlasím s tím, že čas ukaže. Nesouhlasím s tím "nemyslím". Ony akarky jsou sice poměrně dost klidné, až líné rybky, ale jakmile se jim něco nelíbí (např dva samci na malém prostoru) tak docela ožijí. Ten slabší samec to nebude mít lehké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2013 19:26 R Muž romant [27982] Re: riba
riba napsal: ...Oni ty kupovaný dělaj většinou dost kyselou vodičku i poté co pereš a pereš a vyvařuješ.No a to je přesně to oč tu běží, ta kyselejší voda, máš tam skladbu ryb, které to bude vyhovovat a to praní a vaření opravdu třeba není, osprchovat a šup s kořenem do akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:19 riba Re: malyLibor
Nemyslím čas ukáže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:16 riba Re: malyLibor
No ale vedle nápisu česká synonyma je napsáno Akara zelená,ale budiž po tvém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:13 riba Re: romant
No mám v plánu zajít v létě do lesa a po něčem pěkným tam mrknout.Oni ty kupovaný dělaj většinou dost kyselou vodičku i poté co pereš a pereš a vyvařuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: riba
Víš, že jsi mne dostal? Názvy ryb se mění tak často, že si už nejsem jistý ani tímto, a tak jsem se raději do atlasu podíval. A musím říct, že jsem samolibě rád, že mám pravdu. Nannacarara anomala je totiž má oblíbená ryba a česky se jmenuje akarka zelená, takže promiň, ale měl jsem pravdu, že její název komolíš.
A je škoda, že sis o nich nic nepřečetl... a škoda, že pán, co je dělá už 15 let ti neřekl, že 2 páry ve tvém malém akvárku skončí tragicky pro slabšího samce. Ne že by ho silnější přímo zabil, až tak agresivní tyto akarky nejsou (tedy, aspoň soudím z dvaapůlkrát většího akva, než máš ty, v němž jsme je kdysi chovali), ale ten silnější ho bude odhánět od samic, od žrádla, od všeho, takže slabší bude jen někde zalezlej a bude jen tak přežívat. Kdyby sis o nich přečetl byť jen v místním atlase, na který mne odkazuješ, dočetl by ses, že vhodné je chovat pár nebo 1 samce a 2 samice. Kdyby sis pořádně přečetl to, co jsem ti včera radil, dočetl by ses to taky.
Takže milej zlatej, zkus se méně vztekat a více číst, tvým rybičkám by to jen prospělo. Ony se bohužel nemohou bránit a nemohou ti říct, jak špatně se chováš, já ti to ale napsat mohu. Takže do už tak špatně složené osádky jsi přidal další špatně zvolený počet ryb. To svědčí o tom, že to s těmi rybkami nemyslíš moc vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:08 riba Re: romant
Fotka k příspěvku Za tu radu o dnu samozřejmě děkuji.Takhle to vypadá,nějaká skořápka tam je ale nic moc až na tu dekorativní ulitu na té piramidě ale to se dá změnit nebo ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:04 R Muž romant [27982] Re: riba
Za mě škoda, že jsi ten říční štěrk překryl tou černobílou hrůzou(já to tak vnímám). Uvidíš, jak to bude fungovat. Místo té částečně umělé výstavby bych tam dal radši nějakej kořen a ať i klidně barví, to se bude akarkám líbit a nejen jim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 18:49 riba Re: romant
Fotka k příspěvku No ono to dno klame pod tou dekorací je klasickej propranej potoční jemnější,tak sem dones ty Akary zelené:2samičky,2samečky,dal sem ňáký videjko ale nic moc zatím se schovávaj zítra skusím další,Pán od kterého je mám je dělá 15let.Takže dám na jeho rady.Tady jedna taková nepovedená ať si uděláš trochu obrázek.Zatím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:43 R Muž romant [27982] Re: riba
Chtěl jsem ti tam doporučit partu nějakejch pancéřníčků ke dnu, ale když jsem se kouknul do Tvojí prezentace, tak je tam na ně vcelku nic moc dno a ani pro ty cichlidky by to nebylo moc vhodný dno, nehledě na to, že může obsahovat příměsy vápence a to se zase nemusí líbit rostlinám a tudíž bych se nad tímto zamyslel a skouknul příslušný vlákna o dnu pojednávající. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [95] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=4701