Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 158 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:57 kaote – Re: deltik
Ne, 1,5 litru vody stačí jen pro ty nejmenší druhy. Počítej s litrem vody na každý centimetr rybí délky. Ryb tam máš více než je zdrávo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:50 deltik
a kdybych už nic nedokupoval a mněl bych už jen 38 ryb a ty gupky ještě 10x a ty ancíky 10x a stačí 58ryb tak ty ramirezky můžou být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:47 deltik
VŠAK JEDNA DOSPĚLÁ RYBA MUSÍ MÍT 1,5 LITRŮ VODY VŽDYT TO NEVADÍ NE?ALE V HORNBACHU MI ŘEKLI ŽE GUPKY A RAMIREZKY ANI NÁHODOU PROTOŽE GUPKY ZNEČIŠTUJÍ VODU A RAMIREZKY JSOU NA TO CITLIVÉ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 08:49 Muž Yirka [9118] – Re: deltik
Jestli si vzpomínám tak máš objem nádrže 110 nebo 120 litrů. Z toho jednoznačně vyplývá že již teď je přerybněno a předruhováno. Akvarko máš pěkně zarostlé takl se rozhodni kterým směrem ho chceš budovat a dle toho postupně postupuj a redukuj, popřípadě měň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 08:38 deltik
nevím jaké ryby mám napsat protože si budu dokupovat zatím tam mám
7x neonka obecná (dokupuji 10x)
3x razbora červenoocasá (dokupuji 2x)
4x razbora průsvitná
2x ancitrus obecný (dokupuji 5x)
5x plata pestrá
3x gold molly (dokupuji 2x)
9x gupka duhová (dokupuji 10x)
4x panceřník skvrnitý
1x panceřník albín
celkem:38ryb TY CO SI BUDU DOKUPOVAT TO AŽ ČASEM DO 4MĚSÍCU AŽ BUDE PŘÍLEŽITOST.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:33 Muž Jrk [143] – Re: Jrk
OT: Pardon, já našel jiný profil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:25 Muž Jrk [143] – Re: deltas
Jo, super - už jsme Tě našli! rybicky.net/profil/11318

- Když budeš psát nějaký příspěvek do fóra, tak se předtím přihlas - bude to podstatně jednoduší pro všechny ty, co ti budou chtít poradit.

- No a s tím focením - zkus to, alespoň nějak - nejlepší to asi bude večer, nech svítit jen akvárko a zkus fotit.

- Spousta věcí je možná vyřídit přes osobní vzkazy - po přihlášení, samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:25 deltik – deltas
rostliny:cabomba,echinodorus,javský mech,limophila a ještě dvě ale nevím jak se jmenujou.mám asi málo rostlin že? :) mám tam 2kořeny malé a pár menších kamenů 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:17 deltas
ale dnes jsem se už přihlásil jak to mám dát najevo sad .a to mé akva nejde moc dobře vyfotit protože mám světlo zezadu jako za sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:59 Muž avast [49] – Re: deltas
No já bych vám pane "deltasi" zaprvé doporučoval založit si profil (to doufám dokážete sám) a následně prezentaci (pokud vám něco při zakládání prezentace nebude jasné můžete mě kontaktovat na můj profil do SZ) aby sme vůbec věděli jak to vaše akvárium vypadá.. Zadruhé by ste se měl trošičku osamostatnit a začít používat rozum (alespoň selský).. Až provedete alespoň 1 "bod", tak pro vás bude + více odpovědí na dotazy a pro "nás" bude + vědět jak to teda vypadá a co tam je.. Vždyť já ani nevím co máte v akvárku za kytky, jaký tam máte kameny, prostě nic, takhle bych se to dozvěděl z vaší prezentace a nemusel bych se vyptávat a zbytečně nám oboum brát drahocenný čas..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:39 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
Já bych řekl, že ve 120litrech by Ramirezky být mohly,
avšak ne v tom vašem akva,
alespoň do té doby, dokud se nečemu nenaučíte.
Zatím vás zjevně baví pouze stále dokola klást rozličné dotazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:39 Muž Jrk [143] – Re: deltas
rybicky.net/rady/kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria
rybicky.net/rady/hodi-se-k-sobe-tyto-ryby
rybicky.net/atlasryb/cesky/

Nějaké odkazy, něco si pročti, nejlépe založ prezentaci, ve které si budeš vést deník. Podle strohých a kusých infomací bez jediné fotografie a popisu, co se v akváriu děje se těžko někomu radí. Záleží na spoustě faktorů, třeba: Kolik těch rybek tam máš? Jaké jsou v akva dekorace a jejich uspořádání? Jak je dlouho akva v provozu, je zaběhlé? No je toho víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:18 deltas
ale hledám tam je napsáno něco jiného než v obchodě a pokaždé to je jinak tak chci aby jste mněli poslední slovo.kapito tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2009 17:02 Muž avast [49] – Re: deltas
Zkus taky něco hledat trošku sám.. OK?? Všude se vyptáváš, ale nikde nehledáš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 16:44 deltas
tak můžou být ramirezky v tom mém AKVA

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 18:35 Muž Jurasek [137] – Re: šemík
Mám něco podobného, ale je tam deset neonek obecných, dva krunýřovci, dvě parmičky a dvě skaláry. Takže moc to nebude. Spíš bych řekl, že tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 13:55 deltas
ahoj chtěl bych cichlidky tedy můžou být cichlidky z neonkama nebo gupkama,ancitrusy,danio pruhované,razbory,platy poradte když tak napište co s nimi být nemůže ano a můžou být ve společenském akva 120 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 16:16 šemík – 107 litrů
Zdravím.. budu kupovat 107l akvárko,je to moje první a chtěl bych se zeptat,co do něj,abych to nepřehnal.. Na dno bych chtěl dva krunýřovce obyčejné,a pak 10x tetra krvavá a 10x neonka červená.. Nebo jen ty krunýřovce a třeba 20x neonku červenou?Není to moc,nebo naopak málo?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 21:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: ampik
jj, i když já mám raději perleťáky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 21:35 Muž Yirka [9118]
KiREL napsal: chci tam ještě pár rybek.

já se ptám JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.

Já bych ti navrhl plastové. Barvu si určitě můžeš vybrat, popřípadě si koupit vhodné barvičky a ještě si je dle přání přimalovat. Nakonec ti mohou posloužit tak, že na nich budou sídlit nitrifikační bakterie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 20:49 Muž ampik [2] - Rostliny
dekuji za varovani. predejdu umrti. krmim patentkama mrazenema, proslema vlockama, a neake granulky ale v akvaristice tim pan krmi a jede jim to.
ale modre bych si tam mohl dat ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 20:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: ampik
Párek ve 375 l by asi šel, ta uváděná velikost je opravdu maximalistická, jako větší problém vidím spíš to je dostatečně nakrmit. Jako kluk jsem tyhle ryby kdysi měl a myslím, že v podstatě po nějaké době zemřely na podvýživu, takže radši varuji předem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 20:21 Muž ampik [2] - Rostliny
vau...
30cm veliky... to sem necekal.
tak maximalne modreho, ten ma napsano 100l na par.
hold vsechno mit nemuzu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: ampik
S tímhle výhledem by to snad šlo ;-)
Znáš tenhle popis v atlasu na akvaristovi?
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:52 Muž ampik [2] - Rostliny
ty cichavci maji tak 4cm. a mam v planu 375l akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: ampik
Na čichavce líbající je to malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: KiREL
JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.
Nejvhodnější: už žádné.
Nejkrásnější: to jsou ty, které žijí v relativně beztresovém prostředí a chovatel jim poskytne maximum podmínek, které potřebují ke spokojenému životu (vhodná velikost akvárka, vhodně dekoracemi a rostlinkami opatřené akvárko, vhodní společníci...), za což se pak náležitě odmění.
Přihazováním sebekrásnější rybičky do rybího guláše si žádnou dlouhodobou radost neuděláš... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:39 Muž ampik [2] - Rostliny
chtel bych se optat.
mohu do sveho 112l akva dat este dva cichavce libajici?
mecovky bych mel prestehovat do jinaho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:37 dest
KiREL napsal: chci tam ještě pár rybek.

já se ptám JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.


co nechapes na tom ze tech rybek tam mas uz tak moc ? Ale kazdopadne proti gustu ... vsak sam vis ... az se jednho dne rano proberes a bude ti lezet 30 rybek na hladine vubec se nebudu divit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:13 Muž Miras [111] – Re: KiREL
no pochop, jelikož jich tam máš už teď dost tak žádné, a pokud tohle nepochopíš tak už asi není rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:07 KiREL
chci tam ještě pár rybek.

já se ptám JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 18:53 Muž isamik [180] – Re: KiREL
Tezko radit nekomu, kdo o radu nestoji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:23 Muž NASREDDIN [1383] – Re: KiREL
Pak by nebylo na škodu nejdříve popřemýšlet o větším akva.
Nebo se zamyslet nad tím co od akvárka očekáváte?
Stojíte-li o pěkné fungující akvárko, pak dejte na radu ostatních a nic nekupujte, nejdříve by bylo dobré zredukovat již tak vysoký počet rybek, poté se zaměřit na to, které rybky se vám líbí a máte možnost se o ně postarat. Pak se jistě dají některé doplnit.

Ale pokud vám jde jen o to nacpat co nejvíce rybek do akvárka, tak se neptejte a s klidem si kupujte co chcete.

Též to myslím vážně.

Edit: Miras byl rychlejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:19 Muž Miras [111] – Re: KiREL
no tak už Pavel ti odpověděl, jestli se ti to nelíbí a nedáš na rady ostatních tak tam dej ryb kolik chceš :-(, akorát pak tedy nevím proč se tady zbytečně ptáš a pak nechceš slyšet pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:13 KiREL
strašná sranda ale já to myslím vážně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:05 Muž Miras [111] – Re: KiREL
no tak pokud myslíš že to nemáš přerybněné, tak bych zašel do první akvaristiky a nakoupil aspoň jeden kus od každého druhu co tam mají ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:56 KiREL
HA HA HA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:25 Muž NASREDDIN [1383]
Doporučil bych nějakého dravce, ale jen dočasně ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: KiREL
I když se ti to líbit nebude, nejlepší rada, kterou můžeš dostat (a kterou asi sám tušíš...) je, že to máš fakt už přerybněné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:18 KiREL – Poraďte s rybí osádkou do 80L
ahoj lidi. mám 80L akvárko a mám tam asi 7x neonka červená, 2x neonka obecná, 3x nějaká malá tetra, 2x čichavec modrý, 2x čichavec perleťový, 5x mečovka oranžová nebo červená, 1x parmička krvavá, 3x pancerníček hnědopásý, 1x pancérníček panda, 3x pancérníček X, asi 10x paví očko (furt se množí).
chci dokoupit ještě nějaké ryby, poraďte jaké by se hodily... prosimvás, nechte si ty řečičky typu "to už máš moc zaplněné" atd.... prostě piště jen rady... děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:14 Muž Jrk [143] – Re: pouluss
Ancíci by měli mít kořen k oždibování. Kořen vodu nezhorší, spíš naopak spraví. Jeho luhování do akva je žádoucí. Skus pročíst třeba rybicky.net/forum/11884…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:10 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: pouluss
A pokud máš v akváriu ancistrusy, řasy na kořeni se fakt obávat nemusíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: pouluss
kořen nebo nějaká jiná dřevní hmota, například větev, je pro ancíka opravdu nutností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:07 pouluss – Re: PaDa
Jěště, aby mi ho :-D zežral :-D měl by ho pouze jako schovávačku.
Doufám, že neplatí není KOŘEN k ožírání nejsou ANCÍCI!!
Nechtěl jsem kvůli kořenu zhoršovat vodu navíc si myslím, že se na něm budou usazovat řasy. (z té keramiky tu řasu sundám líp)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: pouluss
Ancistrus ocení jedině pravej kořen, na keramickým si moc nepochutná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:39 pouluss – Re: Leonardo
Ten kořen hmm se mi celkem líbil a doufal jsem, ze by se líbil i Ancíkům, popř. rybě průzkumnici hop , která by si oblíbila i ty Neonky a Rasborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:22 Muž Leonardo [3] – proplouvači
Na keramický kořen se vyprdni :-) kup radši přírodní,nebo břidlicouvou jeskyňku..tady najdeš v atlasu plno ryb, které potřebují úkryt..dobří jsou ancistrusy, nebo i mečovky..jsou to takové "drbny"..mě proplouvají jeskyňkou i skaláry..záleží taky na době,kdy je chceš pozorovat..anci a sumečci ožívají převážně k večeru..Moji Peřovci kukaččí jsou v jeskyňce zakempení celý večer,ale ti asi do 54lit ne.e..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:30 pouluss – Re: ampik
Jasně bude to 54L a zatím vybírám osazenstvo, je to dlouhodobá příprava, díky které se snažím vyvarovat chyb (ta fotka to je spíš jen takový vtip), až to založím tak bude třeba i jiná fotka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:22 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Já bych to viděla na pancéřníčky. Ti moji prolezou každou škvíru v akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:10 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: pouluss
Zeby krevetky, alebo ryby zijuce pri dne ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [158] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=7851