Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2017 23:01 Lapierre Re: tomasice
Pancéřníček skvrnitý má optimální max.teplotu 26°C.Pro bettu je to min.optimální teplota.Tak mi to vychází,že moc manévrovacího prostoru s teplotou tam není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 22:51 R Muž Anthrax [4751] Re: tomasice
Neříkám, že to není reálné ale že ti to značně omezuje výběr. Myslím, že s bettou by mohly být v pohodě neonky červené (ale tam zákeží na délce nádrže). U pancéřníčků už je to horší. Každopádně u těch tebou jmenovaných druhů je lepší mít jedno pořádné hejno než 3 druhy po několika rybkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.09.2017 22:05 R Muž ctibum [6895] – Dánio Perlové
Před časem jsem tu nadnesl dotaz ohledně Dánií do "61". Dneska jsem jich 6ks přelovil do "200" a musím uznat, že výrazně ožily. Částečně tedy proto, že se na ně hned vrhly krvavky v domnění, že jde o krmení, ale i když se situace vyjasnila, zůstaly Glaxky akční a takové pohybově veselé. Příští týden mám v plánu dokoupit do "200" 40ks, takže já osobně měním názor a do "61" už ne, kdyby to někoho zajímalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 15:57 Žena tomasice [0] Re: Anthrax
Chtěla jsem to zkloubit s jednou bojovnici, ale pokud to není reálné tak ji i oželím. Panceřniček skrvnitý a tetra krvava, červenousta, ozdobna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2017 15:21 R Muž Anthrax [4751] Re: tomasice
Musíš počítat s tím, že betta potřebuje vysokou teolotu a podle toho vybírat její spolubydlící. Jinak je těžké radit, když nevíme jaké tetry a jaké pancéřníčky máš na mysli. Tetra může být ohnivá ale klidně i piraňa. Pancéřníček může být drobný ale taky kropenatý. Pokud chceš ty tetry tak je zpravidla lepší co nejméně druhů, zato ale početnější hejna. Čili nedávat tam např. 3 druhy po 6 ks. ale 1 druh třeba po 18 ks. (záleží na konkrétním druhu tetry).

PS: pokud chceš bettu, tak bych být tebou založil bettárko. V té 120 ti bude zbytečně hodně omezovat výběr ostatních ryb. Jinými slovy, příjde mi zbytečné kvůli bettě zakládat 120 l nádrž. To je ale jen můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 14:33 Žena tomasice [0] Re: tomasice
Líbí se mi panceřníček a tetry :-) Takže bych chtěla 1 bojovnici, kolik můžu panceřniku a teter? Je mi jasné že se mají chovat min. po 6, můžu mít více druhů po 6 či jaké je optimum? :-) Ještě se chci zeptat, které rybičky jako první mám dát po zajetí do akvárka? Děkuji za trpělivost stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 12:07 Žena tomasice [0] Re: Lapierre
Určitě tak začínat chci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 11:54 Lapierre Re: tomasice
Ještě bych si dovolil jen dodat.Až budeš dělat výběr ryb.Pořádně si pročti jejich požadavky(zj.min objem AQ,délka AQ,požadavky na teplotu,atd.)Doporučil bych ti vybírat z rybek,kde je i poznámka(Chov:snadný). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 11:38 Žena tomasice [0] Re: vaaclav
Super! ty nádrže si projedu a napíšu :-) dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 11:35 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tomasice
Koukni se do zdejšího atlasu ryb nebo do nádrží kde si můžeš vybrat z podobných akvárií a podívat se co v nich mají. Udělej si potom nějaký seznam a až budeš mít nějakou svojí představu tak se zeptej. Doporučuji si přečíst články pro začátečníky. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 11:25 Žena tomasice [0] – Rybičky do 120L
Ahooj všem :-) zakládám si konečně akvarko a chtěla jsem se zeptat nebo poprosit o radu jaké rybičky se k sobě hodí a kolik? :-) Zakládat budu příští týden a nechám ty 3 týdny na zaběhnutí, jak jsem se všude dočetla. Rostlinky budu vybírat ty méně náročné . Prý živorodky dělají ,,binec" tak spíš nějaké hejnovité. Chtěla bych určitě jednu bojovnici, na dno (pancerik nebo ancistrus). Děkuji za rady tipy všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2017 21:07 R Muž ctibum [6895] Re: Hobby
Bez fotky (hlavní fotky) tu prezentaci nikdo nevidí, takže nikdo nic o tvém akvárku neví, např. jak je staré, velké, jaká je údržba, osádka (krom již zmíněných ryb), co znamená "zanesené rostliny" atp. ;-)
EDIT
Kromě romanta, ten vidí i co máš k večeři... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:06 R Muž romant [27987] Re: Hobby
Tak ty pancéřníčky, protože to jsou rybicky.net/atlasryb/pancernicek_sterbuv někomu daruj, oni se ti tam do tvojí litráže nehodí a to ani svým počtem o ancistrusech jsem se v prezentaci nic nedočetl a tak možná i proto moje výzva k větší otevřenosti. Jinak se omlouvám všem co nemůžou vidět, co vidím já a proto dokáži takto reagovat. Za mě, až bude prezentace vystavena pro všechny, třeba se do debaty vrátím. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 20:41 Hobby Re: romant
Nic netajím, prezentaci mám udělanou, jen tam chybí fotky, které dodám, ale ne teď. Jdu v neděli na burzu akvaristiky a nechci aby mě tam opět nějaký prodejce obalamutil. Tak se ptám tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2017 20:24 R Muž romant [27987] Re: Hobby
Na takto položenou otázku ti nikdo nezareaguje, tedy rozhodně ne natolik smysluplně, aby se to někam posunulo. Odtajni svojí prezentaci a běž prostě s kůží na trh. Napravit se dá ledacos, ale čím více budeš tajit, tím méně se dozvíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 20:19 Hobby – Čistič rostlin
Ahoj, mám v akvárku 2 pancéřníčky a 2 ancistruse, ale některé rostliny mám stále zanesené a pak se jim nedaří a jsou ošliklivé. Jaká rybka by tohle spravila? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 14:36 Sára73 Re: Anthrax
Anthrax napsal: U mě zatím neonky modré bez problémů. Akorát bych ještě dodal, k tomu co už tu zaznělo, že to jsou celkem bojácné rybky a potřebují mít pocit bezpečí. Takže nádrž by měla být více než hodně zarostlá a chce to slabé osvětlení. Ideální je mít plovoučky, které zastíní hladinu.

Z toho jsem měla taky strach, že budou bojácné, ale ty moje naštěstí nejsou (nevím, zda jsme vyjímka, mám je poprvé)....rostlinstvo teda mám, ale hejno se většinou zdržuje ve volném prostoru a není lekavé, naopak chová se standardně jako většina mých ryb, co jsem měla, jakmile zaznamená pohyb u akvária, tak už se houfujou v místě, kde se krmí v očekávání papáníčka...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 09:37 R Muž Anthrax [4751] Re: Amazonka
U mě zatím neonky modré bez problémů. Akorát bych ještě dodal, k tomu co už tu zaznělo, že to jsou celkem bojácné rybky a potřebují mít pocit bezpečí. Takže nádrž by měla být více než hodně zarostlá a chce to slabé osvětlení. Ideální je mít plovoučky, které zastíní hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:09 Sára73 Re: Amazonka
Neonek modrých mám 20 ks....od listopadu loňskýho roku a neumřela ještě ani jedna a to jsem s nějakým úhynem počítala, ryby jsem kupovala přes internet dovoz ČD kurýrem.......nějak citivý, háklivý mi nepřijdou.......navíc oproti neonkám červeným, které jsem mívala v dřívějších nádržích, mám pocit, že podstatně lépe drží hejno......


Ještě bych k té citlivosti dodala....že předpokládám pořízení do zaběhlého akva a strandardní péči...odkalování, výměny vody, filtrace....ale to je samozřejmost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 19:25 Muž Iceman [96] Re: Amazonka
Mám 21 neonek modrých. Neonky jsem dával do akvária 6 týdnů po založení. 4 týdny po založení jsem jako předskokany dal 2 gupky. Za 7 měsíců co neonky mám mě odešli 2 ks. Bez jakékoli příčiny a to asi do 2 týdnů od vypuštění.
Tolik moje zkušenost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 18:46 Žena Amazonka [33] Re: Eliss
Která myslíte že je ta dobrá? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2017 18:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Amazonka
Amazonka napsala: Vy myslíte že je neonka modrá náročná?
- není
-problém u tohoto druhu je v genetice šlechtění
-prodává se jedna linie ,která je geneticky ustálená , dále pak linie ,kde je vysoká mortalita v průběhu dospívání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2017 18:31 Žena Eliss [105] Re: Amazonka
Já s ní zkušenost nemám, zkusit jí určitě můžeš, nikde není psáno, že to nedopadne, třeba se jim zrovna u tebe bude dařit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 18:17 Žena Amazonka [33] Re: Eliss
Vy myslíte že je neonka modrá náročná? Byla bych ráda kdyby někdo napsal ještě nějakou zkušenost s touto rybkou. Líbí se mi docela dost a ve sklorexu je mají asi 1cm velké ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 17:56 Žena Eliss [105] Re: Amazonka
Vím, že je těžké rozhodnout se pro 1 až dva druhy, když těch pěkných rybiček je tolik, no máš na to měsíc než se ti aq zaběhne :) Možná, že bych nejdřív zkusila méně náročné druhy jako je třeba ta tetra ohnivá, aby tě případné neúspěchy s choulostivějšíma rybkama neodradily. Já mám zkušenost i s Endlerkama, to jsou také bezproblémové rybky, ale jsou to živorodky, takže stále přibývají další a další a další :-) Malé aq můžeš postavit na parapet a dát tam třeba krevetky nebo šneky, jde to i bez techniky, na to je expert Jirka ( Ščobák, pozn. red. ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 17:38 Žena Eliss [105] Re: Lapierre
Já jsem teď unešená z ohnivek, lítaj po celém aq, vůbec se nebojí a jsou velmi společenské ;-) Doteď jsem si říkala, obyčejná oranžová rybka, ale jsem ráda, že jsem se pro ně rozhodla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 17:36 Lapierre Re: afc1886
afc1886 napsal: Ty jsou tak plaché, že je máš problém vůbec zahlédnout v akváriu. Vlastní zkušenost a nejen má.

Známý je má s galaxkama.Nemá je samotný a rejděj mu spolu s nima po AQ docela slušně.Možná ještě pouvažuju o variantě to kombinovat s nimi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 17:18 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: afc1886
A co takhle Boraras maculatus? Na rozdíl od B. urophtalmoides jsou méně bojácné a pokud mají jako zázemí keříčky rostlin, dost se courají kolem předního skla a škemrají o krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 17:09 R Muž romant [27987]
Nenoky modrý, už snad jsou v republice i zdravý importy, ale jinej problém, po měsíčním pobytu v akvária ztráta červenýho pruhu, takže volba teter ohnivých je z mého aktuálního pohledu jistě lepší. Další možnost jsou třeba razborky Espei, ty na rozdíl od neonek drží pěkně hejno i jenom v 10 kusech. Tedy bavíme se stále o tom prvotním dotazu tazatelky Amazonka, tedy i o její litráži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 15:28 R Muž afc1886 [14681] Re: Lapierre
Ty jsou tak plaché, že je máš problém vůbec zahlédnout v akváriu. Vlastní zkušenost a nejen má.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 15:07 Lapierre Re: Amazonka
Já teď zrovna uvažuji do 54l,kterou budu znovu obnovovat o hejnu cca. 25ks razborek skrnoocasých. ;-)

rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2017 14:53 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Ale jestli se ti ty neonky hodně líbí, tak je zkus, stejně to může být zrovna špatným importem, že mi nešly. Ale pak bych fakt doporučovala přidat Bettu (pokud ji budeš chtít) až po několika měsících, až ty neonky dorostou, někdy je prodávají ještě dost maličké, kolem 1 cm a to pak může být i pro celkem mírnou bettu velké pokušení :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:49 R Muž afc1886 [14681] Re: Amazonka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:42 Žena Amazonka [33] Re: drvi
Aha, tak to mě mrzí. Snad se to nestane i mě.. Tak nevím co tam vlastně dát stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2017 14:35 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
To ne, neonky ti hejno nebudou držet nikdy. I kdyby se bály (což ale silně pochybuju), byly by rozprsklé a poschovávané v celém akvu.
Jinak s neonkama modrýma přeju štěstí, mně se neosvědčily, měly vysokou úmrtnost i při nejlepší péči - ale to už jsem tady někde psala, nechci se opakovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:23 Žena Amazonka [33]
Dobře. Jen jsem chtela vedet jestli s otikama a neonkama muze být betta. Neonky tam chci určitě. Jinak je mi to jedno. Jen jsem myslela že by mohly líp držet hejno když by se bály betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: drvi
No však taky jsem raději pro tuhle variantu. Krevetky jsou riziko. Jednou sem našel udušeného mladého beťáka se skomírající krevetkou napůl v papule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:13 Žena drvi [2894] Re: Amatértom
Já měla betťáka ve 30 l s 3 otíkama a krevetkama 3 roky. Krevetky teda zdecimoval slušně, přežívalo jich jen pár. Ale s otíkama pohoda ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Amazonka
To bych rači volil otíky než neonky. Otíci budou zalezlí a nebudou zbytečně případného prudiče dráždit a navíc odvedou poctivý kus práce. Nebo nějaké menší pancéřníčky na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:08 Žena Amazonka [33] Re: Eliss
Nojo smich .
Jenže já nemám 20l akva. Mám ale topitko a filtr z 10litroveho. V 10 litrech asi nemuze byt, že? Ja jsem ho chtela hlavne do velký nádrže, ne do malý. V malý bych spíš krevetky nebo šneky. Zatim mam volný 2× 10l akva . co do nich? Jenze nemám akvarijni světlo ale V pokoji je teda světla dost. Dat akvo na okno aby se tam delaly řasy pro šneky a nejaky nenaročný rostliny? A k nim třeba nejake maličké 2 rybičky. Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:02 Lapierre Re: drvi
Ne,já je nechci také démonizovat.Dokonce známý měl(má) beťáka v 30l,kde měl krevetky.Skoro je vybil.Přesunul ho do 160 l kde je s podobně velkými rybami a od té doby má klid.Dokonce i v té 160 l má krevetky a tam si jich prý skoro vůbec nevšímá.Takže,je to asi i tím prostorem(prostředím),v kterém ta rybka je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 13:52 Žena Eliss [105] Re: Amazonka
Ty prostě chceš Beťáka :) Víš co, tak ho tam dej, ale měla bys zároveň mít připravené zajeté 20ti litrové aq, kdyby bylo potřeba. A když budeš mít štěstí na mírumilovnou Bettu, tak ho můžeš využít třeba pro krevetky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 13:37 Žena Amazonka [33] Re: Iceman
Diky za rady. Krevetky tam nebudou.
Ta betta se mi libi a myslim si ze v 10l by se jí určitě moc nelíbio. Co třeba dát 20 neonek modrých a betta? Bez otíků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 11:13 Muž Iceman [96] – počet ryb
No, 20 neonek, 5 Otíků, 1 Betta a krevetky. Celkově 26 ryb + krevety.
Nebude to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 10:27 Žena drvi [2894] Re: Lapierre
Já mám většinou dobré zkušenosti s chováném bett vůči ostatním rybám, spíše jsem se setkala s vnitrodruhovou agresivitou. Ale samozřejmě, rapl se mezi bettami občas najde - mě jedna agresivní samice přímo napadala modré neonky a snažila se je spolknout. U několika malých jedinců se jí to i podařilo. Později byl ale ve stejném akvu bettí pár, který si vůbec nevšímal ostatních ryb, ani sebe navzájem. Je to hodně individuální.
Ale přesto si myslím, že betty jsou velice zajímavé a společenské rybky a je zbytečné jejich chování nějak démonizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 09:51 Lapierre Re: Amazonka
Mně se to kdysi nevyplatilo dát bettu k jiným rybkám v 54l.Může to být rapl,ale taky nemusí.Ale když bude,tak ostatním dá co proto.A myslím si,že ty modré neonky budou první na řadě.

Edit:Tím bylo myšleno,ne že by je přímo lovil,ale svou přítomností je může natolik stresovat,že se to na těch neonkách může začít projevovat.Jsou to docela plaché rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 09:15 R Muž ctibum [6895] Re: Amazonka
Taky bych si to Bettou nekomplikoval. Raději bych dal víc Neonek a ty krevetky a Bettě zařídil samotku ve 20l vedle, na stole máš ještě dost místa... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 09:08 R Muž afc1886 [14681] Re: Amazonka
Je hodně pěkných rybiček a láká si je pořídit, ale já bych zůstal u první varianty neonky modré a otíky. Potom jsi se ptala na krevetky , které tam můžeš přidat, ale ta betta by si určitě vylepšila jídelníček o ty krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 22:35 Žena Amazonka [33] Re: drvi
Dobře. Uvidím časem a kdyžtak tam dám samce Betty. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2017 22:03 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Je pomerne narocny, cichavce bych tam uz nedavala

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=1701