Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 17:04 R Muž romant [27982] Re: Arthas
Jj thomasky jsou dobrá volba. Ty black molly a platy bych volil buď jedny a nebo druhý a vůbec nejlepší bych viděl variantu s endlerkama, parádu nadělají náramnou a nejsou to tak děsný bordeláři jako ty BM+P, jako centrální hejno bych dal rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna tak 25 kousků, čichouny bych do toho už nemontoval a místo těch ancáků bych šel do rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 10:58 Muž Arthas [60] – Ryby do tvrdé vody
Krásný den všem příznivcům vodního světa. Měl bych jednu prosbu po čase... Schválení či neschválení osádky. Plánuji ještě jedno stejně velké akvárium (co už mám, tj. 112 l, 80x35x40). Chtěl bych do něho nějaké nenáročné rybky, které mají rády tvrdou vodu (hradecká velmi tvrdá voda). Návrh osádky 4 ks Black Molly (1+3), 4 ks plata korálová (1+3), 3 ks Ancistrus sp. Ještě jsem přemýšlel na 2-3 ks Trichopodus trichopterus sumatranus (1 samec + 1-2 samice), tím si nejsem jistý. Řádné zajetí akvária je mi jasné - nespěchám. Chtěl jsem pohodové nenáročné rybky, které se i rozmnoží (ale zase ne moc). Proto ty čichavce jako požírače potěru a přežije jen něco málo... Krom čichavců jsou to ryby dost špinící, takže zvýšená údržba a častější výměny vody jsou samozřejmostí. Ještě mě napadají rybky jako Cichlidka thomasova, kardinálka čínská, dle atlasu tetra červená. Ale zas nakombinovat to není lehké. Kardinálka chladnější voda (ale prý se množí i ve společenském a něco přežije), ta Cichlidka thomasova zas aspoň těch 23-24 stupňů, tetra červená, tam asi s přeživším potěrem a že něco doroste nepočítat. Děkuji za vaše názory a případnou jinou kombinaci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2017 06:48 Muž Plastr [9] Re: Kapr
Doplnil bych jeste prispevek podemnou :))
rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna

to jsou ryby co mam rad, ale jinak soulasim s prispevkem nize a ryb je opravdu mraky. Nejlepsi je nekam zajit - omrknout to na zivo, co by te tady podle vyberu zajimalo a pak si tvorit osadku, nekdy to jde podle obrazku z atlasu hur :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2017 05:53 R Muž afc1886 [14655] Re: Kapr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 23:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kapr
-víte kolik druhů ryb tam lze umístit, jak já mohu vědět co se vám líbí, kromě neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 23:39 R Muž ctibum [6870] Re: Kapr
Mrtvýmu už nepomůže nic. Ty si můžeš zadat velikost nádrže a vesele vybírat vhodné ryby podle chuti. A jelikož nikdo neví nic o tvých chutích a představách, tak ti asi nic jinýho nezbyde ;-)
Ale abys neřekl, zalobuju pro své oblíbené Danio Perlové... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   13.02.2017 23:32 Muž Kapr [9] Re: lacewings
To si me pomohl asi jako mrtvymu zimnik..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 23:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kapr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.02.2017 23:16 Muž Kapr [9] – Rybky do 60 litru
Ahoj. Mam v planu mit v akvarku cca 30-40 neonek modrych. Ale porad zvazuji i jine moznosti. Nemohl by nekdo vypsat jake jine druhy ryb se krom neonek hodi do takoveho akvaria? Mozna to tu nekde uz je ale v te kupe prispevku se prohrabavat je na par dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 13:35 Muž Iceman [96] Re: Petra2
AQ mame stejne. Planuji cca 30 neonek a 6 otiku. Melo by to byt ok ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 13:22 R Muž romant [27982] Re: Petra2
S rostlinama určitě nešetři, pravidlo mít pži založení osázeno 80% plochy dna je dobrým pravidlem, zaměř se spíš na nenáročnější druhy, jako ideál jsou do začátku tzv. stonkovky, na náročnější rostliny v začátku zapomeň, dostaneš se k nim až bude akvo stabilizovaný, k čemuž právě dopomlže i to prosperující množství v začátku. Ryb se dá dát i více než uvádíš, ale chce to mít tzv. pod kůži určitý zautomatizovaný procesy, jako jsou pravidelná údržba a to hlavně výměna vody, takže bych ti jakožto začátečníkovi prozačátek doporučil nebláznit a začal bych s těma neonkama a krevetkama a uvidíš jak to půjde a časem si třeba i nějakou partičku 6 otíků pořídíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 13:16 Petra2 – počet rybek a krevetek
A můžu se jen tak ze zvědavosti zeptat, jaké počty plánuješ? Já totiž zvažovala i otíky, ale nebyla jsem si jistá, jestli si nebudou s krevetkama překážet... A velikost akvárka máš stejnou? 60x30x30? Já ještě nemám ani rostlinky, ale chci objednat co nejdříve na rostlinna-akvaria.cz. Akorát teď nevím, jestli nemám počkat, až přejdou ty mrazy. Pokud máš stejně velké akvárko, moc bych ocenila, kdybys mi mohl taky říct aspoň přibližný počet rostlinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 11:06 Muž Iceman [96] Re: Petra2
Jsem na tom tak nejak stejne. Ted tam mam 2 gupky na rozjezd a kdyz bude vse ok tak tam pujdou neonky modre, otici a krevetky. Prvni dam neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 09:08 R Muž afc1886 [14655] Re: Petra2
Petra2 napsal: A pořídit prvně rybky nebo neonky?
Jestli dříve rybky nebo neonky vyjde nastejno. smich Ale jak už ti bylo řečeno,tak krevetky až do pořádně zaběhlého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 08:38 Muž Plastr [9] Re: Petra2
Maximalne 35 neonek - jsou maly, ale budou tvorit super hejno a bude to pekne vypadat. Mam je taky v 60l a jsou bezvadny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 08:04 Žena drvi [2894] Re: Petra2
Dala bych celkem 30 neonek modrých, do zaběhnutého akva po 3 - 4 týdnech (pokud budeš mít NO2 = 0) tak polovinu, za další týden druhou polovinu. Ty krevetky tak po 2 měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 07:42 Petra2 – Neonky modré plus krevetky
Zdravím, zakládám akvárko 60x30x30 tudíž 54l. Poradíte jaký počet neonek modrých a krevetek můžu pořídit, aby jim tam bylo dobře? A pořídit prvně rybky nebo neonky? Vím, že prvně jen pár kousků na zaběhnutí....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2017 18:57 R Muž afc1886 [14655] Re: Jaroun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:18 Jaroun Re: Plastr
Jo, to je. Mám to teprve cca týden od založení. A samozřejmě, že tam ty rybky ještě cpát nebudu, ale už bych chtěl mít nějakou představu.
EDIT-Hlavně si pořád nejsem jistý počtem.
Uvažoval jsem o panceřníčku nejmenším, pak nějaké otíky a hejno. Třeba nějakých prťavých teter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2017 17:24 Žena drvi [2894] Re: Jaroun
Ja fandim jednodruhovce z teter krvavych, s cernym dnem, cernym pozadim a mnozstvim zelenych rostlin to vypada velmi efektne ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2017 16:53 Muž Plastr [9] Re: Jaroun
Tetra ruzova by tam mohla vypadat dobre, ale je to podle me malo zarostly :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 15:17 Jaroun
Jak to tady čtu, začínám pochybovat o tom, jestli má vůbec cenu si do mého akvárka (cca 70l) nějakou tu rybku kupovat. Uvažoval jsem o tetrach nebo fantomech a určitě nějaký ten Otík.
Nějaký návrh? Předem děkuji
rybicky.net/nadrze/26481

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 12:19 Angus68 Re: romant
myslel sem nějaký prcky,třeba Fantoma palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 11:35 R Muž romant [27982] Re: Angus68
Nepočítej, je to blbost. ;-) Když uvedeš jakých dovedu o tom diskutovat, ale tak jak jsi to napsal je to silně zavádějící. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 08:49 Angus68 Re: Andy
Počítej 4 litry na rybku a je to.Souhlas s Romant.S těma Skalárama opatrně.Jsou to velký ryby.Taky sem nad nima uvažoval,ale....a že to mám delší než ty ;-)
EDIT-Uvažoval bych o hejnu Teter.Je hodně druhů,jen si vybrat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 06:45 R Muž romant [27982] Re: Andy
Zkusím tě nasměrovat k řešení, které tě možná ani nenapadlo. Jsi začátečník, chceš to udělat dobře, aby se to líbilo, aby jsi měla dobrý pocit z vykonané práce, snažíš se nakombinovat s největší pravděpodobností podle toho jak se ti jednotlivý ryby líbí, aby to bylo barevný a byl v tom akváriu život, tedy obvykle to tak u začátečníků bývá, třeba se trefuju, třeba ne. :-) Můj návrh zní, udělej z toho akvária tzv. jednodruhovku, nemusí bejt v plným slova smyslu, můžeme se držet třeba těch a nebo jiných dvou druhů, ale tyto v náležitých počtech. Proč to tak? Protože když budeš mít v akváriu, sice hodně druhů co možná nejvíce barevnejch rybiček, to akvo bude stále jakoby dojmově prázdný, kežto když bude akvo osazený jedním centrálním hejnem, řekněme menších, ale o to ve větším počtu rybiček, bude to rozhodně tím co upoutá daleko více, než sem tam roztřelená rybka. ;-) Těch možností je celá řada, ale to je až finále, teď by to chtělo znát jak to akvo vypadá, techniku, vybavení atd. a k tomu by nejlépe posloužila prezentace daný nádrže a s tím, tedy tomu předcházející by měla být zdejší registrace, aby jsi mohla danou prezentaci vytvořit, ono se bude hned jinak radit a jistě bude co korigovat a usměrňovat. Prozatím bych doporučil zdejší tzv. povinnou četbu.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 01:29 Andy Re: romant
Dobre, dekuji :) a kolik priblizne rybek v takovem akvariu bude vhode s pancernicky a tetrami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2017 21:30 R Muž romant [27982] Re: Andy
Ramirézy rozhodně nejsou ryby pro začátečníky, dovedou vyškolit i pořádně kovaný borce. rybicky.net/clanky/1451-
Na skaláry je to malý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 21:07 Andy Re: romant
Dekuji a zajimalo by me proc? Jake maji jine pozadavky? A co by jste mi doporucil za ryby do tohoto akvaria? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2017 20:48 R Muž romant [27982] Re: Andy
Skaláry nikoliv a taktéž na ramirézy bych pozapoměl, tedy prozatím, pancéřníčky v pořádný partě, tedy 10 kousků, stejně tak tetry min. 20.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 20:46 Andy
Ahoj mam akvarko 80x30x60( na vysku) cca 140l planuji asi

tetra cervena 8x

Cichlidka ramirezova 4x

Pancernicek skvrnity 2x

Skalara amazonska 4x

Chtela bych se zeptat jestli spolu tyhle rybky muzou byt a jestli jich do tohoto akvaris neni moc. S akvaristikou zacinam, mam teda neco nacteno, ale prosim o rady.

Diky :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:15 R Muž afc1886 [14655] Re: Karnal
Já bych dal do Tůňky 40 neonek modrých a 10x krunýřovec jednopruhý a do Průhledná tůňka bych dokoupil ty pancéřníčky,tak 15 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 10:40 Žena Karnal [196]
Zdravím, ráda bych trochu obnovila počty rybek v akváriích, ale potřebovala bych konzultovat trochu počty. Nakupovat pak budu asi podle toho, co vlastně bude na skladě.
Akvária je v prezentaci, fotky nové teď bohužel nemám, ale údaje jsou aktuální a akvária vypadají v zásadě stále stejně.

Tůňka (teď tam jsou tři tetry žhavé a devět japonik, ty tam zůstanou):
1) Neonka modrá, cca 30 ks + 2-3x lorikárie kopinatá
2) Rasborka skvrnoocasá 40 - 50 ks? + 10x krunýřovec jednopruhý
3) Gavůnek diamantový 15 ks + lorikárie či krunýřovci
4) Tetra vláknoploutvá 20 ks + lorikárie či krunýřovci

Průhledná tůňka (jsou tam pancéřníčci malý, 9 ks + krevety, počet neznámý)
1) dokoupit pancéřníčky do pořádného hejna (dalších 10 nebo 20?)
2) Rasborka ranongská 20 ks + tak 6 pancíků do hejna
3) Oryzias woworae 10 ks + dokoupit pancíky

Co myslíte? Nejsou ty počty velké, nebo malé? Díky moc.



Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 19:28 Žena Kar0lka [0] Re: afc1886
Dobře, díky !!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 19:08 R Muž romant [27982] Re: Anthrax
Do zaběhnutého akvária s funkční filtrací polovinu, den před a den po přidání vyměnit polovinu vody a za 14 dní operaci zopakovat, mezi tím normální režim v podobě týdenní pravidělný výměny alespoň 1/3 objemu vody. Dva dny po prvním přidání ryb nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 19:05 R Muž Anthrax [4739] Re: afc1886, Re: romant
Já jsem zmátl sám sebe, nepřečetl jsem si komu odpověď patřila :) Ale i za předpokladu, že bych tam měl mít 50 ryb, tak bych je tam dával postupně. Kolik bych jich tam měl dát v první várce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 18:53 R Muž afc1886 [14655] Re: Anthrax
Nevím,jestli jsem tě nezmátl,ale já neodpovídal tobě,ale Kar0lka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 18:48 R Muž romant [27982] Re: Anthrax
25 kousků tam sice bude vidět, ale nebude to ono, neboj se sám sebe a jdi do těch 50 jedinců, uvidíš, že chbu neuděláš. Když nebudeš flákat údržu, tak to ue super pokoukání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 18:40 R Muž Anthrax [4739] Re: romant
Na těch 50 si asi netroufám :), bojím se, že bych akvárko přerybnil. Věřím, že i těch 25 udělá v takto malém akvárku dost parády. Přidávat ty ryby postupně je určitě rozumné. Takže bych tam dal nejdříve 15 a potom bych sledoval, jak se jim daří a pak dokoupil 10. Nebo mám začít na nižších stavech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 18:21 R Muž afc1886 [14655] Re: Kar0lka
Já bych jich dal tak 25.Ale asi bych je nedával všechny najednou,přece jen to akva není až tak dlouho založené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 18:19 R Muž romant [27982] Re: Anthrax
50 ohnivek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 18:12 R Muž Anthrax [4739]
Ahoj, plánuji udělat ze svého akvária jednodruhovou nádrž. Jaké ryby by jste mi doporučili? Já si vytipoval podle atlasu tetru ohnivou, neonku modrou nebo dánio pruhované. Která z těchto ryb je do mého akvária nejvhodnější? Jde mi také o to, aby nebyla ryba až moc lekavá, protože kolem akvárka celkem často chodím, takže si tam nemůžu dát žádné plašany.
Kolik kusů jaké ryby by jste doporučili do akvária 72 l (čistý objem 54 l)? Akvárko je v prezentaci. Stávající osádka půjde jinam. Nejdříve tam ale chci zaběhnout nový filtr. Takže nákup ryb plánuji tak za měsíc, takže mezitím mám dost času přemýšlet. Díky za odpovědi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 16:52 Žena Kar0lka [0] Re: drvi
Děkuju, na ty jsem taky koukala, jsou krásný. Akorát tady v místním atlasu je uvedeno, že chov je poměrně obtížný, tak jsem od toho jakožto začátečník radši upustila ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 16:50 Žena Kar0lka [0] Re: afc1886
Děkuju moc za reakci. V neděli se půjdu podívat na pražskou burzu, uvidím, jestli tam některý z tipů seženu a co se mi bude naživo nejvíc líbit. Můžeš mi prosím ještě poradit ohledně počtů, případně co tam umístit nejdříve? Pancéříček je tedy jasný, plus pokud budou k sehnání neonky. Ohnivky se mi z nějakýho nespecifikovatelnýho důvodu nelíbí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 14:57 Žena drvi [2894] Re: afc1886
Já můžu z Razborek doporučit rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
jsou podobné jako skvrnoocasé, ale nejsou tak plaché a vypadají dobře. Jen je někdy problém je sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 14:50 R Muž afc1886 [14655] Re: Kar0lka
Razbory skvrnoocasé jsem měl a jsou to strašní plašani.Jen se pohneš a hned jsou zalezlé v rostlinách.Já bych volil buď hejno rybicky.net/atlasryb/neonka_modra nebo hejno rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva a k nim rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly .Kdyby jsi chtěla,tak by tam šlo dát i krevetky,ale ty bych dal ještě později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 14:06 Žena Kar0lka [0] – nové akvárium
Ahoj, moc bych Vás poprosila o radu. Mám založené nové akvárko (viz prezentace) a příští víkend bych ho už ráda obohatila o nějakou tu rybku. Moje hrubá představa je následující :

- skupinka panceříčků malých nebo otíků ?

k tomu:
-razborka trpasličí
nebo
-razbora ranongská
nebo
-razbora skvrnoocasá
nebo
- galaxy (ty se mi líbí ze všeho nejvíc, ale! nebylo by jim to krátký?)
nebo
- neonka modrá ( stejný problém jako u galaxy)

Je ta moje představa reálná? Případně pokud máte jakýkoliv jiný nápad ?

Moc díky :)

hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2017 16:31 R Muž romant [27982] Re: Rounce
Rounce napsal: Tech neonek doplnit do 30 kusů nebo to už je moc a má vůbec za každou cenu abych si tam cpal dominantí rybu ?Z mýho pohledu konečně rozumná úvaha. X-) Ono takový dominantní hejno udělá taky slušnou parádu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
Záleží co se ti líbí. Dominantní rybu v akváriu mít nemusíš.
30 neonek to akvárium určitě snese, ale podle počtu ryb musíš upravit údržbu, aby ti nevyskočil NO3 a fosfor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:02 Muž Rounce [30] Re: NHKG
Tech neonek doplnit do 30 kusů nebo to už je moc a má vůbec za každou cenu abych si tam cpal dominantí rybu ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=2051