Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2016 20:12 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
2 skaláry stejně tak jako 2 čichavci je ta nejméně vhodná varianta. ;-) Ještě jinak, pokud to akvo nebude mít alespoň 50cm na výšku, potom skaláry vypadávají automaticky z hledáčku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2016 20:10 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Irbis191
protože skaláry by chtěly výšku akva 50 cm a víc... osobně bych je tam nedávala, 2 ks je blbý počet a hejno jich tam nenarveš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 20:03 Žena Irbis191 [13] Re: Wendy2
zeptala jsem se mamky a řekla, že akva ještě není objednané (pořád nějak nemůžem vychytat to pravé... hmm ), ale určitě bude mít 180l ale rozměry bohužel ještě neznáme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 19:52 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Irbis191
jaké rozměry bude mít to akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 19:48 Žena Irbis191 [13]
dobře, chápu takže nedávat skaláry a čichavce dohromady... to by už tam bylo přerybněno.
Takže by to pak vypadalo asi nějak takhle: 2x skalára
2x lorikárie
15x neonka (červená, obecná?)
15x tetra (krvavá, červenoústá?)

Popřípadě časem i nějaký párek cichlidek. Jo a kolik těch pancéřníčků? (šel by pancéřníček leopardí?)kdyby ne, tak kolik dianem dlouhovousých? A chtěla jsem se ještě zeptat je pravda, že nitěnky čichavcům škodí?
Děkuji za vaše rady a snahu zabránit začátečníkovi jako já, aby neuděl nějakou pitomost. :-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 18:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Čichavci modří nejsou extra agresivní. Ale můžeš mít smůlu na agresivní kousek. Já je vždycky choval ve větším počtu, pak se riziko problému s agresivitou sníží. Nejsem zastáncem chovu ryb v páru. Ale pokud moc chceš skaláry, tak jak psal rap, nedávej čichavce vůbec. Proč nedoporučuju skaláry sem psal...
Tetru si vyber jaká se ti líbí, jen se vyhni těm nejmenším druhům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 18:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Irbis191
Co víc chceš vysvětlovat?
NHKG napsal: Vykašlal bych se na skaláry. Pude to s nimi, ale když koupíš jen 2, máš malou šanci na pár a na skupinu je to malé.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 15:51 Žena Irbis191 [13] – jaké ryby do 180l akvária?
A proč by nešli skaláři? Ti čichavci modří jsou opravdu agresivní? já jen že v atlasu píšou že je to mírumilovná rybka... Když je ta tetra moc malá, doporuč prosím nějakou jinou, která by se tam hodila. Skaláry tam mamka hodně chce a já taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2016 21:42 RAP Re: Irbis191
Buď skaláry nebo čichavce(jeden druh), obojí ne!
Ty tetry do 30ks jeden druh nebo 15 a 15 ks.
Pancéřníčky tak 6 až 8ks menší druh.
Ten pár malých cichlidek by šel.
Ale to je maximum, těch 180litrů není zas tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 21:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Vykašlal bych se na skaláry. Pude to s nimi, ale když koupíš jen 2, máš malou šanci na pár a na skupinu je to malé. Místo čichavců modrých bych dal čichavce perleťové (jsou klidnější, menší riziko problémů). 2 lorikárie nebude problém. Žerou hlavně řasy, nadělají minimum svinčíku. Tetra ohnivá je dost malá. Neriskoval bych to s čichavci a už vůbec ne se skaláry.
Pancéřníčka si vyber jaký se ti líbí (akorát nedoporučuju pandy a ostatní, co mají rádi studenou vodu). Já mám rády tyto (i když už je přejmenovali a nejsou to praví pancéřníčci): rybicky.net/atlasryb/dianema_dlouhovousa

Až ti bude akvárium fungovat 3 měsíce, nebude docházet k žádným úhynům, kvalita vody bude OK, tak pak teprve uvažuj o cichlidkách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 19:24 Žena Irbis191 [13] – ryby do 180L
Takže mám nějaký výběr rybek do objednaného akva 18O L :
2x skalára amazonská (kdyby nešli skaláři, šel by místo nich pár čichavců perleťových?)
2x čichavec modrý
35x neonka červená (je do dobrý počet? Mám snížit-zvětšit počet ks?)
? x tetra ohnivá (Jaký počet? nebo mám rasbory vynechat a zvětšit hejno neonkám?)
? x pancéřníček (jakého by jste mi doporučili?)
Ještě by se mi líbil pár cichlidek. nebo je už dost rybek?
Hodí se tyto rybky k sobě? není přerybníno? Když by se rybka nehodila, napište prosím náhradu.

Ještě je taková zajímavá rybka lorikárie kopinatá... ale to by už asi bylo moc...
Napište vaše názory, prosím, rybky jsem se snažila vybírat podle potřeb, tak kdyby byla nějaká nevhodná, jen ji nahraďte jinou, nebo vylučte...

děkuji za všechny rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 15:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: honcka
U pramičky se píše 4 a více kusů. Chvat 2 ryby je problém, ta větší utiskuje tu menší, obzvláště v malém akváriu, kde ta menší nemá kam utéct. Větší akvárium a více kusů je ideální, agresivita se rozprostře a slabší kusy mají možnost se schovat. Já tu rybu měl a úplně nesouhlasím s tím, co je v atlase. Každý může mít trochu jiné zkušenosti s rybou.

Nové ryby by jsi měl dát do karantény, aby jsi si s nimi nic nezavlekl. Určitě bych je nedával do druhého akvária. Dal bych pár zajížděcích živorodek po 2-3 týdnech od založení, po dalších 2 týdnech ty nové ryby a po dalších 2 týdnech zbytek ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 15:07 Muž honcka [39] Re: NHKG
Díky, tak zatím to vypadá na toho rájovce, jinak u tý parmičky je v popisu, že je lepší ji chovat v páru,, tak jsem trochu zmatenej.

Ještě k tomu přesunu, jak si myslíš, že je to pro rybky lepší, rovnou ty vetší koipit, dát je zatím do toho většího 112l, nechat je tam všechny měsíc, než se nové dětské akvárko zaběhne a pak je přesunout najednou, nebo počkat a dát je rovnou do toho menšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2016 14:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: honcka
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
Moc citlivá ryba. Abysolutně nevhodná k živorodkám. Pravděpodobně by brzy umřela.

rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
OK, akorát ta ryba se moc nehýbe, tak mi nepřijde moc atraktivní. Ale aspoň žere řasy.

rybicky.net/atlasryb/parmicka_jednopruha
Nežere řasy a ráda plave, tak to akvárium bude na hraně. A mezi sebou jsou agresivní, tak koupit jen jednu. Navíc asi bude problém ji sehnat, protože se většinou prodává pod špatným označením, třeba jako: rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
rybicky.net/atlasryb/rajovec_cervenohrbety
V době tření budou agresivní, jinak OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 13:16 Muž honcka [39] – Vetší rybky do 70l akvária k pavím očkům
Ahoj,
budu přemísťovat paví očka (cca 15-20) synovi(5let) do jeho vlastního 70l akvária a synek zatoužil tam mít i nějakou větší rybičku, můžete mi poradit? Procházel jsem atlas a tyhle jsem si vyfiltroval, že by se mu líbili a mohly se tam (doufám) hodit
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
rybicky.net/atlasryb/parmicka_jednopruha
rybicky.net/atlasryb/rajovec_cervenohrbety
pořídil by se párek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 17:12 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Šel bych na to trošku jinak a díval bych se po parametrech vody a nárocích všeobecně a když bude tzv. průnik, tak bych se nebál kombinace, např. čichavci s tetrama(míněno obecně druhově) jednotlivě se to dá doladit. Kombinace asie a JA mě prostě příjde jako realizovatelná. Jako ideál bych viděl, že si tzv. to co vybereš necháš zde rybicky.net/forum/11849 schválit, jistě se k tomu co vybereš vyjádří více lidí, tak aby bylo řešení nalezeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 17:09 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
moc děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 16:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Pokud chceš barevné ryby, tak se na biotop vykašli a vyber si co se ti líbí a hodí se k sobě.
Mi osobně nejbarevnější přijdou ryby z jezera Malawi (a mořské), ale akvárium pro ně má svá specifika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 16:49 Žena Irbis191 [13] – asie? amerika?
Dobrý den, chci se zeptat ryby z jakého biotopu jsou celkově barevnější? Asie nebo J.Amerika? Vím, že na tohle se asi nedá moc odpovědět, ale myslím to tak, že v jakém biotopu je nejvíce druhů barevných ryb?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 08:51 kocmim Re: romant
Děkuju za info. Čas pro mě není moc důležitý, takže počítám s tím, že si počkám. Pokud nemáš návrh jaké dno, tak pujdu studovat do jiného vlákla o dnu :) A pokud to není úplně mimo, tak se mi právě líbí varianta II - hejno teter, hejno dnová rybek + 2 cichlidky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 08:26 R Muž romant [27987] Re: kocmim
Na tvojí velikost akvária je lepší variantou jedno pořádný hejno, kdy právě ony hejnovky daleko lépe vyniknou, tedy jedno hejno tzv. ve volný vodě a to druhý u dna, budeme-li se bavit o těch návrzích jak jsi je sepsal. ;-) To dno je sice hrubozrnnější, ale je to tvořeno kulatým štěrkem, takže by bylo možné i to ponechat, nicméně bych se klonil k výměně za frakci o polovinu menšího štěrku, kde bych to viděl že i více ona partička pancéřníčků vynikne. V první řadě bych tedy učinil rozhodnutí, jak to dno, následně posílil rostlinstvo a o úpravě rybí osádky uvažoval až po instalaci toho nového filtru, tedy nejdříve za měsíc po jeho záběhu. :-) Páreček méně náročnějších cichlidek, jako jsou třeba ty kakadu, hejno teter krvavých(25 kousků) a na dno třeba klasiku v podobě 10 panc. skvrnitých, tedy třeba, těch možností bude hodně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 00:17 Muž Mislow [304] Re: kocmim
Ahoj, nemam s akvarky teto velikosti zkusenost, jen ti napisi par poznamek, ale pockej si na dalsi nazory tech, co ryby, ktere mas ci zamyslis chovaji.
1. Udaje v atlasu o pH ci tvrdosti pro dany druh neber jako limitni mez, myslim, ze se spise jedna o hodnoty v prirozenem prostredi ryb, ale mnoho druhu dokaze bez problemu prijmout i podminky, ktere se od techto hranic vymykaji, nejlepe se zeptat v prislusnem vlakne na zkusenosti s danym druhem ...
2. Nejsem si jisty o druhu tech 2 ryb, je treba to nejprve zjistit, snad se nekdo ozve, pripada mi to jak nejaky druh gold fish, v tom pripade by se do tve sestavy moc nehodili, ale fakt si nejsem jisty ...
3. Proc porizovat modre neonky, kdyz uz tam mas neonky stejne, lepe by bylo rozsirit jejich hejno a stejne tak parmicek do rozumnych poctu ... samo ne hned, ale po nalezitych upravach ...
4. Na pancernicky se mi tam zda prilis hrube dno.
5. Otici proc ne, ale vyckal bych s nimi az dostanes vic dalsich nazoru a ne hned.
6. S cichlidkama bych pockal, jsou citlivejsi, zvlast RAMky, nejprve je potreba si ujasnit dalsi veci, pak dat vsechno dohromady, ustalit akvarko nechat ho jet tak aby se vsemu darilo a pak bude cas premyslet o nich.
7. Ted cekej na dalsi nazory tech, co tyto ryby opravdu maji a akvarka stejne velikosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 16:56 kocmim – Kolik rybek do 112litru?
Ahoj, potřeboval bych poradit s obsazením rybek do mého akva 112litrů akva. Voda má pH 8 a tvrdost 11 dH. Přečetl jsem celé vlákno a proto nebudu míchat biotop a nebudu chtít 10 různých druhů a ani 20cm velké ryby. Jediné o co bych poprosil by bylo "schiovívavost, schválení a poopravení seznamu".

Varianta I
10x Krunýřovec jednopruhý nebo nějaký malý druh pancéřníček
15x Tetra modrá nebo krvavá

Varianta II
8x dnová rybka
12x tetra
párek Cichlidka kakadu nebo ramiréz

A teď otázky a vysvětlení:
- rostliny ještě do akva přidám
- přemýšlel jsem i nad noenkou modrou, ale na tu mam moc tvrdou vodu
- ryby jsem vybíral aby byli čistotné, trochu barevné a tajně doufám že i aktivní/hravé
- asijský biotop se mi moc nelíbí
- nebude velký problém, že mám o stupeň vyšší pH než je uvedeno v atlasu?
- jaká by měla být optimální teplota vody?
- je nutné se současného osazenstva zbavit nebo ho tam můžu nechat dožít?
- neumím posoudit zda je lepší mít pouze dvě hejna nebo dvě hejna + dominanty a zajímal by mě váš názor
- pokud máte jiný nápad, jsem hlava otevřená :)

Díky za pomoc :) a sorry za dlouhý post

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 15:22 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Irbis191
Nechala bych tam pouze čichavce vše ostatní bych darovala. A pořídila bych 6-8 minipancéřníčků. Nic víc. Ti malí pancéřníčci plavou i ve sloupci, nejsou jen na dně, takže by se jednak postarali o údržbu dna a jednak by nahradili ryby ve sloupci vody, takže by ti to AQ nepřipadalo tak prázdné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 18:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: housis
Skaláři, mřenky, gibouš pryč, pro ně je to malé. Šneci jsou co? Nertiny, ampulárky? Jestli neritiny tak OK ale pozor, živí se řasou, tak jí musí mít dostatek jinak pojdou, jestli ampulárky, tak dvě pryč. Potom posil hejno neonek na 20ks a na dno partu 10 pancéřníčků. Prezentací by jsi taky nic nezkazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 16:24 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Stop stav a nebo vyměnit ty ancáky, na který už to musí bejt malý za partičku pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 16:17 Žena drvi [2894] Re: Irbis191
Zuzko, na to už ti v dubnu odpověděl NASREDDIN přímo v prezentaci (když ještě byla aktivní). Čemu na tom nerozumíš? ty ryby co tam máš nejsou vhodné do tak malého akva. Tetry jsou hejnové, 4 jsou málo a nejméně do 60 litrů. Ancistrusi se do malého akva vůbec nehodí, moc vyrostou. Ti čichavci by tam podle mě být mohli, ale je to pro ně jen tak tak ale s tou cichlidkou - hodně velkých a teritoriálních ryb v malém prostoru. Navíc jsou to ryby poměrně choulostivé. To byla špatná volba při výběru ryb už na začátku, takže: žádné nové ryby už tam nepřidávej! Lepší by bylo tyhle ryby vrátit nebo rozdat, a začít znovu, třeba s větším hejnem drobnějších teter například. Jinak akvo vypadá (spíš vypadalo, není aktualizované) pěkně, tak je to škoda, že jsou v něm nevhodné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 15:51 Žena Irbis191 [13]
ptám se ještě jednou: mohu do mého akvárka (objem a osádka-prezentace)
dát ještě nějaké rybičky? nebo to už stačí? tentokrát už prosím odpovězte... :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 14:38 R Muž afc1886 [14682] Re: housis
Už teď je to přeplněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 14:35 housis – velikost akva
Ahoj, mám 120l (60x40x50výška)akvárko. Mám v něm 4skaláry, 10neonek, 2mřenky pákistánské, 4lorikárie a 4šneky, 1krunýřovec skvrnitý (gibiceps). Mohu si ještě do akva něco pořídit? a nebo už takhle je toho dost?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 18:50 R Muž romant [27987] Re: kubar1992
Hmm, to už je skoro stop stav a ještě ke všemu ty molly tam moc nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 18:39 kubar1992 – Jakub Růžička
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli do 54l akva k živorodkám ostrotlamým a duhovým mohu přidat nějaké rybky, mám tam 3x paví očko a 4x molly, předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 16:21 Žena petulinakk [2016] Re: Jája
Ajajaj, díky za info, to je teda nemilé...
Já právě měla v předchozím akvárku taky Eheim (Aquaball), tak jsem Eheim zvolila znovu, a ten PickUp jsem vybrala proto, že jsem četla že jsou úžasně tiché (což teda opravdu je)... je fakt, že papírově je sice dimenzovaný na 30-60l, takže moje nádrž by měla být na horní hranici jeho výkonnosti, ale i když je stažený na minimum, tak voda víří jak v pračce když je vývod nasměrovaný do akvárka - musím ho směřovat aspon trochu na stěnu. Ve 30l si to absolutně neumím představit.

Samozřejně se zkusím zařídit podle Tvého doporučení, ale i když tam přicpu molitan nahusto, bude to bezpečné pro krevetky?
Pokud ne, to radši pořídím jiný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2016 15:39 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: petulinakk
Řekla bych, že tvůj výběr ryb je rozumný a souhlasím s Romantem, že by to sneslo i víc modrých neonek, neb to jsou zvířátka s téměř dokonalým trávením, takže AQ tolik nezaneřádí.
Měla bych ale poznámku k filtru, který jsi zvolila. Bez problému nasaje dospělé galaxky (modré neonky mají podobnou velikost), pochroumá je a najdeš je vevnitř u molitanu. Někdy se je podaří zachránit. Já jsem dovnitř hned za "mřížku" nacpala molitan a tím jednak zvýšila objem filtrační hmoty, ale hlavně zamezila nasávání rybiček. Při zpětném sestavení filtru musíš dát pozor, aby ten přidaný molitan všude přiléhal na "mřížku", jinak ti to rybičky nasaje i přes molitan (také vlastní zkušenost). V podstatě vnitřní Eheimy bych určitě nevolila do miniakvárií (krevetky a minirybky) a k živorodkám - jejich potěr je také malinký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 15:25 Žena petulinakk [2016] Re: romant
To zní zajímavě :-D ale já chci určitě otíky. Mám pro ně slabost :-) Takže při otázce jestli buď jen jen otíci nebo jen pancíci mám jasno. Kdyby se ale dalo obojí, bylo by to fajn :-)
Nejsem ale úplně příznivcem názoru "naházim to tam, a uvidim co to udělá", proto se radši ptám předem.
Jasně že jsem doufala, že se tady ozve deset názorů "dej je tam" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 15:04 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Mám v jednom obdobně "velkým" akváriu patričku 30 neonek modrejch a 10 kousků pancéřníčků malých a krevetky tam příjdou taky, asi stejná myšlenka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:38 Žena petulinakk [2016]
afc1886 - děkuju za názor :-)

Jirko - jsem ráda že to chápeš, kdyby to každej bral jakože "ti a ti tam z praktického hlediska nemají smysl", tak by akvaristika vlastně postrádala svoje kouzlo jako hobby :-) já se chci kochat, páč se kochám ráda :-) samozřejmě že ne za cenu trápení ryb.

Mislow - asi más pravdu. Já ale otíky chci určitě, měla jsem je už v minulém akvárku, a jsou kouzelní. Pancéřníčci se mi vlastně nikdy ani moc nelíbili - dokud jsem nenarazila v akvaristice na tyhle prťavce :-)

Romane - děkuju za názor. Možná tam časem bude těch neonek víc, ale akvárko je čerstváček, tak radši to tam budu "dávkovat" po troškách :-)

Jinak všeobecně - to, že se tady ptám na tuhle kombinaci samozřejmě neznamená, že je tam hodlám dát všechny najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:12 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Nevidím na tvém výběru nic, proč bych tě měl přesvědčovat aby jsi to nedělala, jenom těch modrejch neonek bych dal jednou tolik. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 12:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdysi jsem "zbíral" sumečky (fotky z let 2007,8,9). Byly to mé oblíbené ryby. Takže rozumím. Teď na ně nemám prostor, protože mi rostlinná akvária fungují s živorodkami a krevetkami (raky). Nevnucuju.
Ale stejně bych to všechno dohromady nedával. 60 litrů není mnoho. Pokud mají ryby a krevetky prosperovat, volil bych jeden druh ryb a jeden druh krevetek.
Doplň to hromadou drobných množících se šneků a budeš mít o zábavu postaráno :).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 11:40 Muž Mislow [304] Re: petulinakk
Ahoj, ja bych tam vse dohromady nedaval, radej vic otiku a krevetky. Zase na druhe strane, pancernicci jsou lepsi na pozorovani, otici jsou pres den vetsinou klidnejsi, nevim ale ktery druh by byl vhodnejsi ke krevetkam, pac s krevetkama moc zkusenosti nemam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2016 11:20 Žena petulinakk [2016] Re: JirkaŠčobák
Diky za reakci, ty to ale beres z prisne funkcniho hlediska. Ja vim ze tam panciky ani otiky NEPOTREBUJU. Ale uvazuju o nich, protoze se mi libi, libi se mi na ne koukat, sledovat jejich chovani... Takze jaky by meli smysl - mela bych z nich radost.
A o tom akvaristika je taky ne? Kdyby si vsichni porizovali jen ty ryby co nutdme k chodu nadrze potrebuji, takby 90% nadrzi vypadalo uplne jinak.
Mne neprijde nic spatneho na tom, vybirat si podle toho co mi udela vetsi radost. Samozrejme vzdycky s prihlednutim k vhodnosti daneho druhu do konkretniho akvarka.
A proto se tu taky ptam. Kdyby mi slo JEN o to co se mi libi tak tu nic neresim a namastim si je tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 10:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
Proč pancéřníčky? Jaký tam budou mít smysl?
Už ti otíci jsou zbyteční a navíc. Krevetky a neonky jsou dostačující kombinace. Otíci neudělají nic, co by krevetky nezvládly.
Podívej, takto vypadá akvárium, kde mám 60 krevetek a cca 60 gupek. 60 litrů. rybicky.net/fotogalerie.php… Doslova vyleštěné listy rostlin.
Byly tam řasy, bylo jich dost. Nejdřív jsem je výměnami vody omezil. Jenže pořád na lemech listů řasy byly a mechanicky se nedaly obrat. Až v tu chvíli jsem nasadil krevetky. Krevetky, když je jich hodně, jsou CELOAKVARIJNÍ. Není místo, které by je nezajímalo. Seberou si potravu ze dna, budou obírat listy rostlin i sklo.
Napsal jsi představu osádky svého akvária. Krevetky na prvním místě. Buď ti budou fungovat nebo nebudou. Pokud budou, fakt nepotřebuješ ani otíky ani pancéřníčky. Nepotřebuješ sumečky obecně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 09:10 R Muž afc1886 [14682] Re: petulinakk
Nemíchal bych další druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 08:57 Žena petulinakk [2016]
Mám akva 63l celk. objemu, a plánovaná osádka je - krevetky, 10 modrých neonek a 6 otíků.

Co myslíte, sneslo by to ještě 5-6 kusů malých pancéřníčků (trpasličích nebo třískvrnných), nebo už by to byla rybí polívka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 20:22 Žena Irbis191 [13] Re: lhajek
takže si tam může ještě nějaké rybky pořídit? nebo to už stačí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 21:36 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Mohu souhlasit, pokud tam budou ony dva tebou zmíněné druhy, tedy jenom ty dva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 21:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: ...... primarne ty cichlidy tam nemaji co delat........
Nemohu souhlasit. Jednak tam nemá Cichlidy ale Cichlidky a to tyto: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci, které se hodí jak podle atlasu, tak mě je do tohoto objemu v minulosti potvrdil i Romant společně s modrými neonkami až 30ks. A i podle odkazu co dával quasimodo je to v tomto objemu možné .... při dostatečné filtraci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 16:55 Muž quasimodo [368] Re: FrantisekP
Inu, jak jsem psal - pro hrubou orientaci je to fajn. Kdyz mi tohle poradi, ze je neco blbost, tak uz se nemusim ptat na forech a predvadet, jaky jsem ignorant :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 14:29 Muž FrantisekP [54] Re: quasimodo
Zajímavý web, taky jsem neznal. palec
Příjde mi zajímavé, že upozorňuje na kompatibilitu ryb mezi sebou a vhodností dle velikosti nádrže.
(Zkusil jsem si zadat moji nádrž a že tam velikostně nepatří SAE vím (mám v plánu je dát pryč, už na ně je i zájemce), dále upozornil, že tetrazony můžou být nebezpečné razborám hengelovým, ale ne otíkům. V reálu je to, ale naopak :) Hengelky jsou čilý a rychlý rybky a parmičky si jich nevšímají, ale občas šťouchnou do otíka na skle, nebo kořenu (byť žádnýmu neublížily, narozdíl od pavích ok)...)
Ale narazil jsem tam na jednu nedokonalost, není zásadní pro filtraci a výměnu vody, kolik je v akva rostlinek ?

quasimodo napsal: Mno, ja bych doporucil pro hrubou orientaci si pohrat s aqadvisor.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2016 14:24 Žena Beastie [318] Re: Irbis191
reknu ti to takhle :) Ja mam 54l a doposud jsem tam (4 roky!!) mela 15 razborek hengelovych, jednoho ancistruse, a po pridani bojovnice mi to prislo preplnene.

Ted premyslim nad 15ti pancericky a prijde mi to jako docela hodne.

Za me to mas preplnene, primarne ty cichlidy tam nemaji co delat, a na hejnove ryby jsou 4 kusy zalostne malo.

Ale kdo tu ma idealni akvarko :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=2301