Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 19:58 Muž RAP [1553] Re: PetrZ1978
Podle rozměrů v prezentaci bych tipoval, že těch 100litrů bude čistých.
A v tom případě klidně 2hejna teter po 15-20jedincích a 10pand. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.10.2021 22:18 Žena tramtra [3202] Re: _ucx_, PetrZ1978
Můj názor je, že rovna u pancéřníčků by se ty litry na rybu až tak striktně dodržovat nemusely.

Petře, jak ses určitě dočetl, do čerstvé nádrže je dobře přidávat ryby postupně. Jak nádrž zraje, kytky rostou, zvládne toho postupně víc.

Přes léto ti doporučuji chladit, když tam máš Pandy, 28 stupňů je už docela dost. (větrák nad hladinou ideální, jak píše _ucx_) V atlase ryb můžeš vybírat podle různých parametrů, zadej si třeba rozmezí teplot a litráž...těch teter máš na výběr víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2021 20:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: PetrZ1978
V té nádrži bude kolem 80 litrů vody, že? Počítejme pět litrů vody na každého pancéřníčka, to je 40, dvacet neonek to určitě snese, i víc, ale to už za cenu častějších výměn vody. Držet dlouhodobě dusičnany pod 30 mg/l a bude to ok.

Ventilátor v krytu v průběhu horkého léta dokáže divy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2021 19:24 Muž PetrZ1978 [21] Re: _ucx_
No dobře, tak neonky obecné.
Bude se jim dařit v panelákovém bytě, kde ani v zimě neklesá teplota vody pod 23°C a v létě leze k 28°C?
A kolik bych jich tedy do mého akvárka mohl dát?

Dnes jsem přidal 3 Pandy (celkem jich mám 8) a opravdu to stálo za to.
Rybky vypadají šťastnější a je to mnohem lepší podívaná.
Děkuji za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2021 00:02 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: PetrZ1978
K pandám raději neonky obecné, pro červené jsou ideální teploty nad 25 °C a to zase nemají úplně rády ty pandy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 22:07 Muž PetrZ1978 [21] Re:
Ještě bych měl jeden dotaz.
Kolik neonek červených bych mohl maximálně dát do mého rohového akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 23:09 Muž Roger [1873] Re: PetrZ1978
Panceřníčků se neboj, místo neberou a mají svůj svět. Navíc jsou čistotný a užitečný, 10ks je akorát (nevím tvoji plochu dna, ale myslím že je to akorát). Co se týká kombinace, já nejsem ten pravý kterého se ptát, upřednostňuji málo druhů a větší hejna, do 100l bych volil do vodního sloupce 1 větší hejno, do větších cca 200l pak hejna max dvě, kouká se na to mnohem lépe. Ale to je každého věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 22:07 Muž PetrZ1978 [21] Re: romant, tramtra, Roger
Děkuju za názory.
Ty pandy asi opravdu přidám aspoň 3.
A co kombinace dvou druhů v mém případě?
Co třeba neonky modré a tetry citronové?
Jaké množství byste doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 21:56 Muž Roger [1873] Re: PetrZ1978
Není hezčí pohled, než na jedno pořádné hejno ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2021 20:47 Žena tramtra [3202] Re: PetrZ1978
Těch pancéřníčků aspoň 8-10, jsou to hejnové ryby, bude jim líp a nebudeš litovat. Jinak souhlas...tři pidi hejna jsou nanic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 19:32 R Muž romant [27987] Re: PetrZ1978
Volil bych jenom jeden hejnový druh. Když bych si měl vybrat, potom 50 kusů neonek modrých a fertig.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 18:48 Muž PetrZ1978 [21]
Ahojte.
Prosím o názor zkušených.
Do mého nového rohového akvária (100 L) bych chtěl dát následující rybky:

5x Panceřníček panda
15x Neonka modrá
8x Tetra čevenoústá
8x Tetra citrónová

Bude tato kombinace a počty fungovat?
Doplním, že mám vnitřní filtr Juwel Bioflow 3.0 s čerpadlem 600L/hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 21:50 Muž Lojza007 [1198] Re: Roger
Na povrchu je normální zaoblený písek, těm tam bude hej. V druhým akva je ten samý písek v černé barvě a líbí se tam pancéřníčkům drobným víc než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 21:25 Muž Roger [1873]
Ideální rozhodnutí ;-) palec chtěl jsem ti to navrhnout, ale čekal jsem kdy k tomu dospěješ sám :-) doporučuji leopardí nebo klasiku pandy, nejsou tak objemný jako někteří jejich kolegové a jsou stále v akci vidět. Ale i oni vyžadují dno bez ostrých hran, jinak si poškodí fousky a uhynou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2021 20:26 Muž Lojza007 [1198] Re: Roger
Tak se začínám dostávat do stavu, že živočichové asi nebudou biotop, nacpu tam pancéřníčky a hotovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 19:46 Muž Roger [1873] Re: Perlas
Lávová drť je špatně pro sekavce ;-) to máš pravdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 19:23 Muž Perlas [546] Re: Lojza007
Sekavca nemam moc dlouho, ale je tam. Mrkni na me video u 160ky jak moc vrta. Mam dno z jednoho materialu. Pak se s nim rozluc (tim myslim, ze ho nebudes vidat), kdyz ho obcas zahlednu (hlavne v noci) tak mi udela radost. Lavova drt mi prijde ostra a nevim kolik toho snese. Aby si neublizil. Ale jak rikam, nejsem expert.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 13:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lojza007
Hlaváči rodu Stiphodon moc proud vody nepotřebují. Důležitá je čistá a dobře okysličená voda a úkryty.
Mám posledního hlaváče Stiphodon sp. blue. Malá pěkná rybka, ale jak jsem je koupil byly všechny šedé, až časem jedna zmodrala. Bývají hodně zalezlé. Řasu podle mě nežerou, jen v ní hledají mikroorganismy, kterými se v přírodě živí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 09:30 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Spíš si počkej na názor těch co Hlaváče mají, třeba to nebude s tím proudem tak horký, já mám v Bazénu Sewelie, proud tam žádný velký nemám a ryby jsou spokojený přes dva roky. Sekavce tam mám taky, ale mám klasiku písek takže to neřeším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 09:25 Muž Lojza007 [1198] Re: Roger
Ještě jednou jsem prošel ty hlaváče a byť jsou krásnější a velikost akva by jim pravděpodobně vyhověla, tak ještě potřebují silný proud vody, což bych dole musel řešit přídavným čerpadlem, takže zatím se přikláním k sekavcům.
Nevíte prosím někdo, jak moc ti sekavci vrtají do dna? A máte je někdo v kombinaci písku a pod pískem lávová drť?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 23:31 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
To už si musíš rozhodnout sám koho z nich ;-) pro smaragdový je doporučený rozměr dna 80x30cm tak myslím že ty by šli. Doporučuji použít odkaz který jsem dal, není 60l jako 60l (nemluvě s 3d pozadím to sebere nejen litry, ale i prostor)pro určité druhy ryb je důležitá šířka dna než objem ;-) doporučuji zjistit si jaké ryby chceš tak aby to fungovalo a blížilo se to ke zdrojové vodě, akváriu atd.. vše sedl dá zjistit v přiloženém odkazu v minulém příspěvku. S dalším ti všichni rádi poradí palec přeji šťastný výběr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 22:41 Muž Lojza007 [1198] Re: Roger
Zatím vybírám tak, že se mrknu na možnosti akvaristik (Sklorex a 3D akvária), pak se podívám sem do atlasu, jestli je to pro velikost toho akvária a pak se teprve zeptám tady. U těch hlaváčů smaragdových píšou, že pár u vícedruhového akvária není problém mít v 60l akváriu.
U sekavce mě trošku odrazuje to, že rád ryje ve dně, mám tam písek a pod ním lávovou drť a nerad bych, aby se poranil nebo aby pořád dno přeskládával. Pokud v tom nejsou tak aktivní, tak je klidně vemu, byť ti hlaváči jsou hezčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2021 21:40 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Garra rufa vyžaduje dno 120x45, v podstatě je tvoje dno malé na jakoukoliv Garru. Být tebou nejdříve bych si prošel nároky ryb, netuším jaký pár Hlaváčů máš namysli, ale i oni vyžadují celkem prostor a co vím já, tak mají rádi vyšší ph, ale nemám s nimi zkušenosti, každopádně na tvém místě bych si to pořádně rozmyslel a nedával příliš mnoho druhů ryb, vybral bych si které chceš a prošel si pořádně jejich nároky ;-) . Navíc jsi chtěl likvidátora řas. Nicméně pokud chceš někoho na zbytky doporučuji sekavce přícnopasé ;-)
Doporučuji hledat informace třeba zde
www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 17:52 Muž Lojza007 [1198] Re: afc1886
Tak potom je jasný pár hlaváčů na dno. A teď mám trochu problém s rybama "na střed". Dalo by se hejno dánií perlových, ale chtělo by to i něco trochu většího, tak mě napadl ještě pár čichavců zakrslých. Dalo by se nebo je to zase blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2021 16:07 R Muž afc1886 [14681] Re: Lojza007
Za mě na garu malé a mechovky ti populaci krevetek řádně zredukují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 12:20 Muž Lojza007 [1198]
Prosím o radu, jestli je tahle varianta OK. Jedná se o akva 120L hrubých (š60xh40xv50). Základní osazenstvo budou neocaridina. Nové osazenstvo k nim bych rád Asii nebo ideálně JV Asii/Oceánii. Zatím jsem vybral parmičku mechovou, razboru hengelovu a likvidátora řas garu rudohnědou (trošku se odklání od Asie) nebo hlaváče smaragdového. Myslíte, že je to OK? Nebude mně někdo ty krevety požírat? Nebo nebudou se ty ryby navzájem požírat? Nebude pro někoho nedostatečná délka akvária?
Případně co navrhujete vy? Rád bych něco sehnatelnějšího, abych na rybky nečekal několik měsíců a nedočkal se nebo pro ně jezdil přes půl republiky. Tento výběr zatím bez problémů zohledňuje nabídku v Brně.
Předem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 12:07 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Naopak, já mám živorodky rád, výborně hnojí a netřeba dopovat akva čímkoliv pro růst rostlin, a když akvárium funguje tak bych se nebál ani případného znečištění. To už musí vědět on jak mu to šlape. Osobně, pokud šlape tak bych se menšího hejna nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2021 09:52 R Muž Anthrax [4751] Re: KarásekLut
KarásekLut napsal: Takze myslis ze kdyz koupim urcitej pocet teter tak mi ten pocet stabilne zustane? Ano, zůstanou na stejných počtech. Máš krevetky, ty případné jikry stejně sežerou. Nehledě k tom, že podle toho co píšeš, ani nemáš vodu zrovna na odchovy teter.
KarásekLut napsal:Tak nevím jesi je to přerybněný nebo ne? To musíš vidět ty, jestli akvárko „stíhá“. Tj. nemusíš velmi často provádět výměnu vody a čištění filtru.

Na druhou stranu ty živorodky taky netřeba nějak démonizovat. Jsou ještě daleko méně čistotné ryby než ony. Když nebudeš překrmovat, tak se po čase jejich populace ustálí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 08:37 Muž KarásekLut [93] Re: Roger
tak já ted mám v akvárku 6 x krevetky japonicy, 3 x žlutý, 1 x modrou, 6 x otíka, 5 x pancéřníčka napskýho, 3 x šneka a tipnul bych tak 17 živorodek (včetně mladých). Tak nevím jesi je to přerybněný nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 08:19 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Je to jako skládka oproti čističce ;-) tetry jsou čistotné ryby s výborným trávením. Ovšem záleží jak moc máš zarybněno teď a jak dobře Ti funguje akvárium, aby jsi nákupem hejna akvárium nepřerybnil, Tetry se ti jen tak nerozmnoží, toho bych se nebál a i kdyby tak v jejich případě jedině dobře. Píše, že všude jsou jejich výtvory. Jestli vidíš všude výkaly od ryb tak bude podle mě někde chyba ;-) výkaly by mělo akvárium ve spolupráci se zelení, filtrem atd... zpracovat, jestli teď už nestíhá tak bych se nejdříve zamyslel na řešením. Pokud jsem tvou větu špatně pochopil tak se omlouvám, ale i tak je třeba zvážit nynější zarybnění a přidání další obsádky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2021 01:58 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
Takze myslis ze kdyz koupim urcitej pocet teter tak mi ten pocet stabilne zustane? Ja mam pocit ze kazdou chvilu mi zivorodky rodi, ze mi tam plave vic a vic mladych a ze kazda gupka za sebou tahne "dvoumetrovy"... smich mam pocit ze ryby zijici na dne se u me musi vyhybat exkrementum a ze ani krevetkam to neni prijemny. Tak je otazka, jestli nepremyslet o zmene stydim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 01:52 Muž KarásekLut [93] Re: vlka
To mas pravdu. Po celym akvarku sou jejich "vytvory" a to vode urcite moc neprospiva. Ze ja blbec sem si to nezjistil nez sem si je poridil smich posledni dobou premyslim ze je zkusim nekomu nabidnout za hubicku a ze poridim nejaky krasny a cistotny rybky :) je otazka jesi by zrovna cunata nekdo chtel hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2021 23:18 R Muž Anthrax [4751] Re: KarásekLut
Obecně jsou tetry jedny z nejméně vodu zatěžujících ryb. Navíc zrovna ohnivky jsou menší ryby, než gupky. A taky se ti pravděpodobně samovolně nerozmnoží, takže počet ryb (producentů odpadu) máš víc pod kontrolou.
Takže z hlediska zátěže akvárka nebe a dudy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2021 22:59 Muž vlka [3444] Re: KarásekLut
Ty živorodky jsou doslova ,,čuňata,, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2021 22:09 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
Pises, ze sou tetry ohnive drobne a cistotne ryby. Chtel bych se zeptat, jak moc cistotne sou v porovnani s zivorodkama duhovyma??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 20:52 Muž Roger [1873] Re: pjaro77
Paskai jsou trochu jiné ;-) pletou si to, avšak luminatus je hezčí ;-)

V odkaze máš popsán rozdíl ;-)

rainbowfish.angfaqld.org.au/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2021 20:29 Muž Roger [1873] Re: Pavel50
Já ke objednával z Vivarium Mělník, teď tam na mě čekají ještě další na doplnění do hejna. Pokud chceš, zavolej jim, měli by mít i kurýrní službu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2021 18:27 pjaro77 Re: Pavel50
Našiel som spôsob. Poropanchax luxophthalmus má aj názov Aplocheilichthys luxophthalmus. Predáva ho nemecký aquarium glaser a ten dodáva ryby aj do vivarium.cz. katalog.vivarium.cz/….
Pozerám, že tam sú aj ďalšie halančíky typu zárnoočko - Procatopus aberrans, Lamprichthys tanganicanusm Aplocheilichthys normanni, Aplocheilus lineatus
Škoda, že neodávajú na Slovensko.

A Pseudomugil paskai (luminatus) sa dá zohnať na slovensku bežne, dnes som ho videl v Košickej predajni, v ČR taktiež vo vivarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2021 14:24 Muž Pavel50 [30] Re: Roger
Nádherné, ale kde je sehnat? Jediné, co jsem našel, je dodání z USA přes UPS, což se mi zdá nesmysl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2021 11:03 pjaro77 Re: Roger
Ano, viem o nich - sú známe aj pod menom pseudomugil paskai a chcem ich do iného akvaria, ale zárnočocka by vytvárali pekný kontrast s tetrami ohnivými, ktoré preložím do akvarka 60x40. Uvažoval som o neonkách modrých ale tie potrebujú o dosť dlhšie akvárium aj keď niektorí ich chovajú aj v menšom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2021 22:28 Muž Roger [1873] Re: pjaro77
Koukni na tyto, mám je a jsou nádherný, jejich neonový modrý hřbet a modrá jiskra v oku krása pohledět, jsou menší max cca 4cm, nejsou plaché a vidíš je díky svítivému pruhu a oku i z dálky

Pseudomugil luminatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2021 20:04 pjaro77 – Poropanchax luxophthalmus
Chováte niekto zářnoočko zářnooké (Emerald Green Lampeye, Poropanchax luxophthalmus) ?
Dnes som ju objavil na internete, je to krásna rybka s modravým leskom.
www.youtube.com/…
Neviem o tejto rybke skoro nič nájsť, len základné informácie. Predpokladám, že bude vyžadovať akvarium 60 a viac litrov, preto sa pýtam v tomto vlákne.
Existujú aj ďalšie krásne zarnoočky fishbase.mnhn.fr/…=, prečo o nich nieje skoro nič v tomto fore? Nikto ich nechová (okrem normanovho) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 10:41 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: senorita
Krásně barevné jsou neonky. Ale do takto malého objemu snad jen neonku modrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 10:21 R Muž Anthrax [4751] Re: senorita
Pokud ti líbí cichlidky a netroufáš si na Ramky, tak co cichlidky kakadu? rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
Jsou vcelku nenáročné. :-) Barevnost je u nich dost variabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2021 21:39 Žena senorita [0] – poraďte rybičky
Hezký večer, budu si zakládat zbrusu nové akvárium objem 60L čistého a chtěla bych doporučit rybku/rybky. Osázení rostlinami, úkryty, vybavení a dekorace ráda přizpůsobím rybce/rybkám. Počítám se založením a zabíháním akvária v řádu více měsíců, nepospíchám na to. Líbí se Cichlidka Ramirezova, ale na tu si netroufám. Sice mám rybky mnoho let, ale vždy to byli jen druhy pro začátečníky paví očka, kominíčci, tetry...Moje podmínky jsou, že chci hodně barevnou rybku (proto se mi líbí výše uvedená), sladkovodní a zároveň, aby nebyla choulostivá a náročná. Vodu máme velmi tvrdou, ph 7,2 , dusičnany 14,0 , dusitany 0,008. Je mi jedno jestli budu mít 1,2 nebo hejno. Děkuju za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2021 19:41 Muž Roger [1873] Re: afc1886
Všeobecně vzato bych nedával žádné Danio od velikosti cca 5cm a víc do akvária s délkou 60cm a méně. Přesně jak píšeš, jsou to střely, potřebují prostor, jsou akčnější než leckteré tetry včetně neonek apod...
Všeobecně bych volil razborky, je dost druhů vhodných do této velikosti.
Do 60cm délky bych doporučil například espei, tetry žhavé, s menších ale za to o větším hejnu například Kubotai které jsou taky dost akční ale vzhledem k velikosti do této délky jsou do pohody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.09.2021 14:37 R Muž afc1886 [14681] Re: permonici
Z mé vlastní zkušenosti bych už dánia pruhovaná do 60 cm dlouhého akvária nedával. Jsou to střely a moc akční rybky, které mnohem více vyniknou ve větší nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2021 09:28 Žena permonici [316] Re: Poric
Ancíka bych tam nedávala, hodně vyroste a přebagruje nádrž a ožere kytky. Jestli chcete akční a přitom čistotné ryby, dala bych Dánio pruhované, např. 10 ks a pak se uvidí. Nebo tetry žhavé, třeba 15 ks, jsou také čistotné. Oba druhy jsou poměrně odolné.
Nebo několik menších živorodek (gupky, platy), které se časem rozmnoží samy.
K tomu šneky pracanty - tj. levatky, okružáky. Ampulárky ne, jsou příliš velké, ničí rostlinstvo a znečišťují vodu. Ať se daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 17:12 Muž Poric [0] – Rybky do invitalu 58 litrů
Dobrý den dětí dostali toto akvárium EasyTank PRO LED 58L 600 x 300 x 455 mm, od babičky jaké jim tam dát rybky ? Můj plán byl ancitrus jeden a pak třeba pár(třeba 6) minineonek nebo mohl by být bettak společně s ancikem? Děkuji za rady .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 17:51 Žena Betus [3] Re: afc1886
Tych som dostala od manželovho kolegu. Rozmyslala som, ze kúpim namiesto nich clithon sp 3ks. A mám tam kopec levatiek z rastlín, čo som kupila na invitale hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=201