Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 12:17 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
A ještě přidal 4x parmička čtyřpruhá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 15:58 R Muž romant [27987] Re: Ciffik
Párek ne, ale kluk a dvě holky, to by šlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 15:56 Muž Ciffik [761] - Rostliny
160l hrubého, (100x40x40) rostlinné akva (z vrchu nejde vidět dno)

12x panda
14x guppka (počet neroste - gavůnci vyžíraj)
8x gavůnek diamantový

dotaz, vleze se párek čichavců perleťových, nebo to už bude přes čáru? obvykle ryby v akva nemívám, tak nemám odhad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2016 12:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Jop, je to docela špatně složené.
Na Skaláry je to akvárium určitě malé a parmičky čtyřpruhé by se měly chovat v hejnu 8 a více kusů. Kdyby tyhle ryby někomu věnoval, tak by zbytek osádky mohl fungovat. Samozřejmě bez bližší znalosti akvária přesněji poradit nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 11:58 Žena Irbis191 [13]
Ahoj můj kamarád má akvárium asi 110l a má v něm: 3x skalára, 5x mečovka, 2x paví očko, 2x čichavec perleťový, 10x neonka, 1x parmička čtyřpruhá a 1x ancistrus. Asi to bude dělat problémy, že ano?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2016 16:28 Muž janesik1xjakep [63] Re: drvi
Souhlasím, samička bojovnice může být se samcem jen v době tření. Jednou jsem ji nechal se samcem ( v 70 litrovem a málo zarostlém akvu) a nakonec ho uhnala :(. Ale na druhou stranu, u bojovnic je to opravdu na povaze, protože ta je u každého kusu jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2016 11:27 Žena drvi [2894] Re: Beastie
Jo, tak s tou zkušenosti nemám, ale asi by to šlo, nebude asi moc agresivní (už podle jména :)). Ono záleží i na jednotlivé rybě, někteří jedinci stejného druhu agresivní jsou, jiní ne. Už jsem zažila i samičky, které napadaly samce - jde o povahu. Kdybys měla štěstí, klidně bys tam ten párek nebo 2 + 1 mít mohla (spousta lidí to tady má) , ale já jsem měla opačnou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 11:20 Žena Beastie [320] Re: drvi
A napriklad ta bojovnice nebojovna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2016 10:43 Žena drvi [2894] Re: Beastie
Bojovnice jsou často nemocné v případě, že si je někdo koupí už načaté a nebo je přendá z 2 deci do 2 litrů a myslí si, jak jim udělal luxusní bydlení. Ty obrázky z nádrží nemocných bojovnic jsou často velice výmluvné - holé stěny, barevný písek nebo oblázky a plastová kytka.
Problém může nastat i v případě nesnášenlivých jedinců, chovaných společně v nádrži (tím myslím jednoho samce + samice, samozřejmě), mě samec v hustě zarostlé 100 litrovce během 2 hodin málem zabil dvě samice, přidané dodatečně. Musela jsem je dát jinam. Pod 60 l bych radši víc kusů nezkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 10:13 Žena Beastie [320]
Co takhle bojovnice a dve ci tri samicky do 54l?

Jen nevim, kde bojovnici koupit, vubec se mi nelibi, jak je prodavaji v tech louzickach a pak mi prijde, ze jsou casto nemocne a prvni na cem je to poznat jsou ty okrasne ploutve. Co myslite?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:46 Žena Beastie [320] Re: Xlienka
No teď již mám jen dvě, takže chování nic moc :)

Co si ale pamatuji tak razbory trpasličí nejsou hejnovky, razbory hengelovy jsou hejnovky co se nehýbou. Rybky krmím tak jednou za dva až tři dny, když si vzpomenu, Sera Vipan Baby nebo jsem měla cosi jako INVR.

Zrovna u těch hengelek byla zkušenost stejná, plavou ano, ale nikdy v houští, nikdy v listech anubiasu, jen za ním nebo v prostoru vedle něj. Anubias obývá maximálně ancík. Třeba mám nesnášenlivou kytku, přeci jen je to pořád jedna a ta samá již od prvního založení prvího akvárka :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:24 Žena Xlienka [276] - Amerika
Páreček kakadu by to možná taky zvládnul, i když já bych je do tak malého objemu nedávala, ale rozhodně nebude čistotnější a bude potřeboval více péče ;-) .
Pokud ti jde o živost a nebojácnost tak asi nejlepší zkušenost z níže vypsaných mám s neonkami modrými. Jinak razborky jsou dost plašani a při ráznějším pohybu u akva jsou hned v houští, ale rychle se uklidní a vyplavou.
Jinak hejnovky jsou většinou dost aktivní, že by jenom někde stály se mi nestává, nemáš je překrmené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:04 Muž janesik1xjakep [63] Re: Beastie
Ještě mě napadl parecek cichlidek kakadu. Podle atlasu mohou být od 50 litrů, ale nevím, zda to není podhodnocené, počkej, jestli se ti k tomu někdo vyjádří, osobně s nimi bohužel nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 10:12 Žena Beastie [320] Re: Xlienka
Nevím, jestli tady někdo sdílí mojí zkušenost, ale mívala jsem hejno razborek v akvárku zarostlém anubiasem, a ryby se držely pouze v té části s volnou hladinou a prakticky pořád levitovali namístě. Když jsem anubias zmenšila-zkrátila, najednou jsem měla mnohem živější ryby po celém akva.

Nedělají vám to i ostatní hejnovky v přeplněných akváriích? Mohla bych ten anubias trošičku ostříhat, jen mě to tak zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2016 09:28 Žena Xlienka [276] - Amerika
pokud to budou hejnovky do cca 2-3 cm tak toho odpadu v 10-15 kouscích nenadělají moc. Většina malých hejnovek (razborky mikro, skvrnoocasá..., tetra ohnivá, neonka modrá..) má tu výhodu že jsou více méně nenáročné na starostlivost o akva s halančíky, rájovci ... to bude obtížnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2016 09:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Proč by jsi kvůli čichavcům musela snížit hladinu? 1cm mezi hladinou a krycím sklem stačí.
Aco třeba parmička duhová nebo tetra císařská. I když se to nezdá, nejsou to hejnové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:22 Muž janesik1xjakep [63] Re: Beastie
Možná bycg zkusil nějaký z menších druhů rajovcu, mám pocit že jeden takový se jmenuje Deisneruv, ti by asi mohli být pár nebo jeden samec a dvě samičky. Ale podotýkám, že se je těžko shání, sám jsem je viděl na prodej asi 2x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:19 Muž janesik1xjakep [63] Re: lhajek
Přesně jak píšete, modré neonky jsou zatím docela neobjevené/ málo chované a nechtěl jsem ji tam cpat hned živorodky, protože to je jen na nějakou dobu a navíc produkují příliš mnoho odpadu. Teda za předpokladu že si tam nechce pořídit jen několik samečků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: Děkuji za radu, jenže u hejnovek je třeba tam nacpat čim víc, tim líp......
To nezáleží jen na počtu rybek, ale i na tom jestli jsou to prasátka jako třeba živorodky nebo ancíci, nebo ryby poměrně čistotné jako právě třeba modré neonky.....
A modré neonky právě lidi všude nemají ... mají ty "obyčejně" ale ty jsou už docela velké na tento objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Beastie
Nedávno jsem se na tento objem tady ptal, s tím že jsem to akva chtěl mít na způsob jihoamerických černých vod a toto byla jedna z odpovědí:
romant napsal: Mám teď v jedný dohledovce(tvého objemu, rozměru) těch 30 kousků modrých neonek a s tím 10 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly a do budoucna tam ještě pár cichlidek plánujeme. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:06 Žena Beastie [320] Re: janesik1xjakep
Děkuji za radu, jenže u hejnovek je třeba tam nacpat čim víc, tim líp. Razbor jsem měla 15, ale to už není tak pohodové akvárium a chce údržbu raději co dva týdny.

A bohužel se řadím k typu lidí, co strašně nesnáší neonky, protože je mají všichni a všude, a pokud jich není alespoň 50 přijde mi, že ta ryba strádá a nevypadá hezky. Když už do hejna, šla bych do nějakých jiných teter. Ale ten pár/trio mi přišlo jako lepší nápad, jenže...našla jsem jen bojovnice, jednu cichlidu a samé halančíky, na které mám moc teplou a málo kyselou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 08:54 Muž janesik1xjakep [63] Re: Beastie
No, sice je to hraniční, ale možná nějaké hejno neonky modré byCh tam zkusil. Na obyc. Je to krátké, ale ty modré by se tam mohly cítit dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 08:49 Žena Beastie [320]
Ačkoliv jsem to tu již několikrát otevírala, dělám to znovu.

Mám 54l, prezentace Okénko. Nádrž vypadá opravdu pořád stejně, jen je tam o mnoho listů víc.

Razborky jsou již jen 2 (taky měly požehnaný věk) a jeden 5ti letý ancistrus. Přemýšlím, co po razborkách k ancíkovi, čemu nebude vadit ta džungle. Klidně míň rybek, ať nemusím tak často dělat údržbu, úplně by mi stačil pár.
Jenže nechci čichavce nebo labyrintky, protože bych musela snížit hladinu vody v akva, a pak mi svítí zářivka přímo do očí do postele, kvůli poloze akvária.
Díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:06 R Muž romant [27987] Re: kamvrat
Zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětnýho akvária, uveď co nejvíce pravdivých údajů o nádrži a obyvatelích a jistě se s tím bude dát něco, tedy komplexně dělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 20:50 kamvrat – Okousaná ploutev
Dobrý den,synovi do akvária cca 100l jsme koupili 2x živorodku silver,8x razbora klínoskvrnná,4x tetra křivopruhá,1x skalára amazonská koi,4x živorodka duhová a 4x parmička sachsova. No a zřejmě samička od zlaté parmičky(je sama a jsou s ní 3 samci)okusuje ocas živorodce duhové. Neporadíte mi někdo...děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 14:41 Bacoun Re: odikcz
Já jsem v tu chvíli nevěděl,že proto nemám podmínky(bohužel jsem si o Neonkách Obecných přečetl až tady na webu potom co jsme je koupili).Dal jsem bohužel na radu "Profi akvaristy - chovatele", který mně tvrdil,že i s těma panceříčkama je to v " pohodě".No teď už vím,že to byl hlavně obchodník,který toho chtěl co nejvíc prodat.No jo no.Chybama se člověk učí.:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2016 12:54 Muž odikcz [114] Re: Bacoun
Bacoun napsal: ... Tak mě jako nejlepší varianta přišla Neonka obecná ...Lepší varianta je nekupovat nic o čem vím, že pro to nemám podmínky. Sám jsem měl problémy modrý neonky sehnat, ale prostě jsem vydržel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 08:59 Bacoun Re: Zoidik
Ahoj,
Díky za rady.Původně jsem chtěl Neonky modré,ale nemohl jsem je sehnat.V době kdy jsem je pořizoval,měli jen obecné,červené,černé. Tak mě jako nejlepší varianta přišla Neonka obecná.
Až vyrostou budu je muset někde udat,abych je mohl nahradit modrými-Nemám je kam dát "zatím".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2016 07:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bacoun
S pancéřníčkama jsi z mého pohledu na hraně co se týče mnoství a velikosti akvária, ale neonky by to chtělo vyměnit za neonky modré, nebo nějaké jiné menší rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 07:22 Bacoun – Mám přerybněno ??
Ahoj,
Jsem začátečník.Mám 54 l AQ(objem vody 45 l).Osazení 5 x pancéřníček skvrnitý(cca.3 cm,samičky jsou trochu robustnější) 15 x neonka obecná(cca.2cm - 2,5 cm),1 x šnek Nerita(cca.2 cm),3 x plž.Clithon sp.(mrňouskové cca.0,5 cm).AQ si myslím,že mám tak z 60-70% osázené rostlinami.Snažil jsem se držet nějakých všeobecných rad,abych neměl přerybněno,ale určitě si tady nechám poradit od zkušenějších akvaristů.Jestli mám provést redukci,nebo to takto může zatím zůstat("dokud ryby nevyrostou").Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 18:42 R Muž romant [27987] Re: Petas33
Až bude akvo ještě více zarostlý rostlinama, hlavně houštiny typu pravého rohu, tak potom ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:59 Petas33 – čichavci
DObrý den chci se zeptat jestli bych mohl do akvaria(akvarium v prezentaci) :pridat jeste páreček čichavcu zakrslých nebo by to bylo už moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 23:41 Muž Sagittariusi [19]
Ahojte,

Mal by som na vás prosbu. V nádrži 112l(cca 85l v čistom) mám:

32x Razbora skvrnoocasá
8x Otocinclus affinis
Xx krevetiek - Red cherry


Chcel by som sa poradiť či by sa našla nejaká rybka okrem bojovnice ako dominanta alebo pár ktorý by nebol agresivný na malé razbory a krevetky. Ďakujem za radu každého tipu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 19:24 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – osádka
Ahoj, mám akva s párečkem ramirezek, 4 otíky, jeden malej ancistrus, 3 sekernatky. Mohl bych tam srovnat ještě hejno teter krvavých + nějaký páreček malých jihoamerických cichlidek ? :) 80x40x40 (128l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 21:44 R Muž romant [27987] Re: Tchib
Tohle už neplatí? Z mojí strany to stále platí. ;-) rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 19:52 Jozka Re: janesik1xjakep
To ale nebyly galaxky. Nevim cim to mohlo byt no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 19:03 Žena Irbis191 [13] Re: afc1886
no tak promiň no jsem teprve začátečník ( už mi psali že mám nevhodnou osádku ) ale stane se hlavně že se z toho člověk poučí a já jsem se poučila.
Jsem opravdu jen začátečník sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 17:42 Muž janesik1xjakep [63] Re: Jozka
Myslím, že hodina a půl jim vůbec nevadí, já když jdu na burzu, tak než dojdu domů atd., tak rybky jsou v sáčcích kolem 3-4 hodin a téměř vždy se chytnou a nepřijde mi, že by galaxky byly nějak choulostivé. Ale mohly být už nějaké nemocné no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 17:29 Jozka Re: lhajek
Nebylo zalozeno zaroven s prezentaci, je v provozu cca 3 mesice :) myslim ze cesta v aute jim neudelala dobre, ikdyz byly v termoboxu, tak asi hodina a pul byla moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2016 16:49 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Tedy musím jenom souhlasit, hlavně s tou poslední větou. ;-) Jenom bych doplnil, že to "prasáctví" nebusí být jenom v tom rozmetání hnoje, ono už samotný přidání většího počtu producentů vylučovaných N látek prostřednictvím dýchání může sehrát zásadní roli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2016 11:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jozka
Podle prezentace je akva založeno 18.3. klidně to může být nedokončený úvodní cyklus výkyvů N-látek. Sice existují přesné grafy, ale jak víme každé akvárium je trochu jiné a u někoho to trvá déle u něho o něco kratší dobu.
Možností je i skokové zatížení akvária živočichy, ikdyž zrovna tyhle razborky nejsou žádní prasáci, ale jestli bylo trochu víc krmeno ....
Já osobně z toho mám pocit že na některé živočichy bylo v tom akváriu ještě brzy ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 10:42 Jozka
Zdravim, chtel bych se zeptat, jesi nekdo nevite proc mi pomrely razborky skvrnoocase. Mam 60l akva s neocaridinama, caridina japonica a par pancernickama, na burze jsem koupil 13 razborek skvrnoocasych a behem 3 dnu zustaly jen 2 kusy. V akva je topeni na 25 stupnu, bublifuk cca 2,5l molitanu, dostatek rostlinek i plovouci pistie a osvetleni 24w. Ph dobre, ale celkova tvrdost 20GH, ale neprijde mi to ze by kvuli tvrdsi vode byl tak rychly a masivni uhyn. Napada me teda jenom jestli se nenachladily nebo teda ta tvrdost, budu rad za kazdej nazor a radu co dat za rybky ke krevetkam, aby se neplasily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 20:28 R Muž afc1886 [14695] Re: Irbis191
Ve tvé prezentaci vidím jenom nějaký malý filtr s málem filtračního materiálu.Čichavec zakrslý a cichlidky kakadu to jsou milovníci čistých vod, oproti tomu máš v akváriu molly ancistruse a ampulárie a to jsou rozmetadla hnoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:43 R Muž afc1886 [14695] Re: Irbis191
Píšeš,že plánuješ větší akvárium,tak až bude,tak potom.Teď tam máš špatné složení rybek a slabý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:38 Žena Irbis191 [13] Re: afc1886
protože je moc malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:10 R Muž afc1886 [14695] Re: Irbis191
Do toho tvého akva ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:07 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
díky a mám ještě takovou otázečku: měla jsem 3 cichlidy kakadu 1samec a 2samice, samec nám úplně znenadání umřel sad mám pořizovat jiného nebo si samičky vystačí sami? Zatím to vypadá že jim samec moc neschází akorát větší samice prohání tu menší... tak nevím co mám dělat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Elko je potřeba dobře vybrat. Některé problémy dělat budou, ale spíše tím, že ožírají rostliny, perou se mezi sebou a nebo vyrostou moc velké. Ale výběr je velký, tak si nějaké určitě vybereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:32 Žena Irbis191 [13] Re: Ládíček
Mám zkušenost a čichavec není náročný na chov! Normálně se doporučuje pro začátky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 13:10 Žena Irbis191 [13] Re: nipac
U mě je to naopak . Sameček kakadu je někdy proháněn ancistrusem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=2401