Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:52 Muž jiri609 [91] Re: Zlatacek
a tu nádrž musíš mít dobře zarostlou, z vlastní zkušenosti - sameček dokáže být dosti agresivní, samička musí mít možnost úniku a schování....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:43 R Muž romant [27981] Re: Zlatacek
Ta nádrž je na dvě hejna malá a jak píšeš se dít nebude. Bude to stále vypadat rozstřeleně a ani čichavci na tom nic nezmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:36 Zlatacek Re: romant
Díky za názor.Nejáke rostliny pridam příští týden.a Dám aktualní fotku akvaria.MYslel jsem že by se po přidaní vetsich ryb tetry drzely vice c hejnu .a čichavci by tam vynikli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:28 R Muž romant [27981] Re: Zlatacek
Tak dalo by se, ale nesedí mě ty dva hejnový druhy, osobně bych tam měl jenom ty razbory v náležitým počtu, v tomto složení nevyniknou ani ony, ani ty tetry, který bych dával do o kapánek většího akva. Určitě by si to zasloužilo více zazelenit, což čichavci ocení, budu se více cítit v pohodě a mít možnost se uchýlit do klidu rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zlatacek
Za mě určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:23 Zlatacek – čichavci
Myslíte že při současném stavu osazenstva mohu do akva přidat pár čichavců zakrslých nebo medových? Nebo už by to bylo moc ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2014 20:00 R Muž romant [27981] Re: 3CK
40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 19:59 Muž 3CK [49] – Kolik razbor?
Zdravím, kolik razbor klínoskvrnných by jste nejvýše umístili do 100 L? Žádnou jinou osádku (krom šneků) nemám zatím v plánu. Děkuji! ano (edit: typo)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 15:07 R Muž romant [27981] Re: maryn
Oni jsou to rybky docela barevně podobný a bude se to tlouct a nevynikne nikdo z nich, tedy podle mě. Dal bych 12 hlavý hejno od jednoho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 15:02 Muž maryn [40] Re: romant
Když mě se líbí oba dva druhy a nemůžu se rozhodnout :)) jde mi ale o to, abych neměl přerybněno a aby měly rybky dost prostoru. Takže pokud tomu dobře rozumím, můžu tam dát 8 ks od každého druhu, nebo i 16 od jednoho z nich....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2014 14:25 R Muž romant [27981] Re: maryn
Osobně bych volil buď jedny, nebo druhý a to náležitě početně posílený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 14:22 Žena Turbínka [2558] Re: maryn
Tihle menší pancéřníčkové se drží více ve středním sloupci vody než v dolním, pokud by ti to nevadilo proč ne :-) A těch oťasů klidně taky 8 - čím větší hejno tím větší paráda :-) Za mě dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 14:18 Muž maryn [40] – dotaz
Co by jste doporučovali k mým tetrám ohnivým do akva v prezentaci? Přemýšlel jsem o kombinaci:

Pancéřníček třískvrnný - cca 8 ks
otík - cca 4 ks

Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 23:02 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MonterMonty
Ano, to bych chtěl zkusit. Ale můj experiment s vylíhlou artemií se nepovedl. Je vhodná pro dospělé ryby? Dlouhodobě a pravidelně?

Jestli někde seženu násadu grindálu, zkusím ještě ten. Ale jinak asi mé možnosti pravidelné živé stravy končí. Je ještě něco, co by bylo vhodné pro tetry měděné a bettu, co moc nesmrdí a dá se to nějak dochovat v paneláku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
nabídni jim třeba třikrát týdně živou žábrožku , po té se můžou utlouct .. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
Měděnky se třou na večer , a pro mě opravdu impozantím způsobem , jinak samičky se natřásaj snad neustále , jediné co jejich skotačení přeruší , je snad jen krmení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:49 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant, MonterMonty
Tak fajn, díky. V krátké době tedy pořídím sedm otíků, už se těším.

MonterMonty: Ano, opravdu se každý večer nahánějí po celé nádrži a zjevně jsou ještě hravější než přes den. Betta někdy uplave, někdy prostě počká, dokud je to přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:35 R Muž romant [27981] Re: Arthas
Měl jsem je i na nižších teplotách, k čemuž nevyzývám a těch 25 bych viděl jako dobru hodnotu. Výluhy chválím, to je dobrej pomocník zvláště v Hradecký vodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:32 Muž Arthas [60] Re: Arthas
Dík za vysvětlenou i tip. Ramky se mi líbí přeci jenom víc. Kolik doporučuješ optimální teplotu pro ně? V současné době udržuji 25 stupňů. Tak počítám, že budu tak o dva zvedat na těch 27? Hodně lidí píše, že jsou teplomilné, tak proto ten dotaz. Myslím pro chov. Odchov je s mojí velmi tvrdou vodou bez šance. Neonkám přilepšuji ještě Amazonem od Dajany (rašelinný výluh). Jinak nic neupravuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
tak na to bych se chtěl koukat každej večer potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2014 22:22 R Muž romant [27981] Re: MonterMonty
Má jich 27 a už to hejno jednou nastavoval. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
Kolik těch měděnek máš ? vono, jsou to potvory votravný hop , chvíli neposeděj na místě , chce to aspon deset a více kusů, pak si jinejch rybek moc nevšímaj a zaobíraj se samy sebou , zase ale na večer když dostanou chut se třít ,předvedou ti úžasnej cirkus
edit: to jejich otravování , alespon co jsem u sebe odpozoroval je neškodné, "vystartujou" na rybku a ta pokud začne pelášit pryč, tak ji proženou, když je má na "salámu" tak je přestane bavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:12 R Muž romant [27981] Re: michalt
Jasně, nečekal bych žádnej zásadní problém a co se týká teploty, je obecně známo, že vyšší teploty než jsou doporučované můžou působit na zkracování života, ale zase bych z toho nedělal nějakou vědu a těch 26 st. nepovažuji za neskousnutelný. Jinak měděnky, jsou měděnky, ale o tom jsme tuším už před časem diskutovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:07 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Spíš se chci ujistit, že si ta osádka bude rozumět a jestli je třeba těch sedm kusů na danou velikost akvária rozumný počet. Nějaký doporučený poměr samečků a samiček?

Tetry měděné trochu otravují bettu, tak jestli třeba nebudou útočit taky na otíky. Vím, že je to individuální, ale jestli není nějaká obecně známá negativní zkušenost. Taky jestli třeba otíci nemají rozdílné nároky na teplotu vody. Podle atlasu vidím, že teplota, která bettě vyhovuje (těch 26 C), je na horní papírové hranici pro otíky.

Vím, že jsou to choulostivější rybky, hlavně co se týká aklimatizace, tak nechci něco zbytečně podcenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 21:59 R Muž romant [27981] Re: michalt
Z čeho, nebo spíš z koho máš strach, že ten dotaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 21:57 Muž michalt [737] - Miniakvária – Otíci
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je bezpečnou volbou přidat menší hejno otíků do našeho akvária 128 litrů (hrubý objem). Je tam hejno teter měděných (27 kusů) a jedna samička betty. Myslel jsem, že bych pořídil 6-7 kousků.

Teplota je 26 C, akvárium je zarostlé (ne zcela, ale pracuje se na tom, rostlin je dostatek). Je tam taky kořen.

Myslíte, že to bude v pořádku? Díky za názory a přeji hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 20:31 R Muž romant [27981] Re: Arthas
Tak to že máš z ramiréz respekt, to je dobře, ale netřeba se toho bát, když bude péče o akvo normální, bude se pravidelně měnit voda, udržovat dno v čistotě, tak bych v tom neviděl až zase takovej problém. ;-) Ne, akarky zelený nejsou takový ďáblíci jak popisuješ, jsou to cichlidky a tím je to daný, to jsou ramirézy taky, takže ten poměr 1:2 bych určitě doporučil a platí stále to samý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 20:25 Muž Arthas [60] Re: romant
Díky moc za radu. Ty máš tedy paměť. Ano, císařky jsem dal pryč, nutno podotknout do většího akva ke kolegovi akvaristovi a šly do většího akva, takže ať se jim tam daří a plave. Ano změnil jsem osádku. Ony se mi i rozmnožily a pár kusů přežilo. Ale jak tady na fóru působíš a radíš do stolitrových akvárek jenom jedno větší hejno, tak nějak jsem dospěl ke stejnému názoru. Proto teď scháním nějakou solitéru. Akarka zelená...tu jsem ani nezmiňoval v mém prvotním příspěvku z 00:09. Protože za prvé žije taky u dna, a za druhé, když se vytřou, tak samice je docela hodně ostrá. Nebo tomu tak není? Nechoval jsem je nikdy, tak nevím. Jenom co jsem četl od ostatních. Že po vytření zabije samice i samce a nebo jsem četl, že pancéřníčky pěkně šeredně pocuchá. To bych nerad. V tom prvotním příspěvku z 00:09 jsem popsal, co chci, ale jak zjišťuji, ideál asi nenajdu:):) Možná to nakonec dopadne tak, že už teda nic nepořídím, nebo to risku, a zkusím ty ramirézky. Akorát mám z nich teda respekt. Podle toho, co psali ostatní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 19:50 Muž Arthas [60] Re: Kaira
Díky za odpověď. Já jsem zakrslíky zmiňoval v mém prvotním příspěvku z času 00:09. Mně se zdáli dost choulostiví. Měl jsem s nimi špatnou zkušenost. Choval jsem je teda jenom jednou.... Ale říkám, kupoval jsem z kamenné akvaristiky a dovoz z Asie a tam ta kvalita ryb není moc dobrá. Vydrželi v pohodě tři měsíce a pak najednou odešli:( Resp. sameček po měsíci a samička tři měsíce. Nejsem sám, kdo má podobné zkušenosti, jak jsem pročítal. Medové jsem nikdy nechoval, tam nevím. Jenom mi přišli podobní, tak mám strach. Nemáš kontakty na zaručeně české ryby? Český odchov? To bych do toho i šel... Jinak s modrými (resp šedými) čichavci mám zkušenost a ta ryba je co se týká odolnosti daleko někde jinde. Je to držák. Choval jsem je jako dítě. V atlase tady píšou od 100 litrů, tak jsem o nich uvažoval. Ale jestli je to malé pro ně, tak dobrá. Musím volit jinou osádku:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 17:41 R Muž romant [27981] Re: Arthas
Jako alternativu k těm Thomaskám a to i kontinentu se držící bych uvažoval o klasický sestavě 1:2 rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena . Je to obdobná sorta, ne tolik náročná, jako třeba ramky(čímž neříkám, že to jsou nějak extra náročný ryby). Čichavce z těch menších, jak zde zazanělo o těch co jsi měl v hledáčku bych neuvažoval.
Edit: Nějak mě ten nick byl povědomej a už jsem si vzpoměl, to jsi ty co si loni na výstavě v Aldisu koupil ty císařky, jak z toho posléze byla taková mini kauzička a vidím, že už v akváriu nejsou, holt vývoj, to je přirozené. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 17:26 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Arthas
Když už čichavce, tak nějaké menší, ty druhy, cos vyjmenoval, jsou pro Tvé akvárko velké. Ale třeba čichavce medové nebo zakrslé bys tam mít mohl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 12:20 Muž Arthas [60] Re: Arthas
Pro úplnost toho výběru. Jiná ryba tam ke mně už nejde? Dle těch požadavků? Čichavci se nehodí? Myslím perleťový, anebo šedý (var Cosby, modrý, zlatý)...Máte někdo kombinaci neonek červených a čichavců? Z vlastní zkušenosti vím, že šedý a jeho variety jsou nevyzpytatelné. Někdy v pohodě, někdy jsou dost agesivní....Ale zase, to je hooodně dávno a akva nemělo optimální podmínky (myslím velikostně)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 12:12 Muž Arthas [60] Re: Kubasix
Bráník mám trochu z ruky:) Škoda. Musím hold domluvit nějakou akvaristiku. Nebo nejlíp nějaké chovatele, třeba tady na rybicky.net. To by bylo super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 11:45 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Aforte
Já mám v podobném objemu, akorát jiné rozměry, pár Cichlidek Agassizových. Jsou celkem mírné, akorát samička si hlídá kořen a vyhání pandíky. Ale otíci, těch si ani nevšimne. Akorát když se vytřeli, tak hlídala polovinu akva a nepustila tam ani samečka.
Ono Thomasky jsou prostě jen jedny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 11:33 Muž Aforte [533] - Rostliny
Doporučíte mi nějakou vhodnou cichlidku(pár) do akvária 64l - 40x40x40? Nic moc náročného, co půjde i lehce odchovat ve společenském akváriu. Jak to teď čtu, tak něco podobného thomaskám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 11:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Arthas
Jo jo, cekej je dole. Vic kusu Te nemusi trapit, ony jsou hodne mirumilovne, jako ze bys mel mit strach, ze se pozabiji, to nemusis.

Podle mne je to jedna z nejsnazsich cichlid k chovu i odchovu. Velice tolerantni k parametrum vody a mlade se odchovavaji vlastne samy. Tahle ryba neni zadna citlivka, staci se dobre starat o akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 11:03 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Arthas
Mívají je v Braníku, nebo se dá domluvit ve vaší akvaristice, až budou objednávat ryby, tak ať pro Vás vezmou i ty Thomasky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 10:17 Muž Arthas [60] Re: Designer
Ty thomasky si tu často doporučoval ve fóru, pokud se nemýlím. Takže se Tě zeptám, nejčastěji jsou taky v té dolní třetině akva? Škoda, že nejsou tak běžné. Musel bych sehnat nějakého chovatele. Navíc, u mladých ryb se nepozná samec od samičky, takže se musí vzít asi raději 4 ks, co? Ještě něco k nim, na co si dát pozor? Případné díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2014 09:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Arthas
Z thomasek je opravdu velice snadne mit radost, ale v horni casti akvaria je moc necekej, rozhodne ne ve smyslu, ze by se tam zdrzovaly nejak rady, pokud tam prave neni co k sezrani. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 00:33 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Arthas
Pokud zvolíš Thomasky, tak za chvíli budeš mít radost z malých. Navíc jsou krásně zbarvené a velmi mírné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 00:09 Muž Arthas [60] – Větší ryba
Rád bych poprosil o nějaký návrh na větší rybku do mého akvária. Viz můj profil. Ale jinak je to 112 l, 20 neonek červených + 8 corydoras panda. Původní osádku jsem upravil takto (pryč šli ancíci a tetry císařské). Ano je to teď hezké, čistotné ryby atd. Ale přesto mi tam něco chybí. Resp. 2 věci. 1. Rád bych tam dal nějakou větší rybku, aby neonky trochu líp držely hejno. 2. Jak všichni víte, tak neonky a pandíci jsou prostě u dna:) Pandíci to je jasný, a neonky jsou ve spodní třetině akva. Jako ano, pro žrádlo jdou klidně i nahoru, ale jinak... Takže 2/3 akva je prázdné. Nebo za mé akva je to raději STOP stav? Mám několik tipů, ale vždy najdu nějaký argument, proč to nejde. Chci rybu aspoň do střední vrstvy vody, nebo taky i výše (hladinovka). Chci rybu nehejnovou, protože akva už není nafukovací, takže počítám nějaký párek (max 2 páry - ale to asi bude už moc) a na závěr chci rybu, která nebude plachá. Přemýšlím o trpasličích cichlidkách - jenže.... drtivá většina jsou nejraději ve spodní třetině akva. Ramirézky jsou moc hezký, jsou i ve středu a nejsou plaché, ale zase nevím, jestli bych je zvládl, prostě je to vyšší liga. Akara hnědá je moc velká na moje akva a je i plašan, akara zlatá - hmmm.. zase to jsou strašný strašpytlové, ty bych moc neviděl. Napadají mě jenom čichavci. Sice ano, je to jiný kontinent, ale kdo má stoprocentní biotop? Čichavec zakrslý mi přijde něco jako ramka - hooodně teplomilný a poměrně choulostivý (nebo jsem měl dříve prostě smůlu na chovný materiál - asi na asijské chovy z prodejny), perleťový mi vychází asi jako nejlepší adept. Modrý je docela divoch, kdysi dávno jsem ho choval, zase na druhou stranu je poměrně dost odolný a nenáročný. Poslední adept je cichlidka thomasova, ale tu vůbec neznám a nevím, jestli má ty vlastnosti, které chci. Tak a teď babo raď. Budu rád za Vaše tipy. A omlouvám se za délku příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2014 10:07 Žena Turbínka [2558] Re: Jupí
Tak je tam dej až rostlinky pořádně zakoření. U mě sice nemůžu mluvit o trávníčku, ale o nízkých rostlinách v popředí akvária, tam kde mám dno o hrubosti 1-2 mm s piskořkama úplně v pohodě, tam kde je hrubší mi ho potvory i po měsíci vyhrabávaj a zdatně jim sekundují pancéřníčkové :-O Ale pořád platí, že piskořka je kámoš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 10:03 Žena Jupí [125] - AsieRe: Turbínka
mno :-D :-D trávníček sem chtěla , alespon vyzkoušet , jestli půjde :-D tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2014 09:45 Žena Turbínka [2558] Re: Jupí
Proč ne, piskořky jsou fajn, pokud neplánuješ nějaký extranáročná trávníček, který by ti do začátku lehce vytahávaly ze dna tak za mě piskořky ano :-) Platí to stejné jako s okružáky a levatkami - když nebudeš překrmovat nebude to exponenciálně rostoucí populační křivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 09:42 Žena Jupí [125] - Asie
Myslíte , že bych měla pořídit i nejaké šneky , např piskořky ? nemám s nimi moc zkušenost jen s okružáky a levatky , který naprosto obsadí akva i když krmim jen minimálně .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2014 09:27 PR0V0CATEUR Re: Jupí
Ty moje si klidně plavou mezi rybama a už ani nemají snahu se schovávat. Je pravda, že jsou to už ty velké, mladé jsou schované v porostu, ale množí se mi dobře, jak říkám, krevetky každou chvíli odlovuju a dávám jinam a pořád jich neubývá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 09:25 Žena Jupí [125] - AsieRe: Turbínka
měla sem cherryny s bettama , čichavcema i s pavíma očkama a v poho , krevetky obývaly bahnatku(zabírala podstatnou část akva), riccii a kořen a rybky ten zbytek , všichni byly spokojení. Ale je to na jedinci , to je pravda .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2014 09:13 Žena Turbínka [2558] Re: PR0V0CATEUR, maryn
To PR0V0CATEUR: Někomu to funguje, někomu ne. Pro dobro krevetek je lepší je chovat v nádrži bez predátorů. (Očekávám, že se ozve ještě amrtin, který má cherryny s neonkama a bettou a nestíhá je přelovovat) Někde to jde a jinde i se stejnou osádkou je to drahé krmení.

To maryn: Na dospělce si netroufnou, ale ohledně malých krevet jim nevěřím ani "ploutve mezi očima". Neřekla bych, že mám zrovna nádrže ve stylu holobytů, ale mám odzkoušeno, že když dám na chvilku sličky pryč je mimin záhadně více nebo se mnohem více ukazují, což souvisí se stresem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 09:04 Muž maryn [40] Re: Turbínka
Já mám ohnivky s krevetkama a vůbec si jich nevšímají, jsou spolu v pohodě. Krevety se jich vůbec nebojí, neschovávají se. Nicméně pravda je, že zatím nemám kreveťátka, takže s tímto zkušenosti nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 09:02 PR0V0CATEUR
Já mám krevetky ve společenském s tetrami černými a neonkami a pak tam mám ještě pancéřníčky panda a pár dalších a úplně bez problémů, ktervetky musím odlovovat, protože se tam dost množí, asi taky záleží jak moc mají skrýší a místa, já mám 112 litrů a dost zarostené...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=3301