Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:48 R Muž romant [27982] Re: jaci
Osobně bych neradil moc Ti něco radit. Že to zní drsně, možná jo, ale podle toho jak to popisuješ bych nejdříve doporučil zde být registrován a mít zde prezentaci toho kva se zvláštní společností a potom se jistě někdo nějaké vhodné rady ujme. Tak se nezlob, za mojí upřímnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:41 jaci – Pestré rybky do zvláštní společnosti
Ahoj, plánuji do AQ nějaké rybky do společnosti raka mramorového a krevetek Red Cherry. Jel jsem si pro Silver Molly ale zřejmě je špatně skladovali protože mi do týdne plavaly břichem nahoru :( ... (Nebyla to chyba moje neboť mi stejně umřelo další 5 zakoupených rybek v dalších AQ - asi je někde nechali prochladnout :( ). Sháním tedy něco podobného, ale co možná nejpestřejší :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 12:54 Muž UndeR [80] Re: Moucha
Děkuji všem za rady a postřehy ;-) Jakmile budu mít v akváriu rybí posádku dám fotky do profilu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 12:30 Muž patamatix [408] Re: ondralomnice
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 11:52 Muž ondralomnice [81] Re: patamatix
otíci sou fakt čupr kluci a na ženuščinu papulu je lepší kombinace sešívačky a izolepy ;-) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 10:42 Muž patamatix [408] Re: malyLibor
Vážně o nich uvažuji,ale žena my do toho začla kecat,ale dlouho nebude,najdu izolepu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 09:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: patamatix
1 ancík vyprodukuje jako 8 otíků, ale ti otíci ti odvedou daleko víc práce. Jsou malincí (až v realu zjistíš, jak jsou malí - jen o málo větší než neonky), takže ti mohou "lézt" i po malých rostlinách, aniž by je polámali, a okusovat z jejich listů řasu. Samozřejmě čistí i sklo. A je opravdu legrace je pozorovat, jak "pracují". Píše se o nich, že jsou to spíš noční tvorové, ale u mne jezdí celé dny a šůrují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:43 Muž patamatix [408] Re: romant
No budu uvažovat o výměně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 21:34 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Inu zajímavý přepočet, ale řekl bych že to číslo bude ještě vyšší, ancák toho vyprodukuje opravdu hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 21:30 Muž patamatix [408] Re: romant
No tak podle rad co jsem dostal se dá říct,že 1 ancistrus je jako 8 otíků?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:09 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Tak ono ač se to nezdá, jsou to ryby do party, takže 8 kousků, tak akorát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:06 Muž patamatix [408] Re: Kubasix
To mě přijde dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 21:05 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: patamatix
Nešel bych pod 8. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:00 Muž patamatix [408] Re: romant
právě že přemýšlím,že bych je vyměnil za ancistrusy,kolik myslíš,že by jich mělo být(minimálně),aby jim bylo fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:58 R Muž romant [27982] Re: patamatix
No, v tom je ten vtip, čistotný jak neonky a i nějakou tu řasu si zobnou, kytky nežerou, no zn. Ideál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:54 Muž patamatix [408] Re: romant
A jak ty jsou na tom s čistotou? (náhrada za ancistruse)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 20:19 Muž patamatix [408] Re: romant
Prosím tě, "OTÍK" je která ryba,pořád o ní někdo mluví a pořád jsem nepřišel na to která to je oficiálním názvem. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:11 R Muž romant [27982] Re: malyLibor
Přesně, jsou to kašpaři a je radost se na ně dívat, když jsou v partě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Já se vyjádřím, ale jen proto, že naprosto souhlasím, jak jsi to navrhl.. I když pandíků by možná stačilo i těch 6, přeci jen to není největší akvo a budou tam ti kakadu palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 18:02 Ludva Re: romant
Super, ty bych dával nerad pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 17:58 R Muž romant [27982] Re: Ludva
Jasně, to že jsem je nezmínil bylo myšleno zachovat, což jsem nenapsal. ;-) On se jistě někdo další vyjádří a bude mít jinou představu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2014 17:52 Ludva Re: romant
Ještě jednou díky, zaběhnu akvo a zatím rozdam osazenstvo z původního. Až bude čas pořídím osádku dle rady ;-) Ty kakadu můžu zachovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2014 17:34 R Muž romant [27982] Re: Ludva
Tak upřímně, tím co jsi napsal jsi mě udělal radost, to se jen tak nevidí. Obvykle se dotyčný i urazí, když dostane obdobnou radu, jakou jsem utrousil. palec Tak tedy budu pokračovat v onom otloukání želízka. Když pryč, tak bych dal i ty neonky, ale ne úplně, jenom je vyměnil za neonky modrý, což jsou o kapánek menší rybky a do 60cm délky rozhodně vhodnější a to v počtu 30 kousků, 10 těch panc. panda a 8-10 otíků a bude z toho pěkný akvo. Určitě doporučím zřídit prezentaci, ono jedna dvě fotky kolikrát řeknou daleko víc, než sáhodlouhý slohový cvičení, alespoň bude vidět, jak to akvo vypadá a případní rádci budou mít lepší možnost upozornit na nedostatky, či chybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 17:17 Ludva Re: romant
Díky, mohl bych poprosit o nějaký návrh kolik čeho, když se darují ty krunýřovci a tetry. Abych z toho neudělal tzv. rybí polívku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 16:59 R Muž romant [27982] Re: Ludva
Osobně bych vynechal ty ancáky a místo nich dal partu otíků, posílil ty pandy a rozhodl se pouze pro jeden hejnový druh, v tomto případě neonky a ty náležitě posílil. Ty červenoústky to jsou velcí plavci a nesedí mě to na ně, ono ani moc ne na ty neonky, ale budiž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 16:30 Ludva
Zdravím všechny, měl bych dotaz ohledně doplnění akva, budu z původního menšího přemisťovat do většího (čistý objem 110 lt, rozměr 60x53x40, vnitřní filtr bioflow 3.0+rozstřikovací rampa, bio CO2 od dennerle, zatím 35 ks rostlin) rybičky ve složení 12 neonka červená, 9 tetra červenoústá, 6 pancéřníček panda, párek cihlidek kakadu, 2 krunýřovci sp. Je možnost doplnit ještě neonky nebo tetry a o kolik kusů? Předem díky za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichoCZ
zapomel jsem dodat ze to byla ziva ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Moucha
Tak na mrtvé rybě se napase kde co. Kolikrát zjistím, že nějaká ryba chybí a nikde není mrtvolka chybět. A jestli uhynula nějaká krevetka nebo ne taky netuším, protože ostatní ji spotřebují do pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 22:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
No, některé betty krevetky neloví vůbec... ale jakmile ochutnají, pak loví každá. Živé je živé :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
spíš bych to vyjádřil tak že rybky budou regulovat nárůst populace krevet... jen je treba mit par mist v akvarku, kam se zadne rybky nedostanou... třeba hustě porostlý kořen a krevetky vysadit v predstihu, aby se stacily "zabydlet", pripadně večer (po zhasnutí), aby měly celou noc na nalezení úkrytů

i když mi kamarád ukazoval fotku jak dospělá cherryna hoduje na hlavě betty, nebo cichlidy (teďka si přesně nevzpomenu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: UndeR
Beta si občas zobne, ale u velkých zjistí, že nejsou k snědku, a malé se schovají. Boraras maculatus si krevet nevšímají, ostatní razborky si zobnou, co se jim vleze do tlamky, čichavci medoví nejsou velcí lovci... takže pokud budeš mít dost úkrytůů, tak tyhle krevetky by ti měly vydržet - množí se docela rychle a měly by pokrýt případné ztráty způsobené rybkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:39 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: UndeR
pokud bude akvárko zarostlé tak něco přežije, ale ano bude to potrava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:38 Muž UndeR [80] Re: malyLibor
A nebudou mít ostatní ryby, např bety tendenci považovat krevetky jako zpestření jídelníčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: UndeR
Jak už ti bylo doporučeno - parmičky bych zcela vypustil, na ně je to akva malé. Klidně bych dal bety 1+2, čichavce medové můžeš dát jeden nebo dva páry, a razborky bych místo klínoskvrnných dal raději větší hejnko nějakých menších - buď velmi podobné Hengelovy nebo překrásné lysé, a nebo razborky trpasličí či bornejské (ale ty u nás těžko seženeš, pod tím jménem se většinou prodávají razborky skvrnoocasé, které jsou naprosto stejné, jen poloviční velikosti). Kdyby to bylo moje akvárko, dal bych tam 2 páry čichavců medových, 40-50 ks razborka trpasličí a na dno krevetky red cherry nebo zelené palmaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichoCZ
no jsem pro rasborky/malé dania, některé druhy jsou moc pěkně barevné... je je třeba dbát na čistotu (hlavně hlídat no3 a kvalitu zivyho krmeni - nebezpečí vodnatelnosti)

na sklo par otiku i kdyz v nádrži, kde se rostlinám skutečně daří, je řas velmi poskrovnu, takže se pak musí dokrmovat

na betu bych byl opatrnej... nekterý jsou dost prolezly ruznejma nemocema

a samozřejmě nějaký krevetky... třeba i jen neocaridiny - jako úklidovou četu

a šnekům se asi neubraníš takže okružáci a rozhodně piskořky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2014 19:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: UndeR
Asi jak píše romant. Kombinace bety a čichače je zvláštní, jsou to dvě labirintky a nemusely by se ideálně snášet. Je to o tom, na jaký kus narazíš, ale není to zrovna šťastné řešení. Ty razbory by se určitě hodily víc do té asie. Aspoň trošku znalý akvarista by to ocenil určitě víc, než mix kontinentů a sám bys na to po pár měsících taky přišel, že to k sobě nepasuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:19 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: UndeR
možná bych pouvažoval i po daniiích, už je to celkem solidní délka i pro větší plavce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:18 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: UndeR
Spíš bych volil razbory klínoskvrné než tetry krvavé, krvavky mám doma a podle mě pro začátek budou lepší razbory. Jinak krvavky jsou nádherné, ale jsou celkem dravé vůči ostatním, když jich ji málo a chce to velké hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:11 R Muž romant [27982] Re: UndeR
Krvavky ne, hlasuju pro ty razbory. Osobně bych ty bety a čichavcema nekombinoval a rozhodl se jenom pro jeden druh a zbylé místo využil pro to hejno. ;-)
Edit: Konec konců nad tou partou parmiček taky kroutím trochu hlavou. Jestli kvůli řasám, tak to bych je nepořizoval, stejně rychle vyrostou a zlenivý a budou jenom žrát všechno jinýho než řasy. Na řasy třeba nějaký plže. Řasy byly, jsou a budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 19:06 Žena Turbínka [2558] Re: UndeR
Když už betty tak 3, samce a dvě samice, je to takový univerzální "problémům předcházející" počet. Pokud budu vycházet, že betty co koupíš budou klasické, tedy teritoriálnější a více toužící samec, mohl by jedinou samičku uhnat, je lepší mít dvě, aby svoji pozornost mezi ně rozložil a neuháněl jednu chudinku a ostatní ryby ;-)
Edit: Tedy pokud neplánuješ jen dvě samičky, pak je můj příspěvek zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 18:48 Muž UndeR [80] Re: MichoCZ
Tak jsem nakonec tedy vybral asi následující sestavu:

2x bojovnice
2x čichavec medový
3x parmička černopruhá

No a jako poslední mi zbývá vybrat nějakou hejnovitou rybku (cca 20ks)...buď razbory klínoskvrnné nebo již zmiňované tetry krvavé... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 00:17 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: UndeR
Amerika chce měkkou vodu, pokud ji dokážeš zajistit tak je barevně hezčí. Asie je víc taková bledá až pastelová, ale na odchov podle mě jednodušší.

Asie: razbora klínoskvrná, nějaký menší čichavec nebo rájovec. Betta by taky mohla být, ale ty nemám a neznám jejich společenské chování.

Amerika: samec a 2-3 samice cichlidky kakadu (do nádrže dát kokosové jeskyně), hejno teter žhavých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:34 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: UndeR
Skaláry nee. Máš moc malý akva. Do Ameriky třeba pár cichlid, ale jelikož cichliďák nejsem, nemůžu ti doporučit vhodné pro začátečníky, ale nejspíš cichlidka kakadu. Ramirezky nejsou pro začátky doporučovány. K nim hejno teter- neonky, tetry žhavé,... variant je více. A na dno hejno 6-8 kusů pancéřníčků, třeba klasika panda nebo zelený. Na Asii já odborník nejsem a ani nemám zkušenosti, ale podle mě má ta Amerika více možností.
Edit: To si ani člověk nemůže dát na čas s odpovědí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:31 R Muž romant [27982] Re: UndeR
Skaláry ne, na ně to moc není a v kombinaci s tetrama krvavejma to taky není moc dobrý. Neonky se dají, ale musí se to nakombinovat tak, aby byly neonky už domácí a skaláry šly do nádrže až posléze a ne moc velký, ale ty jsme stejně zamítly. ;-) Beťák ten by šel i klidně s dvěma samicema a k tomu pořádnou partu razbor, může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:27 Muž UndeR [80] Re: cezarmilan
Váhám mezi biotopem jižní amerika a asie.
Z té jižní ameriky jsem uvažoval nad skaláry (2-3ks) ale nevím jestli přece jen tihle nejsou pro takovéto akvárium už moc velké ryby. Každopádně k nim bych chtěl dát nějakou hejnovitou rybku (hejno cca 20ks) neonek nebo teter krvavých.
Z asie jsem uvažoval nad těmi čichavci či rájovci, popř. betty. A jako hejnovku zase nějaké razbory, a k tomu parmičky černopruhé...

Nad takovýmito sestavami jsem uvažoval...ale nevím nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: UndeR
Tak skús biotopy, južná amerika, afrika, ázia, juhovýchodná ázia. Lepšie by bolo, ak by si načrtol niejakú predstavu. Čichavci sú labyrintky, atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:16 Muž UndeR [80] Re: Kryštof
No velkou rybou jsem měl na mysli něco jako rájovec, či čichavec perleťový,,,špatně jsem to popsal.
Atlas ryb jsem prošel horem dolem...a čím dál ho procházím tím víc jsem zmaten a nemůžu vybrat žádnou řádnou kombinaci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:59 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: UndeR
2-3 kusy jaké velké ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: UndeR
Akvárium teraz treba zabehnúť cca 4 týždne a za ten čas si prejdi tu album rýb a poštuduj.
I keď sa zdá, že akvárium je veľké v skutočnosti tam môže byť čistý obsah vody 110, 100L a to na niejaké veľké ryby?, mno preštuduj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=3751