Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 114 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 00:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Moc se nesměj. Co jsi to zas vytáhla za rybu? Zářnoočko normanovo. Kdo to kdy slyšel? Tak jsem šel zas do atlasu a nestačil se divit. Co mi to zas udělali? Co to je za systém? Živorodkovití (Poecilidae) a ryba, jejíž jikry se vyvíjejí 12 dní? To si snad ze mne někdo dělá srandu. Jestli nezapomenu a při velkém úklidu třístovky budu mít chvíli, tak sednu se stréčkem googlem a pohledáme o tom zářnoočku nějaké info. Tohle se mi fakt moc nepozdávalo... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 23:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Četl jsi invalidův článek Lojzovo "Paků" a jiný pralesní...? Tak doufám, že tak nedopadnem i my, až budeme chtít vidět nějaké akvarijní rybky v jejich prostředí... tedy tak, že požádáme místní kámoše, ať nám je ukážou, a oni nám je rovnou uvařijou... I když, takový pečený krunýřovec nebo cichlidí polévka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2012 11:18 jamajcan Re: malyLibor
OT:Tak do Peru pojedu klidně s Tebou palec OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 10:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Já bych řekl, že i účinky olšových šišek, listů dubu, buku či mandlovníku jsou dlouhodobější než u těchhle vodiček. Ale protože očekávám, že by mne zase někdo začal chytat za slovo a chtěl po mně nějaké chemické rozbory a podobné věci, tak raději neříkám nic. Je to jen můj dojem a pohoda osazenstva akvária nic neznamená, důležité jsou pouze měření, rozbory a další kraviny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2012 10:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kate127
při použití torbenu zbarvení samo brzy vyprchá i kdybys neměnila vodou (což třeba mě trochu vadí, zabarvení od olšových šišek vydrží dýl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 10:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Rio Negro... tam jsem se vždycky chtěl podívat. Nejvíc mne od toho ale odrazuje to množství hmyzu. Mne deptají už naši komáři, tam bych se asi zbláznil... No, uvidím za rok, až pojedu do Peruánské části Amazonie. Pokud to přežiju tam, tak pak přijde třeba na řadu i to vysněné Rio Negro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:06 jamajcan
Přesně tak.Neonky žijí ve své domovině v tzv.černých vodách a jejich zbarvení jim slouží k tomu,aby se navzájem neztratily :-) Jedna z řek,kde se vyskytují se jmenuje RioNegro,což česky znamená černá řeka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 08:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kate127
Té tmavší barvy se neboj. Brzy si na ni zvykneš. V domovině neonek je právě taková sice průzračná, ale právě dohněda zabarvená voda - proto prý mají taky to své zářivé zbarvení, aby se lépe viděly. Tato voda obsahuje spoustu pro rybky prospěšných látek, které naopak nevyhovují různým nemocem. A jakmile si na ni po prvním šoku zvykneš, ani nepoznáš, že tam máš hnědou vodu. Já to např. postřehnu jen při výměně vody. Mně vodu v akva nádherně barví kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 13:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petr68
zářnoočko Normanovo (štikovec Normanův) - hejnová a krásná minirybka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.07.2012 12:37 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Příště dáš míň a odladíš si to podle sebe na oko. Výměnama vody bez přidání další dávky se to bude ředit a odstín měnit, chce to odsledovat a po pár týdnech to budeš mít pod kontrolou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 12:32 Žena Kate127 [74] Re: romant
Tak jsem dávkovala onen Torben... Vyprchá do nějakého rozumného odstínu? Teď mám tu vodu takovou dost hnědou. Sice tam psali, že voda bude přirozeně jantarová, ale až tak jsem nějak nečekala.... A jinak jak často se ten Torben používá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 11:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
mini rybky, třeba modré neonky, malé razborky, otíky, drobné druhy pancéřníčků, krevetky...
to bych tam dala já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 11:22 Muž petr68 [27] - Rostliny
Dobrý den. Přecházím na AQUASCAPING!!! a potřebuji poradit jaké ryby vy byste dali do 112l rostlinného akvária např.: neonky, kardinálky, nebo zůstat u čichavců? prostě napište svuj názor :-) . Díky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 11:06 Žena Kate127 [74] Re: romant
Jasně :-) Tak tím pádem asi zůstanu u jednodruhové klasiky. Já si myslím, že to měly už když jsem si je přinesla, páč to vypuklo asi za týden po tom co jsem je měla a asi týden až dva mi trvala léčba a musím zaklepat teď už dobré a doufám, že to tak i zůstane. Výluh jsem si zajela koupit, tak jsem zvědavá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.07.2012 08:59 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Nemoc příjde, když bude mít podmínky a je jedno jestli bude ryba modrá, nebo stříbrná. Právě proto jsem doporučil ten výluh aby v akváriu bylo co nejlepší prostředí. Jinak pouštět se na tenkej led spekulací co že to vlastně ty neonky mají za moribundus rozhodně nehodlám, to je věštírna a já mám křišťálovou kouli v opravně, dlouhodobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 08:53 Žena Kate127 [74] Re: romant
Díky. Na ty jsem taky koukala. Mě se líbí všechny. Nechala bych u neonek jednodruhový, ale jak říkám líbílo se mi, že ty diamantové pry nedostávají tu nemoc. Nevíš, jak je to u těch modrých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 08:48 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Dávkuješ z lahvičky přímo do akvária dle přiloženýho návodu. :-) Já jsem zastáncem jednoho slušnýho hejna. Když bude hejnových rybek v takto malým prostoru více druhů, tak jejich hejnová pospolitost nevynikne tak, jako když je hejno jedno. Podívej se na neonky modrý, to jsou velmi pěkný a opomíjený rybky. rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 08:47 R Muž Silent [5949] Re: Kate127
Torben je roztok, takže potřebné množství naleješ do kýblu při výměně vody, případně do nádrže k výtoku filtru. Množství je uvedeno na balení. Já ho sice používám, ale mám velké kanystrové balení a vlastní dávkování takže ti přesně neporadím stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 08:42 Žena Kate127 [74] Re: romant
Právě. A ten výluh se aplikuje jak? stydim
Jinak neonky jeden druh, ale stále uvažuji, zda nekoupit diamantové kvůli tomu, že pry na ně nejde ta divná neončí nemoc ty bílé tečky (nemyslím krupičku). Ty se mi povedlo přeléčit u mých stávajících neonek, ale nerada bych, aby se z toho stala tradice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 08:37 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Rozumím, někdo bude na dožití a někdo na doplnění, ono se z toho časem vybere co bude oku nejvíce lahodit. Hlavně nikam nespěchat a posilovat až za několik týdnů až se akvo stabilizuje. Určitě dobrá věc k vylepšení životních podmínek v akváriu je použití nějakého rašelinového výluhu jenž obsahuje huminy a třísloviny. Z komerčních je často používanej Torben. Společně s pravidelnou výměnou vody to je taková dobrá prevence.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.07.2012 08:19 Žena Kate127 [74] Re: romant
Super, to mám radost hop Už se těším až se akva zajede pořádně a přikoupím rybičky, ať se mají veseleji. Vím, že lepší by byl stejný druh pancéřníčků, ale tak nějak bych ráda změnila druh a nechci ty stávající jen kvůli tomu darovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.07.2012 07:58 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Jdeš na to správně. X-) Ta pancéřníčky bych volil jenom jeden druh, líp to vynikne než když se to tříští po pár kouscích, to samý ty neonky. Pár ramiréz a čichavců zakrslých(medových) to pěkně dotvoří. Problémů bych se neobával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.07.2012 07:49 Žena Kate127 [74] Re: LiborSprysl
Platy se mi líbí stejně tak mečovky, ale bohužel se o nich píše, že tvoří hodně detritu a vzhledem k tomu, že mám pár ramirezek tak by to asi nebylo uplně vhodné.?
Uvažuji tedy, že bych měla celkem 14 neonek, pár ramirezek, 6 pancéřníčků (3 zlatopasé, 3 Schwartzovy nebo Panda nebo Štěrbův) a může teda být pár zakrslých čichavců nebo medových? Líbili by se mi, protože by krásně vyplnili vrchní a střední část akva. Hodně rostlinek v akva je samozřejmostí. Jen jestli nebude vznikat boj s párem ramirezek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 05:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Páreček čichavců zakrslých bys přidat mohla, pokud jen doplníš hejno neonek a přidáš 2 pancíky. Nebo páreček čichavců medových, ti jsou ještě menší a taky se dnes chovají v různobarevných mutacích.
Mečovky bych nedoporučoval, jsou to velké ryby, ale několik plat by tvé akva taky sneslo - samozřejmě ne s čichavci, to už by bylo přeci jen dost. Ale platy nebo čichavce přidat můžeš. Já osobně bych dal přednost páru čichavců.


Viděl jste někdy dospělou platu? coze... ale několik plat by tvé akva taky sneslo...To už máte celkem jedno, jestli budou sedmicentimetrové mečovky nebo o kousek menší platy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 00:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kate127
Páreček čichavců zakrslých bys přidat mohla, pokud jen doplníš hejno neonek a přidáš 2 pancíky. Nebo páreček čichavců medových, ti jsou ještě menší a taky se dnes chovají v různobarevných mutacích.
Mečovky bych nedoporučoval, jsou to velké ryby, ale několik plat by tvé akva taky sneslo - samozřejmě ne s čichavci, to už by bylo přeci jen dost. Ale platy nebo čichavce přidat můžeš. Já osobně bych dal přednost páru čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2012 14:14 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Posílil bych ty neonky na dvojnásobný počet a těch pancéřníčků by to taky sneslo přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.07.2012 14:05 Žena Kate127 [74]
Kolik kusů byste tedy doplnili? Mám teď jen 6 neonek, 3 panceřníčky zlatopasé (ale plánuji, nějaký menší druh), 2 otíky a teda samce ramirezky (k tomu přibude určitě samička, aby byli pár a více jich stejně asi nejde v 72l nádrži že?)
Mám akva 60x30x40.
Předem díky za tipy. Nechci přerybnit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2012 15:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kate127
jestli chceš zachovat stávající rybky tak doplň neonky, sežeň víc rostlin a bude to pěkné akvárko i tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kate127
šli by nějací menší šnekáči. Jsou taky z Afriky, z jezera Tanganika. Třeba tenhle rybicky.net/atlasryb/pestrenec_prouzkovany nebo rybicky.net/atlasryb/pestrenec_sneci Zajímavé rybky. (do jednodruhového akvárka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:28 Žena Kate127 [74] Re: Sera
Jasně, to vím, že udělám. Jen dneska taťku strašně nadchli třeba ti Tlamovci, že by osazenstvo v akva bylo řekněme pestřejší, kdyby tam přibyli třeba tlamovci žlutí apod. ale jak jsem četla asi je akva na ně příliš malé. Nedaly by se k mému osazenstvu přidat třeba čichavci zakrslí nebo platy či mečovky nebo tak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.07.2012 15:20 Muž Ad@m [1051] Re: Kate127
Prikúp neónky a ramirézku samicu X-)
Inak je super, že si si dala poradiť a ideš do ďalšieho akvárka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.07.2012 14:50 Žena Kate127 [74] – Akva 72l
Zdravím,

po prasknutí akva jsem si pořídila nové 72l klasický rozměr 60x30x40. Mám 6 neonek, 1 samce cichlidky ramirezové, 4 pancéřníčky zlatopasé a 2 otíky (ano jsou to divné počty, ale pár mělo nemoc a když jsem se chystala vyrazit dokoupit počty, stala se ona nehoda s prasknutím akva a ted musím zajet opět nové). Uvažuji, že bych trošku udělala nějakou obměnu. Líbily by se mi nějaké pestré ryby. Tlamovci asi nepřipadají v úvahu, že? (četla jsem všude, že potřebují obrovskou nádrž). Nebo existuje nějaký do této velikosti k této partě rybiček? Daly by se přidat ještě nějaké? Třeba páreček nebo malé hejno? Poradíte prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 21:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Kouknul jsem se do prezentace a jelikož jsem tento tvůj druh nikdy nechoval, zeptal jsem se i strýčka googla. Podle všeho jsou jejich zvyky podobné jako u jiných druhů perleťovek. Kančíky zelenooké jsem choval, ne sice s neonkama, ale s gupkama. Nějjaký čas to fungovalo bez problémů. Pak sežrali skoro všechny gupky během jednoho dne. Ale to už je přes deset let. Třeba s jejich přejmenováním došlo i ke změně chování :-D No, však uvidíš sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 17:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
a já se bohužel odpovědi, proč bych se měla bát o neonky, nedočkala :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2012 14:04 Žena MíšaV [30] Re: jamajcan
no to ti věřím.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.06.2012 13:52 jamajcan Re: MíšaV
Víš,to v jakých podmínkách se přechovávají ryby v některých,neříkám,že ve všech,ale rozhodně ve většině prodejen,které znám,to je kapitola sama pro sebe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.06.2012 13:48 Žena MíšaV [30] Re: ivaha
po přečtení této diskuze, mě tak napadá, že v akvaristikách taky nemůžou nastolit úplně perfektní podmínky. sice ty rybky jsou tam krátce, než je prostě někdo koupí, ale i tak to pro ně musí být šok. většinou mají pro každý druh ryby svou nádrž a tam jsou vždy. nějaký systém v tom je, ale už vůbec to, že tam jsou rostliny úplně minimálně, kolikrát i umělé, tak taky to ty rybky tam nemají nejjednodušší. tím nechci říct, že bychom akceptovala nevhodné prostředí pro své rybky, jen prostě tak poukazuju.
stalo se mi, že jsem kupovala tetry černé a voda v které jsem si je přinesla byla akorát, když jsem pak dokupovala v jiné akvaristice zbytek teter černých, tak vodu měli podle mě docela studenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 12:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Jasně, jen jsem odpovídala na to, kde jsem ty údaje vzala.

LiborSprysl napsal:
...mně je celkem srdečně fuk co má kdo v akváriu, hlavně když se mu to líbí a nádrž prosperuje...

Ano, asi tak nějak

palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.06.2012 11:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
ivaha napsala: Odsud: rainbowfish.angfaqld.org.au/…

Když se podívám zde v atlasu, tak:
- teplota: neonka (20-28), gavůnek g. (23-28)
- pH: neonka (6-7,5), gavůnek g. (6-7,5)
- tvrdost: neonka (3-12), gavůnek g. ( 5-12)
Gavůnci chtějí čistou vodu, takže měnit, to dělám i teď dostatečně a neonky si nestěžujou, že by jim to nějak vadilo. Oba druhy jsou snášenlivé, takže problém taky nevidim.



Ježíš já s tím problém nemám...mně je celkem srdečně fuk co má kdo v akváriu, hlavně když se mu to líbí a nádrž prosperuje...Názor cizího, či nějaké pofiderní hodnocení skladby a podobné ukazatele, jsou zcela k prdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2012 09:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: Ovšem čemu nevěřím je, že by gavůnek gertrudin přežil pH 3,68 a teplotu 12°C. To by měl problém přežít pstruh :-)

Nevim, jak moc jde ty stránky brát vážně (ten rozptyl údajů je fakt hodně extrémní), ale každopádně v běžných domácích podmínkách tohle stejně doma mít nebudeš :-D Bych řekla, že většinou celkem postačuje držet se zdejšího atlasu a až pak případně dohledávat další informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2012 09:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: Jéje. To mne mrzí, že se tě to dotklo. Kdyby sis to přečetla pozorně, tak to vůbec není o tobě. Vždyť tebe by naopak mohli dávat vzorem nejen začínajícím akvaristům. Mně se moc líbí tvůj přístup k rybičkám, že si o nich nejdříve zlistíš všechny dostupné informace a teprve když si jsi jista, že jim můžeš dopřát vše, co potřebují, si je pořídíš.
Ale o to ani nejde. Co jsem psal já je můj názor. Není to nic, co bych chtěl komukoli vnucovat. Je to věc volby každého akvaristy, jaké rybky si vybere a jaké dá spolu do akvárka.

Já to celkem logicky vztáhla na sebe, vyznělo to tak. Ale dobře, OK :-) . Chválu si taky ale nezasloužim. První ryby se nám doma objevily a nevěděla jsem o nich zhola nic. Jen to, že plavou ve vodě a musim to krmit. Pak AŽ (!!!) po čtvrt roce jsem se do toho položila, našla tyhle stránky a začala zjišťovat, co je blbě. Největší chyby jsou už napravený, ale pořád to ještě chce hodně předělat, není to pořád to pravý ořechový.
Teď začínám mít obavy, že mi manžel zabaví internet, jak furt něco čtu ;-) Budu se muset krotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 08:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No a s těmito údaji jsi mne překvapila. Nikdy jsem gavůnky nechoval, ale gavůnek gertrudin se mi líbil. Nechoval jsem je z toho důvodu, že jsem o nich četl vždy to, že pochází z Indonésie a potřebují poměrně dost zásaditou a velmi teplou vodu (pH7,5-8,4, teplota 28-30°C). Z toho jsem vycházel v porovnání s neonkama, které rády kyselejší a podstatně chladnější vodu (pH6,2-6,8, teplota 22-24°C). Proto jsem napsal, že podle mne se k sobě nehodí. Ale je možné, že neonka přežije i 28°C... krátce. Ovšem čemu nevěřím je, že by gavůnek gertrudin přežil pH 3,68 a teplotu 12°C. To by měl problém přežít pstruh :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 08:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Jéje. To mne mrzí, že se tě to dotklo. Kdyby sis to přečetla pozorně, tak to vůbec není o tobě. Vždyť tebe by naopak mohli dávat vzorem nejen začínajícím akvaristům. Mně se moc líbí tvůj přístup k rybičkám, že si o nich nejdříve zlistíš všechny dostupné informace a teprve když si jsi jista, že jim můžeš dopřát vše, co potřebují, si je pořídíš.
Ale o to ani nejde. Co jsem psal já je můj názor. Není to nic, co bych chtěl komukoli vnucovat. Je to věc volby každého akvaristy, jaké rybky si vybere a jaké dá spolu do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 08:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jamajcan
Taky si myslím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2012 08:10 jamajcan Re: ivaha
Určitě by neměla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2012 08:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Jinak ten odkaz neberu jako dogma, nebojte, pánové. Jen když jsem tam nedávno tuhle informaci viděla, tak mě to zaujalo. Ale když v jejich domovině byli nalezeni v takto různorodých podmínkách, tak jim moje voda vadit asi nebude, předpokládám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2012 08:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Odsud: rainbowfish.angfaqld.org.au/…

Když se podívám zde v atlasu, tak:
- teplota: neonka (20-28), gavůnek g. (23-28)
- pH: neonka (6-7,5), gavůnek g. (6-7,5)
- tvrdost: neonka (3-12), gavůnek g. ( 5-12)
Gavůnci chtějí čistou vodu, takže měnit, to dělám i teď dostatečně a neonky si nestěžujou, že by jim to nějak vadilo. Oba druhy jsou snášenlivé, takže problém taky nevidim.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 07:10 jamajcan Re: LiborSprysl
Stane se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 06:46 Muž LiborSprysl [9015] – Re: jamajcan
jamajcan napsal: U té konduktivity měl být asi tento údaj 12 – 646 µS/cm.
smich hop No kdyk říkám, že akvaristi občas kecaj... potlesk To jsem si ani nevšiml....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2012 06:27 jamajcan Re: ivaha
U té konduktivity měl být asi tento údaj 12 – 646 µS/cm. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [114] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=5651