Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 18:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: voyta
Já se obávám, že máš plno. Paradoxně ti dva ancistrusi to zabordelí nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 18:03 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: voyta
Já bych to nechal tak. Ti ancistrusi se tam moc nehodí, no... Možná párek čichavců, ale aby to neschytalo kritiku. Jde o to, že 1.) čichavec toho taky moc nenaplave za 2.) musel by si koupit nějaký menší druh - č. medový nebo zakrslý a za 3.) máš toho tam už dost. Počkej, až napíše ještě někdo jiný, ale já nevím, je to tak (za mně) 50na50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 18:00 R Muž afc1886 [14655] Re: voyta
Já osobně bych nepřidával, ten objem není nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 17:44 Muž voyta [87] – Přidat neo nechat tak?
Ahoj,
Tak akvo funguje přes 4 měsíce. Myslím, že snad funguje dobře, rosliny se množí - furt to prostříhávám. Stav ryb je stále 2 ancitrusci + 16 fantomů (bylo 17, jedna samice chcípla z ničeho nic asi týden po dovozu). Měním 1/3 vody (spolu s odkalováním) cca jednou týdně - kvůli prasátkům přísavkám.

Teď proč vlastně píšu - fantomové jsou fajn, drží se spolu a samci si pořád přeměřují kdo má největší ploutve - ale moc toho nenaplavou. Přemýšlím, jestli nepřidat nějakou dominantu - např. párek čichavců. Teplotu mám na 24 stupních.

Nebo už mám plno a nemám přidávat nic a být rád, že to funguje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 09:07 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Tonička
Ano. Nějaké tetry nebo neonky. Na dno pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2019 09:05 Tonička Re: AsusKD
Aha, díky za upozornění.
Tak spíš tedy volit menší hejnové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2019 08:57 Muž AsusKD [85] Re: Tonička
Na túto rybu nemáš dostatočne veľkú nádrž. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 08:38 Tonička – Kombinace ryb do akvária 100l
Ahoj, zakládáme akvárium.
Jsem ve fázi vybírání rybiček. Zaujal mě lososový gavunek. Jen pořádně nevím s čím dalším nakombinovat. Poradíte? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 20:36 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Daffyn
14 dní je na zábehu akvária málo. Počkal by som aspoň o týždeň viac :-) Ak je to to akvárium z prezentácie, tak tam ešte predtým pridaj viac rastlín než tam dáš tie ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 18:20 Muž PaJe68 [6] Re: Daffyn
Pokud to nemůžeš vydržet, tak si 6 neonek kup. Ať se máš na co dívat a po zajetí akvária dokoupíš další. Všichni co tady píší, aby se počkalo mají samozřejmě pravdu... ale ze zkušenosti (akvárka mám od 18 let a je mi už přes 50) jsem nikdy toto nedodržel. A nic se nestalo. Jen to nesmíš přerybnit!!! Uvidíš tam nějakou rybu a déle vydržíš, aby se rostlinky uchytily. Taky jsem si pořídil více druhů rostlin a ty pak zredukuješ, podle toho co ti pojede.
;-) Věř mi, 6 neonek bude v pohodě a nic ti s rostlinami neudělají ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 18:11 Muž Daffyn [4] Re: nekdo
děkuji za odpověd. Je mě jasný že musím min.14 dní počkat. Akvárko jsme napustily minulý týden v pátek takže asi ještě týden počkáme. Nějaké rostliny už máme daný a další ještě budeme přidávat zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 17:54 Muž nekdo [353] Re: Daffyn
napad je to urcite dobre mysleny, ALE
dle meho je jeste moc brzo na to, aby nadrz byla zabehla a s tim hejnem bych jeste pockal az zacnou kytky rust...(a bude jich vic)
akorat bych pridal jeste nejakou rybu na dno (pancerniccky treba) a bude to super, ale urcite pozdeji nez hned - proste hlavne to neuspechat

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 17:49 Muž Daffyn [4] – neonky
Dobrý den všem přítomným.
Zakládám akvarium 125 litrů od Juwelu. chtěl bych se prosím zeptat jestli je dobrý nápad dát hejno 40 až 50 kusů neonek.Jestli k tomu ještě přidat nějaké jiné ,nebo to nechat tak. Děkuji za všechny názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 21:03 Žena Sysalka [277] Re: Wanderer
Jo, to zní fajn. V jednoduchosti je síla.
Ano Rybáky budu časem stěhovat,ale zatím jsem ve fázi příprav.
Díky za tip hop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.01.2019 20:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sysalka
Žádný další druh bych nepřidával. Tím spíš, že ti to s běťákem funguje a objem nechystáš moc velký. Dokup razbory stejného druhu, udělej trochu hejno a uvidíš jaká to bude paráda. Ony ty hejnové rybky vypadají úplně jinak, když jich je hodně. A taky se jinak chovají. I pancéřníčci, jak jich je parta, tak začnou vyvádět.

Jestli je to z těch rybáků, přikup 8 pygmejů, razbor ať je aspoň 40 kousků a od akvária se neodtrhneš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:45 Žena Sysalka [277] – jaký další druh či jedince?
Zdravím,
plánuji novou větší nádrž, cca 120 litrů, a pomalu zvažuji čím doplním stávající osádku. A aby to nebylo jednoduché tak aby to šlo k Betě a krevetám, které tam už jsou. Beťáka mám hodného, nechává na pokoji jak zbylé ryby tak krevetky :-) .
Dále mám razbory klínoskvrnné a pancéřníčky malé. Ty hodlám doplnit do počtů.

Otázka tedy zní zda pořídit třetí druh nějaké hejnové rybky nebo nějakou rybu samotnou co se nepožere s Betou a dá pokoj krevetám?

Předem děkuji za tipy a rady ahoj .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 17:11 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.Re: afc1886
Dobře děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 17:05 R Muž afc1886 [14655] Re: Sloka89
Já bych je nemíchal, doplň hejno a rybkám bude líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 16:20 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.
A k těm pancéřníčkům skvrnitým by šlo dát i jiný z druhů této rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 15:38 Andaska Re: Sloka89
Určitě můžeš přidat na dániích i na pancéřníčkách ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 15:23 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.
Zdravím vás, mám akvárko 125L a v něm 3 parmičky černopruhé, 4 pančéřníčky skvrnité a 9 dánií pruhovaných. To je zatím vše co bych tam chtěl mít! :-) Je to tak akorát, nebo klidně můžu např: těch dánií pár přidat?
Zatím nemám přerybněno a ani mít nechci.. díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 16:58 Muž jurirek [0] Re: Libor
Ta fotka byla hned po založení. To se nezdá, ale už tam není místo na další rostlinky. Navíc až bude nové akvárium OK mám v plánu tam ještě dát rostlinky ze starého akvária. Pokud najdu místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 16:52 Muž Libor [527] Re: jurirek
Řekl bych, že to hejno můžeš doplnit na cca 25 ks - tedy pokud tam krom ancistruse nic jiného nebude. Ale nedával bych je tam najednou - máš zatím docela málo rostlin - chtělo by to trochu jich přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 16:38 Muž jurirek [0] – Kolik teter ozdobných?
Ahoj. Zatím mám čas než se zajede nové akvárium. Jen bych chtěl poradit kolik kusů tetry ozdobné můžu mít v 126l (cca 95l) ...teď mám už tři roky 54l akvárium a mám jich osm. Je tam ještě jeden ancitrus, který tam je cca půl roku (nevhodný dárek). rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_l144
Litr/centimetr rybičky znám. Prý u teter to může být trochu jinak. Dřív než v půlce února to nebudu dávat. Jen ať mám nějakou představu. Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 20:34 Žena Hanumana [71] Re: sajfrdík
A co perlovka červená? Nedávno jsem je viděla v akvaristice, opravdu krásná ryba.... akorat jsou to rváči ale to
by nevadilo pokud neplánuje s
další ryby. rybicky.net/atlasryb/perlovka_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 22:19 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: sajfrdík
Nějaký čtverzubec? Inteligentní rybka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 20:56 Muž sajfrdík [14]
Díky za návrhy,něco jako hadohlavce si představuju..140 litrů teda doufám není málo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 12:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sajfrdík
Pokud chceš mít v akváriu jen jednu rybu, co takhle nějaký hadohlavec (channa)? ;-)
Tyhle ryby se většinou chovají po jednom kuse, protože jsou dost agresivní. Nepotřebují toho moc, ani moc neplavou, takže jim stačí relativně malé akvárium.
Vhodná by byla asi www.youtube.com/… a menší druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 12:18 Mist Re: sajfrdík
Akary hnědé, před lety jsem měl pár kusů dospělých ryb a můžu doporučit. Dají se sehnat všude, stojí kus kolem 35kč a jsou to opravdu klidné a hezké rybky. Seženeš úplně všude, nejsou ani nijak náročné a do 140l akorát. Možností je spousty, stačí otevřít atlas tady na webu :-) Nejsou tedy nijak extra barevné, kančíci jsou asi trochu hezčí.

Edit, samozřejmě by bylo potřeba ryb dvou (1 pár), né pouze jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 11:43 Žena drvi [2894] Re: HanysOV
Fotka k příspěvku Ja je mám, mám právě odchov a samec má asi 15 cm, samice asi 11 cm. Jasně, že jiný ryby už tam být nemůžou. Mozna jeste trochu vyrostou, ale těch 30 cm, to bych nevěřila, možná v přírodě nebo v opravdu velikým akvu a neomezeným přísunem potravy
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 11:38 Muž HanysOV [54] Re: drvi
Opravdu? Do 140 litrů (asi hrubého) dvě 30 cm ryby? Navíc tyhle jsem nikde k dostání neviděl. Možná jsem jen neměl štěstí, ale připadá mi to jako dost nedostupná rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:42 Žena drvi [2894] Re: sajfrdík
Záleží, jaké máš akvo, jestli chceš víc rostlin nebo ti jde hlavně o ty ryby. Pokud ti jde k krásné ryby, mohu doporučit kančika motagujského nebo podobné středoamericke cichlidy - do 140 litrů jeden pár, vyvedou ti mláďata a je úžasné je pozorovat - krásne ryby
rybicky.net/atlasryb/kancik_motagujsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:30 Muž sajfrdík [14]
Ahoj,jaká samotářská rybka by se hodila do 140-ti litrového akvária..Myslím aby bylo celý jen pro ní(vyjma bojovnice)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 20:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: katef
Buď jednodruhová, nebo klidně s pandama a myslím, že danio by taky prosperovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 18:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: katef
Ancíky si tam nedávej zkus to z otíkama jsou to malincí krunýřovci ale chce to chvíli počkat nejsou to rybky do nově založeného akvária. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_napsky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 18:49 katef Re: Amatértom
A s čím by se dal rájovec dobře chovat? Nebo bych měla v akváriu jen je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 18:45 katef Re: nekdo
Já vím že to úplně čističi nejsou, kameny mám porostlé řasou a ty mrchy mi místo toho ožírají listy. Ale mě se hrozně líbí a ráda je pozoruju, jak cucají tou svou tlamičkou, tak jsem si říkala, že by v tom akváriu nevadili. Myslela jsem, že bych tam dala tak 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 17:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: katef
Čichavec také není zrovna nenáročný. Když už nenáročná labyrintka, tak rájovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 17:19 Muž nekdo [353] Re: katef
Neznám nikoho, kdo měl ancistrusy déle a tvrdil i po tom, že se jedná o čističe
Co rybicky.net/atlasryb/danio_perlove, případně rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
Pancernicek je na dno určitě dobra volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 17:17 Maq Re: Wanderer
Nedoporučoval bych sumečky průsvitné někomu, kdo se ptá evidentně jako začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 17:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: katef
Náhodou, neonky vydrží hodně. Na čističe-ancistrusy moc nevěř, ty bych tam vůbec nedával, ale ti pancéřníčci svoji práci odvedou. Měl bych tajný tip. Nejsou sice moc barevní, ale když jich dáš tak 15 - 20, tak to bude paráda. rybicky.net/atlasryb/sumecek_prusvitny A vždycky, když jsem je viděl, tak nádherně drželi hejno.
K nim hejno danií rybicky.net/atlasryb/danio_perlove takových 40 - 50ks, bude to pěkný kontrast a super akvárium. A dál bych nic nepřidával. Na úklid stačí šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 16:55 katef – Rada
Dobrý den, mám zatím ještě nezprovozněné akvárium o hrubém objemu 112 l, ale teď do něho dodělávám 3D pozadí, takže ve finále bude objem ještě o něco menší.

Zajímalo by mě jaké ryby by do něho byly vhodné. Nechci mečovky, black molly, paví očka ani platy, protože ty už mám ve vedlejším akváriu a chtěla bych je obě mít různorodé. Taky ani neonky a tetry mě nenadchly, protože kamarádka je chová (tetry krvavé a neonky, myslím, obecné) a tvrdí, že ty neonky jsou hrozně přešlechtěné a nic nevydrží, no a tetry se mi ani nikdy moc nelíbili. Chtěla bych nějaké méně náročné ryby, které by byly společenské a aspoň trochu barevné.
Přemýšlela jsem nad rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly nebo rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane , ale ráda si nechám poradit.

Co se čističů týče, tak jsem myslela, že bych si tam nasadila moje odchované samičky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny a dokoupila jim samečka. K nim jsem přemýšlela nad rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda, které chová moje kamarádka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2019 10:42 R Muž Anthrax [4739] Re: NeLiška
Držel bych se při zemi. Ty duhovky jsou dost velké ryby. Dal bych je (10 ks) a k nim na dno pancéřníčky (10 ks). A nebo hejno parmiček (20 ks), jestli se ti to zdá fádní, tak nakombinuj mechové a čtyřpruhé (je to jeden druh), a na dno znova ty pancéřníčky (10 ks). A další ryby (natož hejno) bych nepřidával. Alespoň ne zatím, dokoupit ryby lze vždycky. :-)
Ono až tam ty ryby dáš, tak si budeš říkat, že je to celkem málo a že by akvárko zvládlo víc ryb. Ale drž se při zemi, dej tomu čas, ryby vyrostou z prodejní velikosti a ty budeš ráda, že jsi to na začátku nepřerybnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NeLiška
Velmi pěkné hejno dělají Limia perugiae www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:27 Žena NeLiška [0] Re: PaJe68
Díky, o parmicče ještě popřemýšlím. Můžete mi prosím ještě poradit, kolik rybek toho posledního hejna bych tam mohla dát, aby nebylo přerybněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 23:08 Muž PaJe68 [6] Re: Wtl
Nic. Mělo by to být v pohodě.
Snad by jsi je nezabila? rozzureny Časem se to samo obmění. Já taky začínal s mixmašem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2019 23:01 Muž PaJe68 [6] Re: NeLiška
Razbora Espeho drží hejno a jezdí v horní části akvária, pak Tetra Červenoůstá jezdí pospolu a spíše dole až střed nádrže. Myslel jsem si, že Tetra Krvavá bude držet hejno, ale je po celém akvárku. Mám ale větší akvárko, kolem 430l.
Jinak souhlas se Smetany. Parmičky bych doporučil pouze do jednodruhového akvárka. I když drží krásné hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 22:51 Muž Smetany [1226] Re: NeLiška
Parmičky jsou dost mrchy a nejsem si jistý jejich soužitím s gavůnky. Ryby určitě nedávej najednou ale postupně aspoň ve 3 fázích s odstupem tak měsíce když nebudeš mít během toho měsíce žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 21:13 Žena NeLiška [0]
Dobrý den. Tak za dva týdny budu dávat první rybky do akvária (viz. prezentace). Ráda bych:

Gavůnky boesemanovi - 8-10ks
Parmičky mechové - 8ks
Panceřníčky tečkované-6ks
A k tomu nějaké pěkné hejno. Přemýšlela jsem nad Razborou Espeho, Daniem perlovým nebo nějakou tetrou.
Mohli by jste mi, prosím, poradit:

a) jaké rybky by mohli tvořit toto hejno a kolik.
b) jestli je takové osazenstvo do mého akvária vhodné (počtem a druhově).

Předem děkuji za ochotu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 18:58 Wtl Re: afc1886
Dobře, díky za odpověď. Akvarium rozměr 80x45x35, osazené rostlinami, filtr Eheim 150l

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=1001