Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 18:52 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Už se to řeší po několikáté. V ideálním případě se vůbec nedívej na to jak ta ryba je velká, když ji pořizuješ, ale rovnou si ji představ jak bude vypadat v dospělosti a podle toho jí(jim) zařiď/pořiď nádrž. A terči prostě do 100 litrů nepatří
Pokud to s akvárkem myslíš vážně a chceš se mít na co dívat, netrápit ty ryby a mít z toho radost, tak si NAPŘ zařiď pěkné akvárium pro trio cichlidek a k nim třeba malé hejno nějakých teter
Když jim poskytneš dobré podmínky, tak se odvděčí zajímavým chováním. Při námluvách jsou opravdu krásné a když jim dáš možnost, tak se budou i třít a jejich starost o mladé je krásná
Nesnaž se jít nějakou složitou cestou a pořizovat drahé a náročné ryby. Začni s něčím jednodušším a až se o akvaristice něco naučíš, pochopíš vztahy(dobrá je i lehká znalost chemie a fyziky), tak si později můžeš pořídit velké akvárko a tam pak náročné ryby. U těch náročných tě TEĎ čeká jen a jen spousta práce a následně velké zklamání z neúspěchu a úmrtí. A o to přece nejde
Jinak přeju hodně štěstí a pevnou vůli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:59 jirkamrvik
jen sem se ptal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.01.2013 15:56 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: jirkamrvik
Jirko, jak tě tu tak sleduju, vymejšlíš samý kraviny :( Co tě vede k tomu pořád vybírat naprosto nevhodné ryby? Ujasni si, co vlastně chceš.
Stolitrové akvárium je vhodné tak pro dvě hejna malých ryb, malých myslím tak kolem 4cm v dospělosti. Nebo možná nějaké malé druhy cichlidek, pokud bys chtěl ryby se zajímavým chováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:05 jirkamrvik
děkuju za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: jirkamrvik
V sedmi centimetrech víte prd, zda je to pár či ne...ale věru to pro ně není nádrž dobrá pro zdravý růst ryby....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 14:38 jirkamrvik
chci se jen zeptat mohl by být párek terčovců cca 7cm a nejaký pancéřníčci ve 112l akva ? jenom se ptám díky za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 17:51 Muž Ad@m [1051] Re: Elizabeth
15 neóniek + (6 a viac)otíci alebo pancierničkovia + párik nejakých menších cichlidiek z JA(Apistogramma/Mikrogeophagus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 17:04 jirkamrvik Re: Elizabeth
dal bych tam 20 neonek a 7 pancéřníčků skvrnitých .. jenom můj nápad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 15:23 Elizabeth
nazdar chci se zeptat dostala jsem akvarijní komplet DIVERSA s předním vypouklým sklem o rozměrech 80x40x30 (112litru)kolik neonek červených si do něj mohu koupit a jakou rybku k nim? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:11 R Muž romant [27987] Re: Lucka
Vyhazovat netřeba, možno vrátit do obchodu darovat atd. Řešení se vždycky najde. Ty pancéřníčky, jak správně kolegové poznamenali nějaké menší druhy, aby nebyl myšlen třeba panc. kropenatý. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:08 Lucka Re: romant
romant napsal: To labeo určitě ne. Pancéřníčků ke dnu ne pár, ale partu 8-10 kousků. :-) vyhodit to nechci je to škoda je už velký...panceřníčku sem myslela pár jakože více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Lucka
To Labeo časem dost pravděpodobně začne dělat problémy. Díky nedostatku prostoru začne být agresivní
Jinak doplnit neonky, max přidat malé hejno pancíků a hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:07 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Lucka
S labelem neporadím, neonek dokup víc, chce to tak 15ks hejno aspoň. Pancéřníčky jaké? Jsou to taky hejnové ryby, takže bych pořídil ještě hejno drobných pancéřníčků a už bych víc ryb nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:05 R Muž romant [27987] Re: Lucka
To labeo určitě ne. Pancéřníčků ke dnu ne pár, ale partu 8-10 kousků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:01 Lucka – Rybky avka 111l
Ahoj chci se zeptat jaké rybky a kolik kusů bych si mohla dát do akva abych si jej nepřerybnila?zatím tam mám 6neonek(planuju dokoupit ještě), a jednoho ancitruse a jedno labelo červenoploutvé. Jaké rybky můžu přidat? určitě chci pár panceřníčků ale dál si nejsem jistá hlavně aby semi nepoprali stím labelem . Akvárko má 112litrů. Díky za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2013 20:00 Muž Ad@m [1051] Re: Martas
Pridať otíkov a miesto gupiek doplniť nejakú tú hejnovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 14:53 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: danio
Jojojo, však už nic neříkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 13:21 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Dreamdiver
Neboj, dostanou kamarádky. Zkoušela jsem je objednat ve zverimexu, ale nepřišly jim a mezitím mi malyLibor napsal, že k B. urophtalmoides je lepší pořídit hejnko B. maculatus, že vytvoří jedno velké hejno a vypadá to super. Takže teď prozměnu čekám na dodávku maculatek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:59 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: danio
Nebylo by lepší přikoupit víc těch borarasek? 7 mi přijde málo, je to přece jen hejnová rybka, dal bych aspoň 12 kousků když máš místo. Já je mám s neonkama modrýma (těch je 12ks) a taky přikoupím, sice se rády druží s neonkama, ale i tak jsou chudinky takový osamocený... (mám jich 6, několik bohužel nepřežilo stěhování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.01.2013 08:08 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Martas
60 x 30 x 30 je 54 litrů, při odečtení dna a vybavení to bude ještě méně. Krunýřovec jednopruhý ("otík") je v pořádku, toho tam klidně dej, ale tetra žhavá by si zasloužila ještě větší nádrž a razbora klínoskvrnná jakbysmet. Paví očka dejme tomu mohou být, ale pak počítej s pravidelným odkalováním a údržbou jako takovou (1x týdně povrchově odkalit dno, když nebudou problémy). Já bych volila raději tetru ohnivou a z razborek třeba Boraras maculatus. Menších rybek si budeš moci dovolit větší hejnko a bude to vypadat líp ;-) Pro ilustraci - já mám v 63litrovém akva 5 otíků, 7 razborek skvrnoocasých, 10 pancéřníčků třískvrnných, ještě plánuju přidat pár těch razborek trpasličích (Boraras maculatus) a krevetky. Základ je mít dostatek rostlinek, pravidelně se starat a nemít přerybněno. Nicméně paví očka Tě budou limitovat v pořízení většího množství jiných rybek, protože jsou to prasátka a zatěžují víc vodu svými výkaly. Vyber dobře, ať pak nemáš problémy, držím palce :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 01:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Burik
pokud budes mit neonky (i jen to male modre) tak ti mlade od CRS vyzerou. Pod je (ty krevetky) nechces mnozit, neva, ale jinak tam ryby nedavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 00:22 Martas – osádka
Zdravím akva má rozmery 60-30-30.Osádku bych zvolil následující

tetra žhavá 10 ks ---- nebo razbora klínoskvrnná 10 ks
4 ks paví očko
3 ks Krunýřovec jednopruhý

Snesou se tyto rybky spolu?Ještě dodám že PH vody je 7,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:52 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Burik
Malé hejno neonek modrých máme v práci a jsou super, i ve dvanácti kusech se drží hezky spolu po většinu času, občas plavou v proudu u filtru, vůbec nejsou bojácné. Ta modrá na nich doslova svítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2013 21:21 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
super,díky moc,červeno-bílé crystalky a modré pruhy,to půjde k sobě..bude to barevně hodně vlastenecké akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:19 R Muž romant [27987] Re: Burik
Ano i tak se v některých našich městech nazývají. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
to jsou ty takzvané mini neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:10 R Muž romant [27987] Re: Burik
Oni se v těchto velikostech mají větší tendenci chovat tzv. rozstřelově, prostě jich je tam třeba 12 a vidět nejsou, těkají po nádrži. :-)
Edit: Jsem ovšem pozapoměl na neonku modrou, pro kterou by tento prostor určený býti mohl. rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
škoda,pár neonek by se mi tam líbilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:05 R Muž romant [27987] Re: Burik
Na neonky hrana, na otíky pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:04 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím..mám 54L akva viz má nádrž..kde budou primárně krevetky..mohl bych k nim dát ještě tak cca 10Ks neonek?A pár (5) Otíků?Nebo je to už moc malé?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:09 R Muž romant [27987] Re: dojinek
Platy i mečovky si s ramirézama dovedu představit, ale od dvojnásobného objemu a za striktního dodržení intenzivnějších výměn vody(2-3x týdně 1/3), takže do Tvého objemu bych to nedělal. Pokud je trošku tmavší dno a nádrž není nějak silněji přesvětlena, tak bych se podíval na rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:02 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Ičin napsal: ... Ale vyskakovat si nemůžou, protože jsou tam jednoznačně nejmenší, takže je klid...
To je ono, jak mají v akvu nějaký respekt budící jedince, tak nemají tzv. roupy jsou spíš ve svým houfu a ve střehu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Objem samozřejmě padnul až poté co sem je navrhnul. 54 litrů je opravdu málo. Je to dost aktivní rybka. Já je mám ve velkým akvárku a problém s nima není. Dokonce ani vnitrodruhově i když jich je málo. Možná za to může ten velkej prostor. Původně jich bylo asi 18-20, ale crenicichly mě je zredukovaly na cca 7-8. Ale vyskakovat si nemůžou, protože jsou tam jednoznačně nejmenší, takže je klid
Jiná červená ryba mě do toho objemu nenapadá. Osobně bych se živorodkám vyhnul (k ramirézkám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:28 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: romant
Souhlas. Tady byl dotaz dát je do 54l....a to bych opravdu nedoporučoval.
EDIT: budu předělávat 250l akvárko, kde byly cichlidy a tetry krvavý zvažuju aspoň 20kousků, ale stejně pořád nevím. Jsou to mršky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:25 R Muž romant [27987] Re: Dreamdiver
Dreamdiver napsal: ...protože tyhle tetry umí být pěkný mrchy, okusujou na co přijdou a jsou dost rychlý :) Ale krásný jsou, to zase jo....
Pěkný mrchy jsou tehdy když se nudí a to tehdy když jich je v akvu jenom několik kousků, ale jakmile jsou v pořádný partě tak si řeší svoje vnitrodruhový spory mezi sebou a ostatním rybám dávají pokoj. 90 litrový akvo je na ně tak akorát na hraně aby to fungovalo i ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 18:22 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Ičin
Jeden čas jsem tetry krvavé míval v cca 90l akva a přišlo mi to tak na hraně, spíš to chtělo větší, protože tyhle tetry umí být pěkný mrchy, okusujou na co přijdou a jsou dost rychlý :) Ale krásný jsou, to zase jo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:17 Muž Ad@m [1051] Re: dojinek
Čo tak Mrenka dúhová(Puntius titteya)? Tá je pekná a čistotnejšia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:08 Žena dojinek [10] Re: Ičin
Akvarko má 54l klidně si nechám poradit i jinou na ty jsem narazila, že jsou červené. Vím ženská malichernost smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:07 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Do jak velkýho akvária? Co třeba místo takovejch špindír pořídit něco pěknýho a čistotnějšího? Co třeba taková tetra krvavá nebo něco podobnýho, když už teda červená (ženská, no)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:04 Žena dojinek [10] – co k ramirézkám
Dobrý den, jaké ryby jsou vhodnější k ramirézkám platy nebo mečovky? Nějak mi v akvarku schází červená barva mám tam jen 4 ramirézky a chci to pestřejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:41 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
V našich podmínkách není jezírko řešení ani pro jedny ryby. Zimu by nepřežily. Nehledě na to, že cokoli by šlo ke kostlínovi, tak je to jen a pouze krmení. Dřív nebo později bude sežráno prakticky cokoli. U těch keříčkovců to platí taky, jen teda v menším měřítku. Ale hubu mají taky pořádnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jirkamrvik
do akva by šli asi do leta a pak by šli do jezirka
A na podzim z jezírka půjdou kam? Co ti hlava nebere na tom, že ne každá ryba může do každého akvárka? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:00 jirkamrvik
do akva by šli asi do leta a pak by šli do jezirka nebo známému a kostlin pude do jezirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 16:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To je pořád ten stejný problém(jako s tím kostlínem). Ta ryba poměrně rychle doroste do velikosti, kdy jí ta nádrž bude malá. Ten rozměr se dá použít pro dočasné ubytování,ale trvale se tam chovat nedá.
Ne všechno co člověk někde najde na internetu je správně. Ideální je představit si tu rybu v dospělosti se všeni potřebami,které bude mít a podle toho zařídit nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.01.2013 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: jirkamrvik
Milý Jiří, pokud nejste Tatar a podíváte se o pár řádků níže, pak zjistíte, že tak malé ty ryby nezůstanou. Pokud plánujete velké akvárium posléze, dejte si je zatím do malého, ale jinak budete řešit problém, kam s nimi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 16:33 jirkamrvik
ale stejně mi nejde do hlavy proč by to bylo malé na dvě rybičky cca 5-7cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 08:14 jirkamrvik Re: Pepan
díky za odpovědi .... ale pořád přemýšlím nad rybí osádkou ty tetry se moc nezamlouvají i když vím že v tomto akva asi žádnou jinou šanci nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 17:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jirkamrvik
Tady fakt není nad čím přemýšlet. Pokud doroste kolem 30cm, tak i dvoustovka je na ně malá. A to, že ho někdo dá do malé nádrže, ještě neznamená, že to je dobře. Prezentaci si mohu založit třeba pět minut po založení prvního akvárka, ale to ještě ze mě nedělá odborníka. Nejjednodušší řešení je, že si člověk něco o té rybě přečte, pak to prokonzultuje a teprve pak si ji pořídí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 17:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jirkamrvik
nepřemýšlej a dej na Liborovu radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 17:28 jirkamrvik
pořád přemýšlím ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=5001