Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2018 18:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Wtl
Chtělo by to více informací o akváriu, ale když mám takhle poslepu střílet, tak pro skaláry to je malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 18:42 Wtl – Rybky
Zdravím dostala jsem od znameho akva 120l s rybkami 5x tetra citronová, 4x pancernicek zelený, 3x Black molly, 2x ancistrus, 2x skalár je to v pořádku? Co případně změnit? Mockrát díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 16:03 panky83
Díky za rady, ty parmičky jsem chtěl přendat z mého menšího akva 54 litrů, protože pro ně je malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2018 13:15 R Muž afc1886 [14655] Re: panky83
Přidej pandy a ty tetry, ale nejdříve přidej rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 12:26 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: panky83
Můžeš, ale ctibum má pravdu (bylo by to vhodnější řešení). ... hejníčko... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 12:14 R Muž ctibum [6870] Re: panky83
Než dělat rybí polívku, tak bych přidal bych spíš Tetry ;-) 8 ks není moc hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 12:07 panky83
Zdravím, chci se zeptat mohu přidat 8 parmiček čtyřpruhých do mého akva 128l (v mé prezentaci jako no. 2), kde mám 4ks mečovek, 8 teter krvavých, 4 panceřníky pandy a 2 Ancíky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 21:02 Muž Biglees [4] - Asie
Dobře, děkuji vám za pohotovost a za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:28 R Muž romant [27982] Re: Biglees
Klidně to s těma zakrslákama(od Šmerdů) zkus, nedávaj už jiný větší druhy, nedávaj je brzy, dej je až tak po dvou měsících po založení akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2018 20:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Biglees
Plevelní šneci, okružáci a levatky. Konkrétně třeba ti otíci se mi zas tak neosvědčili. Řasy budou žrát, až nastane bída a hlad, což je v normálním akváriu s ostatníma rybama docela utopie.

A do těch tvých 125l bych dal taky maximálně jenom pár větších ryb. K těm čichavcům pak hejno razborek a bude to paráda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:19 Muž Biglees [4] - AsieRe: romant
Dobře, děkuji, a ještě jedna věc, protože ziju v Brně a chodim do Sklorexu a tam mají odchovane čichavce, tak jestli by to nezměnilo situaci? Nebo jsou i tak náročni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:17 R Muž romant [27982] Re: Biglees
Já bych to nekombinoval a dal buď pár perleťáků a nebo modrých, budeš mít větší prostor pro další osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:12 Muž Biglees [4] - AsieRe: romant
A kolik tak na 125L? Pár modrých a pár perleťových s příp. Možnosti malých rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:11 R Muž romant [27982] Re: Biglees
Ano, jsou to povětšinou importy a dovedou vyškolit i vorezlejší borce. X-) Já bych šel do perleťáků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:09 Muž Biglees [4] - AsieRe: Wanderer
A co tak za druh? Neritiny? Jinak ty řasožravé ryby možná tak otík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:08 Muž Biglees [4] - AsieRe: romant
Takže třeba dva páry těch modrých? Jinak ti medoví a zakrslí jsou náročnější, nebo co je s nimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 19:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Biglees
Nejlepší řasožrouti jsou šneci. Ty rybí zástupce s tímhle zaměřením bych bral s rezervou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2018 19:02 R Muž romant [27982] Re: Biglees
Pokud jsou to tvoje první zkušenosti s čichounama, vyvaroval bych se těch zakrsláků a meďáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 18:01 Muž Biglees [4] - Asie
Dobrý den, mám zařízené akvárium (RIO 125) - 81x36x50 a chtěl bych do něj 6-8 čichavců (3x medový 3x zakrslý a 2x modrý) + 5 pancéřníčků třískvrnných. Zaprvé nevím, jestli radši vzít jednoho samce od zaskrlých a zbytek samic, nebo jednoho samce č. modrého. Nádrž je ale hodně osázená (hydrophila siamensis, lilaopsis n. zelinidae a anubiasy). Tak nevím, kolik samců by se sneslo? A druhá věc - řasy. Potřeboval bych nějakého řasožrouta, který ale nebude poškozovat výše uvedené rostliny, nějaký nápad (zajímavá by byla garra ruffa, ale ta se není moc k sehnání).. Děkuji předem za odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 11:11 R Muž Anthrax [4739] Re: Genovesa
Každopádně těch hejnových rybek bych dal víc. 8 je spíš skupinka než hejno. A taky mi v tam chybí nějaká ryba na dno. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 06:15 Genovesa
Jasně. Tak proto asi bude lepší pořídit tetry červené místo neonek? Počet ryb je OK?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2018 23:39 Žena Hanumana [71] Re: Genovesa
Tam šlo o topení ne o to kolik vydrží v ostatních ohledech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:30 Genovesa Re: Amatértom
Amatértom napsal: Já bych právě raději volil neonku červenou, ta vydrží víc, tam by to mohlo fungovat.
Všude čtu, že červená je choulostivější? Jsem z toho jelen už. Se ani nevyspím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:27 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Amatértom
Proto jsem zvědavej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2018 23:21 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: bobik0cz
Já bych právě raději volil neonku červenou, ta vydrží víc, tam by to mohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:18 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Genovesa
Při téhle kombinaci jsem zvědavý na kolik budeš v AQ topit (s ohledem na neonky obecné a bettu) ;-)

Rostliny tu uslyšíš "co nejvíc", já ti poradím tolik kolik chceš hlavně ať se jim daří. Plné AQ skomírajících rostlin tě nezechrání. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:13 Muž Cherchan [7] Re: Genovesa
Skôr než začnete riešíť ryby, by som začal riešiť rastliny a celkový vzhľad AQ - za seba odporúčam osadiť 80% plochy rýchlorastúcimi a nenáročný rastlinami napr. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa anubiasmi alebo nenáročnými echinodormi napr rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus a na vrch dať plovoučky napr. rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes. Odporúčam pozrieť tento topic: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku.

Ryby do AQ môžete dať najskôr 3 týždne od založenia. Inak sa otrávia zvýšenou koncentráciou NO2 ( teda najpravdepodobnejšie stydim ) Čo sa týka kombinácie tak by som nekombinoval bojovnice a čichavce a takisto by som porozmýšľal aj nad inou hejnovou rybou ( pokiaľ možno, vždy sa snažte kombinovať ryby z jednoho biotopu palec )napr. rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna Prosím OT :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 22:23 Genovesa
Dobrý den, zakládáme akvárium 126l, bude tam jeden samec bojovnice, samec a 2 samice čichavce modrého a 8 teter červených nebo neonek obecných.
Je naděje, že budou fungovat v míru? Kolik rostlin bychom měli vysadit do tohoto akvária? Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2018 21:41 R Muž ctibum [6870] Re: Mates165
Nic? Druhů máš dost, počty na houby...
Skalára tam podle mě nepatří, dal bych ji pryč. Nehledě na to, že by asi neměla být sólo.
Tetra je hejnová ryba, posílil bych (resp. vytvořil) hejno.
Pancéřníček jaký?
Prezentace nádrže by se hodila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 21:33 Mates165 – Dotaz
Zdravím vsechny, mám akvárium 120L a momentálně 3x Black molla, 2x ancistrus, 1x tetra citronová, 1x pancernicek, 1x skalára a chtěl bych radu co k nim? A v jakém počtu? Mockrát děkuji za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 08:26 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, AfrikaRe: Northwear
Je to na ně malé.Tenhle objem je tak na šnekáče z Tanganiky nebo nejaké malé říční cichlidy z Afriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 06:15 R Muž ctibum [6870] Re: Northwear
Nejsem cichlidář, vycházím jen z nalezených informací, ale víš jistě, že tento druh patří do tvé nádrže?
www.cichlid-forum.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 03:06 Northwear – Africké cichlidy
Zdravím . Vedeli by ste mi poradiť koľko samcov a samíc do akvárií a s rozmerom 80x35x40 ? Konkrétne by sa jednalo o jeden druh Labidochromis sp "mbamba". V akváriu je filter Tetra EX800 Plus, kremicity piesok,3D pozadie ,vzduchovanie ,topenie a osvetlenie Chihiros A801. Za radu ďakujem. Uvažujem o 3 samcoch a 9 samičkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2018 14:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: veris
2 páry je nedobré řešení. Silnější samec může toho slabšího bít. Když jsou tři, má už 2 cíle a bývá méně problémů.
Kup jen pár. Udržet je při životě není nejsnazší. V akvaristikách bývají ryby z Asie v mizerné kondici, které toho moc nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 13:56 veris Re: Anthrax
Díky, no prubnu to s pár ks krevet a uvidím. Jak jsem psala nestojím o nějaké velké množení krevet, úkryty tam také jsou. Ale zase bych ráda někdy krevety pozorovala, takže pokud budou stále ve stresu schované, tak dostanou vlastní akva.

Co se týče těch čichavců, ještě přemýšlím nad dvěma páry do těch 128 l. Je to dobrý nápad, třeba na pozorování vzájemných interakcí nebo toho druhého samečka stejně neuvidím a bude pořád schovaný? Máte někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 13:03 R Muž Anthrax [4739] Re: veris
Co se rybě vejde do tlamy, tak to klidně zbaští. Takže nejde jen o čichavce i ty dánia si zobnou. Neříkám, že je nejde mít krevetky dohromady s čichavcema ale je v tom případě potřeba dost úkrytů, zarostlou nádrž a počítat se ztrátami hlavně mladých krevetek ;-) Tyhle malé krevetky vždycky vyniknou nejlépe v samostatné nádrži. Nebo ti můžu doporučit rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska Jejich nevýhoda ale je, že se v akváriu nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 12:55 veris Re: Anthrax
Kvůli těm čichavcům zakrslým? Doufala jsem, že 4 až 6 cm ryba nebude baštit dospělé krevety. A nebyl by lepší medový?

Jinak původně byla myšlenka krevety a dvě hejna malých rybek, ale čichavci se mi taky hrozně líbí. Původně jsem je zavrhla, ale teď jsem se dočetla, že by mohli zbaštit ty nezmary a jsou zpátky ve hře (ale nejen kvůli nezmarům). Někde jsem četla, že někomu malí čichavci a krevety fungují...tak přemýšlím, jestli to prubnout.

Jinak stejně uvažuji nad nanoakva, buď pro bettu, když nebudou čichavci, anebo by to mohlo být krevetárko,když budou čichavci nenažraní. Co by teda byla lepší kombinace do té 128. Dania a krevety nebo dania a čichavci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 12:33 R Muž Anthrax [4739] Re: veris
Tak nejvíc bych se bál o ty krevetky. Je to drahý krmení... ;-)
Tu závojovou formu bych si rozmyslel. "Vylepšovat" takto aktivní ryby o závoje a tím jim znesnadňovat pohyb, to se mi moc nelíbí. To ale ber jen jako můj názor. Galaxky budou pořádná torpéda, těm aktivní spolubydlící vadit nebudou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 12:28 veris – Akvárium
Zdravím,
mám akvárium hrubý objem 128l a v plánu mám:

2x čichavec zakrslýc (pár)
25x danio perlové (galaxy)
10x dánio pruhované (nejlíp závojová forma)
10x kreveta neocaridina davidi (oranžová nebo červená)

Bude to v pohodě? Trochu se obávám, zda dánia pruhovaná nejsem moc akční na čichavce a galaxyny, které jsou spíše klidné dle atlasu. Krevety se nemusí množit a úkryty mají.
Taky přemýšlím, jak to tam přidávat. Nejradši bych první dala čichavce, mám tam pár nezmarů a nechci je hubit chemií. A co dál, krevety? Nebo je to jedno u této skladby? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2018 12:24 Maq Re: mildestory
Novota pár dní, slabý filtr, tvrdá voda, vápencové šutry, nevkusná dekorace, málo rostlin, příliš mnoho světla. Zřejmě bordel voda.
Tetrám se v tom nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2018 12:23 Žena drvi [2894] Re: mildestory
Tak jsem si prohlédla tvoje akvo a mám pár připomínek:
Jak často děláš údržbu? NO3 50mg/l je hodně, což zřejmě odpovídá množství živorodek, které hodně "špiní vodu" ale tetry mají naopak rády vodu čistou. Chce to prostě přitlačit na údržbě, dále vysadit (mnohem) více rostlin , nejlépe trochu přistínit hladinu plovoučkami - zdá se mi to přesvětlené a ryby se nemají kam schovat. Ty plovoučky ti ale hlavně pomohou snížit NO3.
Kolik těch ryb tam vlastně máš? Podle mého názoru ty "přísavníky" i mečovky bych dala pryč, s tetrami dohromady to nebude dělat dobrotu. Navíc gupky se ti za chvíli rozmnoží, takže ryb budeš mít pořád dost. Možná bych pak přidala ještě 10 teter krvavých, ať máš pořádné hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 11:47 mildestory Re: ctibum
Prezentaciu som už spravil, muzete sa pozriet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 20:19 R Muž ctibum [6870] Re: mildestory
Chtělo by to založit prezentace dané nádrže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 19:49 mildestory – Tetra Krvava
Dobry den, prosím o radu, mam akvarium 112 litrove, stredne zarastle rostlinami, mam tam 10 ks tetra krvava + 6 ks živorodka dúhova (paví očko) + 6 ks mečovka mexicka berlínksa mix + 2ks prísavniku...sprvoti tetry plavali spolu nahanali sa sem tam dobiedzali a ted po mesiaci stoja v kute na dne...na krmivo cakaju dokud knim nepadne dole...paví očka a mečuvky ku krmivu sa hrnu nahoru a plavu vačninou nahore a v strede. Chci sa zeptat proc tetry su na dne a moc neplavou? a jake ryby sa jeste k timto druhom hodí? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 13:09 Muž voyta [87] – Tetra - černý fantom
Tak nakonec to vyhrál černý fantom. Za posledních 14 dní jsem navštívil pár akvaristik a neonky obecné, červené (modrou jsem nikde nepotkal) a tetra červenoústá byly vždy rozstřelené po celém akva a plavaly chaoticky tam a zpět. Fantomové byli v akvaristice v hejnu a zdáli se mě nejklidnější (tedy snad nejméně náročné na prostor). Vzal jsem jich 17 (chtěl jsem 14, ale bylo mi líto tam ty 3 zbývající chudáky nechat :-D). Hejno drží i u mě, akorát samci (6 ze 17) se občas zašívají v kytkách, pak vyplavou a navzájem si ukazují kdo má větší ploutve, zajímavé :-) Tímto všem děkuji za nasměrování palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 09:51 Muž logrus [0] Re: Anthrax
ty cichlidky kakadu jsou moc hezké..
Já tam ty gold molly ani mít nechtěl,ale mladší chtěl nějaké žlutý rybičky(nenapadlo mně že stím nastanou takové problémy) a žádné jiné žluté jsem nenašel... No musím taky dětem v něčem vyhovět... :-)
I ten hrad je tam kvůli nim...
v každým případě díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 09:47 R Muž Anthrax [4739] Re: logrus
Ono to bude, i dalších větších ryb jako například cichlid podobné. A třeba akara hnědá, která se líbí mě už je u tebe objemově na hraně. Já bych tam velké ryby fakt nedával, vzhledem k tomu že nejdelší strana tvého akvárka má 70 cm. Kdyby tam nebyly ty živorodky, tak bych koukal spíš po drobnějších zajímavých rybách. Např.
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci

Neříkám, že nejde mít živorodky s čichavcema, nebo s cichlidama ale už to chce tu nádrž vychytat a mít nějaké zkušenosti a vědět jak to ukočírovat. rybicky.net/nadrze/27487


To máš jednodušší mít topítko než vymýšlet úpravy topení v bytě. Vždyť se nemusíš doma kvůli jedné rybě upéct :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 09:46 Muž logrus [0] Re: Amatértom
Tak pokud je jediný problém beta, tak tu popřípadě můžu dát pryč...
U akara hnědé píšou akvárko nad 150l, tak to asi už vhodná ke mně není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 09:34 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: logrus
Pokud se bude dodržovat týdenní výměna vody. Z větších ryb mne napadá jedině akara hnědá. Ostatní by mohly lovit neony. K beťe se nehodí skoro nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 09:11 Muž logrus [0] Re: Anthrax
V bytě máme teplotu okolo 25stupnu. Teploměr v akvárku ukazuje 26 stupnu. Na těch 26 to vyhřeje osvětlení akvária.
To mně nepadalo, že by přes noc to mohlo nějak výrazně klesnout.. Schválně kouknu po ránu kolik tam bude stupnů... Pokud bych měl problém s teplotou tak bud můžu přidat topení, nebo sundat zateplení radiátorových trubek který vedou kousek do akvária a třeba by to taky přitopilo.

A nějakou jinou větší kterým by ty živorotky (teda větší znečištění vody) nevadilo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=1051