Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 98 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 10:47 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: davidus
Chtěl bych se zeptat jestli krmíte ryby živým krmivem a jakým? Zajímá mě něco co bych mohl snadno pěstovat doma i přes zimu (grindal,červy,žížaly).Má cenu pro terčovce pěstovat grindal? co už si z živé potravy vezme 6cm terčák a jakým způsobem to podávat.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 10:42 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: maxo
Fotka k příspěvku Vo velikosti v akej ich máš je tažšie určit presne o akú chovatelskú fomu ide?Pigeon blood red(inak predávané aj pod obchodným názvom marlboro fire red).Budeš musiet ešte počkat aspon cca 3mesiace a už to bude lepšie možné identifikovat či ide.Marlborá,red meloun sa vyfarbujú do syto červenej farby v 8-12mesiacoch.Pokial samozrejme nepridávame tejto forme astaxhantin.Vtedy ich dokážu mat poniektorý chovatelia v 5cm pekne červené:) ahoj

Na priloženej fotke sú zmienované Pigeon red(inak označované aj Marlboro fire red).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 10:07 Muž maxo [9] – Re: RAP
Su mensi, ale z tych tmavsich je jeden rovnako velky /alebo maly/ ako ten bledy. A ta varieta, co je to zac?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 10:00 RAP – Re: maxo
A ty bledší nejsou náhodou menší? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:59 RAP
Bob66 napsal: Taky možnost, ale kdo by se s tím tahal když to jde i jinak :)
No čím víc původní vody, tím delší může být přivykání na novou. Čím pomalejší změna chemismu, tím menší zátěž pro rybu.
A neříkej, že 20-30litrový barel v autě(!) je nějaká zátěž. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:32 Muž maxo [9]
Fotka k příspěvku A este dotaz. Preco su traja do syto oranzova a dvaja su bledsi? Co to znamena?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:30 Muž maxo [9]
Fotka k příspěvku pre istotu este jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:29 Muž maxo [9]
Fotka k příspěvku Pani odbornici poradte.Ked som kupoval svojich tercov od sprostredkovatela /ten sa venuje tlamovcom/ tak mi tvrdil ze to su Marlboro Red.Ale smidak mi vnukol postreh ze by to mali byt Pigeoni. Nie ze by na tom nejak moc zalezalo,som rad ze ich mam,ale chcem vediet co to vlastne chovam.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 08:41 JuraS – Re: Bob66
jasně že ryby totálně odjinud bych kvůli přivykání ani nechtěl..nicméně se ptám, jsou ty z Malajsie nějak super, ale opravdu super jiné ? Lepší ? starám, ajk starám..já je nechci prodávat a tak jsem tady několikrát psal že je dám zadáčo tomu kdo si pro ně příjde a nebude remcat jak se o ně starám..nicméně neSSeru na jejich rozmnožování cíleně, ale vidím, že některé věci se přeceňují a že v naší společnosti za posledních 20 let dokážeme udělat mediální kauzu, soud na 10 stání a vydat zákon i 10 vyhlášek jen kvůli jablku co spadlo na sousedovic pozemek...
viděl sjem videa o tom v jaký vodě terčovci žijí, jak je domorodci odchytávají a v čem je převáží..spíš bych si typnul, že ta naše krystalicky čistá voda je na škodu než to, že jim denně v chovným nevyměňuju vodu..jo mít tak klasickou chovnu se stojany a moji lenost a hračičkovství tak jim odkalení i výměnu vody udělám automatickou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 08:35 R Muž romant [27987] – Re: davidus
Můžeš tam třeba zkusit přichytit nějaký rostliny. Třeba Microsorium. Budeš tam mít sice vyšší teplotu, ale měla by tam jít. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 08:32 Muž davidus [41] - Cichlidy
Poradí někdo jaké pozadí do akva pro terčovce? Rozměr 125x60x60.Když ho budu dělat tak z polystyrenu, nevím ale jak zařídít nádrž. Chtěl bych tam mít kořeny i kytky ale pořád si lámu hlavu co na tu zadní stěnu. Nechci ji nechat holou hůře se potom čistí.Koupené pozadí nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2011 08:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Není to o tom být IN, ale o kvalitě, při vší úctě, když koupím ryby od tebe když čtu jak se staráš, tak z nich nebude to co z nich může být od chovatele který xkrát denně krmí, denně vyměňuje vodu, prostě jim dává maximální péči X-) První rok je rozhodující a záleží na chovateli co z nich dokáže udělat ;-)Rozmnožit terčovce je v dnešní době už docela snadné, ale málokdo z nich dokáže udělat prvotřídní kusy! To přivykání funguje a pokud si například necháš poslat ryby z malaysie tak ti nic jiného ani nezbývá pokud nechceš vyhodit peníze z okna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 07:51 JuraS
A nebo nekupovat ryby z druhý strany republiky a z vody kterou doma nemůžu mít ani bych se roztrhal (zvlášť pokud chovatel má vodu z vlastní studánky, z potůčku za domem, z lesní tůňky)..ono i to přivykání nemusí fungovat, když chovatel otočil už 20 tou generaci ve svý specifický vodě..a taky si nedokážu představit jak mám rybu v pytlíku a po "kapkách" jí přikapávám vodu několik hodin z akvárka...dělali jste to někdo ? jsou ryby od vyhlášených chovatelů něco echtgold ? nebo je od něj berete jen proto, že je to chovatel mediálně (časopisy, výstavy) známý a vy chcete být in ? Má ten chovatel něco, prostě něco zvláštního ? Protože když tak uvažuju tak jeden si vezme od XXX super kousky a za půl roku, rok se mu taky spustí a už do okolí rozšiřuje tu "slavnou" genetickou řadu od chovatele XXX...a za 3 roky má půlka prahy xtou generaci slavných, vítězstvími ověšených kousků od XXX z kde jaké dálky...a pak se najde takovej jako já a dělá to tak jako já...paradoxy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 22:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: RAP
Taky možnost, ale kdo by se s tím tahal když to jde i jinak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:41 RAP – Re: Bob66
Nebo požádat prodávajícího o větší množství té jejich. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Není třeba jim dělat z RO nebo Demi stejnou, stačí je po převozu dostatečně přivyknout na nové hodnoty jak napsal Romy X-) Při velkých rozdílech se nechává do přepravního pytlíku doslova po kapkách doplnit voda, trvá to někdy sice i pár hodin ale vyplatí se to a nehrozí žádný šok z nových hodnot vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 12:47 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
Přesně tak PH je daleko důležitější ale i tak můžeš když máš tu RO tak dát vědět předem chovateli a zeptat se jak má tvrdou vodu no a z reverzky udělat stejnou nebo podobnou nechal bych je v té vodě tak týden at si zvyknou na nové prostředí a pak bych co tři dny měnil vodu tak 15% aby se to pomalu zvedalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 12:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: davidus
Rozdíly vody nevadí,když je na novou necháš dostatečně dlouho zvykat.Důležitá je hodnota pH,při rychlé změně,mohou ryby utrpět pH šok a padnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 11:51 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Děkuji, rád bych ještě věděl jak to je s rozdílem hodnot vody mezi prodejcem a kupujícím.
Kdy nebrat.Zatím nemám karanténní nádrž a těžko bych je nějak postupně přivykal na jiné hodnoty vody. Zatím jsem si udělal 100l osmotické a snažím se něco rozumného namíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 08:39 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: JuraS
Je pravda že to asi ještě neocením ale vím jaká to asi byla makačka než se dopracoval k tomu kde je ted.Je to machr.Věnuji se i jiným věcem v současné době hlavně škola, jazyky na to nemám něměl a ani mít talent nebudu.A holky to je kapitola sama o sobě. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 08:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Mražené krmení je vhodné prolítstudenou nebo vlažnou vodou, odplaví se z nich nečistoty a krev X-) Je lepší krmit málo a častěji a pokud budeš mít i ryby dna (pancéřníčky a krunýřovce) tak zbytky nebudou ;-) Můžeš přes den použít automatické krmítko do kterého smícháš granule + vločky a nastavíš dávkování. Nakupovat bych doporučil přímo od chovatelů, dostaneš i cenné rady a dozvíš se zase něco nového, měl bys vybírat nebojácné kulaté ryby s čistým jasným okem a perfektním oploutvením, neměly by mít tmavé zbarvení, důležitá je také kresba, podívej se i po dně nádrže jestli tam neuvidíš bílé výkaly, ryby by měly klidně dýchat oběmi žábrami, nesmí mít propadlá břicha, pokud se ti něco nebude zdát tak nekupuj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 07:48 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Moc mě zajímají ty vločky jak je ještě upravujete před zkrmením?Také bych rád věděl jestli upravujete zmrazené směsy. Někdo tam hází zmrzlou kostku, jiný to proleje horkou vodou, nebo se to nějak ještě povařuje? Když budu i ve společném krmit málo a často aby nebyly zbytky mohu klidně i 5x? Potřeboval bych přes den dávat něco suchého co by mohlo být v krmítku.Nebo je krmítko kde jde krmit třeba koretrou? Děkuji pěkně každá rada mě pomáhá a posunuje dál. A ještě poprosím o ty rady jak dobře nakoupit a za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.01.2011 07:32 JuraS
Každej si musí najít svoji cestu. I kdyby kuba okopíroval celou chovnu co miro máš tak mu to nepůjde jako tobě. To prostě nejde..a to je dobře..jinak by všichni zpívali jako božskej kája a vypadali jako george clony..to by pak byla nuda..zvlášť v jeho věku kdy by se měl (dle mýho názoru) věnovat i jiným věcem (třeba škola, jazyky, holky)..všechny ty tebou roky získané zkušenosti neocení a ani celkově nepochopí..to je prostě věkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:49 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
Kdy kniha vyjde, kolik bude mít stran a za kolik ji chceš prodávat respektive nakladetelství?Už se těším zas budu utrácet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 21:42 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Je možné že niekto sa bude divit ale nemám žiadnu onlúbenú značku granůl(firmu,výrobcu)v súčasnej dobe krmím napríklad granulami od Dajany,sponzorský dar ktorý sme dostali pri preberaní cien a ryby mi ich berú,inak som skúšal všetky nzačky a nikdy nebol problém naučit terčovce na iné granule.Vždy ich však dávam ráno ako prvé krmenie.Dalej v priebehu dna dostávajú grindal,kolkokrát presne neviem lebo moja nežnejšia polovička im grindal dáva ako dobrotu ked je u rýb ona a tak isto i ja.V pribehu dna dostanú ešte 3-4 krát v malých dávkach mrazenú zmes,ktorú musia mat skrmenú do 10minut,tý čo boli u mna vedia že je to tak max 5minut.čo im to trvá pozbierat aj zo zbytkami z dna nádrže.Do toho si pridajte že ešte medzi tým v pribehu dna dostanú dvakát vločkovú zmes a zistíte že terčovci majú 7-8chodov,plus ten grindal.Takéto časté krmenie preferujem u terčovcov do velikosti 7-8cm telo,následne dve dávky uberiem.Dospelé ryby krmím trikrát denne,plus jeden den hladovka.Nikomu však neodporúčam krmit takto často v okrasnej nádrži.Hygienická nádrž nám dáva iné možnosti na údržbu oproti okrasnej nádrži.Myslím si že hodne akvaristov,chovatelov nevie dávat primerané dávky terčovcom.Takže velký problém spočíva potom aj pri nemociach ktoré sú sposobené práve touto nevedomostou.Toto bi som povedal že je najvetšia chyba začiatočníkov,kvalita krmenia,dávka krmenia,počet krmení.K mojim počiatkom?Prezradím kúsok s knihy ktorá bude nielen venovaná problematike terčovcov ale tak trochu aj moja autobiografia.Tý čo budú chciet si prečítajú len odbornú čast a tých čo to bude zaujímat obšírnejšie si prečítajú čo všetko si chovatel podstúpi na sútažnom poli,v súkromnom živote atd...S akvaristikou som začínal v 13rokoch,neuvediem presne čísla ani počty kedy som začal s terčovcami,dozvedia sa to ludia z mojej knihy ale už v 17rokoch som vedel že ich rozmnožím,snil som aj moj prvý nákup tejto ryby bol s týmto cielom,než som si ich však kúpil naberal som poznatky o ich živote z akvaristickej literaturi,ktorej v tej dobe nebolo skoro nič.Priznám sa k tomu že som o svoje prvé terčovce prišiel aj napriek tomu čo som všetko o nich vedel,nepatrím do tipu ludí kupuj až potom študuj.To nie za ryby nesiem zodpovednost tak ako za psa,kočku atd...Ryby sú závislé na našom zaobchádzaní,ešte viac.Bola však iná doba.Chovatelia boli v tej dobe uznávané kapacity ktoré o všetkom mlčali.Takže študjte,konzultujte. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:46 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Fotka k příspěvku Jakub,Jakub tvoje riadky mi tak trochu pripomínajú rektálny alpinismus ale ked sa v duchu zamyslím v tvojom veku som bol ako ty.Takže sme na tom boli obdobne.Spet k tvojmu problému.Určite ti presne nepoviem čo to liezlo tvojemu terčovcovi s tlamky.Nie som jasnovidec ani vševed.Na určenie presnej diagnozi je potrebný osobný kontakt s nemocnou rybou.To znamená:očný kontakt,odobratie vzoriek výkalov,žaberného steru a vody s akvária.Následne mrknutie pod mikroskop a až tak bi človek mohol určit diagnozu.Takto keby som sa vyjadroval tak to budú len úvahy.Nevyrieši to problém. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:23 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Dahak
Listy mandlovníku chci sehnat ale stejně ted s tou kytkou to vypadá tak nějak přirozenějí než holý s kuželem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Zkus spíš nějakej prostředek typu Torumin, Amazon nebo výluhy listů z mandlovníku působí to protistresově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:14 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Dahak
To určitě přivítám.V čem terčovci žijí vím díval jsem na youtube atd ale moc toho nebylo.O kořenu jsem uvažoval ale měl jsem strach že po pár dnech bez ancíků začne hnít. FB mám dej do vyhledávače Jakub Šmíd a objeví se ti víc lidí já jsem ten co má na hlavní fotce vytřený cobalty myslím že to nejde přehlédnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Myslíš, že když se budou rodiče hádat a ty jim koupíš fíkus tak přestanou ? :).Ryby speciálně terčovci rostliny nepotřebujou, to spíš ocení pěkný velký kořeny, aby se měl kam schovat.Mrkni na YT na nějaký videa s terčovcema v přírodě a uvidíš v čem doopravdy žijou:).Jestli máš FB dám ti tam tip na stránku, kde jsou tyhle videa pravidelně zveřejňovaný a i jiný zajímavosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:01 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Já používám hlavně tetra discus dají se pořídit celkem levně a jsou dobrý.Sera discus se na můj vkus moc drolí.Granule od firmy sak moc nechtějí.Na hikari se taky netváří moc vlídně ale když jim tam dám srdce tak by se zabili aby se nažraly.Granule dávám ráno 1-2 odpoledne a někdy odpoledne maso,koretry,artemky a na večer před údržbou maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Já mám tu výhodu že se mi líbí jak bloncky tak brunetky nebo i zrzky :) stejně to mám s rybama.Kdybych měl víc prostoru tak si znovu nějakou pořádnou Tanganiku pořídím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:52 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
To je přesně to co mi stačí.Nemám ambice terčovce odchovávat, ani pěstovat výstavní páry.Stačí mi spokojené hejno slušných ryb v nádrži. Stačí když tam bude nějaký normální recept jak co vařit a podávat.Četl jsem že někdo to tam hází mražený, jiný to ohřívá tak nevím co je dobré pro rybu. Jaké granule jsou dobré abych je naučil na ty správné co do složení? Četl jsem že něktré obsahují spiri-řasu ale rád si nechám poradit nějakou granuli které koupím 10l a budu jí krmit. Když jste kupoval první terče měl jste v plánu je i odchovávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:43 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
Taky si nevezmeš brunetu když se ti líbí blondýnky ;-) Budu dělat osmotickou vodu je to 25Kč za kubík když potřebuji 100l za týden nezabije mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:34 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
Tak chlapi a děvčata kytky jsou v akva vím že mě budete proklínat ale dnes jak jsem viděl jak samec cobalta rýpal do samice tak mi to nedalo a už sem letěl do akvaristiky.CHuděrka moje já měl vždy nejradši ty ryby co byli slabší. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 16:48 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Ked mi napíšete na email.Pošlem Vám čast s mojej pripravovanej knihy,takže Vám pošlem presne ako postupovat pri nákupe nových terčovcov.Sem bi to nevošlo.Nechcel som prezradzovat informáciu ohladne priparvovanej knihy(makám na nej už s prestávkami 3roky) ale musel bi som písat a písat.....a len dnes som sem napísal toho tolko čo bi bolo pomaly na menší článok. :-DInak ku krmeniu Vám napíšem základ.Ráno krmit výhradne granulkami,dajan,tetra,sera,sak energi atd....záleží na čo si ich naučíte(keby ste im dal ráno mrazenú zmes,mrazenú artemiu,živú,grindal atd...tak bi Vám granule v pribehu dna nežrali určite)vám taktiež ked celý den bude niekto dávat rezne a pozdejšie sucháre tak ich nebudete chciet(pokial to nie je vaša pochútka) ;-) V priebehu dna krmím vločkovou zmesou sám si ju namiešam(artemia vločková,spirulina,chlorela)moje ryby ju berú kedykolvek v pribehu dna a aj ludia čo chceli poradit sú spokojný,najskor určite budú terčovce protestovat,pozerat čo im to spadlo do nádrže ale po čase ked prídu vločkám na chut budete vidiet že je to tak ako som vám písal.Žiadne vločkované krmivo nemá lepšie nutričné hodnoty.To mi verte.Taktiež si to možu aj ostatný porovnat,prekonzultovat z skúsenými chovatelmi ktorý venujú vetšiu pozornost krmeniu.Výroba zmesí je u mna zložitejšia.Jednak k niektorým prísadám sa nedopracujete a keby aj tak bi sa Vám to nevyplatilo,bud sa to predáva len vo velkých baleniach alebo je to pre chovatela s jedným alebo pár akváriami zbytočné.Týka sa to najme kaseinu a granuliek pre sútažné terčovce ktoré si musíte nechat priviest s cudziny vo velkom balení.Takže recept na výrobu mojich zmesí Vám asi bude zbytočné dávat.Inak do zmesí možete použit Hovedzi srdce,krútie srdce,filé z morských rýb,granule pre terčovce sak energi,sak green,dajana,sera,tetra,pridat v lete sparenú kopřivu,kápiu,varenú mrkev,vločkovú artemiu,spirulinu,chlorelu,špenát sušený(v prípade že ho prídáte v inej úprave súrový cez trávici trakt terčovca len prebehne,nestrávi ho tak aby mu dal požadované nutričné hodnoty),samozrejme vitamíny napr.fischtamin.Na výrobu mrazených zmesí je treba pozerat na nutričné hodnoty a vitamíny,kvalitne spracovat suroviny ale inak v ich výrobe nevidím žiadnu vedu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 16:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Já bych na tvém místě vzhledem k vodě která ti tam teče asi uvažoval o nějakém Malawi nebo Tanganice :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:30 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: RAP
Beru to tak, jen každej terčovec u nás je ve společnym akva člen rodiny, má jméno a tak zamrzí když ho zbytečně zabiju jen proto že jsem neudělal maximum toho co šlo. Míra to myslí dobře ale ty články jsou většinou tak odborné že to zabere tuhé studium. Potřeboval bych takovej rychlokurz typu postav se k hrnci hoď tam ...... krm to takhle a takle. Jako když se tvoje žena mojí zeptá jak peče buchty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:15 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Tak abych tě zorientoval.Terčovců tam bylo celkem 5. Tři původní co tam jsou od začátku jsou naživu pořád. Mam je od léta a nerostou. Mají pořád 4cm a můj problém je ve vodě. Její tvrdost je 6,6molla. To měří vodárny v akva je to celková tvrdost 37,2 dkh.Když si uděláš test od Rataje dáš 60 kapek a skumavka je pořád modrá. Kolik měření uděláš s takovou sadou ani neřeším. Proto jsem koupil RO a taky větší akva 130x60x60. Do jara nechám ryby dožít a až zprovozním nové akva a bude stabilní dám je do něho. Tady se bavíme o tom že jsem byl trouba v tom že jsem po razantním vyčištění filtru dal do akva dvě nové akva ryby které byly zvyklé na jiné podmínky. A to že jako jediné ostatní terčovci ne, plavali v noci u hladiny a lapali po dechu.Přes den to udělali jen občas. Spoléhal jsem na to že budu vyrábět vodu z osmozy a dostanu se časem na hodnoty které mají jiní akvaristé protože kraj kde je hlubiná voda je zatrest. Teď už jsem také moudřejší ale potřeboval jsem tenkrát aby mi někdo řekl.vyměň vodu vole, a změř dusitany ty zabíjejí.Prostě jsem si myslel že ty dvě nové ryby mají problém s aklimatizací.Ostatní ryby včetně starých terčovců tohle nedělaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:03 RAP – Re: davidus
Ikdyby ti dal miro tisíce rad, svojí cestu si musíš najít sám. Chybu může udělat každý.
Co se týče krmení, je tu jeden háček. Co žerou v jednom akváriu, nemusí žrát v druhém. Stačí malá odchylka v jedné hodnotě vody a už jim to nemusí vonět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:57 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Podle mě bylo blebě toto.Živorodky jsou ryby který toho vysmolí nejvíc a mít jich 50 to je opravdu moc.Já měl taky ale jen samce konkrétně 3.Další chyba byla to že tě nenapdalo že když ryby lapou po vzduchu tak se dusí.Obvyklá reakce terčů na nový prostředí je že jsou pár hodin zalezlý za kořenama a pak začnou vylízat.A myslím si že je blbě aji to že si koupil 2 terče mají radši hejno.Já bych dal pryč živorodky a nechal to ustálit a tak po 1 měsíci hodil 2 skušební terče pokud přežijou tak za pár dní zybtek plánovaného počtu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:41 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Je to třístovka a z těch 50 je většina přemnožených živorodek. Počítal jsem s tím že terčovci provedou redukc. Budu muset počkat až si hodnoty opět sednou. Nechtělo se mi zabíjet black molly jen proto že jsou v akva navíc neplní kolonku litry/počet ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:35 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
Ahoj možná jsme si trochu nerozuměli.Já ty kytky nechtěl kvůli NO látkám to je v pohodě já je chtěl dát jen těm cobaltům aby se tak nenudili a měli trochu oživení.Není to kvůli tomu aby to dobře vypadalo od toho není chovná nádrž ale aby samec nechal samici na pokoji je mi ji už líto chudšrka moje malá.

Co se týče párování jedna s nejhezčích věcí co jsem zažil člověk zapomene na všechny trable a problémy.CObalti spolu vyrostli od cca 6cm a mají asi dva roky původní majitel je nechal spolu a spárovali se.Nejsou nepříbuzní ale co nadělám.

Nevíš prosím co je to za vatu co jde tomu tigerovi z huby?

Co se týče debaty s jurasem souhlasím s tebou ale zároven aji částečně s jurasem.

Jsi profík a ani se nasnaž to skrývat smich kdo jiný než profík má odvahu si dovést ryby s malajsie a mít odvahu je léčit proti všelijakejm nemocím atd atd. :) I když se nepovažuješ za profíka tak v hloubi duše cítíš že profík seš. :) Kéž bych se někdy dopátral tam kde si ted ty.No snad někdy.
Já se taky pořád ještě považuju za začátečníka ale v hloubi duše se za úplného začátečníka nepovažuji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:28 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Jak máte velké to akvárko že tam máte dalších 50ryb? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:13 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
Plavali tam jenom ti dva nový,myslel jsem že je to v rámci aklimatizace, ostatních 50 ryb je v pořádku a takové příznaky nevykazovaly.Podívej se o dva listy zpět a zjistíš že tam radili i redaktoři a o vypuštění tam nebyla ani čárka. Měnil jsem jen 50l osmotické a to bylo na 300 málo.Prostě mě to netrklo. Akvárko mám necelý rok a před tím jsem ho měl naposledy v 70 letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:02 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Ako som už písal išlo mi o uvedenie vecí do pravej mieri.Aby videli akvaristi,chovatelia viac pohladov ohladne chovu a odchovu terčovcov.Pokial chceš uviest sedliaka ako príklad prosím.Rozvediem to ale tak ako to má bit.Nie je sedlák ako sedlák.Je sedlák ktorý to robí v malom ale rozumie veciam jeho výtvor,produkt však bude o hodne stupnov vyššie.Sedlák ktorý to robí vo velkom a nerozumie veciam bude mat katastrofálne výsledky.Taktiež opačne.Výhodu má však sedlák ktorý veci robí v menšom,má výhodu,može venovat viac času veeciam,problematike,oproti sedliakovi ktorý to robí vo velkom aj ked tomu taktiež rozumie.Musí si najat zamestnancov a tý neurobia veci nikdy tak ako ked ich človek urobí sám.Čest výnimkám.Nebudem však rozoberat dalej tieto úvahy a diskutovat o nich.Nepatri to sem sme akvaristi a každý máme svoje ciel,cestu ktorou ideme v tom sa určite s Vami zhodnem,nik nepotrebuje aby bolo dalších xxx miro03 alebo JuraS.Človek s toho musí mat radost,to je to hlavné.Na záver nie som žiadny profík.Robím veci lebo ma bavia,učím sa taktiež len preto že ma to baví a sanžím sa veci robit na plno aby som bol sám zo sebou spokojný.Jedno mi však ver čím menej tých nádrží máš o to viac sa im možeš venovat a robit veci kvalitnejšie.Vždy išla kvantita na úkor kvality. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Nevím jak dlouho jsi akvarista a jak zkušený, ale pokud ryby u hladiny lapají po vzduchu, tak i neakvaristu by mělo trknout, že se dusí a je nutná výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:55 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Děkuji za odpovědi.
V 2 otázce jsem myslel co je nejčastější příčinou že ta ryby uhyne. Lekly mi včera dva terčovci jen proto že jsem udělal začátečnickou chybu a pustil jsem je do akva kde sice byli jiné ryby ale neuvědomil jsem si že jsem deset dní spátky čistil filtr tak důkladně že jsem zničil bakterie.Ryby dva dny lapaly po vzduchu u hladiny a mě tu nikdo neřekl odpusť vodu změř dusitany. Nejde mi o 400Kč. Jde mi o to že to byli pěkné zdrvé ryby a já je nechal leknout a nelámal si pořádně hlavu. Vím že se to blbě radí i píše. Je někde popsaná první pomoc pro ryby při problémech? Nerad otravuji, jen bych rychle rád nabral základní informaci abych nenadělal víc škody než užitku.Děkuji ještě jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:47 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Mohu prosím požádat o radu. a)Jak správně nakoupit terčovce od prodejce, na co si dát pozor.
b)Moc bych přivítal radu jak je správně krmit ve vývinu.Zajímá mě taková domácí kuchařka co jim dávat kdy a jak to upravovat(tepelně kombinovat).mám na mysli takový jídelníček za poslední tři dny.Ono se tu najde hodně článků a stravě ale mě zajímá jak to děláte Vy.Jsem začátečník a rád bych to dělal dobře.Děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:41 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Dobrý den
Položili ste mi tri otázky takže pekne poporiadku.
1.Krmenie.
V krmení mrazenými zmesami sa medze nekladú.Krmivo musí bi vyvážené.Prečítajte si odkzi a sám si dokážete zostavit svoju zmes.

www.discus.cz/…

www.akvarista.cz/…

www.akvarista.cz/…

www.akvarista.cz/…

www.akvarista.cz/…

www.akvarista.cz/…

www.akvarista.cz/…

www.akvarista.cz/…

www.akvarista.cz/…

Stačí si prečítat články od p.Nováka skombinovat s tabulkami Frnancesca Denitta a zostavíte si zmes aj sám.Viem že bi Vám bolo pohodlnejšie dostat odomna presný návod no človek sa musí naučit ked niečo chce aj obetovat,učit sa.Verte mi že takto to bude pre Vás lepšie a budete mat s toho lepší pocit.Pokial nebudete robit nejaké extrémne pokusi tak rybám určite neublížite.Preto som zvolil túto odpoved na vašu prvú otázku.

2.Čo terčovce najviac ohrozuje,mimo neskúseného akvaristu,chovatela.Ach jaj neviem si vysvetlit kam ste túto otázku smeroval?
3.Aké testy robit?V počiatkoch testy na No2,No3 a Ph.Ked je akvarista,chovatel terčovcov skúsenejší nemusí robit testy v okrasnej nádrži žiadne.Jednak vydí v akom stave voda je zápach,čírost.Hlavne pokial je akvárium vyvážené a biologicky ustálené s pravidelnou výmenou vody.Skúsenejšie oko taktiež vidí ked sa niečo rybám v okrasnej nádrži nepáči takže má v nich taktiež živí test,indikátor.Inak nie je žiadne špeciálne merítko.Je to ako u každej okrasnej nádrži s rozdielnymi nárokmi na kvalitu vody a jej hodnoty.Od založenia až po jej údržbu.Týchto informácijí je však nespočetné množstvo.Stačí poprečitovat a prekonzultovat následne z skúsenjším akvaristmi,chovatelmi. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [98] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4851