Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 112 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 20:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: René73
Pokud máš už nějaké zkušenosti s terčovci tak to jde, ale já osobně to moc nedoporučuji a jsem proti :) Těch důvodů je víc proč ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 20:18 Žena stetinka [270] – Re: René73
příliš kontorverzní téma. Obecně toto zvládnou jen zkušení akvaristé. Zejména z důvodů přenosů nemocí a parazitů ze skalár na placičky to nedoporučuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 20:03 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat můžou být ve 360 l akváriu spolu terčovce a skaláry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 10:58 JuraS – Re: JuraS
vyřešilo se to samo..dnes ráno ten kripl mrtvý a s ním umírající samička nového hnědáka..orvaná jak po divokém mejdanu..předpokládám, že si to v noci "ručně" rozdali kdo bude pánem akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 18:54 JuraS – Re: Bob66
nejdřív ho musím chytit..v zarostém akva to dobře nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 17:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
To ho raději utrať, nebo mu budeš na balkóně topit? hmm Jak píše Dahak takový zmetci se občas objeví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 15:46 JuraS – Re: Dahak
Dám mu ještě jeden den a pak dostane 250 lt sud plný vody a kytek a kořenů...určitě tam bude i něco k snědku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 15:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
Pokud je agresivní a podraženej tak ho utrať.Taky jsem měl takovýho hajzla a dokázal mi odrbat velký dospělý ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 14:50 JuraS – Re: metal
Dokupeno.. 2x Pigeon Blood a 2x Brown Discus.. v akvárku prozatím vládne nejstarší discus, agresivní kripl co zůstal růstem na sotva 6 cm při nějakých 18 měsících..dám mu ještě do neděle šanci a pak půjde doslova do kýble na balkon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 05:43 Muž metal [96] - Cichlidy
tie terce s bielou hlavou u pana melkusa su prekrasne.skoda ze nebyvam blizsie ,hned by som dokupil par kusou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 17:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: michal111
Klidně měsíc :) Nejlepší je nechat je v klidu a zkus pár dní nekrmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 17:38 michal111
Mám dva nové 10cm terčovce ve stádu.
Ale nějak se se žrádlem upejpají.
Po týdnu co jsou noví jsem čekal , že se už aklimatizují.
Jak dlouho jim to může trvat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 16:48 JuraS – Re: riso
díky, dostal email...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 16:28 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: JuraS
p. Melkus, Praha Dejvice, tel.: 728 888 943, www.diskus-melkus.cz

Mam od neho marlbora a red tyrkysy.
Dneska rano jsem s nim mluvil, pry zrovna ma krasne san merahy... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 15:36 JuraS
Pardon jestli to patří do inzerce ale chovatele terčovců uhodí nápis tématu do očí dřív než schovaný inzerát kdesi.. potřebuji doplnit stádečko terčovců v akva. Vypadl mi odtamtud párek který dostal samostatné akva a zbylé kousky smutkují. Obeslal jsem všechny pražáky nabízející terčovce na discus.cz ale všechny zajímavé kusy jsou pryč..Scháním kontakt nebo rovnou ať mi někdo pošle nabídku cestou sz..bral bych tak 4 kousky o velikosti 7-9 cm..nechci tyrkysáky, rád bych namíchal barevnost..bral bych červené leopardy případně melony..v názvech těch barevných variant se moc neorientuji a tak fotka by byla super..jen pražáci případně východní okraj prahy (bydlím na rozhraní žižkova a jarova)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 07:53 JuraS – Re: Dahak
Přelovím jen co budu moci do akva víc zasáhnout...nerady bych ten pár stresnul natolik, že by je požrali...a vytíračku musím nejprve zaběhnout..řeším filtraci...snad dneska to rozseknu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
Přelov ten pár do vytíračky a během 1-3 týdnů se vytřou znovu, už v klidu a šance že to pár odchová bude vyšší.Pak už jen doufej, že se z těch 5ti ryb sestavil slušnej pár, kterej nebude jikry nebo larvy žrát a že se alespoň jednomu z rodičů vytvoří sekret.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 16:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Můžeš to zkusit opatrně a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 15:34 JuraS – Re: Bob66
rašelinový výluh dám to není problém...nebo kdyby se dal sehnat nějaký kousek kořene z rašeliniště..to by byla bomba..stačil by klacík...mohu teď něco dělat v akva ? třeba síťkou odstranit ten rostlinný příkrov na hladině ??? nevyruším je natolik, že by ty mladé požrali ???..budu u toho muset vypnout světlo a sundat kryt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 15:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
To Ph se zase tolik nezmění, je dobré přidat do vytíračky torben nebo jiný rašelinový výluh a až nakladou jikry tak pár kapek acriflavinu proti zaplísnění ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 15:13 JuraS – Re: Bob66
tak to i plánuji, jen bych rád aby se ta voda udržovala v obém stejně trvale..hlavně pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 15:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Až se rozplavou tak rodiče toho moc meuhlídají, taky jsem to měl párkrát ve společenském a po rozplavání druhý den bylo po nich X-) Až budeš napouštět vytíračku tak ji napusť ze společenského a do společenského z vodovodu a máš hned vhodnou vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 14:17 JuraS – Re: Bob66
nedáváš šanci, že by přežily ?? odskořápkovanou koupím a přidám do směsi do krmítka...no v akvárku byli největší predátoři prozatím neonky..v podstatě se nechodí ani krmit žrádlem co jim dávám..číhají v džungli na malé krevetky a mají furt nacpaný pupky...no a když jsem nedával na dno moc žrádla tak mi pancéřníci pomohli s gupkami..jejich útoky zespodu byli jak když sokol útočí na kořist jen obráceně...ale když je budou staří hlídat tak si snad netroufnou...je to jen pokus, vím, že příroda je mocná a čekám jak jen bude šance a vyčistím akva a pokusím se párek bez stresů odlovit a dát do samostatnýho akva...jen uvažuji jak propojit akva když nejsou ve stejné výšce tak aby měli systémem spojených nádob stejnou vodu...když jim tahle tak vyhovovala....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 14:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Neodstaví budou oždibovat sekret dokud se jim bude vytvářet nebo dokud je neodstavíš ty, ale je dobré je po týdnu začít přidávat artémii aby se na ni naučily X-) Pokud na to krmení nemáš čas můžeš to udělat jako já, automatické krmítko a odskořápkovanou artémii, také to jde a je to bez problémů ;-) Mraženýmé artémie a srdce jsem jim začal dávat tak v 1cm. S pěstováním a líhnutím artémie nemám zkušenosti (neměl jsem na to čas) stydim Podle popisu co máš v akva za ryby tomu stejně moc šancí nedávám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 13:41 JuraS – Re: Bob66
5 x denně bude problém..ještě, že jsem před časem koupil tu automatickou krmičku (líheň) nauplií...mám tam stádo pancéřníků, mimo páru ještě další 3 terčovce, 3x sae, 1 děda ancistrus, a asi 4 neonky, šneky clea heleny, piskořky a směsku stovek krevet...
takž jestli sjem tě pochopil...po zhruba týdnu je staří odstaví ? jak dlouho pojedou ti prckové na artemii ??? pak je přikrmím mraženkama..mám tam nakoupeny cosi co jsem chtěl dávat do směsi ale bylo to tak jemné, že jsem se na to vykašlal...
btw..jak lze artemie pěstovat na větší velikost..na youtube je spousta videí ale žádnej popis..mám slít tu vodu a bez vzduchování ji nechat stát i s naupliemi na světle ?? já nechal jednu dávku 2 dny stát a byl to strašnej smrad...
a ptal jsem se jak dlouho vydrží žít ve sladké vodě..jako že bych mrak dal do filtru aby se nestalo že uhynou a do akva budu nasávat kazící se mrtvoly nauplií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 13:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Ve společenském akvu artémii řešit nemusíš po rozplavání dlouho nevydrží (teda záleží co tam máš ještě za ryby) X-) Jinak se může začít přikrmovat artémií po cca týdnu, až přestanou úplně se sekretem a budou baštit jen artémii tak po malých dávkách 5x denně ;-) Postupně jak porostou tak můžeš začít dávat třeba vločky artémie najemno nadrobené a tak v 1cm se začíná s h.srdcem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 12:36 JuraS – vytřeli se mi terčovci
Vytřeli se mi terčovci ve společenském akva..vybrali si k tomu čas kdy jsem víc jak týden neměnil vodu, kdy akva má tak zarostlou hladinu piscií a žabincem, že ani krmení z automatu napropadne do akva..nepočkali až jim zaběhnu samostatné ne zrovna vhodné akva s rozměry 53*35*27 (š*v*h)..vybrali si k tomu klidné místo v džungli echináče tunelus a svoji potřebu udělali na list echináče lena..jiker jsem si všiml navečer ale ráno jsem šokově zjistil, že terčáci jikry hlídají a v akva teploty v těchto chladnějších dnech klesla na 25,5..tak jsem jim přitopil na cca 28,5..včera jikry zmizeli a terčáci stáli u vedlejšího listu leny a hlídají malé prcky...to vše v akva kde nic moc neřeším..pH mám automaticky furt hlídáno na 6,6 a teplota se pohybuje +- autobus kolem 28..žádné další hodnoty nehlídám..vodu měním +- autobus co víkend..jeden kýbl od čehosi..tak 30 litrů..vodu vypouštím hadicí na balkon do kýblu a tím pak zalívám kytky..rostou jak zblázněný po tý výživě..neodkaluju jen odsávám z místa kde dopadá krmení...sem tam dám štamprdlu aquahumu do čisté vody dodávané přímo z kohoutku a sem tam 6 ml phdd...
no a otázky :
- dočetl sjem se, že do 60 hodin by měli prckové strávit žloutkový vak a začít oždibávat rodiče...jak dlouho budou tohle dělat ? ptám se proto abych včas nastartoval artemii..
- jak dlouho a jak často pak budu muset tou artemií krmit ??

akva jak je teď zarostlé se nedá přeorganizovat a hlavně ryby neodlovím..bude se prostě muset příroda postarat...

jo a k artemii dotaz..jak dlouho vydrží artemie ve sladké vodě ? že kdybych udělal velkou dávku nauplií že bych je pak ráno nalil do poslední komory filtru kde by mohli být postupně nasávány čerpadlem a cestou rampy dopraveny do akva v průběhu celého dne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 13:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav K.
Přesně jak napsal Dahak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 22:44 Václav K. – Re: Dahak
Ti mí se fakt okusují. něco ve stylu když je cichavec perletovi a samec prijde o tu paradu na ploutvych. Kazdopadne se podrzim rady a stahnout kusy.. jen tech paru tam mam tak 2 ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2010 16:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Václav K.
Záleží na věku.Dospělých vzrostlých kusů bych tam víc jak 5-6 určitě nedával.Ideální by bylo až se začnou párovat vybrat 2-3 páry a zbytek prodat.O okusování ploutviček u terčovců jsem nikdy neslyšel a ani to v žádně své nádrži nepozoruji, na druhou stranu dostávají pravidelně a často krmivo :).Další ryby určitě nepřidávejte těch 13 je hodně nad limit a udržet kvalitu vody na dobré úrovni v tomhle počtu ryb, není žádná sranda vím to z vlastni zkušenosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:37 Rick – Re: Václav K.
Do 300 l maximalne 6 dospelych kusu. Kdyz ti nekdo k 13 radi jeste pridat tak neni normalni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:27 Václav K. – Kolik je moc?
Mám otázku, každý v mým okolí doporučuje něco jinýho. Otázka zní kolik terčovců je možný chovat v 300l nádrži? Podle pravidel by tam měli být jen 4 kusy, ale já tam mám 13 kusů a je to relativně v klidu. Okusují si ploutve když je nenakrmím a nárokují si teritorium. Na to mi bylo doporučené ještě 5 kusů přidat a tím tyto problémi zmizí. Samozdřejmě u takto plných nádrží je na místě i filtrace. V moji nádrži slouží dva filtry Fluval 305 a 405, k ním občas zapnu UV lampu. Osobně jsem chtěl spíš pár kusů prodat, ale víc ryb by se mi taky líbilo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 18:40 Václav K. – Hledám chovnou stanicu
Zdravím všechny, hledám chovnou stanicu v okolí Zlína. Mám zájem si přikoupit nové kousky a chtěl bych je pořídit rovnou od chovatele.
Doporučí mne, nebo poradí jak ji mám najít?
Děkuji X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 09:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lukino
I kdyby je opravdu moc chtěl tak do 112l opravdu ne ;-) Minimum je 200l a 4ks, terčovec je hejnová ryba, buď větší akva nebo je raději nechovat, není to ryba na kompromisy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 23:36 Muž Lukino [56] - Amerika
Pro Krále: radši si terčovce nepořizuj, jsou to ryby tak do 200 l a více už pro svoji velikost a potřebu pohybu, do 112 si dej menší a méně náročné ryby, je i plno menších cichlidek, ale jestli si je opravdu chceš moc pořídit tak max dva a k ním ne moc ryb, ale lepší bude si pořídit větší akva a pak terčíky. Odrazovat tě od nich nechci, jen aby netrpěli, na internetu se o nich dočteš víc než dost. Ahoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 23:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: riso
Je to stejné jako s námi,každá ryba má svojí povahu,nehledě na velikost.Dravost a agresivita holt vítězí,a to nejen u zvířat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 22:35 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Romy
OK, diky.
Je zvlastni, ze ta hierarchie moc nesouvisi s velikosti ryby, protoze ten terc rozhodne neni v hejnu nejmensi, prave naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 22:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: riso
Dej jim čas,když se to nezlepší,měl jsem stejný problém,musíš začít hýbat s rybami,tzn.,některé,ty agresivnější odlovit,a po čase je do nádrže vrátit.Měla by se jim trochu změnit hierarchie,pokud ne,nejslabší,či nejsilnější jedince vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 22:13 Muž riso [129] - Cichlidy
riso napsal: Ahoj kluci,
jeden z mych tercaku je cely den zalezeny v rostlinach, stoji na miste, ani se nehne. Ovsem vzdy vecer ke krmeni vyleze, nazere se, dokonce aktivne vyhledava potravu i na dne a pak az do zhasnuti svetla plave normalne s ostatnima. Na druhy den zase pres den zaleze, vecer vyleze a takhle se to opakuje uz asi tyden. Dycha normalne, o rostliny se neotira, bile vykaly jsem nevidel. Mam s nim neco delat?


Ahoj,
tak situace se zacina malinko zhorsovat - ten tercak sice ke krmeni vyleze ale okamzite je zahnan ostatnima rybama zpatky mezi rostliny a dal uz to ani nezkousi. Resim to tak, ze mu nasypu krmeni mezi rostlinama primo pred cumak a to si normalne vezme, dokonce i pozbira co spadne na dno. Ale moc se mi to nelibi, aby takhle fungoval donekonecna...Nevite jak ho dostat zpatky mezi ostatni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 12:53 Buggy
Fotky su z mobilu takže je horšia kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 12:50 Buggy
Fotka k příspěvku Tu je foto terčovca sa mi zdá že chytá i pleseň
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 12:43 Buggy – Re: Bob66
Dobre dakujem za odpoved dnes ich preliečim s costapurom fú to mi bude treba 2 balenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 12:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Buggy
Vyměňovat jim vodu za čestvou a v žádném případě nedávat malachitovou zeleň X-) Můžeš zkusit i ten Costapur Sera má šetrná léčiva, entizol bych používal jen na vnitřní parazity, na krupičku jsou lepší a přímo určená léčiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 12:35 Buggy – Re: Bob66
Niekde som čital že sa krupica da vyliečiť aj entizolom je to pravda a mam iba sera costapur a k sera med profesional protazol sa neviem dostať, normálne ja už neviem čo robiť zasa su tmavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 12:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Buggy
Malachitku bych nepoužil a k terčovcům už vůbec ne X-) Buď eSHa exit nebo Vladislav měl velmi dobrou zkušenost se Sera protazol X-) Pokud jsou v akva jen terčovci a minimum kytek jde léčit krupičku větším množstvím soli a teplotou 35°C ;-) Ty zakalené oči mohou mít z té malachitky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 20:51 Buggy
No vymenil som vodu a terčovci ope´t sa pekne vyfarbili a hĺadajú niečo pod zub akurát ma štvú tie ich očká. Zajtra keď naletím do vse tak ich tam asi vykopem do neba tie výpadky prúdu majú na dennom programe včera mi tak odišiel rooter za 100 eur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 20:10 Buggy
Hm no a je tu problem terči maju tzv krupičku dnes poobede som dal liečivo malachitovú zeleň Šiel som do práce, prišiel som domov a čo som zistil že zas nešiel prúd 2 hodiny takže nefungoval filter, okisličovanie, proste nič. Výsledok terčovce tmavé a navyše 2 z nich majú zakalené oči. Chcem sa opýtať či je to dosledok liečiva alebo príznak ďalšej choroby?:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 01:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Bob66 napsal: Při převozu nebo při dýchání na jednu žábru stačí ta 20min. koupel, ale když jsou žábráci na 100% a už rozjeté tak léčba probíhá takhle : 1,5g chloramin T na 100 l vody rozpustit v teplé vodě a přidat do nádrže. U zařízených okrasných akvárií nebo při zapojených velkých bio-filtrech zvyšte dávku na 2g. Druhý den vyměňte 30% vody. To vše opakujte za tři dny, celkem 4x. Toto je důležité, aby odumřeli i ti červi, kteří se teprve vylíhnou z vajíček, která jsou rozeseta po celém akváriu.

Jen bych doplnil,že je vhodné ryby přestat krmit minimálně 24 hodin před započetím léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 23:06 Buggy – Re: Bob66
Nie o odchove ani nesnívam len nechcem aby umna trpely. ale po 24 hodinách už ich zaujala artémia to je dobré že začali jesť. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 22:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Buggy
Nesnižoval bych ho a nechal tak jak jsou navyklé X-) Pokud nechceš odchov tak v tom není problém ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [112] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=5551