Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 117 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: disfan
Nemůžeš jim takhle rychle změnit Ph o tolik hmm Ph se snižuje pomalu aby si terči na to postupně přivykaly X-) A určitě bych to neprováděl kys.citronovou ;-) To jsi si toho zase tak moc nepřečel!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:33 Muž karelpavel [18] – Re: disfan
kyselinu citronovou ?!! coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:28 disfan – mrtvý terčovci po výmene vody
ahoj kolegovci.. po odluke som sa vratil k akva a aj napriek nie velkym skusenostima som si kupil tercovce...vela som toho precital..a tak som sa im snazil pripravit vsetko ako ma byt...kvalita vody je zial otrasna..ph 8,6 GDH 23..no napriek tomu som to skusil.. u nas mali v obchode.. a kupil som 6ks bol som ale prekvapeny ked som v obchode nameral este tvrdsiu vodu ako mam a ph viac ako 8,5..terciky sice nevypadali moc dobre ale odolajte im ked su take uzasne rybky.. mal som ich cca 5dni.. postupne sa otukali.. dvaja sa mlatili stale a ostatný sa im podriadovali..zacali pomaly papat sera vlocky VIPAN a sera granulky pre tercovce.. a tak som sa vcera odhodlal im odkalit a vymenit 1/3 vody.. bohuzil som okrem vymeny vody menil aj tapetu a dosypoval jemny biely kremicity piesok... vodu som pouzil z vodovodu a to teplu z ohrievaca pretoze som myslel ze aspon ciastocne bude maksia.. nebola a tka som sa rozhodol ju zrazit kys. citronovou a to na ph 6,8 a gdh 15... nechal som ju odstat 2h s ponorenym vzduchovanim a pomaly dolial..disky hned zmenili farbu a chovali sa abnormalne.. schovavali sa a az k veceru sa ako tak prebrali a zacali papat ...teraz uz viem ze by papat nemali pri vymene vody..kazdopadne vecer este vyzerali ok... no rano ma cakalo 6ks vyvratenych...
viem ze to mohlo sposobit vela faktorov ale padla s nimi aj jedna neonka...na teplotu som si daval pozor bola 30st..ale teraz pozorujem ze sa na vsetkych stenach akvaria vytvorila akasi biela jemna pavucina..noikdy som nic take nevidel..neda sa to odfotit je to male.. ale je tym pokryte komplet cele sklo akvaria a tym padom voda vyzera byt akoby zakalena.. mal niekto podobny problem? ta pavucina vyzera ako male vlakna asi 0,5mm a ked po tom prejde prisavnik zostane to tam ...ide to dole az skrabkou :( takze teraz ma caka poriadna dezinfekcia.. ale rad by som vedel ci to mohlo zapricinit smrt tercikov vsetkym dakujem a prepacte za dlhy pribeh

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 09:26 warra – Re: Daaadi
Nejčastější u Terčů jsou Sterbai,ale těch druhů co snáší vyšší teplotu je víc...(Panda, Arcuatus, Duplicareus, Melini...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 09:17 Muž riso [129] - Cichlidy
Bob66 napsal: Mohou spolu být bez problémů, jen vyber druhy co snesou vyšší teplotu X-)

chci taky nejake pancernicky poridit, ktere druhy nejlip snaseji vyssi teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:58 Žena Daaadi [12]
Jinak ale žerou všechny ryby a dobře a hubnutí také nepozoruji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:56 Žena Daaadi [12]
Jiné zbarvení nemají, teda mám tady 4 Red tyrkysy a ty barvy mění, ale jsou dost maličcí, takže si myslím, že se spíš vybarvují.. S terčovcema začínám, takže je hodně pozoruji, ale nepoznám, co jim přesně je.. :-( Jak jsem psala, jeden z nich se schovává (Marlboro) a jeho výkaly jsem kvůli tomu ani neviděla, ale výkaly ostatních ryb zdravé nejsou.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Podle výkalů je můžeš přeléčit na vnitřní parazity, buď ten entizol a nebo Flagellol, u entizolu je třeba správné dávkování a léčba trvá déle a bohužel není 100% X-) Mají i jiné příznaky např ztmavnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2010 23:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Daaadi
Když chceš něco léčit,musíš vědět co.Pokud víš co a příznaky jsou jasné,musíš vědět jak.Domnívat se,že terči jsou začervení můžeš,ale jaké máš příznaky a důkazy...?Ono mít,,terčáky začervené nebo tak něco" nikomu fakt nic neřekne,potom ale nečekej relevantní radu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:34 Žena Daaadi [12]
No výkaly mají právě špatné, jsou bezbarvé, občas průsvitné.. Jeden z terčáků se mi schovával, ale teď už je v pohodě, jenže ho vystřídal zase jiný.. Jinak ale žerou všichni.. Ten terčák, jak se teď schovává, tak ho také ostatní ryby hodně prohánějí..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Asi? to bys měla vědět určitě pokud chceš léčit X-) Jaké mají výkaly a podle čeho usuzuješ že jsou začervené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:26 Muž Lada2 [11] – Re: Daaadi
mam dva druhy a bez problemu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:25 Žena Daaadi [12]
Díky :-) A ještě bych se chtěla zeptat, asi mám terčáky začervené nebo tak něco.. Myslíte, že se to dá vyléčit Entizolem? Já si myslim, že se to lepší.. Ale abych si to jen nenamlouvala :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Mohou spolu být bez problémů, jen vyber druhy co snesou vyšší teplotu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Daaadi
Bez problémů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 23:20 Žena Daaadi [12] – terčovci a pancéřníčci
Ahoj :-) Chtěla bych se zeptat, jestli jsou vhodní pancéřníčci k terčákům. Moc díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 19:02 šimon
Ikdyž ty břišní ploutve fakt vypadají trochu jako tykadla! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:45 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Tak diky vsem co mi poradili.Zkusim mu zavolat a uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hannibalus
Ten odkaz adiscus bych zrovna za vzor nedával, za prvé měří ryby i s ploutvemi takže odpočti minimálně 1cm a cena v tom případě také předražená a za druhé co píše na svých stránkách za bludy coze Terčovec že potřebuje 25l na dospělý kus, každý týden čistit filtry a terčovce doporučovat dávat 14 dní po založení akva rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:09 Muž sportsmen [62] – Re: StrNd4
Mezi 200 - 400 koupíte v téhle velikosti top ryby těch nejdražších forem X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Horác
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Red tyrkys ve velikosti 4cm se dají sehnat za cca 70-100kč X-) Pokud je to slušnej chovatel tak s výměnou za zdravé kvalitní kusy by neměl být problém, mohl se jen přehlídnou i když tomu moc nevěřím, pokud ne udělal bych to jak píše sportsmen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.03.2010 18:06 Muž Horác [3942]
Trvám na tom, že terčovci žádná tykadla nemají - navzdory tomu hovádku, co mi dalo palec dolů.
P.S. Dělat si srandu z člověka, kterej si pořídí tak náročné ryby, jako jsou terčovci, a přitom nemá elementární znalosti ... je povinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:04 Muž Hannibalus [13] – Re: sportsmen
souhlas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:03 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: sportsmen
Zkusim to s nim podobrym zavolam mu jestli je ochotnej mi ty ryby vymenit a kdyz ne tak budu bohuzel nucenej udelat urcita opatreni...Ale myslim ze za 200 kc kus uz bych mel dostat kvalitni ryby a ne nejaky zprominutim mrzaky:No neni to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:01 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Hannibalus
tohle sem mel vsechno projeto jenze mam to pres celou republiku.Jsem od sumperka to je olomoucky kraj :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 18:01 Muž sportsmen [62] – Re: StrNd4
To byla drahá zkušenost :-| Myslím že než jeden telefonát, by zmíněného chovatele více vyškolilo zveřejnění jména a adresy s upozorněním na předražené ceny a špatnou kvalitu ryb no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:59 Muž Hannibalus [13] – Re: StrNd4
jen tak pro srovnání(ceny už obchodní, při osobním odběru stojí i míň) : www.adiscus.snadno.eu/…
tady by sis vybral určitě, ale teď už asi pro tebe zbytečný odkaz : www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:56 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Hannibalus
Jedna se o red tyrkys neobvyklejsi tercovec dle meho nazoru ty nabizi snad kazdy..Takze me asi pekne odrbal ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:55 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Dahak
Jo tu mam presne na mysli taky...Takze diky za dalsi dobrou radu do zivota :) Abych pravdu rekl tak nevypada to moc dobre...Takze myslite ze se s nim mam spojit a zeptat se jestli vymeni?Jestli je to dobry chovatel tak by mel ne?Ale myslim ze je chyba uz v tom ze mi to vubec prodal a jeste k tomu to maji dva kousky ze 4...Ja jsem mu totiz rikal ze sem zacatecnik tak jestli by mi pomohl vybrat tak sme vybirali a ani jsem si toho nejak nevsimnul akorat jsem si vsimnul ze ten jeden mel u zadni ploutvicky u ocasni takovou boulicku na jedne strane a kdyz jsem se ho zeptal tak rikal ze je to uplne normalni ze to ma kazdy tercovec a ja sem nevedel tak sem si myslel ze je to v poradku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:52 Muž Hannibalus [13] – Re: StrNd4
Vzal si od tebe tak dvojnásobek běžné ceny u chovatele (záleží ovšem na druhu). Co to je za člověka, že ti prodal kazové ryby za takovou cenu rozzureny Zkus se s ním domluvit na výměně ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:51 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: StrNd4
Fotka k příspěvku Předpokládám že se bavíme o téhle ploutvičce.Jinak nabídka byla více méně myšlena jako vtip, ale samozřejmě přijet můžete jsem z Teplic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:43 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Dahak
Panove doufam ze si rozumime je to ta ploutvicka jako ja sem laik takze zakhle skalar ma dve dlouhy tykadla a tercovec ma dve kratky tak proste mu jedno chybi abysme si rozumneli.A chybi mu uplne...A odkud jste jestli se muzu zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: StrNd4
Pan chovatel je dost drahej i kdyby ti prodal kvalitní ryby.Měl jsi si počkat na moje já vadný kousky vyřazuju :).Ta ploutvička mu chybí úplně nebo je jen odlomená ?
Nahoď fotku ploutve i boule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:26 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: sportsmen
Dal jsem 200 kc za kus a meli asi tak 4 cm v tele a kdyz sem se ho ptal na tu bouli tak rikal ze to vubec nevadi ze to tak ma kazdej:Takze myslis ze bych mu mel zavolat a pokud to bude mozny se s nim domluvit a vymenit je za jiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:09 Muž sportsmen [62] – Re: StrNd4
Kolik jsi za takové ryby zaplatil? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:06 Muž sportsmen [62] – Re: StrNd4
Tykadla mají motýli ;-) . Ryby mají ploutve a ty dlouhé na břišní straně těla jsou břišní ploutve. Pokud mu chybí už mu nedorostou. K životu mu to vůbec nevadí, ale vzhledově to nepůsobí dobře. Podle tvého popisu ti někdo prodal ryby špatné kvality. Dobrý chovatel takové ryby utratí a vůbec neprodává dál. I když ve velkých hejnech lehce přehlídne drobné deformace, ale stávat by se to rozhodně nemělo. A už vůbec ne pokud ho upozorníš že má bouli. Tohle by ti neměl prodat a je škoda, že jsi za takovou rybu vůbec zaplatil. Ta boule může mít různé důvody, ale typoval bych to na deformaci páteře. K životu mu to opět vadit nebude, ale bude to znát při plavání a opět to rybu znehodnocuje na nulu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:19 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Jo diky za rady takze kdyz jsem to tak koupil tak uz tak zustanou?A tomu tykadlu se teda rika brisni ploutev?Ale tohle by se chovateli tercovcu stat nemelo ne?Este ma z jedne strany u ocasu takovou bouli a ma ten ocas vic na jednu stranu a toho jsem si vsiml a kdyz jsem se ho na to ptal tak rikal ze to je v poradku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:12 Muž metal [96] - Cichlidy – re.strNd4
jeden moj znami kupil skalare bez brusnej plutve a tie mu ziju do dnes.nevyzera to moc pekne ,ale pri kupe si toho nevsimol.to tykadlo mu us nedorastie,ale ryba bez neho zije dalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:09 Žena VF [1] - Plži
s tercema nemam moc velke skusenosti ale podlemě mu to nedoroste.Mě se to stalo, akorát s čichavcema a nějak jim to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:39 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Horác
Jsem s tercovcema zacatecnik takze nevim presne pojmy.Je to proste na brisku a jako ma skalar to dlouhy tykadlo tak tercovec ma taky ale jen malinky a jedno mu chybi doroste mu?Vadi to necemu sem rad za kazdou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.03.2010 15:37 Muž Horác [3942] – Re: StrNd4
Chybí mu tykadlo? To je v pořádku. Teď ještě co s tím druhým ... Terčovec by totiž neměl mít žádná tykadla.
Pokud ovšem nemáš na mysli břišní ploutve ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:24 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Doroste tercovcovi tykadlo?
Zdravim vsechny pruznivce tercovcu.Mam nove tercovce a konecne uz se zacali pohybovat po akvariu jenze jsem si vsiml ze jednomu chybi jedno tykadlo...Je to problem?Myslite ze mu doroste?Mam je od chovatele a bohuzel at jsem koukal jak jsem koukal tak jsem si toho u nej nevsimnul.Co ted s tim?Poradite?Predem diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 17:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Sera fishtamin je nejlepší X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 17:19 runner – Re: Bob66
A můžeš poradit nějaký ten vitamín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 17:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Ještě se mě nestalo aby při dodržení dávkování Tremazol nezabral :) Zkus jen měnit vodu a nějaké vitamíny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 17:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Určitě bude stačit jednou, já bych při takovém poškození aplikoval jen tu eSHu 2000 ale když jsi ji nesehnal tak ten baktopur ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 17:13 runner
Je možné, že se terčák po použití 4x Tremazolem nevyléčí? Stále ten jeden dýchá zrychleně a jednou žábrou. Už fakt nevím. A myslím, že už to má od začátku, co jsme ho koupili. Jinak jsou všichni v pohodě, jen tahle furt zlobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:39 runner – Re: Bob66
Zrovna jsem použil Sera Baktopur, nic jiného jsem nesehnal. Chci se ještě zeptat, zda stačí léčba pouze 1x, když je požkození ploutví minimální. Voda je krásně zelená, tak teď už řasu řešit na chvíli nemusím, neboť tam ani není vidět :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:31 runner – Re: Bob66
Ok. Díky moc za názory a rady. Je fajn, že se najde někdo, kdo poradí. Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [117] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=5801