Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 121 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 22:17 milda87 – Re: Dahak
Chtěl jsem pořídit kapkové testy od Aquaru,ale nemůžu najít,kde bych je na netu konkrétně koupil!!
Můžete mi někdo poradit,kde je nyní kupujete?
Na doméně www.aquar.cz je,že je na prodej....Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Já mám přesně opačný zkušenosti.Když teď jedu k někomu pro ryby tak se nejdřív zeptám v čem to chová, čím to krmí atd. a doma pak připravím podobný podmínky a zatím se mi to vždycky vyplatilo.Ty doby kdy jsem to dovezl a jen tak nalil do akva jsou už dávno pryč :).Jelikož mám doma velmi měkkou vodu není problém abych jí pro nové ryby přitvrdil(pokud byly ve tvrdší odchované) a postupně je na moji vodu zvykal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:29 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bob66
Ja si taky myslim ze prcek se aklimatizuje lip nez dospelec ale nevim nemam v chovu tercovcu zadne zkusenosti takze sem rad za kazdou Vasi radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:28 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Dahak
kapkovy test mam od rataje.Ja mam totiz takovou malou pestirnicku mecovek molynesek a cichavcu a tak jen pro vlastni zabavu ne pro penize i kdyz ted mam asi 2000 mecovek a nevim co s tim budu delat:) jen jsem tim chtel rict ze takove veci mam doma tak mozna az casem si ho koupim az nebudu vedet co s penezma a to stejnak nebude nikdy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:26 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Kolco
Jo diky moc za konatkty do horke to mam asi jen 50 km takze zavolam a vypravim se tam :) Ostatni vyzkosuim jen kdybych v horke nesehnal co potrebuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Dahak napsal: Pro běžnej chov několika ryb je to asi zbytečná investice a stejně dobře ti poslouží levné kapkové testy třeba od Aquaru.

Jj zrovna tyhle také používám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Také záleží na velikosti ryby kterou kupujete takovej 8-10cm velkej dorostenec zvládne aklimatizaci mnohem líp, než 4-5ti centimetrovej prcek.

Tady bych nesouhlasil :) Ve velikosti cca 4-6cm se aklimatizují a přizpůsobí nejlépe, čím větší tím je aklimatizace a změny horší X-) Týká se jak prametrů vody tak hlavně krmení a změna prostředí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:41 Muž Kolco [57]
Bedřich Jurek ,Frenštát - Trojanovice 603 370 309 , bráchové F + D Hudákovi Fridek Místek - Sedliště 733 136 805 , Jarek Žůr Hranice na Mor. - 602 778 833 ten aktuálně s terčovci končí a rozprodává i chovné páry.Jméno jsem zapomněl -Horka nad Moravou u Olomouce 775 985 619 .Na burze bych ryby bral jen v krajní nouzi - na burze není takový výběr ani klid a čas na koupi takových ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: StrNd4
Pro běžnej chov několika ryb je to asi zbytečná investice a stejně dobře ti poslouží levné kapkové testy třeba od Aquaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:35 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Dahak
to bylo mysleny tak ze jeste nemam zmerenou presnou hodnotu Ph.Chtel bych si totiz poridit ph controller meter.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy
StrNd4 napsal: Ph to jeste uvidim

Tohle je dobrý :) pH by jste měl ideálně držet na stejné nebo podobné úrovni jako chovatel od kterého ryby koupíte a nejen pH ale i tvrdost vody.Třeba já jsem měl vždycky problémy, když jsem přivezl ryby z Prahy, ale pokud jsem je sehnal od chovatelů v mém okolí, kteří mají stejnou nebo velmi podobnou vodu bylo všechno v pořádku.Také záleží na velikosti ryby kterou kupujete takovej 8-10cm velkej dorostenec zvládne aklimatizaci mnohem líp, než 4-5ti centimetrovej prcek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:16 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bob66
Jo diky tohohle uz mam prostudovanyho dokonce jsem mu psal i dotaz tak uvidime zatim jeste neodpovedel :) Ja mam nevyhodu v tom ze v mem kraji toho moc neni no co se tyka tercovcu. Ale ted se chystam do ostravy na burzu tak snad tam neco sezenu a poptam se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Nebude, dej si inzerát a určitě se někdo ozve :) Případně najdi chovatele u vás v kraji a určitě ti poradí kde je sehnat X-) Tady máš jednoho tercovci-prostejov.webnode.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:00 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bob66
Moc diky.UZ musim zacit shanet pomalu.tech tyrkysu se nebojim ale ty pigeony to bude asi problem no uvidim.Casu mam este dost nez se nadrz poradne zabehne tak to je este casu dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 15:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Echinodory, dobře roste vallisnerie, egerie, plovoučky Pistia stratiotes a Limnobium laevigatum a další chce to jen vyzkoušet které ti půjdou a snesou tu teplotu ;-)Pigeony seženeš určitě ještě je dost chovatelů :) Můžeš sledovat i nabídky tady www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 15:29 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bob66
Jo diky snad ty pigeony nekde sezenu :) A jeste jeden dotaz.At jsem cetl co jsem cetl tak nakonec jsem si udelal takovou vlastni predstavu teplotu nadrze bych chtel drzet na teplote asi 29 stupnu Ph to jeste uvidim a take by me zajimalo jake byste mi doporucil rostliny?Nake anubiasy?A co jeste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 15:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Můžeš třeba 3 a 3 nebo 2 a 4, je to na tobě, jen bych je nebral po jednom od druhu :) Také nenakupuji jen u jednoho chovatele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 15:09 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bob66
Takze kdybych tam daval celkem 6 kusu tak vzit tri od toho druhu a tri od toho?A jeste jedna otazka kdyz je budu brat od chovatele mohl bych si tam dat treba ty red tyrkys od jednoho chovatele a pigeony od jineho???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 14:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Terčovci by se měly nakupovat od chovatele, nejen kvůli třetinové ceně oproti obchodům, ale hlavně dostaneš cenné rady, doporučí ti krmení a poradí s chovem X-) Red tyrkys i Pigeon blood můžeš mít bez problémů oboje, záleží opravdu jen na tobě jaké se ti líbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 13:51 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Lada2
Chtel bych je koupit od chovatele a chtel bych red tyrkys a nebo pigeon blood esli Vam to neco rika nebo bych mohl i oboje?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 13:27 Muž Lada2 [11] – Re: StrNd4
Darit se jim bude kdyz budou spokojeni a nic je nebude stresovat.Je to jak pise BOB nejsou jiz tak narocni.Jen bych si dal pozor ve vyberu a v tom od koho je budes kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:36 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Dekuji Vam moc za rady a odpovedi.Uz se na tercovce chystam dlouho.Takze doufam ze se jim u me bude darit a nebudou jen prezivat to bych opravdu nechtel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Do 240l akva můžeš dát 6ks ve velikosti cca 5-7cm a časem si buď nechat 4 nejhezčí nebo jim pořídit něco většího :) Terčovci se nejlíp cítí a prosperují v hejnu ;-) Druh je na tobě jaký se ti budou zamlouvat, v dnešní době už nejsou tak nároční a pokud nepůjde o odchov tak mezi různými barevnými formami není žádný rozdíl X-) O chovu terčovců je dost napsáno buď tady ve fóru nebo něco je i tady www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:18 Žena Laduschka [120] – Re: StrNd4
já měla podobný akva (myslim, že ho ještě někde v archivu mám prezentovaný..), měla jsem tam 4 kusy - šlo to, ale nic moc, časem člověku začne vrtat hlavou myšlenka, že tohle těm velkým rybám fakt nestačí, teďka mám 576 litrů a už se o určitý spokojenosti v tomhle směru dá mluvit.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:06 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – 240 L versus Tercovci
Zdravim Vas mel bych dotaz ohledne tercovcu.Chtel bych si koupit akvarijni komplet s objemem 240 litru a chtel bych v nem mit diskuse.Myslite ze by to pro par kousku tercovcu stacilo?Pro kolik asi a jake druhy byste mi do zacatku doporucili procetl sem jiz hodne clanku ale jsou celkem dost rozdilne.Touto cestou bych Vas chtel take poprosit o nejake odkazy o chovu tercovcu nemam uz predstavu co napsat do vyhledavace :) Predem diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 11:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Dahak
Je to jen poznatek s diskuse s chovateli,kteří je dělají.Problém je prý v tom,že v podstatě každý pár,když se ho podaří sestavit,chce tu,,svojí"vodu,jinak neodvodí,když se podaří vodu namíchat,bývá problém s počtem jiker a jejím oplozením,takže mladých bývá málo,a nakonec diamondi nejsou ve tření tak dloho vitální a přestávají se třít dříve,než ostatní variety.Chov je ale bez problémů,stejně jako ostatní druhy.
Ale ber tohle s rezervou,je to jen z toho,co jsme si povídali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 11:17 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Romy
Romy napsal:...v neposlední řadě i složitost odchovu,jako je to třeba u variety blue diamond.

Mohl by jsi se o odchovu tyhle variety trošku rozepsat?.Je to jedna z forem o který jsem uvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 23:34 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tom
Je to spíš o tom,jak ustálená je linie.Tyrkysové zbarvení je tu už několik desítek let na rozdíl od novějších variet,jako jsou právě leopard,ghost,calico,nebo tiger,ryby jsou už plně aklimatizované a odvodí i v takové vodě,která byla dříve nemyslitelná.Dalším,co dělá cenu ryb je poptávka,která je právě po nových,nebo zajímavých varietách.A v neposlední řadě i složitost odchovu,jako je to třeba u variety blue diamond.
Nicméně každá ryba si svého kupce najde,jde jen o to,že pokud nemáš špeky,nevyplatí se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 22:53 Tom
Jaký je váš názor na chov "levných" variant Blue tyrkys a Red tyrkys? je to jednodušší pro odchov oproti třeba leopardům, které bývají dražší???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 09:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Romy
...nevím, kdy nastane ten čas, kdy rostliny začnou ovlivňovat parametry vody směrem vzhůru...
On už to Václav vysvětlil. :-) Stejně jako v jezírku to funguje v nádržích s rostlinami. (Nebo řasami... :-D) Princip zvýšení pH spočívá ve spotřebě CO2 asimilací rostlin => posun uhličitanové rovnováhy "doprava". Zjednodušeně platí - čím více rostlin a čím lepší podmínky pro ně, tím markantnější zvýšení pH.
Ještě poznámka: zvyšování pH asimilací CO2, (stejně, jako snižování pH disimilací) je vlastností každé rostliny; to, co je odlišuje, je schopnost získávat CO2 z (hydro)uhličitanů v závislosti na pH. Jinými slovy: některé kytky dokážou zvýšit pH jen "decentně", jiné "drasticky". A další nějak "mezi tím". :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Daaadi
Klidně si je pořiď :) a pokud to s hnojivem nějak extrémně nepřeženeš bude to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:07 Žena Daaadi [12]
Mám si teda ty piskořky pořídit? Jsou na něco škodlivé? A nebude vadit, když dám do písku hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 21:00 Muž Lada2 [11] – Re: vaclav
tak sme na tom stejne s jezirkem:-)) jenze mne se udelala takova ta vlasova porostla mi s ni uplne cela folie ale prestalk sem s ni bojovat ve chvily kdyz jsem zjistil ze krasne vycistila jezirko:-)) a vypada prirodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:26 Usine – Re: Romy
Stačí drobet více světla v létě a řasa mě v jezírku zvedne pH z 6,5 na 9,3. Klesání pH není tak obvyklé. To by jsi musel mít hodně přerybníno a samé pomalu rostoucí, nebo žádné rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Ty máš na tvoje litry rozumný zarybnění a slušný "zarostlinění" :) takže to jde.Já se pohybuju někde kolem 8-10ti dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Mě šla a jde vallisnerie perfektně a Hydrocotyle leucocephala jsem dostal od vaclava palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Piskořky jsou dobré v každém akva nejen u terčáků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
No,osobně měním jednou za 14 dní a nikdo si nestěžuje,ani terči a jiné ryby,ani parametry vody...jsou víceméně stálé. ;-) Jen nevím,kdy nastane ten čas,kdy rostliny začnou ovlivňovat parametry vody směrem vzhůru...K tomu potřebujeme názor salátářů... :-D To,že pH jde dolů,je díky pochodům v akvišku normální,ale vzestup...? Berme samozřejmě normálně zarostlé společenské akviško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:14 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
no vydis a mne treba valiserka nejde vubec:-)) Hydrocotyle leucocephala jsem shanel a nesehnal:-)) takze nevim:-))
jde spis o to zkusit co vubec ti poroste nebo neporoste co plati u jednoho nemusi platit u druheho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:10 Usine – Re: Daaadi
Každé rostliny i řasy za určitých podmínek zvedají PH. Může to ale být i naopak. Není to ale tím že by něco vyráběly, ale svojí spotřebou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:10 Žena Daaadi [12]
Dík moc za rady :-) Ještě jsem se chtěla zeptat - Piskořka věžovitá. Je to dobrý mít to v akva (u terčáků)?

www.aquapage.cz/…
malawi-tanganyika.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 19:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Jen bych doplnil Romyho, dobře při téhle teplotě rostou vallisnérie gigantea a Hydrocotyle leucocephala X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 19:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Daaadi
Vzhledem k časté vyměně vody, kterou terčovci potřebují bude vliv rostlinek na pH více než zanedbatelný.
Edit:pozdě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 19:49 Muž kortezhugo [983] – Re: Daaadi
ono tercovcom sa pomerne casto meni voda - tak ze rastliny ti tazko s niecim pohnu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 19:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Daaadi
Do ovlivňování pH bych se nerad pouštěl,od toho jsou tu kovaní rostlináři Václav a Sid,ale mám nádrž dost zarostlou a vliv rostlin na pH nepozoruji.Možná nemám ty,,správné"rostliny.
Co se týče rostlin,keré u terčů mám,a dokonce při teplotě 30°C rostou,ale nemusí to platit všude(a dlouhodobě mám pH 6,3),jsou:Ech.Lena,Amazonicus,Cordifolius,Ozelot,Egeria najas,densa,Hygrophila polysperma,Ludwigia repens,Cabomba caroliniana,Helanthium,nebo Limnobium.Jde o to zkusit co všechno poroste... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 19:15 Žena Daaadi [12] – tercovci a rostliny
Ahoj, chtěla jsem se zeptat... Slyšela jsem, že nějaké rostliny terčákům zvyšují ph. Nevíte někdo, jestli je to pravda a případně o jaké rostliny se jedná? Nebo naopak jaké rostliny jsou k nim nejvhodnější? Díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 16:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Hlavně je to o času, prostoru a nákladech ;-) Ani jedno nesplňuji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 16:33 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
nevim ale nejak netouzim po odchovu.neni na to prostor a dalsi veci a pri tech cenach a hromadach kterych je produkujou ostatni se to snad uz ani nevyplati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 16:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
U tebe bych tipoval parmičky jako největší škůdce :-D Jinak tigr potřebuje upravit vodu 100% a hlavně najít ty správné parametry vody, to není jen tak i Mirovi trvalo delší dobu než našel optimální parametry a začal tigry odchovávat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 14:08 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
no tak mne se jeden tyrkys sparil s tim tvym tigrem a druhy dva tyrkysove spolu a nikdy jim jirky nevydrzej dyl jak dva dny a to se vytiraj skoro den po jejich zmizeni:-))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [121] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=6001