Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 105 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 20:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Designer
Dnes jsem byl Na Hroude (akvaristika na Praze 10). Maji modre Tercovce (tak jsou na nadrzi popsani) velikosti odhadem 7cm v cene 140Kc/ks, a vubec nevypadaji spatne. Maji i dalsi, ale tihle jsou v pomeru cena/kvalita, alespon dle meho nazoru, velice zajimavi. Ted uz je nepremerim (velikost prosim berte s rezervou plus minus, plavou tam mensi a vetsi kusy), 2 co jsem si odnesl uz spinkaji ;-) . Hledal jsem ted nejblizsi fotku jejich vzhledu, tohle je to zbarveni: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 11:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Beda
To prece muze byt velice ruzne. Kdyz ma nekdo vlastni obchod, veci rozumi, a vi co podnikani obnasi, pak nikomu zamerne spatne neporadi ani kvuli penezum (nebo prave kvuli nim), protoze dobre vi, ze kdyz se ten clovek mnohokrate vrati, vyplati se to vic (treba az dlouhodobe, ale je vzdycky lepsi kdyz kape, nez jednou kapne). Kdyz je to prodavac ci prodavacka, kterym obchod nepatri, asi nebudou buhvi jak placeni, nejake vysledky se buhvi jak na platu asi neprojevi (pokud vubec) a pak uz zalezi jen na lasce toho cloveka k tomu co dela, jak k tomu pristoupi. Jenze pokud nekdo dela prodavace za par drobnych (opravdu prodavace, cisteho zamestnance bez primeho vztahu ke kapitalu), je dobre se zamyslet, proc ten clovek nedela neco jineho a za jine penize? Nejspis asi nemuze ci nechce, kde nejlepsi variantou je ta, ze chce byt cely den mezi ziratky, avsak ani to neni idealni, protoze to jeste neznamena znalosti, svou laskou k veci pristoupi i na nizsi plat... Lidi, tohle je moc slozite, nechme toho, nez do neceho zabredneme ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:31 Muž Beda [11]
Problém je v tom že spousta pordejců chce mít prostě kšeft a vydělat. Čím víc prodaj tím víc maj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:23 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: smidakkuba
No...alespoň se zřejmě netrápili moc dlouho, počítám že rodinka došla domů, vše rozbalila, za bujarého veselí to vše naházeli do akvária, pokochali se a ráno spláchli a akva je na půdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 18:41 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Deathbull
Tak to už fakt stojí za to. :-( Moji milovaní terčáci v 54literch.Chudáčci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 18:41 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Deathbull
No tak na tohle můžu ríct jen jedno : Chudáci terčovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 18:36 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Jo prodavači to je občas síla, nedávno jsem viděl, jak si zcela neznalá rodinka co očividně neměla hluboko do kapsy odnášela 54L set i se stolkem, které "bude pasovat do dětského pokoje". Set byl kvalitní...to ano...ale v pytlíku měli jen 2 ryby, zato stály dohromady 1400,-...byly placaté a barevné, dospělé..co to asi bylo. Málem mě trefil šlak a když jsem se pokusil poradit, tak mi bylo řečeno ať si hledím svého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:51 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Já se v kytkách nevyznám už vůbec. Když jsem začínal s akvaristikou tak mi řekla prodavačka že mám používat hnojivo ( né že bych jí nějak extra věřil ) a tak se mi to nějak zafixovalo a od té doby jsem hnojivo používal, teď už asi měsíc nemám nic a rostlinky rostou takže by to teoreticky nemuselo být nutné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:47 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
Já nějaký takový brekeke radši nepužíval.Tohle si můžou dovolit jen ti co se v kytkách dobře vyznají a to já nejsem.Já bral kytky spíš jako doplněk který mi pomáha v ůdržbě. :-) A jak se jim dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:43 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Bob66 napsal : Na tvém místě bych chemii omezil na minimum a hnojivo vynechal, můžeš si s tím způsobit víc škody než užitku X-)

Chtěl jsem chemii použít jen když to akva založím a jinak ne. No a to hnojivo bych chtěl používat jen dokud v akva nebudou terčovci poté už bych se neodvážil tam něco dávat. Ale když teda ne tak ne ... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:40 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Beda
Já jsem krevety zvlášt nekrmil prostě to co zbylo sežrali.Větší kusy sežrali anci a panceřníci a ůplně ty nejjemnější zbytky krevetky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:32 Muž Beda [11] – Re: MGK
Já mám krevetky v druhým akva. s pavíma okama. Krmim jen ryby vločkama a nitěnkama. Krevetky jí to co spadne a nebo jsou na listech a žerou řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:29 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
:-) Vypadá to že krevetky by nemusely být zase tak špatnou volbou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
MGK napsal: Ahoj, mám opět dotaz :-D Chci se zeptat co říkáte na soužití krevetek a Terčovců, je to možné ? V několika nádržích jsem viděl že toto soužiří funguje, ovšem je tady hodně akvaristů kteří ríkají že ne. Tak jak to tedy je ? ;-)


Měl jsem u terčovců krevetky red cherry a bez problémů, dokonce se přemnožovaly :) Alespoň u mě terči nebyly žádní lovci a místo honění živé potravy si počkaly na srdce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
MGK napsal: Jasně, já jsem to asi špatně napsal :-) Né že bych si těch testů chtěl kupovat více, já jen že když budu něco kupovat na netu tak že si tam těch věcí koupím více ( testy,hnojivo,chemii ) ať neplatím zbytečně několikrát za poštovné...


Na tvém místě bych chemii omezil na minimum a hnojivo vynechal, můžeš si s tím způsobit víc škody než užitku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:41 Muž MGK [2] - Cichlidy
Díky za odpovědi. Ještě se chci zeptat jestli je mám krmit zvlášť a nebo jestli si něco najdou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:36 Muž Beda [11] – Re: MGK
Já jich měl šest... řikám měl pač po cca měsícu už jsem nebyl schopnej žádnou najít. Aso si je přebrali krunýřovci a pancéřníčci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Jo jo, Tercovec je v ledascem divna ryba. Ted nam v akvarku plave mimco Koralove platy, mozna ani ne 15mm velke (prezilo jedno, takovy maly zazrak), a ackoli ho nenazrany Tercovec musel mnohokrate zahlednout, asi uz vzal na vedomi, ze je to zbytecne honit tak maly kus zradla, kdyz dostane moc dobre papani, ktere tak moc neutika :-) . Veril bych tedy velice ruznorodemu souziti, az na pokraji mozneho a stojiciho rozumu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:58 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
No já jsem va společný nádrži měl po kupě a fungovalo to bezva od doby co jsem pořídil krevety jsem přestal mít jakýkoliv problém s řasami.Je sice pravda že občas nějaký to krevetí mimčo sežvýkali ale jen občas.Kupoval jsem jich pět a po půl roce když jsem akva rušil mi z javského mechu vyplavalo tak 80ks takže se jim dařilo dobře.Hlavně jde o to aby si měli kam zalézt. :-) A aby nebyli furt na očích terčovců jinak je to konec.Já sám jsem pořád někde nějakou tu krevetku viděl na šutru kytce atd.Ale nikdy jsem neviděl naráz víc jak 10ks.TAkže se cítily dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:32 Muž MGK [2] - Cichlidy – Terčovci a krevetky
Ahoj, mám opět dotaz :-D Chci se zeptat co říkáte na soužití krevetek a Terčovců, je to možné ? V několika nádržích jsem viděl že toto soužiří funguje, ovšem je tady hodně akvaristů kteří ríkají že ne. Tak jak to tedy je ? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 11:09 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
Já jsem dával terčovcům vždy v neděli hladovku.Maximálně dostali trochu granulek protože mi jich bylo líto.Jinak designer má pravdu je to kus od kusu.Já měl deset terčovců pokaždé od jiného chovatele.Jedni žrali jen sera discus,koretry a patentky a druzí nechtěli nic jiného než artemky,tetra discus a cyclop,Ale všichni velice dobře přijímali srdce proto tohle krmivo beru jako univerzální. :-) Vždy se po něm vrhli jako diví.A na ostatní ryby ani nezbylo.Jinak co se týče těch panceřníčků tak mi vždy terčovci do panceřníku při krmení dlubali tak šli radši bokem a sežrali jen zbytky přes noc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 10:16 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: maxo
Nejsem v tomhle zkusenejsi, mel bych mlcet, ale snad mne neukamenujete. Vim, ze ve stylu stravovani Tercovcu je sileny rozdil kus od kusu, a je uz celkem fuk, cim vsim to je. Mam stale jeste jen 2 tercovce, jeden roste jak z vody, sezere cokoli, on fakt zere i Tetra Phyll (ne divoce, ale zere, zelene krmivo pro bylozrave ryby, a jeste to jsou vlocky), rychle vypada velice >>kulozne<< a pritom vedle nej plave druhy, ktery si zobne jen obcas neco (vlastne zere jenom mix se srdcem, ostatni mu moc nejede), moc neroste, celkove mu nic neni, ale chybi mu neco jako zivotni elan. Tercovci maji ve zvyku vzit sousto, vyplivnout, znovu vzit... a zase, muj lepsi kus na tohle proste nema moc cas, jak zacne zrat, vrhne se na to a cpe se a cpe, a tohle pohazovani si zradlem dela vyrazneji az kdyz nemuze. Ten druhy kousek Tercovce, dobry tak k zlosti, den nezral, pac prece nebude zrat granule pro Tercovce (ani Hikari nechce), a druhy den kdyz dostane to srdce (a lososa a vubec sileny mix vseho mozneho), mi udela tu milost, ze na to sice naplave celkem divoce, kus urve, ale pak uz si s tim jen pohazuje, kali vodu jak to jde a na jeho brichu je videt jen pramalo, ze si neco vubec dobnul. Cetl jsem kdysi nejake pojednani o citrusech, ze rostliny jsou kus od kusu jine, takze kdyz si clovek pestuje podnoze, to cemu se moc nedari ma vyhazovat rovnou (konkretni kusy), je to jen k zlosti. A tady to bude totez, proc se zlobit s necim, cemu se nejak uz od prirody nechce. Nakonec je to u lidi stejne, jsme kus od kusu ruzni. A tak k tomu krmeni a pustu, prizpusobil bych to individualite konkretnich ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 09:13 Muž maxo [9]
Otazka na skusenejsich. Aj tercom treba "dopriat" den hladovky? Lebo pri tom ich style stravovania by si zasluzili aj castejsie. Kazdy zobne 3-4 granulky a potom panciernici idu prasknut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 18:52 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Beda
Jasně, já jsem to asi špatně napsal :-) Né že bych si těch testů chtěl kupovat více, já jen že když budu něco kupovat na netu tak že si tam těch věcí koupím více ( testy,hnojivo,chemii ) ať neplatím zbytečně několikrát za poštovné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 18:50 Muž Beda [11] – Re: MGK
Podle mě není třeba. Já dělám testy jednou týdně mám je už rok a furt tam teho je... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 17:51 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Beda
Jo, to by neměl být problém koupit. Já jen že když už budu něco kupovat na netu tak že si toho radši koupím více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 17:37 Muž Beda [11] – Re: MGK
já mám na PH akvin ten stál 69kč a na tvrdost test od sery za 149kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:27 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Ok, no budu si je muset pořídit :-) Ale teď ještě ne , nejsou finance :-D Do vánoc to, ale budu chtít doma..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:26 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Stačí kapkové testy, mě se osvědčily od Aquaru a Tetry X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:22 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha, a čím se to měří ? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Nejdřív to změř a potom přemýšlej o úpravě a míchání vody X-) Důvěřuj ale proveřuj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:15 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Neměřil jsem to. Když jsem se tady kohokoli zeptat tak mi řekl že je tu tvrdá. Tak jim věřím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Jak dost tvrdá :) Máš to změřené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:12 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Právě že celkem dost tvrdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Jaká ti vůbec teče voda doma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:09 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: miro03
Jo, tak to mi je jasné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:07 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: MGK
Pokial nachytáš dašdovú vodu,tak najprv premeraj jej hodnoty,než ju zmiešaš a naleješ do nádrže s rybami.Aby si nebol skalmaný ked si to odnesú terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:07 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
No v porovnání s ostatními to není zase taková velká suma. Ovšem já když se podívám teď do peněženky tak tam je jen něco málo,budu rád když si zařídím to akva a nakoupím ryby a potom budu uvažovat nad tímto :-D...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Tady www.discus.cz/… nabízí RO od cca 1600kč to zas tak hrozné není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:00 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
No... asi zůstanu u dešťovky :-) trošku mě odradila ta cena. Já jsem s rodiči domluvený že oni mi koupí akva a já si koupím zbytek zařízení + ryby. Když jsem se díval na ty ceny tak to nevidim moc reálně :-) Třeba za pár let...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:53 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
No ovzduší tady není zrovna nejhorší. A nevíš náhodou kde a za kolik se dá koupit ta reverzní osmóza nebo demikolona ? Díky moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Pokud nebydlíš někde se znečištěným ovzduším tak můžeš nebo je řešení revezní osmóza nebo demikolona X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:50 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Bob66
Tak jak píše Bob66,vždy v takýchto prípadoch musí mat človek tak trochu štastie i ja som sa sekol a spárovali sa mi dve samice,až pri tretom výtere a podrobnom sledovaní som prišiel na to prečo ikri po troch dnoch začnú pesniviet a nevyvinuli sa.Videl som proste obe ryby že pekne harmonicky po sebe jazdia pri výtere a nevenoval som tomu vetšiu pozornost.Počet ikier po výtere taktiež nebol veliký čo bi mi malo bit podozrivé.No hold i majster tesár sa utne ked má toho na práci vela.Ani pri prekmení terčovcov vo velikosti 7-12cm,kedy im povylezú pohlavné orgány to nie je isté na sto percent,nie sú totižto dovivynuté.Inak Jakub v hejne sa vždy nachádza alfa ryba ktorá je prvá u krmenia,ktorej sa ostatné jedince podriadujú a nebýva to nič nezvyčajné ked je to práve dominantná samica. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:47 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha, a slyšel jsem ještě že když je hodně tvrdá tak že je lepší vždycky přidávat i trochu dešťové. Je na tom alespoň něco pravda ? To by pro mě nebyl problém, bydlím v baraku a na zahradě mame bečky s dešťovkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Toho se bát nemusíš pokud ti doma neteče extrémně tvrdá voda ;-) Jen je třeba pokud bude větší rozdíl v hodnotách vody od chovatele a tvé je pomalu přivyknout na tvoji vodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:42 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, chci se zeptat jak je to s tvrdou vodou. Slyšel jsem že v dnešní době už jsou Terčovci navyklí i na tvrdou takže to je prej jedno jestli je tvrdá nebo měká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2010 14:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Beda
Zkušený chovatel to pozná jen přibližně a to ještě u velkých ryb ale na 100% to jde poznat jen při tření X-)
Smidakkuba: U 10cm ryb to nejde poznat a je to spíš o náhodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:06 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Beda
Jde to fakt poznat.Já když jsem kupoval u chovatele 5ks 10cm ryb tak jsem vybíral.DÍVAL JSEM SE JAK SE CHOVAJÍ.Podle toho jsem koupil 3samce a 2 samice a bylo to tak jak jsem je koupil.Ti které jsem kupoval jako samce byli samci a naopak.Jde to hodně poznat aji na chování že samice se třeba podřizují atd.Ale já měl třeba samici která komandovala všechny samce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 13:58 Muž Beda [11]
Všude čtu že poznat pohláví terčovců jde jen při tření podle toho "kladélka" ale mám tu brožuru ve který je napsaný že neaký rozdíly mezi samcem a samicí jsou a chovatel je rozliší. Ale nic víc tam o tom není. Je to kec nebo to fakt jde poznat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [105] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=5201