Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 118 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
3-4 opakování jsou nezbytné při léčbě žábrohlístů, je to na likvidaci parazitů kteří se vylíhnou z vajíček na které léčivo neůčinkuje X-) Na ten rozpad ploutví jak už jsem psal, stačí vyměnit 30% vody potom přidej eSHU 2000 a nevrtej se pořád v akvu a za pár dní budou v pořádku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:32 runner – Re: Dahak
Ty koupele probíhaly vždy po 3 dnech a navíc v hlavním akvarku. Akorát poslední byla mimo akvarko, protože pokaždé měnit cca 200 litrů vody je mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: runner
Skoro bych se vsadil, že to otírání o rostliny má na svědomí právě Tremazol.Přece jen je to chemie a žábry jsou citlivý.4 koupele po sobě to je mírně řečeno přehnaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:28 runner – Re: Bob66
Fotka k příspěvku foto je
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Stres je u terčovců spouštěcím faktorem nemocí, časté zásahy do akva nesnášejí moc dobře X-) také jsem měl problémy s řasami, ale u mě jsou na prvním místě ryby a pokud bych se měl neustále vrtat v akva jen kvůli řase tak bych je dal raději pryč hmm Nicméně rozpad ploutví může být i z proběhlé léčby, vyměnil bych část vody , přidal eSHu 2000 (pokud ty ploutve nejsou moc) a teplotu zvednul na 30°C, do karantény bych je nepřelovoval a jen bych pár dní měnil častěji vodu :) Při větším zasažení ploutví bych volil Sera Baktopur. Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:55 runner – Re: Romy
Problém je opět tady........4x jsem je léčil Tremazolem. Včera jsem je dal do karanténího akvaria pouze na ještě jedno doléčení a vrátil po 20min zpět, protože se stále třely o rostliny. Hodnoty vody jsou: PH 6,8....teplota 28...NO20, NO310, CT7, UT3.
Neustále bojuji se sinicí a dnes ráno, když přijdu k akváriu, tak dvoum terčákům se začaly rozpadat ploutve. Jedná se o bakteriální rozpad ploutví nebo ze stresu? Protože neustále jim hrabu v akváriu, kvůli té sinici, které se nemůžu za boha zbavit rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 09:54 Pája – Re: cervajz
Máš pravdu, vždy když jim dám nějaké krmení tak ztmavnou a vyjíždějí do sebe...rostou dosova jako z vody:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:25 THcko
Pro dahak a boba : Jak jsem již psal tito terči jsou jenom na zkoušku...jestli se mi snima povede tak pro ně bude odměna 300 L a další kamarádi :-) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: THcko
Pro terče bych jako minimální akva doporučoval 200l X-) Stres může být spouštěcím faktorem k nemocím ;-) Pokud žere, neschovává se a chová se normálně tak se znepokojovat nemusíš, ale velikost akva a větší počet terčů bych řešil co nejdřív X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
To nebude kvůli parazitům, ale protože krmit stohlavá hejna terčovců masem je finančně nákladnější než granulema :)

THcko Mizející pruhy nejsou pravděpodobně důsledkem nějaké nemoci :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:07 Muž metal [96] - Cichlidy
mne pri nakupe tercou ,chovatel povedal ze chova len granulami k voli parazitom a rodicia mojich tercou vyzerali poriadny mackovia.ja som prestal srdcom chovat,obavam sa ze 20.cm by sa v mojej nadrzi nezmestili.a pokial neodchovavam nema zmysel ich napchavat srdcom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:05 THcko – Re: Bob66
Mám se znepokojovat ohledně toho jednoho co mu ty pruhy mizí?...zdá se mi jinak v dobrém stavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:01 THcko – Re: Dahak
Skoušim tř druhy + ty patentky... Tetra Diskus pak granulky od Sery a ještě vločkovany...kupodivu jim taky leze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:00 THcko
Chápu...vím že jsou to hejnové ryby...nechtěl jsem si jich kupovat víc protože jsem chudý student :-D ...a kdyby mi za chvíli umřelo celé hejno asi bych si hodil mašli... pač to by moje peněženka nerozdejchala.... smich ...samozdřejmě časem dokoupím víc aby se cítili dobře...ale momentálně stejně...mám je ve 120 l nádržce tak dva malí prckové akorát :-) ...o prázkách kupuju 300 L aqiško tak jich tam bude o něco víc :-)
...Jinak krmit srdcem budu až v tom větším..pač tady bych se bál o kvalitu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: THcko
To je pravda jen na granulích z nich nikdy nebude to, co by mohlo.Chtělo by to aspoň 4 různý druhy krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:54 Muž Miras [111] – Re: THcko
nojo, ale když krmíš srdcem, a pak vidíš jak se na to doslova třesou to je nádhera ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: THcko
Dva je málo jsou to hejnové ryby a pokud jich bude víc tak se snáze adaptují, takhle jsou ve stresu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:52 THcko – Re: Miras
srdcem nekrmim :-)...pouze granule a občas nějaká ta mražená patentka ...ale to jen výjmečně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Miras
Zcela jednoznačně, při krmení srdcem by teplota měla mít 30°C kvůli strávení masa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:51 THcko
Jasny supa díky moc borci :-) ...ještě jedna moje otázečka...jak jsem již zmínil jsou to moji první terče...koupil jsem si dva mlady kousky maj kolem 4-5 cm a prej 3 měsíce ;-) ....koupil jsem je od chovatele...v jeho nádržích všichni měli ty pruhy krásně vybarvene...pote co sem je dal do sveho aqa tak jednomu ihned zmizely ty černe proužky....ale druhy je má pořád...akorát když se nějak lekne bo tak tak se mu objeví...jo a mám pocit že se víc naparuje na toho druhého..muže to být tím...stresem to určo nebude ;-) ....jinak všechno v klidu ....žere normálně ...i výkali ok...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2010 18:50 Muž Miras [111] – Re: lachon
no vyšší teplota je potřeba také pro krmení srdcem ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: THcko
Není čeho se bát v dnešní době už toho chlóru ve vodě moc není X-) Bez problémů takhle vyměňuji i 50% a víc vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: THcko
Pokud ti z kohoutku neteče nějakej chlorovanej děs běs tak bych to "odstávání" taky vynechal, ale na tu teplotu bacha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:43 THcko
tak ok...se s tim fakt ne*erete smich ....jsou to moji první mrnousove tak na ně chci bejt hodnej :) ...mám je teprve dva tydny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: THcko
Odstávat ji nemusíš nechávat, napustíš upravíš a do akva :) za tu chvilku určitě nebude studená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2010 18:39 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: THcko
kámo já se stim nemazlim,v aq mám 27,5 stupně terčouni se normálně vytíraj nemaroděj a jsou v klidu.Jinak,když vyměňuju vodu,tak napustim prochu teplejší do kanystru,kterou pak leju do aq.Vodu z kohoutku mám taky 7,5 ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:37 THcko
Ale jestli jim to až tak nevadí ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:33 THcko
Má voda má špatné hodnoty ph...z kohoutku mi teče až 7,5 ...proto ji nechám odstát přičemž upravím tu hodnotu ph na optimum...ale za tu dobu je pak studená...Tak jestli ji mám předtím nějak ohřát nebo tak ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: THcko
+ - dva stupně není problém X-) Tak namíchej teplejší jak píše Miras ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:21 Muž Miras [111] – Re: THcko
když měním a asi skoro všichni tak, tak pouštím přímo z kohoutku navlaženou na stejnou teplotu, čili teplota kolísá minimálně skoro vůbec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 17:56 THcko – Terčovci - teplota při výměně vody
Dobrý den...Jak řešíte u terčovců výměnu vody.Pokaždé když vyměním 1/3 vody za odstátou tak mi teplota klesne z 29° na 25-26° ...Sice se to za pár hodin zase ustálí ale i tak...Není to pro ně moc velkej šok ?...Jak to řešíte ? Nemůže to ublížit mým miláčkům ? stydim ...Děkuji za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 10:32 Muž cervajz [0] - Cichlidy
Spíš si skupina vytváří hierarchii. Kdo bude šéf a kdo bude ten poslední ve frontě na žrádlo. Je to tak přirozené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 10:07 Pája – Re: Marta
Teď jsem koukal na ty terčovce a dva z nich celkem slušně ztmavli a perou se, vyjíždějí proti sobě tlamkama a provokují se navzájem vlněním těla, když jsou dál od sebe tak zesvětlají, myslíte že se jedná o dva samce kteří si hájí teritorium?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:59 Muž Marta [4] - Cichlidy
Podle mě je to také jen náladové nebo zvedni o malinko teplotu to dělám když se mi na nich něco nezdá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pája
Tak ta u té ceny bych neříkal že je slušná hmm Měl jsi zkusit inzeráty a nakoupit u chovatele, za prvé i poradí s chovem, s krmením a za druhé za třetinovou cenu a za třetí z akvaristiky je to loterie jestly koupíš zdravé terčovce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:46 Pája – Re: Dahak
No záleží na tom, kde bydlíš ty, řekl bych že pokud jsou v tvém nejbližším městě nějací dodavatelé terčovců tak tam ty ceny budou nižší, u nás na valachách to není běžně dostupná rybka a proto ta cena, ve valmezu jsem viděl něco podobného 250kč/ks. Já si myslím že pokud jsou akvaristiky dobře zásobovány takovými rybami tak ty cenu budou prošku nižší a nebude to dělat takový dojem exotické ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Pája
Koukám Pájo/Josefe že střílíš číslama jak tě napadne :).Jednu chvilku jich máš 12 pak 10 a taky měníš rozměry během chvilky z 3cm na 4 :).
V týhle velikosti je rychlejší dýchání normální tím spíš, když jsou dosyta nakrmený.
Jinak 150,- za 3-4cm red tyrkys mi přijde docela drahý i když na akvaristiku ani možná ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:33 Pája – Re: Bob66
4cm Red Tyrkys 150Kč/ks Frenštát p. Radh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pája
Můžu se zeptat na tu slušnou cenu v akvaristice a barevnou formu terčovců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:07 Pája – Re: Dahak
Odpoledne jsem jim vyměnil asi 2/3 vody a zdá se že dýchání se zpomalilo, krmím je vločkami tetra min, patentkami a krmivem tetra discus...poslední tři dny jsme je krmil celkem dost, asi kvůli tomu šla kvalita vody dolů, no uvidíme jak to bude vypadat v následujících dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:54 Muž Michal1987 [21]
Takéto ryby sa dajú v akvaristikách rezervovať, resp. kúpiť a potom si ich môže majiteľ kedykoľvek vyzdvihnúť a nemusí sa báť o to, že mu ich predajú. Je to ale všetko o prístupe, aspoň tu u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:49 Pája – Re: Romy
Jasně, chápu, nikdy jsem se o NO2 a NO3 nezajímal tak je to pro mě nová věc, příští měsíc půjdou do 300l akvária tak doufám že to ten měsíc v malém akváriu vyrží, mám jich 10 3cm v 55 litrech, jak říkám je to jen na měsíc, koupil jsem je protože jsem je už roky chtěl a nikde jsem na ně nenarazil a teď se objevili za slušnou cenu u nás v akvaristice takže proto...kdyby byli v akvaristice každý měsíc tak samozřejmě počkám s koupí ryb a hodím je rovnou do toho 300l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Pája
Ano,to máš pravdu,ale podle toho jsem si vybíral náročnost ryb.Nijak tě neodsuzuji,ale znát vlastnosti vody,její měření a úprava by měla být alfou a omegou každého akvaristy.Až tohle akvarista zvládne,ať se pustí do choulostivých ryb,ale mít takové ryby a pak se ptát co se jak měří,a jde přitom o základní testy...,to teda promiň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Pája
Zkus vyměnit třetinu vody.Pokud je to vodou dýchaní se zlepší a pokud ne můžou to být ty žábráci, ale nemusí.Zrychlené dýchaní způsobuje i stres.
Pokud krmíš i masem zvedni si teplotu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:34 Pája – Re: Romy
Každý nějak začínal a věřím že i ty jsi nevěděl všechno když ses na akvaristiku dal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Pája
Když už se dáš do terčovců,měl bys vědět co a jak se měří,jak to upravit,a ne se takto ptát.Internet používat umíš a najít si testy na cokoliv zabere pár minut,tyto otázky jsou zcela liché.Testy na NO2 a NO3 by měl mít každý akvarista.
A co se týče zrychleného dýchání,vyhledej si témata o žabrohlístech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:26 R Muž Silent [5949]
Kapkové testy od Rataje stojí kolem 70.- a jsou pro běžné měření dostatečné. Jsou samozřejmě testy od Sera, Tetra, JBL ale ty už mají cenu trojcifernou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:25 Muž CDB [4] – Re: Pája
Jsou kapkove testy, ja mam od rataje a cena kolem 60 až 70kč za jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:22 Pája – Měření NO2 a NO3
Mám takový dotaz, jak se měří NO2 a NO3? Je to zase nějaký kapkový test jako na PH a tvrdost nebo jak to funguje? Taky by mě zajímala cena takového testeru, mám totiž terčovce a nějak rychle dýchají, mám podezření že to má na svědomí to NO3 a NO2, vyměnil jsem jim vodu tak snad budou OK, výkaly mají dobré, pH 6,8, 6 dGh, 28°C a plavou po celém akváriu, nicméně někteří dýchají rychleji jiní normálně tak nevím no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Pája napsal: vím že ztmavnutí znamená že se chtějí třít,

Není ztmavnutí jako ztmavnutí...pokud ztmavne celé tělo,je něco v nepořádku,ať je to zdravotním,nebo psychickým stavem ryby.Stejně tak můžou vystoupit i pruhy.
Je-li ale ryba připravená na tření,pruhy můžou vystoupit také,ale ztmavnutí se omezí na zadní část těla a lemy ploutví.Záleží samozřejmě na varietě.
Podle fotografie mi to přijde jako normální náladové ztmavnutí,hlavně pokud se vrací k normálu.Je možné,že ta ryba je v podřízeném stavu,ale moc se jí to nelíbí,je nespokojená a ztmavne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [118] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=5851