Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:46 kotyza Re: acik
Mám 12 diamondů ve 412 litrech a u mě je taky dominantní samec ,který u žrádla prhání ostatní ,tak jsem to vyřešil ,tak ,že krmení dám před fitr a proud vody ho rozptýlý po celém akva a najedí se všichni ,v létě sem dominantního samce odlovil společně se samicí ,kterou měl rád a dvořil se jí do 200 litrovky na výtěr,nic nebylo.A mezi tím se našel ve skupině další samec ,který určoval zasedací pořádek u krmení .nedá se stím nic dělat ,je to u terčů normální jev ,mají takovou hierarchii.oddělíš jednoho najde se druhý.Mě sere to ,že největší samec má 12cm a ostatní kolem devíti .Kdyby aspon byli stejně velcí.Upozornoval mě na to chovatel od kterého jsem je kupoval ,že se tohle stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
a víš jak to bude pokračovat? Přijde další dominantní pár a pak další a ..... A tak velké akva nemám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:38 Muž acik [416] Re: grunda
klidně :)

grunda napsal: dej je ke mně a máš klid, jen už se ti asi nevrátí :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
dej je ke mně a máš klid, jen už se ti asi nevrátí :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:18 Muž acik [416]
zdravim,chtěl jsem se zeptat,mam v akva 13 terčovcu a mam tam 4 kousky marlboro yellow face,jsou o malinko větší jak ostatní a jeden par prohani všechny a i odhani od žrádla,něktěří se nedají,ale ostatní to vzdávají a ani nejdou žrádlo,jsou jen pořád schovaní a když nějaký vyjede,tak hned po něm jdou,tak si rikam,jestli z toho paru jednoho dat do jiného akva na nějakou dobu, jen je divny,že ostatní yellow face se schovávají taky s ostatníma...


díky moc za případné rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:22 Muž NIKO [527] Re: grunda
Dík za informaci,podívám se,co má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: NIKO
bral jsem od něj placky pár let zpátky, má je pěkné, vlastní odchovy, pěknou moderní odchovnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 20:57 Muž NIKO [527]
Má někdo zkušenosti s tímhle chovatelem-prodejcem - Lukáš Vlach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 20:05 finnnp Re: funtcz
Třeba to pomůže.Ono u Terčů je každý pár jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:19 Muž funtcz [22] Re: finnnp
Mam jen jediny par...byli nejakou dobu v odchovničce a dneska jsem je dal spet do vlkeho tak snad čas to spravi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 18:56 finnnp Re: funtcz
Tak přepárovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 17:53 Muž funtcz [22] Re: romant
ani ne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 17:01 R Muž romant [27987] Re: funtcz
Nedošlo k nějaký změně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 16:59 finnnp Re: funtcz
Tak se mu asi něco nezdá.Proto jikry likviduje.Je to,ale divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 16:51 Muž funtcz [22] Re: finnnp
ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 16:47 finnnp Re: funtcz
A dříve je nežral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 16:29 Muž funtcz [22] – tečovec
a u mně v posledni době samec sežere jikry a samičku odhani do koutu a nedava ji pokladat jikry...da se to nejak vyrešit?Před tim bylo v poho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 16:06 Roman Re: smidakkuba
Byla to poslední ryba co jsem kdy v hornbachu koupil, jinak těch diamondů tam měli víc.
A dík. :-)
Ono s terčama v obchodech je to těžký. Třeba ve sklorexu loni koncem roku vytáhli várku nádhernejch vymazlenejch naducanejch tyrkysů. Ty ryby úplně zářily, až mě štvalo, že mám přeplněná akvárka (zrovna 17 placků, dnes 12). Většinu dali do výstavní nádrže před pokladnu, kde je kvůli údržbě asi krmí minimálně. Z ryb jsou tuctovky, řekl bych možná že jsou menší, jak když je tam dali. Něco rozprodali a některé tam pořád mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 14:57 Muž acik [416] Re: Roman
máš to pěkný :)
Roman napsal: Dvoustovku obsadila blue line a ve 120 se nakonec usadil párek san merahů. Ve velkém ho kdysi jeden samec tak uzurpoval, že měl úplně bílé oči. Uzurpátor skončil v popelnici (nic moc ryba a prudil na všechny) a merážci se tváří spokojeně. Jen jikry vždycky sežerou, což je mě jedno, stejně bych mladé neměl kam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 14:56 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Roman
Ale je moc pěknej barevně a to oko je super. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 14:54 Roman Re: smidakkuba
Za 200,- v hornbachu. Byl malinkej sotva jak padesátikačka, ale hned mě zaujal, tak šel do pytlíku. :-) Kupoval jsem ho loni na podzim a byla to poslední ryba, kterou jsem tam bral. Šlo to tam pak od desíti k pěti, řádila jim tam krupice a když jsem tam byl onehdá, měli tam jen podražené ryby. Dodavetele asi mají kvalitního, bohužel v prodejně ty ryby zkur..., jedině trefit čerstvou dodávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 14:35 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Roman
Ten diamond je krásnej.Nádherně rudé oko.Odkud ho máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 14:25 Roman Re: acik
Fotka k příspěvku to bílé jsou vajíčka od šneků a dírky dělají mřenky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2013 14:19 Roman Re: acik
Fotka k příspěvku Dvoustovku obsadila blue line a ve 120 se nakonec usadil párek san merahů. Ve velkém ho kdysi jeden samec tak uzurpoval, že měl úplně bílé oči. Uzurpátor skončil v popelnici (nic moc ryba a prudil na všechny) a merážci se tváří spokojeně. Jen jikry vždycky sežerou, což je mě jedno, stejně bych mladé neměl kam dát.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 14:09 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Roman
smich Vidím, že začátky byli všude stejný. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 13:59 Muž acik [416] Re: Roman
tak šup šup založ prezentaci :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 13:54 Roman Re: acik
Fotka k příspěvku Nerozumím, ale snažím se. Loni na jaře jsem po shlédnutí společenského akva s terčovcama v brněnským hornbachu (brzo jim odešlo) přišel na myšlenku pořídit si akvárko a do něj placky. Objednal jsem stodvacítku a s ultratvrdou vodou v moravském krasu na to vlítnul. Samozřejmě všechno špatně. Vodu změkčila destilka a prvních šest placíčků se uvelebilo v tomto nanoakva. Krmení jen granulama, naštěstí je všichni žrali. Pustil jsem se do shánění všemožných informací o rybách , nemocech, krmení, osmóze, vodě ..... Vystěhoval jsem komoru a udělal z ní aquapark. Pořídil akva 450 a 200 litrů. Víc do svého 2+1 nenacpu. Akvárka prošla různými stupni vývoje, ubírání rostlin, změny ryb k terčům, totálním zárustem ruduchou, chvíli jsem hnojil a používal CO2, teď nehnojím, stejně rostliny jen zavazí :-). Jediné, co se mě nepodařilo, tak udržet divoké odchyty. Ty bych teď raději jak ty překřížené omalovánky. Třeba to časem přijde. U terčů jsem nechal jen uklízecí ryby - otíky, siamky, mřenky - ty prošmejdí všechno, pár pancéřníčků, krevetky a šnečstvo jo a hladinu udržují sekernatky. A pořád se učím. I když člověk přečte ledacos, stejně to pochopí, až se s tou či onou situací setká.
Lekníny se terčům líbí, napřed se hádali o kořeny, teď se žduchají o slunečníky. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 11:57 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Roman
To je hned. Já když jsem tam toho svýho krasavca viděl tak jsem ho tam nemohl nechat zplundrovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 11:52 Muž acik [416] Re: Roman
Romane založ prezentaci,ryby máš krásný a z tvých předchozích příspěvku jde vidět,že terčovcům rozumíš,takvý lidi fórum potřebuje :)

Roman napsal: Taky mám žluťáka z brněnského hornbachu, koupil jsem ho loni začátkem léta, ale chytnul mě trochu lišku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 11:44 Roman Re: doktorDa
Fotka k příspěvku Taky mám žluťáka z brněnského hornbachu, koupil jsem ho loni začátkem léta, ale chytnul mě trochu lišku. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:58 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: doktorDa
Hlavně jak skočím do většího tak chci zanechat jen toto osvětlení. Doma nadávaj, že ryby nejdou vidět, ale mě se víc líbí tmaa čajová voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:53 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: finnnp
Na té fotce jsou dány ještě reflektory . Je tam 4x38W, ale speciálky. Hlavně Juwel Warm lite + voda jak čaj díky výluhu listu mandlovníku. Na vlastní oči je to hnědá břečka a foceno je to bez blesku. Nevím proč to tak vyniká. Původně jsem chtěl byýt kobercář tak to byli Flora glo a spol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:46 finnnp Re: doktorDa
Tomu na té mé fotce jsou 3 měsíce.......Na Terče tam asi máš dost silné osvětlení a dost světlé dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:38 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: finnnp
Fotka k příspěvku Tak to máš pravdu. Ale asi to není samice co vodí. Fotečka pro porovnání.Zbytek jsou mlaďoši. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:33 finnnp Re: doktorDa
Fotka k příspěvku Třeba uděláš T4 dříve než japončíci.Tak a tady ta fotka.To je piraňa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:27 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: finnnp
Já zas tak velkej znalec nejsem. Ale proti mým šipkám. Plus u některejch mám tu novou formu Terčovec zakrslý smich je máš pořád parádní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:24 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: rriki
Teď jsem ve fázi plánování větší nádrže ohledně osádky, ale třeba zkušenost, že nejen mi před akva tancují dvě ratolesti a terči jsou spíš zvídaví, ale dosptal jsem prochidolus taneuris a jsem z něho nešťastnej. Krásná tetra, ale to si dovoluje tak jsem myslel, že je nejvíc je proháněly parmičky siamský. Jsem vyveden z omylu. Rád je cucá a to mi i dělali eLka jehlicovitý.(Stále bylo v akva tak 6 kousků terčů, což si myslím, že by mohlo být hejno. I když těžko říct.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:22 finnnp Re: doktorDa
Oni to nejsou zase tak hezké kusy.Dá se říci,že je to silný podprůměr.A jejich potomstvo je šílené.Zkusím to vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:20 Žena vendy [27] - CichlidyRe: doktorDa
A jak jsi si sám způsobil spoustu problémů? myslíš tím špatné krmení? Bylo by fajn něco vypsat a napsat jak se tomu vyhnout ano Zajímaly by mě hlavně začátky na co bych si popř. měla dávat pozor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:18 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: doktorDa
A nehledě na to, že vodil malý. Bohužel nebyl čas a byl jsem z toho tak vyvalenej, že jsem to nechal přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: doktorDa
O to je to složitější.Terčovci a okrasná nádrž.Nadruhou stranu terčovec jak má možnost úkrytu,nebo jich je málo tak to jsou divocí plašani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:17 Muž acik [416] Re: grunda
souhlas!!!
grunda napsal: on je dost rozdíl 360 litrů bez dna, kytek, dekorace a 260 litrů - dno, kytky atd. nehledě na to, že holé akva se podstatně líp udržuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2013 22:16 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rriki
on je dost rozdíl 360 litrů bez dna, kytek, dekorace a 260 litrů - dno, kytky atd. nehledě na to, že holé akva se podstatně líp udržuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:16 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: finnnp
Kupodivu ať v hornbachu vypadali všichni hrozně a on jedinej nejlíp tak taky s ním byli nejměnší starosti. Co si pamatuji tak u něho jsem zatím nemusel ani šáhnout na léčivo. palec Ale zas zpustu problémů a nemocí jsem si taky zavinil sám. V každým případě, když vidím tvý kusy tak se stydím. Red melona jsem zarazil a má dva roky a asi 8cm. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:15 Muž acik [416] Re: vendy
Bob66 má super článek,je to taky frajer rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu ale to je už mimo téma. OT please :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:14 finnnp Re: vendy
Pro Terčovce není 32 stupňů žádná teplota.Když myslím vysokou tak klidně vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:11 finnnp Re: doktorDa
Já také koupil Terčovce jednou ve Zveráči,ale z lítosti.Trvalo mě asi tři měsíce nežli jsem je dal dohromady.Byly to tři kousky a nakonec z toho byl pár.Nakonec vsichni umřeli stářím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:09 Žena vendy [27] - CichlidyRe: finnnp
Dost vysoké teploty jsou tak 32? to musí být ryby které to snesou i na tu chvilku /týden?/ u mě by byl asi s některými problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:06 finnnp Re: rriki
Já používám leta Ancíky.Ty to tak nevyčistí,ale jde to alespoň odsát.Jak se to přilepí ke dnu.Tak nastupuje hrubá síla a houbička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:01 Muž doktorDa [5] - Amerika
to rriki a finnnp: Jenže vy je máte k odchovu a Lucianetta je chtěla do společenskýho. Za to co teď napíšu tak mě asi ukamenujete, ale Skíny mám od dovozce, yellow z hornbachu protože jsem ho nikde v Brně nemohl sehnat a byl pro mně nádhernej a red s tyrjysem a pigeonem jsou ze sklorexu. Teď už bych to řešil jinak a zvlášť, když jsem objevil hezčí formy. Zvlášť přírodní. Ale co už, už je mám tak si je nechám. :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=1251