Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 01:00 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
Lidicky,jeste bych se potreboval pozeptat..rostliny co mam v prezentaci mam zaroven i v akva.Ted tam je 26 stupnu,kdyz zvednu teplotu na 28 pro terciky nezajdou mi diky vyssi teplote rostlinky????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:20 Muž Tomiino [43] Re: MGK
Dekuji :-) v pondeli si pro ne jedu tak pak napisu vysledky az se drobet aklimatizuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:18 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Tomiino
Však uvidíš, jestli budou s něčím, nebo s nějakýma rybama problémy, tak bys to kdyžtak potom začal řešit, ale dokud tam nejsou terči tak můžeme jen spekulovat, jestli budeš mít nějaké problémy a nebo jestli se jim obloukem vyhneš. Já ti teda přeju aby jses jim vyhnul :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:15 Muž Tomiino [43] Re: MGK
ano taky si rikam. Nez terci vyrostou nejak se to v akva urcite vytridi.Skalary veliky nejsou tak by je mohli prijmout :-) mam tam sice dve zavojnaty cerny uz dospely ale tercici jsou prece jen o ne cem jinem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:10 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Tomiino
Jo, tak to jo. Já nevěděl co tam budeš nechávat za ryby, ale jak to tak slyším, tak si myslím že těch 6 bude asi lepší, už by tam toho bylo moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:08 Muž Tomiino [43]
Moje statne cislo je 6 :-) tak to vypada asi na tento pocet..plavou mi tam jeste 4 skalarky ty maji taky kolem 4 cm tak uvidim jak se spolu snesou..prece jen mi je lito splachnou skalarky do zachodu,jinam uz je neudam :-)tak hlavne aby je skalarky k sobe pustily prece jen ve vice kusech nez ve 4 se lepe tahne :-),jeste tam plave nejaka neonka,pancernicek,ancik tak abych to nemel prerybneny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:51 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Tomiino
Možná těch 7, bude i lepší. Přece jen z vlastní zkušenosti ti můžu říct že když jich je více tak se rychleji aklimatizují a nejsou tak dlouho pod stresem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:50 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Tomiino
Myslím si že ze začátku, pokud je budeš kupovat v těch 4cm jak jsi psal, by mělo být jedno jestli jich máš 6 nebo 7. Důležité to bude spíš jak už budou mít kolem těch 9 cm. Pak sám poznáš jestli to v takovém počtu ryb funguje a nebo ne. A stejně, kdo ví jak to u chovatele nakonec dopadne, já jsem si jel pro čtyři ryby a nakonec mě ukecal na šest. A kámoš z Brna chtěl 6 ryb a nakonec si jich koupil 9, ovšem postupem času musel některé dát pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:42 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: MGK
Je to hodně i o údržbě,agresivitě samotných ryb a počtu jiných ryb pokud je filtr slabší a mnoho jiných ryb tak by akva mohlo zkolabovat ale jestli je filtr dobrý dostačující a k tomu jen terči s pár panceřníkama tak není problém jich mít 7ks v 10cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:42 Muž Tomiino [43]
tak a ted se chlape rozhodni :-)nevim jestli se rozhodnout pro vetsi pocet..zustava mi v akva i nejaka mensi skalarka :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:40 Muž MGK [2] - CichlidyRe: smidakkuba
Jo, je to rozdíl, každopádně ty 4 ryby bych bral jako takový "průměr". Záleží jak budou ty ryby velké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:32 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Já bych jich dal 7ks z vlastní zkušenoti mohu říct že lichý počet mi vždy nějak líp prosperoval...
Ono dospělých terčů 4ks je hodně relativní jsou případy kdy je člověk nevytáhne ani na 9cm a jsou případy kdy je vytáhne na 18cm a to je sakra rozdíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:59 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Tomiino
Určitě nejsem zkušený chvovatel terčů, to fakt né... Myslím že těch 6 terčů by mělo být v poho, já jsem si taky na začátku koupil 6 a pak mi 2 padli tak jsem si dokoupil další 4, ale jiné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:49 Muž Tomiino [43] Re: MGK
Dam na radu zkusenejsich,takze 6 kusanu by bylo tak akorat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:37 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Tomiino
Jo. Já bych bral mladých tak 8... to záleží na tobě. Pokud mají jen 4 cm tak by to bylo v poho, dospělé bych pak nechal ale jen 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:35 Muž Tomiino [43] Re: MGK
ahoj,tak zatim maji 4 cm...ja prave nevim,zase kdybych jich vzal vic je pak lepsi sance ze se vytvori pary ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:17 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Tomiino
Záleží jak velcí by ti terči měli být, ovšem dospělé bych tam nechal jen 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:12 Muž Tomiino [43] – tercici
Ahojky lidi,potreboval bych dorobet poradit predelavam akva a chtel bych si tam poridit terciky...kolik kousku je tak vhodnych do 200 l akva?poradi nekdo? 4?6?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 12:25 JuraS
tak jsem si dneska povzpomínal a uvědomil si, že moje poslední várka prcků nikdy neochutnala žádné mikro artemie..živé vůbec a a ni ty odskořápkované..od rodičů jsem je rovnou začal krmit mikrokremním pro plůdek pstruhů a jak jim šmakovala a hnedle potom dostali nirmální vločkové kremení pro velké a velké granulky pro ty odrostlejší (mám v akvárku kvůli nedostatku prostoru mix 4 vrhů) ..co si uždibnou to sežerou..a jak rostou....jistě..kdybych je měl na prodej a měl bych li prostor a velký akvárka tak jim zařídám de fakto furt přísun potravy po malých dávkách ale po celý den furt..jako praseti ve výkrmu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 15:26 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kroner
Zkus se zeptat boba v kolika mikrosimens je on odchoval budeš se dost divit...
J8 odstavuji okolo 18-25dne to je na rodičích jakmile se před mladými začnou schovávat do rožku akva a budou se snažit držet se od nich co nejdál tak je ten nejvyšší čas je odlovit....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 14:38 kroner – Scolo
Myslím, že je to tou tvrdostí vody. 1O st. je asi 3OO mikrosimens. Nebude to ta dobrá vývojová voda. Mě teče z kohoutku 137 mikrosimens, což je asi 4,5 a s vykulením nemám problém. Koupil jsem kvůli tomu i demikolonu, ale jde mi to i bez ní, tak ji zatím nepoužívám. Měl by jsi srazit tu vodivost. Zkrátka ubrat soli ve vodě.

Jinak by mne zajímalo v kolikátém dni odstavujete mladé od rodičů. Miro psal, že ideál je v 16 dni, ale když jsem shlédl některé akva, tak tam jsou páry snad i s dvoucentimetrovými mladými a nemyslím si, že v 16 dnu dokáží vyrůst na 2 cm, co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 15:33 JuraS Re: Scolo
přidej na odchov 2 stupně teploty, tvrdost podle jaký stupnice ? ph dobrý ale čím ho dosahuješ ? i když..já v třecím mám teplotu +- 28,5C, ph ani tvrdost neměřím..vody pražská kohoutková a pár vymáčených granulí rašeliny a shoustaj jak po viagře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 14:23 Muž Scolo [6] Re: JuraS
Teplota 28°C, Ph 6.4, celk. tvrdost 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 10:57 JuraS Re: Scolo
to ani nevíš jakou teplotu má voda v akvárku a aspoň orientačně pH a tvrdost vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 08:49 Muž Scolo [6] Re: Romy
Dík za rady, jen sem se tak ptal. Parametry vody a další věci bych řešil pak až třeba, kdybych je šoupnul samostatně, o čemž přemýšlím, protože se třou po tejdnu jak blbý. A je to třeba škoda. Na druhou stranu mám radost, jsou to moje první placky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 23:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Jak už psali kluci,podle stavby těla,velikosti a tvaru oploutvení,se jednoznačně nedá určit pohlaví.Ani sociálním chováním,dominantní samice se chová jako samec.Nejjistější je to podle urogenitálních papil,kdy samec jí má do špičky,samice je mnohem širší.U vložené fotografie,je samice vlevo.
Na video jsem se podíval,a myslím,že máš opravdu pár,papily jsou sice vidět špatně,ale myslím,že jsou rozdílné.Nejspíš bych hledal chybu v samci.
S vodou si samozřejmě pohrát můžeš,napiš,jaké máš parametry,jde o dH,gH,pH a vodivost,pak se dá vymýšlet dál...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 16:27 RAP
Tak se podívejte na video rybicky.net/nadrze/11536 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 15:04 Muž smidakkuba [111] - CichlidyTvar těla
Přesně tak podle tvaru těla těžko něco určíš max tak podle mohutnosti ale spíš je to poznat dle chování ale tak jako tak to je hádání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 14:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Scolo napsal: Vlastně je fakt, že jestli je to pár nevím. Předpokládám to podle tvaru těla.


Podle tvaru těla je to stejné hádání jako z křišťálové koule :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 13:57 Muž Scolo [6] Re: Romy
Vlastně je fakt, že jestli je to pár nevím. Předpokládám to podle tvaru těla. Tření mám na videu v profilu, podle toho že tam jsou 4 kousky sem si myslel, že by se pár mohl vybrat. Vidím vždy, že jeden terč jikry naklade a druhý tu šňůru jakoby přelízne špičkou ze zadku :). Ale s jistotou to nevím. S tím že nevyvedou ve společenském počítám, jen mi jen zarazil vždy stejný průběh konce jiker.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 08:47 JuraS Re: Scolo
Společenské akva ti, pokud to není fakt velký akva stejně neumožní odchovat prcky..vždycky tam bude nějaký predátor co doslova vyluxuje stovku prcků na jedno srknutí..mě se to děje pravidelně už půl roku..nicméně pokud chceš mít trochu radosti z úspěchu přidal bych trochu rašeliny do vody..granulky od sery používám já..mají antibakteriální účinky a když jsem je vynechal v třecím (schválně) tak se jednak nechtělo páru do třetí a jednak když už, tak jikry 2x sežrali..přidal jsem rašelinu a třou se jak po viagře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 23:40 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Scolo
Podle čeho poznáš,že jsou jikry oplodněné? I ve špatné vodě se jikry nějaký čas vyvíjí,ale odejdou do dvou dnů,je to věc osmotického tlaku,ale při vývoji jsou vidět v jikrách černé tečky. Pokud nezaplísní,ale do tří dnů zbělají,tak to může mít několik důvodů.

1)Třou se dvě samice.
2)Samec je velmi mladý,nemocný,geneticky vadný,ale časem se to může spravit.
3)Samec je úplně neplodný,neoplodní jikry.

Každopádně jikry nejsou oplodněné.Seš si jistý,že máš pár samec x samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 22:31 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Scolo
To je široká skupina teplota na odchov doporučuji 30° né níž pak se to pomalu vyvíjí...A kyselost a tvrdost každá varieta chce něco trochu jiného...Obecně bys mohl zkusit 4-8° tvrdost a 6PH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 22:28 Muž Scolo [6] Re: smidakkuba
Teplota, kyselost, tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 22:00 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Scolo
Může to být špatná vývojová voda a jikry se v určitém stádiu přestanou vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 21:58 Muž Scolo [6] – Jikry
Mám dotaz, teď se mi cca. po týdnu pravidelně vytírá pár. Mám je sice ve společném akva, ale starají se parádně. Odhání cokoliv a pořád okolo jiker honí vodu. Pokáždé se stane, že po třech dnech začnou jikry jakoby bělat a snad tvrdnout až pak se rozpadnou a zmizí v útrobách rodičů nebo ostatních členů akva. Oplodněná si myslím budou. Zdá se mi divné, že by se nepovedla ani jedna. Názory? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 22:48 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
Uvažuji totiž že své budoucí ryby do chovu bych krmil srdcem tak 2x-3x do týdne a zbytek asi artemie,dafnie,koretry,černá komáří larva,patentky,krill a čevený plankton...Ze suchých potom tetra ,sera discus,tetra min,Sak green,Sak energy,Rataj discus a to by jim mohlo pevně doufám stačit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 21:49 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Neměl jsem a nemám ani doteď žádné problémy s patentkami :) Ale pár problémů bylo při krmení srdcem když jsem se snažil aby terči vyrostli na maximum stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 21:43 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
Ještě se zeptám nemáš strach krmit patentkami??Já jsem jimi krmil bez problému ale od té doby co děda léčil s velkými potížemi vnitřní parazity tak s toho mám panickou hrůzu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 21:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Taky jsem si dřív myslel že to bez h.srdce nejde, zvlášť když mě to radil každý chovatel u kterého jsem byl a že jsem jich sjezdil :) Časem jsem zjistil že se bez něj bez problémů obejdu a rybám to jen prospělo, h.srdce se používá a je doporučené jen ze dvou důvodů : je to levný zdroj krmení a hlavně, ryby po něm daleko rychleji rostou a tím pádem dorostou do prodejní velikosti dříve a chovateli se snižují náklady, nic jiného v tom není třeba hledat není to žádná speciální výživa bez které by se neobešly X-) Poslední půl rok co jsem měl terčovce tak jsem krmil jen suchým + mražené koretry, patentky a artémie, v teplotě 27°C a ryby jen prospívaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
Rika se to, ze pri krmeni srdcem je potreba minimalne 28°C, ale ona ta hranice nebude nic ostreho. Ovsem jaky je rozdil mezi 27 a 28°C? Zadny, pac pri toleranci jednoho stupne plus minus muze teplomer ukazovat 28°C pri 27°C, a jiny kus pri 29°C...

Nicmene to srdce je v te mrazene smesi, takze krmim i srdcem. Nejaky cas jsem krmil jen granulemi, ale to uz skoncilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:46 JuraS Re: RAP
jenže pokud se krmí srdcem a je vyšší teplota pak musí být nadupaná filtrace, šneci nebo krevetky a nebo čisté dno a hlídat zda to všechno sežerou..páč jinak se to srdce začne rozkládat a to je dobrý na výměnu vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:22 RAP
Já myslel, že pro chov stačí 27°C, tedy pokud nekrmíš srdcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 14:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Deathbull
Ja uz si pro ne byl, mam od JuraS 4ks. Je fakt, ze neco takoveho jsem s Tercovci jeste nezazil, zadne schovavani, velice rychle se zacali cpat, a prakticky cimkoli. Mozna ale melo zasadni vliv (mimo jejich odolnosti) i to, ze sli z akvaria do akvaria behem max. pul hodiny, bez cehokoli dalsiho, tedy s minimalizaci stresu. U Jirky jsem primo fotku odrostlejsich prcku nenasel, takze jedna s prcem od Jirky, omlouvam se ze mazla, je u mne:

rybicky.net/fotogalerie.php…

Nejsem zastancem az tak spartanskeho od/chovu, takze ted ziji v trvale 28°C, cpu je mrazenou smesi, vitaminy i do vody, Astaxanthinem v Dafniich, davam jim i ruzne granule, obcas patentku... no proc si je nehyckat, kdyz je radost jim dat cokoli, jak to berou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 12:41 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Tak to máš u nich brutální podmínky ale pokud to jde...Já bych si to teda nelajznul...Ale je fakt že mí prcci jsou trošec rozmazlenci ale to jsou skoro všichni...Denní výměna vody,krmení 6denně a teplota nejde pod 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 09:45 JuraS
jo a doplním, že mi prckové vyrůstají ve vodě bez topení, tzn. ve vodě ohřáté jen topením a teplotou místností..a jsou kousek od balkonových dveří..občas jim klesne teplota v akvárko pod 25 ale normál mají tak 26,5 c a taky rostou a nejsou nemocný, nenarostli jim nohy ani rohy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 19:32 Muž Johns [30] - Cichlidy
Chci se zeptat jestly používáte při přelovování mladých do nové nádrže nějakou tu vodičku od Sery má to udajně upravit vodu aby byla bez plísní a červů - tak jestly je na to spoleh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 14:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: JuraS
A přesně takové, nerozmazlené mladé kusy si jednou od Vás vezmu..taky si říkám že toho laborování kolem je u většiny lidí až příliš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 14:27 JuraS
prckům dávám odskořápkovanou artemii z piksly asi týden 1x denně co se vrátím z práce a pak už jen 14 dní, 3 týdny mikrogranulky pro výrm pstruhů..rostou jako z vody a nic jim to nevadí..nějak je tím rozežírám že ďobali i do vloček tetraminu a vloček artemií co jsem dával starejm..tak jsem zkusil i rozmrazit kostku mražených artemií a ty posekat nožem a taky baštili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 00:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy
V době,kdy jsem odchovával,jsem také používal Easy fish,bez nejmenšího problému.Čemu však už nevěřím,je Sera artemia mix,je to násada do půllitru vody,je to včetně soli,a líhnivost(po opakovaném použití),odhadem 20% stěží.
Bohužel Easy fish občas došla,a tímto jsem si pěkně naběhl...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=3251