Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:19 venous – Re: davidus
Na dně mám klasický bílý křemičitý písek. Ale ten tam je od založení akva, pro vodu i ryby naprosto neškodnej. Ono já ani vlastně nemám žádný problémy s vodou, jen to pH. Jinak voda měkká, NO2 na nule, kvalitně zarostlá společenská nádrž. s rybami žádný problémy nemám a to myslím dlouhodobě nemám...Odkaluju pravidelně, vodu míchám z kohoutkovou a osmozou...

Prostě mě nenapadá nic jinýho než kombinace vyššího pH a stresu z přepravy, přelovení, nového prostředí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:50 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: venous
Já bych ho asi dal do společenskýho akva k ostatním protože si myslím že pro tu rybu bude větší problém stres s kýblu.Ty hodnoty zas nejsou tak rozdílné. Kdybych byl na tvém místě domluvil bych se s prodejcem a vrátil bych o na dobu než upravíš vodu. Nemyslím si že ph změněné o stupeň by dělolo ten problém. Nebo bych vyměnil 1/3vody v akva. Zapnul pořádně vzduchování, změřil všechny hodnoty(porovnal všechny hodnoty s prodejcem).Trochu stáhnul ph a pustil ho tam. Z toho co píšeš nemyslím že problém je v pH, tipl bych že rybě vadí něco jiného. Jaké dno máš v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:32 venous – Re: rriki
Já ho pouze vrátil do belíku, ve kterém sem ho přivezl a zkoušel neúspěšně aklimatizovat. Přeci jen ta voda v něm byla furt mnohem pro něho přijatelnější, než v akva...

Já už zažil, jaký to je, když je ten skoko s pH vyšší, ryby zblednout, přišlo mi občas, jak kdyby se na nich udělal takový lehce světlý potah,jsou pasicní a hned se někam schovají a skoro neplavou, ale nikdy ne tohle...Tohohle terče jsem tam opatrně přelovil a najednou šel ke dnu. On prostě ani nezkoušel plavat, on ani nebyl schopný držet rovnováhu, vyblednul tak strašně, že sem tohle ještě neviděl. Ale taky mě to přijde až divný, ten skok v pH tam byl a značnej, to je jasný, ale ostatní hodnoty jako tvrdost, NO2, NO3, vše na nízkých dalo by se říci optimálních hodnotách pro terče...

Ale rozhodně byla chyba jen u mě, to je jasný. Jedná se o krásnou, cca rok a půl starou rybu od chovatele, ze společnýho akva všech jeho chovných ryb, nechal mě dokonce si vybrat, takže prostě nechtěl jen udat starýho nemocnýho kouska. Prostě asi stres z přepravy, ted ta voda a do toho moje chyby no...

Ale zatím žije, jen pořád jakoby "sedí" na dně opřený o sklo...Je to bojovník...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 09:07 Muž davidus [41] - Cichlidy – Výkaly
Zorijentuje mne někdo v otázce výkalů terčáků. Nevím jestli BÍLÉ a PRŮHLEDNÉ výkaly jsou to samé. Je někde fotka jak vypadá bílý výkal ryby napadené vnitřními parazity???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 04:07 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: venous
Prosím tě ,co tě napadlo dát ho do kýble a stresovat ještě víc?Pochopím pokud koupíš třeba pár kde je 100 miro pH 5
a doma máš 350 mikro a čerstvou vodu cca ph 8 to jsem zažil když jsem prodával týpkovi a nezměřil jsem vody.Stačilo poto u něj vodu zkápnout a bylo ok.Ale voda ph 6,2 a u tebe 7,5 to je nic ,to větší rozdíl mám při výměně vody.V klidu ho přelov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 02:02 venous – Re: venous
a dodatečně NO3 mezi 20-30...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 01:44 venous – Re: rriki
P.S: hodnoty vody aktuálně...cca 7,6pH; dKH = 2; dGH= 6,5; NO2 na nule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 01:34 venous – Re: rriki
Tam je průšvih, že původní pH přesně nevím, jen hádám. Měřil sem až po přilití části vody z mého akva, a to byla hodnota někde kolem 6,4-6,6. Takže jeho původní vodu tipuju něco kolem 6-6,2...Momentálně je voda v belíku lehce přes 7 a měl by přijít do akva s pH kolem 7,5. Jestli už ted je špatnej, další skok, poměrně výrazný ho ještě dodělá...Ale je pravda že v belíku to do rána dopadne stejně...

Rriki, asi dám na tebe a zkusím ho ještě po jednom dolití vody vpustit do hlavního. Budto si ten šok přebere a popere se s tím (zažil jsem to při svých začátcích u skalár, ale úhyn nikdy nepřišel) a nebo bohužel a můžu nadávat jen sobě a litovat krásně narostlého a vybarveného tyrkysáka...

Říká se, že i špatná zkušenost je zkušenost, ale radši bych ji nezažil :-(...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 01:10 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: venous
Nezmatkuj v kýbli je uplně normální ,že lehne na bok a s pH taky v klidu jo 7,5 není žadná sláva ,ale taky tragédie.V jakým pH byly.Kolikrát jsem musel udělat zásah a vzít z vytíračky a hodit do normální vody a rozdíl v pH je kolikrát i dva stupně.Jo trochu záleží na tvrdosti mám 7st celkový pokud máš hodně tvrdou tak tak rozdíl pH může být horší,ale ne tragedie.V tom kýbli je tak zabiješ.Šup s nimi do akva.Jo a v tom kýbli si zaděláš akorád na žábrohlísty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 00:35 venous – Re: Romy
Bohužel, vypadá fakt špatně :-(. Už v tom belíku jen leží na boku...

Prostě sem to podcenil, a asi přesně jak říkáš, přilil najednou moc vody do belíku a už to stačilo k tomu, aby se dostal do šoku. Prostě mi v tu chvíli nedošlo, že tam může být až takový skok v hodnotách (mém případě pH) a adaptaci sem uspěchal. Navíc mi mohlo být jasný, že u dospělého jedince, zvyklého strašně dlouhou dobu na něco jiného, musím být ještě opatrnější. Prostě chyba jak od začátečníka...

A nezměřit si vlastní vodu už skoro 3 měsíce a spoléhat jen na to, že my ryby sami ukážou, když bude něco špatně, byla chyba, kterou už neudělám...

Bohužel, chovatel říkal, že společenské akva má z klasické kohoutkové vody, jenže voda u nich je o hooodně jiná než u nás, což vím až ted...

Ted už se asi můžu jen modlit...
Každopádně díky moc za rychlý postřehy a rady...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 00:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: venous
Zatím bych vodu nepřiléval,jen se to zhorší,evidentně mu to bude trvat hodně dlouho.Doufej,že se vzpamatuje.Jestli je už v šoku,může se stát cokoliv.Velkou výměnu vody v hlavním akvišku bych také nedoporučoval.Zřejmě jsi udělal velký skok už při prvním zvykání.Jak jsem psal výše,zatím bych nic nedělal a čekal,snad se s tím srovná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 00:08 venous – Re: Romy
Romy, takto to dělám už cca od 5 hodin...Jenže jsem zatím asi půl na půl a fakt mu ta voda vadí. Ztratil barvu, je vidět, jak pouští ten kožní sekret,k tomu jakoby začal být flekatej a naklání se. V belíku už i vzduchuju, topítko tam má na 30°C.

S terčema nezačínám, proto mě štve, že udělám takovouhle chybu. Měl sem si pořádně proměřit hodnoty a tu vodu do tohohle stavu vůbec nedostat. Ono ani pro původní terče není žádnej šlágr pH přes 7,5 :-(. Ale asi si zvyknuli, nebylo nic poznat (žádná ztráta vybarvení nebo naopak ztmavnutí, potravu přijímají pořád stejně a velmi aktivně, třou se skoro každý týden). A tenhle novej přírustek se bohužel zatím nezvládá adaptovat...A na to, abych skokově vyměnil velkou část vody v hlavním akva ani nemyslím, neohrozím přeci zbytek osazenstva...No nic, jdu opravdu po troškách zkusit dále přilévat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 23:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: venous
Terči se musí nechat zvykat na vodu docela dlouho.Čím větší je rozdíl pH,tím déle se nechají zvykat.Může to trvat i několik hodin.
Nevím,jak rybu zvykáš,ale já novou rybu vyleju do kyblíku,a velmi pomalu přidávám vodu,do které půjde.Pak nechám odpočinout,a za půl hodiny udělám to samé.Postupně odlévám vodu z kyblíku a doplňuji z nádrže,až nakonec je v kyblíku jen voda z nádrže.
Pokud jsi toto podcenil,můžeš vlivem pH šoku o rybu přijít.Ono také,čím starší ryba je,tím hůře si zvyká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 23:51 venous – Prosím o rychlou pomoc!!!!
Dobrý den,
Prosím všechny akvaristy o rychlou radu.

Přivezl jsem si cca rok a půl starého terčovce a bohužel až doma zjistil, že voda v mém akva má ohromně vysoké pH (nevím, čím to, ostatní hodnoty vody naprosto v normě, nejspíš jsem jen v poslední době špatně míchal vodu z osmozy s kohoutkovou. Moje ryby si asi přirozeně postupně zvyknuli, ale dnes přivezený terčovec nikoliv...)

I přes postupné míchání vody s jeho původní mu to očividně nedělá vůbec, ale vůbec dobře, a musel sem s tím přestat...

Jenže co ted?? Druhé akva nemám napuštěné. Filtr mám naštěstí v provozu v hlavním akva, takže ho mohu použít. Ale co s vodou?? Pokud budu mět namíchat vodu na přijatelné pH, budu to muset udělat alespon v poměru 3:1 (osmoza:akvárium) a to už mi přijde, jako kdybych ho hodil do naprosto nové, tudíž jasně nevhodné vody (i když z osmozy)...

Do velkého akva ho ale dát nemůžu, skok z 6,4 na téměř 7,8pH by nepřežil, stačilo už namíchat půl napůl a začíná se kácet na bok...

Sakramensky jsem to podcenil :-(. Je nějaká šance terče zachránit??

Prosím o jakékoliv poznatky, názory, cokoliv by mohlo terčounovi pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:07 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Dahak
No tak uvidím budu měnit vodu a nechám je tak...Ted se chystaj na tření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Ale vzdyt spousta z nas vubec netusila... ja taky na Tercovci videl tecky, taky jsem se vyplasil, pak to samo zmizelo... a vek na treni nemel ani nahodou. Buhvi co to je, tecky na paprscich ocasni ploutve, nekdy se samy objevi, nic to nedela, jen to pak zase zmizi.

Takze neboj, to ze nekteri z nas jen ctou a ani nepipnou, maximalne si delaji legraci, vubec neznamena, ze by vedeli presne o co jde - a taky uz jim nelepilo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Neomlouvej se nemáš za co jen prostě uber a víc pozoruj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:01 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Třecí vyrážku ne ale zrudnu jak malina....Možná něco podobnýho u těch rybb...Prominte všichni ale fakt nechci nic podcenit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 16:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Jo, to takhle na obede v restauraci s nejakou hezkou slecnou dostanes treci vyrazku a on Te cisnik rychle vyleci politim horkou polivkou do rozkroku.

No jestli to s nekterym lecenim neni dost podobne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 16:51 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Dahak
Ne to necpu ale ona to málechce už asi možná pár týdnl 2 možná 3 a já to neřešil ale lehce se to rozšířilo a popravdě nejvíc se to rozšířilo právě ted před výtěrem a tak možná fakt ta třecí vyrážka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 16:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy
To je to,co jsem už psal,že ty ryby moc pozoruješ... ;-)
Yirko,tohle vytesat do kamene... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 16:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Yirka
Pod to se podepisuju.Rozumím tomu Kubo že se snažíš pro ryby dělat všechno co se dá aby byly spokojený, ale všeho moc škodí.Taky do sebe kvůli každýmu kejchnutí necpeš antibiotika že ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   17.02.2011 16:28 Muž Yirka [9123] – Re: smidakkuba
Já bych řekl, že stálou chemizací vody a jinými změnami se ryby stresují. Léčit je třeba cíleně proti co nejjasnější diagnóze. Já bych ten stav (u sebe ho taky pamatuji) kdy za každou změnou vidíš nemoc nazval rybí hypochondrií. Ne každá tečka je krupička ne každé vlákno je zhoubná plíseň. Je spousta věcí se kterými se rybí organizmus a jeho přirozená imunita musí vypořádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: metal
No to jsem ale nejde mi do hlavy co to muze byt jestli fakt nějaká vyrážka nevím...Krupičce nic nenasvědčuje....
1)Samice se vůbec neotírá o předměty.
2)Měl jsem v akva 34° sůl a k tomu denní výměna 1/2 vody to by se aspon zastavilo ale na ní se to rozšiřuje nebo lépe řečeno přesouvá na některých místech ubývá a na některých přibývá...
3)Žere v pohodě je aktivní a počítám že se dnes vytře tak uvidím jak se to vyvrbí...
4)Na samci to vůbec není kdyby to byla krupička tak by to podle mě měl mít aji samec třeba jen minimálně ale měl by mít a na něm není ani známka....
Skusím acriflavin na plísně a uvidím co se stane....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:25 Muž metal [96] - Cichlidy – re.smidakkuba
tak to bud rad ze to neni krupicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:21 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: smidakkuba
No tak jsem se díval na tu samici....A....dÍVAL JSEM SE ŽE SKVRNY CO TAM BYLI PŘED CCA 3DNY JSOU PRYČ A JSOU PO NICH JEN MALINKÉ FLÍČKY NA OCASU ale zase se objevují nové tečky....Nevystupuje to napovrch snad krom ocasu ale taky minimálně ale je to fakt jakoby součást zbarvení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   17.02.2011 14:15 Muž metal [96] - Cichlidy
no a ja som tu ohladne akne na tercovcoch ostl jak nn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:11 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Pro množení není nic lepšího,než rozetřená samice...pokud jí dáš jakéhokoliv samce,který dokáže jikry oplodnit,tak budou mladí.To je počátek nových variet,ale stejně je to dlouhá cesta... hmm

TO jo no ona je opravdový úchyl....Měl jsem u ní samce původního a ted mám novýho a s tím novým se vytřela 2dny po tom co jsem ho k ní dal.....A ani se nedá je dominantní a vůbec se nebojí když čistím akva tak ji musím skoro odstrčit aby uhla... :)

Edit:Pro romyho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:09 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
No já to pozoroval na malých jen párkrát ale na dospělých často...Tření....Začnou se třepat a na druhý den jsou jikry....Já bych tomu nevěnoval velkou pozornost teda pokud mu není zima smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:00 Muž Yirka [9123] – Re: davidus
Nejsem odborník na terčovce, ale skaláry dělají naprosto to samé. Prostě si imponují, proto jsem psal o těch kohoutcích. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:53 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
To teda vypadá pěkně divně když by se měl natřásat. Takže to občasné oklaepání je takový tréning?Udělá mi to i 4 měsíce stará ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Je to přímo v názvu Courting námluvy/dvoření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:42 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: davidus
Zdá se mi že má i propadlé břicho nevíš co jí je? (myslím tu na tom videu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:41 Muž Yirka [9123] – Re: davidus
U dvou kohoutů by tě to třeba nepřekvapilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:40 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
Na tom videu se ta ryba třese permanentně a je nějaká divně nakroucená. Já to pozoroval z snad u osmi ryb z hejna.To se jen ta ryba otřese a plave dál a udělá to tak jednou dvakrát za hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:48 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
www.youtube.com/… je to něco takovýho ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:35 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Scolo
To já právě nevím a tak se ptám zkušených chovatelů. je to že se tak ryba párkrát za den otřese. Stejně tak jako má tendenci se o něco otřít. Není to ale že by se půl hodiny někde drbala nebo se klepala. Chci jen vědět je to v normě to terči dělaj a nebo je to problém protože.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:29 Muž Scolo [6] – Re: davidus
Já entizolem neléčím a občas mi to dělají také. Zatím sem tomu nevěnoval velkou pozornost. Měl bych?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:25 Muž davidus [41] - Cichlidy – Krmení
Rád bych věděl jaké množství krmeního dávat pro 10 terčovců. Jsou na půl osm a šest cm v těle a zatím krmím 5-6x denně. 3x denně krmítko vločky+granule a okolo 18 a 21 ještě mraženka. Artemie,patentka koretra, mražená směs.Každé krmení tak kostka s platíčka.Stačí to na 10 terčovců nebo těch kostek více? Mají ji snězenou do dvou třech minut. Nechci je ani zbytečně přecpávat. Tak jenom na deset terčů kolik mražené přibližně???Dík za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:18 Muž davidus [41] - Cichlidy – Entizol
léčím ve společenské nádrži entizolem už 10tý den protože se mi nezdály výkaly u ancíků. Kdaž pozoruji terčovce stane se že se občas každý z nich tak nějak zatřese na celém těle. Kdybych to měl k něčemu přirovnat jak kdyby se člověk zatřás zimou. Dělá to skoro každý a jen občas. Je to u terčů běžné? Jinak žerou pomalu dýchají na dvě žábry a výkaly v pořádku.
V akva se jen vzduchuje a v akva 8 tablet entizilu na 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 23:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy
smidakkuba napsal:Tu vyrážku má totiž jen samice která je sexuálně úchylná...

Pro množení není nic lepšího,než rozetřená samice...pokud jí dáš jakéhokoliv samce,který dokáže jikry oplodnit,tak budou mladí.To je počátek nových variet,ale stejně je to dlouhá cesta... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 21:51 Muž Athos [24] - Amerika – Re: Romy
dikas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 21:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Athos
Obrať se na rriki,terčovec5,ti mají s kolonami bohaté zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 21:02 Muž Athos [24] - Amerika
zdravím chlapi, mám problém a dotaz

nevíte někdo jak se dostat nebo spíše jak vyměnit náplně v demi200 od aquaru? sehnal jsem si pryskyřice v požadovaném množství, nejprve jsem vše konzultoval s výrobcem a navrhnul mi, že mi prodá náplně a pošle mi je a po tel mi řekne jak postupovat při výměně, ale jelikož jsem si sehnat to co potřebuji zadarmo tak pochybuji že mi to řeknou. díky za jakekoliv info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:20 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
NO TO co psal miro na tom fakt něco bude myslím s těma hormonama....Tu vyrážku má totiž jen samice která je sexuálně úchylná......Na samci není jediná známka nějaké vyrážky ale na samici se to pomalu rozšiřuje tak nevím myslíte že fakt jen měnit vodu jako do ted 1/2 denně a nechat to tak....Ted tam budu dávat listy mandlovníku tak třeba ty výluhy pomůžou ale pokud ji to neuškodí tak to řešit nebudu...Jak jsem psal že by se otírala nebo tak ani náhodou a ted asi dvě hodiny čistí sklo zítra budou jikry...Tradičně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
V tom případě bych nedával žádné léčivo, maximálně výměnu vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:59 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No já mám totiž strach abych něco nezanedbal a nebylo pozdě....Prostě se o ní bojím...Nemá žádné příznaky neotírá se o předměty a dejchá hodně pomalu žere ještě víc než obvykle....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Zkus jen měnit vodu za čerstvou, pokud to je opravdu to akné tak toho se žádným léčivem nezbavíš, časem zmizí samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:30 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No tak jsem se díval pořádně na ryby a maj to tedy hlavně na ploutvích a hlavně na konci ploutví a na těke moc ne ale je to tam....No skusím acriflavin a uvidím....Říkám si že krupice asi fakt néé protože ta sůl teplota 34 a denní výměna 1/2 akva by to aspon částečně zastavila ale šíří se to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: miro03
No vidíš a já to měl zrovna na rybách od tebe když jsem začínal s terčovci red tyrkys a blue neon v cca 5cm :) nejdříve jsem je přeléčil na krupičku stydim až poté jsem zjistil že to je jak se říká diskusí akné. Vzpomínám si jak jsem to tenkrát i s tebou řešil přes telefon X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4001