Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 23:15 Žena baletka [624] Re: riso
Zatím to řešit nebudu. Možná za rok, až mi přijde vyúčtování o pár tisíc více. Pak se můžu zastřelit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 22:27 Muž ČaJan [44] - Amerika – Terčovci krmení
Mám dotaz,někde nejspíš dělám chybu v krmení mých terčů. Ve 300litrové okrasné nádrži rybicky.net/nadrze/14471 mám 5 terčovců s kvalitního odchovu, nicméně po roce mi vyrostli poměrně málo a hlavně nestejnoměrně. Všiml jsem si dominance jedinců kteří si vždy vyberou toho nejmenšího a v podstatě ho nepustí k jídlu a takhle mi v průběhu roku 2 zašli. Asi to není ideální, ale krmím Kvalitnímy granulemi pro terče různých firem a bez problémů to berou, dvakrát až třikrát týdně mraženou žábronožku, srdce, diskus mix a trochu patentek podle toho jak mám čas. Podobně krmím v jiné nádrži geophágy a ty krásně vyrostli a množí se. tak se ptám co změnit... Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Dahak
To máš dobrý, u mě to bylo horší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:48 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
Jednou litr mínus podruhý litr plus jak kdy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 20:26 Muž riso [129] - CichlidyRe: baletka
jestli v baraku topite elektrokotlem, tak bych spotrebu na vytapeni akvaria vubec neresil - v zime je jedno jestli ohrejes elektrinou vodu v radiatoru nebo v akvariu, teplo stejne zustane v mistnosti. A v lete je spis problem s chlazenim, nez s topenim :-D
Jdi do toho a spotrebu neres ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2012 18:43 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Dahak
Dahak napsal: Záloha je 2200kč což mi nepřijde nijak hrozný.


Záleží také kolik máš doplatek při vyůčtování smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 13:13 Muž Priest [325] - CichlidyRe: baletka
Spotřebu energie snížíš i tím,že si vodu kterou budeš měnit napustíš předem a necháš si ji předehřát na pokojovou teplotu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:54 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: baletka
Já to mám zhruba stejně jak dahak vše u nás jede na elektriku a zálohy 2400.Ted mi tu momentálně běží dvě vytíračky a 3 akvárka od 180-280L a spotřeba je zhruba 6Kwh za den.A to je tak vysoké taky díky tomu že do technické místnosti která má půdorysní rozměry zhruba 3,5x2m nejsou dveře takže velké množství tepla uniká do zbytku baráku.Myslím že to ještě klesne jak budou dveře do této místnosti.Myslím že s tím svým akvárkem by ses měla vejít do 300 měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:26 Žena baletka [624] Re: Dahak
Hm.. to není tak hrozný :-) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:18 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: baletka
Otázka je co je to pro tebe majlant :) donedávna mi doma jelo 8 akvárií z toho tři větší 300-450l a 5 vytěraček 100-130l. U všech nastavena teplota na 29-30°C. Nepoužíváme plyn, takže všechno(tv, několik počítačů, trouba, sporák atd.) nám jede na elektřinu. Záloha je 2200kč což mi nepřijde nijak hrozný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:07 R Muž romant [27987] Re: baletka
To zní smysluplně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:05 Žena baletka [624] Re: romant
Rozumím. V našem baráku je obvykle dost teplo, zejména v mém horním patře, kolem 23-24°C v zimě, v létě ještě více. Zateplení polystyrenem jsem taky zhodnotila jako velmi vhodné, takže je v plánu :-) Rozumím ale, že nebude tak snadné to spočítat. Možná si při zavádění akva, zarostliňování apod. prostě za dva měsíce spočítat spotřebovanou energii a porovnat s předešlými měsíci, a poté se rozhodnout, zda nakoupím to hejno neonek nebo začnu postupně nakupovat disky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2012 22:00 R Muž romant [27987] Re: baletka
Já jsem to napsal tak stručně proto, že neznáme jaký teplotní podmínky panují u Vás doma. Dám lehký příklad. Ve svým akváriu netopím, teplota mě celoročně neklesá pod 24 stupňů. Topítko mám, ale jenom jako zálohu, akvárko mám tzv. zateplený 3D polystyrénovým pozadím, zářivky používám jako přitopení. Uvádím to záměrně. Je spousta faktorů, která je schopna teplotu v akváriu ovlivnit. Kolísání teploty v průběhu dne o 2 stupně u mě žádná vyjímečná situace. U terčovců jsem kdysi míval těch 28 stupňů, v 650 litovce jsem přitápěl 150W topením, spotřebu jsem tenkrát neřešil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:54 Žena baletka [624]
PS: Spotřebu vody a kolik bude stát jsme přibližně spočítali. Trochu mě vyděsil ten pán, když zmínil, že za vytápění akva pro terče vysolím majlant..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:52 Žena baletka [624] Re: romant
To už jsem zjistila. Přesto je to tak o dva stupně (i více) vyšší teplota, než potřebují běžně ryby ve spol. akvárcích, pokud se nemýlím. O podmínkách chovu zhruba něco tuším, spíše mě zajímalo, zda má někdo zkušenost s tou spotřebou energie... Přesto díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: baletka
Zkusím být stručný. Pro normáloní tzv. pokojový chov ve společenském akváriu Ti bude stačit teplota 28 stupňů vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:41 Žena baletka [624]
Ahoj, všichni, nějakou dobu už se poohlížím po větším akva, abych si mohla pořídit terče, dneska jsem se byla podívat na jedno o 480L, ale pan potencionální prodejce mě varoval, že jakmile si pořídím terče, nedoplatím se za elektřinu - vzhledem k požadované vysoké teplotě. Je to vážně tak zlé? Tuším, že diskuze pár řádků zpátky se něčeho takového týká, ale ztrácím se v reakcích... Rozhodně chci velké akva, ale jsem finančně omezená, takže než bych připravila pár ryb o život, případně přivedla sebe sama na buben, radši vezmu třeba 300l a koupím neonky, ty jsou taky pěkný ;-) Poraďte mi. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 23:55 Muž NIKO [527] – Re: NIKO
NIKO napsal: Za rok a půl jsem žádné problémy neměl a mám je v okrasném akvárku,jak jsi tu kdysi nedoporučoval a krmím jak krmím :) Slíbil jsem Ti,že Ti příští rok pošlu fotky mých terčovců.NEBOJ,NEZAPOMĚL JSEM
Omlouvám se a opravuji chybu-NEZAPOMNĚL!!! stydim [/cite]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 17:35 R Muž romant [27987] Re: compboy
To ztmavnutí a stranění se kolektivu to by nějakou neplechu signalizovat mohlo, bývá to příznak přítomnosti žábrohlístů, ale nechci šířit paniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 17:29 Muž rriki [818] - CichlidyRe: compboy
ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 13:35 Muž compboy [1] - Cichlidy – VELMI měkká voda
Zdravím, prosím o Váš názor, vadí terčovcům VELMI měkká voda? Konkrétně u vstupní vody 0,38mmol/L = 2,13dGh, podle dlouhodobého měření se tvrdost vody v aqua pohybuje mezi 0 a 6 dGh, kH mezi 0 a 3, pH 6,4 - 6,8. Pár terčovců se mi už cca 3 týdny drží bokem v rostlinách a mají tmavou barvu, ke žrádlu vylezou tak 2x týdně, jiné syptomy nějakého onemocnění jsem nezpozoroval.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 21:11 matesino – Discus Prostějov- pan grepl
Dobrý den. Nevíte někdo co se děje stímto chovatelem ? Už jsem neviděl dlouho jeho inzeráty. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2012 23:12 halenar1984 – tercovce
Ahojte len tak sedim pred akvarkom a kukam na moje rybky a nedalo mi aby som tu nenapisal ze mi robia strasnu radost nenormalne rychlo rastu co som strasne rad a zatial (tuk tuk ) su zdrave a je to urcite aj vasa zasluha takze vsetci ktory mi hociako poradili aj len malinko sa vam chcem strasne podakovat aj vdaka vasim radam su moje rybky nadherne a robia mi strasnu radost takze vam nesmierne dakujem hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2012 12:22 - Re: LiborSprysl
Som zdravý ako ryba smich .Za posledných 12 rokov som marodil len 1týždeň.Asi som na dnešnú dobu blb,alebo príliš dobrý človek. smich Jasné ak ťa to živí,staviaš sa k tomu trocha inak.Ja som nemal to šťastie venovať sa akvaristike vo veľkom,drem vo fabrike.Doma mám toho trocha viac,ale len ako hobby.To čo predajom zarobím ide na vodu,elektrinu a podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 10:08 Muž 150koni [653] Re: prasan
prasan napsal: Mal som známeho čo svoj života prežil v koncentračnom tábore počas 2.sv.vojny.Až z jeho rozprávaní mi došlo,že peniaze sú to najmenšie zlo čo človek môže mať.Sám nemám peňazí na rozhadzovanie,ale ak poradím a ľudom to ide, som rád akoby som to odchoval sám. ;-)

Peníze a vidina peněz je jedno z největších zlounů v civilizaci ;-) ... Bohužel :-( Není jak domorodcům z kmene UTA, UTA někde v hlubokém pralese. Tam vládne příroda a né peníze palec Bohužel jen tam se dá uplatňovat heslo jako je čest, láska, svoboda ;-)
Takže pokud se tím člověk živí, platí heslo poraďíš a zemřeš ... samozřejmě obrazně. A to neplatí jen pro akvaristiku. Tyto zkušenosti mám ze života podnikání ... ukážeš své nou hau a za chvíli ti ten, komu jsi poradil leze do zelí a ty máš čím dál méně práce a zakázek. je to dlouhodobý jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.07.2012 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Beriem ak niekto predáva informácie z pokolenia na pokolenie.No žiaľ ja deti nemám,tak čo si to mám teraz brať do hrobu len preto lebo nedaj Bože menej zarobím.Je to nezmysel.Nechcem nikoho uraziť,či sa ho dotknúť.Peniaze stále budú,no česť predajcu si len tak nekúpiš.
Podľa teba je normálne ak chce zákazník kúpiť rybu, ktorá je na chov náročnejšia a ty by si mu odvrkol:,,To je v pohode,len si ju kúpte,dáte trocha sušeného a je to.,,(a do pár dní či týždňov mu uhynie)

Něžně to napsal Roman smich Já k tomu dodám, protože jsem k tomu byl vyzván.

Peniaze stále budú,no česť predajcu si len tak nekúpiš.
Podľa teba je normálne ak chce zákazník kúpiť rybu, ktorá je na chov náročnejšia a ty by si mu odvrkol:,,To je v pohode,len si ju kúpte,dáte trocha sušeného a je to.,,(a do pár dní či týždňov mu uhynie)

Obecně platí, že peněz je málo ve světě, i v peněžence každého - to jsou ekonomické terie. Proto k nim přistupovat jako vy tak sadomasochisticky nebudu. Jsem rád že se živím tím čím se živím, a že mne to uživí. Takže s ohledem na povinné platby určitě neřeknu ...nedaj Bože menej zarobím... a už určitě do toho nebudu motat čest.
Ale to bych byl debil, kdybych se choval jako vy naznačujete. Dnes, v době internetu, by to byla profesní sebevražda. Zvláště pak pokud třeba ke mně pro ryby hodně chodí lidé mezi sebou příbuzní...Takže souhlasím, není dobře, pokud chovatel či prodejce prodává zákazníkovi rybu bez upozornění na náročnost jejího chovu. Ale na druhou stranu, pokud ji přes upozornění chce, tak mu ji s klidným svědomím prodám a nebudu jej přesvědčovat, aby tak nečinil. (To bych byl zase debil smich )Mimochodem velmi často se stane že Pán Bůh dopustí a sekera spustí, a i tomu nejblbějšímu sedlákovi narostou tak obrovské brambory, že se jako ten co mu "sadbu" prodal, musím divit.
Takže bez hrocení zůstaneme každý na svém přístupu, protože vy se živíte zjevně něčím jiným než akvarististikou a bude dobře. Ale nedělejte z vašeho názoru dogma.
P.S Vy budete nějaká liška podšitá, že se ve 32 letech chystáte už do penálu, nebo vám názor změnila nějaká choroba? Pokud to druhé, nepropadejte depresi, to se zdraví blbě hledá. Mně to říkají furt a to marodím teprve sedm měsíců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 20:07 -
Mal som známeho čo svoj života prežil v koncentračnom tábore počas 2.sv.vojny.Až z jeho rozprávaní mi došlo,že peniaze sú to najmenšie zlo čo človek môže mať.Sám nemám peňazí na rozhadzovanie,ale ak poradím a ľudom to ide, som rád akoby som to odchoval sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2012 19:36 R Muž romant [27987] Re: prasan
Já bych to až zase tak nehrotil. On je trošku rozdíl mezi chovem a odchovem a už vůbec kapitola sama pro sebe je odchov efektivní do té míry, aby Tě třeba i uživil a v této oblasti je řekl bych hodně těsno a tak si každý chovatel to svoje "know-how" střeží. No a to že si tzv. hobby akvarista s druhým vymění svoje zkušenosti s chovem a odchovem a ten koho to živí z toho dokáže profitovat, to je jeho plus. To, že se jednomu povede odchovat druh který je náročnější a pochlubí se s tím ještě neznamená, že když to tzv. všichni okopírují, že se jim zadaří jako onomu průkopníkovi. Podle mě svým názorem nikoho neurážíš, jenom jsi napsal co si myslíš a to že si jiní myslí něco jiného, to je přeci normálka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 19:16 - Re: LiborSprysl
Beriem ak niekto predáva informácie z pokolenia na pokolenie.No žiaľ ja deti nemám,tak čo si to mám teraz brať do hrobu len preto lebo nedaj Bože menej zarobím.Je to nezmysel.Nechcem nikoho uraziť,či sa ho dotknúť.Peniaze stále budú,no česť predajcu si len tak nekúpiš.
Podľa teba je normálne ak chce zákazník kúpiť rybu, ktorá je na chov náročnejšia a ty by si mu odvrkol:,,To je v pohode,len si ju kúpte,dáte trocha sušeného a je to.,,(a do pár dní či týždňov mu uhynie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 18:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Libore, já bych to třeba shrnul do jedný věty. "Co stojí za práci, má se dělat pro peníze". Myšleno v těch podmínkách choven a odchoven. ;-)
No jasně! Byl jsem dotázán, proč tu jsem. Mimo toho, že si občas i docela dobře pokecám, nezastírám, že jsem tu ulovil docela dost zákazníků...A dokonce tři už jsem si i vychoval... smich Komplet i s nádrží...Takže občas city stranou ano ale jinak love
Čechy jsou Vietnamem kapitálu...podívej se kolik stojí naše ryba v Německu a kolik za ni dostane chovatel...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 18:49 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: prasan
Padá jeden chovatel za druhý, protože cena energie a vody neúnosně stoupá a ty by jsi chtěl levnější ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2012 18:36 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Libore, já bych to třeba shrnul do jedný věty. "Co stojí za práci, má se dělat pro peníze". Myšleno v těch podmínkách choven a odchoven. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   07.07.2012 18:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Čo ti na to napíšem?Normálny,rozumný,slušný človek nemá problém zavesiť na net pravdivú informáciu,ako to robievam ja pri chove rakov.Ak by to takto robievalo viacero ľudí,celková cena by za ryby šla dole - bol by ich dostatok.A kedže my ľudia sme nenažrané svine na peniaze, tak ti tú poriadnu pravdivú info nikto nedá.Ja tiež vlastné skúsenosti s chovom rakov od nikoho nemám.Začínal som ťažko,neraz som aj o chovné kúsky prišiel,kopec neprežilo prepravu keď som si ich zháňal.Napriek tomu nemám problém na net dať podrobnosti o ich chove.Hold charakter človeka nezmeníš.Ak je raz niekto sebec a ide mu o zisk,tak ti pravdu nepovie.Škoda,že nás slušných chovateľov nieje viac.
Pán kolega...!!! no to si snad děláte prču!
Normálny,rozumný,slušný človek nemá problém zavesiť na net pravdivú informáciu... co to proboha blábolíte? To je něco podobného, jako kdyby automobilka řekla, jak bude její auto vypadat příští rok... Kdyby Bell vykecal, že už umí telefonovat, Edison udělal žárovku, všem to řekl a pak šel na patenťák.... Co to je za kecy o charakteru??? Ježíš...normálně vás beru jako docela dobrého borce, ale tohle jste tak přestřelil, že mne to i před večeří dost vytočilo, jak je z textu patrné...Co je to slušný chovatel? Koníčkář, kterému je všechno...budiž. Nechť robí, ako chce. Člověk, který se rybama živí, se chovat stejně nemůže!!!!
Dost je té míry ohleduplnosti k začínajícím, ale i tento web čtou profíci...No uznejete, to jste plácl ale velkou blbost!
Když někdo umí víc než ten druhý, měl by podle vás toho druhého totéž naučit? No jeden chytrej jmenovec mne téměř nařkl jako ctitele socíku v případě stavebnictví...(taky chytrej), ale tohle co jste předvedl vy, hraničí s komunitou táborskou. Pokud vzpomenu nedávné výročí uhořelého... rozzureny rozzureny ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 16:05 - Re: halenar1984
Čo ti na to napíšem?Normálny,rozumný,slušný človek nemá problém zavesiť na net pravdivú informáciu,ako to robievam ja pri chove rakov.Ak by to takto robievalo viacero ľudí,celková cena by za ryby šla dole - bol by ich dostatok.A kedže my ľudia sme nenažrané svine na peniaze, tak ti tú poriadnu pravdivú info nikto nedá.Ja tiež vlastné skúsenosti s chovom rakov od nikoho nemám.Začínal som ťažko,neraz som aj o chovné kúsky prišiel,kopec neprežilo prepravu keď som si ich zháňal.Napriek tomu nemám problém na net dať podrobnosti o ich chove.Hold charakter človeka nezmeníš.Ak je raz niekto sebec a ide mu o zisk,tak ti pravdu nepovie.Škoda,že nás slušných chovateľov nieje viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 13:02 halenar1984 Re: prasan
mozno bez toho specialneho pridavku je ta pasta na dve veci ked si precitas co som napisal hore tak sa docitas ze nikto zo zdravim rozumom by takto fungujuci system na odchov len tak nezavesil na net ;-) ale ak na to prides tak sa s tebou velmi rad o vsetko podelim a myslim ze nebudem sam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2012 12:03 - Re: halenar1984
Všetci by chceli hneď návod.Množiť a zarábať.Základ v tom videu je a ak tam pridal niečo špeciálne,tak je to jeho šikovnosť.Určite si to musel otestovať,určite mu pri tom nejeden odchov uhynul.Čo ti bráni skúsiť pastu vlastnej výroby?Ak budeš úspešný,dáš to na net?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 03:34 Muž rriki [818] - CichlidyRe: halenar1984
Prohlídni si to video pořádně,je to jak film pro dospělé coze ve skutečnosti je to taky jinak.Jediný co tam jako umělý odchov vidíš, je par rybiček ozobávající destičku.Potvrzuji,že tmavý předměty potěr přitahují,ale tady nám ukazují min.tři ,čtyři dny staré rybký ,které někteří chovatelé běžně odstavují a dokrmují žábronožkou a jakmile jde rybička od těla tak žere cokoliv.Tím netvrdím že to opravdu nefunfuje, já to viděl a bohužel to u některých ryb jinak nejde.Jinak viděl jsem a používám náhradní rodiče,ale musí být zásoba párů a přibližně stejně starých výtěrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 02:50 halenar1984 Re: rriki
mne to bolo hned jasne ze je to zbytocnost skusat nikto zo zdravim rozumom by takuto fungujucu metodu len tak nezavesil na net :-D ale zrejme par nadsencou by sa tu naslo co si myslia ze ten navod je brnkacka ved na tom videu mu to ide jak po masle :) co je na tom zlozite :-D skoro jak skalare ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 01:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: halenar1984
hop Tohle video už tu bylo vloni a určitě to není ono co tam píše ,já to zkoušel a nálevník a zakalená nádrž toť vše.Radí tam o spirulině i nepatrné množství tu směs obarví a tam je jasně žlutá přesně co jsem viděl u toho známého co měl 20%centní úspěšnost. tone V loni byla v Singapuru přednáška o umělém odchovu a je to prý úplně o jiném způsobu,nebo zkuste Jánošíka miro3 ten sice tvrdil ,že to napíše do své knihy :-D jenže ,aby nám ho dřív nezavřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 00:15 halenar1984 Re: prasan
potom je to brnkacka verim tomu ze je to presne ten navod ako to robi on ;-) kludne to skus a daj vediet jak si dopadol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 23:40 - Re: halenar1984
Ako na tu pastu? Veď to beží v tom videu.Takže tvoju otázku nechápem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Falco
Nejideálnější je nalepit na stěny nějaké inspirující obrázky z péčkových časopisů smich
Né vážně, podle mne má každý ozkoušené to své jedinečné, ale obecně lze říci, že pokud mají ryby klid, tak je to úplně fuk.
Přisvěcuji i přes noc, přisvěcuje řada mých kolegů, další zase tvrdí, že je to zbytečné...
Osobně říkám, že přisvěcování prospívá nejen u disků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Dá sa to.
Dá sa to..... a ani destička nemusí mít tvar diska, jak to říkali ti, co podobné odchovy vzpomínali ze sklonku osmdesátých let v Praze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 22:24 Falco
Nemáte někdo zkušenost, jaká barva pozadí a stěn je nejlepší ve vytíračkách? A přisvicujete nějakým malým světlem i přes noc, aby si mohl potěr najít rodiče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 17:00 halenar1984 Re: prasan
ked je to na tom videu tak sa to isto da :) len ako si spravit tu carovnu pasticku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 13:35 - Re: Falco
Dá sa to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 10:10 Falco – odchov bez sekretu
Jaký máte názor na video Fabia Sabatiniho, který odchováva bez sekretu rodičů?

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 06:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Romy
Děkuji ti žes oprášil mé zanesené závity smich Toho jsem myslel a stejně jako rriki i on uváděl úspěšnost kolem 25%. Víš že na začátku této debaty byl dotaz kdy začít přikrmovat, takže skutečně nejde o velkochov. Ve velkochovech se to samozřejmě neosvědčilo. Ta metodika se používá podle mých informací právě spíš v momentě kdy to "nejde" jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 00:11 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Priest
Ty fotky nejsou nijak průkazné,je vidět jen potěr různých velikostí.Sice bez rodičů,ale jak je to se střevní flórou?Nenašel jsem ani žádný popis odchovu,jak víš,že se umělému odchovu věnuje úspěšně delší dobu? Jak píšeš,,nutno dodat,že úspěšně"...
Dle mého jsou to odlovené ryby od rodičů v různých velikostech a jejich dokrmení,nic víc.
Pokud máš jiné informace s popisy jakým způsobem,a jak uměle odchovává,poděl se s námi,jinak je to jen mlácení prázdné slámy...
Takových fotek ti udělám tuny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 23:08 Muž Priest [325] - Cichlidy – umělý odchov
Tady je pár fotek p.Nowického z Katowic který se umělému odchovu věnuje už delší dobu a nutno dodat že úspěšně.http://www.superdiscus.pl/galeria/wychow_mlodych/index.html X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=2201