Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:00 Muž metal [96] - Cichlidy
som si isty ze to tu miro znovu da na net.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Miro a bylo to před 2 roky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:56 Muž metal [96] - Cichlidy
bolo to asi pred rokom a pol ,skusal som najst ten prispevok ale zatial bez uspechu.nie som si isty ci to tu dal miro alebo romy,us si to nepametam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:49 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: metal
Ty fotky bych rád viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
To bylo před cca 2 roky, za tu dobu se Altumy přeci jen víc rozšířily a chová je o dost víc lidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:45 Muž metal [96] - Cichlidy
raz tu myslim ze to bol miro dal fotku 2krat.alty a pytal sa co si chovatelia myslia ktory je pravy .iba ozajstny odbornik rozoznal praveho.ja osobne by som nevedel posudit ktory je ten pravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Athos napsal: zelený terč je tu nekde fotka ted pokud se jedna o zelenoujako zelenou

Podívej se tady: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:36 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
Viděl jsem peru altum tady na webu a na první pohled podle barvy bylo vidět že to není ono a navíc jak píše romy nemají tak lomenou hlavu a tlamu mají víc protaženou dopředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:36 Muž Athos [24] - Amerika
zelený terč je tu nekde fotka ted pokud se jedna o zelenoujako zelenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy
metal napsal: existuje forma skalara peruensis a mnohy chovatelia odrbavaju a predavaju ho ako alty ,tak pozor nie je vsetko zlato co sa blisti.

Peru-altum nemá tak lomenou hlavu,nedá se zaměnit.I vybarvení je jako Pt.scalare.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:30 Muž metal [96] - Cichlidy
existuje forma skalara peruensis a mnohy chovatelia odrbavaju a predavaju ho ako alty ,tak pozor nie je vsetko zlato co sa blisti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:30 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
No spíš si najdeš romyho ke mně by to byla pořádná štreka ale i tady je mají na burze samozřejmě od petry háka chcou kolem 650,-kč/ks a jsou asi 6-7cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:28 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Jsou to nádhery.Já chci zakládat asi za 1-1,5 roku biotop amazonky a vedel zelených terčů tam budou právě alty akorát nevím výška jestli jim bude 60stačit. ale asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:24 Muž Athos [24] - Amerika
no je fakt, že pokud je cena takova jakou píšete tak je to přijatelne. No a a ž si je jednou bud chtit poridit /jako ze to asi nastane/ tak si dam tu praci jednoho z vas si najdu a pomuzete mi je vybrat :) ale jsou opravdu pekny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:23 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
To nwm ale mi to takhle nárazově nikdy nevyskočilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:22 Muž davidus [41] - Cichlidy
Je to normální že při výměně dna takhle vyskočí dusitany???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:20 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
Přesně tak mi stačilo vidět pár fotek altů a nespletu si je ani když jsem viděl mladý a cena jak jsem psal nění vysoká.To je jako heckel mezi skalarama a heckel mezi terčovci je o hodně aji tisíc dražší cena 8-10cm je 1300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:19 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Saláry tam mam jako vodiče aby terčum ukázali potravu, celoudobu je měl chovatel pohromadě tak asi neměl strach s přenosu nemocí. Kdy bych je tam měl hodit?Zatím jsem měřil pořád 1,5mg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Athos napsal: no to kazdopadne ale jsounadherne, bohuzel ale dosti drahe a v dnesni dobe kdy se neda verit nicemu tak nevim jak bych poznal mezi nimi rozdil

Alty jsou levnější,jak terči,alespoň co vím,za kolik se prodávaly.Naposled je prodával Petr Hák,který je i několikrát rozmnožil www.discuspeha.cz ,a za kus chtěl 500 Kč,to je minimálně s cenou terčovců srovnatelné.A rozdíl poznáš na první pohled,dej si alta a jinou skaláru,nemůžeš se splést.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:14 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Cena mi nepřipadá až tak vysoká na to jaké to jsou nádhery a rozdíly jdou poznat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:10 Muž Athos [24] - Amerika
no to kazdopadne ale jsounadherne, bohuzel ale dosti drahe a v dnesni dobe kdy se neda verit nicemu tak nevim jak bych poznal mezi nimi rozdil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:04 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
To je pravda ale alty to jiný level.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:02 Muž Athos [24] - Amerika
pokud nemas altumi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 18:56 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Tak to změř pokud jsou ancíci v poho tak by to mělo být dobrý jsou taky dost citlivý jo a mimochodem sklary vs. terčovci.Zaděláváš si na problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 18:53 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
No zdá se mi že to jde pomalu dolů,ancíci už tam hodinu plavou možná bych tam mohl zkusit skaláry ale ještě nějakou hodinku počkám. Budu muset sehnat ještě jedno akvárko, tensud není nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 18:32 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Nějakou dobu třeba i pár hodin ale určitě bych to neprodlužoval nestahuje to ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:59 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
co je to nějaký čas?Mám tam 10 terčů 6 cm. Vydrží tam jen s kamínkem? Filtrace mi jde na plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:55 Muž davidus [41] - Cichlidy
Potřeboval bych poradit. Měnil jsem dno. Z akva jsem odpustil vodu vyměnil dna, filtru jsem se ani nedotkl. Venkovní Tetra tec 1200 . Nalil jsem polovinu objemu akva starou vodou, druhou polovinu vodou osmotickou. Po hodině jsem měřil vodu a NO2 mám 0,25 měřeno Ratajem. Co teď? deset terčovců mám v soudku 25ljen se vzduchovacím kamínkem a už je to tam jistě nebaví.Jiné akvárko nemám. Voda z osmózy už také není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:53 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Nech je v soudku ještě nějakou dobu a měř to hlavně zapoj filtr pokud byl dobře zaběhlý tak by to měl stáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:50 Muž davidus [41] - Cichlidy
Potřeboval bych poradit. Musel jsem v akva měnit dno,zvedalo zásaditost. Odpustil jsem akva starou vodu si nechal. Na venkovní filtr jsem nesahal Tetra tec 1200. Dal jsem nové dno koupené v akvaristice. Na ocet nereagovalo. Dolil jsem 1/2 akvária původní vodou, zbytek jsem doplnil vodou z osmózy. Po hodině jsem měřil a NO2 mám 0,25mg.Měřeno Rataj testem. Terčovce mam v 25l soudku se vzduchovacím kamínkem. Osmotickou vodu už žádnou nemám, nechci dát terčovce do takové vody ale zase si myslím že v soudku už se jim také nelíbí.Co teď?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Athos
Naprosto v pohodě,viděl jsem terče,krásné terče ve 22 stupních tvrdosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:04 R Muž romant [27987] – Re: Athos
Nevím jaký to PH máš, třeba se to tady někde píše. Já měl placky ve vodě s PH 7,2 a dařilo se jim dobře. ;-)
EDIT: Celková tvrdost byla 18.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:52 Muž Athos [24] - Amerika
a co s tou tvrdostí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Athos
Bez problémů,střed pH,čili neutrál je 7,nevím,proč bys měl mít vysoké pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:38 Muž Athos [24] - Amerika
takže na vodě zas až tolik nezáleží? vyrostou tedy i vev vodě která je tvrda s pH mezi 6-7 a při správně hodnotě dusitanu a dusičnanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Athos
Pro chov je to skoro jedno,pokud nebude extrémě vysoké,tzn.8+.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:02 Muž Athos [24] - Amerika
kluci prozradte mi jak je to s tou hodnotou pH zda je nejdůležitější, právě tato hodnota, když se nebudu dívat na hodnoty dusitanu a dusičnanů, které jsou v poho, jen ta tvrdost je vyšší díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 14:15 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Klídek :-) Netreba sa hned rozčilovat.Je to len výmena názorov,diskosia.Vy ste písal ja som Vám na to oponoval,nic víc.Nik nechce aby ste sa zmenil.Ja už vobec nie.Ešte to bi chýbalo aby ste bol ako ja. smichČechy ma naučili ako povie Čech,prudit,ale len v rámci slušnosti.Aspon sa občas u tých počítačov zasmejme. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:48 JuraS – Re: miro03
nemá cenu o tom diskutovat, já se nezměním jen proto že si to někdo přeje a nechci taky nikoho předělávat..do svých ryb budu cpát co budu chtít a co uznám za vhodné..akvaristou i rybářem jsem nějakých 30 a víc let a řídím se vlastním rozumem..převážně...taky občas podlehnu reklamě...zatím mi nepříjde, že by moje ryby strádali nebo měli nějaké problémy...a znova píšu..nechci je prodávat, množit, nechci je fotit na výstavy, nechci je nikomu ukazovat a nechci nikomu radit jak to má dělat..když napíšu tak jen jak to mám já a co mě funguje nebo nefunguje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 08:08 Muž maxo [9]
davidus napsal: Kde se dá sehnat astaxanthin???
Skus trebars tu: www.akvaobchod.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 06:33 ludo – Re: davidus
kvalitní a odzkoušený má p.Grygera ml.,pozor na předávkování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 06:29 ludo – Re: kortezhugo
děkuji Vám, myslel jsem si to byl jsem jen zvědav jestli někdo chce odpovědět na férovku a nebo se všichni tváří jak tajemný hrad v Karpatech

P.S.pokud jsem se někoho dotkl tak se mu omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2011 21:44 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Zase vaše ridky:tak proč by ve vědecké laboratoři vyrobené mikropelety pro ryby které končí na našich talířích měli být nějak špatné pro terčovce ?

Lebo terčovec a kapor nie je to isté.Tak ako L-kový sumec a riečny sumec.Prípadne skalár a cejn.Skúste sa opýtat niekoho z odborníkov na patričných stránkacha uvidíte čo sa dozviete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   24.01.2011 21:32 JuraS – Re: miro03
ano. malým prckům dávám mikropeletky narvané hormóny...kdybych se vrátil ke kaprům pak je dokázané že na revírech kde se na tisících hektarech krmilo hodně boilisem zejména na počátku 90 tých let HNV boilisem pak úlovky kaprů stoupali v kg..tedy, že před touto dobou ryby nedosahovali ani náhodou 20 kg hranice..nikdy dříve takový kapr nebyla chycen..teprve cca před 10 ti lety byla poprvé chycen v ČR kapr nad 20 kg..jsou případy kaprů na kaprodromech které tam žijí již 15 let, jsou pravidelně chytány a krmeny jsou pouze boiliesem narvaným čímkoliv co kapr v životě z přírody nedostane..zejména aminokyseliny a růstové hormony..například krmné nugety pro výkrm kaprů na sádkách..tímto jsou narváni, že jim téměř prasknou břicha a nijak jim to neškodí..tak proč by ve vědecké laboratoři vyrobené mikropelety pro ryby které končí na našich talířích měli být nějak špatné pro terčovce ? měl jsem doma piraně a ty jsem krmil zásadně granulemi pro pudla co jsme měli doma a měl jsi vidět jak rostly a jak byli šťastné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:25 Muž Athos [24] - Amerika
ahoj pročítal jsem si toto forum a bud to jsem to prehledl nebo to tu není.
jedna se mi o můj dotaz ohledně hodnot vody.
někteří tvrdí, že nezáleží na tvrdosti vody tolik jako na hodnotě pH co je na tom pravdy?
bude terčům dobře i ve vodě, která je tvrdá, ale v které je optimální pH pomocí snižování kyselinami?
nebavím se o hodnotě dusitanu a dusičnanu ty jsou jasne. Jinak Pamela je už dosti opotřebovaná, ale bohužel, nebo bohudík, je to stále jaký-si sybol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:25 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Nemusíte zhánat v okolí.Možete si dat grindal poslat poštou.Stačí si nájst na sezname kto grindal predáva a oslovit ho.Prípadne akvaristu na tunajších stránkach,ktorý grindalom krmí.Ja som prvé násady kupoval od p.Ondreja Svatopluka(f.Dendrobena)des a hrúza,pod jedným píškotom 10červíkov.Nikdy viac od nich nekúpim nič ani keby to dávali zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 20:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: davidus
Dno jsi mel vyzkouset pred pouzitim octem, zda nesumi. Ale dno neni jedina vec, ktera dokaze zvysovat pH. V zarostle a dostatecne osvetlene nadrzi se muze pH zvysovat i diky rostlinam, souvisi to se spotrebou CO2 a kyseliny uhlicite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 20:14 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Toto sú vaše riadky,Vami nižšie napísané:

od odstavení od starých dostávali všichni jako krmení artemii a růstové hormonální mikropeletky..a i tak ty růstové hormony působili jen na jednotlivce...

Poviem Vám že radšej ukončím našu spoločnú výmenu názorov.Nikam nevedie.Neberte to v zlom.Prajem vela zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 20:10 Muž davidus [41] - Cichlidy
Poradí někdo kde se dá sehnat násada grindalu? Nejlépe Nymbursko, Brandýs.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:57 JuraS – Re: miro03
psal jsem, že kdybych potřeboval...krmím převážně směsí granulí pro disky..ale to se opakuji..6 různých značek granulí, 2x vločkové pro disky, plátky spiruliny, plátky chlorely, vločky artemií 2 druhy, tetra min..to dát do piksly..zašejkrovat a naplnit s tím eheim krmítko..dává 3x denně dávku do akva..večer dostanou mražené..hovězí srdce, sladké artemie, patentky, cyclops..a teď mi řekni kde to ojeBávám !...a nepotřebuji aby mi v akva 10 let plavala jedna ryba zvlášť když se mi množí a já nevím co s nimi...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4601