Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 97 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha. Na tehle skatulce jsem nasel ten astaxantin vylozene vypichnuty na obalu: www.akva-tera.myeshop.cz/…
Zitra si na to posvitim a proctu obaly krmiv, ktera mam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:31 Muž Athos [24] - Amerika
no každopadně co se týká krmiv je toho mnoho, ale co je dobré? suché? mražené? hovězí srdce jedno s druhým koukal sjem že někdo krmí třeba i panganiem. u některých je větší riziko vnitřních parazitů/srdce/ u některých menší. jak to je třeba s kuřecím srdcem atd... určitě toho tady je mnoho, ael jaké krmivo je nej. a co Sak ještě funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Romy
Nekde jsem cetl o vyzivne hodnote dafnii a pohodlne uveril tomu, ze moc k necemu nejsou. Jo jo, pravda, to nekdo vymysli famu a vsichni to kopiruji, takze pokud nemam pravdu a da se nekde dozvedet vic, budu jedine rad vyveden z pripadneho omylu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:19 Muž Athos [24] - Amerika
také to dávám jen po výměně vody jinak ne a zatím se mi to drží tam kde potřebuji
jinak co se týká těch zas... larev komarů v sudě.
mám ryby rád, ale že bych kvůli tomu "choval" komary to tedy ani náhodou a když si vemu co vše pada do too sudu tak pochybuji že to je čisté, ale to je jen můj případ třeba "nemam ani čistý sud"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:13 Muž miro03 [27] - Cichlidy
sportsmen napsal:-Dobré krmení jsou i komáří larvy, které si doma namnožíte v sudech s čistou dešťovou vodou, tam je pak krmení bez naprostého rizika.

Ste si stopercentne istý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:08 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Mám to takto 90% ředím na 30% a ta 30% mi sníží z 7PH na 6PH asi na 5ml ale já ji přidávám jen po výměně abych to PH držel takže po výměně tam chrstnu 2-3ML,Ted jsem po dlouhé době měřil a bylo to 5,8 takže ideál pro odchov ale snížil jsem to na 5,4 tyrkysy to mají radši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:05 Muž Athos [24] - Amerika – smidakkuba
A jde to postupně nebo skokově jako u te chlorovodíkové v jakém poměru ji míchaš a jaké máš vztupní hodnoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:01 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Já zase fosforečnou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:00 Muž Athos [24] - Amerika – snížení pH
já osobně snižuji pH kys. chlorovodíkovou, stačí jen pár kapek a je to, bohužel to jde velice skokově a po pár namíchanych litrech už jeden ví kolik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Jak už napsal Romy, astaxantin obsahuje většina granulí a krmiv celkově, stačí se podívat na obalu na složení ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Designer napsal:...Jak uz jsem nedavno psal, dafnie jsou jako krmivo prakticky k nicemu...

A to jako proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:36 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: maxo
Astaxantin jsem objevil jako mrazene dafnie s astaxantinem. Stoji to par kacek, kupuji to v Pet centru. Jak uz jsem nedavno psal, dafnie jsou jako krmivo prakticky k nicemu, ale je to pro ryby lakavy obal pro ten astaxantin, ryby to zerou rady a vsechny. Mozna se s tim najde i nejake jine krmivo, kdyby nekdo vedel, prosim dejte vedet. BTW, dnes uz astaxantin berou i lide.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:23 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
Myslím že to je opravdu bez problému jako ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: davidus
To nejsou nijak tragické hodnoty,jestli umíš pracovat s vodou,pohraj si,ale pufrace udělá své,pozor na kolísání pH.Zažil jsem krásné terče ve 22 stupních tvrdosti,a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:10 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
ta uhličitanová 12 není vysoká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:04 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
7,2 PH stačí ale na 6,5-6,8 by bylo lepší ale není to nutný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:03 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Měřil jsem hodnoty vody a naměřil GH-10, KH-12, pH-7,2, NO2-0, NO3-10mg. Jsou tyto hodnoty v normě? Neměl bych se pokusit snížit trochu pH (torben,CO2)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:22 Muž maxo [9] – Re: Romy
Dik za odpoved, to je pre mna vysoka skola,ale nabuduce uz budem vediet o com sa tu bavite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2011 20:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy
maxo napsal: A to je co za carovny elixir ten "astaxanthin!. Len nieco malo som o tom postrehol. To sa kde kupuje.

Jde o přírodní barviva,a dá se s nimi,,předávkovat"a přebarvená ryba se dobře pozná.Jsou to karotenoidy:ASTAXANTHIN( CAROPHYL PINK ),nebo CANTHAXANTHIN( CAROPHYL RED)stejně tak i betakaroten.

Astaxantin je výtažek červeného barviva z řasy Haematococcus pluvialis,je to přírodní barvivo,prý údajně až s 10x silnějším efektem na plodnost,vybarvenost,imunitu a bůhví co ještě,praxí nemohu sloužit.

Cantaxantin patří mezi dva základní karotenoidy(druhý je právě betakaroten-vitamín A-Retinol) a nachází se v zelené řase,korýších,ovoci,nebo některých rybách.

Astaxantin údajně podporuje červený,žlutý,modrý a zelený pigment,kdežto karotenoidy(betakaroten) pouze červenou a žlutou.

Ještě existuje karotenoid LYKOPEN.

Silná většina komerčních krmiv má jako složku pouze Astaxantin,nebo betakaroten,ale nejideálnější je směs.Takže se při krmení běžně kupovanými krmivy vlastně,,dobarvování" stejně nikdo nevyhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:06 Muž maxo [9] – Re: smidakkuba
Ja ani nemam ziadne ambicie chovat vystavne kusy. Len si chcem rozsirit znalosti.Aby som tu necumel ako blb ked tu "kecaju" odbornici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:04 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
Nevím kde se dá sehnat možná na burze přes internet skus pohledat já ho ani nemám protože semi to zdá blbé a nepřirozené někdo si ode mně koupí červené ryby s tím že jsou pěkně čerevný a po 1měsíci jsou vybledlý a následuje sklamání a nechut k akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:59 Muž maxo [9] – Re: smidakkuba
A to je co za carovny elixir ten "astaxanthin!. Len nieco malo som o tom postrehol. To sa kde kupuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
Na vybarvení jsou dobrý ty granule já mám nejlepší skušenosti s tetra discus a kdybys chtěl opravdu rudý tak astaxanthin ale není to na trvalo jak ho přestaneš dávat stratí barvu dej jim čas jak dospějí můžou se vybarvit úplně do ruda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:49 Muž maxo [9] – Re: Romy
A co mam robit aby sa vyfarbili? Filter je mierne naddimenzovany,odkalujem a10 dni,krmim 2-3x za den.Rano suche-pripadne aj popoludni/JBL novo bits,TetraDiscus/,vecer mrazene na striedacku - srdce,patentky,artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Nevím jestli to tak je, ale viděl jsem fotky obou variant kde byly vidět rozdíly hlavně v barvě a i kresbě hmm Jen doufám že jsem si to nespletl :) Plošných tyrkysů je celá řada a je pravda že mají některé druhy více obchodních názvů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy
smidakkuba napsal: Mi bylo od jednoho chovatele řečeno že blue cobalt blue neon a plošný tyrkys je to samé všichni mají jinou barvu než diamond a mají kresbu na hlavě a na ploutvích.

Jak už jsem psal,blue kobalt a blue neon,je dle mého stejná varieta s kresbou.Blue diamond je bez kresby celoplošně vybarvený.Vše to ale spadá do skupiny E,jako plošný tyrkys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:06 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
Mi bylo od jednoho chovatele řečeno že blue cobalt blue neon a plošný tyrkys je to samé všichni mají jinou barvu než diamond a mají kresbu na hlavě a na ploutvích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
A nemá kobalt na rozdíl od diamonda kresbu,hlavně v oblasti hlavy? :-) Někde se kobalt podobá i modrému tyrkysu...Nicméně na výstavách jsou oba zařazeni jako plošný tyrkys.Nechci kecat,ale myslím,že blue neon je jen obchodní název pro kobalta,snad se pak tomu vyjádří Miro,přeci jen ví víc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 17:49 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Kříženci to nebudou,jsou příliš čistí,myslím tím bez kresby a popela,na nějakých 8 měsíců jsou malí.V této době by se měli,pokud by to měly být malbora,nebo jiná červená forma,už vybarvovat do červena.Dal bych jim ještě čas,záleží i na chovateli,jak by dopadnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 17:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Tak zrovna Cobalt blue od Blue neon je docela dobře poznat a určitě to není to samé :) Správný Cobalt blue by měl mít intenzivnější modré zabarvení i než Blue daimond ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 17:35 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
POdle mě terči od maxa budou asi křížení anebo marlbora v oranžové barvě v 9měsících by měli být víc červení.I když v dnešní době je marlboro vše co se blíží nějaké červené barvě a né jako dřív že marlboro bylo ryba sytě červená.Stejně jako red melon Pepa Pejša má krásný rudý ryby se žlutou hlavou ale dnes se setkáme s rybami co mají oranžovou barvu a přechod na hlavě jde hodně špatně vidět někdy skoro vůbec.Je to hrozné ale zní to líp když někdo prodává red melon místo třeba marlbor a je to jen pro to aby víc prodal.
Stejně jako u mojich celoplošně modrých terčů starší název je plošný tyrkys anebo lépe řečeno správný název-ale obchodníci kvůli prodejům dali názvy jako cobalt nebo blue neon jen aby prodali a znělo to nově ale je to furt to samé ale lidé mají pocit že kupují něco nového-vyjímečného. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 17:28 Muž maxo [9]
Dnes som videl prvy krat tercakov brat si granulky z hladiny. Konecne sa "naucili" nieco nove. Doteraz vzdy chytali len plavajuce vo vode alebo semtam zbierali zo dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 17:26 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Co se týká krmení terčovců tak tady si můžeš přečíst různé názory a postřehy i návody X-)
rybicky.net/forum/7008-krmeni-tercovcu
rybicky.net/forum/11532-krmeni-syrovym-masem
rybicky.net/forum/5927-hovezi-srdce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 17:22 JuraS – Re: Romy
doplním tě ještě, že těžko seženeš žížalu co se narodila a krmila jen čistými produkty..je to žrout zhnilého listí spadlého na zem a to může být postříkáno přípravky proti kdečemu..něco co v mikro kapičce spolehlivě terčovce natáhne na prkno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 16:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy
davidus napsal: Proč by se tu každej patlal se směsí a kupoval mražené když by to vyřešilo 20 žížal.

Nevyřešilo,a právě proto se každý patlá se směsí.Je to proto,že každá potravá má jiné složení,někde je více bílkovin,někde sacharidů a někde zase vitamínů,či minerálů.Souhrnem těchto položek,obohacené o minerály,vitamíny,se dostáváme k pestré stravě,která je pro naše ryby důležitá,a to nejen pro vybarvení,ale i vitalitu a zdraví,jako takové.Můžeme se jen domnívat,jak se nutričně přibližujeme k stravě v jejich domovině,ale alespoň se snažíme...
Když budeš rok jíst jen řízek,nebo něco jiného,ale jen jeden druh stravy,nic jiného nedostaneš,jak asi bude vypadat tvůj zažívací trakt,nehledéě na to,že ti to poleze krkem?
No,a zdaleka ne všichni,troufnu si i tvrdit,že skoro žádný terčovec nežije trvale v osmotické vodě,to by bylo pro jeho zdraví dost nebezpečné,minerální a vitamínový deficit by se musel mnohonásobně doplňovat.
Touto směsí jsem začakrmit tlamovce,ti nakonec žrali žížaly o velikosti 1 cm,tedy nakrájené.Ani po přechodu na terčovce,jsem se nesetkal s negativním přijetím od ryb.Byly ryby,které něco ze směsi nežraly,ale vzaly si víceméně všechno.
Nicméně,všechno je to o zkušenostech a citu akvaristy,jak v oblasti krmení,zdraví,tak i v sociálním chování ryb,kdy se dá třeba poznat pohlaví ryby z jejího chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:53 JuraS – Re: Designer
díky ale tohle jsem četl jinými slovy asi 5x...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:36 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 14:58 JuraS – Re: sportsmen
já loni v létě nakrmil disky ve společenském komářími larvami co se mi vylíhli v kýblu k tomu naplněnému kohoutkovou (tedy dostatečně čistou vodou) na balkoně..a odnesl to jeden terčovec...takže tak moc bez rizika to taky není...
dahak..v biotopu kde diskové normálně žijí musí být ve vodě hafo mršin různých teplokrevných živočichů ale i ptáků, něříkám, že zrovna hormonama, antibiotikama a pesticidama nacpaná česká kráva...ale i v domovině si zobnou co kolem nich voda nese to může být hroznej blivajz co tam žerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 14:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Rozhodně je to přirozenější potrava než strouhané srdce teplokrevného zvířete.Osobně bych je asi nejdřív namrazil a nasekal před skrmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 14:52 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: sportsmen
Věříl bych tomu že původní terčovci z amazonie to zvládnou sežrat bez potíží.Nějak mi ale ty žížaly nesedí u šlechtěnejch žaludků terčovců co nepoznali nic jinýho než osmotickou vodu. To by asi měl říct těkdo z chovatelů jestli je to bez problémové. Jsou tu určitě i tací co ani neví že ta ryba nějaké problémy má. Proč by se tu každej patlal se směsí a kupoval mražené když by to vyřešilo 20 žížal. Tlamovci by to asi zvládly ale na terčáky bych nesázel. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 13:46 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
Nemám to vyzkoušeno, ale dešťové žížaly jsou prý v létě dobrým zpestřením potravy. Nesní se však jednat o hnojáčky. Deš´tovky není nutné ani nějak zvlášť čistit. Žížalu prý stačit natrhat na kousíčky a terči si s chutí dají. Dobré krmení jsou i komáří larvy, které si doma namnožíte v sudech s čistou dešťovou vodou, tam je pak krmení bez naprostého rizika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 13:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: davidus
Červi jsou poměrně dost tuční,i v teraristice se doporučuje krmit s nimi zřídka.Kdysi jsem si dělal také směsi sám,a to včetně žížal.
Trochu jsem o tom napsal tady: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 12:38 JuraS – Re: davidus
do sušené granulované potravy můžeš zamíchat cokoliv..třeba i růstový hormony..já prcky krmil od začátku mikrogranulemi pro plůdek pstruha..za rok musí být pstruh z jikry na talíři tak si zkus představit čím je na sádkách cpou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 12:11 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
už jsem se v tom článku ztratil.Když budu krmit grindalem hrozí napadení parazity?? Co rúzní červi jako mouční, masní které používají rybáři? A jak je to s dešťovkou, žížalou tou krmíte a nebo také ne. Nerad bych léčil ryby dřív než se je naučím alespoň trochu pěstovat. Na druhou stranu se ptám proč jim nedat to nejvýživnější. Myslím že živá strava by měla dle selského rozumu předčit jak mraženou tak i suchou. Nebo je to v chovu jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 12:05 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Pochopil ste to správne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 12:04 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: maxo
Pigeon gold to nebude.Ten je žltý.Vo vašom prípade bi to museli bit kríženci.V tom prípade už ale nejde o čistú chovatelskú formu Pigeon gold.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 11:57 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Grindal je vynikajúce,levné,živé krmenie.Obsahuje vysoké percento bielkovín,vlákniny(krmenie grindalu ovsenými vločkami)čo je jak u kulturistov tak u rýb pre další rast najdvoležitejšie.Pri krmení grindalu odporúčam pri sparení,namočení ovsených vločiek primiešat vitamíny,trochu granuliek pre terčovce.Vločky nechám do rána uležat,pekne zmeknú a grindal ich rýchlejšie skrmí.Človeku síce chvílu trvá než sa naučí pesovat grindal ale stojí to za to.Skúšal som krmit mimo niteniek všetkým možným živím krmením(mimo perloočky s ktorými som nikdy nekrmil),vždy však došlo k onemocneniu na vnútorné parazity.Vždy to bolo len otázkou času.Možete menit vodu aj dvakrát denne(trištvrte obsahu vody v nádrži)zdroj živého krmenia osvedčený,sám odpestovat pred domom v nádržiach na to určeným.Na 99percent si dovolím tvrdit že vždy po čase dojde k onemocneniu.Človek bi musel živé krmenie najprv nakrmit antiparazitálnym liečivom následne zmrazit až takto upravené skrmovat,tak ako to robia poniektorý chovatelia.Niektorý to však neriešia napadnuté jedince s nádrže vyhodia a tým to končí.Percentuálne sa im to vyplatí.Zvyšné ryby v takejto nádrži si dokážu v kombinácii s dobrou kombináciu vitality poradit sami.Dojde však k prenosu,zmene kvality vody,návykov ryba je oslabená na imunyte,játra neprodukú dostatočné množstvo imunytných pritlátiek a malér je na svete.Práve tento rpoblém bol moj štart a dovod prečo som sa začal obšírnejšie až podrobne zaujímat o problematiku krnmenia a nemoci.Robil som pokusy na rybách nevhodných do predaja s liečivami a krmením.Zámerné naočkovanie vnútornými parazitmi a pokus s niektorým s liečiv.Poniektorý toto nepochopia ale bohužial žiadna konzultácia s kolegami nikam neviedla bud to neriešili,čo je vo vetšine prípadov alebo sa im nechcelo venovat tejto problematike čas.Čest výnimkám ako sú Pepo Pejša,Peter Hák,Peto Federič atd....Romy si iste pametá na našu návštevu u Petra Háka čo bolo hlavnou témou na ktorú sme sa spolu bavili,pán odborník ktorý svojmu remseslu,koníčku rozumie ze vším všudy.Takže na záver možem zas zdvoraznit že problém ktorý akvaristi robia je zas v krmení,najvetšia chyba ktorej sa akvaristi dopúštajú. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 11:39 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
A suroviny které dáváte do směsi společně s hovězím srdcem už se nijak tepelně neupravují?Jen se to smíchá nechá odležet a zamražuje a pak jen zkrmuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 11:24 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Fotka k příspěvku Vločky pred krmením už nijak neupravujem.S mrazenými zmesami krmím ihned bez premytia,priamo zmrazené kúsky hádžem rovno do nádrže.Niekto bi mohol napísat že si terčovci porania tlamky.Krmím takto už nejaký ten rok a nikdy nedošlo k poraneniu tlamky.Dalšia výhoda v takomto sposobe krmenia najme v okrasných nádržiach je v tom že krmenie než bi kusy zapadli do dna okrasnej nádrže,kde bi zahnívalo,je zožrané,každý má v okrasnom akváriu upratovaciu čatu,ryby dna,tieto však časom spohodlnejú a už nečistia dno tak ako v počiatkoch.Zmesi si pripravujem sám takže ich dobre spracujem a premyjem,čiže nemám strach že s nich pri krmení pojdu oblaky krvi,špinavej vody.Ludia ktorým som tento sposob krmenia odporučil alebo moje zmesi skúšali,krmia s nimi,nič nenamietajú.Jediná výtka bola a otázka smerovaná k mojim zmesiam jak to že raz berú terčovci zmes jak štiky a inokedy ako opatrný kapr?Chybu som odstranil.Bol som pohodlný a tak som kupoval krútie srdce,hovedzie srdce od jednej nemenovaj firmi ktorá ho mala už spracované,takže som si chcel ulahčit prácu(niekedy musím zarobit týchto zmesí 60-90kusov,250g balenie).Polozmrazené som srdce premlel,nechal rozpustit,vylial množstvo vody čo srdce obsahovalo,následne pridal všetky ingrediencie,ktoré na prípravu používam.Postrehy ludí(za čo im dakujem)mi pomohli odstranit tento problém.Aj ked musím tie haldy hovedzích,krútich srdc spracovat sám no spokojnost ludí mi je prvoradá.Hlavne ked počujem že aj problémové odchytové privezné formy berú moju zmes a pekne profitujú,rastú sú zdravé.Takže Vám odporúčam neodfláknut prípravu.Pokial budete zmesi od nejakej firmi kupovat tak sa riadit tým čo Vám radil Bob66.Je to však na škodu vypláchnete týtmto počinom vitamíny atd....Neviem ako pripravujú zmesi iný,ja však po prvom a druhom premletí(druhé premletie až po týždni premrazenia v mrazáku)kedy následne pridávam všetky ingrediiencie,nechám zmes v lednici 4-6hodín aby srdce lepšie nasalo všetky prímesi do seba až následne rozhádžem do pytlíkov a do mrazáka. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 11:03 Muž maxo [9] – Re: miro03
Mne bolo naznacene ze by to mohli byt Pigeon Gold.Tieto moje maju tak cca 3/4 roka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [97] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4801