Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 16:42 Roman Re: finnnp
Do Heckelů? Vždyť je to nejnáročnější terčovec. Seženeš jen odchyt. Pokud koupíš odchovaného, bude to nejspíš kříženec tzv heckel cross. Samec heckl, samice jiný terč, protože heckel samice na to v zajetí kašlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2013 14:18 finnnp Re: finnnp
Jen do dobrých rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2013 14:17 finnnp – Darování
Vím,že to jsem nepatří,ale nechci použít inzerci,protože nechci narazit na špekulanty.Daruji dva chovné páry Pingeonu k tomu přidám dva samce Pingeonu a tři malé hnědáky a jednoho prcka Pingeona kterého jsem nikomu už nedokázal z odchovu darovat.Placky nejsou žádné výstavní kousky,ale ochotně se třou a vodí.Parametry vody na vítěr samozřejmě dodám.Je to prostě pro někoho kdo jsi bude chtít zkusit odchov této nádherné ryby.Končím z barevnýmá terčovcema.Jdu do Hecklu.Když mě za to někdo dá nějakou rostlinku budu rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2013 10:10 RAP Re: rriki
rriki napsal: min 7 boxů
Smůla, tři boxy by mi chyběly. :-D Kdybych na to měl. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2013 06:51 Roman Re: finnnp
Nebo si zajet pro ryby do německa, kam ryby z nabídek směřují. Jen většina překupníků, které jsem našel, sídlí u holandsko belgických hranic, tak že krásný kus cesty. Nebo nechat poslat, ale to už je na větší množství ryb i od nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2013 00:04 finnnp Re: rriki
Aha.Tak v tom už by asi byl problém.To by vyšlo asi tak na 100 000kč.Tak to bych radši ty prachy dal za návštěvu Horní Amazonie a kouknul se kde ty klucí placatý žijou.Každopádně asi to není nic nereálného.Na Google Earth je vidět,že v Tefe je letiště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 22:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
min 7 boxů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 22:42 finnnp Re: rriki
Co znamená.Musíš mít objednávku 100 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 22:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RAP
Já vím
Ono je tam spoustu zajímavostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 21:16 RAP Re: rriki
Pterophyllum Scalare Leopoldi Common Wild Ángel/Leopoldi 6-8 1,50 40-50
Tak tohle by mě zajímalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 20:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
U NÁS SE ZELENÝ PRODÁVÁ OKOLO 4000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 20:23 finnnp Re: rriki
Pokud mě tedy počty nepletou.Tak Zelenáč o velikosti 10-12.Vyjde cca. na 1200 Kč.Když jsi vezmu,že u nás se prodává třeba Daimond o velikosti 12 cm za 1000 kč.Tak to je skoro zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 20:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
V první řadě musíš mít objednávku 100kg.Ceny ryb Kolumbie
Pterophyllum Scalare Leopoldi Common Wild Ángel/Leopoldi 6-8 1,50 40-50
Pterophyllum Altum Altum Scalare 1 - 1,5 3,00 80
Pterophyllum Altum Altum Scalare 1,5 - 3 3,50 50
Pterophyllum Altum Altum Scalare large size 3 - 5 5,00 30
Pterophyllum Scalare Altum Altum Scalare 5-10 8,00 20
Symphysodon Aequifasciatus Brown Discus 10-12 25,00 6-8
Symphysodon Aequifasciatus Blue Discus 10-12 25,00 6-8
Symphysodon Aequifasciatus Green Discus 5-7 20,00 15
Symphysodon Aequifasciatus Green Discus 10-12 25,00 10
Symphysodon Aequifasciatus Green Spot Royal Discus 10-12 35,00 6
Box účtují 12 Us veterina na objednávku 80 US a doprava 1 boxu cca 3000 kč.
Na to zaplatíš nějaké ty poplatky u nás na letišti a na vše 21%DPH
Od nás musíš poslat formulář z letiště pro veterinu jinak ryby nemilosrdně zlikvidují pokud něco není OK.
Uaru femandezyepesie M Uaru 6--8 14,00 20
první ve sloupci velikost ,cena a počet v boxu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 19:09 finnnp Re: Roman
Já říkal,že to není nic pro mě. :-D .Mě by to asi zdechlo za tři dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 18:57 Roman Re: finnnp
Člověk musí přijít na to, kudy cesta nevede.
Přitom stačí tak málo. Prvních deset let života ryby jen čistá voda a živé krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 18:53 Muž Priest [325] - CichlidyRe: RAP
No tak to je přesně to co jsem tam neviděl. :) Ovšem má tam místa,kde všechny jen tak nepustí.Když jsem tam byl poprvé,tak mě vzal do místnosti kde měl ryby na výstavy a páry.Tam mě dopředu varoval před tím,abych se třeba nezkoušel poškrábat za uchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 18:42 finnnp Re: Roman
Právě proto jsi myslím,že pro mne dovoz není to pravé.Asi by to byli jen vyhozené peníze.Já jsi myslím,že bez průtočných nádrží to je velmi složité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 18:26 Roman Re: RAP
Fotka k příspěvku Na čerstvé importy si musíte počkat na konec zimy. To je v Amazonce nejméně vody a ryby se dají chytat. Koupit se dají i u nás, třeba u Papíka v Dříteči atp, hnědí, modří i zelení. Problém je je udržet živé a zdravé, alespoň mě se to nepodařilo. S posledním mohykánem jsem se rozloučil nedávno. Téměř rok jsme válčili s bičíkovcama a nepomohl ani entizol s dávkou 250mg na 15 litrů vody. Třeba na to jednou přijdu. :-)
foto-mladý ještš nevybarvený zelený
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 18:06 finnnp – Nákup
A také bych koupil ryby i tady na rybičkách.Kdyby byl někdo ochotný a měl hezké ryby.Jen už nechci kupovat od někoho kdo kouká jen na kvantitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 18:01 finnnp Re: romant
Já jezdím do Katowic každý třetí den.Takže se tam chystám.Jen nevím jak to dovézt.Jezdím tam z chláďákem.Takže místo mám jen v Kabině.Každopádně příští ryby koupím buď v Katowicích nebo od Pejši a nebo od Colina Bowyera který je soused mé tchýně.On má takové zajímavé ryby.Vypadá to jako hnědák ze zeleným nádechem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 17:48 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já bych vás, s dovolením, rád varoval před obchodem s tímto polákem. Vím o jisté nehezké zkušenosti s ním. Nekompletní pruhy, Y-pruhy atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 17:41 RAP Re: Priest
A co je tohle? www.superdiscus.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 17:34 Muž Priest [325] - CichlidyRe: romant
Byl jsem tam předloni a pokud se nic nezměnilo,tak tam najdeš spíše čevené formy terčovců,dále Red tyrkys,Blue diamond a Heckely které začal s tyrkysama křížit.Také jsem tam viděl odchyty Altů.Tomu člověku závidím manželku-je rybama minimálně stejně posedlá jako on. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 17:20 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Osobně bych prubnul Nowického, ten by podle mě mohl něco mít. www.superdiscus.pl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 17:16 RAP Re: finnnp
Já se dostanu jen na seznam bez ceny, ale za to s fotkama www.amazon-exotic-import.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 17:12 finnnp Re: RAP
Jen se zeptám.Kolik to stojí takový dovoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 17:10 RAP Re: rriki
Díval jsem se teď k jednomu importérovi a poslední import terčů byl v březnu hnědí a Heckly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 16:30 finnnp Re: rriki
Na tom něco bude.Za bolševika se prodával hnědák za 30 kč a modrák 50 kč.Dnes je cena o trošičku větší při mnohakrát vyšších nákladech.Prostě je v tom více bussines nežli koníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 16:22 finnnp Re: RAP
Ono z křížencema je to dosti problématické.Nejsem v tom nějaký znalec,ale křížení Terčovců by podle mě mělo mít nějaké regule.Hlavně co se týče stálosti křížence.Ono hodit 12 různých Terčovců do jedné velké bandy a spárovat to jak to příjde.A pak kouknout co stoho vzniklo.Umí asi kde kdo.Já mám třeba jeden Pár a ten dává neuvěřitelný ryby.Z jednoho výtěru mám asi tak pět nových forem.Nevím proč,ale mě to nějak táhne k přírodním formám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 16:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RAP
Oni zelení tečovci jsou základem křížení v Asii,bez nich by nevznikl Leopard ,Eruption a jiní tečkované varianty.Heckly pro křížení zajímavý nejsou a i proto jejich cena je tak nízká ,ne u nás.Navíc Dr Frank v AT publikoval ,že křížení Heckla s jiným druhem vede v X té populaci k neplodným rybám.U importu je dražší i hnědý nežli Heckel.Přírodní varianty u nás pomalu mizí resp. zmizeli.Kdo by dělal rybu za 40 kč resp 70kč za modrého.Na západě zejména Holansko a Belgie je na tom mnohem líp a umí si je nechat i zaplatit.Na výstavách v Německu a Polsku je v kategorii přírodních variant drtivá většina evropanů.Asiaty to moc neberou, spíš oni původní ryby ,které mají zbarvení odchytů, kupují za draho a kříží stím ty svoje omalovánky.Pro Baletku : Hnědý seženeš ty jsou, zelený zapomeň a modrý che to objet chovatele tyrkysů ,oni se v chovu ukáží ryby ve zbarvení divokých odchytů.Pěkný fotky jsou v BEDE Atlasu Diskusů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 15:58 RAP Re: rriki
kamarád před pěti zkřížil zelenéhio s tyrkysem
To je další problém - kříženci, tedy zejména nepřiznaní kříženci. Sám víš lépe než já, co bylo za humbuk okolo heckelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 15:54 finnnp Re: rriki
Mám dojem,že je problém při křížení Zeleného Terčovce jeho neplodnost.Snad stráta plodnosti při třetí linii......Na mne hlavně musíš trochu pomaleji.Já nemám vědomosti jak něktří zdejší kluci.O Tefe vím.Jen to,že to je oblast v Amazonii.Asi na sobě budu muset hodně zamakat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 15:48 finnnp Re: Priest
Mě se tvé ryby teda líbí.Já radši nikomu neříkám,co mě teče z kohoutku,aby mne nikdo nezáviděl.Mně vlastně stačí dát do vodovodní vody torben a trošku kyselinky a je hotovo.Na druhou stranu svou minipěstírnu dotuji z chovu živorodek.Takže sodu a sůl kupuji na tuny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 15:44 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
To bych neřekl,že je jich málo ,stačilo zajít na přednášku Blehera o odchytu 400 zelených terčovců na jeden zátah sítí,ale problém je cena.To co se nám líbí třeba Tefé s červenými tečkami se do Evropy vůbec nedostane a asiati za to platí v řádu tisíců dolarů.Nejlevnější z importů přírodních terčů jsou Heckly.Ty jsou nejvíc populární v Evropě.Zelení terčouni taky nejsou dvakrát ochotní se třít mezi sebou.Můj kamarád před pěti zkřížil zelenéhio s tyrkysem ,alednes už terče nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 15:07 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Zas taková hitparáda to není,ale jsou to moje odchovy a z toho mám radost.Jen je možná škoda že už je dále nemnožím.Také se mi tu za poslední roky změnily hodnoty vody,tak s tím tak trochu bojuju. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 15:05 finnnp Re: Priest
Já už pořizuji od roku 1987.Taky jsem měl hezké ryby.Teď jsem,ale nějak zamrznul.Je pravda,že jsem akvaristiku letá flákal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 15:03 finnnp Re: Priest
Jinak ty tvé ryby jsou naprosto super.Hlavně ty modrásci.To je pro mne momentálně dream.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 15:02 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Odchovávat umíš,ty co máš dej pryč a zkus si pořídit něco kvalitnějšího. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 14:58 finnnp Re: Priest
To je pravda.Odchovu Terčovců se žádná jiná ryba nevyrovná.Akorát nevím co s těma mrzákama má dělat.Už jsem obdaroval kde koho.Teď to dělám tak,že to likviduji hned po výtěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 14:35 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Ber to tak,že ikdyž ti Tví terčovci nejsou krasavci,tak jsi určitě při odchovu zažil příjemné chvilky.Jsou to nepopsatelné okamžiky,kvůli kterým se snažím o odchov i já.Nejvíce si užívám období kdy se mladí začínají vybarvovat-co ryba to originál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 13:58 RAP Re: finnnp
Hezká tma s duchem. smich
Jestli si dobře pamatuju, tak většina červených variet má základ v zeleném terčovci. A že je jich málo? Není divu, když v lokalitě jedné z nejhezčích jsou ropná a plynová pole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 11:44 finnnp Re: finnnp
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 11:34 finnnp Re: baletka
Jen tak co jsem kdysi a kdesi zaslechl a nebo někdy přečetl.Tak i import zelených je problémový,protože ani v jejich domovině jich není mnoho.A modrý jsou prý v přírodě kus od kusu.Jeden je takový a druhý chycený o kus dál je zase ůplně jiný.Každopádně já budu vybírat podle toho jestli se mě ryba líbí a nebo né.Třeba co plave teď u mne doma tak bych se bál prodat i do Severní Korei.Hnědáky mám šípáky a takové vyblité.A Pingeony šípáky a malé.Tak asi 12 cm při stáří skoro dva roky.A to jim pěkně podstrojuji.Zase se,ale hezky vytíraj.Potomstvo je,ale šílené.Vypadá to jako Ghost z popílkem po celém těle.Prostě rodičům to není podobné ani trochu.Možná je chyba,ale ve mne.Pokusím se to vyfotit pro pobavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 10:31 Žena baletka [624] Re: finnnp
Ano, po mnohých doporučeních já taky. Až na to budou finance. Ale i Pejša má "jen" hnědáky (vedle všech těch ostatních vyšlechtěných barviček). Do importů nejdu, jsou jednak velmi nákladné a jednak bych si netroufla na rybu z přírody, na to nemám zkušenosti. Ale díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 09:36 finnnp Re: baletka
Já nevím.Modrý a hnědý jdou sehnat a zelení asi ne.Já snad zeleného viděl jen na obrázku.Každopádně já jsem párkrát zvolil nákup ryb různě přes inzeráty atd.A mohu s klidným srdcem říci,že to byl silný podprůměr.Přitom to nechápu.V dobách dávno minulých kdy vybavení a znalosti zdaleka nebyli na dnešní ůrovni.Byly ryby na dost vysoké metě.Jen u nás ve městě dělalo hnědáky asi pět lidí a všichni měli ryby jako lusk.Dokonce byl u nás frajer co měl modráky takové jaké jsem snad už nikdy neuvidím.A to se psal rok 1987........ Po mnohých doporučeních bych u nás zvolil nákup ryb u pana Pejši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 07:54 RAP Re: baletka
S tím parkovištěm se to tu tuším probíralo - dobré rozhodnutí.
Ono je to s těmi druhy složitější. Vyšly dvě revize rodu krátce po sobě a každá trochu jiná. Navíc pokud se podíváš do zdejšího atlasu, tak většina fotek je podle barvy a ne druhu.
Možná ti nakonec nezbyde než jít do přímých importů, ale ani tam není 100% jistota, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2013 21:31 Žena baletka [624] Re: RAP
Hledala jsem všude možně, na fóra o terčovcích jsem si zadala i inzeráty, ale nic. Jeden člověk mi nabízel F1, F2 z Německa, předávka někde na parkovišti a ne zrovna levně... a to bych si nelajzla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2013 14:37 RAP Re: baletka
Tohle je otázka spíš na nějaké stránky o terčovcích.
I tak si myslím, že je jen minimální šance. Holt barevné talířky mají přednost. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2013 22:20 Žena baletka [624] Re: finnnp
Otázka trochu jiným směrem... lze u nás někde sehnat odchovy modrých nebo zelených terčovců? Mám na mysli právě ty přírodní formy, o kterých mluvíš. Hnědáky už jsem objevila u několika chovatelů, ale modré, zelené vůbec, aniž by to byly přímo odchyty. Na ty si jednak netroufám a jednak na ně ani nemám ;-) Chová je někdo? Jsou to pro mě nejnádhernější ryby, ale dostat je do akva se zdá trochu problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2013 21:23 Muž NIKO [527] Re: host
To máš pravdu,ale účinek na parazity je nulový.Nemůžem věřit radám našich babiček.To je jen vytahování peněz z kapes. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=1351