Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 08:13 ludo Re: davidus
Vsadím boty, že tento astaxantin pochází z Prahy.Mimochodem je přírodní, takže žádná chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 23:40 Lancer Re: kulich
krasavci, vypadaji, ze jim chutna a dobre rostou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:47 kulich Re: rriki
Fotka k příspěvku jojo,máš pravdu.Už jsme to řešili,zkusím sem dát fotku at se kouknou ostatní.Je pravda že se uvidí co z toho bude až dospějou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:44 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kulich
Ty tvoje ryby pochází od P.Picky to jsem Ti psal. Jeho ryby jsou krásný s černým lemem.Pavel nám ukazoval že i ryby s přírody už nesou známky křížení s modrým tak babo raď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:38 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kulich
Jestli to nevadí hoď je sem ať se kouknou i ostatní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:37 kulich Re: Dahak
tyhle jsou fakt čistý.můžu ti fotku poslat na mail.já už je mám trošku větší,dobře rostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:36 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kulich
Jak jsou velký ty hnědky a byla by možná nějaká fotka?.Pravý hnědáky jsem už neviděl ani nepamatuju vždycky je to něčím stříknutý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:10 kulich Re: Lancer
Já od pana Marka ryby mám a jsem spokojen.Naposledy jsem od něj bral čistý hnědý terče.Ve 4 cm po 50kč.to si myslím že je slušný a ryby rostou perfektně.Má nadělaný ted hodně malbora a taky nějaký leopardy jsem tam viděl.Byl jsem u něj cca 2 měsíce zpět.Můžu ho jako chovatele bez problému doporučit.I jednáním se mi zdá že je v pohodě.Nejlepší ryby jsem si ovšem dones od našeho kolegy zde s fora.Jak již jsem zminoval od Luda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:19 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Máte někdo zkušenosti s těmahle?
www.adiscus.snadno.eu
Jo a nevíte kde sehnat kvalitní terčovce blue diamond...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:12 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: grunda
NO tak známej od něj bral red tyrkys a marlboro z arlbro vyrostli pěkný dobře rostlý ryby narozdíl od red tyrkysů ze kterých vyrostli ryby který se do chovu rozhodně nehodili..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:09 Muž grunda [1781] - Cichlidy
smidakkuba napsal: Jojo známý od něj bral a slyšel jsem že některý fotky na jeho webu nejsou vůbec jeho...

fotky nefotky, ja bych stejne jel pro ryby osobne, jde spis o to, zda ma smysl vubec jezdit. Ja nejsem schopen v akvarku vyfotit ani koren a to se nehybe hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:57 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: grunda
Jojo známý od něj bral a slyšel jsem že některý fotky na jeho webu nejsou vůbec jeho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:55 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Chtel jsem se zeptat, mate nekdo zkusenosti s timto chovatelem? www.tercovci-brno.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 14:49 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Lancer
Ono na burze je taky dost těžký kupovat....Je tam co vím 7prodejců s toho maj opravdu dobrý ryby 2 to je vše já doporučuji vyhnout se panu Krehlovi....Já od něj kdysi koupil ryby viz má bývalá prezentace a byli to hnusný ludry....Jediné co mohu doporučit tak to pigeon tiger...Ty má dobrý ale my je kupovali v 2cm a byli v pohodě on je má do 5cm v 140L akva a když jsem viděl ty samý tigery potom v 5cm tak už byli podražení a ti ci jsme mezi tím pořídili a dali do 300L akva byli v pohodě a pěkně rostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 14:38 Lancer – Re: rriki
Díky za radu a zkušenost, nevím jestli stihnu burzu v Ostravě, protože teď o víkendu asi nebudu mít čas, ale díval jsem se, že v Brně bude burza koncem dubna, tak tam se pojedu podivat urcite, mam to tam prece jen o dost blíž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 14:03 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Lancer
Já Ti doporučuji vyhnout se mu obloukem je to překupník kupuje potěr po odstavení od páru.Ryby nic moc.Je Ti schopen prodat rybu jako novinku a potom je to úplně něco jiného.Mě to udělal před 13 lety s red spotted i mě je ukázal v atlase a potom z toho byly vyblitý sunflovery.Od té doby já a pan Marek neéé.Vloni se do něj pustili na discus.cz ,že ukazuje krásný fotky ryb (stažený )a pak u něj je to hrůza.Pokud by jsi byl z blízka tak jo třeba si vybereš ,ale tahnout se z dálky škoda peněz.To máš lepší dojed na burzu do Ostravy domluvit se prodejcem ať Ti ukáže chov a vybírej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 11:51 R Muž romant [27987] – Re: Lancer
Od něho ne. Měl jsem ryby od pana Pejši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 11:42 Lancer – Re: romant
Děkuji za kontakt, podle odkazu to vypadá, že má velký výběr ryb. Bral jste od něj osobně nějaké ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 10:58 R Muž romant [27987] – Re: Lancer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 10:55 Lancer – Re: kulich
Milevsko mám už bohužel hodně z ruky, ale to Ledečko není až tak daleko, nemá náhodou nějaké internetové stránky?

Nemáte někdo zkušenost s chovateli z Brna a okolí? např. pan Krýsa, mailto:Terc1971@seznam.cz nebo tercovcivbrne.cz?

Samozřejně pokud by byly kvalitnější ryby dál, tak si raději pro ně zajedu, ale zase pokud by byl kvalitní chov blíž, tak nemusí být ryby tak dlouho ve stresu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 10:05 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Designer
Našel jsem ho tady: www.akvashop.sk/… za 131Kč. Vzal jsem dvě balení a nějaké vitamíny tak uvidíme jak jim budou šmakovat slovenská chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 09:24 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
A kde kupuješ ten astaxanthin a kolik ho dáváš do toho 1/2kg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:44 kulich – Re: Lancer
Ahoj,no pokud chceš kvalitní chov tak si zajed K Pejšovi do Milevska,ten má super ryby.Já mám třeba dobré zkušenosti i od pana Marka z Ledečka nad Sázavou.Chce to ujet nějakej kilometr ale myslím že se to určitě vyplatí.Jinak co já osobně můžu doporučit tak to mýho kamaráda Luboše.Chodí i sem na forum.Má malou pěstírnu doma a musím říct že má moc pěkný ryby a je to šikovnej akvarista.Já osobně od něj mám pár kousků a ryby super prospívaj. jeho nick je Ludo.Zkus se ho zeptat jak je na tom.Poslední zprávy mám že tam má pár výtěrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Už to tu bylo, ale zopakovat nezaškodí :) www.cichlidportal.sk/… tímhle krmím já a terčovci mi to brali v pohodě od začátku bez nějakýho zvykání.
Místo Agaru používám obyčejnou želatinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 15:07 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Já toho do srdce dávám taky hafo aby to bylo kvalitní a terči po tom jdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 13:04 trodat – Re: Bob66
Asi máte pravdu základ je stejný,ale každý z nich má něco co ten druhý neobsahuje.Mě se tento mix osvědčil nejvíce i když jsem před tím používal samostatný fishtamin nebo dajanu vitamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 12:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: trodat
Je naprosto zbytečné a nesmyslné míchat tolik druhů produktů dohromady a výsledný mix podávat, stačí jeden nebo dva druhy a přidávat jednou to a podruhé ono X-) Většinou tyto výrobky mají podobné složení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 12:10 trodat – Re: davidus
srdce nakrájím na menší kousky,odblaním a nastrouhám ,potom do té směsi nastrouhám ještě špenát,přidám vločky a granule a pokapu vitamíny.Celé to uhnětu a rozdělím na kousky(používám misky na led),nechám zmrazit.Potom jenom vyklepu jednu kostku,dám do sítka na čaj a nechám rozpustit.Z vitamínu dělám směsku -Prodac Vitamin B drops,Prodac Discus Elixir 500ml,Dajana Vitamin 1000 ml,sera fishtamin 100ml,Dajana Aloe gel 250 ml,MINAROLL 20 ML,tohle všechno smíchám do flašky a dávám 10ml/100l vody po každé výměně.Počáteční investice není malá,ale mám s tím dobrou zkušenost a nějaký pátek to taky vydrží.Jinak můžeš vymačkávat štávu z různých druhů ovoce a zeleniny a v tom to maso louhovat.Záleží jen na tobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:50 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: trodat
granule žerou bez problémů mícham do nich i granule spiriniliny a berou je.Nechce se jim ale do vloček. asi budu muset sybat vločky do směsy ze srdce.Jaké vitamíny kromě fishtaminu ještě používáš? Teplotu mívám mezi 29-30. Děláš si směs třeba z celého srdce do sáčků a nebo postupně strouháš a přidáváš vitamíny zeleninu řasu a další příměsy jednorázově?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:08 Lancer
Chtěů bych Vás poprosit, jestli někdo nemáte kontakt na nějakého chovatele ze Zlínského kraje, případně koho byste mi doporučili z Brna a okolí, jsem začátečník a nedokážu rozpozpoznat kvalitní odchov a tak by jsem si rád nechal poradil.



Děkuji za odpovědi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:09 trodat – Re: davidus
pokud máš teplotu 30C ,tak se hov. srdce bát nemusíš,čím pestřejší strava tím lépe.Můžeš zkusit černého komára nebo mysis ,k tomu co už máš.Pokud ti nežerou granule nebo suché je dobré je přimíchat právě do srdce a sežerou to bez problémů.Pokud budeš dávat srdce je dobré ho pokapat fishtaminem.Já třeba osobně mám směsici vitamínů,které dám přímo do směsi před zamaražením a část leju do aq po každé výměně vody.Můžu říci ,že jsou ryby mnohem vitálnější a častěji se třou ( i když i toto nemusí být pravidlem). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 08:02 Muž davidus [41] - Cichlidy – Krmení
Krmím 10 terčů. Čtyři mají 10-12cm v těle šest jich je 6-8 cm. Dostávají třikrát deně z krmítka granule + vločky a odpoledne a večer 2x kostičku patentky,nebo koretry nebo artemky.Jednou za týden přidám pár kapek fishtaminu a rád bych od příštího týdne přidával grindal. Jednou za týden hladovka a odkaluji 2x týdně. Je to tak v pořádku ve společenském akva? Občas nastrouhám lžičku hovězího srdce ze spirulinou ale nějak se toho srdce bojim.
Chtěl bych se zeptat co dávat aby ryby pěkně přibývaly a nic jim nechybělo. Z hejna jsou tři co se cpou pořád a dvě co žerou na můj vkus málo, jsou více zalezlé v rostlinkách a jen občas zobnou. Je to obvyklé?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 07:12 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: kulich
Já kdysi taky takto koupil a vytřeli se po třech měsících...Zkus jim každý den měnit část vody za ledovou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 23:28 kulich – Re: smidakkuba
přines jsem je domů od chovatele.asi rok a pul a už prý měli výtěr.dal mi tři ryby a dvě by měli tvořit pár.tak jsem je hodil do nádrže k dalším pěti terčům mladším a dal kužel.mám je asi měsíc a žádný náznak tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:12 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: kulich
A co jak jsou starý???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:08 kulich – Re: smidakkuba
důležitý je že žerou.no potřeboval bych rozetřít ty svoje melouny ale nevím.snad jsem si domu nedotáh nějaký špeky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:05 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: kulich
Tak to jo chutná jim to teda hodně...Já dával dnes artemku tak to až tak nežrali ale skusil jsem ten Sak a to byl hukot..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:56 kulich – Re: smidakkuba
určitě jim to neublíží.aspon maj vitamín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:46 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
AHojte mám tejden starý potěr od red tyrkysů...Již od včerejška jim dávám artemky...Dnes jsem jen tak zkusil dát ten nejjemnější SAK ENERGY který jim teda jede o poznání víc než živá artemka...Neublíží to mladým když je tím budu krmit společně s artemkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:35 kulich – Re: sportsmen
přesně tak spotsmene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:35 kulich – Re: Adlec
přesně jak tu píše Romy.vůbec je nešetři co se týče pohybu kolem nádrže.ba naopak.oni si zvyknou uvidíš.hlavně plnej provoz.Já kolem nich lezu v pěstírně po schůdkách nahoru a dolu.pořád prudký pohyby a ryba jak je už zvyklá ani se nehne.uvidíš sám.vůbec se s nima nemazli.nakonec jim nic jinýho nezbyde než baštit a fungovat normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 07:54 Muž sportsmen [62] – Re: Adlec
Hodně záleží v jakých podmínkách byly ryby chovány u předchozího majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 07:52 Muž sportsmen [62] – Re: Adlec
U mě jednou aklimatizace trvala 2 měsíce. Ale to byl fakt extrém. Jindy to byla otázka pár dnů (týden)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 00:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Adlec
Mám trochu podobný problém,čtyři z pěti san merahů žerou z ruky,ale ten jeden,ne a ne se uvolnit.Jak je pohyb před nádrží,jede se schovat do houštin.Žere v hejnu jen když je večer a v místnosti je tma,asi se mu nelíbím... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 00:06 Muž Adlec [0] – Re: Romy
Snažíme se nijak extrémě ryby neděsit, ale k akvárku si chodíme i číst.Je to sranda.Jsou jak malý děti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 00:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Adlec
Všechno chce svůj čas,je důležité,pokud možno,aby byl před nádrží co největší pohyb.Ryby brzy přijdou na to,že jim nic nehrozí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 23:56 Muž Adlec [0] – Re: kulich
Svítím 12h, střídám krmení, snažím se je moc nelekat, kdybych mohl tak je nakrmím z kojenecké lahve, sičáky! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 23:52 kulich – Re: Adlec
moji terči začali perfektně fungovat tak za dva měsíce.myslím tím to že se mě nebojej,nelekaj se a jak vemu za kliku a viděj že jdu tak si jedou zamnou pro krmení.žerou z ruky.vydrž to přijde.z toho krmení bych byl trošku nervozní ale nemusí to nic znamenat.pozoruj hovnajze jestli jsou ok.pokud nějaký vůbec maj.ale jinak bud v klidu.Svítíš jim??je potřeba svítit.aby nebyli po tmě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 20:17 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Adlec
Mi asi 3týdny u chovného páru marlbor...U mladých by to mělo být rychle a u mladých asi 6cm jim to trvalo nejdýl asi 3dny a nejmín asi 1hodinu a pak už jen pozovali u čelního skla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 20:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Adlec
Zažil jsem terče,který nežral skoro tři měsíce,ale to byl fakt extrém.Aklimatizace by měla být do měsíce.Jedna věc je plachost,a druhá to,že nežere.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=3851