Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:08 Muž davidus [41] - Cichlidy – snižování ph
Jak snižujete pH pomocí listů mangrovníku?Kolik toho dáváte do vnějšího filtru, a jak často se to mnění, a kolik to sníží hH u dejme tomu 300l?Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 13:49 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Mám takovou otázku...Jestli se s tím někdo z vás třeba setkal...
Koupil jsem dva samce snake skin dal jsem je ke své samici red tyrkys a dlouho se nic nedělo ale je tomu asi 3 dny co ti dva samci se spolčili začli si spolu čistit kužel a pěkně se mi pustili do samice RT...Ploutve mají hodně výrazně do špičky což je znak samce ale tady si fakt nejsem jistý...Mohl by jeden z nich být opravdu samice...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 11:37 Muž MGK [2] - Cichlidy
Mimochodem, máte někdo zkušenosti s tímto filtrem ?

www.sklorex-akvarium.cz/…

Vychází poměrně dobře cenově a je i s filtrační náplní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 08:27 Muž MGK [2] - CichlidyRe: sat
Já jsem právě nad tím EX 700 uvažoval, ale jak tě tak "poslouchám" tak si říkám že to nebude asi nejlepší volba. Asi bude fakt lepší nějaký ten Eheim, ale problém je v tom že si momentálně nemůžu dovolit koupit filtr tak za 4000,- , jsem ještě student a tolik peněz se mi zrovna neválí někde po kapsách :-) Ale zase na druhou stran uje asi pravda že když si koupím nějaký levnější tak do něj stejně budu muset více investovat a cena bude asi stejne (ne-li vyšší). A jinak ještě jak jsi napsal, cituji: "A hlavně externí filtr si nekupuješ na rok" .... Tak v mojem případě to možná bude přesný opak :-D Za rok nebo za rok a půl se máme stěhovat do nového baráku a tam bych chtěl něco většího :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 07:34 Muž sat [0] Re: MGK
Tetru jsem mel menší EX 700. Na internetu se hodně píše o problémech s těsností, nedají se na to sehnat úplně všechny díly. Jak jsem psal, originální náplně nestojí za nic moc, "bio balls" jsem vyměnil za substrat pro od Eheimu, a molitany by to čekalo také, kdybych jej neprodal i s akváriem. A nevím proč, děsně se mě ucpávala vata na vrchu (výměna každé 3 týdny). EX 700 se dá sehnat za nějakých 1600,-, s nákupem nových náplní jsi hodně blízko s cenou Eheimu. Když jsem kupoval filtr pro novou 450 zvažoval jsem hodně, nakonec jsme po zvážení všech okolností koupil Eheim prof. 3. Libí se mě promyšlenost a konstrukce. Navíc mám díly a servis cca 20 km. A navíc se nemusí tak často udržovat. Fitr není zrovna věc ve které bych musel mít ruce každé 3 týdny ;-) . Chce to zvážit nejen cenu filtru, ale co koupě toho daného typu přinese dlouhodobě, pak se ti třeba i vyšší cena rozptýlí, ono ve finále na každém typu něco bude :-D . A hlavně externí filtr si nekupuješ na rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 22:25 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Barakainus
JEdinné co mě na tom odrazuje je vždy ta cena, ještě jsem uvažoval o vnějším filtru značky Fluval či Tetra tak uvidím :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 22:13 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MGK
Nejlevnejsi je asi Eheim 2217; a napln ho drcenou lavou (z OBI nebo tak) a/nebo zeolitem (stelivo pro kocky). Nebo kdyz sezenes Liaperl...
Jinak treba Eheim Professionel 3 2075. Cenove je to vys, ale je to s naplnema a tak jen zapojis a jedes. www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 21:20 Muž MGK [2] - CichlidyRe: JuraS
To není špatné, ovšem já bych si něco takového netroufl vyrobit, obzvlášť kvůli málo znalostem co se týče filtrů, já jsem rád když se mi ten filtr podaří zapojit :-D...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 21:16 JuraS Re: MGK
jinak stačí mít znalosti o filtrech a jak to vlastně funguje a můžeš mít filtr jako víno za pár kaček...např. stačí ti plastový kýbl anebo i koš do kanceláře, na dno dáš filtrační hlavu a celé to zasypeš různou směsí..např. nahoru dáš plastové drátěnky, pod ně filtrační kroužky a nebo i filtrační ježky, pod to nastříhaný na kostky filtren..do toho přivedeš vodu tak aby tekla horem a spodem hadicí přes to čerpadlo vodu do akva...cena ? 500 max a filtrační objem i 20 litrů...a pak najdi srovnatelná filtr v nabídce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 15:33 Muž MGK [2] - Cichlidy
No, jak si na netu prohlížím nějaké ty vnější filtry tak vidím že se asi pod 2500,- nevejdu :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 15:27 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Romy
Chápu. Nejvíce mě teda dostala ta první věta... "Jsi-li tak bohatý,aby sis mohl dovolit kupovat levné věci,budiž" ...Ze začátku jsem to nechápal, ale pak jsem pochopil co tím myslíš. Možná bude fakt lepší pořídit si nějaký "kvalitnější".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 15:20 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: MGK
Jsi-li tak bohatý,aby sis mohl dovolit kupovat levné věci,budiž...

Ono nejde jen o průtok a filtrační média,ale hlavně o kvalitu výrobku !,dostupnost a cenu náhradních dílů.Na co ti potom bude levný filtr ve skříni jen proto,že na něj nikdo nesežene náhradní díl...,a uvažovat o experimentech,,já si to nějak dodělám třeba silikonem" hmm Ony jsou ve filtru také nějaké tlaky,a když víko nesedí a netěsní tak jak má,tak žádný silikon dlouhodobě nepomůže,dříve,nebo později si voda svojí cestu najde,a pak je nadělení...
Nicméně,dávat k terčům do 200 l nádrže filtr v rozmezí 100-200 l,je poddimenzované,spíše bych volil menší průtok,ale dimenzi pro 250-300 l.Terči nepotřebují proud,ale dostatečnou plochu filtračních médií pro usídlení nitrifikačních bakterií. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 14:55 Muž MGK [2] - CichlidyRe: sat
Zkusím se zeptat a uvidím, každopádně bych určitě nechtěl nic "testovat" u terčů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 14:51 Muž sat [0] Re: MGK
Já bych si ještě radši zjistil, jaké náplně jsou k tomu v dodávce, protože na fotkách je jen jakási vata. Pokud budeš muset do všech košů koupit něco "inteligentního", tak se rázem cenou přiblížíš k "značkovým" věcem. A terčovce bych po zkušenostech na testování kvality filrace radši nedoporučoval sad .

Sám jsem podobnou věc řešil u Tetratecu s jejich super bio balls ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 14:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MGK
důležitější než průtok je objem filtračních hmot, ale ten tam nikde neuvádějí, nebo jsem si nevšimla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 14:45 Muž MGK [2] - CichlidyRe: JuraS
Ok, akorát mě tam trochu zarazilo že píšou že je to pro akva 100-200 litrů což bych jakžtakž splňoval, tak proto jsem se ptal. Ovšem na druhou stranu pokud má opravdu výkon 1000 l/h tak by to mělo stačit bohatě....Ok, takže až dostanu výplatu tak ho objednávám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 14:41 JuraS Re: MGK
kopie filtru od fy. xxxx, proč ne ? koncept je vyřešený a pokud jim to neteče (což můžeš opravit sanitárním silikonem) tak máš kompletní řešení za zlomek ceny originálu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 11:19 Muž MGK [2] - Cichlidy
Hojas, mám dotaz. Uvažuju že do svého 200l akva s terčovci pořídím vnější filtr. Na aukru jsem našel jeden za dost dobrou cenu, s výkonem 1000l/hod. Chci se zeptat jestli s ním máte někdo nějaké zkušenosti a jestli je to vhodný filtr k terčům.
Tady přidávám odkaz:
aukro.cz/…

Díky za odpověďi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 06:08 Muž metal [96] - Cichlidy
clovek sa uci cely zivot, aj tak sprosty zomrie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 12:05 Muž davidus [41] - CichlidyRe: davidus
PMDD palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 11:48 Muž davidus [41] - Cichlidy – Kytky
Jaké kytky máte v akva s terčovci? Jde mi stolístek, anubias, echionodorus, valisnerka velká ale rád bych i trávu na dno a nějaké plovoucí rostliny. Měly by zvládat pH6 a teploty okolo 29. Z chemie jen PPMD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 11:33 Muž Tomiino [43]
jee zase tolik jsem nerekl ne??? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2011 10:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JuraS
možná že ta včerejší otázka jak se snižuje pH a před pár dny zištění že se mladé krmí živou artémií byly to poslední co ještě nevěděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2011 10:31 JuraS Re: Tomiino
kurňa potkat člověka co o sobě řekne že ví o něčem všechno..to musí být buď sebestředný člověk a nebo pošetilý blázen páč čím vzdělanější člověk tím častěji říká, že čím víc ví tím víc uznává že je mnoho věcí o kterých neví vůbec nic...začínat s akvem a tvrdit, že "vím o chovu terčovců vše" to musí tedy být ego !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 09:33 Muž Tomiino [43] Re: Romy
dekuji ti za peknej clanek :-) jj ja bych si rad neco procital a neotravoval jiny lidi,ale ja mam doma pouze jedno akva s terciky a o normalnim chovu vim vsechno,nebo aspon to co je potrebuji.Ale tati se zblaznil ze 100 l je najednou 700 l a jeden chovnej par,takze ja prijdu domu z prace a mam z toho plnou hlavu.Nejradeji bych se bavil s nejakym chovatelem 2 hodiny,protoze ten mi rekne o hodne vic nez 2 hod.hledani na internetu.. diky za odkazy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 07:52 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: davidus
Všechno mám ze čtyřky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2011 07:46 Muž davidus [41] - CichlidyRe: metal
5cm má Obama v autě, mě myslím stačí milimetry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 06:54 Muž metal [96] - Cichlidy
do 50l.akva staci sklo z okna.cim vacsia plocha tym hrubsie sklo.ale 4-5 cm staci vpohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 06:43 Muž davidus [41] - Cichlidy – Krycí sklo
Jakou doporučujete tloušťku krycího skla? Nechci dávat zbytečně silné kvůli manioulaci a zase ne moc slabé aby neprasklo teplem od zářivek. Přemýšlel jsem 5 nebo 6mm.Jak to máte Vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.07.2011 00:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Opět je to o hledání... tone
Něco o vodě,ale jednodušeji jsem napsal zde: www.akvarista.cz/…

Co se týče RO,funkce,princip,a vztahy mezi kvalitou vstupní vody a množtvím výsledného permeátu,je třeba zde:
www.freshwater.cz/…
www.mangala.cz/…
www.vscht.cz/…

A tak se může pokračovat.....
Každý rád poradí,ale jestli si myslíš,že bude někoho dlouhodobě bavit odpovídat na otázky,kde si odpovědi můžeš najít sám,a nosit ti odpovědi na zlatém podnose,tak se mýlíš.
Chceš množit terčovce,a nemáš základní akvaristické znalosti,jen tu čtu-nic jsem nenašel,nevím,těch nevím je víc,neznáš procesy ve vodě,kombinace ryb...
Nenašel jsi nic,protože jsi nehledal,akvaristických webů a soukromých stránek je tu mnoho a na skoro na každé se dočteš to,co potřebuješ.

Promiň,někdo ti to napsat musel,rád ti poradím(a nejen já) s praktickými věcmi,s konkrétními problémy,ale vše ostatní je na tobě.
Nic nejde samo a akvaristika je o trpělivosti,vzdělávání !,a pochopení jak se voda chová,a co s ní,o rybách,jejích nárocích na vodu,krmení,prostor,sociální chování........................

Není to mentorování,je to prosba,aby si začal používat mozek... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 21:33 Muž Tomiino [43] Re: trodat
ahoj,co se tyce RO tak 1l vody je 1l RO ,nebo 1l je treba 300 l vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 18:42 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
A proč se ti válí na dně nesežrané srdce? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:37 Muž Scolo [6] Re: davidus
Samolepící černá mat tapeta z Hornbachu(nebo jinej hobbymarket). Budˇ na karton/plex, nebo přilepit na hranách izolačkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 14:54 Muž davidus [41] - Cichlidy – Pozadí
Rád bych dal na akva černé pozadí, jen nějakou černou tapetu. Nemá někdo nějaký nápad jak to vyřešit? Natírat to nechci a zadní stěna je 130x60. Nechci 3D pozadí ani nic mačkaného za akva. Mám namysli nějakou fólii nebo tapetu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 13:14 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Já bych ná udržbu dna doporučil takové okružáky...bakterie nepřenášejí a zbytky spolehlivě likvidují...Já mám u svých ryb do chovu dva gibouše je fakt že toho mnoho vysmolí ale na dně nezbyde ani kousek krmení navíc denně odkaluji a jednou za dva dny měním 2/3 vody takže bez problému jejich bobky odsaju...Vím řeknete si na co gibouše když to stejně denně odkaluju ale upřímně si myslím že gibouší bobky mi znečistí za ten jeden den vodu daleko mín než zbylé srdce co se válí na dně...To je ale možná jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 11:26 kulich Re: trodat
jasný,každý má své zkušenosti a u každého může fungovat něco jiného.Já jsem zastáncem názoru když terče tak jen ty a nic k nim.krmit spíše v menších dávkách a mělo by vše klapat.jiné je to u rozkrmování mladých tam je to jiné.tam je můžem naprat ale tam není problém kdykoliv odsát a vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 11:16 Muž trodat [11] Re: kulich
S tím se dá 100% souhlasit.Já tím chtěl říci,že pokud častěji krmíme a máme okrasnou nádrž se štěrkem a nemáme jí zarostlou rostlinami ,tak máme většinou problém s NO látkami kvůli zbytkům potravy,které se rozkládají,potom musíme častěji odkalovat a měnit vodu.Pokud si pořídíme panceřníčky,tak nám v tom mohou vydatně pomoci.Píšu ze své zkušenosti,kdy jsem měl terče 2 roky samostatně a ted asi půl roku ,tam mám 6 pancéřníčků a je to znát. Ancistruse bych na "údržbu" dna nedoporučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:32 kulich Re: Dahak
přesně tak,akorát se člověk vystavuje riziku,že mu ancík nebo něco podobnýho u terčů něco rozjede.Já je mám samostaně a mám svatej klid.terči jsou tak pěkný ryby že už k sobě nic jinýho nepotřebujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 09:39 JuraS Re: trodat
super je koupit RO cestou inzerce..dá se sehnat mírně jetá stanice z rodinného domu s kapacitou pro bazén a za cenu nového prdítka 75 ky...nikomu nebudu radit kde hledat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 09:32 Muž trodat [11] Re: Tomiino
Dá se snížit a nejen PH pomocí RO,vodu si namícháte jak potřebujete,dneska se dají pořídit za přijatelnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 09:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tomiino
i ostatní články tam stojí za přečtení ;-) je to napsané docela čtivou formou a všechno se to dá v akvaristice využít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 09:18 Muž Tomiino [43] Re: katterinecka
ted jsem prelouskal i prvni clanek a tam je vse co jsem potreboval vedet..tak peknej clanek jsem nikde nenasel.Moc ti dekuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 09:13 Muž Tomiino [43] Re: katterinecka
o te raseline je to moc hezky clanek.Tata ma chovnej par tak se u nej snazim,zacal jsem pouzivat raselinovy vyluhy a chci zkusit listy mangrovniku.neco takovyho chci pouzivat nechci kupovat nejaky predrazeny vyrobky v obchodech od tetry nebo serry..to si myslim ze je zbytecne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 08:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tomiino
maniakva.sweb.cz/…
nevím jak chceš snižovat pH bez použití chemie, musíš o ní něco vědět, všechno je to jenom o chemii. Když chceš uměle měnit parametry vody tak bys měl vědět proč, jak a jaké to bude mít důsledky.
I ty huminové látky z rašeliny jsou v podstatě chemie maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 08:42 Muž Tomiino [43] Re: katterinecka
s pridavanim C02 se snizuje ph?u par prezentaci kde odchovavaji tercovce CO2 nepouzivaji.Ph metr uz jsem si koupil..jinak bych nenameril 7,2 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 08:40 JuraS Re: Tomiino
rašelina v granulích a nebo rašelinný výluh...v akvaristice koupíš hafo přípravků a ryby se ti odmění i lepším zabarvením..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 08:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tomiino
Přidávání CO2? pořiď si bombu, ph metr a ještě nějaký ty věci k tomu a budeš mít pH stále na stejné úrovni, jen ta cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 08:22 Muž Tomiino [43] – Jak nejlepe snizovat Ph?
Ahoj prohledal jsem cele forum,hodne rad a nazoru,ale nevim jaky zpusob je nejlepsi.Bez zasahu mam v akva ph 7,2 a chtel bych to snizovat(a mit neustale snizeny) na 6,5 ,ktery zpusob nejlepe bez pouiziti chemie je nejlepsi??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 07:32 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kulich
Mám na to stejný názor navíc třeba takovej ancík udělá víc bordelu, než úklidu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 22:20 kulich Re: trodat
určitě,panceřníčci jsou dobrý dělníci,ale já osobně zastávám názor že je lepší chovat terče samostatně.pokud možno bez jiných druhů ryb ,je pak menší riziko jakékoliv nákazy.terčovci jsou ryby náchylné tak proč se vysavovat eventuelně zbytečným problémům,ale samozřejmně že spousta chovatelů má běžně terče např se skalárama i jinýma rybama a vše funguje.je to věc názoru.já jsem pro držet je samostatně

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=2901