Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:12 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
Já nevím možná mám dovný ryby ale když jsem měl ještě okrasný tak jsem dal ryby do akva asi dva týdny jim trvalo než si to mezi sebou vše vyříkali a potom se to neměnilo utvořil se tam dominantní pár a ten komandoval a od nikoho se nedali buzerovat...A mladí tak samo po dvou týdnech to měli uspořádaný a už se to neměnilo a terčovci v 12cm si menších v 5cm vůbec nevšímali jen si hlídali svoje třecí místečko a ti malí se k tomu místu ani nepřiblížili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 08:40 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Perou se mi taky
Mam pubertalniho Tercovce a ten velice zle dobe druheho, asi tak stejne velkeho, ale nikdy ne do oci, dobne do cela, do bricha, do boku, nekdy to az slysitelne tukne. A ten druhy kdyz je to nutne, a potrebuje se nazrat, tak se na dobu nutnou necha ozobavat, toho dobani si skoro nevsima, jde po zradle, nazere se a pak odplave. Treti kus, zaprtek, toho si ani nevsimaji, nejak jim nestoji za to a on jim taky jde radeji z cesty. To co popisuji se deje stale, nic se na tom nemeni. O extra agresivnim kusu uz psal myslim Dahak (snad se nemylim), a jak jsem to pozoroval, mel jsem strach, ze je to taky takova bestie. Ted si rikam, ze dokud se oba poradne nazerou, at si jinak delaji co chteji :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 23:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy
smidakkuba napsal: Pravidla v hejnu by měli mít uspořádaný už od prvních měsíců života, přiklonil bych se ke tření maj na to nejvyšší čas...

Je běžné,že se pořadí ryb v hierarchii mění a to podle bojů,o nejlepší místo v nádrži,o žrádlo,nebo je dominantní ryba poražena jinou.Sekají se jak samci,tak samice.Jde o to,vypozorovat jak do sebe ďobou,zda jemně,nebo zle.Pokud si jdou do očí,je to tvrdý boj o místo v hejnu,a je to doména hlavně samců,ale dominantní samice také nelze přehlédnout.
Jinak terči se běžně třou v jednom roce života,kdy už sou pohlavně dospělí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:40 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Beda
Pravidla v hejnu by měli mít uspořádaný už od prvních měsíců života, přiklonil bych se ke tření maj na to nejvyšší čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:38 Muž metal [96] - Cichlidy – re.beda
moji sa tiez peru medzi sebou,ale do trenia sa im nejak nechce.podla mna to bude usporiadavanie si pravidiel v hejnu medzi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 16:41 Muž Beda [11]
Mám v 200L akváriu čtyři dvouletý terčovce. Všechno bylo v pohodě ale poslední dobou se mezi sebou honí. Vcelku silně do sebe "ďobou" až máj po těle fleky. Je to jen přirozený uspořádávání si pravidel v hejnu nebo se má těšit že se budou párovat a hájí si teritorium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 23:05 Muž Scolo [6] – Re: Designer
...nepodchytil jsem vnitrni parazity vcas, Tercovci zacatecnikum s nimi bohuzel odpousteji tezko.

Jo...to znám... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:27 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
No ono hlavně by to chtělo tak 5ks což je sice do tvého akva na hraně ale šlo by to jsou to hejnovky a v hejnu prospívaj daleko líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
No, ale tohle neni ten pripad. Je na nem i videt, ze je "podrazeny", hubenejsi nez by mel byt. Jestli nezacne fungovat normalne, nechavat si ho do sameho konce nebudu, to uz jsem zazil, i kdyz tam to bylo trosku jine. Clovek asi nesmi byt az tak moc citlivka. Citrusari kousky ktere nerostou jak by chteli take vyhazuji, ze proc se s necim trapit a nemit z toho radost, kdyz se da pece venovat necemu, co se samo snazi.

Je pravda, ze mi celkem proslo rukama 6ks Tercovcu a mam jen 2ks, ktere jsou podle meho gusta, rostou jak z vody, jsou majestatni, proste stoji za to, a ted nemyslim ze jde o supervystavni kusy, mne stoji za to. Mohl jsem mit 3, nepodchytil jsem vnitrni parazity vcas, Tercovci zacatecnikum s nimi bohuzel odpousteji tezko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:58 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Jojo přesně tak jak u lidí....Já mám asi 165cm a kámoš ze třídy je obr má 197cm...A terčema je to tak samo a i po velkých rodičích mohou vyrůst nekteří prcci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Je to stejné jako u lidí, najde se vždy pár jedinců kteří nevyrostou i když jim nic chybět nebude a budou mít stejné podmínky jako výstavní kusy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:52 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Nerikam ze jsem priklad hodny nasledovani, brzy Platy predam, rozdam zbytek a zase bude situace normalnejsi, je to prechodny stav. A spokojenost Tercovcu? Na rozdil od mnohych mi zerou 3 druhy granuli, skoro nic jineho uz nekdy od vanoc, a berou je ted pekne divoce. Nevypadaji, ze by stradali, tedy 2 ze 3, ten treti je od pocatku jen k zlosti, vykaly normalni, dycha na obe, ale to je asi tak vsechno, zere jen malo, nechce nic co jsem zkousel (nejen ty granule), zkousel jsem ho i prelecit, moc neroste, zkusim ho utratit, jestli tohle treba nepomuze... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
A jsi si jistý že to terčovcům nevadí a maximálně vyhovuje :) Samozřejmě že ty ryby nechcípnou, ale nemají dobré podmínky pro kvalitní růst a možnost onemocnění ze stresu z nevhodných podmínek bude častější než kdyby tam nebyly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: MGK
Mame v akvarku Platy koralove u Tercovcu, detaily v profilu. Tech Plat je tam ted jen neco kolem 160ks (jasne ze malicke), neco jsem daroval, udrzet to s trochou snahy lze a ze bych menil vodu kazdy den, to ani nahodou, ted rekneme tak 2x tydne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:31 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: davidus
Já jsem se chtěl pokusit dát třeba jen samce aby se mi to nemnožilo, jinak se to nedá uhlídat. Ale nakonec je kupovat nebudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2011 20:29 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: MGK
Já musel dát BM prič měl jsem jich pomalu ke stovce a terčovce ani nepustily ke žrádlu, a hygiena v nádrži je druhá věc. Co se týká teploty tu snášely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:11 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Kacoo
Toto ti potvrdí více lidí chovatel co jsem u něj byl mi taky říkal že dobře působí když dáš k dospívajícím rybám pár co se pravidelně vytírá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:07 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Diky uvidim snad jeste nekdo poradi a nejak to prozkousim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:58 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
Mě fungovalo akva s pavíma okama měl jsem 3později 2kusy samce kteří se proháněli a v pohodě a nikdy nebyl problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:57 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Kacoo
MI zabralo když se mi pár nechtěl třít a byli problémy toto:Každý den výměna cca 30%vody z ledovou tak že jim teplota klesla asi o 4° a za 10dní byli jikry tohle je nastartovalo a třeli se pravidelně....Ale je to o tom že každá varieta dospívá trochu jinak...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:43 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Ahoj prosim o radu mam tercaky uz docela dlouho a nemam s nima zadne problemy tyhle o ktere se jedna jsou cca 15-16 mesicu stari, ale nechteji se trit i kdyz to vypada dle chovani ze se uz 4 sparovali jenze nic :( poradi nekdo nejake figle ?

Voda: PH 6,3-6,6 - GH 9 - 29-30C stupnu
maji tam koreny a dno je kremicity pisek cca 0,5-1,2 mm
AQ je 150x50x50cm = cca 375l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:12 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Jasně souhlasím s tebou já chtěl jen na spestření tak 2-3 kusy což by snad nebylo až tak moc, ale nakonecto stejně vidím asi tak že ty black molly radši nebudu riskovat. Přece jen se mi nechce každý den měnit vodu, jelikož na to asi nebude tak moc času a navíc někdy bývám třeba i týden pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
když už chceš mít ve 200 litrech terče tak bych už tam nic nedávala (je to dost málo). Ale jinak to samozřejmě záleží na počtu a druzích ryb, filtru, rostlinách... jako u jiných akvárek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:04 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha, no a ještě ohledně te každodenní výměny vody. Kolik litrů bych musel přibližně vyměnit ? (Mám 200l akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Živorodky produkují velké množství výkalů a ty hodně zatěžují a znečišťují vodu, proto nejsou vhodnými společníky pro terčovce ve větším množství X-) Při každodenní výměně vody mohou být klidně spolu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:52 Muž metal [96] - Cichlidy – re.MGK
neodporuca sa terce chovat zo zivorodkami,kvoli vykalom,ktore skodia tercovcom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:24 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdtavím, omlouvám se že odbočuji od tématu. Chci se zeptat jestli by fungovalo soužití mezi Terčema a Black molly (jednalo by se tak o 2-3 kusy stejného pohlaví). Popřípadě jestli s touto kombinací máte někdo vlastní zkušenosti tak pište ;-) Každopádně uvítám každou odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:55 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: venous
Škoda ho.Věř ,že kdyby jsi ho dal do nádrže rovnou tak žil.Jak jsi psal je to nováčkovská daň.Nezoufej já udělal v životě kravin a i jsem si poplakal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 14:59 venous – Re: davidus
Bohužel nevzpamatoval. Nepřežil druhý den, ale už ráno jen ležel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 09:43 Muž davidus [41] - Cichlidy – paraziti
Léčil jsem ve společné nádrži entizolem. 14 dní celkem 3 dny 8tablet na 200l pak 1/3 vody vyměnit 4 dny 3tablety na 200 a potom celé znova. Teplota vody byla 31 stupňů. Dělal jsem to proto že ancíci měli dlouhé půhledné výkaly. Terčovci byli v pořádku. Krmím jen granule vločky aktemie a patentka a jednou týdně fishtamin. Po léčbě se mi zdá že se u ancíků nic moc nezměnilo. Dlouhé vákaly mají stále,někdy průhledné jindy plné. U jednoho z tarkysů jsem si ale všiml že měl dvakrát bílý víkal.Nebyl dlouhý pokaždé jen pár milimetrů ale předtím to žádný z terčovců neměl. V průběhu léčby jsem měl v akva puštěné jen vzduchování.
zajímal by mne Váš názor na:

1)Ancíci: Mám je více než 2 roky, předtým tam měli strašně tvrdou vodu 37 GH, poslední dva měsíce díky osmóze 6 GH. Mají v sobě parazity co je entizol nezabil? Nebo jsou takové výkaly u ancíků běžné? Mohu je přelovit a zkusit přeléčit flubenolem v nějaké provizorní karanténě.Jaké případné dávkovémí??? 100l/0,2 g nebo víc???

2)Co ten terčovec, je to známka vnitřních parazitů nebo je to jen reakce na léčbu která by se časem srovná? Začal jsem namáčet artemii a patentku do rozpuštěného flubenolu dva dny máčím potom krmím.( špetka/decka). Nevím ale zda je to správný poměr.

Díky za názory které mně trochu zorientují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:58 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: venous
Jak to dopadlo s tím terčákem, vzpamatoval se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:57 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: smidakkuba
No tak uvidím jak to s vyrážkou půjde dál....Dnes se podle předpokladu vytřeli přišel jsem ze školy a zrovna se třeli a když jsem šel do zveráče tak se začli třít marlbora je to zatím čistý tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:23 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: venous
No já nevím jak vy ostatní ale já tohle nikdy až tak nějak extra nehrotil....Všichni dobře víte že jsem nedávno kupoval dva páry ryby asi 1,5-2roky a přivezl jsem je vkýblu.....Dal jsem pryč s kýblu 1/2 a postupně po 0,5L přiléval vodu s akva když v kýblu bylo asi 3/4 vody v akva tak jsem je přelovil...Jednoduše potom co jsem je přivezl domů tak byli v kýblu asi 30minut a v pohode....Když jsem je dal do akva tak 15minut leželi na opření o sklo pak se začli snažit plavat a po 40minutách už plavali....A na druhý den už na mě čuměli.... :) Já bych v tom PH takový problém neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:57 venous – Re: Bob66
Přesně tak, bylo to moc rychle, to už ted vím. Zpátky to ale vzít nejde. A nechat ho v akva rovnou, tak je dávno po něm. Takhle sem ho hned dal zpět a postupně a mnohem pomaleji měnil vodu. A asi od 1 v noci je v akva, bohužel stav se nemění, ani k lepšímu, ani k horšímu...

Moc nevěřím, že to překoná, ale kdyby jo, tak mu po oklepání udělám takový hovězí srdce přesně jak si poručí a jak to má nejradši ;-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:48 Muž Scolo [6] – Re: Bob66
Tak od tý doby co sem ho prohnal síťkou a slyšel slovo karantena je vzpřímeně. Dejchá tedy jak čtyři, ale stojí. Zvýšim trochu teplotu a uvidíme, snad si prdne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2011 13:39 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: venous
Jak začal být divný?Jesli si ho měl v bílým kýblu zdál se Ti bledý a ležel na boku to je normální reakce.Jinak transport ryby v kýblu taky používám a je lepší nežli saček.Někdy se pěkně odřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2011 13:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: venous
Když jsi ho přivezl v něm tak to jo, ale přilévat po čtvrtině je moc rychlé X-) Když už jsi ho vypustil do akva i když s problémy tak jsi ho tam měl nechat, buď to rozchodí nebo ne, dalším přelovením jen snižuješ šance ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:25 venous – Re: Bob66
Bobe,
já si ho přivezl v belíku, proto adaptace v něm.

Ještě jednou napíšu přesný postup...

Přivezl sem ho v belíku, cca do půlky naplněn původní vodou od chovatele. Cesta autem cca 50 minut. Voda klesla sotva o stupeň...Doma jsem otevřel víko, cca 5 minut nechal a pak přilil asi čtvrtinu bolíku vody z akvárka. To bylo vše v pohodě. Asi po 15 minutách sem přilil další čtvrtinu vody a to už začal být divnej.Přitom teplotu vody sem ošetřil topítkem, ta klesnout nemohla, zbytečně sem to taky neprotahoval. V tu chvíli byla voda v belíku tak půl na půl původní a moje z akva.Nechal sem ho asi další čtvrt hodinu a pak pomalu zkusil vypusti do akva, říkal sem si, že už takto naředěná voda musí stačit, ale asi nestačila. Okamžitě šel ke dnu, vyblednul a hned šel na bok, takže sem ho vylovil a vrátil do belíku...Od týto chvíle se ale bohužel nevzpamatoval...

V belíku byl cca do 1 v noci, kdy jsem vodu postupně strašně pomalu(snad po hrníčkách) přendával, až byla v belíku vlastně jen voda z akva(pořád měla 30°). Pak sem ho teda přelovil znovu do společenské nádrže, ale prostě se už nevzpamatoval.

Od té doby je v akva, bohužel jen "sedí" opřený na dně o sklo. Strašně vybledlý, neschopný pohybu. Ani když jsem ho zkusil jemně nadzvednout ode dna nejevil jakékoliv známky pohybu nebo pouze minimální a sotva mi odplaval z ruky a zase lehnul na dno (normálně rukama ryby nelovím, ale v tomto případě mi to přišlo jako nejšetrnější možnost)...

Nebýt skla, tak se neudrží rovně a okamžitě lehá na bok. Od rána ho sleduju, akva sem ráno přeměřil, ale pH bohužel kleslo jen minimálně. Momentálně se chystám vyměnit další belík či dva za osmotickou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Scolo
Pokud to bude tím tak doporučuji granule před krmením na chvíly namočit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:06 Muž Scolo [6] – Re: Bob66
Teď se postavil, a možný s přecpání to je. Žerou jako prasata..nebudu jim toho tolik dávat. Uvidím, chtěl sem ho přendat, aby byl sám, protože ho hned ostatní oždibujou. Ale nejde chytit. Zatím je vzpřímeně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Scolo
Může záležet kolik toho do sebe nacpal :) Nebo je problém s plynovým měchýřem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: venous
Také moc nechápu adaptaci v kýblu, jednodušší je otevřený transportní pytlík dát do akva, nechat ho plavat na hladině a vodu z akvária přilévat po troškách, až bude v pytlíku stejně vody z akva jako přepravní tak vypustit terčovce do akva, trvá to sice déle ale nikdy nebyl problém i když byly hodnoty vody rozdílné o dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:58 Muž Scolo [6] – Re: Bob66
směs, ale granule tam jsou v tom také, jinak je nepozřou, než s masem. Srdce a artemie. Tohle ho jakoby má tendenci otáčet, ne nadnášet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Scolo
Čím jsi krmil? Občas se stává když se nažerou suchých granulí tak v nich nabobtnají a nadnáší je to, do druhého dne jsou zase v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:11 Muž Scolo [6]
Zdravim, ráno jsem krmil, vše v pohodě, přijedu domů za 3 hodiny a hrůzou zjišťuji, jak jeden terč je pod kořenem břichem nahoru a lapá po dechu. Jakoby má plné břicho. Občas ho ostatní vyženou, tak se postaví rozplave kolečko a vrátí se zpátky. Pak ho to břicho zas otočí. Včera se mi zdálo, že slupnul malou piskořku. Může to být důvod? Voda v normě, teplota 30stupňů. Stav zatím nezměněn..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:53 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: venous
Je fakt že je to už starší ryba a aklimatizace je pro něj horší, zase pH stáhnout o stupeň pomocí kyseliny není až tak velký problém a určitě nebudu sám kdo to v akva občas udělá. Já bych asi vyměnil 1/3 vody, to neohrozí staré ryby stáhnul pH a terčáka tam pustil. Podle mě rozumnější než trčet dny v kýblu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:46 venous – Re: davidus
V písku problém není. Já bohužel přesně vím, v čem je problém. A to v kohoutkové vodě, kterou míchám s osmotickou. Bohužel v poslední době zřejmě ve špatném poměru, pže sem to míchal prakticky "od oka". My bohužel vodu u nás máme hodně alkalickou...

Ale ted je problém, co s terčem. Je špatnej, jen sedí na dně. Pokud budu vyměnovat část vody za osmotickou, musím to dělat pomalu, zabere mi to třeba pár dní, abych si v akvárku ještě nerozhodil úplně všechno, pže skokově to rozhodně dělat nehodlám...

Můžu taky odpustit část vody z akva do menšího aq, a snížit skokově vodu v něm a terče tam přelovit. Jenže to bude zase skok, jen opačným směrem. Podle mě každý takovýhle zásah mu ještě přihorší a obvzlášt v tomhle stavu...A ani nechci používat žádné chemické přípravky na snižování, prostě chemii v akva moc nevěřím...

Podle mě by bylo nejlepší risknout to a nechat ho ve společenský s tím, že budu každý den měnit část vody do té doby, než pH dostanu do optima. A bohužel, terčovi v tomhle stavu nepomůže ani návrat původnímu majiteli, on je prostě v šoku a budto se z toho dostane a pak mu budu schopný poskytnout tu nejlepší péči a nebo nedostane a já aspon budu poučenej pro příště a budu vědět, že nesmím podcenit naprosto nic...

Ale v tomhle stavu prostě neohrozím zbytek osádky akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:45 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: hf
Souhlas, ale jsou i prodejci co pod pojmem křemičitý štěrk prodají kde co. A je tu článek že i v akva potřebách si s kvalitou a inertností písku hlavu moc nelámou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:30 Muž hf [54] – Re: davidus
Jestli Vám křemičitý písek ovlivňoval pH, tak asi nebyl křemičitý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:27 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: venous
Mě právě ph zvyšoval bílej křemičitej písek. Nejdřív jsem to stahoval kyselinou a pak jsem dno komplet vyměnil. A osmotickou vodu jsem dával také. Zkus to dno testnout jestli nezvyšuje zásaditost. Vzduchuješ dost a NO2 také dobrý?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=3951