Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 11:27 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: KamilM
Hezké mimi!! A nebyla by prosím celá prezentace ke tvému akva?? palec ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 10:12 KamilM
Fotka k příspěvku Krmení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 09:52 KamilM
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 09:49 KamilM
Fotka k příspěvku Zdravím všechny.
Tak v Pátek ve 12h nám dorazilo vlakem 10 mimin blue daimond domú od Marka z Ledečka. Doma po vybalení z boxu a vyrovnání teploty jsme je vypustili a jsou nádherní, krásně červené očka a nato jak jsou malí(cca5cm) tak nádherně vybarveni. Byli po cestě vyplašení a schovávali se ale to je normální a není se čemu divit. V sobotu ráno už rybky plavaly po celém akváriu a vypadaly že jsou velmi zvědaví a něco už by i zobli tak jsme zkusili trochu granulek co nám Marek přibalil k rybkám že jsou na ně zvyklé,no vrhli se na ně neurvale a během chviličky nebylo v akva ani zrnko :-D Odpoledne už jsme dali trochu patentek a ty jim chutnají hodně,večer v sobotu jsme okusili srdíčko a na to jsou asi zvyklí protože to byl v akva vír jak v hororu.. V neděli jsme ráno začli zase granulkami a ryby už se chovaly v akva jako doma,poklidně si plavou po celém akva a jediné na co rybky reagují a letí se schovat jsou naše děti , které občas proletí kolem akva jako tajfun, ale zvědavost je silnější a stačí minuta a už jsou mimina zase v prostoru,chce to čas než si rybky zvyknou na větší ruch kolem akva než na který byli zvyklí v odchovně,každopádně vypadá to že jsou velice vyrovnané a převoz i nové prostředí zvládli lépe než jsem čekal. Prozatím máme rybky v karanténní 450l a ještě je čeká přechod do akva se dnem a rostlinami ale to až si zvyknou na naši vodu která je odlišná od té co mněli v odchovně. Přikládám pár fotek ale náš foťák to líp nezvládá tak omluvte kvalitu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 09:21 jerrys Re: Lancer
Možné to je. Už sem to viděl mockrát. Když na sebe páry vidí po nakladení jiker víc je jakoby hlídají, po rozplavání mladých je lepší když na sebe páry nevidí nemají o mladé takový strach, mají více klidu - může se stát cokoliv, a v tomto bodě vidím problém, ale jak říkám už sem to viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 14:00 Lancer – odchov
Mám doma dva páry terčovců a chtěl by jsem se zeptat, jestli by jsem je mohl dát do akvária 100x40x50, které by jsem rozdělil na půlky? Hlavně mě zajímá, zda vadí, pokud na sebe ryby vidí? Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 18:34 Muž NIKO [527] Re: rriki
Proto jsem si je pořídil ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 17:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: NIKO
Vem to jako ryby z importu, ne z pěstírny ,krásný ,vitální ,vybarvený ,ale zdají se být jiné ,něžli akvarijní odchovy.Vem ty živočichy co jste jmenovali ,jejich chov stojí stamiliony ,žije to ve sterilním prostředí ,proti všemu je to imunní a zničíš jen ,když to necháš a suchu.Copak to přežije v normálních podmínkách.Proto říkám "Terčovec je druh náročný a vyžaduje péči ",ale pak z nich máš jen radost narozdíl od těch živočichů v závorce hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 12:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Dahak
Dahak napsal: ano ale pouze v případě že máš doma 1-2 akvárka na parádu.Cpát 800 3cm terčovců 5x denně koretrama jednoduše nejde :)

Však jo, kdybych dělal terče na kšeft, tak bych také krmil srdcem, to nepopírám :) Ale beru to tak jak říkáš ty, hobbysta s pár nádržemi na koukání ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 09:57 RAP Re: Dahak
Dahak napsal:.....ano ale pouze v případě že máš doma 1-2 akvárka na parádu.Cpát 800 3cm terčovců 5x denně koretrama jednoduše nejde :)
Petře mi se tady bavíme o dotazu uživatele, který má 4ks terčovce v okrasném akváriu : mám 4ks mladých terčovců, krmím je od chovatele zmraženou žábronožkou, někteří už zkoušejí ujídat obyčejné vločkové krmivo ostatním rybám. ostatním rybám občas dávám "pětitet"-zmražené různorodé kostky.
Myslíte, že je nutné abych terčovcům pořídil Tetra Diskus ? nechce se mi dávat 500kč za 1 litr(zatím), ani strouhat srdce. poraďte zda je další krmivo nutné. děkuji.

To, že srdce jako část směsi používají chovatelé jako ty, chápu!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 09:35 JuraS
a to by mě právě zajímalo...kdy už chovatel zjistí, že holt musí obětovat zaměstnání a na plný úvazek dělat jen poskoka rybám..já tedy chodím do práce..ryby krmím tedy od 17.00 do cca 21.00 a o víkendu dostatečně skoro furt...krmítko co mám je už malé a to bych ho musel furt plnit..po příchodu z práce jim rozdělím granule, vločky a pak jdu něco rozmrazit..mám jen 3 akvárka..sotva pár litrů vody..ani na umytí auta by to nebylo...stane se, že nejsem večer doma a tak holt hladoví..akvárka jsou prostá..žádná kytka, štěrk..v hlavním jen kořeny, v třecím jen filtr a kužel a v rozplavávačce nic...zobat tedy můžeou jen sebe kdyby měli hlad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2012 09:30 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
Bob66 napsal:
A důvod proč by měly mít terčovci h.srdce? Jak psal už Petr jde hlavně o bílkoviny a ty můžu dodat i jiným krmivem X-)


ano ale pouze v případě že máš doma 1-2 akvárka na parádu.Cpát 800 3cm terčovců 5x denně koretrama jednoduše nejde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 08:41 JuraS
V krmení hovězím srdcem vidím (pro mě) výhodu, že mám levnou vysoceenergetickou potravu v dostatečně velkém množství. Kupuji balení po kile a srdce mi kilovka při posledním nákupu vyšla nejlevněji, artemia salina o trochu dražší a koretry, nebo černé komáří larvy byli 4x dražší než srdce..granule sery a nebo terta kupuju na burze v litrových baleních, dávám jim i lonmix který jsem taky koupil v 3lt balení..pidi balení jsou cenově nevýhodné..jo a to mám jen pár ryb, žádnou chovnu..mít prostor na ještě jedno akvárko tak bych tam dal pár jedinců a dostávali by srdce joko základ potravy samo že s dalšími doplňky..prcky hned od narození krmím (osobně, nikomu to nevnucuju) odskořápkovanou artemií.. (nakoupil jsem chovatelská balení artemie z číny ale asi roentgenem na ruzyni mi je zabily..prostě se nelíhnou)...a sotva trošičku povyrostou pak je krmím mikrogranulemi pro chov pstruhů..musím se podívat v nabídce po větších velikostech..vemte si, že pstruha "otočí" za 2 roky z jikry po velikost co dostanete na talíř...a jsou krmeni jen granulemi...granule (na ty velké ryby) mám ale to zase nesezobne ani největší terčovec..musím sehnat něco mezi a v balení 50 kg pytel mi to nějakou dobu vydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 08:06 Muž NIKO [527] Re: Bob66
Bob66-Pokud k tomu dostanou třeba koretru, černé komáří larvy, artémii, rybí filé, grindal a další druhy, tak nevidím důvod dávat jim ještě srdce

A já zas nevidím,proč jim ho nedat.Vím,patříš tu mezi odborníky na terčovce,ale zrovna mi tu nemusíš psát čím krmit ano Každý ať si krmí jak chce,nic si nenajde a nepřečte a řídí se tu napsanými radami.Ať se každému daří a Tobě za rok pošlu foto a zprávu,jak si moji terčovci žijí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 23:17 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: NIKO
NIKO napsal: Ale vždyť jsem psal,že strava musí být vyvážená u jakéhokoliv živočicha,kterého chováme!Proto by terčovci ve stravě měli mít určitá procenta srdce.Nikdo tu nepsal-krmit jen srdcem :-| To by přece nikoho rozumného ani nenapadlo hmm


A důvod proč by měly mít terčovci h.srdce? Jak psal už Petr jde hlavně o bílkoviny a ty můžu dodat i jiným krmivem X-) Je důležité aby ryby přijímaly alespoň některý druh suchého krmení, např. granule obsahují veškeré potřebné bílkoviny, vitamíny a minerály. Pokud k tomu dostanou třeba koretru, černé komáří larvy, artémii, rybí filé, grindal a další druhy, tak nevidím důvod dávat jim ještě srdce hmm K tomu krmení jen srdcem že by to nikoho rozumného nenapadlo, stačí si přečíst témata o terčovcích a hned zjistíš že je to celkem běžná praxe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 22:19 Muž NIKO [527] Re: Bob66
Ale vždyť jsem psal,že strava musí být vyvážená u jakéhokoliv živočicha,kterého chováme!Proto by terčovci ve stravě měli mít určitá procenta srdce.Nikdo tu nepsal-krmit jen srdcem :-| To by přece nikoho rozumného ani nenapadlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 22:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Právě proto musí bejt strava pestrá :) ono v tom mase zdaleka není všechno důležitý, v podstatě asi jen ta bílkovina, kvůli které rychle rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 22:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: NIKO
Když už jsme u těch citací :)
Samotné krmení terčovců pouze hovězím srdcem není vhodné!! V takovém případě nejsou terčovci podávané krmení schopní strávit a vede to k ucpání střev a k masivnímu rozmnožení střevních parazitů.
viz. uvedený článek Krmení pro terčovce – skoro nekonečná debata X-) Souhlasím že by si ho měl každý přečíst a zapřemýšlet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 21:44 Muž NIKO [527] Re: Bob66
"Co se týká prodeje, bylo to jen vysvětlení, každý chovatel který prodává s ním krmí a proto ho i doporučí kupujícím ;-) Ne každý ví co si může dovolit a proto rada nekrmit srdcem je zcela na místě. Není žádný důvod krmit h.srdcem, vhodná alternativa do směsi je rybí filé ;-) Ale nikomu nic nevnucuji, ať si každý krmí čím chce :) - Bob66"

Cituji z článku,který by si měl každý kdo chová terčove přečít a zapřemýšlet! ano

Asijští chovatelé terčovců používají běžně syrové hovězí srdce jako hlavní součást potravy k výrobě pastové krmné směsi. Dobrá stravitelnost u terčovců dle výsledků in vivo a in vitro pokusů ukazuje, že hovězí srdce je oproti opačným názorům použitelné jako hlavní zdroj bílkovin v krmných směsích pro terčovce. Dalším, překvapujícím výsledkem pokusů bylo, pro mnohé chovatele až šokující, že krev, hlavní součást hovězího srdce, je velmi dobře stravitelná (Chong et.al, 2002).

Zde je odkaz,který sem vložil "romant"
www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 21:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: NIKO
NIKO napsal: Nepsal jsem nic o prodeji,sám mám "dekorační akvária".Pokud je někdo líný hledat-jeho problém!!!Proto je rada "nekrmit srdcem" silně zavádějící.

Co se týká prodeje, bylo to jen vysvětlení, každý chovatel který prodává s ním krmí a proto ho i doporučí kupujícím ;-) Ne každý ví co si může dovolit a proto rada nekrmit srdcem je zcela na místě. Není žádný důvod krmit h.srdcem, vhodná alternativa do směsi je rybí filé ;-) Ale nikomu nic nevnucuji, ať si každý krmí čím chce :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 20:59 Muž NIKO [527] Re: Bob66
"Při krmení převážně h.srdcem vnitřní praziti. Ne každý si dělá směs ve které je jen malá část h.srdce."
"Samozřejmě že krmí"
"RAP - A se strouhaným masem teplokrevných zvířat raději nezačínejte."


Pokud vím,psal jsem také o vyvážené stavě,nebo né?Nepsal jsem nic o prodeji,sám mám "dekorační akvária".Pokud je někdo líný hledat-jeho problém!!!Proto je rada "nekrmit srdcem" silně zavádějící.Za celou dobu co je mám,tak jsem vnitřní parazity neměl.No,uvidíme za rok,jak jsi říkal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 20:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: NIKO
NIKO napsal: Zatím tu ale nikdo,ani Ty nenapsal,jaké problémy příjdou.

Při krmení převážně h.srdcem vnitřní praziti. Ne každý si dělá směs ve které je jen malá část h.srdce. Krmení jen h.srdcem ryby špatně tráví a hrozí střevní paraziti.


Niko napsal:každý,kdo chová a odchovává terčovce mi neřek,že srdcem i krůtím nekrmí,krmí.

Samozřejmě že krmí, proč by nekrmil když je to levné krmení a ryby po něm rychleji rostou, dříve se prodají tím pádem jsou menší náklady :)
Neznám žádného chovatele ať hobby nebo profi, který by ti řekl že krmí h.srdcem a nikdy neměl problém s vnitřními parazity X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 18:26 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RAP
V čera byl u mě Petr Novák pro osmozu a řešili jsme krmení srdcem a co to srdce dělá to, co bez něj není ono a název si té látky nepamatuji,ale existuje výtažek,který by byl schopen zamíchat do svých gelových směsí,ale zatím to brzdí vysoká cena,schání dostupnou alternatvu.Krmení musí být vyvážené už toho bylo napsáno moc ,každý chovatel má recepturu na směs, o které si myslí ,že je nej.Taky jsem míchal srdce ,filé ,spirulinu ,mušle,vytamíny a zalíval želatinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 18:14 RAP Re: rriki
rriki napsal: .........Pro mě je ideální velikost 12-14 cm ,ale musí být kulatý a statný.Já taky přerostlý telata neuznávám.
palec Jj, tak tomu rozumím.
na Rambo discuse se používá růstový hormon a ne srdce.Běžně to používají v Německu jak jinak by ryba v 10 měsících měla 20cm a na těch rybách je viditelné ,že jsou mladé
No mezi náma myslíš, že to samé nemůže obsahovat i to maso?
Ikdyž bůhví co všechno obsahují mražená i průmyslová krmiva. A vlastně si nemůžeš být jistý ani při lovu živé v přírodě. Takže ustupuji a proti krmení srdcem v rozumné míře zakomponované do směsi nic nenamítám, tedy u chovných forem. Importy by to asi nerozdejchali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 18:08 Muž fido16 [631] Re: rriki
Krásné disky! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 18:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: rriki
Fotka k příspěvku ČERVENÝ
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 18:05 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Dahak
Fotka k příspěvku Moje představa je mít ryby za ,který se nemusím stydět ,tohle jsou ryby focený asi před 10 minutama, ty červený jsou starý 7 měsíců a diamondovi je 14 měsíců.Krmím srdcem, Tetra diskusem ,artemií a NÍTĚNKAMA.Z Asie taky novinky nerozmnožíš
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2012 17:53 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: rriki
I Poláci to umí.Z některejch jejich hovádek co jsem viděl na výstavách šel skoro strach :).Počítám, že tyhle jedinci, jsou jen na výstavy a do okrasný nádrže vzhledem k jejich skoro stoprocentní neplodnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 17:43 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RAP
Vlasto na Rambo discuse se používá růstový hormon a ne srdce.Díky bohu to u nás není ještě rozšířené,ale je to otázka času.Běžně to používají v Německu jak jinak by ryba v 10 měsících měla 20cm a na těch rybách je viditelné ,že jsou mladé.Pro mě je ideální velikost 12-14 cm ,ale musí být kulatý a statný.Já taky přerostlý telata neuznávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2012 17:29 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: RAP
Těžko říct krmím směsí, ve které je mimo hovězího masa ještě file, spirulina, granule, česnek a začal jsem přidávat i koretry a žábronožku.Kombinuju to s kupovanou směsí Discus life special od Aquamasteru po tý se můžou ryby utlouct :)
Odhaduju to tak na 50-60% v krmivu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 17:11 RAP Re: rriki
Nejde jen o to, mít na pohled pěknou rybu! Takovej ramboterčovec je opravdu "krása".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2012 16:46 Muž rriki [818] - Cichlidy
Pánové neznám diskusáře ,který by se obešel bez hovězího srdce a měl pěkný ryby.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 15:58 Muž NIKO [527] Re: romant
To je dobré,že jsi to tam dal.Někdo nechce hledat-je líný,tak si to snad přečte tady.Ale každý by si měl takové věci najít a přečíst dřív,než si něco pořídí(nejen terčovce) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 15:43 R Muž romant [27981] Re: NIKO
Já jsem to záměrně neadresoval nikomu konkrétně, ale třeba k rozvinutí další diskuse. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 15:33 Muž NIKO [527] Re: romant
Tohle už mám dávno v záložkách a mnohokrát přečtené.Měl by si to přečíst každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 15:31 RAP Re: Dahak
No, jestli má i ryby od tebe, tak se nedivím. ;-)
Kolikrát týdně krmíte masem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 15:30 Muž NIKO [527] Re: RAP
Myslím,že jsme se bavili o krmení masem a ne o vyšší teplotě,vodě,atd.U VŠECH živočichů které chováme,musí být strava vyvážená-to je základ.To by si měl každý napřed najít a prostudovat,něž si nějakého pořídí. ano Jeden z příkladů které se zde píší a každý je jiný je výměna vody.Mi se osvědčil dlouhodobě můj systém,nikomu ho nevnucuji i když teď nastala trochu změna kvůli počtu ryb v akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2012 15:24 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: RAP
Ono není nic tak horky jak vypadá.Táta jelikož víc šetří než já, topí pouze do 28°C.Krmivo má ode mne to znamená i maso a nikdy problémy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 15:11 RAP Re: NIKO
NIKO napsal:...Nevidím důvod,proč nezačínat.Krmím mletým hov.srdcem,terčovci mi vyrostli tak jak mají a žádný problém jsem zatím neměl ano
Terčovce máte pěkné, to nepopírám.
Ale krmení masem nese negativa, která u běžného akvaristy převáží nad "pozitivy".
Vyšší teplota - energeticky náročnější, ryba rychleji stárne a je náchylnější.
Voda- Častější nebo objemnější výměna vody - ener. náročnější, více stresu pro rybu.
Zdravotní - sice rychleji vyroste a je mohutnější, ale přináší to ztučnění vnitřních orgánů(zejm. jater), neplodnost atp.
- nikdy se neví, čím bylo zvíře krmeno a léčeno a co v něm zůstalo
Sociální - Ryba nevydá energii na hledaní potravy vybíjí si ji při vzájemných potyčkách. Nutno dodat, že toto se děje při nadměrném krmení čímkoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2012 15:09 R Muž romant [27981]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 15:00 Muž NIKO [527] Re: Bob66
Zatím tu ale nikdo,ani Ty nenapsal,jaké problémy příjdou.Mám je déle než rok a každý,kdo chová a odchovává terčovce mi neřek,že srdcem i krůtím nekrmí,krmí.Já si tuhle mraženou směs dělám sám,prodejcům v tomhle NEVĚŘÍM.Za celou tuhle dobu co je mám jsem nikde nenapsal o sebemenším problému.Dám Ti za rok vědět,jak se jim daří. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2012 14:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Pokud se to nepoužívá jako primární krmivo, ale řekněme tak z jedné třetiny, nemusí to přijít nikdy.Já už bych ani nevěděl, jaký to je mít nemocný ryby, kdyby mi to minulej měsíc nepřipomněla tasemnice.Neprojevilo se to ani po více jak měsíční karanténě.Ještě že existuje Tremazol :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 14:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: NIKO
Tak to buď rád ;-) Krmení h.srdcem je otázka času, někdy jsou problémy od začátku někdy třeba po roce, po dvou, ale přijdou téměř vždy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 13:15 Muž NIKO [527] Re: RAP
"A se strouhaným masem teplokrevných zvířat raději nezačínejte."


Nevidím důvod,proč nezačínat.Krmím mletým hov.srdcem,terčovci mi vyrostli tak jak mají a žádný problém jsem zatím neměl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2012 12:54 RAP Re: mirlun
Pokud dáváte různé druhy mraženého(nejen) není nutné kupovat Tetra diskus. A se strouhaným masem teplokrevných zvířat raději nezačínejte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 11:07 Muž mirlun [48] - Rostliny – krmivo?
mám 4ks mladých terčovců, krmím je od chovatele zmraženou žábronožkou, někteří už zkoušejí ujídat obyčejné vločkové krmivo ostatním rybám. ostatním rybám občas dávám "pětitet"-zmražené různorodé kostky.
Myslíte, že je nutné abych terčovcům pořídil Tetra Diskus ? nechce se mi dávat 500kč za 1 litr(zatím), ani strouhat srdce. poraďte zda je další krmivo nutné. děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 21:29 Muž LANOUR [55] Re: romant
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 21:27 R Muž romant [27981] Re: LANOUR
Takovýchto dotazů je v tomto vlákně požehnaně a odpověď je vždyck stejná. Nedělat nic než obvykle, dát jim čas a moc jim nepodstrojovat, hlad je dobrej spojenec. Je docela dobrý vědět, pokud jsou od chovatele, jakým krmivem krmil on a to jim postupně zkoušet dávat. Mrkni do tohoto vlákna a třeba najdeš ještě další možnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 21:18 Muž LANOUR [55]
Ahoj chci se zeptat zda ma nekdo podobnou zkusenost,dnes jsem si privez 8ks tercovcu,po vlozeni do akva se schovavaji porad pod filtrem za kytkama,chtel jsem je nakrmit ale ani to je neprimelo vylezt.Je to jen otazka casu?Jsou v nadrzi 8 hod.Diky za kazdou odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 20:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: jirakolar
Nic, kup akvárko ,dej do něj 30 ryb a pěkně se o ně starej a jen se kochej jako já.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=2401