Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 133 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 15:48 Žena Laduschka [120] – Re: René73
je ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 14:39 Muž René73 [0] – Terčovci
Chtěl bych se zeptat jestli můžou být terčovci ve 180 litrovém akvárku.Mám strach jestli to není malá nádrž pro ně. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 19:03 Roman
tak se vsem omlouvam. Ted jsem nasel jikry. Nevedel jsem ze se mi muze vytvorit par takhle brzo. Jsou stari tak 5mesicu. Terce mam poprve. Jsem stastny jak blecha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 14:34 Roman
Nene, jikry asi nemaji, jsou stari tak 5 mesicu. I kdyz je pravda ze se tak chovaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2009 11:33 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
K terčovcom doporučujú dať nejakú kľudnú rybu, nape vladislav ma mečúňa a od kedy ho ma tak su terčove kľudnejšie a neplašia sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:33 BUBO
nemaju nahodou ikry hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:28 Roman
Žabrohlisty uz nemaji, to jsem vylecil pred mesicem. Parametry vody jsou v poradku, krome ph (7,5).
Jde o to, ze vypadaji naprosto zdrave (barva,vykaly,normalne zerou) ale dva se zdrzuji u velkeho korene a nikde jinde neplavou. Pri krmeni vyplavou ale potom se zpatky vrati ke koreni. Na druhou stranu akvaria se ani nepodivaji. Trva to uz mesic. Ostatni se chovaji normalne a plavou po celem akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:43 JuraS – Re: Dahak
zajedu se podívat na burzu na pankrác či kde to je..a tam to snad bude normálně...páč kupovat mražený netem to se mi fakt nechce..a jet si pro to dál než zvládne moje šalinplacka to se nevyplatí..fakt mám doma kila surovin na výrobu žrádla pro kapry..takový věci co možná ani kudrna nedává do těch svých směsí aby ho z tý ceny nepoložilo..různý extrakty kde cena za štamprdlu klidně přeskočí litr...stačí pak ale kapka dvě do kila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 09:56 Muž Kolco [57]
Dahoš má pravdu,že za ta léta co se terčáci chovají v akvárijích už přece jen slevili ze svých nároků i když jen pomalu a neochotně.Si vemte chlapi,že když se u nás někdy v padesátých letech minulého století začaly objevovat první skaláry, s jejich nároky na chov to prý bylo podobné....tedy podle slov pamětníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 09:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
A tebou udávaný parametry mi přijdou úplně v pohodě.Pokud z vody vyloženě necejtíš chlór tak bych napouštěl rovnou z kohoutku.Discus zas není taková citlivka jak se zdá :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 09:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
To netuším já to beru od jednoho člověka co to vozí k nám na burzu, ale z Prahy to máš do jejich provozovny kousek je to někde u Kralup pokud se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 09:39 JuraS – Re: Dahak
Mě z kohoutku teče pražská pH 7, CT 5, UT 3..(měřeno testy sera ale mojima wočima) teoreticky bych si mohl nechat odstát 200 lt vody..ale na balkoně plastový sud..mohu použít i čerpadlo, hadic mám (zahradních) dost..jen sud na bakoně nevyhřeju na potřebnou teplotu a v zimě se to nedá použít..dokázal bych a plánuju to..dát večer k akva kýbl od 40 kg primalexu, na noc do něj dát vzduchování a 50W topení a na druhý den ráno odkalit a vypustit vodu do stejně velkýho kýble a čerpadlem tu odstátou poslat do akva...starou vodu nechat na zalívání kytek..budou mít z toho větší radost než z čisté vody...balkonové dveře mám cca 2 metry daleko, bydlím v přízemí..od aquamaster jsem včera koupil hovězí a krocaní srdce..směsku už neměli...neprodává aquamaster někdo normálně v praze ?? všude vidím jen ty polský výrobky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 09:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Já napouštím rovnou z kohoutku, ale záleží co ti z něj teče.Jinak co se týče krmiva tak koukni sem www.aquamaster.cz myslím že tam maj pro terčovce věci o kterejm se jim ani nesnilo :).Vyzkoušel jsem toho hodně a všechno je čistý, nesmradlavý a ryby to berou s chutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 09:07 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: JuraS
Koukám si z Prahy.Tam máte takove chovatele jako je Miro03,Romy..atd atd...Bral bych ryby od nich z obchodu určitě ne.U nich se dozvíš mnoho užitečných věcí.....K té chlorované vodě...Ani já nenechávám odstávat vodu..O to měním každý týden 60-80 litrů...cca 15% .A vše mi funguje bez problémů..

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 08:09 JuraS
kolco díval jsem se na tvoji presentaci nádrže..v jednoduchosti je krása..bych řekl..můj dotaz je k vodě..u vás není chlorovaná voda, že napouštíš přímo z kohoutku a nebo chlor neřešíš a ryby jsou na něj zvyklé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 07:52 JuraS – Re: vladislav
uvidíme..včera jsem byl se kouknout v jedné pražské prodejně která se na terčovce specializuje a paní prodavačka mě dost vyděsila když prohlásila, že jsem vyhodil peníze, že z takové velikosti je hrozně odpadu, že ze 100 kousků se dospělosti dožije když dobře tak 60..a to, že krmí 5x denně..a živou a nebo srdcem..no já jim chtěl namíchat směs z file, krevet a mořských potvor (z marketu), přidat rybí moučku, spirulinu, sojovou mouku a pšeničné klíčky a kasein..trochu to slepit vaječném žloutkem a dát zamrazit...jedinej rozdíl je že bych tam nedal nějaké pojivo a nenechal uvařit..pak se tomu říká boilies a chytají se na to kapři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 11:09 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Ten růst záleží také od jakého chovatele terčovce máš..Já je mám od 4 chovatelů...Mám mezi nim asi dva terčovce,kteří mají denně nabouchaná břicha za půl roku vyrostli tak 1 cm..A druzí,které jsem si pořídil ve stejné velikosti i dobu vyrostli skoro o 6 cm.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 11:05 JuraS – Re: Kolco
krmítko sype 2 x denně..já večer mám na výběr mražené artemie, mysis, bílé a černé komáří larvy, cyclops, gamamarus, mix, a diskus mix..a pak co ulovím doma lítajícího a lezoucího..dostali mola a okřídlenýho mravence..nevím kdo si dal laskominku...zvažuji že koupím pár jablek a dám je na balkon ve snaze docílit obsazení červy..v kýblu na balkoně mám i komáry a nějaké jiné breberky..ancík má k dispozici okurku ale diskové si ještě nezobli (co jsem se koukal)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:47 Muž Kolco [57]
No pokud budou krmení pouze vločkami a granulemi,tak to s tím růstem nebude žádná sláva.Terčáci mají rádi koretry,artemie,patentky,černé komáří larvy,nastrouhané hovězí srdce,ty vločky a granule pouze jako doplněk na zpestření jídelníčku - pak mohou dorůst za rok a půl do 15cm v těle.Ohledně určení pohlaví je to problém,pozná se to pouze pří tření.Dokonce jsem byl u známého svědkem jak vedle sebe kladly jikry dvě samice - nepozorný chovatel by se potom mohl domnívat,že má pár.V dospělosti se může stát,že samice bude větší než samec a měl jsem samici,která byla agresivnější než samec. Mnoho zdaru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:43 Žena tatrovka [8] – terčovci
podívej se na můj deníček, jsme na tom asi podobně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Gupky jsem u nich nikdy neměl, ale mimina od gupek určitě zredukují :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:41 JuraS – Re: Bob66
Díkez za odpověď..takže řekněme do roka z nich mohou být řádné placky..plánuji, že za 14 dní dostanou ještě 3 kamarády a utrum..víc ani šupinku...neplánuju je pro odchov takže co si odrodí a odchovají v nádrži to jim přežije...
a co ty gupky..zpestří jim jídelníček ? jestli je nezačne něco redukovat tak budou muset pryč a nebo na sterilizaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Terčovci si už od mala vytvářejí hierarchii, nejsilnější jedinci se předvádějí X-) S těmi krevetkami bych se nebál, mám velké terčovce a když tam byly krevetky vůbec si jich nevšímaly. Pokud má terčovec vhodné podmínky a kvalitní stravu tak roste i 2cm za měsíc, v téhle velikosti krmit 4-5 denně a pravidelně vyměnovat vodu, kvalita vody je také dost podstatný faktor při růstu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 08:53 JuraS
Ještě jsem se zapomněl zeptat : jak rychle roste terčovec má li vhodné podmínky a pestrou stravu ? Příkladně za jak dlouho se z těch prcků 4-5 cm stane placka 10 cm ??? nespěchám ale holka se mě včera ptala a já byl za hlupáka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 07:45 JuraS – Chování terčovců
Zdravím,
jelikož jsou terčovci v mém akvu novum mám několik otázek k jejich chování (nemyslím tím chov nebo odchov). Před terčovci jsem měl několik let colossoma bidens u kterých bylo možné vypozorovat typické chování taktéž.
Mám 3 malé 4-5 cm prcky v 250 lt akvu..s nimi skupinku neonek, rodinku pancéřníků, hafo promiskuitních gupek a nepočítaně krevetek. Diskové hnedle po přinesení neměli problémy se žraním..když napíšu, že by snad žrali i hlavičky od špendlíků tak to bude přesné..do krmítka jsem namíchal 12 druhů krmiv..od tetry, lon aj..z diskusího je tak tetry, hikari, jbl, sera..krmítko sype v 7 a v 12 hod. sype do proudu a tak se roztahá krmivo po větší plochy..
terčovci jezdí po nádrži ve skupince a mezi sebou se naparují a předvádí..nevím co to znamená když se kolem sebe točí a čepíří..při tom ten co je jakoby v defenzivě zbledne (možná závistí..normálně budou do tyrkisova s pruhy jako zebry)..a za chvíli se to zamíchá a zase jeden jako by se chtěl ukázat před ostatními..co to má znamenat ? jsou to všechno holky nebo kluci a jen ukazuje že on má většího pindíka a nebo se kluk naparuje před holkou (já vím je to ještě školka, ael ve školce ..aspoň té lidské se tyto role utvoří na zbytek života)..
U krmení je taky sranda...aniž by byly nějaké silně viditelné náznaky tak si nikdo nedovolí odebrat ze žrádla na dně když jsou tam diskové..vypadá to jako pořad ze serengety..lvi mají ulovenou antilopu...zajímavé..a to mají teprve 4-5 cm...
Občas se nějaký dísek pokusí ďobnout krevetku..ta je ale rychlejší (kde berou tu energii ke skoku v tak hustým prostředí ???) ..až dorostou nestanou se krevetky jejich přilepšením potravy ???
Gupky jsem jim nechal a, že do amazonie patří b, malí prckové mají být přilepšením živé potravy pro disky a neonky...budou ? uloví si diskové miminko a nebo batole gupky ???
Vím napsal jsem to květnatě..ale můžu i úplně stroze, úsečně, jako úkol...
Poradí mi někdo co můžu z jejich chování přečíst ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 20:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Bolek
Vnitřní parazité spíš ne, ale pro jistotu sleduj výkaly. Podívej se jestli nemají zrychlené dýchání a zda obě žábry pracují stejně, abys vyloučil i žábrohlísty X-) A změř hodnoty NO2, NO3, Ph ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 07:34 Bolek – Terčovci se zacali schovavat
Zdravim, tercovce mam teprve tri mesice. Posledni dobou se dva nejvetsi tercaci schovavaji vice nez jindy, jsou plasi nez byly driv. Zadne zmeny na nich nejsou videt, jsou stejne barevni, normalne zerou, nejsou pohubli. Kdyz se k akva priblizim tak se schovaji, coz driv nedelali. Zbytek automaticky vystartuje ke skle a zebra o jidlo. Kdyz je klid tak normalne plavou po akvariu. Mam se obavat vnitrnich parazitu nebo zbytecne moc plasim? Krmim granulemi od tetra a hikari a pak mrazenym od firmy Aquamaster (cerna komari larva, koretry, discus mix)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 01:11 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Romy
To vypadá hodně dobře..ale pokud nejsem doma tam mám placenou krmící sílu..Takže to ten týden vydrži jen dvakrát... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 01:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
Mě nežerou granule,ale po vločkách z artemií se můžou utlouct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 01:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: vladislav
Kdyby sis napsal Ježíškovi jako já,mohli dostávat 4x denně po dvojím otočení,nebo že bys byl na ryby škrt??? :-D :-D smich
shop.miga.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 01:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Mě i to suché berou daleko lépe než terči. A jak píšeš artémie, patentky nebo černé komáří larvy nato se vrhají že terčovci jenom koukaj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 01:03 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Bob66
Fotka k příspěvku Ne ne maji 3x denně..Bohužel ted budou mit menší dietu .Protože tenhle automat jim dá jen dvakrat denně.Já jedu na týden na Orlik.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 01:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
Musím přiznat,že mým altům se do srdce také moc nechce,zato artémie,nebo patentky...to by jim šlo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 01:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Svatá pravda palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: vladislav
No jo když ty si taky vzpomeneš jednou za měsíc že bys je mohl nakrmit smich Ale musím se přiznat že mám podobnej problém z Altama, sežerou vše kromě srdce hmm Asi neví co je dobrý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 00:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
No dobré to také není,z masa získají bílkoviny a uhlovodany které potřebují třeba na stavbu těla,kostí,tvorbu slizu...Je potřeba mít stravu vyváženou,jinak dřív,nebo později nastanou problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:59 Hagar – Re: vladislav
ale tak oni zas žerou,ne že ne.Jen žerou to co se chce jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:56 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Hagar
Pujč mi je na nějaký čas do akvaria a uvidíš ..Jak změni názor na skladbu žrádla..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hagar
No a když to nevyjde, tak ti můžeme posílat ryby na převýchovu na vegetariány smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:52 Hagar – Re: Romy
jasně dám vědět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
Určitě,snad se Hagar do toho pustí a dá vědět jak to dopadlo,bude průkopník zvykání terčů na krmení v obráceném gardu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:49 Hagar – Re: Bob66
to není špatnej nápad,to zkusím :-) Jsou to divný patroni ,no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Ale možná by to šlo, do granulí jim dávat malé množství srdce aby si začaly zvykat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
To je taky pravda :-D Řekl bych že je to spíš taková raritka smich Mě by pro maso snad i vyskočily z akvárka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
No jo Bobe,ale oni právě to maso nechtějí,tohle platí na to,aby si ryby zvykly na chuť granulí.Naopak jsem to ještě nezkoušel,míchat maso do granulí,aby si zvykly na chuť masa... :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:42 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Hagar
Jám jim dávám mražené hovězí srdce ..Koupil jsem půlku srdce ..nařezal na kousky a odblanil.. nandal do mrazáku..Vždy jim trochu nastrouhám,ale mají to jen jako prémii...Tenkrat mě na to přivedl Miro03.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hagar
Udělej si svoji směs ze srdce a přimíchej do toho granule co žerou a různé jiné X-) Už někde dole jsem dával odkaz na článek od Romyho ať máš inspiraci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:35 Hagar – Re: Romy
no já to budu zkoušet s jiným druhem masa.Něco jim přece chutnat musí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Také s krmením nemám problém,mě žerou Hikari,Seru,vločkované artémie,srdce,discus special z krůtího srdce,patentky červené i černé,artémie,koretry,cyklop......Jak jsem psal,mrchy nenažrané... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:32 Hagar – Re: vladislav
ti moji jsou takový jako upejpavý,klidný slečinky,nechtějí si zadat :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [133] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=6601