Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dahak
Těžko se hledají slova, která by vyjádřila tu hloubku marnosti...
Proč tohle?! A u tak mladého kluka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
co dodat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Hodně smutná zpráva,dost jsme toho spolu prodiskutovali v osobních vzkazech.Jak jinak,když měl terče.Asi měl svůj důvod,lidská mysl je nevyzpytatelná.
Tak ať je mu tam líp... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:05 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Omlouvám se za OT ale chci oznámit hodně smutnou zprávu.Náš kamarád a známý Pepis (většina přítomných chovatelů terčovců ho jistě zná) byl nalezen mrtvý.Bližší info zde tn.nova.cz/…

Jeho profil rybicky.net/profil/5666
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:16 R Muž romant [27987] – Re: Beda
Tak ať se zase nepřecpe. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:13 Muž Beda [11]
tak přes noc splasknul a dnes už zas řádil při krmení hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 09:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Beda
Nechovam Tercovce nijak dlouho, ale 2 mrtve kusy uz na konte bohuzel mam. Pokud se Tercovec nafoukne od prezrani, je jen otazkou hodin, kdy zase splaskne. Pokud se vsude vylozene nevali neco, co by mohl stale zobrat, napadne nafouknuti od prezrani zmizi za par malo hodin, alespon to pozoruji pri teplote 28C a vice. Kdyz nedostane Tercovec 24h zradlo, nemuze byt napuchly, kdyz je zdravy. Zaplneni jikrami, s tim zkusenost u Tercovcu nemam, ale nebude to ze dne na den, zatimco vnitrni paraziti dokazi nafouknout Tercovce dosti rychle, alespon u meho kusu to bylo dost rychle. Kdyz Tercovec nezere, strani se (a ne proto, ze je v nadrzi novy - to je spis pohubly), napadne mu napuchne bricho a jeste zacne mit hlenovite vykaly, je zle. Bob66 napsal clanek, precti si ho: rybicky.net/clanky/525 Jak uz jsem poznal, Tercovec pri nemoci neodejde skokem (alespon mne skokem neodesli), ale jak se to nepodchyti vcas - asi jsem to vcas nepoznal a za "odmenu" o ty dva kusy prisel. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:24 R Muž romant [27987] – Re: Beda
O.K. Taky bych počkal, jestli to je z těch granulí, nebo se jedná o nějaký jiný problém. Až se tady zastaví někdo kdo tomu rozumí víc, tak naši diskusi jistě okomentuje. Držím palec ať je to to přežrání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:18 Muž Beda [11] – Re: romant
Jo sory to jsem mohl napsat hned. Tetra diskus (granule), tropica (vločky) a mražený patentky ty jim po rozmražení proplachuju vařící vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:00 R Muž romant [27987] – Re: Beda
A čím teda vlastně jsou ty Tvoje placky krmený?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:55 Muž Beda [11] – Re: romant
hmm... snad nepraskne :) uvidim co bude zítra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:53 R Muž romant [27987] – Re: smidakkuba
Jasně tomu rozumím, u mě se srdce nikdy moc nechytlo. Už byli od mala zvyklí na ty granule, že si vždycky zluxovali hladinu a co spadlo na dno, tak to tam obvykle zůstalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:42 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: romant
Tak s tímhle jsem se nesetkal já granulemi nikdy moc nekrmil spíš to mají jako doplněk takovou sváču ale to pravý co jim chutná je srdce.Navíc nikdy nechtěli žrát s hladiny takže sežrali jen to co spadlo na dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:42 Muž Beda [11] – Re: smidakkuba
Přesně na den ti to neřeknu ale cca rok a půl. Ruku do ohně za to nedám ale včera takovej pupek neměl. Nebo to aspoň nebylo tak vyrazně vidět a nevšim jsem si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:38 R Muž romant [27987] – Re: Beda
S něčím podobným jsem se setkal, když jsem přešel na granule, který zobali přímo z hladiny. Prostě se některá z ryb nacpala tolik suchých granulí, že to v ní potom nabobtnalo a do druhýho dne zase splaskla. Granule jsem od tý doby na pár minut před tím než jsem jim je dával namočil a byl klid. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Beda
S těma jikrama je to možný samice které jsou zaplněny se někdy drží stranou.Jak je ryba stará?Ale jestli je plná v břichu ze dne na den tak to jikry nebudou.Samice se plní postupně a viděl bys to určitě už pár dní předem možná týdnů předem jak by postupně nabírala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:16 Muž Beda [11]
Asi mám problém. Jeden terčovec se mi drží stranou a má kulatý břicho jako by se právě nacpal ale dneska se u krmení vůbec neukázal. Barvu má dobrou, dýchá normálně a ve vodě stojí rovno. Že by jen zácpa nebo je to samička plná jiker???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:09 Muž Lukyna [0] – Re: romant
Ahoj, díky za komentář k mé otázce. Už hledám, kam bych tedy dal větší akva :-) asi koupím větší byt ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 09:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: hf
Tady mam trosku maslo na hlave ja a mozna ta odpoved ke mne byla narazka na tohle, no proc ne, zaslouzim si to. Mozna si nekdo vzpomene, jak jsem zde psal, ze jsem nakoupil Fantomy cerne, a jak jsem psal, ze jeden zdanlive bezduvodne a skokem uhynul, aniz by na nem bylo cokoli podezreleho. Dobrali jsme se tady, ze to bylo nejspis vysokou teplotou. Koupil jsem je pod oznacenim Tetra cervena (rekl jsem to i prodavacce, ze to tezko, ale ji to bylo fuk), a ja je koupil, ackoli jsem v te chvili vedel dost houby... Dnes uz vim co to je presne, a ano, zbrkle jsem koupil neco, o cem jsem nic nevedel. Jenze jak se zda, nevim nic moc dodnes, proti Tercovcum hodne malo, informaci o tehle rybe neni plny web jako je tomu u Tercovcu. Ale jinak to beru, je na miste si nasypat popel na hlavu, clovek by si nemel porizovat neco, o cem nic nevi, a priste si tohle pripomenout a krotit se ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 09:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Wild Discus from Amazon
Pokud používáte Facebook mrkněte na tenhle odkaz www.facebook.com/… jsou tam pravidelně umisťovány fotky a videa z odchytů divokých terčovců.

Omlouvám se za lehký OT ale nedalo mi to :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 07:43 JuraS – Re: Romy
Souhlasím a ještě ale dodám vlastní zkušenost. Nevím z kolika pražských generací mám svoje disky. Rozhodně nejsou z domoviny. Přes den mi teplota v bytě spolu s ohříváním trubicemi ohřívá akva na 28,0-28,5. Topení ve filtru je nastaveno průtočně na 27 C a párkrát v noci jsem se koukl na teploměr a teplota v akva +- autobus (páč se nedá jednoznačně říct, že v akva je teplota xyz..ta je jen na místě měření) takže párkrát jsem viděl teplotu 27,4 (v noci)..přesto se mi už potřetí diskové vytřeli na list, prckové se vyklubali a i se začali krmit na rodičích..jen první noc nepřežili...moc dravců...a krmím mraženkami a i srdcem
prostě domnívám se, že terčovci dnes jsou už zvyklí na nižší teploty, nicméně 26 C je už málo...rozhodně bych s mojí zkušeností vždy kupoval disky od lokálního pěstitele..je předpoklad, že je "dělá" v normální kohoutkové vodě jakou jim dám pak i já...ono vzít z prahy disky a odvést je do amazonie a tam je vypustit tak i když je to jejich prapůvodní domovina tak by v tý kalný vodě hnedle chcípli..ruku na to !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2010 00:07 Muž Romy [1822] - Cichlidy
hf napsal: Naopak, snažím se sehnat co nejvíce informací o tom, co plánuji abych mohl posoudit, jestli se to hodí a jestli to půjde použít. A to platí obecně o všem, ne jen o rybičkách.

Na internetu je na více místech uváděna jako nejnižší teplota pro terče 25C, někde 26C. Často je také uváděno, že teploty nad 30st jsou i v jejich domovských biotopech poměrně neobvyklé a v akváricích jsou udržovány hlavně z důvodu urychlení růstu a trávení.

Takže na téma teploty nechci diskutovat, nejsem chovatel terčovců a nemám s nimi žádné zkušenosti. Pouze sbírám názory a sám se rozhodnu. Krmení srdcem a teplota nad 25C je ale u mě show stopper.


Docela by mne zajímaly zdroje těchto informací.Nižší teploty kolem 26 stupňů jsou jen dočasně v období dešťů,nebo jen terčovec hnědý,ale i u něj se doporučuje alespoň 28.Nicméně 30 stupňů a vysoká vzdušná vlhkost není v amazonii nic neobvyklého,je to průměrná teplota,na to stačí obyčejný zeměpis...
Na internetu jsou i jíná,,zvěrstva",záleží jen na nás,co si z informací vezmem,jak si je ověříme a jak se podle toho zachováme.
Ona zvýšená teplota u terčovců má svůj důvod,když sbíráš informace,tak bys měl vědět,že u terčovce je vysoká teplota potřeba proto,že má krátký trávící trakt,a díky té teplotě stráví mnohem více živin,díky rychlejšímu metabolismu.
Nejsou informace,jako informace,na těchto stránách je jich dost k tomu,aby i méně pokročilý akvarista mohl chovat tyto skvosty.
Kdybys sbíral informace,alespoň trochu relevantní,nemohl bys tu psát takové nesmysly,jako třeba,,Nesmyslná teplota je cokoliv nad 30C".
Pokud nevíš,tak prosím nediskutuj...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 20:51 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Dahak
Přesně tak já potřeboval nastartovat pár na tření.Stěhovali jsme se a terči se nechtěli třít tak jsem jim každý den o 3 stupně snížil teplotu a nechal topení at to za pár hodin vytáhne zpátky takhle 3 dny terči se vytřeli a od té doby nemusím ani nic robit a třou se pravidelně.Nedáávno mi vyplivlo topení a na rybách se to extrémně projevovalo ve zbarvení byli vybledlí jak p...l a pak jsem koupil nové a ryby se vzpamatovaly a chitli zpátky svojí červenou barvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 18:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Tohle můžu potvrdit protože si mi stalo to samé.Krátkodobé snížení teploty o 2-3°C terčovcům spíš prospěje a vyvolá u nich třecí choutky, ale pokud to trvá déle ryby to zle snáší.
Co se týče kombinace vyšší teploty a rostlinného akvária, tak to není nemožné jak dokazuje třeba tahle prezentace rybicky.net/nadrze/1854
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 18:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hf
Měl jsem je týden v teplotě okolo 24-25°C (porucha topítka) a první dny rozdíl nebyl až po třech dnech přestávaly žrát zalezly do rohu nebo se schovávaly v kořenech a byly nevybarvené a postupně tmavly, po dodání nového topítka a vrácení teploty na cca 30°C jsi měl vidět jak vyjížděly a začaly plavat po celém akva jako dřív a jak se začaly vybarvovat, jeden pár šel i do tření :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.12.2010 18:21 Muž hf [54] – Re: Bob66
Ano, to je názor ze kterého lze nějak vycházet. Můžeš to rozvést? Jak vypadají terčovci při 25 a jak při 28?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.12.2010 18:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: hf
V případě že v tom rostlinném akváriu jsou nebo budou terčovci je to krajně nesmyslná teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 18:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hf
Dalo by se říct, co atlas to trochu jiné informace :) Ale kdo terčovce už měl a zkusil jim na delší dobu snížit teplotu tak ví jaké mají chování a barvu v nižší teplotě a jak v teplotě nad 28°C a že je to sakra rozdíl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 17:50 Muž hf [54] – Re: Dahak
24C je nesmyslná teplota pro primárně rostlinné akva? Nesmyslná teplota je cokoliv nad 30C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   08.12.2010 17:48 Muž hf [54] – Re: Designer
Já do žádné ryby kategoricky nejdu. Nejsem ten, co vyrazí na nákupy, nakoupí co se mu líbí nebo co mu prodavač vnutí a pak až doma (nebo až když to začne chcípat) zjišťuje co že si to vlastně koupil. Naopak, snažím se sehnat co nejvíce informací o tom, co plánuji abych mohl posoudit, jestli se to hodí a jestli to půjde použít. A to platí obecně o všem, ne jen o rybičkách. Takže Tvůj odhad ze zcela mimo, kdybych chtěl do terčovců kategoricky jít, tak tady nic neřeším, koupím 4 placky a sleduju co se stane při 24C, které tam mám teď.

Primární je pro mě designové akvárko s hustou zelení a otevřeným vrškem, tomu je podřízena teplota a té zase v podstatě osazenstvo nádrže. U některých rybek může být teplota na hraně, ale snažil jsem se takovým volbám vyhýbat. Stejně tak můj výběr omezuje měkkost vody a její pH dané sycením CO2 kůli kytkám. Kytky mají jednoznačně přednost ale akvárko s kytkama nemá tu třešínku v podobě pěkných barevných rybek...

Na internetu je na více místech uváděna jako nejnižší teplota pro terče 25C, někde 26C. Často je také uváděno, že teploty nad 30st jsou i v jejich domovských biotopech poměrně neobvyklé a v akváricích jsou udržovány hlavně z důvodu urychlení růstu a trávení.

Takže na téma teploty nechci diskutovat, nejsem chovatel terčovců a nemám s nimi žádné zkušenosti. Pouze sbírám názory a sám se rozhodnu. Krmení srdcem a teplota nad 25C je ale u mě show stopper.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 17:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: hf
Má ta nesmyslná teplota nějaký rozumný odůvodnění ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2010 16:23 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: hf
Jit do nejake ryby s tim, ze predem kategoricky prohlasim, ze se ma prizpusobit ona mne, nebyva cestou ani k pouhe potese oka, ne tak radosti na kterekoli strane skla. Co kdyz Ti to umele nebudou zrat? Co kdyz pri tech 25C zalezou a pomalu budou vadnout, hubnout, odpadat kus za kusem? Nemusi, ale jestli uz ted vis, ze takove veci nechces a nebudes resit, usetri trapeni jim i sobe. Ale stejne si myslim, ze to jsou jen silna slova. Az bys je mel v nadrzi, resil bys mozna cokoli, jen aby se meli fajn, pac my chlapi nekdy taky neuveritelne kecame a hrajeme si na vetsi tvrdaky, nez opravdu jsme ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2010 12:07 R Muž romant [27987] – Re: Lukyna
Před několika lety jsem na tom byl podobně. Dokonce i rybí osádku v 200 litrovým akva jsem měl podobnou. Ovšem po návštěvě u chovatele placek, jsem byl vyveden z omylu a bylo mi doporučeno ať jim pořídím vlastní akva. Tak jsem taky udělal(650litrů)a opravdu jsem neprohloupil. Současný stav je takový, že místo akva sterčovci je patrová dětská postel a já jsem se vrátil spátky do 200 litrů a ke skalárám. Ale těch několik let za to potěšení stálo. Byl to sice prodělečnej podnik, ale to mě nevadí. Takže moje doporučení je do akva tvojí litráže a rybího složení žádný nový placky nepořizuj. Toť můj názor na položenou otázku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 11:49 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Lukyna
Rychlym pohledem bych rekl, ze by nove pridani Tercovci mohli byt sikanovani Cichavci a to po urcity cas i v pripade, ze ti Tercovci budou vetsi nez ti Cichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 10:59 Muž Lukyna [0] – Prosba
Ahoj,

zamiloval jsem se do terčovců a dost po nich toužím. Které všechny ryby bych musel ze svého akva dát pryč? Nejraěji bych ale žádnou, protože k nim mámm citový vztah :-) a na druhé akva už není místo :-( A navíc, jen tak je dát k prodeji, to nechci, kdoví kdo by si je koupil a třeba je neměl rád :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 09:22 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kateřina
Mne takhle ztmavne Tercovec, kdyz natahne ploutve a jde si to rozdat s Cichavci perletovymi. Jsou obrovsti a on se umi pekne vztekat, ze pred nimi vsechno zradlo fakt neubrani :) . Kdyz mu to ozobavaji jine ryby, asi vidi, ze jsou male a moc mu toho nevezmou a ani tomu nezabrani (jak asi neco ubranit najezdu hejna Teter), tak to s nim nic nedela, ale jak vidi velkeho Cichavce, zacne toco, to se jezi ploutve a tmavne se a zase bledne, hotovy semafor ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 09:01 JuraS
mě "bliká" barvami aktuálně taťka od prcků co si pořídili na list ve velkém...ale když se pluje nažrat tak se zabarví a roztáhne prapory a mává okolo pindíkem...když hlídá prcky tak je černý jak bota a samička barevná..asi je pod pantoflem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 22:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kateřina
Je to náladové zbarvení,když se mu něco nelíbí,může to být i atak jiné ryby,ztmavne.Nicméně pozorovat konzistenci a barvu výkalů,je na místě vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:57 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
Mě podobně "blbnou" čichavci šedí, taky jsou někdy jak bota, asi je to součást demonstrace síly a boje o teritorium (a samice;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:10 Kateřina – Tmavnutí terčovce
Mám dotaz: Jeden z mých terčovců Tyrkys začal tmavnou skoro až do černa, pak je chvíli světlý (normální jako ostatní)a zase zčerná. Jinak se mu daří dobře, přijímá potravu normálně, je čilý, mám ho asi půl roku a začal se tak barvit asi před měsícem.Díky za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 17:18 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: MGK
Mám pandy u terčovců víc jak 4 roky a nepadl jedinej.Teplota jde pod 30°C jen při výměně vody.Oproti tomu neonky mi nikdy nevydrží dýl jak rok, takže už je nekupuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 16:05 JuraS – Re: MGK
takhle to nejde srovnávat..pes v přírodě by se nedožil víc jak 10 let a najdeš v bytech psiska co mají 15 i víc...a kolik je standart u neonky to neví nikdo a kolik u pancéřníka jakbysmet...nicméně udivuje mě jaké ve svým věku pouštíš moudra..předpokládám, že jsete v zeměpisu nebrali ještě Jižní ameriku a tak o amazonce asi víš je pokud po nocích místo šprtání angličtiny a matematiky například zlomků se věnuješ svýmu koníčku...to je chválihodné,ale....k resultu o jedné věci potřebuješ mnohdy znát hromady jiných informací z jiných příbuzných oborů a to se nedá všechno našprtat za rok, dva...leda by jsi se věnoval šprtání jen toho....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:29 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: hf
Díval jsem se na tvé akva, a myslím že by neměl být problém kdyby jsi zvýšil teplotu na cca 27 stupňů. Tedy až na pancéřníčka Pandu který by se v takové teplotě nedožil takového věku jako se dožívá normálně, záleží jen jestli to budeš chtít riskovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 13:32 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: hf
A mimo jine, jak uz tady mnoho lidi psalo, Tercovec se lepe citi ve vetsim poctu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 13:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: hf
Tim se chces zeptat, zda by se treba pohybem nejak nezahrali, kdyby jich bylo mene a meli vice mista na plavani a nebo vyzadovali nizsi teplotu diky nizsi spotrebe energie, kdyz jsou jen 2 ? smich Vis, to je asi jako se zeptat, jestli kdyz mas jen jednu botu, by nestacilo chodit do prace jen do pulky cesty. Nic proti Tobe, delam si jen legraci, umim to i ze sebe. Tedy mozna by to nejaky cas Tercovci prezili i pri 24C, ale je to alespon dle meho nazoru koledovani si o prusvih (alespon z toho co jsem nastudoval) a malokdo ma tolik odvahy to vubec zkouset. Muzes to zkusit s tim, ze kdyby melo byt zle, budes pripraven teplotu pridat. Problem ovsem je, aby nenastalo zle definitivne a neresitelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 13:12 Muž hf [54]
takže 24c je definitivně málo i když bych chtěl jen třeba dva kusy na okrásu do 300l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 10:46 JuraS – Re: miro03
tak u mě jim musí stačit zarostlá 250 ka...voda pražská a teď v zimě výměna vody nepravidelná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 10:05 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Pokial je velká nádrž,tak je nič neobvyklé vidiet vodit terčovce v spoločneskom akváriu.Videl som už tri páry v jednom akvárku 1000litrov ako si pekne rozložili teritoriá a vodili si každý pár svoje mladé,plus tam boli pancierníčky,neonky a nejaké parmičky.Vyššia teplota sa rovná,rýchlejšie vytrávenie.Čím rýchlejšie vytrávia o to viac do nich človek dostane krmiva a tým aj rýchlejšie rastú,do toho pravidfelná výmena a každý musí vychovat pekné jednince.Záleží aj na forme terčovcov.Hnedé,tyrkysáky či už modré alebo červené sú už tak domestifikované že už nepotrebujé vo vela prípadoch ani hranie sa s hodnotami vody.Voda s teplotou 28stupnov vodivost 200-300mikro ph 6-6,8 je pre ne už dá sa povedat ideálne.Všimnite si aká je cena na trhu týchto foriem 8-10cm 200-400kč,stratová,ked si človek spočíta krmenie,zaplatenie vody,elektriky je v mínuse.Nikto tieto formy už skoro nechce a o výkupniach ani nehovorím.No toto téma je už iná pesnička. hmm ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 09:41 JuraS
mám topení nastaveno na 27..to na noc...přes den teplota kvůli světlu vyleze na 28,2-5..krmím srdcem, krmím mraženkami..a přesto se mi už po druhá zase vytřeli na list..předchozí vrch se vyklubal ale rodiče je neuhlídali před predátory...byla by to sranda odchovat ve společenském nějaké prcky..ti moji samostatně jsou staří tak 20 dnů a někteří jedinci jsou velcí jak 20ceťák...tejden a budou velcí jak koruna..(i s ploutvema)..nacpávaj se jak zbláznění..přes den mají půst to jsem v práci ale odpoledne dostávají kostku humřích vajec..trochu granulí pro pstruhy a odskořápkovaný artemie....sotva to sežerou dostanou vžda další chod...ne že bych jim to nasypal všechno naráz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 08:53 Bobik
Ja mam dospele tercovce pres dva roky ve 27 nekdy 26, nikdy jsem nemel zadnou nemoc. Krasne velke kusy. Masem krmim pouze jednou tydne. 30 jsem u nich mel jen kdyz byli jeste mali.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=5001