Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 20:27 Muž Fuchs [169]
Přátelé je možné aby se mi terčovci v necelých 8 měsicích věku dělali teritorium? Jeden terčovec odhání ostatní od kořene, docela do sebe najížděli a různě se pošťuchovali. Pak zase zajel na své místo a pak ho pokoušel jiný a ti se honili kolem toho kořene. Musím říci, že to bylo krásné pokoukání ale přijde mi to brzo a hlavně byl tam sám, myslím to tak, že (nebyl tam v páru).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 21:36 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Atman cf. 1200 naprosto tichý a spolehlivý filtr.
Aquanova NCF-1500 mám doma tři a kvalita se rovná ceně jsou trochu slyšet a kohouty co u nich jsou sou na dvě věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:59 Žena šarlot [0] Re: NHKG
jde mi i docela o hlucnost tak praě nevim jaký pořádně je dost znacek ted mam akva novu a nemuzu si stezovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2016 19:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: šarlot
Ncf 1500 je asi dost o štěstí na kus, některé jsou dobré, jiné šmejdy. Já mám JBL 901 a až na hluk je po doplnění keramiky OK. 2x JBL 1501 by pro tvoje akvárium bylo asi akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:40 Žena šarlot [0] Re: NHKG
proto promýšlým dopředu vše a ptám se co je lepší přeci jen už je to velký objem .... původně jsem přemejslela jeden ten co jsem psala a jeden ncf 1500 ale prave nevim ... pořád to ruzne procitam a studuju a ptam se ruzne .... PS urcite by tam nesli driv jak po trech mesicich to spis pocitam tak po 4-5mesicich až by se opravdu vše pořádně zajelo a vše :)
ale dám na radu a pořídim teda spíš dva stejný ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: šarlot
Vzhledem k objemu bych volil radši řešení s 2 kusy stejných filtrů. Má to obrovskou výhodu, že když se jeden musí otevřít a proprat nebo se pokazí, stále je aspoň ještě jeden filtr.
Terče bych do akvária dřív jak 3 měsíce po přidání ostatních ryb nedal. Hlavně si tu osádku předem pořádně promysli, ať pak není po přidání terčů přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:19 R Muž romant [27987] Re: šarlot
Ano, ten filtr by mohl být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 18:51 Žena šarlot [0] Re: romant
tak akvarka mám nějaký tri roky takhle velký to bude první ale chtela bych ho zaridit tak aby tam casem mohli jit treba prvni jen par nebo tak az by nejakou dobu jelo
neříkám že přivezou mi ho a hned dva měsíce po založení by tam šli třeba i po delší době ale nerada bych ho ted nejak zaridila a pak ho prekopavala cely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 18:46 R Muž romant [27987] Re: šarlot
Pokud jsi před tím žádný ryby neměla, tak na ně zapomeň, tedy nějakj čas rozhodně. ;-) Jestli jsem moc drsný, potom se omlouvám, myslím to dobře, tedy jak s tebou, tak rybama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 18:26 Žena šarlot [0]
Zdravim mělo by mi dorazit akvárko o rozmerech 225x55x65(vyška) přemejšlela jsem nad těmito nádhernýma rybama ... koukala jsem už na filtry a přemejslela jsem i nad hagen fx6(zatim nejsem pevně rozhodnutá) ale pokud mi dá někdo nějaký rady tak nebudu nadávat. Díky ;)
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 00:37 - Re: MonterMonty/Jar-oslaw
Ja vrecká otváram,vkladám tam vzduchovaciu hadičku.Takto ich zavesím do akvárka nech sa zrovná teplota.Až sa zrovná teplota začnem pomaličky dolievať vodu z akvária do sáčku - po troškách.Po pol hod. až hodine rybky vypúšťam do akvária.Ako napísal MonterMonty,žiaden stres,prelovovanie a podobné somariny.
S tou trochou toho bordelu čo človek vypustí s vodou do akvária si ľahko poradia baktérie.Samozrejme ak je vody veľa zo sáčku odlejem aby som si neprelial akvárko. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.04.2016 23:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
taky si říkám , ryby u mě jdou v pytlících do akva aby se srovnala teplota , pak se pytlíky rozvážou a pomalu se v nich mění voda za tu co je v akvu ,kolikrát se už po půl hodce ryby v pytlíku a akvu na sebe "naparujou" a stres je tu tam , když mám pocit že už je v pytlíku jen voda z akva ,stačí naklonit pytlík a ryba vpluje ladně do akva hop

Jardo - jakékoli přendávání z pytlíků do lavorů a jiné podobné zbytečné manipulace , natož pak ještě vypouštění vody natolik že ryby "lehnou" je zbytečný stres a stres je neviditelný zabiják ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2016 23:22 - Re: Jar-oslaw
A tá cenná skúsenosť je kde? Mne príde tento postup nie moc šetrný k rybe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 22:30 Muž vasa1234 [20] Re: Jar-oslaw
Dělám to podobne, ale nevyleju všechnu vodu, ale nalejvam z aq a postupně odlejvam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 20:57 Muž Jar-oslaw [684] – voda
Dneska jse mi dostalo cenné zkušenosti od chovatele terčú.Přivezl mi je domú v polystyrénovým boxu v pytlíkách každýho zvlášť.po uklidnění z transportu jsme odlili většinu vody dopryč a zbytek,tak litr z každýho sáčku i s rybou do vypláchnutýho lavoru.pak jsme odlili jěště vodu,že zbyl tak litr,až si placky lehli na bok.a pak jsme skrz hadičku dolili terčúm vodu z běžícího akva,kde už nácí sou.vody jsme dolili přiměřeně,až terčovci mohli znovu plavat.a pak jsme je přendali do akva.hned plavali bez známek stresu a nákych problémů.takže odted už jenom takhle,už žádný máčení pytlíku v akvárku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RiMr
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:18 Muž RiMr [3]
Zdar,
může no-planaria při správném dávkování nějak ublížit Terčovcům? Nebo mám prostě omezit krmení a počkat... :-)
Rozjely se mi po stěhování ploštěnky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2016 10:02 RAP Re: Fudys
Jako téměř každá cichlida.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 10:25 Fudys
chci se zeptat, jestli se vám taky stává, že během krmení jsou terčovci agresivní a navzájem se od žrádla vyhánějí ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Hajlisak
plackám je jedno jaké bude dno, jen nesmí být ostré. Důležité je, aby se dobře udržovalo, jsou hodně háklivé na čistotu nádrže ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:27 Hajlisak Re: romant
a ohledně toho dna? je něco čemu se vyvarovat nebo naopak něco co terčovcům prospívá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:23 R Muž romant [27987] Re: Hajlisak
Začal bych na 8 kouskách, ono se to vyselektuje. Hlavně pořádně nechat zaběhnout, nedávat dříve než za dva měsíce, dodržovat striktně pravidelnost výměn vody, klidně týdně polovinu.
Edit: Dno jenom symbolický z jemnějšího štěrku, písku, aby se to dobře udržovalo, pořádný dodkalování v týdenním rytmu, dobrou, tedy účinnou filtraci, šel bych buď do www.akva-tera.cz/… a nebo třeba do abc-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:18 Hajlisak Re: romant
Právě že už se akvaristice věnuju docela dlouho a tak bych se chtěl pustit do něčeho náročnějšího :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:13 R Muž romant [27987] Re: Hajlisak
Jinou zkušenost s akvaristikou už máš? Jestli ne, tak bych na placky zapoměl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:12 Hajlisak – Terčovci
Dobrý den,
chtěl bych se s Vámi poradit. Pořídil jsem si 400 litrové akvárium a do něj mám v úmyslu umístit terčovce. S terčovci to bude moje první zkušenost a proto se chci zeptat kolik terčovců mohu do akvária umístit, jaký materiál použít na dno a jak moc osázet akvárium rostlinami...
Děkuji za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 12:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: irigi
pokud nemáš nějakou extrémně tvrdou a zásaditou vodu, tak to neřeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 09:37 Muž irigi [2]
Rád bych se vás zeptal, jak dosáhnete stabilního pH 6.5? Tato hodnota se pro terče uvádí jako optimální. Četl jsem diskusi rybicky.net/forum/107 k tomuto tématu a lidi doporučují buď chemickou úpravu (čemuž bych se radši vyhnul), výluh z rašeliny do filtru, nebo přizpůsobit ryby pH, které v nádrži mám. (Odstranit ze dna všechno z vápence beru jako samozřejmost.) Pak ještě vím, že lze pH snižovat přidáváním CO2, což mi doporučoval kamarád, co se zabývá aquascapingem, ale tam je jednak třeba hlídat pH nějakou elektronikou, a navíc nevím, jak moc vyšší koncentrace CO2 prospívají rybám.

Jak snižujete pH v nádržích s terčovci? Nebo lze nastavit podmínky v nádrži tak, aby to nebylo třeba dělat? Předem děkuji za radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 16:07 halenar1984 – tercovec
ahojte chcel by som sa vas spytat aky mate nazor na miesanie ryb od viacerych chovatelov :) chcel by som zohnat dalsie rybky a rad by som vedel coho sa mam vyvarovat karantena je jasna ale ci to risknut niekto sa toho boji kvoli bakterke aky mate na to nazor ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2016 13:09 JoKa Re: irigi
Jsem pro to vyšší. Sám mám 90 cm vysoké. Údržba není nejpohodlnější, ale dá se to naučit (hlavně třeba sázení rostlin je doslova horor, ale i to se dá zvládnout)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2016 09:06 Muž Fuchs [169] Re: irigi
Ahoj já mám výšku 60 (170x50x60) terče tam zatím nejsou ale těch 60 mě přijde akorát na údržbu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2016 23:13 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: irigi
ideální je kombinace obou, délka 150 a 66 výška. Jinak té výšky se neboj, měl jsem akva 75cm vysoké a údržba byla v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 23:04 Muž irigi [2]
Brzy budeme zařizovat obývák a to je pro mne jedinečná příležitost koupit si větší akvárium. V mých možnostech je 350 - 400 l. Nechci se hned pouštět do terčovců, protože jsem začátečník, ale je to dlouhodobá vize. Nerad bych si k nim koupením špatného akvária zavřel cestu. Vím, že velikost akva je tak zhruba na hraně. Chtěl bych se zeptat na potřebnou výšku. Akvária těchto objemů jsem našel s délkou 150 cm a výškou 50 cm, a s délkou 120 cm a výškou 66 cm. U toho prvního se bojím, že je na terčovce moc málo vysoké, u druhého, že bude problém rukou dosáhnout na dno a upravovat ho. Co je lepší? Předem díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 11:03 Tomik75 Re: Urtman
Díky za info. NA teplotu si dám pozor. Nemusím je přendat okamžitě. postupně jim budu zvyšovat teplotu v původním akva. Dám tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 17:47 JoKa Re: Tomik75
Já je spolu mám přes půl roku, respektive proužkovanou a siamskou... Jenom bacha na teplotní skok, já je přendával v létě, když měly všechny akva stabilně 28 po delší dobu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 08:11 Tomik75 – Terčovec a mřenky
Ahoj všem, chtěl bych se zeptat na zkušenost jak se snáší terčovci s mřenkou nádhernou a mřenkou pakistánskou? Budu muset sloučit dvě akvárka v jedno. Nebo alespoň část a ty mřenky bych si rád nechal. Mám je dlouho a jsou krásně norostlé. Rád si poslechnu názory zkušenějších. Díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 07:04 JoKa Re: grunda
Opět souhlas. To by jsme za chvíli mohli doporučovat skaláru do 112, když si seženeme sestavený pár... To přirovnání je přesné... Jasně, ono to jde, tak nějak, ale musíš vědět co děláš, což začátečník neví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 17:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: RAP
a to je přesně to o čem mluvím, placky se chovali úplně jinak když jich bylo 6, a když jich bylo 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 03:57 RAP Re: grunda
Nj, ale jestli dobře počítám, měl si tam terčovců 6. Ikdyž nepopírám, velikost prostoru dělá své. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 23:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: RAP
nejsem pesimista, měl jsem placky ve 250 a stejně tak v 750 - rozdíl byl opravdu znatelný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2016 22:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: mysak123
Fotka k příspěvku Není to sice 6 cm,ale kolem 10 cm,ale spokojený byl... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 21:05 RAP Re: mysak123
mysak123 napsal: .................V 250 budou 3 terčovci, 15 neonek červených (nemusí být) a chtěl bych i 3-4 pancéřníčky, aby dojedli co terči nechají spadnout........
To je rozumná kombinace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 20:25 mysak123 – terčovci
Ahoj, tak dneska už i víc vylézají z úkrytu a prozkoumávají akvárium, ale jsou hodně plaší.
Mají už i daleko lepší barvu :-)

Dík za nápad přidávat do velkýho i zajetou vodu z malýho :-)
V 250 budou 3 terčovci, 15 neonek červených (nemusí být) a chtěl bych i 3-4 pancéřníčky, aby dojedli co terči nechají spadnout.

Chtěl bych někoho poprosit, jestli nemá fotku spokojeného a zdravého cca 6cm terčovce red tyrkys, abych měl porovnání.

Dík moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 20:02 Hanzekk – terčovci
Zdravím vás. Terčovci sice mají být alespon ve 300L akváriu, ale já měl akvárium o 128 litrech a pořídil jsem 6 terčovců v průměru 5cm a až nedávno jsem jim pořídil nové akvárium o objemu 300l a daří se jim dobře.Pořizovací cenu mám za 150 Kč za kus od týpka co je u nás chová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 15:34 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: grunda
Máš pravdu,ale hejno dospělých ryb musí být v nádrži odpovídajícího objemu.Mám tušení ,že jsme se bavili o dvěstěpadesáti litrech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2016 13:58 RAP Re: mysak123
Tu vodu co stáhneš z čtyřiapadesátky můžeš použít na urychlení záběhu 250.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2016 13:57 RAP Re: Urtman, grunda
Pánové, nebuďte tak pesimističtí. Mysak přeci psal, že terče dostal předčasně. Při dobré péči není 250litrů pro 3terčovce tak málo. Pokud akva nebude přerybněno, mohou slušně prosperovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 12:08 JoKa Re: Tojsouvěci
Souhlas s Grundou a dodám, že ze třech ryb sestavit pár není sice nemožné, ale je to o sakra velkém štěstí... Navíc v takových podmínkách, vsadil bych si, že to neklapne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 11:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tojsouvěci
to sice ano, nicméně placky jsou hejnovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 23:53 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: grunda
Jeden sehraný pár to unese. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 23:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: mysak123
250 litrů je na placky sakra málo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=251