Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 22:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bob66
Díky, už jsem začínal mít strach hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 22:55 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: grunda
Je to normální, při krmení i po dýchají o dost rychleji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 22:53 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mám dotaz, koupil jsem mladé terče, už je mám asi 3 týdny. Nádherně žerou, nebojí se, ale když je nakrmím, tak dýchají jako po maratonu. Je to normalní? (krmím je dokud žerou a oni opravdu žerou - občas ani plavat nemůžou jak jsou nacpaní) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: smidakkuba
Kdyz mas kde, z ceho, a umis to, pak pro Tebe plati ta ma zminka, ze to pro Tebe neni zadny problem ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
A jsi si jistý že nemá školu :) Pokud jsi šikovný tak rozdíly jsou dva 1)od sklenáře máš záruku 2 roky 2)od sklenáře je to dražší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 21:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Designer
A ted ti dám otázku co dělá ten co tomu tedy rozumí jinak (lépe) když si skla obrousíš a naneseš dost silikonu dobře k sobě slepíš a vystužíš tak mnohdy nemáš ani bublinku apod.To ti udělá tak samo sklenář on na to taky nemá školu jen se to naučil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 21:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: smidakkuba
No dobry, ale tohle bezne nejsou dostihy kdo za mene, takze pri potrebe jednoho kusu klidne ten litr za hotovou nadrz dam, a za to petikilo co dam navic radeji udelam neco, v cem jsem profik, a treba misto abych to slepil spatne, vydelam jeste neco navic ;-) . Kdo to dela bezne a neni to pro nej zadny problem, to je pak jiste neco jineho.

Chci rict, ze v tehle zemi mame stale rezervy v tom, ze se sposuta lidi klidne bude cely vikend v nevyhovujicich podminkach, a bez potrebneho naradi, pred barakem hrabat v aute, misto aby si ho dali profi opravit a za tu dobu si vydelali vic, nez stoji ta profi oprava. Kdyby kazdy delal co umi a nesetril kde vlastne nevedomky prodela, bylo by nam vsem lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 21:37 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Co si myslíte o tomto páru?
www.ifauna.cz/…
Vypadaj moc pěkně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 18:30 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: JuraS
Za to pětikilo mám dvě, ale samozřejmě sklo i lepidlo je díky známým za pakatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 18:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Designer
My jsme s dědou lepili 2ks vytíraček 60x50x50 z 5mm skla a dohromady vyšly asi na 1000,-kč...Lepení je jednoduchý a v podstatě pokud je člověk trochu šikovnej tak to zvládne v klidečku sám s někým...Jediné co kdy zničíme u lepení tak vždy jednu utěrku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 18:20 Muž Designer [5695] - CichlidyVytiracka 50x50x50
Dostaneme se jak jsem se dival na beznou tisicovku (pro obycejneho smrtelnika za takhle velkou kostku v 6mm skle, pochopitelne uz slepenou).

Kdyz si nekdo zrizuje spoustu akvarii, a jeste treba profi, jasne, kazda kacka rozdilu dobra, polovicni cena bajo (treba jako mnozstevni sleva), ale kdyz si clovek chce poridit jednu takovou kostku, nez se starat a shanet levnejsi a kam pro to, je ta tisicovka za konicka, do ktereho rveme prachy ze vsech stran, az takova hrozna supa? Ja myslim ze ne, uz jen kdyz si pomyslim, ze bych to mel lepit, smrdet tim octovym smradem, to lepidlo taky neni zadarmo... a to jeste nepricitam jen tak zcela nahodou zadelany koberec a podobne mozne katastrofy, az po to, ze nemam na koho druheho nadavat, az to povoli... ano

Az budu chtit (Muze se u konicka psat potrebovat? :) ) tu kostku, vezmu litranek, skocim za sklenarem kam chodim, a je vyrizeno. A tu tisicovku vezmu z toho, co vydelam v praci (nebo klidne i na nejake brigade, to uz je fuk) za dobu, co to nebudu lepit, kdyz to stejne neumim, nebo za tu dobu, kdy jsem shanel kostku za polovinu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 15:11 Muž Johns [30] - Cichlidy
Já si nechal udělat vytíračky za dobrou cenu a domu mi přišly na paletě Top Trans a vycházelo to levnějc než z okolí. Třeba PPl je daleko víc dražší ale tim Top Trans to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 14:43 JuraS Re: Dahak
za 500 bych vytíračku kostku taky bral, ale musela by být za tuhle cenu za barákem k odběru..měl jsme nabídky z několika míst středních čech..do vzdálenosti 80 km..no jo ale když přičteš dopravu tak si to můžu v praze nechat udělat u profi sklenáře i s dopravou do bytu a jsem na stejný ceně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dahak
Koukam na to, 50x50x50cm vypada jeste dostatecne bezpecne i z 5mm skla - to jsou veci.
Ale az to budu nechavat delat, aspon o 6mm si reknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 12:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: rriki
8mm sklo na vytěračku 50x50x50 je těžkej nadstandard :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 11:59 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kroner
Záleží z jakýho skla jsi si to nechal nařezat,pokud z 8mm tak ta cena je reálná ne levná a pokud ze 6m tak to je zlatokop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 11:12 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kroner
Samice se o mladý postará sama po vytření samce odlov a máš klid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 11:11 Muž Dahak [425] - Cichlidy
kroner napsal Jinak jsem si nechal uříznou sklo na 2 ks vytíračky 5Ox5O, bez papíru chtějí 1.7OO,--, ty bláho, kde jsou ty časy, kdy lepit akva se opravdu vyplatilo, dnes už si nejsem jistý. tone

Budu si muset svýho dodavatele akvárií víc vážit:) u něj mi tohle vyjde na 500-600 korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 10:57 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kroner
Některý samci už takoví jsou, nech ji vytřít s tím menším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 10:49 kroner
Prosím o radu-už asi 6x se mi vytřela samice se samcem, ale pokaždé samec jikry během druhého dne zlikvidoval. Chudinka samice se asi pěkně naštvala a tak si to rozdala s jiným o trochu menším samcem (ten je od jiného chovatele). Tentokrát vše v naprosté pohodě, z jiker se vylíhli mladí jedinci. Vše mám ve společném 65O litrovém akva, takže nakonec mladí nevydrželi a padli za oběť jiným rybám. Chci dát pár do samostatné vytíračky, ale nevím zda samici s tím mohutnějším samcem a ošetřit to sítí před jikry nebo s tím nepříbuzenským asi o 1cm menším samcem, který jikry starostně hlídá, díky za rady. Jinak jsem si nechal uříznou sklo na 2 ks vytíračky 5Ox5O, bez papíru chtějí 1.7OO,--, ty bláho, kde jsou ty časy, kdy lepit akva se opravdu vyplatilo, dnes už si nejsem jistý. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 08:31 RAP Re: Dahak
1. Nikde!
2. Právě to, že nemohu mít tak velkou nádrž!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 08:24 RAP
Romy napsal:.......napiš rovnou,že je neumíš... :-P smich

Proč myslíš, že ne? Cichlida jako cichlida :-P .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 23:31 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: RAP
1. kde je napsáno, že terčovci musí mít alespoň 700 litrové nádrže?
2. co ti brání v obstarání si nějaké té nepocukrované přírodní formy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 22:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy
RAP napsal:Pokud se ti můj názor nelíbí , klidně to napiš.

Ne,nelíbí ;-) ,napiš rovnou,že je neumíš... :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:42 RAP Re: kulich
Ne! Za 1) si nemohu dovolit dát do bytu nádrž alespoň 200x60x60cm, propadla by se. Za 2) to co se dnes považuje za terčovce, mi nic neříká. Pro mne to jsou cukrové panenky. Ostatně se zeptej Romyho, ten mé názory zná velmi detailně. ;-)
Pokud se ti můj názor nelíbí , klidně to napiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:17 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kulich
Pokud jsem to zle pochopil,nebo spíš už zapoměl,omlouvám se,nebyl to úmysl.Za ostatním,co se týče účinků léčiva si stojím,i když jsou širokospektrální,měl by být vidět alespoň nějaký pokrok.Přeci jen jsou dnešní léčiva mnohem dále,než dříve.Abychom se posunuli dál proč léčivo neúčinkuje,položil jsem několik otázek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:58 kulich Re: RAP
Rape,ty děláš terčovce???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:47 kulich Re: rriki
přesně tak jak píšeš Michale.jde úplně o jinou rybu a akvárium kde mám bakterku.nechtěl jsem do Romyho zajíždět.Určitě během pár dní bych u jedněch ryb nejel tři různé léčebné kůry najednou.to fakt ne.ta moje trable s kyselinou byla u páru terčovců.to jen pro vyjasnění roviny.Každopádně díky,nějak se stím už poperu.Uvidíš Michale v neděli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
RAP napsal: Já bych se momentálně vykvajz na chemii, snažil bych se výměnou vody ji co nejvíc dostat pryč. Pokud už to neudělal, zvýšil teplotu na 30°C a jako bombónek nalil rašelinový výluh.


Pokud vím tak tohle už Kulich zkoušel a stále se to zhoršovalo ;-) Určit co to přesně je jde jen laboratorně jak napsal už rriki takže pokud nechce o ty ryby přijít musí něco zkusit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:46 Muž rriki [818] - CichlidyRe: mapo8278
Tenhle jakýsi dotazník je dobrý pro toho co o terčích moc neví a je na dvě věci na určení žabrohlísta vnitřních červů popřípadě otravu dusitanama.Vůbec neřeší virové popřípadě bakteriální onemocnění to prokáže pouze laboratorní vyšetření o jakou nemoc jde a jáká léčba bude účiná.Navíc si myslím,že s kyselinou měl problém David s párem a ne stěmito rybama ,které lečí baktopurem. No uvidíme v neděli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.04.2011 09:38 mapo8278 Re: Designer
Tady je dobry prehled otazek pro Kulicha ohledne ryb, nadrze a co s nima delal:
www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 09:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kulich
Co kdybychom tedy zacali tim, jak se to onemocneni projevuje a cim a jak zatim bylo leceno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 08:46 RAP Re: Romy
Já bych toho po tom všem měl taky plné kecky.
Není přesněji určená diagnóza a neví co to je, tak tam milí Kulich postupně narve kdo co poradí. Hlavně, že není příznivcem chemie. hmm
Já bych se momentálně vykvajz na chemii, snažil bych se výměnou vody ji co nejvíc dostat pryč. Pokud už to neudělal, zvýšil teplotu na 30°C a jako bombónek nalil rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 00:52 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kulich
4.4 problém s dávkováním kyseliny fosforečné,6.4.aplikace eSHy,19.4 nasazení bactopuru,možná ještě něco mezi tím...ty ryby už toho musí mít plné kecky,imunita v háji.
Je dívné,že neúčinkovalo ani jedno z léčiv,podle fotek mi nepřišlo,že je daná ryba nemocná,ale samozřejmě se mohu mýlit.
Položil bych pár otázek,byly všechny léčby dokončeny včetně ev.prodloužené léčby od eSHy?Byl brán zřetel na množství rostlin v nádrži a podle toho léčivo navýšeno?Byla před započetím léčby nádrž řádně odkalena?
Hledal bych asi důvod neúspěchu u sebe,ne u léčiv...,to by musel snad být nějaký odolný asijský kmen...tipoval bych Singapur... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 23:36 kulich Re: Bob66
já jedu klasickej bactopur kapalnej.tak já zkusím ty tablety.už bych byl fakt rád aby se začlo něco dít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 21:15 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
S antibiotikami zkušenost nemám, ale sera baktopur direkt nebo sera bakto tabs jsou tablety i na těžké bakteriální nákazy a to by zabrat mělo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 17:31 kulich
chci se zeptat jaké máte kdo zkušenosti s léčením terčů antibiotiky?mám v akvárii nějaký druh bakteriálního onemocnění a klasická léčba mi na to bohužel vůbec nezabírá.já nejsem příznivcem nějakých chemií a tak,ale bohužel mi nic už jinýho asi nezbývá.mám trochu taky obavu oto aby i kdybych použil antibiotika vyléčil tak aby vůbec do ryb ještě něco bylo.chtěl bych časem odchovávat.jednáí se u mě asi o roční ryby.tak bych už o ně nerad přišel a nerad je nějakou drsnou léčbou nezlikvidoval atak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 15:59 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Lancer
Tak na 100% z něj krasavec nevyroste bude nejspíš podražený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 15:58 Lancer Re: smidakkuba
Ja jsem si všiml velikosti nádrže až posléze a nestačil jsem se divit, do čeho si někdo koupí terčovce:-( Bohužel i ten poslední asi už bude v takovém stavu, že při nejlepší z něj nikdy žádný krasavec nevyroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 15:52 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Lancer
Na tento inzerát jsem se díval včera na fotce 2 terči píše 1 terč takže logicky mu asi jeden padnul...Chudáci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 15:19 Lancer – inzerát
Na tento inzerát jsem dnes narazil :-(

zvirata.bazos.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 22:57 Muž Johns [30] - Cichlidy
Než tu psát slohy, pomůže sem vložit jednu fotku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:48 kulich
Tak samec se zdá být už v lepší kondici.Už baští i barva je lepší.Akorát trošku zalejzaj když vlezu do místnosti.No dal jsem jim tou kyselinou sodu.haha.Mám trochu problém ještě z jedním terčem v jiné nádrži.mám tam rybu co se straní.Dost ztmavla a má roztrženou ocasní ploutev a řek bych oteklou pusu nebo spíše rty.řek bych že i trochu rychleji dýchá.nevím.přišlo mi jestli nejde o nějakýho vnějšího parazita nebo plísen.tak jsem včera aplikoval eshu a dnes bych řek barva už světlejší,suchý krmení si trochu zobne ale ploutev furt stejný a pusa oteklá taky.tak nevím.měl jste někdo takový příznaky u svých ryb???má to jen jedna rybka v akváriu.já s terčema začínám tak se radši pořád ptám.díky David
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 23:34 kulich
děkuju všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 19:50 Muž sportsmen [62] Re: kulich
I když začne normálně plavat, ještě nemáš vyhráno. Nedávno se mi jeden terč také popálil a přes veškerou snahu do tří dní odumřel. Důležité je aby nezaplísnil a začal žrát. Přeji ať se z toho vylíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 19:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
Pokud to přežije tak bude ještě nějaký čas trvat než bude barva ok ;-) Přidával bych eSHu 2000 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 19:35 kulich Re: miro03
díky moc.dýchání bych řek v klidu.nijak zrychlenéale barva špatná.dám mu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 13:02 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: kulich
Tak je to na dobrej ceste.Ako dýcha?Terčovci vydržia velmi vela iná ryba bi pri niektorých našich nezdaroch,blbostiach bola už dávno v rybom nebi.Vela zdaru Ti prajem a samec nech je znova v trení. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:56 kulich Re: miro03
miro děkuju,zdá se to být lepší,ryba se postavila na nohy tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:55 kulich Re: Romy
přesně tak jsem udělalvyměnil jsem vodu a dám jim ještě eshu.kyselina je 90 procent.přehnal jsem to.učím se.ryba stojí přežila je bledá a ráno nežrala.tak jí dám čas

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=3351