Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 128 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2009 19:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
Tak já si tím co jsem napsal nejsem tak úplně jistej, jen jsem popsal svoji skoro desetiměsíční zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2009 19:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Dahak napsal: Ačkoliv patřím k těm kteří tuhle kombinaci ryb lidem nedoporučují, musel jsem si to ověřit a v jedné nádrži mám od ledna dva páry skalár a několik terčovců.Do dneška žádná nemoc ani paraziti, oba druhy si jeden druhého nevšímají a když dojde na krmení tak má skalára co dělat, aby si pro sebe něco urvala.
Docela by mě zajímalo proč se obyčejný skalár k terčovcům nedoporučuje oproti tomu altum ano.Parazity nebo nemoc můžete zavléci do akvária i s neonkama a tvrzení, že výkaly skalár obsahují něco co terčovcům nesvědčí se mi při týdenní pravidelné vyměně vody zdá irelevantní.Zažívací ústrojí a potrava mají amazoňan i altum stejné, takže dost pochybuji, že by jeden z nich mohl produkovat něco co by mohlo jinému druhu ryby škodit.Jediný problém bych viděl ve vyšší teplotě, kterou musí skalára snášet v akváriu s terčovcema.
Možná se ale pletu a někdo má jiné a logičtější důvody než ty které jsem uvedl já.


Nikde není Petře psáno,že to nemůže fungovat,ale za určitých podmínek.Nedoporučuje se to z několika důvodů,jeden je teplota,druhý je přílišná až hysterická žravost obyčejných skalár,Altum se chová spíš jako terčovec,ochutná,vyplivne...však to znáš u terčů.No a třetí důvod jsou vnitřní parazité.Samozřejmě,že si je tam můžeš zavléci i jinými rybami,ale neonkami bych moc neoperoval.Tato nemoc je hlavně doména cichlid a sumců.
Tady jde spíš o to,minimalizovat možnost nakažení,protože obyčejné skaláry se s parazity lépe vypořádají,nebo jinak,terčovec je na přemnožení vnitřními parazity náchylnější než skalára.
A proč Altum a ne obyčejná skalára?Protože jak jsem už psal výše,nejen stravovací návyky,ale i reakce na vodu,na léčiva,a onemocnění je velmi podobné terčovcům.Jinak řečeno,Pterophyllum altum se chová velmi podobně jak Symphysodon discus se stejnými nároky a chováním,se stejným průběhem a náchylností na nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:17 Muž metal [96] - Cichlidy – re.dahak
stym clankom skalar tercovec stebou plne suhlasim.vnutorne parazity sa neprenasaju zo skalara na tercovca.ale skalar sa krasou nevirovna tercovcom tak ja by som si dal radsej o tercovca viac ako mi tam ma spatit akvarko skalar.mam este dvoch skalarou na dozitie ,ale novych by som us nekupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:06 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Václav
Terčovci mají dostávat pestrou stravu takže u mě mají to co jsi napsal akorát mimo patentek dostávají larvy komára písklavého a sem tam vločky z artemky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 18:55 Václav – Krmení
Lidi jak často a co podáváte terčům? Jste zastánci srce nebo raději to takové chabaží koretky, artemie, patentky atd..? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 16:33 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Miras
No neděje.S tímhle se člověk nechlubí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 16:07 Muž Miras [111] – Re: Dahak
to si myslím i já, jak už tady psal Metal tak je i zde spousta nádrží, kde jsou terčáci a skaláři pohromadě a nic se neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ačkoliv patřím k těm kteří tuhle kombinaci ryb lidem nedoporučují, musel jsem si to ověřit a v jedné nádrži mám od ledna dva páry skalár a několik terčovců.Do dneška žádná nemoc ani paraziti, oba druhy si jeden druhého nevšímají a když dojde na krmení tak má skalára co dělat, aby si pro sebe něco urvala.
Docela by mě zajímalo proč se obyčejný skalár k terčovcům nedoporučuje oproti tomu altum ano.Parazity nebo nemoc můžete zavléci do akvária i s neonkama a tvrzení, že výkaly skalár obsahují něco co terčovcům nesvědčí se mi při týdenní pravidelné vyměně vody zdá irelevantní.Zažívací ústrojí a potrava mají amazoňan i altum stejné, takže dost pochybuji, že by jeden z nich mohl produkovat něco co by mohlo jinému druhu ryby škodit.Jediný problém bych viděl ve vyšší teplotě, kterou musí skalára snášet v akváriu s terčovcema.
Možná se ale pletu a někdo má jiné a logičtější důvody než ty které jsem uvedl já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:16 Václav – krevetky
K čemu jsou dobrý ty krevetky? Poslední dobou jsou doslova hytem... Jsou to požírači řasi nebo jsou vůbec nějak užiteční? Napadjí ryby....Množí se rychle? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:08 Václav – Re: Přéma
Osobně skaláry s Terčama nedoporučuji, je tu veliký ryziko žaberních a kožních hlíztů. Je jasný že v divočině se spolu vyskytují, ale to však není akvárium kde ty podmínky napodobíme dosti stěží. Je mi to jinak jedno, ostatně jsou to Vaše nádrže a Vaše názory. Když tak si koupíte ryby znovu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 10:01 JuraS
Teď budu na 3 dny pryč a krmítko bude dávkovat 3x denně směs granulí a vloček nejen pro terčovce...ti kromě hovězího srdce jsou váhaví a často ostatní osazenci se do krmení pouští okamžitě..doufám, že se pustí do gupek jinak mě napadá jediné možné řešení..reinstalace nádrže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 20:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy
S neonkami červenými problém také nemám,sice jich na začátku pár uhynulo,ale většina jsou dnes už skoro pětileté,,babky".Ve druhé nádrži jsou tetry krvavé,císařské a skvostné,dva páry ramirézek a kromě pár úhynů jsou v původním počtu.Voda kolísá od 28°C do nějakých 30,5°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 20:22 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Bob66
Dobrá,pro mne zase další nová informace,děkuji.Myslel jsem,že nejsou doporučované žádné skaláry.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 20:13 Václav – Hlávkový salát
Zkoušeli jste servírovat Terčům hlávkový salát spařený? Podle nějakých stránek to můžou a však osobní zkušenosti jsou s takové, že si toho ani nevšimnou. Jedině kdo si pochutná jsou již zmíněný ancistrusi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 20:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Přéma
Pterophyllum altum ne? A to jako proč? To je jediná skalára která je k nim doporučovaná a to i od uznávaných chovatelů X-) Sám je u nich mám a můžu jen doporučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:59 Muž metal [96] - Cichlidy – re.dahak
mne obcas tercovci zozeru neonku ked sa dostane na hladinu a nestihne ujst tak tie mrchy terce ju sejmu.ale od teploty vody mi neposla ziadna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:54 Muž Přéma [23] - Amerika – Pterophyllum altum ?
Pterophyllum altum ? No to asi ne,ne?
...já mám u nich 20 teter krvavých,7 panc.Štěrbův,4 ancíky a také krevetky (450 litrů čistého).... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 18:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Vaclav
Můžeš k nim dát různé druhy teter nebo Pterophyllum altum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 18:54 Vaclav – Re: Dahak
Dopadl jsem naprosto stejně, jedině ancistrusi se drží a k ním ještě pancéřničci zlatopásí. V celku mě zajimá co se k ním dá přidat za ryby. Moc jich ale není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 18:49 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Dahak
Já mám zatím obyčejné neonky u terčovců bez problémů..Za 10 měsíců nepadla zatím žádná.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 11:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Václav
S tou teplotou musím souhlasit.Na jaře jsem k terčům koupil 30 neonek a dva páry ramirezek.Neonek padla už polovina a ramirezky taky nejsou.Jediný krunýřáci a překvapivě pandy se v pohodě držej.Dokupovat už nic nebudu nechám je tam samotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 11:47 MiroH – Re: Hanyking
...Modelový příklad jsou psi. Oba rodiče šampioni a jejich štěně pro defekt chrupu není uchovněno...
Pravda. :-)
Ovšem pravdou je i to, že dvě podegry sotva zplodí šampióna. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 10:32 Muž metal [96] - Cichlidy
samich tercovcou nech si maju ty chovatelia co odchovavaju,pri treni musia mat klud.v spolocnej nadrzi v pohode sa mozu chovat s tetrami-neonkami,prisavnikmi .spolocenska nadrs by vyzerala pusto len zo samimi tercovcami,taka akvaristyka by ma nebavila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 10:25 Hanyking – Re: trodat
To záleží jak je linie ustálená. Otázka spíše pro genetika. Podmínka je, že chovatel množí a do dalšího chovu používá pouze jedince žádaného parametru. Pokud je linie ustálená tak je spíš vyjimka, že v odchovu bude jedinec nesplňující parametry. Ale garance tam není nikdy. Modelový příklad jsou psi. Oba rodiče šampioni a jejich štěně pro defekt chrupu není uchovněno. Gen se může projevit i za mnoho generací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 07:01 Václav – Re: Hanyking
Trošku se k tomuto přikláním. Je lepší mět terčovce samotný a však to hlavně z důvodu teploty vody, protože jiný ryby co neunesou teplotu 30 stupňů dřív nebo později leknou. O klid tam až tak příliž nejde samozdřejmě že k ním nemohu dát nějakou extra živou rybu, ale jinak jim to nevadí - spíše prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 02:04 Hanyking – Re: metal
Osobně si myslím, že terčovci vypadají nejlíp sami. Malé pohyblivé rybky ruší ten klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 14:50 Hagar – Re: prikpa
tak ať plavou,jsou moc krásní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 14:49 Muž Diego [72] – Re: Hagar
Od dneška je mám taky,ale o 2cm menší a za 250,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 14:42 Hagar – Re: prikpa
včera jsem si dovezla pigeon checker board,7cm za 300.-,vypadají moc zajímavě aživotaschopně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 08:32 Muž metal [96] - Cichlidy – re.juras,
to mas ako s neonkami,ked su od mala so skalarmi tak si zviknu na seba.tvoje tercovce si zvikli na gupky a us im nic nespravia.moje vzivote gupku nevideli ,ked im obcas par hodim povazuju to za potravu a vpohode zjedia.neostava ti insie len ich vychytat sietkou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2009 01:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hanyking
Terčovec emoce nevyvolává,ty vyvoláváš Ty.Co jsem četl,tak Tvoje kritéria byla jen velikost,nečetl jsem nic o tom,jaký tvar by mělo mít tělo,hlava,jaký poměr vůči tělu by měla mít břišní,hřbetní,ocasní a řitní ploutev,jaké by mělo být ideální oploutvení vůči tvaru těla,jaká velikost a barva oka, atd.,atd.,atd.Zatím jen meleš o generační rybě a její velikosti...
Jednotnou metodou a akceptovatelnou i v odborných kruzích se měří,a měří se jí skoro v celém světě,tak si mevymýšlej nové standardy,nebo chceš zpochybňovat Degena,Blehera Denitta a jiné?
Věcný argument je to,že takto se ryby měří a hodnotí skoro všude už mnoho let a standardy dělali právě tito lidé,kteří lovili vzorky ryb na expedicích v povodí Amazonky.A jestli Ti tato jména nic neříkají,není o čem dál mluvit.

Přemýšlej hlavně sám o sobě,své sebestřednosti,a hlavně přemýšlej o svém věcném důkazu.
Roman Špeta.

Kdy Ty se přestaneš schovávat za No name nick?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.09.2009 00:50 Hanyking – Re: Václav
Já si chovám larvy komárů pisk. sám. Dají se uchovat živé celý rok. Stačí vodu schladit na 4C a larvy začnou hybernovat. Stačí jim 1cm vody. Ryby se chytáním velmi baví. Jinak je i mrazím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 21:48 Muž Miras [111] – Re: tercovec5
tak zlehčovat to určitě nechci, jen bych je chtěl mít s těma skalárama a ne zas hned co je dám ke skalárům o ně přijít, tak jsem nějak na rozpacích :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2009 20:58 tercovec5 – Re: Sid
Zase bych to tak nezlehčoval :-D .Jen krátce-důvodem,proč nedávat skaláry a terče dohromady hledej v otázkách ohledně vnitřních parazitů,na něž jsou terčovci dost náchylní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 20:06 Muž Miras [111] – Re: metal
no koukal jsem že opravdu ty skaláry s terčákama tu má více lidí, tak to risknu a uvidíme, snad bude vše v poho, já mám právě taky dva který nechci dávat jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 20:02 Muž metal [96] - Cichlidy
aj na diskus cz. pisu ze skalar neni as taky problem ho chovat stercovcami.pisu tam ze vnutorne parazity sa neprenasaju.ale skuseny chovatelia si to nedaju pripustit a hned dostanem vynadane za takyto prispevok.karma -10.som zaciatocnik chovam terce rok a pol spolu zo skalarmi zatial bes problemou.bolo mi luto skalare dat prec tak som ich nehal dozit.ale ked pominu us nove medzi terce nedam.us sa mi nepacia.tercovec je omnoho krajsia ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:50 Muž metal [96] - Cichlidy
zaujimalo by ma ake skusenosti maju chovatelia tercou zo zihlavou.moji terci ju zeru jak slepice.v com je dobre ich tymto krmit,jak im to prospieva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:49 Muž Miras [111] – Re: metal
no tak to by bylo supr kdybych je tam mohl nechat, mám jen strach abych tím že je tam nechám nepřišel o ty terčáky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 19:44 Muž metal [96] - Cichlidy
dnes us tercovci v pohode znasaju pritomnost skalarou,su tomu prikladom akvarka na tomto fore.kazde druhe je tym prikladom ,ze je skalar chovany spolu s tercovcom.ale ty najlepsi chovatelia tercou to moc neodporucaju.za par rokou to us ani nepride ze by nemali byt spolu,bude to normalne.aj skalar bol povazovany pred 15.rokmi za citlivu rybu,dnes je to pomali jak gupka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:27 JuraS – Re: trodat
aha omlouvám se, zajisté jste neznalý otázky na tomto webu terčovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:08 Muž trodat [11] – Re: JuraS
uniká mě podstata,já se ptal hanykinga ,pokud má zkušenosti s chovem 20cm terčovců,jaká je pravděpodobnost,že se takový kousek podaří odchovat pokud se splní "jeho" podmínky pro chov,tzn.kolik jediců při ideálních podmínkách(rodiče,voda,strava,aq, atd...)je schopno této míry dorůst,proto nechápu Vaši reakci...... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 13:47 Muž Miras [111] – Re: JuraS
aha něco že v sobě maj nějakého parazita jsem již četl, to mě mrzí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 13:43 JuraS – Re: Sid
nedal malinois je belgický ovčák..čili xichtově vlčák..aspoň mě to připadá stejné...soory OT...
odpovím co jsem četl tady na stránkách..skaláři mají v sobě jakousi breberku co jim nevadí a nevadí většině ryb co s nimi žijí v jednom společném akva..pro terčovce je ale tato breberka nebezpečná a jejich organizmus se sní nedokáže sžít..tak nějak si to pamatuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 13:36 Muž Miras [111]
no koukám že od Terčáků to opravdu směřuje někam jinam jak zde již někdo psal. Chci se zeptat: někde jsem slyšel, že se nesmí chovat Terčáci a Skaláři dohromady. Můžete mi prosím říci proč je tomu tak, určitě aspoň Hanyking bude vědět. Díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 13:31 JuraS
napadla mě otázka...nepodařilo se mi odlovit z akva gupky a ty se mi rozmnožili tak, že by mohlo být začas přerybíno...diskové nechávají malé špendlíkové hlavičky čerstvě narozených v pořádku..dalo by se terčivce nějak přimět aby gupky začali redukovat ? zkoušel jsem 1,5 denní půst a počet gupek se nezměnil..nechci terčovce donutit žrát gupky hladem, to by se mohli pustit i do krevetek a to bych nerad...odlovit gupky se mi nedaří v zarostlém akvariu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 12:43 JuraS – Re: trodat
domnívám se a opravte mě znalejší, že chovatelé v česku i slovensku jsou dost dobře známí, že se mezi sebou znají, že je znají ti co u nich nakupují a kterým ve velkém prodávají..že takový chovatel nakupuje krmení ve velké a je i z této strany znám..a když vystavuje na výstavách pak je znám všemi a pokud by se na nějaké výstavě objevily nějací výrazní jedinci zvláštní kvality (i když říct o živé bytosti že je kvalitní..jo o fláku hovězího jo..) že by daný vystavovatel byl známý..a myslím si, že každý chovatel má především v zájmu prodat ryby za co nejlepší cenu aby se mu zaplatily náklady na chov..a že když tady oslovím kdejakého chovatele, že v jeho zájmu bude aby mi nabídl ryby které od něj koupím a nebo mě odkázal na prodejnu kam ryby dodává..srovnej co jsem napsal s hanykingem..i kdyby mu šlo jen o výstavní, super jedince...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 12:21 Muž trodat [11] – Re: JuraS
pokud hanyking bere výstavní kusy podle velikosti,tak mě to z tohohle hlediska zajímá (ta otázka směrovala na něj).Jinak je mě jasné ,že ta otázka je blbě položená s tím s Vámi souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 11:57 JuraS – Re: trodat
to je hodně špatně položená otázka...z kolika sportovců je jeden honza železný ? nebo kolik sportovců je na jednu disciplinu na oh a jaké je % že ten konkrétní se dostane až na bednu ? a pak co je to šampion ? hodnocení na výstavách je z velké míry subjektivní..jako u skoků do vody .. ne skoků do výšky..shodíš tyčku-vypadáváš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 10:59 Muž trodat [11] – Re: trodat
popř.kolik bych musel koupit kusů,abych vychoval šampiona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 10:56 Muž trodat [11] – Re: Hanyking
mě by zajímalo jak u 5-7cm terče (nejvhodnějšího z hlediska aklimatizace do nového prostředí)poznám ,že doroste 20cm .Dejme tomu ,že oba rodiče měli 20cm ,zachovám vámi stanovené pravidla chovu,jakou mám jistotu,že dorostou do požadované velikosti.Děkuji za odpověď love

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [128] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=6351