Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 20:27 Muž acik [416] Re: Priest
souhlas X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 20:21 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
Dovolím si napsat ještě jednu věc,ať se to někomu líbí nebo ne,ale neberu tvrzení při chovu ve společenských akváriích typu "nikdy jsem problémy neměl".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 20:15 Muž acik [416] Re: Priest
to je pravda,ty moje se pomale nemůžou hýbat jak jsou nafutrovaný :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 20:13 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
Taky k tomu aby dobře rostl se potřebuje řádně "nafutrovat" a s tím souvisí i ona údržba akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 19:57 Muž acik [416] Re: romant
tjn :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 19:56 R Muž romant [27987] Re: acik
Je to cichlida. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 19:53 Muž acik [416] Re: romant
nad tím člověk ani neuvažuje... prohlašuji,že terčovec je prvotřídní bordelář :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 19:45 R Muž romant [27987] Re: acik
Jj, kdo neviděl neuvěří. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2014 19:44 Muž acik [416]
tak to tu taky obnovím :)

po zkušenosti s holem akva a terčovci,nedokážu si představit,že by měl někdo ve 400L akva cca 10 terčovcu a měnil vodu jak tu občas zazní jednou týdně,kolik ty ryby toho vyprodukují,to je fakt síla a může někdo psát,že to rostlinky využijí,tak věřím teda,že určitě ne,protože to je kvanta hoven :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:52 kroner Re: Priest
Mrkni na moje osobní fotky a myslím, že to bude jasné (i když tvar žádná sláva). Důležité je pro mne, že samec je dost vysoký a samice kulatá, tak mláďata by mohla být ok. Jo a to nejdůležitější pro mne, že jsou krevně nepříbuzní ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:31 Muž Priest [325] - CichlidyRe: kroner
Slušný mrak mladých,jen by mě zajímalo pod jakým názvem je chováš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.04.2014 18:11 kroner
Fotka k příspěvku trochu to oživím včera se mi to rozplavalo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:31 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
Taky to může být tím že ty menší mohou být samice.Pokud kupuješ ryby z nepřebraného výtěru a vybereš si ty největší tak máš zpravidla více samců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:28 Muž acik [416] Re: Priest
9cm všechny nemají,některé tolik nerostou,jsem zvědav tedy na jakou velikost dokaží opravdu vyrůst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:23 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
Já si myslím že je to slušné.Také se snažím dále odchovávat ryby s přírůstkem alespoň 1cm za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:05 Muž acik [416]
tak to trochu oživíme... :) dnes jsem měřil placky,vytahl jsem tu největší a změřil jsem ji, má 9cm v těle,když jsem je kupoval tak největší byla přes 6cm,tak to je skoro 3cm za 2.5měs je to přiměřený růst? aby si někdo nemyslel,že jsem tam lovil a plašil všechny to ne,vytahl jsem ji rukou :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:13 JagerMaister Re: acik
super článok, ďakujem .. vyzerá že by som to aj mohol skúsiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 17:05 Muž acik [416] Re: Buba - Gump
v prvním řadě si něco přečíst třeba zde rybicky.net/clanky/445-zaciname-s-tercovci

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 16:59 JagerMaister
ahoj. chcel by som začať s chovom terčovcov, ale stále mám z toho obavu, raz asi pred 5 rokmi som si kúpil ku skalárom malého terčovca Blue diamond vyzeral v pohode a na druhý deň uhynul .. teraz by som chcel jedno akvárko venované len pre tieto rybky ... doteraz som vystriedal kopu rýb a biotopov, ale stále nemám odvahu, predsa terčovci nie sú lacný špás, prosím existujú nejaké veci ktorých by som sa mal vyvarovať alebo sa ich držať ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:31 tomas_ch Re: finnnp_Gohost??
GoHost? To jsem v životě neslyšel. Nemáš nějaký odkaz nebo referenci? Nejde spíš o zkomoleninu či překlep označení Ghost? To je jedna z nejstarších mutací, která se objevuje spíše sporadicky, protože není právě atraktivní. Z dospělých ryb ale mohou být pěkní kovově lesklí jedinci s lehounkým nafialovělým či nažloutlým nádechem. Postrádá bohužel ty "barvičky" o kterých píše níže designer, takže je to kus spíše pro nadšence a obchodně úspěšná nikdy nebude. O této mutaci se tvrdí, že byla použita k odstraňování stresových pruhů z těla ryb jiných hybridů, ale konrétní postup či příklad se mi najít nepodařilo. Každopádně já bych ho jako hnusnou rybu neoznačil, i když ano, vzhledem je od přírodních forem opravdu hodně vzdálen :-)
Zdraví tch
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 06:31 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Discus
Netvrdím, že ryby žábráky neměly, obzvlášť, pokud plavaly u hladiny, ale většina terčů je na žábráky léčená naprosto zbytečně. Osobně bych to u většiny případů typl na slabou invazi Ichtyobodo - ryby dýchají jednou zábrou, občas se otřou, ale jinak problémy nemají. Slabá invaze je obtížně zjistitelná, spíš se objeví při dobrám pozorování proti světlu u tmavě zbarvených ryb a i tam si jí nemusíš všimnout. Bičíkovce spolehlivě zabíjí teplota nad 30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:32 Discus – žábrohlísti
Zdravím vás všechny co chováte terčovce. Měl bych pro vás jeden léčebný postup při žábrohlístech ,kdysi se tu řešilo ,chloramin a tremazol.Já jsem ještě žábráky na rybách neměl ,ale můj kámoš a zároven soused je měl a to proto,že je vždy neukázněnej při nákupu ryb ,tak si je za táh do akvária.a požádal mě co s tím má dělat ,chemii nerozumim,tak jsem mu poradil, at zvedne teplotu na 37 stupnů a nekrmí naštěstí má v akvárku jenom discuse ,tak to nebyl problém. Tuto teplotu jsem mu poradil proto ,že mě kdysi pomohla na kožovce .V této teplotě ryby byli 2 týdny s obdenní výměnou poloviny vody a bez krmení .Ryby teplotu bezpečně zvládly ,ale žábrohlísti ne ,když jsem ryby viděl před léčením ,tak lapaly u hladiny ,dýchaly na jednu žábru a každou chvilku se otíraly,no děs.Po dvou týdnech ryby naprosto zbavený parazitů ,čekající u skla a neskutečně žravý po otírání ani památky ,ted mají teplotu 28 a opět se třou jedna radost.Co tím chci říct ,že u terčů stačí zvednout teplotu opravdu na mez snášenlivosti ,možná by zvládly ještě větší ,ale to už jsem měl strach.Takže na závěr ještě chci říct ,že takováhle teplota zabije opravdu snad všechny povrchové parazity a to bez chemie.Domnívám se že tuto teplotu ještě zvládnou skaláry a jiní větší cichlidy z jižní ameriky u střední si nejsem už tak jistej.Ale pozor u sumců ,hlavně corydorase ,tam 32 stupnů už je hodně ,ale na parazity málo.Píšu to sem proto,že témata sleduju a myslím,že tahle zkušenost sem naprosto patří a věřte mi terčovci vydržej víc než si myslíme a málem jsem zapomněl ,když budete někdo dávat tuhle teplotu ,tak ještě přidejte sůl a stlum te osvětlení,líp se budou cítit.s tou solí klidně 3 velký lžíce na 100 litrů .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 15:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Jo jo, ja psal jen o barvickach, o nicem jinem. Cenu soudit nebudu, mame demokracii, kazdy si muze prodavat za co chce a nikdo neni nucen kupovat (tedy odhlednu-li od zdravotni pece v CZ, kterou by si nekoupil nikdo pri smyslech, a platime ji vsichni, stejne jako neverici plati... asi staci).

Chapu dobre, co je drzet nejakou barevnou variantu, a snazit se ji jeste vice stabilizovat, jenze pri tom mnozstvi barevnych variant u Tercovcu - to ze se lidem libi vic neco nejak pravidelne barevneho, vubec neznamena, ze neco totalne strakateho "jak kam ktera barva na ktery kus prisla" je horsi. Je ma havajska kosile horsi nez Tve zelene tricko jen proto, ze nikdo uz nebude mit takovou kosili uplne stejnou, ale tricko ano? A co z toho je O.K. a co ne?

A ze se nekdo snazi, aby ryby byly i v potomstvu vsechny stejne barevne? Bud mu slava, mnoho z nas si takove radi koupime, nebo se podle toho i sami muzeme chovat, ale nenutil bych nikoho, ze musi mit stejna meritka a nazor, to je prave ta svoboda. Dulezita je jen a jen informovanost, at ja sam vim co si kupuju, a podle toho se mohu rozhodnout, protoze pokud je info spatne, muze jit i o podvod, a na to nas pravni rad mysli.

Jsem proti odsuzovat barevne krizeni, protoze vzdycky se najdou lide, kteri budou delat co ja take chci, rekneme drzet nejakou "cistou" barevnou variantu, a kdyz jim to zajisti rozumne zivobyti, delat to budou. Pokud ne, pak to nikdo nechtel a nemelo to takovy vyznam, aby se mi o neco takoveho nekdo jiny za pro mne dostupne penize staral :-) .

Zijete v demokracii, i ona neco stoji, ne vzdy se Vam to musi libit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 06:08 Muž acik [416] Re: kroner
ne neprobíral,placky mám oka a kolega co kupoval ryby tak taky. Já kupoval od něj už podruhé a žádný problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 22:18 kroner Re: acik
Ty jsou určitě od Pejši, dám na to krk. Zajímalo by mě, jestli jsi s ním probíral tasemnice a hlavně co ti řekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2014 20:55 finnnp – superchov
Tak to dopadá když se nechává spárovat co se zrovna v barevné nádrži k sobě přitulí a odchová se absolutně všechno.Řekl bych,že onen majitel ryby někde také musel zakoupit.Když vidím co někteří lidi množí tak je to k nevíře.Splácnou se dvě ryby a pak už schází jen jméno.Třeba Bladá romance.Nejhorší na tom je,že to dělají zkušení akvaristé a myslí jsi,že s tím udělají díru do světa.Před nedávnem jsem třeba viděl Terčovec GoHost.Neuvěřitelný hnusák.Dneská jsou Placky tak zmršený,že koupit dobrou rybu je takřka nemožné.Já měl třeba pár Pingon a z těch padalo při výtěru snad všechy formy a barvy Terčovců.Také jsem ho tady na Rybičkách věnoval zdarma.....Když jsi vzpomenu na Terčovce před třiceti lety.Tak mohu říci,že to byly úplně jiné ryby než ty dnešní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:50 Muž acik [416] Re: Priest
Designer chtěl říct,že kdo má omalovánky,tak by měl spíše mlčet,tak to aspoň vyznělo,možná je to jinak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:47 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Designer
Barvu a kondici řešit nechci-to vidí každý.Je mi spíše líto těch ryb a potencionálního nového majitele,i když vzhledem k ceně a stavu ryb pochybuji že se nějaký vůbec najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:38 Muž acik [416] – Re: grunda
máme v akvárium štiky,kdyby za to nechtěl tolik,tak super krmení... možná drsné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:28 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
něco jiného je cílené šlechtění a něco jiného je tohle, o stavu těch ryb ani nemluvím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:27 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Designer
Myslím, že tam je spíš průser celkově v té rybě. Ať je to stavba těla, kondice atd... Na to, že to mají být dospělé kusy tak viz. první fotka vypadá jak 5cm mimino. Neříkám, že mám výstavní kusy, ale toto bych si nabídnout nedovolil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Priest
Priest napsal: Takový pár by se měl hned rozdělit.Pokud je necháš aby odchovali mladé a budeš se na ně denně koukat tak věřím,že se může stát že slabší nátuře přirostou k srdci a je pro něj stále těžší se jich zbavit.Takový paskvil by se určitě množit-natož prodávat neměl.

Ze zrovna lidi od Tercovcu se trefuji do barvicek. Vzdyt jste vetsinou sama omalovanka, akorat ze nektera je stabilnejsi a jina mene, ale jinak vsechno neco s necim a par generaci vybirat. Prirodne zbarvenych Tercovcu je jak safranu... byl bych proste s temi soudy ohledne barev a michani opatrny, protoze kdyz omalovanka, co je jeste spravne a co uz spravne neni? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:53 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Ičin
Myslím, že kdyby byli bez popílku tak by je to nespasilo. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:49 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Priest
Hezká forma tečkovaných terčů :-D trošku popeláři, no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:48 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Priest
Nezbývá než souhlasit. Pokaždý to nejde dělat na Srstku. Ten je milej, pěknej, vemte si ho. ne Jen bych chtěl poznat toho dobrodruha co je nabízí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:39 Muž Priest [325] - CichlidyRe: doktorDa
Takový pár by se měl hned rozdělit.Pokud je necháš aby odchovali mladé a budeš se na ně denně koukat tak věřím,že se může stát že slabší nátuře přirostou k srdci a je pro něj stále těžší se jich zbavit.Takový paskvil by se určitě množit-natož prodávat neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:39 Lancer Re: Priest
Zřejmě to bude F1 odchov zakrslých terčovců... proto i ta cena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:34 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Priest
Myslíš, že by mu tam postrašili osádku?! smich Ale toto je přesně názornej příklad toho co se zde řešilo asi před třemi stránky ohledně křížení druhů, béčkových kusů atd... Hold lidi jsou zvláštní. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:24 Muž Priest [325] - CichlidyRe: doktorDa
Myslím že tohle by si kolega finnnp nedal ani do toho zahradního jezírka. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:22 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Priest
To se ani nedá nazvat přestřelil. Spíš se bouchl do hlavy. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:14 Muž Priest [325] - Cichlidy
Trochu přestřelil klučina ne?
zvirata.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 00:52 Lancer Re: finnnp
Do jaké velikosti je necháváš ve vytíračce? Myslím si, že to je zpočátku i lepší, pokud se v té menší nádrži dokáže udržet dobrá kvalita vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 00:26 finnnp Re: halenar1984
V 500L jsem jich jednou odchoval asi 100.Do velikosti 6-7 cm.Kolikrát se mě stalo,že jsem mladé neměl kam dát a pěkně dlouho jsem je držel ve vytírací nádrži 125L.Dnes to dělám trochu jinak.Nádrže jsem kvůli topení zmenšil na 200L a 400L po několika kusech.Z výtěru si vyberu třeba jen 25 kusů těch nej ryb a ostatní zlikviduji.A protože mám neomezený zdroj dobré vody tak vodu měním takřka denně 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:00 Muž acik [416] Re: halenar1984
mám nový kousky v akva,mě se neptej,napsal jen jak to provádím já :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:58 halenar1984 Re: acik
hm no jedine tak ja som to mal casovo obmedzene takze to bolo na draka potom som skusal aj ten ionex kvoli tej vymene vody aby nemusela byt tak casto ale uz bolo neskoro :( ale myslim ze aj tak 7 ks na 200 l je dost ci ? do akej velkosti sa ti ich podarilo v takej nadrzi odchovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:54 Muž acik [416] Re: halenar1984
měnit vodu furt pryč,odkalovat denně a dva filtry,prát je na střídačku a nebude problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:52 halenar1984 Re: finnnp
ja som ich skusal chovat 7 ks v 200 l nadrzi a mal som s tim problemy neustaly problem s NO3 potom som skusal iontomenic ale uz bolo neskoro prestali mi rast :( myslim ze 200 litrov je pre ne malo mozno by aj stacilo ale ta udrzba vody by musela byt 100 percentna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:44 finnnp Re: halenar1984
Asi tak 5-6 cm.Pak se jich pokouším zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:07 halenar1984 Re: finnnp
a do akej velkosti sa ti ich podarilo odchovat v tej 200 l nadrzi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:06 finnnp Re: acik
To se ti zdá.Ty ryby mají 2 cm.Budou z nich průkopníci.V létě jak bude dlouhodobé teplo půjdou do rybníčku.....Na tu červenou barvu je dobrý Tropical granule.Nedávno jsem to koupil za pár peněz a ryby to baští jak čerti a hlavně se po tom pěkně zbarvují.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=851