Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 11:23 Muž riso [129] - CichlidyRe: Humbal89
spis to radim myslel tak, ze geophagy delaji hrozny bordel a je tezke udrzet akva v cistote, co se asi tercum moc libit nebude. Chce to hodne predimenzovanou filtraci a poctivou udrzbu. A az budou ty perletovky dospele, pripadne se ti zacnou trit, tak se s rostlinama rozluc. Pisek ti vyhrabou az uplne na sklo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:19 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water
Fotka k příspěvku Poradi mi někdo přesný název tohoto druhu? Pokud bych se pro nějaké rozhodl tak určitě něco takovéhle přírodní formy nechtěl bych asi modrý zelený ani jiný barvy :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:18 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Priest
To sou macci a hlavně ten tam ani nemá 50cm vodní sloupec ne to spíš vypadá že akva je 50 a on tam má tak 40 max :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 11:09 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Humbal89
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Těch 50cm stačí.Důležitější než tato výška bude pravidelná výměna pro terčovce vhodné vody.
Pro inspiraci pár fotek focených Jackie Tran na cestách po Asii u chovatele Forrest Teo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 10:53 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: radim
Ahoj, jakto? Já si právě myslel že to bude v pohodě když tuhle kombinaci má hodně lidí na youtube i na cichlid fórech to dosti mají a pokud budu mít nějak rozumně rozděleny akvárium kořenama+ rostliny tak by neměl být ani problém s teritoriema ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 10:51 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: patamatix
To jediný mě mrzí no vím že je to na hraně dost. Ale co sem tak projížděl rybičky a nádrže s terčema tak víc jak polovina bych řekl že je okolo těch 50cm výšky. Objemove by to nemuselo být málo, tapajosky zůstanou 1-2 páry a to sami by byly terče takže by to v závěru dělalo 8 ryb + dva sumci co si nemyslím že bude přerybneny ale možná se pletu no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 10:30 Muž patamatix [408] Re: Humbal89
Nejsem si jist,zda akva takových rozměrů je dostačující pro terčovce. Řekl bych,že budeš na hraně co se týče prostoru,nebo i pod ní.(mluvím hlavně o výšce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 05:04 radim Re: Humbal89
Terčovci se štěrkožrouty není dobrá kombinace. Terči budou trpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 23:39 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water – Geophagus tapajos + Terčovec Red tyrkys
Zdravím, pořád tak nějak přemýšlím o plánované osádce nové plánované 350l nádrže. Tapajosky jsou jistý ty už jsou i objednaný, ale pořád přemýšlím co k nim. Společnost jim budou určitě dělat 2ks L128 které už mám v nádrži současné. Pořád se rozhoduju mezi Skalárou nějakou přírodní formou a dneska sem viděl super video ombinaci geophagu a terčovců a celkem se mi to líbilo. Přemýšlel sem o cca 5-6ks terčů (našel sem prodejce u nás v olomouci 6cm v těle) které bych po propárování posal dál a nechal si 1 max 2 páry. Akvarium bude 140x50x50 takže by to mohlo fungovat, ale rád si nechám poradit o zkušenějších. O chovu obou ryb už mám celkem načteno, v přírodě sou v podstatě ve stejném prostředí co se týče parametrů vody tak by to snad mohlo jít :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2015 11:38 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Fuchs
Vydrží v pohodě 30 i víc.... Lka jsou teplomilné ryby, možná víc než kde jaká dvoustá generace akvarijních terčovců, není problem jim zatápět, ba naopak někdy je to nutností
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 20:37 Muž Fuchs [169] Re: romant
Koukal jsem se do atlasu mà tam uvedeno max 25 C ale terčům chci topit 28-29 C v létě ta teplota bude vyšší to je jasný ale chtěl bych mít jistotu že fantoma tím nebudu trápit. J8nak děkuji za vaše názory potěšili mě.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2015 20:11 R Muž romant [27987] Re: Humbal89
Nemyslím si, že by bylo nutný topit na 30 st. Osobně bych se, pokud se nebude futrovat srdcem přikláněl k hodnotám někde okolo 28 st. a tam si myslím, že i ty krunýři to zkousnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 20:02 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Fuchs
Akvárium bude dostatečně velký jen si nejsem jistý jestli teplota okolo 30 stupňů která je pro terče nebude pro fantomy moc počkej co řeknou zkušenější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 22:31 Muž Fuchs [169]
Zdravím, mám dotaz chystám se zakládat akvárium 170x50x60v vše se dělá pro terčovce, ty jsou pro mě nejdůležitější. Mám dotaz ohledně osádky určité k ním půjde velké hejno neoonek a dnes mě napadlo co takhle k ním přida L128 modrý fantóm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 16:56 RAP Re: Martin2035
Jako u jiných cichlid je lepší, když se u terčovců z hejna vybere pár samostatně. Bohužel ani to nezaručuje, že bude fungovat i po přelovení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 19:35 R Muž romant [27987] Re: Martin2035
Nejsou to ryby párový, ale hejnový. Podmínky v akváriu, si dovolím střelit nejsou moc optimální, ono na těch skoro 200 litrů je tam docela ryb, neznáme zbla o nádrži, nevíme jak probíhá údržba, kterou bych rozhodně nepodceňoval a to jmenovitě odkalování dna a intenzivní výměny vody, klidně několikrát týdně. No prezenatci by to chtělo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 19:19 Muž CurvyTriangle [0] – Terčovci se perou
Zdravím rybičkáře, máme doma v 230l akváriu 2 terčovce modré dále také krunýřovce (obyč.), neonky, cichlidy, pančerníčky. Máme s nima problém, jeden (asi samec) často po akváriu létá za samicí, a tak nějak ji
pořád otravuje, ona se nechá, maximálně před ním prchá.. :-( .. V akvárium je máme cca. 2 týdny, začalo to před týdnem, zvykli si a mají problémy mezi sebou, co s tím? Doporučujete oddělit, nebo se to časem ustálí? Díky!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 00:14 Muž Horác [3942] Re: threat
nemýlíš se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 21:27 threat – Přichycení dekorace
Zdravím,chtěl bych se zeptat,zda můžu přichytit rostlinky na pozadí nerezovým drátem?Neměla by ta nerez terčovcům ublížit,nemýlím se?Děkuji za ochotu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:10 Muž acik [416] – Re: TomasPerutka
k terčovcum dej neonky červene,šterbove panceřničky,otiky,můžeš třeba i macmasteri
můžeš i sumce a to třeba L201 L270,ale u sumcu by se nemělo krmit h.srdcem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:09 Muž grunda [1781] - Cichlidy
skaláry s plackama mám, s agresivitou není problém, ale s parazity je to horší, je to opravdu makačka udržet placky zdravé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2015 21:03 Muž Horác [3942] Re: TomasPerutka
Ty sbíráš vědomosti v akva-terra hobby? Tak hodně štěstí v tvém akvaristickém snažení :o) ...
edit: Nepsal jsem o větší agresivitě skalárů při tření, ale při krmení ... kvůli ní se terčovci nikdy pořádně nenažerou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:58 TomasPerutka Re: Horác
Tak skoro všude jsem viděl na internetu že skaláry jsou agresivní v období tření jinak
jsou mírumilovní ne??? V akva-terra hobby jsem se ptal jaké ryby bych mohl koupit ke skalárům. Odpověď byla že pancéřníčci, krunýřovci, některé druhy čichavců, TERČOVCI, perleťovky (když mám velké akvárium), mřenky atd... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:45 Muž Horác [3942] Re: TomasPerutka
Skaláry k terčům? Za tohle tě moc chovatelů terčů nepochválí :o) ... ne že by to bylo absolutně nemožné (už jsem pár takových nádrží viděl), ale většinou to nedělá dobrotu (viz větší agresivita skalár při krmení, problémy s parazity atd.) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   08.03.2015 20:42 TomasPerutka Re: Puky86
Dej k nim třeba skaláry nebo pancéčníčky s krunýřovci. Vzpomeň na nějaké ryby co znáš a přečti si tady v atlasech na Rybicky.net z kterého pochází biotopu (Amazonie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2015 12:14 Muž Puky86 [1]
Jj kolem 30 to budu držet.Ok dám je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2015 11:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Puky86
Budes je trapit vysokou teplotou, protoze predpokladam, ze budes mit v akvariu trvale kolem 30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 11:08 Muž Puky86 [1]
Ahoj,
Myslíte,že můžu mít s Terči tetru černou?Jde mi o to jestli je nebudou rušit rychlím plaváním?
Akva 450l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 18:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Horác
CO2 už nedodávám, nehnojím a opravdu svítím 2x54W. Změna proběhla v listopadu, čím to je, že ta rotala jede fakt netuším, nicméně roste opravdu pěkně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 16:18 - Re: Horác
To s tebou úplne súhlasím.Ryba je ozaj schopná sa rozmnožiť i v naprosto nevhodných podmienkach,kedy často potom samica hynie a mladé sa horko ťažko snažia prežiť tiež.
Mnoho živočíšnych druhov takto pri nevhodných podmienkach stupňuje svoju reprodukciu aby potomstvo čo najskôr získalo ,,imunitu,, na nevhodné podmienky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2015 16:14 Muž Horác [3942] Re: prasan
Já to nechtěl dramatizovat :o) ... já se vlastně ani nevyjadřoval k těm konkrétním 200 litrům (já nevím, esli je to pro terče málo nebo hodně ... tuším, že táta je vytíral i v menších nádržích) ... Mě prostě jen zaujala ta myšlenka "množí se mi tam ryby = je to pohodě" ... myslím, že s takovými výroky by se mělo zacházet hodně opatrně, protože takhle jednoduché to prostě není ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 15:43 - Re: Horác
Ano súhlasím ale netreba to až tak dramatizovať ako to často je.Ak dá človek do dvestovky pár a mladé potom odpredáva či rozdáva,čiže sa rodičia v dvestovke s poterom dlho netlačia nepovažujem to za taký problém.Prípadne ak poter potom premiestňuje do samostatnej vhodnejšej rozplávacej nádrže.Ak je aj zodpovedný majiteľ a mení pravidelne vodu ako má a v menšej nádrži dvojnásob,tak to tiež nemusí mať tak katastrofický scénar ako tu mnoho akvaristov prezentuje.
Jedno je skúsený akvarista a malá nádrž a neskúsený začiatočník je vec druhá. ;-) Jasné,že väčšia ryba potrebuje viac životného priestoru a na to je tu akvaristov rozum aby zapracoval,usúdil či je to ešte akceptovateľné alebo nie.Ryba má dáke nároky,ale nerozmýšľa.Ona si neuvedomuje veľkosť nádrže.Ona sa snaží prežiť a zachovať svoje potomstvo.Reaguje inštinktívne a pudovo.Presne ako si písal v tom tvojom článku.
Väčšia nádrž je samozrejme lepšia,no i v menšej ak to nie je na kritickej hrane sa to dá.Polemiku o vhodnosti a nevhodnosti nádrže sme si vymysleli sami akvaristi.Skôr by sme mali premýšľať a dať si otázku o tom, či ten alebo onen akvarista na to má skúsenosti.Či si vystačí i s mnešou nádržou alebo naopak či to bude u neho pre ryby smrť.
Kopec začínajúcich akvaristov si myslí,že o malú nádrž sa ľahšie postarajú a tu je ten problém opäť v nás ľuďoch.Potom si dovlečú veľké agresívne ryby ktoré sa v malej prehustenej nádrži vymlátia.
Len to som chcel povedať,že sa tu rieši vhodnosť a nevhodnosť nádrže no pritom by sa mala riešiť odborná spôsobilosť daného akvaristu.Niekedy sa musí akvarista poučiť na vlastnej chybe aby si vhodnosť či nevhodnosť nádrže uvedomil.(to sa stalo v začiatkoch zrejme každému z nás)
Dalo by sa všeobecne držať poučky vyňatej tu z atlasu.Zhodou okolností napríklad taká malá gupka.

Záleží pouze na velikosti akvária, kterému přizpůsobíme počet chovaných jedinců (základní pomůckou je poměr 1 cm délky ryby = 1 litr vody). Pozor na přerybnění. Jako všechny živorodky produkují hodně detritu, což má za následek zhoršení kvality vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 14:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MrDan
To akvarium je opravdu uzasne, a to zdokumentovani rustu "koberce", vylozene fascinujici!

Nicmene chovatel tercovcu vetsinou udela pro ryby prvni posledni, nejake rostliny jsou pak to mene podstatne, nebo i naprosto nepodstatne, a tak kdyz ma natahnout NO3 na nejakou rozumnejsi hodnotu pro rostliny, to radeji vetsinou natahne oblicej, ze tuuudle :) . Prave tak bude mit dost chovatelu tercovcu vodu dost hnedou, ale akvarium vysoke, coz je trosku problem s osvetlenim dna. A casto najdes tercovce v akvariu bez dna, aby bylo dobre videt vykaly, at nikam nezapadavaji, at se da co nejsnaze udrzet kvalita vody a je co nejlepsi prehled o zdravotnim stavu ryb.

Nasel bych toho jeste vic, proc chov tercovcu a pestovani rostlin k sobe prilis nejde, oboji je pak kompromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 14:48 MrDan Re: Designer
rybicky.net/nadrze/21001 todle je pro me zatím asi nejkrásnější akvarko, uživatel tam ma cca 0,5w/l mam to chápat tak ze to už je pro ty tercovce nevhodne? Jinak s COckem počítám kvůli parametrum vody, raselinu k tomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 06:33 Muž Horác [3942] Re: grunda
No tak to je super ... a čím si to vysvětluješ? (zajímá mě to, protože u mě se jí teda nedařilo) ...
Edit: To se jedná o tu nádrž Two Worlds? Vždyť tam máš uvedeno, že céóčko používáš ... a to světlo ... ať počítám jak počítám ... mi taky nevychází?
Edit 2: Už se to ... povedlo ... asi ... že ty máš vypnuté obě ty HQI výbojky (2x150W) a používáš jen dvě zářivky ze čtyř (2x54W) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 00:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
nehnojím, nepřidávám CO2, světla mám 0,15W/l, teplota 30°C a roste mi naprosto bez problémů i rybicky.net/atlasrostlin/rotala_macrandra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 22:37 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: MiDo21
Samozřejmě že jsou to jikry. A i vypadají k světu, bohužel ale asi rodiče nemají šanci obstát před tou armádou neurvalých živorodek s kterými se dělí o "svět"
Nechal bych to na přírodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 22:34 Muž Horác [3942] Re: MiDo21
Ano, jsou to jikry (gratuluju). Ale ve společné nádrži z toho nic nebude. Neuhlídají to. Buď jim to někdo sežere (to je panečku jinačí lahůdka, než nějaký pitomý vločky :o) nebo to sežerou sami rodiče (ze stresu) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 22:29 Muž MiDo21 [1] – Holka v průšvihu
Fotka k příspěvku Nepovažuji se ani trochu za experta, o akva vím zhruba tolik, kolik si přečtu tady a ke čtyřem terčům jsem přišel tak trochu jako slepý k houslím. Překvapivě už úspěšně přežívají skoro rok a čtvrt a někteří začínají dosahovat značně "jatečné hmotnosti". Dneska jsem zaznamenal jednu (menší => nejspíš holku) hlídkovat u listu šípatkovce s něčím, co bude asi snůška jiker - prosím potvrďte / vyvraťte někdo. V kladném případě - je tu nějaká minimální naděje, že z toho něco bude? A můžu šanci (ve společné nádrži, nehodlám budovat množírnu) nějak zvýšit?

Díky za rozumy a rady
Nádrž k vidění tady: rybicky.net/nadrze/19410

Michal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   05.03.2015 21:46 Muž Horác [3942] Re: prasan
prasan napsal: Tu je ten komentár: ... "A pokiaľ sú ryby ochotné sa rozmnožiť aj v 200l nádrži, podmienky sú postačujúce. ;-)" ... Big like chlapíkovi (Maso) čo mi ho tam napísal a plne s ním súhlasím.
To věřím, že se ti takový komentář líbil ... ale ... taky bych si dovolil citovat: "Relativně častá situace na akvaportálech: Někdo kritizuje akvárium jako nevhodné pro ryby. Majitel nádrže kontruje: "Když se mi tam množí ryby, tak to asi tak zlé nebude, chytrolíni!" ... Nebyl bych si tak jistý ... Mnohé ryby se dokážou vytřít i v naprosto nevyhovujících podmínkách (maličké akvárium, rostliny z plastiku, oblázky místo písku atd.). Stačí je jen trochu "opít rohlíkem" (výměna vody, živé krmivo) a vlítnou na to. Nepřemýšlejí o tom, že co nevidět bude kvalita vody zase "na dvě věci". Nepřemýšlejí o tom, že se zanedlouho v těch několika málo litrech se svým potomstvem umačkají k smrti. (Ony totiž nepřemýšlejí vůbec). Imperativ zachování druhu je zkrátka nadřazen pudu sebezáchovy. (Což mimochodem platí i pro tvora, který sám sebe /ve své hlouposti a nadutosti/ nazval Homo sapiens ... Ale to už patří někam jinam :o)" ... /citováno z mého článku Bludy, mýty a fámy v akvaristice/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 21:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MrDan
Umim si predstavit nadhernou zelen a tercovce. To si v akvariu majestatne plavou tercovci, a na zahradce se zalivaji kedlubny :) .

Teplota vody je u tercovcu vysoka, coz chce k rostlinam hodne svetla, hnojeni a pridavani CO2, a ktery chovatel tercovcu tohle s akvariem udela, aby mel krasne rostliny? Vysoke teplote se nevyhnes a to dalsi s tim pro rostliny souvisi, teplotou je nekam tlacis, ale kvuli rybam jim nedas co potrebuji. Uz jen poradne rozsvitit mi k tercovcum nesedi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 17:16 MrDan
tak panove diky za povzbuzeni... ja jsem stejne takovej analytik a hracicka ze mi to oparvdu bude trvat nejakou chvili - zvlast po uspechanem zacatku s mensim a uhynem par neonek si ted dam sakra pozor abych neudelal takove chyby znovu...

Jsem ale rad ze se vicemene shodujete ze ty katastroficke scenare jsou spis prehanene a ze se toho bat nemusim... libi se mi ty zelenomodre a cervene kontrasty v akvariu ale mam zaroven rad i holandska akvaria... dost se mi zalibila nadrz rybicky.net/nadrze/12931

tak uvidime jak blizko se mi k tomu podari dostat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 15:11 - Re: RiMr
K mojej nádrži som po komentoch,že je to malé a pod. dostal jeden úplne odzrkadlujúci realitu.
Big like chlapíkovi (Maso) čo mi ho tam napísal a plne s ním súhlasím.
Tu je ten komentár:
,,Ja mám trojizbový byt,tiež mi je malý no aj tak som šťastný že ho mám.Ani jeden z chovateľov nieje schopný zabezpečiť rybám taký priestor a potreby,aké im ponúka príroda.V konečnom dôsledku máme AQ všetci malé.Tak sa tu nehrajme na odborníkov.OK georg! Väčšina rýb je aj tak umelo odchovaná v chovniach v prehustených nádržiach.Čiže nemajú ani potuchy aký životný priestor je veľký a aký malý.A pokiaľ sú ryby ochotné sa rozmnožiť aj v 200l nádrži,podmienky sú postačujúce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 14:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RiMr
Jde hodne i o stesti. Uz jsi je nekdy lecil, nebo Te vsechno minulo a nesetkal ses ani s prusvitnym hlenovitym vykalem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 14:34 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já mám ROZHODNĚ přerybněné pracovní akvárium, takové "společenské s Terčovci" a při teplotě 29-30stC tam s Terčovci (2ks dvouletí, 7ks ročních dospívajících) žijí Neonky červené (cca 15 ks), dokonce i pár obyčejných, Razbory klínoskvrné (cca 10 ks), Parmičky černopruhé cca 10 ks), Ancistrus (3 ks), Giboš (1 ks), Čichavec Perleťový (1 ks), Sumeček sklovitý (3ks). Toto je dlouhodobá osádka bez úhynů (cca půl roku, co uhynulo jsem niajk nenahrazoval), naprostá většina "neTerčových" ryb je tam cca dva roky a díky tomu že parazitují na tom co dávám Terčům, tak jsem nikdy neměl tak vypasené Neonky, tak velké Razbory... Akvárium 120x50x50, čistý objem cca 230l. Ale mám velký biofiltr, ten je při takové osádce zřejmě nezbytný. Jediný velký úhyn jsem měl při výpadku elektřiny (hřeším na to a ještě pořád jsem nepořídil záložní zdroj aspoň na jedno pidičerpadlo).
Musím to častěji čistit (2x týdně 1/5 vody cca) a brzy půjde půlka hejna Terčovců do druhého akvária (ty oranžové mám od malých 5cm capartů), ale že by se to celé nějak hroutilo a kolabovalo, ani náhodou. Vyházel jsem z tama nějaké agresivní jedince (Čichavec zlatý) a o většinu vzruchu se postarají sami Terči. Mám to v práci - jsou zvyklí, oprsklí, krmím je z ruky a když při čištění strčím ruku do vody tak jsou vyloženě neodbytní. Jeden je takový vychrtlý ratlík, je totiž skoro slepý, ale nechávám ho, z ruky žere. Ale ten byl načatý už jako mladý před rokem. A kdyby chtěl někdo několik vypasených skutečně černořasožravých Parmiček Černopruhých... ;-)
Viděl jsem velké akvária s mnohem menší osádkou, vystresovanou a celou "na křivo", celá obložená technikou a odbornou literaturou. Když jsem to pracovní akva zakládal, tak jsem slyšel tolik předpovědí, jak ty a ty ryby do týdne chcípnou, jak to bude akvárium neustále na hraně kolapsu, že jsem s tím i počítal... Ale musím po těch necelých dvou letech říct, že jsem v životě neměl méně náročné akvárium. Už jsem se i vyprdnul na měření milionu parametrů, kyselinky... Jen tam liju občas Torben, občas tam nahážu suché dubové (nebo bukové? Teď ani nevím co to je) listí, olšové šištičky když najdu, odkaluju, krmím, trochu bublám z kvasnic... ALe žádné obštrukce s tím nedělám.. Jen jsem důsledný a i když se mi v pátek večer nechce a ostatní jedou domů, tak já jdu odkalovat... Doma už mi funguje druhé takové (280 litrů, cca 240l vody), ale tam těch ryb není tolik, to mám jako odkladiště pro dorůstající Terče. Tam je klid a věřím tomu, že se to tam začne i vytírat (ale po odchovu zatím netoužím), už se tam vodí.
Tedy - když to zvládne taková akvaristická lata jak já, tak to musí zvládnout snad každý. TOž se toho neboj, ani když na to nemáš zrovna 500 nebo milion litrů...
Jen můj názor, třeba jsem jen ten hloupý sedlák, co mu rostou ty velké brambory (spíš teda zdravé, velké za ty dva roky ještě moc nejsou) :)
Chápu, že odchov je jiná liga, ale po nasbírání prvotních zkušeností s Terči (a zbavení se strachu po těch hororech o kterých se člověk občas na webu dočte) to třeba taky zkusím, jistěže v nádrži tomu přizpůsobené.
Jako svoji současnou výzvu mám dlouho plánovanou nádrž Terčů se Skaláry Vysokými.
Současný stav té pracovní "rybí polévky" o které píšu viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.03.2015 21:51 Muž acik [416] Re: MrDan
Fotka k příspěvku nebuď camprlík,koukej tohle akva 120x50x60 d/h/v, pokud to opravdu myslíš vážně,tak do takového akva a hlavně jako pro začátečníka nedávej pisek,dej si tam koren a pekne si ryby můžeš i vykrmit,měň vodu 2-3 týdně aspoň 1/3 a jednou 1/2

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:35 MrDan Re: RAP
Noo penez dost nemam a i kdybych mel nemam rad bejt v nicem tendle typ co kdyz neumi tak zaplati :-)
Takze kdyz bych mel dva pary a celkove nebude akvarko prerybnene a zbytek podminek pro ne bude vyhovujici tak tech cca 250 litru cisteho objemu bude stacit?
nechci ty ryby trapit ale zaroven proste vic nez 120cm v soucasnem byte nikde nenajdu.... stejne tak ta hloubka 50cm uz je na limitu takze jedine kde bych mohl zvednout je vejska a to vsude ctu ze je pak uz fakt opruz pri udrzbe (ted mam jedno akvarko o vejsce 40 ke kteremu neni idealni pristup a uz tam mam nekdy zalomenou ruku ze po peti minutach pracovani musim prestat protoze chytam krece do pulky zad)
Pokud by to bylo to jedine co by mi chybelo do adekvatni nadrze tak na tech 60cm vysky najdu misto abych jim mohl dat pres 3OO litru ale pokud by to stale bylo spis malo a bylo by to polovicate reseni tak pockam a za cca 3 roky uz budu mit moznost planovat nejakou dvou az trimetrovou obludu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:33 JagerMaister Re: MrDan
mám rovnakú nádrž a tam placky, fungovať to funguje (keď nehľadím na pestovanie rastlín a chov rozmanitých rybiek), uvidíme do kedy .. rastliny to nevydržali hlavne vďaka slabému svetlu, keď som mal silnejšie tak ryby boli zapchaté za drevom a ,,von,, sa vychádzali len najesť .. z ostatných rybiek mi ostali len neonky a ancistrus (ramirezky, kakadu to neprežili ) resp. vydržali možno mesiac, dva, ale teplota im nerobila dobre .. už sa mi míňa v mrazáku ,,mäsko,, tak budem môcť znížiť teplotu na 28 a skúsiť tie cichlidky, ale kakadu už nie tie boli dosť drzé ... ;-) hmm
prekvapivo sa držali a množili aj endlerky, len sekernatky radšej vyskákali von stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.03.2015 21:13 RAP Re: MrDan
MrDan napsal: v atlasu zde na webu se uvadi ze velikost minimalne 400 litru ale par stranek zpet se probiralo ze je mozne i min...
zatim hodne teoreticky ale planuju akvarium o velikosti 120x50x50
Muzu nad Tercovci vubec uvazovat? Prezijou s nima v te vysoke teplote nejaky tetry+otici?

Můžeš a to dokonce ve dvou rovinách. Za 1) Načerpat dost zkušeností od ostatních chovatelů a neuspěchat to. Za 2) Mít hodně peněz ................
Zřejmě si se rozhodl pro 1. možnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:48 MrDan – velikost akvarka
v atlasu zde na webu se uvadi ze velikost minimalne 400 litru ale par stranek zpet se probiralo ze je mozne i min...
zatim hodne teoreticky ale planuju akvarium o velikosti 120x50x50
chtel bych to drzet vyberem rostlin i ryb v jizni americe
Muzu nad Tercovci vubec uvazovat? Prezijou s nima v te vysoke teplote nejaky tetry+otici?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=451