Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 109 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 15:37 Muž maxo [9] – Re: Designer
Tie srdcia sa melu a davaju zmrazit surove, alebo sa najskor prevaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 15:22 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: maxo
A ja myslel, ze cervene komari larvy jsou patentky ;-) . Dokud nasi tercovci nechteli zrat, zkousel jsem ledacos. Nakonec pritelkyne namlela v mixeru odblanena kureci srdce. Tu kasi jsme dali zmrazit, aby bylo i na priste. Musim rict, ze jsem byl prekvapen, tohle papani >>za par kacek tuna<< jim jelo - a pritom ruzne, i dost drahe, granule primo pro Tercovce byly bez uspechu. Patentky (mrazene) sice prijimaji ochotne, ale az ted, a zase spis ten co bastil od zacatku, ten druhy si patentku vezme, ale dost vahave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:44 Muž maxo [9] – Re: Designer
Teraz som 3 dni doma tak sa im budem viac venovat. Mozno skusim aj mrazene patentky, ta chut "ziveho" mäsa by ich mohla zlomit. A asi dokupim aj červené komárie larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:02 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: maxo
Je to dost ruzne i kus od kusu. Koupil jsem si 3ks hnedych, byli za levno, a co plavalo v prodejni nadrzi za kousky, zadna parada, ale chtel jsem to zkusit, vedel jsem ze to neni uplne snadne a tak pro prvni pokus... U mne se schovavali, nechteli zrat. Nakonec se u jednoho objevily bile hlenovite vykaly. Lecil jsem, ale neuspesne, nakonec jsem o 2 ze 3 prisel, treti to rozchodil a uz vypada spokojene. Zustal mi jeden, tak jsem koupil zatim aspon jeste jednoho, zdal se mi drahy, ale pani mi rikala, ze za mene ne, ze jsou vypiplani, ze byli krmeni kazdou hodinu... no nakonec jsem toho nejhezciho koupil. Vim ze 2 jsou malo, ale o to ted nejde. Chtel jsem napsat, ze ti prvni byli uplne z jineho testa nez ten novy, ktery druhy den vesele plaval po nadrzi, zkoumal kde co, a taky se vrhal na zradlo tak, jak jsem to u tech predeslych nevidel. Ano, mozna jsem si ty prvni donesl nemocne, jen to na nich jeste nebylo videt a prenesenim do jine nadrze... At je to jak chce, mam ted dva, prvni nezral snad mesic (mimo ozobavani listu, asi zral rasu), druhy se vrhal na potravu okamzite. Dnes si tak rikam, nemel jsem brat tehdy ty levne kousky, ani na zkousku, to co jsem koupil pozdeji je proste uplne neco jineho. Dnes mi ten novejsi obcas pri cisteni akvaria pomaha (kouka z blizka co tam ta ruka dela), ten drive koupeny se radeji schova, i kdyz uz je jinak O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:41 Muž maxo [9] – Re: Romy
No to dufam, lebo ked som ich videl v chovnej nadrzi kde bola len voda a teraz v mojej, tak som zostal trochu sklamany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:12 Muž Romy [1822] - Cichlidy
maxo napsal: To vydrzia taky dlhy pôst?

Vydrží,ale dle mého si v nádrži něco najdou,když je klid,nebo ozobávají i řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 10:36 Muž maxo [9] – Re: Romy
To vydrzia taky dlhy pôst? O to schovavanie ani tak nejde, ale aby zacali nieco jest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: maxo
Aklimatizace v extrémních případech trvá i hodně přes měsíc.Chce to trpělivost,a pohybovat se hodně před nádrží,aby si ryby na pohyb zvykly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:01 Muž maxo [9]
Kolko tak asi trva tercom az sa udomacnia? Uz su doma 4 dni a este toho moc nepredviedli. Jest sa moc neberu,len sem tam dzobnu vlocku co ich trafi a vacsinou su zalezeny a stale strasne plachy. Aj skalarov som odstahoval aby mali klud. A ze su to pomale a lenive ryby? To mate vidiet ten "fofr" ako rychlo zmiznu ked sa im nieco nepaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 16:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: maxo
Žádné preventivní léčivo tam dávat nemusíš, já po převozu dávám jen půl hodinové koupele v chloraminu-t případně na převoz do pytlíku kapku eShy 2000, jinak nic X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 16:20 Muž maxo [9] – nove terce - karantena
Este dotaz ku karantene. Je potrebne dat aj nejake preventivne liecivo? Su to 5-7cm kusy od chovatela, ktore su momentalne v oddelenej cistej nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2010 14:30 JuraS – Re: Romy
kdybych měl tu možnost tak vezmu jeden laminátový bazén o pár kubících, nahážu do něj nějaké kořeny z rašeliniště, vyřeším filtraci a topení a nahážu tam stovky malých 5 cm prcků různých variant od různých chovatelů...a nechám to na přírodě jak se co s kým okotí...to by pak mohli být barevné varianty co ještě nikdo nezná..třeba černobílá kostka anebo pruhy...za pár desítek let samozřejmě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 14:29 Muž maxo [9] – Re: Romy
To uz je na mna vysoka matematika, uspokojim sa s tym co je tu. Cez vikend by mali fesaci dorazit domov, tak potom podam hlasenie. Zatial dik moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 14:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: maxo
Druhy jsou po nové revizi tři.

www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

Co se týče barevných variet,docházelo k mezidruhovému křížení,varieta marlboro vznikla v Thajsku šlechtěním pigeon blood panem Kitti Phanaitthikem.Varieta pigeon blood je také jeho dílem.Těžko někdo sežene šlechtitelské záznamy,aby přesně věděl,jak a čím se terčovci postupně křížili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 13:38 Muž maxo [9] – Re: Romy
A z ktoreho druhu. Lebo co viem tak sa uvdzaju 4 zakladne a kazdy ma vraj svoje specifika. Kedze len s nimi zacinam tak chcem vediet zo zaciatku co najviac. Dik,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 13:28 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Romy
a dle myho jedna z nejhezcich ano . Hlavne v huste zarostlych nadrzich jako kontrast k zelene barve. Ale to je samozrejme hodne subjektivni... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 13:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: maxo
Fotka k příspěvku Je to vyšlechtěná varieta.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 13:10 Muž maxo [9] – Diskus Marlboro
Chystam sa na chov tercov a v jednom inzerate som nasiel ze: "predam odchovov Diskus Marlboro". Ale za toho b... som nikde nenasiel co je to presne za druh a farebnu variantu. Skusenejsi poradte pls spim sad . Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Ne, jen sleduj hodnoty vody hlavně NO2 a NO3 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:02 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Já je léčil na ty paraziti.Tak myslíš že tím chováním se nemám moc znervozn'ovat? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Bohužel moc si nepamatuji, píše mě docela dost lidí :-O Během léčby je lepší nekrmit nebo jen minimálně a to chování bych přičítal probíhající léčbě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No ryby jsou jěště léčený.Jěště budou 6dní.Podle tvojí rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Ty jsi léčil? Byla léčba úspěšná? I po úspěšné léčbě potřebují ryby čas ;-) Nebo ještě léčíš? Z tebe aby ty informace člověk páčil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:44 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No mám je Měsíc a půl ale Měsíc byli v jiném akva 300L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Pokud je máš krátce tak potřebují čas aby si zvykli na změnu X-)
edit: teď jsem si všimnul že už jsi to napsal, chová se tak od začátku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:42 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Může to být taky s prostoru?Protože já je koupil od chlapa kde byl ve 2500 litrech.Ted' je ve 150.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:41 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
No ve vytíračce je dva týdny.Parametry jsou PH-6,5 ,120 mikrosimens.Jinak může na to mít vliv aji léčivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Myslím si,že bude nervózní ze změny,jak dlouho jsou ve vytíračce,a jak dlouho se takto chová?Jak už psal Bob,více informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Třeba se mu jen něco nelíbí nebo mu může něco být, měřil jsi hodnoty vody? Jak dlouho to trvá? Víc informací by neškodilo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 17:50 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – nežere
Ahoj mám zase problém, mám pár pigeon blood a samec furt plave ve vytírčce nahoru,dolů jakoby furt čekal na žrádlo a když jim dám nažrat tak se toho ani netkne.Občas si tak jakože dlubne ale určitě to není normální.Skoro vůbec se v akva nezastaví furt plave a nejvíce při krmení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 17:59 RAP
Dahak napsal: Co z Teplic ? :)
Tak být tebou growele, tak to beru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 17:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: growel
Co z Teplic ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:01 growel – Ústí
Nějaký akvarista který by prodal cca 6 kousků v Ústí nad Labem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No já mám jěště jeden pár který sem koupil.Taky se nechtěli vytřít.První výtěr cca po dvou měsících, a od té doby bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Taky to může mít vliv, terčovci jsou ryby které nemají rádi změny X-) Chce to vydržet a uvidíš že to půjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:46 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Myslíš teda že to chce jen trpělivost.Jinak mě jěště napadlo já je mám asi 2 měsíce a meztím jsme se stěhovali jestli to může mít taky vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Dej jim čas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:07 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: vladislav
Já mám tyky pár který se tře každý týden.Ale tihle ne a ne se vytřít.4etl jsem jěště něco že tyhle vyšlechtěné formy mají někdy s výtěry problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 20:51 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: smidakkuba
No vidíš mě se jeden pár tře v jednom rohu akvária,druhý pár ve druhém rohu...A říkám si to je to zase bere.. :-D Žádné rašelinové výluhy tam nedávám ,vodivost vody neřeším..Opravdu všechno chce svůj čas.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 15:02 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Já vím ale tak dlouho aby se nevytřeli to se mi nezdá normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 14:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Jednoduše, koupíš si rašelinový výluh třeba Torben nebo od Sery Torumin a podle dávkování naleješ do akva :) Obsahuje huminové kyseliny a třísloviny a podporuje i ryby ke tření X-) Už ti to napsal i Romy, všechno chce svůj čas, až budou připravený tak se vytřou, záleží to na nich ne na tobě , ty jim jen můžeš vytvořit vhodné podmínky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 14:53 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
To by je mnělo nastartovat ke tření?Co si myslíš o tom natřásání.Že už se třepou tak dlouho a furt nic.Přece ta ryba musí mít někdy potřebu se vytřít, ne?Jinak ten výluh to se provádí jak.A jakou rašelinu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 14:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Můžeš jim zkusit přidat do vytíračky rašelinový výluh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 14:47 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Já je právě že navyrušuji.Podmínky mají si myslím že dobré.Parametry vody jsou 120 mikrosimens,PH-6,2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 14:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Musíš vydržet, snažit se jim vytvořit vhodné podmínky a nevyrušovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 14:09 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Tření
Ahoj tak ryby už jse lečí.No ted' k tomu druhému problému co jsem mám.Mám pár pigeon white butterfly.No nicméně mám je už dva měsíce a jěště se nevytřeli.Obě ryby už víc jak 2 týdny čistí kužel natřásají se před sebou ale furt nic.Chci požádat o radu zkušenější.Mám je prodat nebo to mám s nima jěště zkusit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 14:11 JuraS – Re: Romy
Musím to ale namontovat do akva hned než se staří dají do ...protože bych je pak nechtěl moc stresovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
To jsme právě Jirko čekali od tebe,když sis ho koupil... ;-) Já nevím o nikom u nás,kdo by ho měl,a jediná zmínka je jen na discus.cz.
Dej si to za domácí úkol... :-D ,věř tomu,že na výsledky budem zvědaví všichni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:09 JuraS
najde se tady někdo kdo zkoušel nejen pro mladé terčovce použít automat na krmení naupliemi artemií jak o tom píšou tady www.discus.cz/… případně viděli jste to někde in natura v provozu a máte info o tom jak dobře to funguje ? ptám se proto, že než to dám do akva tak abych věděl jestli to má význam..je to poměrně velké a nerad bych tam strkal skulptůru co k ničemu nebude..to jsem raději vsadil na nadnormativní filtraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Stačí když zvedneš teplotu na 32°C, jinak nic ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [109] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=5401