Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2013 15:56 R Muž romant [27987] Re: vendulas
Na chov běžných forem, řekněme tuzemské produkce(ne odchytů) ty parametry jsou akceptovatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Edit
Pro chov 25 GH není problém na množení ,ale jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:52 Žena EditHa [91] - TetryRe: vendulas
A najde se tu chovatel, který terčovce úspěšně chová ve tvrdé vodě? hmm Uvidíme ;-)Milí chovatelé terčovců, jakou máte tvrdost vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:49 vendulas Re: Ičin
u toho testu no2 si nejsem jistá, má být neměřitelné, ale už to poslední kapátko má barvu žluté, dál už se to na jiný odstín nemění, zůstává v barvě, kterou tam na kapu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:47 vendulas Re: Edit
Také jsem o tom četla, naopak jsem pak někde četla, že ryby chované v této vodě jsou odolnější než v měké vodě. Mají se do nového akva hledat ryby, které jsou už a tuto trdost zvyklé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:43 Žena EditHa [91] - TetryRe: vendulas
Pokud bych neměla měkkou vodu raději bych se do terčovců nepouštěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
měřitelné NO2 je špatné pro všechny ryby,natož pro terče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:33 vendulas – množství ryb?
Ahoj už asi týden se snažím pojmout informace na tomto fóru o těchto rybách a mám jeden dotaz, v jakém množství je chováte vy? Já mám cca čisté vody 560 a viděla bych to na terčovce s neonkami, ale je těžké říci kolik ryb... Čistím jednou týdně, hodnoty se drží na normě, no2 se drží do hodnoty 0,3 mg/l . Nikdy jsem neměřila, ale chtěla bych začít s těmito rybami tak se snažím vše zajistit. po dvou nevydařených testech no3 se třetí objevil do 20 mg... bylo by toto pro ryby hodně špatné?? ph 6, kh 3, gh 14 ta tvrdost kolísá od 7 - 14.- děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2013 00:41 milda87
Ano,neonky jsou na tohle pěkný potvory,jakmile se mladý začnou vzdalovat od rodičů je to pro ně lovná sezóna. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2013 00:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Odchov ve společenské nádrži je možný,ale jen velmi vzácně.Je to kombinace silného mateřského pudu a dominance vodícího páru vůči vlastnímu druhu.Další problém jsou malé ryby,nevěřili byste,jak dokáží neonky čekat schované pod listem,na zatoulaný potěr,a to už je bohužel vlastní zkušenost.Rodiče mladé ani časem neuhlídají,a to je jejich konec... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 11:25 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
neznám nikoho, komu by se to povedlo. Ale je fakt, že neznám všechny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 11:20 finnnp Re: romant
Tak určitě to je možné,ale pravděpodobnost bude blízko k nule.Mě se to zatím nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 11:16 R Muž romant [27987] Re: grunda
Ale ano, sem tam se to povede, jako u skalár. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 11:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
placky? to dost pochybuji, u mě se třou každý týden 2 páry, mladé se vykulí - ale rodiče je uhlídají sotva 20 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.06.2013 11:03 finnnp Re: Michal
Což pak o to.Placky se ti ve společné nádrži vytřou,ale to bude asi tak vše.Odchov ve společné nádrži je nemožný.Pro odchov určitě klasickou 125L kosku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 11:00 R Muž romant [27987] Re: Michal
Pokud budeš chtít něco efektivněji odchovat, tak ta vytíračka bude vhodnější. Jinak bych to nechal na přírodě, ona někdy překvapí a i ve společenským se dá něco málo odchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 10:52 Michal
Ahoj, reaguji tedy na příspěvek níže, ohledně toho páření, myslíte, že se mi vytřou ve společný nádrži s jinými rybami, nebo mám koupit nějaký akvárko 50x50 holý čistý a dát je tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 10:36 finnnp Re: riso
Proč evidentně podražená.Je stará 13 měsíců a má 12 cm v těle.Ve dvou letech bude mít 15 až 16 cm.Možná.....Je prostě jen sparchantěle rostla,ale to je prostě můj dlouholetý problém.Asi špatný genetický materiál.Zkoušel jsem i různé vývojové vody a výsledek je pokaždý stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 10:23 Muž riso [129] - CichlidyRe: Cenda
Zkus Vallisneria gigantea. Ta musi rust vsude a i hezky pristini hladinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 10:21 Muž riso [129] - CichlidyRe: finnnp
OK, se zabrakem nic. Ale ta ryba je evidentne podrazena a tipuju to na zanedbanou lecbu vnitrnich parazitu. Jen jsem chtel poukazat na to, ze nepouzivani leciv a ponechani prubehu nemoci na prirode a imunite ryb taky neni uplne spravna cesta pokud chces mit hezke ryby X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 10:05 finnnp Re: Bob66
Tak samozřejmě je pokaždé nepřineseš.Třeba z koretrama by jsi je přinést neměl,ale třeba s výřníkama pokaždé.Já to řeším tak,že co nachytám mimo koreter tak leju do jezírka na zahradě v kterém nejsou ryby.Od tud pak chytám na skrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 10:01 R Muž romant [27987] Re: Cenda
Přistíněnou hladinu, to mají rádi. Nějaký vzrůstný rostliny, jako třeba echináče, kořeny k možnému schovávání se, vodu lehce zabarvenou rašelinovým výluhem, to se jim bude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 09:56 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Cenda
Částečné přistínění plovoučkami je pro ně vhodnější než celá volná hladina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 09:55 finnnp Re: riso
Jak jsi na to přišel.Co má špatná stavba těla společného z žábrákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 09:43 Cenda – Rostliny k terčovcům
POradíte někdo,nebo máte zkušenost s rostlinami do akvária k terčovcům? Mají rádi nějaký úkryt,nebo zakrytou hladinu? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 09:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: finnnp
finnnp napsal: Ty asi hodně utrácíš u Sery za léčiva.


To jsi vydedukoval z čeho coze rriki používá chloramin-t, tak jako každý normální chovatel, co vím tak od Sery má maximálně nějaké krmení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 08:59 Muž riso [129] - CichlidyRe: finnnp
finnnp napsal: Nakonec se to projevilo tak,že obě ryby byli po chvíli zasaženy těžce žábrohlísty.Jen jsem zvedl teplotu na 32 a po týdnu to bylo v pohodě i bez léčiv.

Moc v pohode asi nebudou jestli vypadaji podobne jako na fotce k prispevku 02.06.2013 21:30 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2013 08:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: finnnp
finnnp napsal: A jak víš,že ty žábraky nemají.Zdravý Terčovec to přejde ani by jsi to spozoroval.Právě při tom nákupu a posléze změnou vody a prostředí se to někdy vymkne a žábrák se namnoží nad ůnosnou mez......


S tímhle souhlasím, ale pokud by jsi žábráky dotáhl pokaždé s živým krmením, tak je celé akva tak zamořené že by se projevily i u zdravých ryb X-)Když to jde tak krmím živým denně.


Jestli jsi pamatuješ tak nedávno jsem tu psal.Jak se mě povedlo popálit ryby kyselinou.Nakonec se to projevilo tak,že obě ryby byli po chvíli zasaženy těžce žábrohlísty.Jen jsem zvedl teplotu na 32 a po týdnu to bylo v pohodě i bez léčiv.Žábrák se prostě utrhl z uzdy,protože ryby nebyli fit.


S tímhle ale souhlasit nejde, pokud se ti žábrohlíst rozjede tak se ho nezbavíš zvednutím teploty, nebo se nejedná o žábrohlísty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 07:50 finnnp Re: rriki
Nějakou takovou reakci jsem čekal.Ty asi hodně utrácíš u Sery za léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.06.2013 00:32 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Fotka k příspěvku Ty si borec tvrdit,že vyléčíš žábráky zvednutím teploty na 32 st.To měl každej terčovec v ploutvičce plácačku na žábráka a plácali je o sklo.Ty si raději o tom něco přečti nežli pustíš blábol.Pokud se Ti žábrohlíst rozjede tak máš v akva miliony vajíček,který se líhnou v závislosti na teplotě a čím víc budeš topit tak se Ti budou rychleji kulit,jenom tobě odezní a bez lečiva potlesk potlesk potlesk potlesk Otázka je jestli víš co je žábrohlíst
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 23:52 finnnp Re: Bob66
A jak víš,že ty žábraky nemají.Zdravý Terčovec to přejde ani by jsi to spozoroval.Právě při tom nákupu a posléze změnou vody a prostředí se to někdy vymkne a žábrák se namnoží nad ůnosnou mez......Jestli jsi pamatuješ tak nedávno jsem tu psal.Jak se mě povedlo popálit ryby kyselinou.Nakonec se to projevilo tak,že obě ryby byli po chvíli zasaženy těžce žábrohlísty.Jen jsem zvedl teplotu na 32 a po týdnu to bylo v pohodě i bez léčiv.Žábrák se prostě utrhl z uzdy,protože ryby nebyli fit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 23:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Michal
Námluvy :-D
edit: Roman byl rychlejší :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2013 23:24 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Michal
Michal napsal:...nevíte o co mu jde?

O množení... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 22:45 Michal
Ahoj, měl bych takový dotaz, asi tak 3-4 dny pozoruju, že jeden z terčů se nějak zvláštně třepe, jako by měl epileptický záchvat a dělá to většinou když je v blízkosti ten druhý modrý terčovec, nevíte o co mu jde? Mám tomu věnovat pozornost? :-) viz. video, sorry je to mobil kvalita
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2013 22:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: finnnp
finnnp napsal: Jestli krmíš živím tak jsi žábráky dotáhneš skoro vždy.



Nezlob se na mě, ale tohle je blábol, stát se to může, ale že je dotáhneš skoro vždy hmm Živím krmím pravidělně, ale žábráky jsem z toho nikdy neměl, vždy jen při nákupu nových ryb X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 22:14 finnnp Re: rriki
Jestli krmíš živím tak jsi žábráky dotáhneš skoro vždy.Každá ryba když má v pořádku imunitní systém tak jsi s stím poradí sama a bez léčiv.Nebudu tedy mluvit o imunitním systému,ale napíši když je ryba zdravá a v kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   03.06.2013 16:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Dobře,ale to nemá s imunitou nic společnýho.Člověk pokud má sníženou imunitu, tak není plný blech vší.Žábrohlíst je parazit rozmnožující se živorodě ,nebo vejcorodě.To ,že chovatel něco zanedbá a dopustí,aby se ta havěť rozmnožila nad rámec únosnosti stí imunita nemá co do činění.Souhlasil bych pokud by se jednalo o viry, bakterie,ale ne vnější paraziti. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 11:12 threat Re: Bob66
Děkuji,dobrá věc,nalezeno-objednáno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 09:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: threat
Fotka k příspěvku Je to redukce na kohoutek, kupoval jsem to myslím že v OBI, prodává se to jako komplet i s tou koncovkou se sítkem ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:33 finnnp Re: smidakkuba
Já tě pochopil.Prostě sichr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:25 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: finnnp
Problém je že se nenamnožil je to jen jakási prevence než je pustím dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:24 finnnp Re: rriki
Já myslím,že hodně.Někdo jsi myslí,že ryby vykoupe v Chloraminu a je po problému.Já bych to spíše řešil hledáním problému proč se Žábrák namnožil nad ůnosnou mez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:17 threat Re: Bob66
Co je to prosimtě za spojku?Teď jsem se snažil něco podobného najít na netu a nenašel,spíše nevím co hledat,pořád odšroubovávám sprchu,kde už jsem taky tu matku nejednou zničil.Tohle je dost dobré.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:16 Muž O.Tom [439] Re: finnnp
Já je převzal od člověka, který do toho vlítnul, tak po různu je nakoupil a je to tedy mix neznámého původu.
Svoji 400 litrovou nádrž jsem původně plánoval pro malé rybky, rájovec deissnerův a podobně :) Nebyla ale dokončená a tak jsem vzal terče, že je zkusím. Akvárium pozměnil a dodatečně zateplil jak to šlo.
No a z toho mixu hodně ryb popadalo, především malých a takových co od prvního pohledu vypadaly nezdravě. Léčil jsem tu i střevní parazity. Nejvíc problémů bylo právě s touhle variantou terčů, žlutí/oranžoví různě tečkovaní co mi byl řečen název pigeon. Všichni terči byli celou dobu i při střevních parazitech spolu a mám tu kusy jiných forem, které nikdy žádný problém neměly. Jsou krásní, velcí a poslední 2 měsíce se mi tu zhruba 1x týdně třeli. No, ale pro jikry mám špatnou vodu.. jak jsem se tu ptal na rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:16 finnnp Re: smidakkuba
Nejhorší je,že lidi jsou blázni.Včera mě třeba frajer,že ryby co jsem mu prodal nežerou a jsou divný.Tak jsem k němu asi 20 km jel domu.On měl doma akvárium asi tak 50L ryby tam měl snad i z měsíce.No asi třicet ryb a divil se,že mu moje ryby stonaj.Za krátký čas udělal ze zdravých ryb vlastně živoucí mrtvoly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.06.2013 23:12 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Co má imunita společného s vnějším Parazitem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:02 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: finnnp
Možná to nepomůže ale mám čisté svědomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.06.2013 22:56 finnnp Re: smidakkuba
Já myslím,že to stejně nic nevyřeší.Když prostě poklesne imunita ryb.Žábrák je první co se projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 22:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: finnnp
Já léčiva používám.Vždy než něco dám na prodej šupnu do akva preventivně cyprinopur aby lidi pak neječeli že maj žabráky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:45 milda87 Re: Bob66
Tak Koblasu znám a využívám,ale tyhle krmiva jsem u něj nenašel.
Teď to stejně zkusím dořešit s Aquamasterem...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=1601