Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 150 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 12:57 miro03
kolčo jak velicí jsou?čisté telo terčovca?Pridaj foto. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 11:45 Muž Kolco [57]
No,tak v té karanténě jim asi zas tak zle ,jak jsem si myslel není,protože se v ní včera sexovalo.Soudím tak podle toho,že na skle jsou nalepené jikry.Věděl jsem,že jsem dostal pár,ale že to budou sexuální maniaci mě překvapilo.Jen mě mrzí,že na svůj věk by mohli být větší.Na druhé straně to dohánějí zbarvením,je to plošný tykys,hodně do neonova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 08:14 miro03
Musím suhlasit s Kolčom.Pokial namáš vetšiu karanténnu nádrž tak maximálne týžden a daj ich do spoločenskej nádrže.Ja na tak velké terčovce-chovné páry mám minmálne 125 litrové nádrže.Karanténu 200 litrov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 16:51 Muž Kolco [57]
Nespěchal bych na to,ale má to pouze 60 litrů a v ní dva terčáci o velikosti 12 a 10 cm.Mám pocit jako bych je zavřel na záchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 16:42 Muž Jurasek [137]
Aspoň týden, raději však dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 16:31 Muž Kolco [57] – Terčáci v karanténě
Jak dlouho mám,dle Vašeho názoru máchat nově dovezené terčáky v karanténě.Pohledově-to znamená hlava,oči,ploutve,břicho,hovínka jsou OK.Jsou zřejmě zvyklé na pohyb kolem akva,protože se nebojí,nešokují.Hned druhý den se nacpali koretrama,dneska zblajzli komáří larvy.Zkrátka,podle mě jsou zcela palec .Jedná se o rok a půl staré ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2007 09:14 Muž Jammes [72] - Afrika
a do jakejch ryb půjdeš Nigule? dej pak vědět ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2007 21:23 nigule
nop, rikali sme si, ze priste to takhle taky udelame, poridime cely hejno najednou...ale bohuze, jak sem psala - u nas uz zadny priste s tercakama nebude .-(((
tak drzim palce s rozhodovanim! no a kazdopadne by mi ale bylo lito dat pryc ty stary mazaky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2007 16:51 Muž Kolco [57]
Já mám s přidáváním nových terčáků bohužel také spíše špatné zkušenosti.Proto jsem toto téma otevřel,abych se seznámil se zkušenostmi jiných.Ideální by bylo začít úplně od začátku,to znamená koupit si do své pětistovky zhruba 15 mlaďochů a ty si vychovat.Z nich si potom vybrat osm nejhezčích ryb,zbytku se zbavit.Je třeba počítat s nějakým úmrtím a také se skutečnotí,že některé ryby prostě nevyrostou do požadované velikosti.Bohužel tento proces trvá rok a půl.Také se mi osvědčilo chovat ryby na holém dně ,abych měl kontrolu,co opravdu sežerou a kdy mohou dostat další nášup.Nádrž zařídit teprve zhruba po roce intenzivního krmení a uklízení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2007 11:15 nigule
z vlastni zkusenosti - terci v akva malokdy prijali novyho, vetsinu se nasel 1-2, kteri ho (nebo je, pokud jich bylo vic) terorizovali a vetsinou to nedopadlo dobre...novy kus se nedostal k zradlu a pmalu chradl...jen asi 2x se stalo, ze novacek byl zrejme velice dravy jedinec a vybojoval si sve...ale miro03 tercum rozumi, ja jen rikam nasi zkusenost...
bohuzel terce uz nemame, prestehovali sme se nemame pro ne vhodnou vodu...moc me to mrzi, byla sem an ty krasavce zvykla...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2007 11:21 miro03
Jo sedum let to už je pekný vek na terčovca dožívaju sa 8 až 10 rokov ale to záleží na krmení podmienkach a hlavne generácii-genetike terčov.Je to ako s človekom niekto sa dožije 50 rokov niekto 100 rokov a ku všetkému sa pripisuju všetky vyššie spomínané okolnosti.Takže to už boli pekný starci,tý Tvoji terčáci. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2007 08:15 Muž Kolco [57]
Když už jsme u toho věku,či staří.Jakého věku se teřčáci dožívají?Moje nejstarší ryby měly asi 7 let a bylo to na nich poznat.I když žrali normálně začali hubnout,jejich tělesné aktivity se omezily na dobu krmení,jinak spíš někde postávali.Taky už nebyli tak intenzivně vybarvení.Fakt vypadali,že už je to nebaví. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2007 23:42 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nemas se ceho bat.Ja mam presne to co popisujes a je to spis naopak :) stary maj co delat aby si pro sebe neco urvali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2007 22:45 miro03
Ono je to takto tažko povedat,musíš to skusit,terčovec je cichlida a tá je teritoriálna.No v prírode žiju v hejnách 100 až 1000 kusov vodené alfa rybou,ktorá stráži hejno pred nebezpečenstvom.Takže je to tažké teraz povedat ako to dopadne.Pokial chceš mladé terčovce tak to skus ako to dopadne?Prinajhoršom starcov predáš a mladé si necháš. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2007 17:37 Muž Kolco [57] – Soužití terčovců
Tak to vypadá,že budu nucen doplnit stavy terčovců.Zbyli mi tam dva červení melouni a jeden red tyrkys.Jsou to staré ryby velikosti asi 15 cm.Plavou v nádrži o velikosti 150 -60 - 60 cm.V akva je několik giganteí a 2 amazonikusy,nemám v oblibě příliš zarostlé nádrže,dávam přednost prostoru.Mám obavy,že když k těmto starým pardálům přihodím mládé,tak to nedopadne dobře.Budou je odhánět od krmemí a vůbec se na ně vytahovat?V minulosti se mi to už stalo.Tenkrát jsem musel dát staré pryč a nechat si pouze mladé.Dopadne to tentokrát stejně,nebo to tehdy byla vyjímka? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2007 13:08 xara
Doporučuji spíš navštívit přímo chovatele a od toho si vzít mladé ryby. U něj máš možnost vidět jak vypadají rodiče a podle toho pak budeš vědět co můžeš očekávat od ryb co si koupíš. Pokud je chceš jen na okrasu, tak si můžeš ¨koupit kde co podle toho co se ti líbí. Ale stejně se nic nevyrovná tomu když vidíš jak mladé rybky rychle a krásně rostou a stávají se z nich dospělí jedinci co se každou chvílí začnou párovat a pak bude na tobě co dál zda je množit či nikoli. Tvrdost vody pokud zatím neuvažuješ o odchovu může být od 2 - 17 stupňu něm. tvrdosti. Na odchov je vše jiné. Teplotu ryby skousnou bez problémů od 27 do 33, pokud nebudeš krmit srdcem tak teplota může být po celou dobu jejich života okolo 28 C, pokud krmíš masem je důležité mít teplotu okolo 30 C, terčovci mají pomalé trávení při nižších teplotách a hrozí napadení parazity. Přímých chovatelů je spousta stačí si vybrat ale určitě doporučuji nvštívit alespon dva chovatele aby byl vidět rozdíl v tom co nabízí. Ten kdo se tomu věnuje opravdu bude mít hlavně pěstírnu, kde najdeš jak rodiče tak jejich potomky v různých velikostech a to vše maximálně od pěti barevných kombinací. Znám jednoho chovatele který má pěstírnu přes 20000 litrů a věnuje se jen jedné barevné kombinaci, ale také podle toho ty ryby vypadají a určitě kdyby se mi líbili tak bych je koupil od něj, jen pro zajímavost ceny jsou zhruba takové za 10-12 cm v těle 800,- za 6-8 cm 400,- samozřejmě u blue diamond a malboro, nebo red melon se pohybují ceny zhruba 100 víš. Také záleží na kvalitě za 5-ti centimetrového malboráka 1 třídy zaplatíš 300 a za 4 třídy 80 až 200,- Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 21:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Zajed si k mirovi03 pro tercaky doporucuju :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 16:35 miro03
Zmaraj hodnoty vody s vodovodu pH,kh,gh,no2,no3.Podla toho budem vediet. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 16:27 bulit
Na zaciatok pre tercovce musis udrziavat teplotu vody cca 29st.c. a nemala by byt prilis tvrda ak toto splnas tak by si ich mohol chovat.
K cenam hh ako u vsetkeho platis za kvalitu tj na inzeratoch najdes od 60kc/ks az po tisice ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 16:21 dan – Terčovci
ahoj,
Mám nové akva 400l už zaběhlé a nevím jestli si mám do něj koupit terčovky.V knížkách píšou že je těžký chov.Tak nevím.A ještě,kdybych si je kupoval kolik takoví terčovci stojí??Díky za odpovědi ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 20:33 Muž Kolco [57]
Právě proto,že na mne ty ryby působily impozantním dojmem,tak mám obavu že cena ryb bude spíše vyšší než průměrná,ale za kvalitu se holt platí,člověk si musí ujasnit,co vlastně chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 19:10 miro03
Napríklad v Nemecku meraju terčovce na výššku tela.No sme v Čechách takže je to už krásny terčovec ktorý má čisté telo 15cm.Ja bit tebou tak,neváham pokial i bude chciet,chovatel viac zaplatit tak to budu krásny jedinci a okrasné akvárium s nimi bude vyzerat super. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 18:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Ano,myslím si stejně jako Miro03,že je to zbytek.Řekl bych,že jsou podražení a dále již neporostou.Proto ta velmi dobrá cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 18:33 Muž Kolco [57]
15cm je délka těla.Setkal jsem se s lidmi,kteří uváděli velikost ryb a myleli tím výšku.U jednoho chovatele jsem viděl na akvariu udělanou fixou rysku a tím určoval velikost ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 16:51 miro03
Skvor bi som povedal že sa jedná o zvyšok terčovcov,ktorý kvalitou možu bit niekde nízko alebo ten kto ich dal do tej akvaristiky sa ich potreboval surne zbavit.Potom to je výborná cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 16:48 miro03
Na uvod ta opravím pokial terčovce uvádzaš čisté telo od hlavy po koren ocasu 15cm tak je to pekne vypestovaný terčovec ak nie a je to aj s ocasom tak je to primer.Chcelo bi to foto.Niektorý chovatelia pýtaju od 800 až 1200 kč.Pri kvalitných rybách sa to može vyšplhat 2000 až 2500 kč kus.Som zvedavý ako to dopadne a aká bud cena? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 16:22 Muž Kolco [57] – Cena dospělých terčovců
V brzké době budou od chovatele k mání terčovci - red tyrkys. Z dospívajícího hejna si chce dotyčný nechat 3 páry, zbytek půjde pryč. Ryby jsou staré 16 měsíců, mají 15 cm a vypadají fakt dobře. palec Vysoké, robustní, vitální, žádné špičaté hlavy. Otázka zní, kolik za ně může chtít? Nechci žádné chovné páry, stáčí mi 4 ryby - co zbude. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 22:45 miro03
S parazitmi žiju terčovce celý život je len na chovatelovi a podmienkach či sa premnožia a ohrozia zdravotný stav terčovca.Možete krmit trebárs stále granulami a zrazu zistíte že má terčovec rýchlejšie dýchanie alebo průhledné výkaly a rozmýšlate ako sa to stalo.Jedno je isté ani ten najlepší chovatel sa nevyhne občasnému liečeniu a može krmit špičkovov potravov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 22:35 Sidonius
Ani já už nítěnky nikdy více. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 22:28 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Parazity dostanou spis z zivyho zradla jako jsou prave nitenky nebo patentky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 22:20 Kristina
A ked krmime srdcom,mozu dostat nejake parazity. Pouzivate nieco proti nim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 14:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nitenky nerisknu.To uz radsi koretry daj se u nas ve zveraku koupit zive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 14:19 lavaso
Já jsem granulema jen zřídka přikrmoval a do srdce jsem přimíchával potravinářský karoten. Pokud jsem měl možnost krmil jsem živými nitěnkami, ale pozor nechat odstát a zakrmit bramborou jinak hrozí problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 14:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Zeptam se pana ing.Blahovce vetsinu ty drobotiny mam ted od nej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 14:11 miro03
Od sery a tetry mi tiež terče nechcu granule žrat,no niektorý svoje chovy na ne privyknu od mala a potom žeru i tieto granule.Opýtaj sa chovatela aké im granule dával ja to každému kto si u mna terčovce zakupi hovorím ušetrím tým čas sebe i novým majitelom terčovcov,takisto dostávaju u mna rady o nemociach atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 14:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy
V discus special karoten je.Zkousel jsem jim davat granured od Sera ale bez ucinku.Jakejma krmite vy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 13:58 lavaso
Ideální je zeptat se chovatele od kterého terče máš čím on krmil a na co jsou ryby zvyklé, přece jen po 2 - 3 měcících převádět ryby na nové krmení není vždy nejjednodušší. A to hovězí srdce je jak píše mira ideální připravit si sám, dá se tam přidat i barvivo (karoten) na dobarvení červené a při léčení se mohou do něj rozdrtit i léky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 13:56 miro03
vec zvyku ked terčovce na to naučíš tak sa idu za grindalom potrhat i dospelé terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 13:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Me ty potvory granule vubec nezerou.Ten grindal neni to pro disky male ?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 12:13 miro03
Všetci skusený chovatelia si kupuju srdce zásadne v řezníctví.Niekto pridá i špenát a niekto nie čo sa týka discus srdce kupované v predajni tak tam sa určite nik nehrá tak pri čistení-odblanovaní ako ked si to odblaníte doma sami.K srdcu je dobré krmit ešte granulami a raz za týžden prikapat do granulý vitamíni.Ja krmím ako hlavnou zložkou srdce plus grindal a granule od exot hobby-sak energi.Špenát vobec nedávam a terčovcom nechýba a ked mám povedat tak im velmi ani nechutí a to som sa na tuto tému rozprával z viacerími špičkovími chovatelmi.Nechcem tu rozprudit debatu ale každý ma zaužívaný svoj spůsob chovu.Takže je to len na Vás na čo si terčovce naučíte. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2007 22:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ja osobne pouzivam kupovany maso primo pro disky - Discus quick,discus special a krocani srdce.Mam s nima nejlepsi zkusenosti.Jinak samozrejme staci i hovezi zmrzle srdce...nastrouhat a asi bych doporucil proplachnout v sitku aby jsi si nekazila vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 20:49 Kristina – Srdce-tercovce
Vy tu radite,ze srdce len zmrazit,nastruhat a tolko? Som pocula,ze je dobre primiesat aj spenat,suche granule a este aj zelatinu. Vy mate ake recepty pre tercovcov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2007 22:39 miro03
čo na to dodat?Bez komentára.Kto chová terčovce v 26 stupnoch celzia,ten to pochopý pozdejšie.Chovatelia diskusov maju vetšina 29 až 30 stupnov.Po prenose sa dvíha na 32 stupnov lepšie sa aklimatizuju.Tak vela uspechov v chove. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 21:43 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Zviknou si, pokud máš dobré hodnoty vody tak by nemněl být problém... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 21:39 Muž Jammes [72] - Afrika
to že v prodejně mají 26 °C neznamená že to mají správně, píšeš že jste všechno nastudovali ale teplotu klidně necháš nízkou, i tady v atlasu se píše o vyšší teplotě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:49 007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:48 007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:44 Kristina
V predajni mali 26,preto sme dali tolko aj mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:41 007
26 stupnů je málo,chtělo by to mininálně 28
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:40 Kristina
Akvarko mame 500l

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [150] 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=7451