Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 152 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2007 08:39 Miro03 – TERČOVCI
Fotka k příspěvku Možno reagujem pozde poznam tieto stranky kratko,čo sa týka terčovcu pozri si moju odchovnu.Chovat terčovce nie je až tak hrozné stači prostorne akva,stalu teplotu 30stupnu celzia,raz za tri dni vimenit tretinu vody v nadrzi,odstranovat zbytky potravy,mat akvarium na kludnom mieste a najlepsie je ich chovat ako jediny druh v akvariu.Ja ich chovam v akvariu bez dna najjednoduchsie tim zabranujem mnozeniu sa bakterii v dne, kto chce rastliny odporučam zasadit do kvetinačou,najlepšie do misiek.Lahka udrzba a dobre pre terčovce.No terčovce rastlinki nepotrebuju stači dore ošetrené a vyvarené korene čo je pre ne najprirodzenejšie.Neodporučam však akvaristom chovat terčovce len preto že sa im pačia a pritom nemaju žiadne znalosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2007 08:21 miro03 – tercovec
To je zli napad ale pokial sa ti pačia terčovci tak je tu riešenie.Kup si velké akvarium a maš po probléme.Odporučam ti však zohnat si čo najvic informacii o terčovcoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2007 23:19 miro03 – tercovci
Krrmis je spravne nemusis davat patentki.Raz za cas kup zive koretri a susene granule tetra diskus sprvu to nechtej ale kdyz si zvykniu pak je to ok.A cim budou starsi pak se vice vyfarbej.Sori za tu cestinu ale som slovak zijuci v Praze.Vela zalezi na prostoru a kvalite vody.tak at se dari.Popripade jukni na moje tercovce a tiez uvidis ze mlade co mam od mich chovnich paru su zatim nevirazne vybarvene.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2007 11:40 martin – krmeni terčovcu
Čím krmit terčovce,aby byli pékně vybarvení.Mám 6 měsícu staré červené tyrkyse a pořád jejich vybarvení není jak by mělo být.Krmím: Patentky,artemie,koretry,hov. srdce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2007 19:21 Muž Jammes [72] - Afrika – chov
nedoporučuju společný chov, skaláři jsou větší žrouti a víc se nažerou než diskáči (vl. zkušenost) a tak na diskáče moc nezbyde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2007 18:15 milan
MORENA JE RAŠELINOVÝ EXTRAKT. DĚLÁ VODU MĚKČÍ A ČAJOVĚ ZABARVENOU PRO TERČE I SKALÁRY NEBO TŘEBA TETRY. VYRÁBÍ SERA TETRA ATD. ČÁGO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2007 16:30 MILAN
CHOV TERČOVCŮ NENÍ SLOŽITÝ CHCE TO VELKÉ AKVÁRKO ASPON 50CM VYSOKÉ A DÉLKA 100CM ALE ČÍM VĚTŠÍ TÍM LÉPE. VODA MĚKKÁ JÁ POUŽÍVÁM DESTILKU A VODU Z KOHOUTKU. DÁM HNOJIVO NA KYTKY A MORENU. SKALÁRY OK. HODNĚ ZDARU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2007 16:04 Štěpán – Terčovci a jejich chov se Sklarami
poradíte mi prosím jakou praksi potřebuji na uspěšny chov Terčovcu a jak moc bych musel upravovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2007 15:56 Štěpán – Terčovci a jejich chov se Sklarami
CHtel sem se prosim zeptat jakou musim mit praksi pro chov skalar a tercovcu mohu mit jeden a jeden par od kazdeho druhu pokud ano jak bude narocna uprava vody z prazskeho vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2007 22:12 Joy – terčovci
tak bez problémů jo,tak proč je neděláš,když jsi tak dobrej.Teoreticky to zvládáš bezvadně,ale to je asi tak vše.O odchovu nemůže seriozně radit ten,kdo to sám nedělá.Kdyby to bylo tak jednoduchý,jak píšeš,tak nestojí tolik co stojí,ale jsou jich plný krámy za 10Kč
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2007 20:29 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky
jak myslis,ze asi poznas chovny par u tercu to neni jako gupka,ale ten se pozna u treni a 1-2 treni se vydarit nemusi,ale pak probiha bez problemu a ve dvoustech padesati litrech jich vychovas nekolik a v kazdem kusu neco vydelas pokud je nedas zadarmo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2007 20:19 Joy – terčovci
a kolik jsi jich odchoval ty,to není gupka,nikde není psáno,že se mu to povede a ještě v takovém množství,aby vydělával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2007 18:30 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – ...
ale musis brat,ze kdyz mas chovny par(sezenes ho i za 1500,-) tak se ti bude brzo trit=nekolik desitek mladat(musis jich nekolik vychovat do cca 5cm)=prodej=tak cena za rodice pokud dokazes odchovat vetsinu malych tak za nekolik odchovu mas jejich cenu nekolikrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2007 15:03 Joy – terčovci
musí to risknout,jinak to nejde,protože chovný páry terčovců stojí také 2500 až 3000Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2007 14:59 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – ...
no myslim kiiki ze minimum(pro jejich opravdu pohodovy zivot)je 250l a to bude opravdu dobre jen pro par,ale ten nez se sparuje(nez se bude trit) to bude dost velka doba a uz budou velci
...cau David ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2007 14:37 kiiki – min.200 litrů
minimálně ve 200 litrech.Lepší by bylo ještě větší.A co když budeš mít 3 samce nebo samice??? coze ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2007 12:22 vašek – Terčovci a minimalní velikost akvaria
si koupim tři terčovce až se sparujou tak si necham par v jak´velke nadrži mohou byt?! ahoj ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2006 16:13 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – ...
myslim ze ani jeden tam byt nemuze sou to v dospelosti opravdu velke a krasne ryby,chlouba kazdeho akva,ale do 112l opravdu ne,souhlasim s nazorem at si tam das skalary jsou taky moc krasni a velci,ale chtelo by to aby tva nadrz byla vysoka coz urcite je pac tercove taky chteji vysokou nadrz
...cau David ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2006 16:03 kiiki – 1 tečovec-néééééééééééé:((((((
jeden bát nemůže!!!!! rozzureny ne ne ne ne a 112 je málo.Já mám 350 mám 4 a kdybych jich měla víc už by se nevešli.Dej tam raději skaláry nebo jiné cichlidky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2006 15:58 Pavel – terčovec
Tak to je blbý přirovnání,ve 112l můžeš mít klidně dva pokud tomu přizpůsobíš vše ostatní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2006 15:21 Dussy – ...
aha smich smich
takze ja si dam 5cm tercovce do 25l aq a budu spolihat na to ze uz nevyrostou smich smich
nepripadalo by ti to jako trapeni zvirat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2006 14:47 Macik – Tercovec
No jo hmm .Ale ja si myslim ze by se prispusobil podle akvarka ne takz eby tak nevyrostl. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2006 14:06 Dussy – ...
no jo jenze vyroste ja bych chtel taky cichlidy a protoze sou moc velky tak si je tam nedam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2006 13:53 Macik – Tercovec a 112l
Ahoj moh bych si dat do 112l akva 1 tercovce strasne se mi liby.Je jeste malej kolem 7-8cm.Dekuju za radu hmm ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2006 21:15 iva – terčovci
můžeš,ale když víš ,že to je opravdu pár.Když si kupuješ mladé ryby je lepší jich koupit víc ,aby byla větší šance,že se tam aspoň jeden pár najde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2006 15:17 vašek – dotaz
mohl bych mit jenom jeden par terčovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.12.2006 14:38 blek – ?????
......Ahoj. Terčovce jsem se rozhod chovat asi koncem září....... Musim teda potvrdit, že se jedná o hodně choulostivý ………Problém přišel asi po deseti dnech, kdy jsem si uvědomil, že za celou dobu jsem je neviděl nic sníst …….Nakonec mi do rána tři kousky umřeli …….Můžu je jen doporučit, jsou to krásný ryby a pokud je člověk bude sledovat a dá si pozor aby je neudusil, tak podle mě už ani tolik náročný nejsou. Mám to chápat tak, že vzhledem k tomu, že chcíply jen 3 ze 4 se dá opravdu říci, že je to ryba nenáročná a vhodná pro začátečníky??????? :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2006 13:07 Štěpán – .
Tak do tý akvaristiky bych žádnou vodu na rozbor nedával. Jestli se tam rozkládalo žrádlo a chcíply ryby, tak prostě ta voda nemohla být "dobrá".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2006 12:39 Bouda – Terčovci
Ahoj. Terčovce jsem se rozhod chovat asi koncem září.
Musim teda potvrdit, že se jedná o hodně choulostivý ryby :-O
Bál jsem se hned koupit nějakýho za 700 Kč, tak jsem procházel inzeráty a hledal někoho, kdo má nějaký mladý levný.

Akvárko jsem na jejich příchod připravoval asi 14 dní a pak když jsem si 4 nové kousky vypustil, tak jsem byl šťastnej jako blecha. Problém přišel asi po deseti dnech, kdy jsem si uvědomil, že za celou dobu jsem je neviděl nic sníst (mražený, sušený, granule... prostě nic)
Pak jeden den se začali chovat trošku divně,ale protože jsem nevěděl jak se chovaj normálně, tak jsem je jen sledoval a nevěděl v čem (kromě toho, že nejí) může bejt problém. Vodu jsem těsně před tim dával na rozbor k nám do akvaristiky, a byla dobrá.

Nakonec mi do rána tři kousky umřeli a mě došlo čim to bylo :-(
Jak vůbec nic nejedli, tak se mi tam začala rozkládat mražená potrava a ani ancitrusové to nestihli vyjídat. Byla to začátečnická chyba, za kterou se stydim hmm ale od té doby posledního přeživšího terčovce opečovávam a když můj "předskokan bude štastnej i po Novém roce, tak mu dokoupim kamarády.

Můžu je jen doporučit, jsou to krásný ryby a pokud je člověk bude sledovat a dá si pozor aby je neudusil, tak podle mě už ani tolik náročný nejsou. Chce to velký akvárium a hodně vysokých rostlin a pokud možno klidný rybky, který je nebudou otravovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2006 20:45 Žena Voloďka [59] - Tetry – terčovci
Čauky. Teda, já taky nic nevím, ale zkus se zeptat někoho kdo tu má právě terčovce. Zkus něco na chatu a nebo si vyhledat nádrže a optat se v jakém prostředí je chovaj.... Tak ať se daří. Jinak tady máš názvy akvárek kde se právě vyskytují terčovci, jsem to teď sehnala.
2x terčovec celoplošně bílý(white ghost) Davidovi Terčovci
2x terčovec celoplošně modrý(blue diamond) Davidovi Terčovci
2x terčovec hnědý Davidovi Terčovci
2x terčovec hnědý (axelrody) terčovci
3x terčovec marlboro red Davidovi Terčovci
4x terčovec red malrboro New akva Helli a Fida
5x terčovec zelený :)kiikin Trigon 350:)
4x terčovec: symphysodon časožrout nju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2006 19:54 Onďas – Terčovci-tak jak to tedy je?
Pardon,tak se jednalo o reakci na t.hnědého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2006 19:47 Onďas – Terčovci
Ahoj!Docela by mě zajímala tahle informace týkající se nádherných terčovců-všeobecně je zažito,že se jedná o ryby choulostivé,dá se říct,že náročné.U popisu druhů jsem si ale četl komentáře(tuším,že se jednalo o t.zeleného)a někdo z chovatelů tam říkal,že zas tak náročný není a chová se poměrně snadno.Zajímalo by mě,jak to tedy je-"stačí" jim zajistit měkkou vodu a může se do chovu pustit i méně zkušený chovatel,nebo jde pouze o vyjímku a tyto ryby jsou skutečně "určeny" pouze pro zkušené chovatele?Celkem mě to zajímá,protože zkušenosti s chovem "běžných" ryb mám,ale do těchto krasavců mám stále obavy se pustit(mám na mysli některé méně choulostivé druhy).Děkuji za rozumné odpovědi,s pozdravem Ondra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2006 13:47 nigule – terčaci
ja sem akvarko prevzala od znamyho z kanclu a v nem byl krom dalsi osadky 1 tercovec...musim rict, ze mi pripadal krapet labilni :-( ted mame 3 a je to o neco malo lepsi, ale porad to neni to pravy hejno...ze zacatku sem mela strach, ze se ani nesnesou, kazdej si hlidal svoje teritorium a dalsiho odsud vyhanel. 2 byli porad u sebe, ale prudili se a 3. byl na druhy strane sam. ted uz bejvaj i pospolu, ale ne ze by si to nejak vychutnavali...ted budem zvetsovat a jeste nejakyho poridime, tak snad se to zlepsi! ;-) ale odbornik na tercovce zatim rozhodne nejsem, tak ber muj prispevek spis jako dalsi zkusenost, nez radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 12:05 Zzzuzi – terčovci
no píše se minimálně 3, aby měli aspoň minihejno. já bych ale dala aspoň 4, protože když ti jeden ze tří umře na nějakou nemoc, dlší dva třeba pojdou rotože se budou cítit sami...ale nechci kecat odborníkům, sama jsem začátečník... :-) z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2006 16:10 Žena Mája [40] – Jé
Děkuju moc,a těch torčovců musí být více,viďte??? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2006 10:14 langosh – -
Přečtěte si tady
http://www.sweb.cz/akvarijnilisty/1995/sedmero_rad.html

Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2006 10:10 Žena Mája [40] – Terčovci
Ahoj ahoj !Jen tak pro zajímavost by mě zajímalo,kolik litrů potřebuje jeden terčovec???A stačí,když jsou třeba spolu dva terčovci???Jsou to opravdu nádherné ryby!Děkuju ahoj ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 22:01 Muž Jammes [72] - Afrika – .
gavúnky bych k terčovcům nedával, měj jsem g. lososový a nedělalo to dobrotu, gavúnek je dost živá ryba a svým neustálým pohybem plašily dost klidné terčovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 21:41 Muž [] – Load
Takže k terčovcum raději nee, tak zustanou tam kde jsou ,tam se jim daří fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 21:17 Sidonius – Gavúnci
Blek - zase trefa! ;-)
Zmíněná diskuse se týkala gavúnka jezerního, ale obdobně gavúnek třípruhý vyžaduje vodu bohatou kyslíkem a teplotu nepřevyšující 24 st. C. Při chovu při vyšších teplotách jsou náchylní k různým onemocněním, např. vředovitosti. Tito gavúnci upřednostňují tvrdší vodu a zásadité pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 20:59 Muž [] – Load
To jo, ale když jsem četl na netu tak přímo gavunek třípruhý chov od 22 - 28 stupnu, vím je to horní hranice ale snad bych je netrápil. No uvidím než aby zdechli tak je raději nechám v druhém akvarku u čichavcu perletovích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 20:24 blek – asi ne
nejsem odborník, ale na nějakém tématu se probírala citlivost gavůnků na vysokou teplotu. v letošních vedrech spoustě lidí uhynuli. terčovec je naopak náchylný na tu nízkou. takže já bych to dohromady nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 19:59 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – Gavůnci
klidne ji popros ale myslim,že ve Zlíně nebo v Přerově je nejaká akvaristika a v té by ti na žádost mohli tyto ryby objednat já to tak udělal,ale bydlím v Praze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 19:30 Muž [] – Load
U nás v okolí je vubec nemají, viděl jsem u Kiiki u její prezentace nadrží že má napsáno že její strýc je chová možná bych ji mohl napsat co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 19:12 Muž [] – ryby
Šlo my o to jestli ti gavunci nebudou rušit svým plaváním terčovce, mám je od kamaráda měl pro ty gavunky malé akva a tak my je dal, mám jen dva a tak musím ještě dokoupit jak na ně narazím ve zverimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 18:56 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – Gavůnci
myslím,že by to šlo,ale ti gavůnci jsou hejnove ryby ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2006 18:47 Load – Gavunci a tercovci
Chci se zeptat mužu chovat s terčovci v jednom akvariu o teplotě 28 stupnu také gavunky třípruhe ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 14:02 langosh – -
Nejsem odborník na terče a ani jsem je nikdy nechoval, ale mám pocit, že se udává min. 50l na jedince (spíše více). Vzhledem k tomu, že máte 300l hrubý objem, tj. cca 250 netto, bylo by to dle mých počtů na max. 5 (raději méně).
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 13:54 Muž Jammes [72] - Afrika – terčovci
ještě k ceně - u chovatele stojí ryba polovinu toho co stojí v obchodě, cena se liší taky podle velikosti ryb a podle barevné varianty, nejlevnější je v současné době asi terčovec hnědý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 13:47 kiiki – 300.............
Já mám 350 litrů a mám jich tam 6,se spoustou jiných rybek.Taky nevím proč tolik někteří stojí já kupuju nanejvýš za 1200.Ale myslím si že to bude i třeba velikostí.Ti moi jsou hodně velcí,krásní a hlavně zdraví.Jediné co jsem je nemohla a nemohla naučit je jíst vločkové krmivo :-( Mě jí jen mražené patentky a komáří larvy taky lyofiziolované koretry.A chceš tam nějaké jiné druhy ryb???Kolik?????Kdybys tam žádné jiné ryby nedával,viděla bych to nanejvýš na 7.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [152] 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=7551