Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 104 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 07:09 ludo – Re: Beda
dobrej recept je na cichlidportal.sk, používám ho jako základ pro další experimenty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Beda
www.akvarista.cz/… Tady je super článek, jinak do směsi můžeš dát vše co máš, já tam dávám i granule, vločky, spirulinu, česnek nebo špenát tam můžeš přidat a další věci X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:11 Muž Beda [11]
sháním recepty na úpravu hovězího nebo krůtího srdce... jak to doma připravujete a co do toho přidáváte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 08:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Novi Tercovci
Tak mi dnes rano pripalaval jeden ze dvou novych tercovcu k hladine, normalne loudil. Dostal par granulek, zadne sileni, ale dobl si. Vypada to dobre, posledni dva dny dychal na jedno zabro, ale asi jen stres, nechtel jsem to resit predcasne, dycha uz normalne na obe a jak zacina ryba loudit a ma hezky napnute ploutve... no vzdyt vime, po tydnu, hlad je svina ;-) . Snad konecne - nechci to zakriknout, prusvihu jsem si od zacatku s Tercovci uzil dost :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 07:16 JuraS – Re: Dahak
sklep je v paneláku, s topením..ale musel bych stejně přitápět...nechce se mi byt zaplnit akvárky...3 ženský nepřesvědčím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:48 JuraS – Re: Designer
nějak to vyřeším, mám ještě v záloze jedno akva..není problém koupit další akva rychle a levně přes aukro nebo inzerci,techniku taky mám ale prostor kam ho umístit ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:26 Žena stetinka [270]
Na dajaně je dobrý dotaz, chudáci ryby: ....Dobrý den, asi před 3 týdny jsem si pořídila 4 roční terčovce a od začátku jsou s nimi problémy. Hned druhý den jsem u jednoho objevila dlouhé bílé výkaly, další byl takový zatmavlý. Sehnala jsem Flagellol a celou nádrž přeléčila podle návodu. Ale ten jeden stále kakal ty ošklivé výkaly, takže jsem ho nakonec odlovila do samostatné nádrže a 3 dny léčila Entizolem. Zdál se být v pořádku, začal i jíst a tak jsem ho vrátila do společenské nádrže. Cca za 2 dny ale opět začal kakat ty bílé dlouhé kakance, takže jsem ho znovu odlovila a léčila na samotce 7 dni (dnes ukončeno). Mezitím se ale u jednoho terčovce ve společenské nádrži objevily u zadečku červíci, podle fotky zřejmě Camallanus. Koupila jsem tedy Flubenol, přidala ho k živým patentkám a koretrám, později i do srdce a tím jsem je týden krmila. Dnes jsem zatím žádné červíky neviděla, ale nevím, jestli se to zas nějak nemůže vrátit. U dvou terčovců se totiž objevily bílé výkaly, ale nejsou tak dlouhé, jako u toho prvně nakaženého. Ty tedy odlovím do karantény a přeléčím Entizolem. ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:17 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
No mozna je to blbej napad, ja Tercovce nikdy neodchovaval, i s chovem zacinam dost krutym poucenim, ale co se takhle s nekym (treba i tady) domluvit, kdo by mel silenou chut a nejake zkusenosti plus vybaveni, jen nema ten chovny par? Treba by si je nekdo rad odchoval od velikosti taktak transportuschopnych prcku a jeste Ti za to treba neco dal? Jen nevim, jestli mali cudlici mohou takovou zmenu s transportem vubec prezit, jestli se da zajistit stejna voda... ale nakonec kanistry a auta taky existuji, vsechno jde, kdyz nekdo moc chce ;-) . PS. Nemyslim sebe, ze bych Ti po tech prccich sel, mel bych uplne stejny problem, mozna jeste horsi, jen jsem chtel rict, ze je nemusis odchovat az do dospelosti :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:59 JuraS – Re: Designer
radost jo ale kam budu dávat malý prcky ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Tomu rikam slechteni, ono se to spolu nekontrolovane spusti... smich Starosti, at jsi na to zvykly jak chces, nerikej nam, ze nemas radost ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2010 17:32 JuraS
poslední zápis v mým deníku..dnešní překvapení..někdo s tím dělá štapácy a mě to jen přidělává starosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:13 Muž maxo [9] – Re: Beda
Ono to chcr hlavne cas.Ja som s tym tiez dlho bojoval aby rastli.Teraz mam echin. prales,Limnophylu vyhadzujem kazdy tyzden tak za dve hrste.Mam pocit ze odkedy mam tercov a 27-28st.C tak sa tieto rastliny vyrazne pohli.Jedine kryptokoryny si rastu stale svojim tempom. A CO2 som nikdy nemal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 13:53 JuraS – Re: Beda
to nepatří do této otázky a pro takovéto témata se zeptej např václava..pro mě zelenina začíná být otravná a echináče raději sázím do květináčů a stavím na parapet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 13:33 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Designer
Ratajová teorie.Ale nedivím se mu.L H3PO4 stoji 200kč a tuším ,že je 90% dělávala se 98%.pokud se rozředí na 10% roztok přidá se HCL,H2SO4 pro zlevnění, na všech návodech je směs anorganických kyselin tak dostaneš cenu ,která odpovídá 1l čisté chemikálie a ty máš 10%roztok a určitě ne litr.Jenže kdyby uvažoval každý tak to ty akvaristiky zabalej s léčivama je to stejné.Jinak pH upravuji jen ve vítíracích vodách ve společných je to nesmysl a zbytečnost.Já mluvím za vodu Želivku ta je měkká a nestabilní tam spíš je potřeba hlídat pH aby nepadlo moc nízko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 13:25 Muž Beda [11] – Re: JuraS
Z toho co jsem si přečet jsem myslel že doplňování CO2 je pro rostliny zázrak. Jak ty docílíš že ti hezky rostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 12:33 JuraS – Re: Designer
mám vodu dost dobrou..jsem někde na hraně a voda co je uvedena na žižkov u mě rozhodně z kohoutku neteče...já mám www.akvarista.cz/… tohle...vysypal jsem to do kbelíku s vodou a mám to tam louhovat ve sklepě už asi 3/4 roku...z toho jsem odebral tak 50 granulí (prostě malej šufánek granulí) a do akva jsem rozhodil..ve společenském pár do akva a zbytek nasypal jak to jen šlo do filtru...do třecího k terčovcům jsem dal slovy 7 granulek, vodu rovnou z kohoutku a nechal jsem tam při zábeho na novej filtr plavat kus filtrační hmoty z hlavního filtru...prostě pro tyhle potřeby jsem stáhl z jednoho bublifuku za pár kaček molitan a ten sjem jen tak volně hodil plavat do filtr..už neplave ale je pěkně zatostlej bakteriema ...tak ten jsem dal plavat do třecího a ještě jsem ho tam vymačkal..plaval 2 dny a pak se vrátil do filtru..a za necelý týden jsem tam dal terčovce..stačili 3 týdny a už se třeli....
to že je vody jiná i v bytě to vím dávno..stačí že máš 2 větve vody a rozdíly můžou být jak prase....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 12:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Designer
Ach ta ma pamet, vzdyt jsem to cetl a uz to vidim: >>u mě konkrétně cca 30 kuliček granulí rašeliny od sery ..z cca 500 gr pytlíku<< Omluva ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 12:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Ze bys mel takovouhle vodu? www.pvk.cz/… No ja vim, statistika je nekdy bestie, neni kohoutek jako kohoutek :) . A navic ruzne lokality v Praze s ohledem na upravnu mohou mit take vodu trosku jinou: www.pvk.cz/… BTW, ta raselina se v kazdem pripade muze hodit, sve misto v akvaristice jiste ma. Co to mas konkretne a kde se to da koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 11:47 JuraS
já mít čistou kys. fosforečnou, levně a hodně tak ji používám na čištění wc..na kyselost v akva stačí přece fakt jen rašelina....nicméně mluvím jen z osobních zkušeností kdy se mi v akva k překvapení mýho vytřeli terčovci a i ty malý čudly se vyklubaly...nevím jak je to bydlet s vodou tvrdou jak štolverka a snažit se o terčovce a nebo mít vodu z kohoutku tak měkkou, že kafe z ní ani nechutná a snažit se o afričany....a nebo moře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 11:00 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Designer
Pochopil si to správne. palec ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:58 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: rriki
Plne s tebou Michal súhlasím,nie je nič lepšie pre sníženie ph ako kyselina fosforečná.Má najlepšie pufračné vlastnosti. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: rriki
Selsky rozum mi rika, ze to muze mit za nasledek zvyseny rust ras, pac fosfor a rasy jdou dobre k sobe :-) . Ale co to leju do akvarka, jsem zatim zadny problem s rasami nezaznamenal, asi toho na tohle snizeni pH neleju az tak moc, aby se to nejak znatelne na rasach projevilo... tedy pokud to takhle nejak s tim fosforem funguje :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:47 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Mišulka
Nejšetrnější je fosforečná.Ta je základem všech těhle komerčních přípravků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:35 Mišulka – Re: Designer
Používam kyselinu chlorovodíkovou(solnou) srážim z 7,5ph na 6ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Juro, ja se zeptam taky, liju do vody tohle: www.akva-exo.cz/… , srazim pH z nejakych puvodnich 7.5 na 6.8. Je to podle tebe spatne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:05 JuraS – Re: Mišulka
jakou kyselinu konkrétně myslíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 09:57 Mišulka – Re: JuraS
Zdravím,mám dotaz k tý kyselině,co je na ní špatnýho?Já jinak jak kyselinou ph ve vodě nesrážim,tak mě to zajímá dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 09:25 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Až tak uplne nemáš pravdu alebo lepšie povedané,tvoje vedomosti nie sú úplné.
Rašelinu nemožeš dávat rybám ktoré pochádzajú s vod ktoré sú chudobné jak na minerály atd...Sú tri druhy vod v ktorých terčovce žijú.Každá chovatelská forma terčovcov má v predkoch genetiku po predkoch,pokial je príliš čerstvo primiešaná v krvi práve terčovec s vod chudobných na tieto látky alebo priamo import je to pre takéto terčovce na obtiaž,budeš zápasit s pliesnami,bakteriálnymi onemocneniami a vela ludí práve s tohto dovodu prišlo aj o svoje terčovce,lebo neprišli na to že je problém práve tam a mohli merat hodnoty jak chceli a aké chceli.Takže bi bi som nevolil k každým terčovcom prihadzovat rašelinu.Pokial sa ma niekto pýta na túto problematiku tak odpovedám len tolko pozorovat ako terčovce reagujú na pridanie rašeliny,aké sú prírastky.V vode s nižším obshom ph nie sú terčovce tak žravé ako pri vyšších hodnotách.Dalšia nevýhoda je v slabom vývine kostričiek terčovcov.Optimálne ph je v rozmezí 6-7,5ph.Pridávanie co2 do vody je síce prospešné rastlinám ale terčovcom može uškodit.Závisí pri akej uhličitanovej tvrdosti sú odchovaný.Túto problematiku rozoberal Dr.Untergaser(vývojový poradca liečiv Sera),ked bude čas skúsim pohladat a hodit odkaz.Chce to velké skúsenosti pri použití co2 u terčovcov inak im skrátiš život,taktiež sposobuje nedokrvenost v žilkách,kvornatenie ciev,plus tvrdnutie játier.Dá sa povedat že som zo starej školy akvaristov.V mojej dobe neboli žiadne co2,rastliny sme vyhadzovali po kýbloch a aj u klientov ktorým som robil akváriá a robím údržbu,presadzujem staré praktiky.Klienti sú s toho mimo ked vidia kolko toho pretrhám každý mesiac aj bez co2.Pár ludí si set co2 zakúpilo ale dnes už nepoužíva.Správná skladba rastlín,rýb v akváriu,dostatočné svietenie a doba svietenia uplne rastlinám postačuje.Nepotrebujú žiadne ako ja hovorím turbo.Človek musí hladat kompromis hlavne pokial ide o terčovce čo je pre vás prioritou či ryby alebo rastliny? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 07:39 JuraS – Re: Beda
CO2 je ve vývoji rostlin katalizátorem růstu...obecně a lajcky světlo ze slunka, živiny z hlíny, naředí se to stopovými prvky v vody a k tomu co2 a v tom rostliným papíňáku se z toho vytvoří novej list...bez co2 bede nedomrdlej, fádní prostě co je potřeba..je to prostě uzavřená rovnice...v akva to má ale ještě jeden vliv a tím je to, že co2 ve vodě reaguje na xxx kyselinu a ta sráží pH do kyselých hodnot a to je pro terčovce dobré...nicméně mám profi soupravu na co2 ale co2 už nedodávám...
a, proto, že ty kytky jsem pak vyhazoval týdně po kýblech z balkonu a ryby neměli kde plavat (kdyby se ty kytky dali aspoň jíst)
b, na sražení pH stačí hrst rašeliny (u mě konkrétně cca 30 kuliček granulí rašeliny od sery ..z cca 500 gr pytlíku) a nechávat v akva upadlé listy kytek...a pH mám okolo 5.00...
c, srážet pH litém do vody kyseliny jakékoliv je barbarství a pitomost..konkrétně pro terčovce se všude píše, že rašelina je tím nejlepším, že nejde jen o pH 5 ale i o huminidové kyseliny a stopové prvky které při pomalém rozkladu vznikají..některé rašeliny jsou tisíce let staré (možná miliony) a obsahují zbytky stromů a živočichů dávno vyhynulách, třeba i sopečný popel a hlavně žádnou toxicitu z chemie současnosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 06:47 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Beda
Řekl bych že je to hlavně aby ty rostliny rostly rychleji. Osobně bych se toho asi u Terčovců vyvaroval. Důležitější jsou podle mě ryby než rostliny, ale to je můj vlastní názor...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 06:43 Muž Beda [11]
co se přidávání CO2 týče je to jen kuli rostlinám aby se měli v teplé vodě líp nebo to má vliv aj na chov terčovců:?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 19:49 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: miro03
Jo jo, muj nejdrazsi Tercovec byl koupen take Na Hroude. Zkusil jsem smlouvat, no to bych nebyl ja :) . A bylo mi receno, ze za mene ne, protoze to je jejich odchov a byli krmeni snad kazdou hodinu. No nebylo smlouvat o cem, pac ja ten konkretni jeden kus desne chtel, a taky to asi bylo >>desne<< znat ;-) . Nicemene chapu co Bob66 napsal. Mimo to jsem mu vdecen za osobni rady vzkazy na tomto serveru, a je mi jasne, ze kdyz neco napise, mel bych to ohledne Tercovcu jako zacatecnik s nimi brat. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 17:34 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Designer
Moj príspevok nižšie nič nenamieta proti kupovaniu terčovcov v krámoch.Pokial je tam predajca skúsený v obore tak absolutne.Poniektoré akvaristiky si dokonca svoje terčovce do predaja odchovávajú.Menovat konkrétne nebudem.Jediný rozdiel je v cene ale to je už zas iná kapitola a každého osobná vec.Inak ja sa odchovom terčovcov neživím.Pozri do mojeho profilu a v komentároch sa dozvieš že pracujem ako vodič taxi.Inak súhlasím s tebou že každý jedinec je iný až na pár kusov.U mna ked prídeš tak dostaneš kávičku,čaj,nealko a možeš vyberat,pokial mi to dopredu napíšeš alebo zatelefonuješ.Poniektorý u mna presedia celé hodiny a velakrát len pre informácie alebo na čumendu.Záleží však na chovatelovi aký prístup k zákazníkom preferuje?! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:44 JuraS – Re: Bob66
Takhle bych to nehrotil. Jsou akvaristiky - kamenné obchody, které si pořídili přímo chovatelé terčovců a nebo prostě svoji chovnu udělali jako obchod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 12:17 Muž Beda [11] – Re: Designer
Každej má na věc svůj názor. Já poslechl a našel jsem si chovatele. Dostal jsem rady do začátku o rybách kterým jsem koupil. Čím je krmí ( trochu mi i odsypal ), na jakou vodu jsou ryby navyklí, jak jsou starý, doporučil léčiva co má ozkoušený atd... ukázal mi rodiče tak jsem měl i představu jak se asi vybarví. No a co se ceny týče... proti prodejnám nesrovnatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 12:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Myslel jsem to trošku jinak :) V akvaristice se o těch rybách nic nedovíš, jak jsou staré, na jaké krmení zvyklé, v jaké vodě doteď byly a spoustu dalších podstatných informací a rad které ti většina chovatelů může poskytnout a druhá stránka je zdravotní stav, pro tyto ryby je každá změna stres a zátěž, u chovatele nakoupíš a podstoupí to jen jednou, v akvaristice můžeš koupit ryby a už nemusí být zdravé i když na pohled se jeví že ano, už jsou prostě načaté a ty máš po převozu místo radosti jen starosti ;-) Také si rád připlatím za kvalitu ale vím že ve většině akvaristik ji dostat prostě nemohu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 12:03 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: miro03
Miro, to mas jako se zenskyma. Kdyz se Ti nejaka libi, nemusis ani vedet co vsechno se Ti libi, nemusis si psat seznam, ale vis ze se Ti libi, a pritom nekdo jiny muze mit dojem, ze to neni ta prava, protoze ta na fotce v casopise ma pihu o 2mm vedle... A pac ja nemam ambice se Tercovci zivit, je to jen ma radost, chci od nich jen to, aby se libili mne a jestli nebudou nejvetsi na svete, nebudou presne podle vkusu vetsiny, vis ze mi to radost nekazi? Proto jsem psal, ze se mi snad u Tercovce musi libit i vyraz ve tvari, abych si toho konkretniho poridil - a tak na sebe koukame z nadrze a do nadrze, a nakonec si s Tercovcem reknem, to by slo! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 11:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Juro, velka pravda a to Ti mohu napsat, i kdyz jsem zacatecnik s Tercovci. Celkem mi uz rukama proslo (no proslo, vzdyt ty posledni 2 mam od vecrejska) 6ks a co jsem si hned na zacatku uzil. 2ks uz jsou ve vecnych lovistich, pac kdyz se mi jednomu podarilo vylecit dychani na jedno zabro (cekal jsem ze to prejde, tyden se nelepsilo, tak jsem lecil, a vylecil). Na to zacal mit tenhle a jeste druhy pruhledne hlenovite vykaly, pred tim zrali, prestali. Zkousel jsem Flagelol, ale uz bylo asi pozde. Nakonec mi v akvarku zbyla jedna chudinka hnedeho, maly a mlsny (zere jen neco a spravuje se z pohublosti, i on byl lecen, mozna na posledni chvili), ale aspon uz tak, jeden nadherne rostouci kus, ktery sice vypada jako hnedy s normalnimi pruhy, ale misto hnede je spis do cervena a ted mam 2 nove kusy. Mel jsem asi hned v zacatku smulu, ale snazim se vytrvat a tu smulu prolomit. Vim o cem pises, nemusi to byt jen Tercovci, prijit se da i o mnohem jednodusseji chovatelne ryby, a zdanlive bez priciny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2010 11:23 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Spomeniem ešte jednu skutočnost.Vo vrhu je 30kusov najvetších anajkrajších velikost 6-8cm v tele terčovca,zvyšných 50kusov zaostalo v raste.Po dalších 4-6mesiacoch dojdete k zisteniu že s tých 30kusov vyrástlo na 12-15cm v tele len 15-20kusov.S slabšie rastúcich 50jedincov máte 10-14cm veliké jedince,ktoré predbehli v velikosti,vyfarbení vyčnievajúce jedince v mladšom veku.Človek si može takto vyberat s dospelcov nie s rastúcich jedincov ktorý sa ešte vyvýjajú.Je to ako s ludmi Jano zaostáa v triede a v dospelosti pritom polovicu spolužiakov dorastie,alebo dám iný príklad škaredé káčatko s ktorého sa v dospelosti vykluje nádherná labut.Tieto skutočnosti som preberal s viacerími chovatelmi a nie je to len moja skúsent postrehli to samé.Menovat radšej nebudem ani jedného lebo bi som náhodou na niekoho zabudol a mohol bi sa naštvat:))Pritom kvalita krmenia je vysoká,kvalita vody taktiež i zdravotný stav rastúcich terčovcov skvelý.Tak jak to vlastne je?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:44 JuraS – Re: Designer
A teď si představ, že ten nádherný tvarem i barvami jedinec terčovce za kterého jsi dal X set ti v akváriu roste jak z vody a za chvíli je přímo výstavní kus..při krmení se ti předvádí (a nejen tobě ale i návštěvám) s krásnými ploutvemi jak vlajkami, září barvami a ty se nafukuješ pýchu jaký jsi chovatel...a jednoho dne ráno ho najdeš na hladině, barvy vybledlé, ploutve polorozpadlé, nafouknutý jak pinpongáč..ostatní ryby jsou v pohodě, šneci z akva neutíkají a dával jsi jim všem stejnou potravu..zapojíš mozek a po jednoduché hausovské rozvaze jediné rozumné bude eliminovat rybu od ostatních a hnedle běžet do obchodu pro léky 2x dražší než byla ryba...tři dny ji pak "léčíš" a ta se chvílemi zlepšuje (obrací se na hranu a snaží se plavat) ale za chvíli zase se pokládá na hladinu (jak u toho hause)...a třetí den ráno ji najdeš na dně bez známek života...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:00 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Kazdy kdo neco vi... Mam ten problem, ze jsem desne vybiravy. A tak nez jsem Tercovce koupil, rikal jsem tohodle ne, a tenhle neni on pac je tak nejak moc hranaty, a tomuhle neco chybi v barve, ten neni ten pravy (asi ma nesympaticky ksichtik)... To je jedno zda tvar ci zbarveni, proste chci to co chci, ta ryba se mi musi sakra libit. Dam i vic nez musim, priplatim si za obchodnika v retezci navic, kdyz dostanu presne co jsem chtel. A ted si predstavme ten muj pristup, kdy budu navstevovat chovatele a stale ho otravovat, pricemz by mi bylo i docela trapne mu rikat, ze se mi neco nelibi (navic zcela subjektivniho), kdyz vim ze vi nejmene 10x tolik co ja, kdyz je odchoval. Ano, kdo neco o Tercovcich vi - ja jeste moc nevim a dobra prodejna mi dava sanci nikoho neotravovat, naopak si pri svych navstevach obcas i neco (byt maleho, jako krmivo atp.) koupit, abych jen neotravoval. Nakup v prodejne ma sva minus, ale v dobre prodejne (ke kterym ta Na Hroude dle meho nazoru patri) ma i sva pozitiva, leckdy ne mala. A kdyz mi vylovi presne kus (to jiste chovatel muze take), ktery chci abych byl spokojen, ja spokojen jsem, ze si nesu jen presne to, co jsem si rekl, ze si odnesu. Tot muj pohled na vec. ;-) BTW, znam cenu penez dobre, neni v zivote vubec stabilni (nekdy kilo znamena hlad ci plne bricho, a nekdy je par set tisic jen mozna hodnych zretele), a proto take vim, ze jestli dam 100 a nebo 400 je uplne fuk, na rozdil od toho, jestli si nesu ci nenesu co chci - nekupuji si ponozku na jedno pouziti a pri cenach v akvaristice mne par set za rybu nerozhodi. Na druhou stranu si nest co chci a dat jen tech 140 mi pripada jiste prima, a radost mi nezkazi, ani kdyby v pondeli chteli jen 50 ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 09:06 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: MGK
Černý písek z flexiobalů mohu jen a jen doporučit..Absolutně bez problémů... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:37 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: rriki
To jako že nemám na dno dávat vůebc nic ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:17 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: MGK
žádný,ale pokud ho tam chceš tak ten nejjemnější aby se Ti v mezi zrnky nedržel bordel a aby byla snadná údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:07 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Dahak
Akvaristika Vrchlabí je má také levné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:04 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, jaká je podle vás nejlepší barva štěrku pro terčovce ? Někdo říká tmavé a někdo světlé, které je podle vás pto terče přirozenější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Každý co už o terčovcích něco ví tak nakupuje přímo u chovatele :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:14 Muž Beda [11] – Re: Designer
taky je mám. mě stál jeden 180kč od chovatele. měli kolem 10cm když jsem je bral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
U chovatele ano, ale v akvaristice jsem terčovce pod 400kč ještě neviděl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Red tyrkys X-) Dají se sehnat i levněji ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [104] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=5151