Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 146 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 18:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Nic si z toho nedělejte,mně některé kusy nežrali i čtrnáct dní,tři neděle.Bojí se.Dávejte pozor na výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 18:42 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Polux
Udelejte si prezentaci a nejaky fotky by to chtelo at si muzem udelat obrazek v jakym prostredi jsou a jak vypadaj. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 18:38 Polux – Re: Dahak
Tak jak se tercovci vcera rozplavali tak dneska uz jsou zase v rohu.Teplotu jsem tvednul nyji tam mam 29 stupnu.Rano se pokouseli neco dubat ze zeme ale kdyz jsem tam hodil artemie tak nic a to jim to spadlo primo k hube.jedine co si vzali tak Sera Discus Color.Ale to sem jim to musel davat az pod hubu nevim.Porad se mezi sebou v za tou kytkou v rohu skubou.Uz snima zacinam stracet nervy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 13:17 tercovec5
No paní Mýválková je moc pěkná Nelinka:-)Ale raději tu teplotu nechám na 28,jen u dospělých je v návaznosti na krmení možné trošičku teplotu stáhnout,ale pod 27raději ne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 11:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: kadernik
Staci se podivat treba sem.Tenhle clovek je chova v teplote 26,5°C. myvalek.com/…
Tezko rict jestli je to vubec mozny prijde mi to dost neuveritelny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 01:57 miro03 – Re: Polux
Ne v plechovkách sa predávaju vajíčka artemie na liahnutie alebo už vyliehnutu s odstranenou škrupinou -napíšem radšej česky-odskořábkovaná.Touto sa krmí poter rýb-nielen terčovcov.Dospelu artemiu mrazenu,ktoru mysleli kolegovia,kupiš,cenovo v priemere okolo 120až140kč za kilogram.V akvaristikách sa predáva menšie balenie a vyjde podstatne drahšie.Dá sa však zakupit od vetších predajcov ako napríklad tu v Prahe od p.Grygeru-z Motola.Neviem možno je možné sa dohodnut s majitelom akvaristiky aby vám predal aj tieto vetšie balenia za lepšie peniaze.No to je len taký moj tip kedže nakupujem od dodavatelov,ktorý mi ju dovezu až pred dvere. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 01:30 Polux
Prosimvas jeste se zeptam,za kolik se daji ty artemie sehnat vzivote jsem je nekupoval tak o tom nemam prehled na netu jsem nasel naky konzervy a je u nich cena cca 7000kc :-( Jo tak uz sem je nasel a co to je v tech plechovkach to jsou naky vajicka muzu si je pestovat sam ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 01:03 miro03 – Re: Romy
Pánové-Dahak,Romy smich nedelejte si s toho prdel,ešte si o nás lidi budou myslet že je chceme presvedčit že terčovce jsou vlastne žraloci,které chováme doma v nádržích. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 01:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Maj ho u nas v jednom zveraku.Dela ho nejakej pan Mrkva Jiri z Tmaně.Mam zmlsany placaty blbecky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Zkusím kde se prodává?Nebo kdo ho dělá?Máš terčovce,nebo piraně? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Special davam sem tam taky ale je dost jemnej.Quick je takovej soudrznejsi a rvou mi to z ruky po silenejch kusech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Jj,když občas koupím discus special,tak je to úplně stejné.Se můžou užrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Me pomerne dobre berou graule Sak energy.Jinak mrazeny artemie,koretry a z masa davam krocani srdce a discus quick(ten naprosto zboznujou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Tady si trochu přihřeju polívčičku. ;-) Před rokem jsem napsal na jiný web článek o krmení,přečtěte si ho a uvidíte,co vše se dá dělat a proč:http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-87
Nitěnkami také nekrmím,patentkami ano,ale mám svého dovozce a mrazím si je sám,jinak artemie,koretry,grindal,atd.Ze sušených používám krmivo od Sery(Discus granulat,Color discus),nebo Hikari,ale kdybyste mne rozkrájel,nevzpomenu si jak se to jmenuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:23 Polux – Re: Romy
Zdrave to nevim prijimali potravu zadna vada na nich nebyla znat nevim.No tem svim teplotu teda urcite zvednu hned zitra.A chtel bych se zeptat kolem toho krmeni docetl jsem se ze se jim nemaji podavat nitenky zive ani mrazene , patentky to same.Co by jste doporucili za stravu ? Nejake vlocky granule pro tercovce a co maso krome toho srdce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Acino
Srdcem se nahrazuje vysoce bílkovinná strava z přírody.Sice by rybky neměly mít maso z teplokrevných zvířat,ale ono to funguje a rychle rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Ale Vy budete na pólu žít také,ale jak Vám bude?Věřím,že budete také krásně zbarvený,řekl bych tak,jako Melon,nebo Marlboro.Snížením teploty se evokuje období dešťů pro tření,ale jste si jistý,že ty ryby byly opravdu zdravé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:08 Acino
miro03 napsal: Vela ludí uvažuje takto o teplote no ako písal Romy a Dahak 30stupnová teplota je pre terčovce dvoležitá,hlavne pri trávení,kedže terčovec má krátke tráviace ustrojenstvo,dokonca svojim klientom kladiem na to dvoraz a pri krmení hovedzím srdcom riadne odblanit aby sa terčovcom nezauzlili črevá lebo zlé odstránenie blán s mesa terčovce velakrát zabije.Vyššia teplota je dobrá aj kvoli nemociam. ahoj

Hmm. Nie som odbornik na tercovce, vlastne o nich viem dost malo, okrem teoretickych podmienok chovu. Len ma to tak zaujalo. Mozem sa spytat preco ich vacsina ludi krmi hovadzim masom? Chapem ze je tam viela bielkovin a pod. Ale na druhej strane sa mi zda dost tazko stravitelne. Blanite(aj ked ho odblanite), najtvrdsia svalovina v tele. Mozno keby sa krmili lahsie stravitelnym krmivom tak by to islo?

(Nemienim to skusat, len tak o tom diskutujem.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 00:02 Polux – Re: Acino
Kamarad asi pred rokem zakladal akvario.Nechal vodu s kytkama bez ryb 3 dny!!Vodu natocil vlaznou normalne z vodovodu a to je tu voda extreme tvrda !! pak pridal neonky a po 4 dnech od zalozeny pridal Tercovce do 26 stupnove vody !! tercovci se mu meli k svetu a nemel zadny problem.ted uz akvarko nema vse prodal ale tercovce tam mel od sameho zacatku !!Nekde na foru jsem se docetl ze tercovec neni zas tak narocna ryba jak se vsude pise.Dokonce tam nekdo pise ze to neni o moc narocnejsi nez Neonka.A zase jiny kamarad mel skalary pred x lety kdy mel k dispozici jenom vnitrni filtr atd...Jak rikam opet natocil vodu z vodovodu extreme tvrdou a zadny aby cekal nez se voda ustali hned je tam prdnul !!! Ty ryby mel asi 2 roky a byli krasne zbarvene a velike !!Az si nekdy rikam jestli se to vsechno moc nehroti nebo to je nahoda ? nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 23:59 miro03
Vela ludí uvažuje takto o teplote no ako písal Romy a Dahak 30stupnová teplota je pre terčovce dvoležitá,hlavne pri trávení,kedže terčovec má krátke tráviace ustrojenstvo,dokonca svojim klientom kladiem na to dvoraz a pri krmení hovedzím srdcom riadne odblanit aby sa terčovcom nezauzlili črevá lebo zlé odstránenie blán s mesa terčovce velakrát zabije.Vyššia teplota je dobrá aj kvoli nemociam. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 23:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Acino
Myslím,že nedokázali.Nižší teplotu(28°C)zvládá snad jen terčovec hnědý,ale dobře mu stejně nebude.Vzhledem k tomu,že má terčovec krátké střevo,vyšší teplota mu pomáhá trávit.Jednoduše zrychluje metabolizmus.Pokud nic nestráví,a pouze jím strava projde,nemá z čeho čerpat všechny látky potřebné k životu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 23:44 Acino
Tiez som rozmyslal nad tymto problemom s teplotou. Myslite, ze keby si niekto zaobstaral velmi mlade tercovce a odmalicka ich privykal na chladnejsiu vodu (rozumej 27°C), ze by si nedokazal takmer dokonale prisposobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 23:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nemuzu jinak nez souhlasit s Romym.Co se tyce rostlinek mam sice jen echinodory ale pri teplote 30-31 rostou jak z vody :).Teplota 27 je opravdu hodne malo a prece jen mate akvarko kvuli rybam(alespon u me tomu tak je) a ne kvuli rostlinkam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 23:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Tu teplotu bych určitě zvýšil.Rostliny si zvyknou a hlavně raději přijít o rostliny,než o terčovce.Pokud budete krmit srdcem,30°C je nutnost,kvůli trávení.27°C je opravdu málo.Mrkněte do mých prezentací,jak rostou rostliny ve 30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 23:02 Polux – Re: Dahak
Tercovci se konecne odvazili vyplavat zpoza kytky krasne brouzdi po akvariu je teda videt opatrnost.Ryby jeste nepozreli zadnou potravu doufam ze se pres noc uklidni a zitra me zacnou zrat.V akvaristice meli teplotu 28 stupnu.Doma v akvariu mam 27 nechci to zase pretapet kuli rostlinam bojim se ze kdyz zvednu teplotu na nakych 30 co se doporucuje kytky to odprdnou :-( takze si myslim ze to je stresem z prevozu teplota pri prevozu jim klesla max. o 2 stupne mel jsem auto hned u akvaristiky.A auto vytopene ze sem tam mohl sedet nahy :-D prevoz trval zhruba 20 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 22:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Tu tvrdost bych se stejne snazil nejak snizit.Nepisete jakou mate teplotu.Pokud v akvaristice byla o nekolik stupnu vic nez mate vy muze to byt i tim nebo mohla hodne klesnout teplota vody pri preprave ale priklanel bych se spis ke stresu zpusebenemu prepravou.Dejte vedet zejtra ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 16:16 Pepas
to nejde dohromady,skalára je přenašeč především děrové choroby...děrovce,pokud je zdravá nic se neděje,ale špatná voda,stres a tato choroba u ní propuká,pokud tam budou s němi i terčovci výsledek je hotov a oči pro pláč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 15:54 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Dejte jim čas,někdy to trvá týden,i víc.Jak dlouho jste je zvykal na vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 15:50 Polux
To samozrejme vim ale zadna ryba co sem kdy mel se takle nechovala.Samozrejme ze jich budu mit vic chci 2 cervene a 2 modre v kombinaci s neonkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 15:48 Muž Johns [30] - Cichlidy
ježiši je jasnýkdyž koupíš nový ryby tak se schovaj nový prostředí a neznaji ho nemusí ted ani jíst a dva terčovce ? chce to vedčí hejno na to že chováš terčovce bys měl vědět že každá nová ryba se schová a pomalu poznává prostředí kord terčovec to je dost stresová ryba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 15:27 Polux – Tercovci (pomoc) !!!
Dobry den
Chci se zeptat,mam 300l nadrz v ni 50 neonek cervenych.Dnes jsem si koupil v akvaristice 2 tercovce cervene.Po vpusteni ryb do akvaria se ryby okamzite schovali do rohu za kytku a jsou tam uz asi cca 5h.V akvaristece ryby plavali jak o zivot a nejevili znamky nejake nemoci.jsou krasne zbarveni a pravidelni.Docetl jsem se ze tomuze znamet i nemoc ryby ale ryby nijak nevravoraji proste si tam jentak stoji pospolu.A perou se mezi sebou o prostor za kytkou!!!Voda ma Ph 6 ale ceho se bojim je tvrdost mam dGH kolem 40.Na jinem foru jsem se docetl ze by jim to vadit nemelo.Neonky mam zdrave plavou normalne v prostoru !! Prosim o kazdou radu !! Diky sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 21:09 janko
250 g čisteho hov srdca (svalovina zbavená vnútorných a vonkajších šliach)
1/2 strúčika cesnaku 2x pretlačená cez lis
1 tableta multivitamínového doplnku CENTRUM rozdrvená na prášok
2 kocky o rozmere 1,5 x 1,5 centimetra z mrazeného špenátu.


Hovädzie srdce očistíme od šliach a nakrájame na väčšie kocky, dáme zmraziť.
Po zamrazení strúhame na veľkom struháku do hlb. taniera,potom necháme chvíľu postáť aby svalovina "neštípala"pri miešaní do rúk.
Pridáme roztlačenú 1/2 cesnaku a premiešame .
Na drev. doske rozdrvíme tabletu Centrum a pomaly prisypeme počas miešania do nastrúhanej svaloviny.Zvyšok prášku pozbierame samotnou zmesou krátkym pováľaním po doske.
Špenátové kocky necháme vopred rozmraziť do mäkka a pridáme do konečnej zmesi, zamiešame a necháme asi tri hodiny pod miskou odstáť.
potom formujeme na veľkosť porcií podľa potreby , ja zmes roztlačím do hrubšej placky na plytký tanier a nožom porozdeľujem na rovnaké kocky, dám zmraziť, poodlupujem z taniera a ukladám kocky do sáčiku v mrazáku.

cenový rozpočet:
hov srdce 1 kg -80,-Sk po zrezaní šliach asi 500gramov
1 tabl.CENTRUM -7,50Sk
2 kocky špenátu + 1/2 cesneku -cca 5,-Sk
čas a príprava spolu 1 hodina na nezaplatenie&!!

Moje terčovce sa po tom idú pozabíjať!!!!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 15:21 Cyril
Mám podobnou zkušenost,po přesazení rostlin a dalších úpravách, mně začal jeden kus terorizovat ostatní a to nebyl rozhodně největší ve skupině.Byl umístěn na 14 dní do izolace - karanténí nádrž.Po vráceni zpět byla během dvou dní situace naprosto stejná - izolace nebyla k ničemu.Aspoň jsem začal krmit na dvou místech - v obou rozích nádrže a to ten blbec nestíhal.Časem se situace nějak samovolně vyřešila.Jiný pár se začal třít a zametal to tam zase on.To je holt příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 14:52 Kristina
Akva mame 240l a mame tam piatich diskusov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 13:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Je to zcela normální jev,dala jste je do nového prostředí,a teď začíná boj o vedoucí úlohu v hejnu a teritorium.V přírodě to funguje tak,že první žerou nejsilnější a až pak nechají nažrat ostatní.Pokud ne,dochází k bojům.Časem by se mělo vše uklidnit,rybky si svoji hierarchii sestaví samy.Pokud jsou rybky dospívající,boje jsou častější,ale bez větších zranění.Dejte jim čas.Občas se ale vyskytne v akváriu,,otloukánek",který nemá šanci se už ani nažrat,chřadne a nakonec i může zahynout,pak je třeba s rybami míchat,pomoci jim vytvořit rovnováhu.Platí ale,čím větší prostor pro rybky,tím méně teritoriálních bojů.Jak velké máte akva?Kolik ryb?Z toho je třeba vycházet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:29 Kristina – Agresivny diskusi
Zalozili sme nove akvarko,kam sme prelozili len par diskusov z druheho akva.V novom akvarku sa stale len biju,su agresivny. Hlavne je jeden medzi nimi,ktory ostatnych ani jest nenecha. V obidvoch akvariach mame rovnake hodnoty vody. Prosim o rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 21:54 fanda – srdce česnek
Přidávám do krmení jeden stroužek česneku na kilogram krmím stále,mám s chovem opravdu dobré výsledky mádata mi výborně rostou,ale voda se více kazí.Ryby nemám nikdy nemocné.Od chovatele,jehž rybičky mají bílé výkaly rybky nikdy nekupujte jelikož pak budete s nemoci stále a nekonečně bojovat. Vím o čem mluvím,diskusy pěstuji od roku 1969.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 21:27 Vitek
dobře dám na radu odborníku! hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 20:21 Muž Johns [30] - Cichlidy
já jsem to zkoušel a terčáci ani po třech dnech půstu se je nesnažily sežrat a jelikož nešly chytit tak tam vyrůstaly ale to s emi vůbec nelíbilo takže jsem na den nasadil 2 velké skaláry a paví oka byly vylovený skaláry šly zas jinam a mám pokoj víckrat je stím nebudu krmit na víc jak psal miro pak budou žrát sví ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 20:11 miro03
V tom žeby ich nechytili problém nevidím ale čo ked dospeju a budeš ich chciet množit.Neviem či vtedy nebudu požierat svoje mladé?Takže ja aj keby som ich mal na skrmenie tisíce tak bi som s nimi nekrmil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 20:06 Vitek – Re: Nobody
uvidime ale jestli je to viživne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 19:11 Nobody – Re: Vitek
Když jich máte dost,proč ne.Jen jestli je ti terčáci chytí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 17:09 Vitek
mužu krmit terčaky malym potěrem pavich oček?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 23:46 miro03 – Re: Dahak
Vetšinu potravy tvorí prevažne grindal takže ryby musia mat biele výkaly.Pokial nie su priehladné tak bi sa nemal robit poplach.Grindal su biele červíky a ked ho žeru celý den iné výkaly mat nebudu.Daj terčovcom pár dní červené granule a uvidíš že výkaly budu červené. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 20:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: kuba
Entizol pri castejsim pouzivani vede k neplodnosti takze jako prevece se asi neda pouzit.Ja mam prakticky jediny problemy s parazitem u mladejch ryb.Dospelej kus si s parazitem pravdepodobne v dobrejch podminkach a kvalitnim krmeni poradi sam ale ty prckove to snasej spatne.Ted mam od Miry asi 3 nedele doma briliant tyrkysaky a do dvou dnu se u nich ukazaly bile vykaly.Prelecil jsem to Flagellolem ale i kdyz celkem zerou a vykaly maj normalni tak jsou porad schovany a celkove vypadaj nezdrave.Asi rok starej vejrostek(blue diamond) kteryho jsem si od nej privezl taky je uplne v poradku a dokonce se zacina parovat s jednim blue tyrkysem.Me se to s tema prckama stava casto.Pravdepodobne je to zmenou vody...prece jen v Praze je jina voda nez u nas v Teplicich i kdyz pro terce by mela bejt idealni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 19:29 kadernik
Ano,také jsem snížil dávku na 1 stroužek na 1Kg srdce a přijímají to daleko s větším nadšením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 19:25 miro03
Správne ako nápísal Kaderník.Cesnak nie je liek na odčervovanie ale ako prevencia a zdroj vitamínov ale krmit ako som už písal vyššie 1stručik na kilogram srdca a raz za dva týždne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 19:10 kuba
Voda smrdí po nadávkování do všech nádrží mi yatouchá celej sklep.ale komu česnek nevadí tak to není problém.A k tomu odčervovacímu efektu lepší jak entizol a šetrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 18:56 kuba
Ta dávka co jsem napsal je tak na 200 kusů.CHovným kde jich je tak po deseti dávám na špičku nože a neměj strach ,že se toho přežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 18:54 kadernik
Dával jsem dva stroužky na 1kg srdce.Ryby to celkem přijímaly nikdo my však neporadil jak dlouho můžu krmit takto upraveným krmivem, proto jsem volal celkem známému chovatelovi do německa a ten se o rady neupejpal.Primární funkce česneku je dodání vitamínů a odčervovací efekt mi nepotvrdil, řekl že to určitě funguje na psa a kočku,ale neviděl nikdy žádný odčervovací efekt u terčovců.Tímto krmivem by se mělo krmit jen jedem den v týdnu a nejlépe den po hladovce.....jo a čeho jsem si všimnul určitě je to že pak pěkně smrdí voda:))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [146] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=7251