Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 123 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 01:22 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Daaadi
Ahoj,sám jsem k terčům zkoušel bílý křemičitý písek,ale nakonec jsem měnil dno z důvodu toho,že původní bylo jak malta,ryby byly ve stresu a rostliny nerostly....,ale to už je dávno...dnes používám Aquaclay,nebo Fujizunu a jsem spokojen.Co se týče Horáce,jeho stránkám bych důvěřoval a řídil se jejími poznatky.Nejsou to žvásty do,,ticha"a věř tomu,že jsou prakticky podložené.
Dále máš pár otázek,ale nesdělila jsi nám,o jak velkou nádrž se jedná,kolik je tam ryb,a co to je dát ryby do menšího akva.Akvasafe je v podstatě k ničemu,důležitá je hodnota NO2,a aby byla na nule...a to stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 00:37 Žena Daaadi [12] – Terčovci-debata
Ahoj, před Vánocema jsem si pořídila terčáky a teď jsem zjistila, že jsem udělala několik chyb.. Nenapadlo mě vyzkoušet dno a zjistila jsem, že je vápenaté, takže budu muset celé akvárko předělat.. sad Vybírám teď nové dno a proto se chci poradit.. U tlamovců mám bílý křemičitý písek, můžu ho dát i k terčákům? Nebo to bílé není (z Vašich zkušeností) moc dobré.. Stránky Horáce ho nedoporučují..
Mám ještě druhý problém, jelikož už rybičky mám, tak je asi budu muset dát do malého akvárka. Během dne mám v plánu jejich akva předělat, dát tam asi akvasafe, změřit hodnoty a dát tam ryby. Je to riskantní? Může se jim něco stát? (filtr bude pořád běžet u tlamovců-bakterie se neztratí)
Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 23:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Rick
Pozoruj ho,první příznaky napadení vnitřními parazity jsou stranění se hejna a jakoby roztřepené výkaly,ty bílé jsou už výstelka střev,tam už to docela hoří.Je docela jedno čím krmíš,ryby je většinou mají v sobě a jen čekají na oslabenou imunitu a přemnoží se.Zatím bych ho jen hlídal,je možné,že se mu třeba přestalo něco líbit v akvišku,nebo jeho okolí.Nehýbal jsi doma,nebo v nádrži s něčím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 20:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Rick
Pravděpodobně mu nic není, jen ho dál pozorně sleduj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 20:02 Rick
jinak dneska jedl i discus special. Ale potom zase zalezl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 12:03 Rick – Vnitrni praziti?
Jeden muj tercovec zmenil chovani. Oddelil se od ostatnich a pohybuje se pouze na jednom miste. Ted je zrovna otoceny celem k zadnimu sklu coz nikdy nedelal. Prestal jist granule ale treba koretry ji porad. Trva to tak uz tyden. JENZE: bile vykaly jsem nepozoroval, neni tmavsy nez ostatni, dycha klidne. Ostatni ho nijak neobtezuji. Jsou to vnitrni paraziti? Nikdy jsem je nemel. Nekrmim srdcem, mrazene krmivo od Aquamaster a granule JBL. Hodnoty vody v poradku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Skopac
Myslel jsem všechny parametry,dH,gH,pH,a rozdíl vývojové a vodovodní.Hlavní problém by mohla být rychlá změna pH a následný šok,jinak tvrdší voda nevadí,naopak,terči v ní lépe rostou.Znám chovatele,který se díky bydlišti musel dostat s terči až na 20 dkH,a ryby měl překrásné.Ty máš odhadem při 300µS asi tak kolem 10°dH,což není mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:55 Skopac – Re: Romy
Vyvojova ma 120mikrosimens a vodovodni kolem 3OO.Ph upravuju pokazde vymene!Co uhlicitanova tvrdost,ta nevadi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Skopac
Už můžeš ryby začít zvykat,jaký je rozdíl parametrů mezi vývojovou a vodovodní?Jde o to,aby to nebylo moc rychlé,začni 10% vodovodní vody do každé výměny.A hlavně pozor na pH,tam nesmí být razantní rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:10 Skopac – Re: Romy
Uz jsou odstaveni tyden.Vodu mycham a upravuji ph.Kdy budu moc davat jen vodu z vodovodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Skopac
Už jsou terči odstavení od rodičů?Vody můžeš klidně měnit víc,ale záleží na vstupní vodě,aby nedostaly ryby šok.Předpokládám,že si vodu mícháš.Za měsíc,dva,už bude potřeba je dát do většího,nebo rozdělit,aby se ryby netísnily a lépe rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:16 Skopac – Re: Romy
Mam ve 240l akvarku sto mladych ve velikosti 2cm.Menim denne 10%vody.Tak to je asi malo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Skopac
O krmení napsal Dahak,co se týče výměny vody,tak si uvědom,že každé mládě je jako průtokáč,co se do něj dostane dovnitř,dostane se i ven,něco zůstane z krmení,je to velké biologické zatížení,takže ideální je po každém krmení zbytky odsát a výměnu 25-30% vody obden.Růst ryb je jen o kvalitním krmení a výměně vody,toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:33 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Skopac
Záleží kolik jich je, v jak velký jsou nádrži atd..Já je nakrmím v podstatě pokaždý když jdu okolo, ale jen tolik kolik stačí do 5 min sežrat.Většinou to ani nedopadne na dno.Mladejm teď cpu hlavně tohle eshop.frontosa.cz/… a kombinuju to s tím co napsal Romy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 18:34 Skopac – Re: Romy
Jak casto mam krmit a jak casto meni vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2010 18:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Skopac
Pak už můžeš cokoliv,nasekané patentky,nebo černé larvy,mraženou artemii,grindal,srdce,koretry,cyklop a také je třeba začít krmit suchým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:41 Skopac – Re: Romy
A po Co po artemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Skopac
Čerstvě vylíhlou artemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:00 Skopac – Tercovci
Cim krmit Mlade tercovce po odstaveni od rodicu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 10:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Ralph
Stačí,ale já osobně bych krmil ještě 3x.Na osm měsíců je to pěkná velikost... palec Nevidím problém v tom,že by nerostly dál,jsou to teprve pubescenti a růst budou,i když pomaleji,až do dvou let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 10:03 Ralph
Caute, mam dotaz. Staci 8 mesicu stare tercovce ( velikost 10-11 cm) krmit 2x denne? Granulemi a ruznym mrazenym. Mrazene asi 5 druhu, kazdy den jine. Jde mi o to, ze do tedka jsem je krmil ve velkem at poradne rostou ale ted to chcu uz omezit- uz to nejsou prckove.
Dam konkretni priklad:
6 tercovcu – rano granule, vecer jedna klasicka kostka mrazeneho (pred vymenou vody 1x tydne treba 2 kostky)
Staci to? Porostou i nadale?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 14:14 JuraS
To co mám koupeno od aquamaster moji prckové žerou...to co jsem namíchal sám taky a dost hladově ale protože to má v sobě česnek..hezky čerstvý stroužek..tak jim to nechci dávat furt..dostávají to nepravidelně 1x za x, x v tomto případě 14-30, to abych z nich vyhnal čerty...
když krmítko a v kombinaci s ježíškem tak jedině eheim twin..ten je bomba..mám ten jednoduchý co na něj byl odkaz ale mám manuál i k tomu twinu..ten má daleko víc možností než de fakto tupé otáčení u toho jednoduchýho...bacha..jednoduchý se nedá na nic nacvaknout třeba na hranu akva..musí stát na vodorovné rovině...a to otočení taky není na jedno místo pod sebe ale jako by do kapky..mám v krytu pod ním díru co jsem prořízl prořezávačkou ..standardní nábytková díra..ale chtělo by to větší..vyřešil jsem to že na jednu stranu jsem dal zatíženou krabičku jako odrazovou plochu pro to co by se tam normálně při otáčení vysypalo...
a souhlas směs od jednoho výrobce nebude nikdy stejná jako od jiného..proto jednu můžou žrát a po druhé jim naskáčou hrůzou pupínky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 22:10 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Chrostík
Já bych do žádného specialu nešel. tone ..Bud si koupit srdce u řezníka..A dávat jim ho samotné a nebo si udělat směs jako dělá Romy nebo Bob 66...Člověk pokud má toto pod kontrolou tak má přeci jen větší jistotu..Ono pak na chcíplé ryby o které se člověk stará delši dobu není pěkný pohled.Zvlášt když je to vinou nějakého krmení,které jde bez problémů nahradit.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 20:32 Chrostík – Re: Dahak
V každém případě není DISCUS SPECIAL, jako DISCUS SPECIAL.
Díky za názor.
Ch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2009 19:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Chrostík
Těžko říct ale spíš asi ne.Discus speciál je podle mě jen hovězí srdce s barvivem a vitamíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:30 Chrostík – Re: Dahak
Díky. Mě by právě také zajímala kvalita, protože s tímto krmením jsem měl docela problém. Od mala jsem terčáky krmil (krom granulí) také mraženým speciálek od f. HUML. To terčáci žraly zcela bez problémů a vše bylo bez problémů. Jeden čas se toto krmení v mém okolí sehnat nedalo a místo toho začli prodávat právě DISCUS SPECIAL od f. Petr GRÝGERA. Všichni terčáci toto odmítaly, krom jednoho, který však po nějaké době škaredě onemocněl a moc nezbývalo a byl KO. Chtěl bych se právě zeptat, jestli toto onemocnění nemohlo bát právě z výše uvedeného krmení, nebo jestli to mohla být jenom náhoda.
Ch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 18:26 Muž Diego [72]
Já je krmím jenom tím,protože NIC jinýho mě nežerou.Jak granule,tak vločky.Sice si občas vemou sušenou artemií,ale podle srdce to je jenom pro případ nouze.Nevíte,jak je naučit pro víc krmení?Aby ho měly pestřejší...Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2009 18:19 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Chrostík
Já jim to občas dám a berou si to ochotně.Ohledně kvality krmiva ti asi nepomůžu a samotnýho by mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 16:49 Chrostík
Zdravím všechny terčomilce. Rád bych se zeptal, jaké zkušenosti máte s mraženým krmením od f. Petr GRÝGERA a to konkrétně s DISCUS SPECIAL. Jedná se o červenou, mraženou hmotu, která má tvar čokolády.
Ch.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 22:09 Muž cenega [1]
ja krmim srdcem blesivcema patentkamaa jeste nekolika dalsima mrazenkama kazdy den nekdy i dvakrat a ryby vypadaji nadherne,ale samozrejme primerene... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 21:53 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: metal
Já krmím srdcem jen o víkendu ,když jsem doma..Než odjedu důkladně odkalím a vymenim čtvrtinu vody...Zatím jsem bez jakýchkoliv problémů... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:54 Muž metal [96] - Cichlidy
romy diky,doteras som sa tu nedocital nikde v prispevku jak casto sa krmi h.s.mysle som ze 2.krat mesacne staci k voli parazitom.o tom tajomstve to je taka mala haluz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: metal
Nevím,proč by to mělo být tajemství,já krmím směsí,kde srdce je a krmím s ní 2x denně,a dokrmuji sušeným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:17 Muž metal [96] - Cichlidy
bobe diky.ostatny chovatelia sa nechceli vyjadrit,je to prej tajomstvo ktore si kazdy hlida.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Jednou denně dostávají srdce a ostatní krmení jim střídám při druhém krmení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:40 Muž metal [96] - Cichlidy – ako casto podavat hov.srdce
mna by zaujimalo ako casto krmite tercovce hov.srdcom.krmi ich niekto kazdy den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 12:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Palirria
Na Hexamitu jsem moc chvály neslyšel X-) Nejlepší je ten Flagellol jak účinností tak i šetrností k rybám palec jediná nevýhoda je cena ;-) Jinak parametry vody by měly být samozřemostí!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 12:27 Palirria
Teplotu teď mají 30°C, parametry jsme neměřili, ale s tím by snad neměl být problém, vodu měníme celekm často. Teď tam dáváme Hexamitu od ESHY asi tak 3 dny a žádná změna :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 09:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Palirria
Podívej se na jejich výkaly, tohle jsou jednoznačné příznaky vnitřních parazitů, chce to hned začít léčbu nejlépe Flagellolem od Sery X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 08:55 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: Palirria
parametry vody znáš?a teplota je taky v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 08:22 Palirria – Nemocní terčovci?
Zdravím, mám takový problém s terčovci. Mám je v nádrži asi tak 14 dní, nejdřív byli v pohodě a teď se někteří začali schovávat, skoro neplavou, změnili barvu, teď jsou úplně tmaví, až skoro černí a někteří i přestali žrát. Nemáte někdo zkušenosti, co by to mohlo být a co s nimi mám dělat? Děkuji moc, každá rada dobrá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 17:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Market
V obchodě to nevím, nakupuji je na burzách když tam prodává Koblasa X-) nebo mu zavolej a nech si to poslat www.volny.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 09:25 Market – Re: Bob66
Ahoj, ok diky moc. A jsou to bezne dostupne vlocky? Jako jestli je normalne sezenu v obchode, nebo si je u neho musim primo objednat? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 20:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Market
Těžko doporučovat,každému žerou něco jiného.Já krmím Sera discus granulat,Hikari cichlid staple,to jsou granule,dále vločkovanými artemiemi a sežerou i Tetra cichlid flakes.Když krmím sumce Hikari Algae Wafers,tak se po nich také můžou utlouct.Někdo dává Sak energy apod.Je to jak s námi,tomu chutná to,tomu zas ono,musíte si vybrat kompromis,ale hlavně je na to naučit a to není lehké.Terčovci jsou na nové věci,a netýká se to jen krmení,dost nedůvěřiví.
Jinak 540 l je naprosto dostačujících i pro nějakou tu drobotinu,mám také 540 l a 8 terčů,ostatně můžete se sama mrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 20:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Market
Ze sušených krmiv kromě granulí bych doporučil vločky artémie nejlepší je od Koblasy, žerou mě to všichni terči i ty kteří granule moc nechtějí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 19:08 Market – Re: Romy
Ahoj,
no ja mam ted 300l a koupili jsme 540l akva, ktere se chystame zprovoznit, tak si myslim, ze to by jim mohlo stacit. A muzete mi prosim doporucit nejake susene krmivo (ne tedy granule), ktere mate vyzkousene? No zatim opravdu u skla nezebraji, jakmile jim tam chci hodit kousek, tak utecou, potom odejdu a vezmou si ho ze dna, kdyz ten jeden akcni tercak tedy dovoli. Jinak mame hodne aktivni ancitrusky, mame i par vlastnich mladat, nechali jsme si asi 3 ks a ti se hned na jidlo vrhaji, tercaci zerou hned u nich, coz mi trochu vadi, protoze se ancitrusi po nich i ozenou. Ale zase je mi lito dat vsechny ancitrusky pryc, doufam, ze si na sebe zvyknou. Jinak kolem nadrze prochazim casto, at si tedy zvykaji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Marketa
Vše je to jen o trpělivosti,ryby si musí nejdříve zvyknout na pohyb kolem nádrže,aby se neschovávaly,když někdo projde.Správně by měly jezdit a žebrat u předního skla,jakmile vidí pohyb v místnosti.Pak se dá začít pomalu s krmením z ruky.Musí pochopit,že od ruky jim nehrozí žádné nebezpečí.Čím mladší je ryba která si začíná zvykat na ruku,tím lépe,ale pokud jsou ryby zhruba ročci,bude to trvat trochu déle,ale jak jsem už předeslal,chce to trpělivost. ;-)
Dloubat do sebe budou i po vytvoření hyerarchie,přeci jen jsou to cichlidy,tady pomáhá dávat krmení na více míst v nádrži,aby si každá ryba našla to své.
S granulemi je problém obecně,rybám se do nich moc nechce a jsou i kusy,které nepozřou vůbec.Někomu žerou,někomu ne.Nejlepší je krmit s nimi hned při prvním krmení,kdy jsou ryby nejhladovější,při dalším krmeni je přimíchávat do masa(artemie,patentky.....),aby si lépe zvykaly na jejich chuť.
Nevím,jakou máte nádrž,ale pozor na přerybnění,chcete celkem osm terčů,tak abyste je neměla jak sardinky,z nedostatku místa pramení stres,který se snoubí s řadou nemocí.

Přeji hodně štěstí a trpělivosti,Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:21 Market – Re: Miras
No asi je to jeste na ne moc brzy, kdyz strcim ruku hloubeji do vody, tak zdrhnou :-) Ale casem bych jim chtela taky davat primo ze dlane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:15 Muž Miras [111] – Re: Marketa
no já jen k tomu žraní z ruky, drobím jim to v akva přímo z ruky a po cca. 2 měsících jsem docílil toho, že jakmile tam strčím ruku tak už jedou ke mě, každopádně je to nádhera ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:03 Marketa – Re: Romy
Ahoj Romy, tak mam urcity posun pokud jde o krmeni. Minuly tyden jsem si koupila dalsi dva tercovce. Takze ted mam 2 tydny 2 ks red tyrkys(asi pul roku stare) plus 2 nove cobalt (jsou trochu vetsi, pan tvrdi, ze maji neco k 1 roku). Rozdil mezi tyrkysaky a cobalty je tak 2 cm. Kdyz jim hodim hovezi srdce, tak jeden z cobaltu dlube do druheho cobata - budu mu rikat treba pepa, takze ten se moc nenaji, a Pepa prozmenu dlube do dvou tyrkysaku. Takze do sebe dlubou a honi se misto aby neco snedli. Potom tyrkysaci priplavou a neco sezobnou v nestrezene chvili, to same Pepa. Kdyz se priblizim trochu rychleji k akva, tak se schovaji a pak po chvili zase vyplavou. Jak jste dokazal, ze vam zerou primo z ruky a vubec se neboji? Prestanou casem do sebe tak dlubat a nechaji ostatni najist, az si vytvori tu svou hierarchii, jak jste rikal? Jinak granule mi nechteji zrat. Susene krmivo mi zere jen jeden tyrkysak, tomu chutna, ostatni ho nechteji. casem si planuji jeste prikoupit 4 dalsi tercaky, ale rada bych, aby se nejdriv skamaradili tito a zacali poradne papat.diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [123] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=6101