Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 20:34 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
To já nechci stačí mi když budou v pohodě a jestli budou mít ve dvou letech 14 nebo 18cm je mi fuk. Něco jiného by bylo kdybych si pořídil pěstírnu. Do toho se mi ale zatím moc nechce.Nevěřím že by si pěstírna na sebe vydělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 20:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy
RAP napsal: Já ti věřím, ale co je to pak za ryby? Ano budou to pěkně vybarvení, mohutní a krásně stavění jedinci, ale zároveň i náchylní podlehnout jakékoliv i banální nemoci, zkrátka skleníkové květinky. :-O

Teoreticky by se mohlo stát, že se stane resistentní parazit, na kterého je Flubenol cílen, ale určitě ne při použití 1-2x ročně.Pokud ano jistě by se Romy, Miro nebo někdo další už dávno ozval.Za sebe můžu napsat, že od té doby co to takhle praktikuji jsou ryby zdravé a to včetně odchovů(žádné reklamace) :).Kdyby to bylo jak píšeš umírali by nám psi díky pravidelnému odčervení na běžnou banální rýmu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 20:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Aby ti takhle přirůstaly tak bys je musel krmit alespoň 5krát denně a z toho alespoň dvakrát h.srdcem a denně měnit minimálně 50% vody X-) Já to zkoušel když jsem začínal a měl jsem čas, sice rostly jako z vody ale časově je to dost náročné a finančně také ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 20:01 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Tak jsou staří 8,4 a 3 měsíce. Jeden chovatel krmil jen suchou stravu, druhý zase jen mraženou. Já zkouším kombinovat všechno. Aby mi přirůstaly tak jak píšete musel by jste mi prozradit kolik kaisenu a dalších dobrot do směsi ještě dát ;-) Jinak na to budu muset přijít sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 19:41 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
tak fotky nic moc ale snad půjde poznat jak na tom ty ryby jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 19:33 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
To je pravda mi se kdysi podařilo koupit podražený san merahy ve 4cm nerostli a byli hnusní a pak jsem koupil od jiného chovatele zase san merah ty bývalý měli už 6měsíců a asi 5-6cm no hrůza tak jsem koupil ty druhé ve 1,5-2měsících asi ve 3-4cm a za dva měsíce ty první dohonili a to byli o dost mladší a pak je začli přerůstat.A nejvíc mě ,,natchlo´´´když se mi ti podražení asi v 8cm začli třít.To vypovídá samo za sebe. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 19:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
1cm měsíčně beru jako maximum co je možné ve společenské nádrži při běžné údržbě ;-) A ještě jedna věc, když si přivezeš nové terče tak nerostou okamžitě dál, při změně prostředí jim nějaký čas trvá než zase začnou růst X-) Proto když máš ve společenském akva terče které jsi koupil jako prcky a v roce mají 11-12cm tak je to hodně slušné, ale je bohužel vidět i spoustu ročních ve velikosti cca 8cm a to už jsou podražené ryby a na vině je většinou majitel a jeho péče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 18:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No myslím že to není až tak mimo když si to spočteš tak 12x1cm je 12cm navíc za první dva měsíce maj tak 4cm což vypovídá že by měli mít aspon těxh 12cm a lépe tak 14-15.Ale je to i o nemocech jestli ryba onemocní atd. Prostě jedno závisí na druhém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.02.2011 18:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: miro03
Miro ty to bereš jako chovatel, ale ve společenském akváriu i při pravidelné údržbě a výměně části vody jednou týdně není možné takových přírůstků dosáhnout X-) Takhle to funguje jen v holé nádrži s každodenní výměnou vody a krmení x krát denně ;-) Ve společenské nádrži se přírůstky pohybují cca 1cm za měsíc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 16:25 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
NO ri tigeři maj asi 14-15měsíců a ted se ten růst spomaluje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 16:19 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: smidakkuba
V roku bi mali mat 10-14cm.Pigeone rastú pomalšie,proti napr.Red Tyrkys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 15:46 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
TO co popisuješ tak by měli v jednom roce nějakých 14-15cm když si to sečtu.Hodně slušný děda má pigeon tiger a je štastný jak blecha že maj v jednom roce asi 12cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 15:39 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Pokial majú tie šest mesačné 8cm tak je to únosné,ak však majú osem mesiacov,tak je to špatné,taktiež v 6mesiacoch 6cm je des a hrúza aspon u mna.Velikost 6cm bi mali mat v 3mesiacoch,max 4mesiace.Optimálny prírastok za jeden mesiac do pol roka 1,5cm-2cm,dá se vychovat 2-2,5cm za mesiac(prvé tri mesiace).Po polroku 1cm-1,5cm za mesiac,v lepších prípadoch 2cm za mesiac(záleží však ja na chovatelskej forme).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 14:54 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Měli by mít osm a šest měsíců jsou od dvou chovatelů.Večer je vyfotím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 14:49 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Aký sú starý?Pridajte sem fotku nech vidíme čo to vlastne máte? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 14:35 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: romant
Teď jich mám 9 v 320 litrovém ale jsou 8cm a 6cm v těle. Mám připravené akva 500l na jaro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 14:28 RAP – Re: Dahak
Já ti věřím, ale co je to pak za ryby? Ano budou to pěkně vybarvení, mohutní a krásně stavění jedinci, ale zároveň i náchylní podlehnout jakékoliv i banální nemoci, zkrátka skleníkové květinky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 14:25 R Muž romant [27982] – Re: davidus
Třeba to tady už někde zaznělo, ale můžu se Tě zeptat, kolik těch terčů a v jako velkým akvárku máš? Ptám se z toho důvodu, že já jsem měl 8 kousků v 650 litrovým akvárku, vcelku hustě zarostlým rostlinama, odkaloval jsem tak jednou za měsíc, vodu měnil týdně cca 30% a krmil jak srdcem, tak granulema a nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 14:04 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
a to podražená znamená že chovatel je špatně krmil a ryby nerostly tak rychle jak by měly být?A nebo že prodělaly i nějakou chorobu? A hlavně ta podraženost znamená že už nikdy pořádně nedorostu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:57 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Velikost oka musí bit umerná voči telu.To že si kúpite takúto rybu sa može stat.Dokonca to vidím v prezentáciách,stačí pozorne pozerat v profiloch.Je však pravda že si to zapríčínia aj akvaristi,ktorý bud nevidia,nevedia že oná ryba má už mat v roku 10-14cm v tele a nie 7-8cm.Alebo v horšom prípade je ryba nemocná(prípad tasemnice).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 13:21 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Takže abych pochopil terčovce, musím mít perfektní přehled o tom co jim kouká z řiti X-) Začíná mě ta vyšší akvaristika bavit. Kdy se ryba stane podražená? Mohu si ji třeba i omylem koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 12:35 ludo – Re: davidus
Já ho koupil od veterináře.Dávkování do krmiva(100mg Fl. do 100g krmiva) zpochybnil miro03, takže nevím nic a on nám nic bližšího neporadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 12:22 Muž miro03 [27] - Cichlidy
V prípade že ryba žerie ale hubne bude mat v sebe tasemnice.Toto sa však pozná na výkaloch.Taktiež hlístice vykukujú terčovcom s kadáku. :-D Hold problematika vnútorných parazitov je bohužial už trochu iná kategoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:43 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
Kde se dá flubenol sehnat? A jak to přeléčení v praxi vypadá? Kolik toho dáváte do krmné dávky a jak často krmíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: RAP
Tohle není zas tak úplně pravda a z vlastní zkušenosti můžu napsat, že speciálně u terčovců je preventivní přeléčení Flubenolem 1-2x za rok věc víc než prospěšná.Pár stránek nazpět se to tu řešilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:23 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: ludo
sekl jsem se, sežene se v od veterináře nebo i jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.02.2011 11:20 RAP
davidus napsal: Je rozumné přikapávat flubenol do žrádla když člověk nemá jistotu a jestli ano kolik kapek a v jak často?
Přidáváním jakéhokoliv léku preventivně je chyba! Zejména proto, že dáváš nižší koncentraci učinné látky a to se rovná vypěstování rezistence škůdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:17 Muž davidus [41] - Cichlidy
Druhé řešení je nalít do nádrže flagellol ale zase nechci po každém špatném bobku zbytečně plašit. Chtěl bych radu od někoho kdo terčům rozumí. Jestliže odpozoruješ na rybě ve společbé nádrži 1)2)3) začni léčit. Těžko se nám začátečníkům rozhoduje kdy vyčkat a kdy začít léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:17 ludo – Re: davidus
Znám flubenol 5% pouze jako prášek.Uteklo mi něco nového?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Flubenol je prášek a přimíchává se do krmiva(granule) a ano v případě že máš podezření je dobré ho preventivně použít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:05 Muž davidus [41] - Cichlidy
Je rozumné přikapávat flubenol do žrádla když člověk nemá jistotu a jestli ano kolik kapek a v jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 10:26 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
To v počáteční fázi onemocnění také neplatí (viz příspěvek Romyho níže). Stačí pozorněji číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 10:06 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Designer
Takže ryby která žere je zdravá a NEMÁ problém s vnitřními parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 09:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: davidus
Coz se ale nestane, pac Tercovec plny vnitrnich parazitu zrat prestane hned jak se to viditelneji projevi, tedy je zbytecne se zamyslet nad tim co by se delo, kdyby zral ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 09:21 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: sportsmen
a když bude plná parazitů dle mého může žrát ještě víc ale bez efektu, o živiny přijde stejně a hude hubnout ať žere jak chce. Pouze můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 09:07 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
To je samozřejmě dobře ;-) Podle chuti k jídlu poznáš jestli se něco děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 08:27 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Že jsou žravé je dobře nebo špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 08:25 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Romy
Tak z těch výkalů už začínám být pomalu ale jistě v řiti. :-( Každý z jedenácti terčáků to má trochu jinak. Mám je druhý týden ve společném akva a dá se říct že se dost snažím aby měly dobrou vodu. Jeden z nich měl hned na začátku dlouhé bílé výkaly ale bylo to jen první den. Když jsem potom nakrmil artemií nebo patentkou výkaly byly stejné jako u ostatních. Nepoznám roztřepený výkal a pomohlo by mě kdyby někdo poslal odkaz na fotky nebo videa které toto řeší. Zatím mi všechny ryby připadají normální normálně se krmí mají pěkně kulatá bříška a většinou jsou v hejnech. Chci tím říct že to zatím nemám ve voku abych rychle poznal problém. Také jsem dal tmavé dno a tyrkysáci neuvěřitelně ztmavli tak ani nepoznám jestli nějaká začne tmavnout z nemoci. Z těch dvou článků vím co hlídat. Zkuste ce ještě zamislet a napsat takové desatero pro začátečníky které je nakopne když koukají do nádrže místo na ordinaci ulici a další setiálové skvosty. Moc děkuji a asi tu nebudu sám nevědoucí. (+ v kterém bodě začít léčit a pokud možno co pravdělodobně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 00:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
No vidíš,čiré oko jsem dočista zapoměl... hmm Postřeh mám ale s tím,že některým rybám už trochu začala odcházet výstelka,ale na jejich apetitu to nebylo vůbec znát,žraly jak nezavřené dál,až když bylo ve výkalech výstelky více,jakoby se to zlomilo,a začly se stranit,v podstatě ze dne na den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 23:48 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Vypozoroval si to správne Roman až na prvotný príznak.Žravost.Pokial človek už ryby pozná tak vidí v tom okamihu že sa niečo deje kedže ryba prestala javit záujem o žrádlo ako tomu bolo v minulosti,zároven sa začína stranit od hejna,vylieza len pri krmení ale už len vezme a vypluje,do pár dní už to ide ako popisuješ,výkaly atd....Taktiež pokial je voda v poriadku,jej hodnoty,tak oko stráca svoje číre sfarbenie.Už vtedy bi mal bit každý na pozore a pozorovat daného jedinca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 23:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy
davidus napsal: Co se projeví úplně jako první příznak u střevních parazitů.
Velmi brzký začátek se pozná podle jakoby roztřepených výkalů,tehdy je léčba nejúčinnější.Pak se přidají bílé části,část je hnědá,část je už odcházející výstelka.Ve chvíli,kdy odchází už jen výstelka,ryba není schopna trávit a hubne,nakonec už tělo nemá kde brát,a jako poslední výživu bere z chrupavčité části hlavy.Dostaví se děrová nemoc a její konec.
Ryba ztmavne a straní se hejna až když odchází výstelka střev,to už nežere.Tak jsem to já vypozoroval,má-li někdo jiné zkušenosti,sem s nimi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 20:30 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: kulich
Co se projeví úplně jako první příznak u střevních parazitů? Je to nejdříve ten bílý prázdný výkal,nebo ta ryba ztmavne popřípadě se začne jinak chovat? Jde mi o to abych dokázal včas reagovat.Kdy je třeba začít léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 19:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: kulich
Asi si holt každej musí projít těmi nemocemi a nákladným léčením sám no :) každopádně to nestojí za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 17:12 kulich – Re: davidus
patentky terčům radši nedávám.dávám je skalárům v pohodě to maj rádi ale u těch terčů se jich bojim.každopádně srdce bych se nebál,teda pokud nejsou zrovna po léčbě na střevní parazity.tam se doporučuje aspon měsíc vysadit krmení srdcem.Ale přesně jak tu píšou kolegové.artémie je pro ně super.a to jak klasická slaná tak je ted hodně populární i sladkovodní artemie.s tou mám taky dobré zkušenosti.ta jim jede.Ale vím že si kluci i míchaj sami směsku pro terče.viděl jsem na to pěknej recept
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 12:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Ty se toho srdce nějak bojíš :) pokud jim dáš jen to co sežerou hned a nic se ti nebude válet po dně, tak je to stejný jako s jakýmkoliv jiným krmivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 12:54 Muž maxo [9] – Re: davidus
asi to az moc riesis. ja sa rozhodne nepasujem za chovatela,skor mi asi z troskou stastia uspesne plava v aq 5 tercov. vecer krmim na striedacku artemie,patentky,srdce a koretra. kazdy den nieco ine a stale dokola. a rano suchym. takze maju to pestre,"rizikove" krmivo cca raz do tyzdna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 12:45 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: kulich
u vás to bude jednodušší.To si můžete dovolit krmit i patentku a srdce když to každý den odkalíte. Myslíte že by se mohlo krmit patentkama i ve společenském?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 12:39 kulich – Re: davidus
já nevím abych se přiznal.Já mám terče samostatně bez kytek v pěstírně takže já klidně můžu.Ale radši bych doporučoval je spíše slovit do nádrže samostatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 12:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: hf
Asi záleží na tom kde bydlíš.Naše město je zásobovaný vodou z horský přehrady, která splňuje i kojenecký normy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 12:20 Muž hf [54] – Re: Dahak
Pokud budeš měnit vodu častěji, těžko budeš mít NO3 pod 20mg, protože ve vstupní pitné vodě je ta hodnota s velkou pravděpodobností výrazně vyšší, obvykle 30-50mg. Takže snižovat dusičnany pod hodnoty obsažené ve vstupní vodě častější výměnou (vstupní vody) zavání tajemnou magií...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4401