Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 14:03 Stistko Re: romant
Jakože vzít víc kousků a až vyrostou, tak vybrat nejlepší a zbytek prodat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 13:47 R Muž romant [27987] Re: Stistko
Jsou to hejnový ryby, takže 6-8 kousků, klidně i více aby se postupně vybralo to nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 13:42 Stistko Re: MGK
Díky za reakci a kolik kousků by bylo ideální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 13:33 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Stistko
Velikostně by jim určitě stačila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:57 Stistko – terčovci do 270 litrů?
Zdravím, rád bych od Vás jednu radu...nějak jsem se zamiloval do terčovců. Ale mám z nich respekt a trochu strach, jestli by jim moje nádrž stačila http://rybicky.net/nadrze/11746 Z ryb by tam zůstaly jen pekoltie, ancíkové a pancíkové. Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 17:52 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Po tom co jsem jim dával granule tak dlouho nedostali maso a to naschvál aby granule žrali dlouhodobě a zvykli si na ně a tedkom když jsem jim dával asi po 14 dnech krmení granulemi zase maso tak se na něj vůbec nehrnuli a jen si zobli takže to chce fakt jen naučit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 17:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy
stropa napsal: s terčema je to stejné jako s dětmi :) co jim nechutná to prostě jízt nebudou...to radši chcípnou

Blbost... jdou naučit třeba i na banán, ale chce to trpělivost a nemít výčitky svědomí, že ryby trpí hlady :).Jak píše Kuba po několika dnech si směs velmi rádi vezmou a nakonec naopak nebudou chtít nic jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 15:56 stropa Re: Martin Král
s terčema je to stejné jako s dětmi :) co jim nechutná to prostě jízt nebudou...to radši chcípnou tone to co sis pro ně připraoval musíš upravyt o ingredienci kterou normálně žerou a celou tu směs pak louhuj ve vodě která má 40stupnu,pak slít a nechat zamrazit a poté skouška či se dílo povedlo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 15:54 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: MGK
Mi terči nechtěli žrát granule ale já je tím chtěl krmit...Byli tvrdohlaví tak dostali hladovku a po 5 dnech hladovky se po granulích vrhli jak diví...Chce to jen čas at si zvyknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 15:17 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, mám takový "problém". Minulý týden jsem si udělal vlastní směs hovězího srdce. Dnes jsem jí dal poprvé terčům, no a kousli si do toho jen párkrát a nechali to ležet, tak jsem počkal a zkusil jim to dát o pár hodin později znovu, no a tentokrát to jen jeden terč omrknul, ale žádný z nich se toho nedotkl. Myslíte že je to tím že tu směs ještě neměli ? (Dělal jsem ji poprvé, a předtím jsem krmil srdcem které jsem dostal od chovatele-končil s terčema a zůstalo mu to doma). A nebo jim prostě nechutnají ty přísady a žrát to nebudou ?.... Pokud to je tím že na to nejsou zvyklí tak bych dal na nějakou dobu hladovku... ;-) Díky za odpověďi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:59 JuraS
zeptám se tady...mám namnožený "red tyrkysy" nabízím prcky na výměnu někomu z Prahy kdo není přímo chovatel a množí se mu tak jako mě aniž by moc chtěl....ať namíchám krev..nechám to vzájemně promiskuitně míchat a třeba se mi podaří vyrobit fialového a nebo černého diska...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:53 R Muž romant [27987] Re: RAP
Skoro trefa. palec Byla to voda z lesní studánky a jezdil jsem 2x týdně, takže odstátá byla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:51 RAP
rriki napsal: A jak si je množil ,když jim denně měnil chemismus vody?Já v čerstvý vodě neudělal ani jednu placičku.
Rriki a co takhle zásobní nádrž s odstátou vodou, která se může zároveň i upravit(např. probublávat přes rašelinu). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:44 R Muž romant [27987] Re: rriki
Ta výměna byla tak kolem 20% společně s tím co se odsálo ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:41 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
A jak si je množil ,když jim denně měnil chemismus vody?Já v čerstvý vodě neudělal ani jednu placičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 13:41 R Muž romant [27987] Re: priest
Vždycky jsem používal ve vytíračkách a nejen u terčovců, obyčejnej bublifuk a žádnej problém. Každodenní výměna vody a odsávání zbytků potravy a výkalů byla samozřejmostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   29.08.2011 13:33 priest Re: JuraS
Jenom jsem se zeptal na váš názor,ale jak vidím účelem tohoto fora je úplně něco jiného než výměna zkušeností.Mrzí mě to i za Kubu .Tak vám všem přeju hodně zdaru a Daháku veď to tu trochu jiným směrem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 07:43 JuraS Re: Dahak
no jasan..maj to stažený bambusovými trubkami rovnou z potoka a tak do nádrží to jde rovnou i s krmivem..na nějakým videu jsem to viděl...odpovídal jsem na to, že to jde..třeba bydlí někde kde by mu to šlo...třeba mít vlastní rybník na zahradě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 22:39 Muž rriki [818] - CichlidyRe: priest
Filtrem jako každý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:14 priest Re: rriki
A jak filtruješ ve vytíračkách ty?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2011 17:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: priest
Zdar a sílu žábrohlístům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:07 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: JuraS
V Malajsii mění 2x denně 95% vody v nádržích a pravděpodobně nepoužívají vodu z řádu, která je upravena chemikáliemi jako u nás.Příkladně mě se v naprosto čerstvé vodě nevylíhne nic.Ideální je tak 10-14 dní neměněná voda.

www.scvk.cz/… tady je výčet chemie, kterou u nás vodu upravují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 16:08 priest
No pokud mám zajetou filtraci ve vytíračce a filtr dám pryč,nitrif.bakterie žijí i ve vodě a na stěnách akva.Jde o to,že mám dojem,že jsem měl větší množství vylíhlých jiker ve vytíračce s malým molitan. filtrem než s velkou kostkou,také jsem viděl někde na netu fota vytíraček s párama bez filtrů,tak si začínám myslet že se ve filtru hromadí odpadní látky,které snižují procento vylíhnutých jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 16:00 JuraS Re: priest
pokud bude akva průtočné pak proč ne...podívej se na youtube na nádrže pro terčovce co používají v malajsii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 14:12 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: priest
Děla ti starost NO3 a NO2 který se tam nahromadí díky absenci filtru ne ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 13:13 priest – filtrace ve vytírací nádrži
Zdravím,chci se zeptat jaké máte zkušenosti s filtrací ve vytíračkách a zda vůbec filtrovat kvůli hromadění NO3.Nestačí pouze vzduchování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 17:37 Muž MGK [2] - CichlidyRe: JuraS
Je to rohové akva, délka 100cm, šířka 80cm a výška 60 cm, ale má to trochu atypický tva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 17:23 JuraS Re: MGK
jaké rozměry má to akvárium ? v prezentaci je fotka z bočního a horního úhlu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 17:02 Muž MGK [2] - CichlidyRe: JuraS
Ok, tak ty krevetky radši kupovat nebudu, myslím si že tím ušetřím pár životů :-) Taky mám v druhém akva jen kořeny a květináč s rostlinou. Dlouho jsem uvažoval že u tohohle akva to udělám taky, ale nakonec jsem si řekl proč nevyužít tolik litrů vody a neudělat z toho něco hezčího než jen kořeny a vodu :-) Taky se mi toho zdá trochu hodně, ale nevěděl jsem, takové velké akva jsem nikdy neměl tudíž se mi to ani nepodařilo odhadnout co už je moc... Nejspíš vynechám ty Tetry krvavé nebo Ramirézky a kašlu taky na ty pancéřníčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 16:56 JuraS Re: MGK
krevetky jsem měl u terčovců na začátku když diskové měřili sotva 6cm...pak jak odrostli pochopili, že to co jim utíká před hubou je k snědku...pak byl rychlý proces..rovněž krevetkám nesvědčí voda s rašelinovým výluhem..prostě kyselá..rozpadá se jim skelet...na 420 lt akvárko máš celkově hodně rybek..počítej ještě se štěrkem, kytkami, kořeny šutry, technikou..a vodou od horní hrany akva..pak si spočítej kolik máš vody pro ryby..počítej s tím, že diskové během roku dost narostou..mě se nepodařilo ukočírovat ryby, kytky, šneky atd dohromady a tak jsem nakonec po roce a půl vyházel štěrk, šutry, šneky, kytky a nechal jen vodu, kořeny (kvůli ancíkovi stařečkovi) a kvůli mým srdcovkám šulcákům a ryby úplně pookřáli kolik mají prostoru na plavání...on echináč je nádherný když zakoření a vypudí první lístek ale jak začne okupovat půlku akvárka tak to nic hezkého není...ale je to jen o názoru..jsou tací co zvládnou mít doma holanďana s terčovci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 16:46 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, vybírám osádku ryb do 420ti litrového akvárka. Tady je první návrh :

6x Terčovec
10-15x Tetra Krvavá
4-6x Cichlidka Ramirezova
4x Ancistrus
4x Mřenka nádherná (mám je v druhém akva a tady by se jim dařilo líp)
6x Pancéřníček
No a chtěl bych ještě krevetky, ale nevím jestli by tam fungovalo soužití s ostatními rybami...

Myslíte že by to takhle šlo ? Za odpověď díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 15:18 Muž Scolo [6] Re: rriki
Měl sem už spostu možností to vysledovat...přejíždí je pečlivě. Mam tam snad i video. Když jikry plesniví tak zbělají? Tohle vypadá jako že úplně ztvrdne skořápka a fakt sou až nepřirozeně bílý.... OT - JuraS mě vždycky pobaví :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 14:18 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Scolo
Pokud jsi si jistý,že je při tření vše jak má být,tak je problém ve vodě.Měl jsem jako by pár,samice se třela on na to čuměl a nic .Samice se do třela a on se před jikry postavil a začali spolu opečovávat a třetí den vše zbělelo.Co pokusů jsem s vodou udělal než jsem ho vychytal ,že neplodňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2011 11:00 priest Re: RAP
Já si myslím to samé,mít synátora s jeho zájmy,tak jsem rád.Je fakt že to někdy trochu se svými názory přepískne,ale nad tím bychom se my dospělí měli umět povznést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.08.2011 10:40 RAP – smidakuba a JuraS
Vaše slovní půtky jsou velmi zajímavé, ovšem do tohoto vlákna nepatří!!!
Jinak Kubo, jak jsem si všiml, jeden den rozdáváš rady jak starý mazák, pro kterého není nic problém a druhý den si nevíš rady s téměř základní věcí.
Juro ty brzdi ve výpadech na kubu, je mladej s hlavou plnou ideálů. Však on se časem vybouří jak mladé víno. A kdo ví, třeba z něj bude skvělej diskusář. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 09:28 JuraS Re: smidakkuba
ať se ti daří ....když máš všechno tak žůžo a cool je to paráda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 09:17 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Ty bys možná nekoupil já bych ti to zase neprodal protože s tvým přístupem bych se bál aby to mojí rozmazlení diskové rozchodili...Cena jaká no jak to říct zkrátka rozumná a spíš ji nastavím podle toho jaké budou náklady...
Zákazník v té malé pěstírničce by snad vystačili lidi přes inzeráty a s burzy a potom můžu mít kontakt přes známýho do itálie platí sice o něco málo mín než je obvyklá cena ale berou to ve velkým...Zrovna asi před týdnem mi psal jestli tam nemám aspon 200ks marlbor že dostal objednávku a že ji celou nepokryje takže tady taky nevidím problém...Aspon ne nějak velký problém zvlášt v malé pěstírničce...Ve velkém by to bylo mnohonásobně horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 09:15 JuraS Re: smidakkuba
už nemám co dodat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 09:12 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Hele nevím co furt proti mě máš jestli nějaké komplexy nebo co že furt jen dorážíš na můj...Do prdele přece když vím nebo můžu poradit tak mu poradím ne? a ne že budu držet hubu a jen čumět...On neříkal že chce odchovat ale ptal se proč to plesniví proto píšu možné alternativy...
Dále jedna věc a to...Ted to napíšu trvdě a to jak můžeš srovnávat tyrkysáky s například s těmi checkerboardy...TO se ani srovnávat nedá notabene když tyrkysáky má dnes skoro každej...Navíc každý co u mne byl vždy čuměl jen na rodiče na mladý se podívali jen tak aby se neřeklo ale každý čuměl na rodiče jak prvně na pí.. a tady se to právě nedá ani srovnávat...Tvoji diskové jsou evidentně podražení hlavně tedy rodičové...Přitom jak si psal sám už několikrát nikdy si neměl problém s nemocí čili by z nich měly být pořádný ryby notabene když tyrkysácy patří mezi jedny z největších variant...Ale jde tu především o tu variantu to se ani nedá srovnávat...Tyrkysáci tu byli už kdysi dávno a proto je problém je aji darovat i když já jsem neměl sebemenší problém prcky prodat dokonce jsem je prodal rychleji než marlbora takže v tomhle taky nevidím problém...Ale co si budem povídat o checkery nebo melony bude prostě asi vždy větší zájem...Známej z burzy měl nádherný san merahy a nikdo mu nekupoval mladý protože nemají žádnou barvu a pak je vyměnil za né moc pěkný marlbora a to lidi kupujou jak magoři...Stejně tak když se tam objevil jeden s tigerama to bylo hned fuč ale proužkatý tyrkysáky nikdo nekupoval a pro lidi to prostě nebylo tak atraktivní...
Co se týče závislosti tak já vím že jsem na rodičích stále závislý a když si dupnou tak se na burzu nedostanu ale upřímně rodiče jsou dost rádi že mám takovéhoto koníčka a nechlastám někde celé dny jako řada mých spolužáků...Takže v tomhle si myslím že jim můžu důvěřovat...
Hele upřímně...Tys mě nikdy neměl rád o čemž vypovídá i blokace já tě taky nikdy neměl rád a myslím si že si navzájem pěkně lezem krkem takže bude asi nejlepší tuhle debatu ukončit, a věřím tomu že kdyby mi to tu krachlo a všechno by muselo z domu tak bys byl velice spokojen a dostalo se za dosti učinění...Mám pocit že to co tě vždy nejvíc štvalo byl pouze ten věk tak se zatím měj a náctiletým diskusářům zdar palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -10   19.08.2011 08:51 JuraS Re: smidakkuba
když radí ten co s tím má samé problémy a furt se ptá to zavání egoismem...nicméně v tom tvým mixu jsi furt závislý na rodičích..sám jsi teprve na základce a když to napíšu tvrdě ještě jsi si nepřičichl k píííííči...za rok může být všechno jinak..250 disků za měsíc ? já je v praze nabízím zadarmo..velikost cca 6 cm..ZADARMO...jinak skončí na balkoně v sudu s vodou...a myslíš si, že je někdo chce ? jsi naivní..ale to je věkem a nedostatkem hormonální vyváženosti..jo a vůbec jsi neodpověděl na mix...například kdo je tvůj zákazník, jaká bude cena, co bude výrobkem, jak to budeš prodávat, jak dáš o sobě vědět..po tom co provádíš tady bych od tebe nekoupil ani použitou vzduchovací hadičku natož něco živého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 08:11 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Scolo
Záleží po jak dlouhé době zbělají ale píšeš do 3 dnů čímž usuzuji že nějakých 48 hodin už se ti je podařilo udržet...Tím pádem to bude spíš vodou...Zkus se podívat po nějakých 30 hodinách bys už měl vidět tmavé body v jikrách a pokud tam nejsou tak jsou bude neoplodněné nebo se přestaly vyvíjet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 08:03 Muž Scolo [6]
...omlouvám se že vstupuji do tak vážné debaty, ale mám dotaz. Co každých průměrně 10 dní se mi tře ten můj stálý pár (viz. prezentace). Mění různá místa a při tření si myslím, že vypadá vše tak jak má. Ale pokaždé stejný průběh. Do 3 dnů jikry zbělají a jakoby ztvrdnou a terči je pak sežerou. Může to být vodou, nebo že nejsou oplodněné? Abych věděl, jakým směrem to směřovat. Ne že bych se ve společenským chtěl nějaký odchovy, ale je mi to divný, když se staraj jak maj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 07:36 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
No rodiče sto pro trucovat nebudou protože...Ta pěstírna bude asi těch 2000L ale rozšířit by se dala předělávkou garáže až na nějakých 17 000L...A pozor tuhle předělávku garáže mi navrhl otec...Ano otec a mamka nebyla proti takže nevidím důvod proč by měli trucovat...
Co se týče burz apod tak tady jsou dvě vlastně tři a to faunatrhy,aquaburza v ostravě a opavě...Na tyto burzy jsme se dmoluvili že budem jezdit s otcem...Víš on pro to má pochopení a v podstatě jsme se domluvili takto a to že mu zaplatím bena a on nebude mít problém...
Co se týče odbytu atd. tak právě proto se mi nechce to rozšiřovat protože dejme tomu že 250 ryb za měsíc by se ještě dalo střelit mezi lidi ale 1500 ryb za měsíc už asi těžko...Kdybych to měl rozšířit tak zkusím nějaké velkovýkupny děda kdysi ve velkém rval ryby do petraaqua tak snad třeba tam...Ale právě proto se mi to nechce potom ani rozšiřovat...
Mimochodem nevidím důvod proč by to v těch 2000L nešlo známej z burzy dělá ve zhruba 1500L 2 varianty terčů a je zcela spokojen z terčů mu zbyde asi 1500 měsíčně po zaplacení elektriky a za těch 1500 nakoupí krmiva, zaplatí cestu na burzu apod. takže nevidím důvod proč by tov malém nešlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 07:13 JuraS Re: smidakkuba
Marně se bráníš. Udivuje mě jaké máš plány-v tvým věku. Sám nevyděláváš, sotva máš občanku, nebydlíš ve svém ale plánuješ vybudovat trucovnu s terčovci..Trucovat by měli tvoje rodiče když z nich taháš peníze. 2000 lt není pěstírna, to je pár akvárií ze kterých se buď musíš odrazit k desítkám tisíc litrů a nebo z5 k jednomu akvárku. Ale stále je to o základu který ty nemáš..ryby se ti musí množit tak, že prcky nebudeš mít kam dávat a to bez cypovin které s vodou děláš, s co nejmenšími náklady..to všechno se dá s počátečními dost velkými náklady a nejasným výsledkem..asi těžko budeš objíždět výstavy a burzy abys prodal ryby ? leda tak na kole...zeptám se tě jednoduše což bys, vzhledem k tvému věku mohl pochopit..
ke správnému podnikání je třeba mít vypracovaný vlastní marketingový mix. ten je tvořen odpovědí na 4 základní otázky podnikání-výrobek, cena, distribuce, propagace..
výrobek-co budeš prodávat, kdo bude tvůj zákazník co bude tento výrobek chtít
cena-za kolik to budeš prodávat, jak budou zákazníci platit
distribuce-jak se tvůj výrobek dostane k zákazníkovi
propagace-jakými cestami dáš o sobě vědět

mohl bych to rozvést do podrobností na konkrétní otázky ale proč ? takovou věc bys přece měl znát když se pouštíš do bussinesu...ale mohl by jsi nám svůj marketingový mix nastínit..třeba změníme názor..my starší a životem zkušenější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 01:55 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
S těma trubkama těžká věc ty tam leješ vodu asi rovnou z řádu ,že jo? Tam u Vás teče okolo 120 mikro.Záleží co snimi dělali já měl kdysi obrovský problém přechod z pozink trubek na plast,ale ne na svařovaný ,ale na americký lepený.Jinak taky dobře znám ,že je období ,kdy terče jdou sami a jak se říká ikdyby jsi do tý vody nachcal tak je uděláš a pak přijde doba a nehneš snimi.Pokud ti drží 30 hodin tak bych na vodu nesázel spíš je to v rybách .Ve špatný vodě to jde mnohem dřív do pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 23:00 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Sorry ale ještě jedna věc ale otázka...Myslíš že se mi opravdu ted nemusí dařit kvůli nedávno čištěným trubkám v baráku?
Do té doby nebyli problémy ale ted jikry se mi z těží udržely 30 hodin a navíc jsem vypozoroval jednu věc a to že při napouštění voda dělá pěnu jakoby tam bal trocha mýdla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 22:55 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Jo ještě jedna věc k té pěstírně...Já se budu snažit té velké pěstírně možná spíš vyhýbat protože co si budem povídat tak velká pěstírna jsou opravdu moc velké starosti už jen s tím odbytem...Myslím si že kdybych v těch 2000L dělal 3 varianty terčů tak že to bych mezi lidi a po burzách aji prodat mohl ale jak to přejde do většího měřítka tak je problém na světě...Já si opravdu myslím že těch 2000L budu mít až nad hlavu a bude mi to bohatě stačit...Navíc u takovéto pěstírny nevadí když se i měsíc daří a pak 3 měsíce ne protože ty náklady nejsou až tak hrozné ale jak je to ve větším tak prostě mladé mít musíš abys to uživil a přes to vlak nejede...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 22:47 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Co se týče té rady tak popravdě každý mi poradil spíš tak obecně a přesně jak odchovávají pouze například DAHAK který to dělá jednoduše a nemá co zkrývat ale lidi jako Peter federič apod. tak ti to nějak zaobalili ale když jsem se zeptal jak to dělají tak v podstatě řekli, hochu přijd si na to sám, každý si tím prošel takže takovouhle radu u mne nečekej...I když to trochu zaobalili...Takže pokud si přijdu na nějaký trik který bude zaručeně fungovat a přijdu si na něj sám tak nevidím důvod proč bych ho měl vyřvávat ve všech forech...Myslím že jsem toho těm ménězkušeným poradil dost ale když si přijdu na trik po několika měsících trápení tak to fakt nikde vyřvávat nemusím a poradím obecně jako skoro...Každý...Známej mi to řekl přesně...Nikdo ti neřekne jak to přesně dělá protože každý si na to po dlouhém trápení musel přijít sám...Takže u nikoho nečekej že ti poradí zaručený trik.Každý na to jde jinak a každý to své tajemství důkladně skrývá...
Takže se nikdo nemůže zlobit za to že neporadím zaručený trik který stejně nefunguje takže se vlastně dohadujem o ničem...Ale až si na ten svůj trik příjdu tak ho neprozradím...Zlobí se snad někdo na miro hanzela že neprozradí jak uměle odchovává terče?Ne nezlobí protože si na to po dost dlouhé době přišel sám a tak samo se nikdo nemůže zlobit na mne...Vím že nikdo mi přesnou radu nedá a já se ani nedivím a tak samo se potom nemůže nikdo divit mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 22:38 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Chápu co myslíš...Tak rp začátek já možná napsal několik set ryb ale kdybys pročítal tyhle fora pravidelně tak bys věděl že takto to budu dělat jen pokud se bude opravdu dařit jinak to nemám v plánu a zůstanu u budoucích 2000L a kdyby se tedy opravdu moc dařilo tak se to rozšířit dá i několikanásobně...Ale plán je spíš ten že si budu hrát v těch 2000 a budu to mít jako svou trucovnu...
Co se týče burzy tak o tomhle co píšeš fakt nesním protože jsem se na to dost informoval a na burze se to nedá zvlášt při tom kolik je tam chovatelů terčů...
Abych byl upřímný tak asi vím co si ted myslíš (mladý kluk co si myslí že na terčích bude těžce vydělávat) Mi nikdy nešlo o tohle i když to tak může vypadat ale nikdy jsem ani nesnil o výdělku ale prostě potřebuji aby si to na sebe vydělalo a o nic víc mi nejde pokud si to na sebe vydělá budu plně spokojen a štastný...V podstatě mi jde o jedno a to necpát do toho jen prachy ale aby si to vydělalo na sebe a abych se něčím pořádně zabavil...Což zatím terči zcela splnují zabavím se s nima až až.
Co se týče snake skinů tak jsem s nimi furt na vážkách jelikož se chovají jako pár ale furt nic...Uznávám jeden s těch dvou nebude do chovu protože je dost agresivní a brutální ale druhý je zcela v pohodě a myslím že ten by do chovu bez problému být mohl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 22:20 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
V první řadě klidnit se budeš TY.
Nemůžu za to ,že jsi to pochopil po svém.Ani vesnu by mě nenapadlo si myslet ,že by jsi někomu nechtěl rybu prodat ty tvoje inzeráty jsem četl a těch ryb jsi zase tolik neudělal.Myšleno to bylo pokud se budeš chovat poraďte mi a já pak nic tak se na tebe časem z pricipu lidi vykašlou jako na toho co jsem myslel.Když už píšu jo ta jsem taky četl ty Tvoje plány o prodeji NĚKOLIKA SET diskounů tak Ti v klidu řeknu Ty ne.Za prví to zatím neumíš,ale nemám strach to časem zvládneš až zjistíš ,že na to potřebuješ kvalitní material a přestaneš nesmyslně a bezhlavě nakupovat dospělý ryby jako ty Tvoje přerostlý Snake skini o kterých básníš jsou to prasata vyžraný a časem zjistíš ,že do chovu jsou nejlepší ryby okolo 12 cm (bez ocasu).Na to aby jsi dělal pravidelně stovky ryb budeš potřebovat pěstírnu třetího tisíciletí,provrtaný nádrže a propojený s ústředním topením atd ,protože jinak budeš opravdu muset prodat několik set ryb aby jsi byl na NULE.Taky by jsi měl začít vědět co se okolo tebe děje, máš kolem sebe čtyři velký překupníky ,kteří sem vozí ryby z Polska a prodávají do vykupen za 59 kč modrý , červený a diamondy a melouny 79kč.A jestli myslíš ,že si sedneš na židli na burzu a prodáš tam každou burzu třista ryb za kilo pade tak budeš velký snílek.Kubo fakt Ti fandím co ve svém věku děláš a snad pochopíš co jsem myslel.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=2751