Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 100 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 19:32 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Libcin
Jo, myslíš www.tercovci-prostejov.webnode.cz. Ty jsem měl pro tebe jako plán B :-D V tom Brně mají ale větší výběr. Ikdyž já bych volil asi spíš te Prostějov, tam se mi líbí ti terči více :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 19:29 Libcin – Re: MGK
Díky za odpověď, ještě jsem našel nějaký odkaz z Prostějova, to je o něco blíže. Ale taky je to o zkušenostech s prodejcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 19:24 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Libcin
Ahoj, záleží kde ze Zlínska :-) Jsem taky ze Zlínského kraje. Podle mě je asi nejlepší možnost chovatel v brně. www.tercovci-brno.cz I když to teda není Zlínský kraj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 18:56 Libcin – Terčovci
Kde se nejlépe vydat na nákup Terčovců ze Zlínska? Poradí někdo? Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 14:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Designer
Měl jsem taky takovýho samce rabijáta a dokázal mi totálně odrovnat jinýho samce, takže jsem nakonec musel utratil oba.Ne že by ho nějak fyzicky poškozoval, ale nenechal ho nažrat a v podstatě celej den ho proháněl a nedal mu pokoj, takže ten ultačovanej stresem zhubl tak, že z něj byla troska.Sleduj to a pokud uvidíš, že dělá ostatnímu osazenstvu nádrže opravdu zle tak se ho zbav.Občas se vyskytne takovej grázl kterej terorizuje ostatní a zdaleka to nemusí bejt největší a nejsilnější ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:58 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Já taky pořád zbírám skušenosti a to asi každý jsou to fascinující ryby.No možná to bude to že.Já jak měl ryby do 6cm tak plavali v hejnu a nedubali se ale jakmile do těch7cm taksi začli ujasnovat hiearchii v hejnu.Zrovna nedávno můj děda léčil jednoho pigeona který byl vyplašený s toho když si na něho ostatní došlápli.Pokud není nijak vaplašený byl bych i rád že si z toho nic nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Mam to tak jak pises, vlastne stejne, i s tim tretim vice se schovavajicim kusem, jen s tim, ze ten treti toho druheho dobne s klidem taky, kdyz se priblizi, prvniho se ale boji. Asi si to musi mezi sebou usporadat. Mne hlavne zajimalo, co ze se to deje, sbiram zkusenosti, jako kazdy v necem, co dela prvne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:35 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Já bych si z toho nic moc nedělal když jsem měl deset ryb v akva tak tam byli 3největší kousky a jeden byl opravdu dominantní a dubal hlavně do těch dvou.Jeden si z toho nic nedělal přesně jak píšeš prostě odplul 5centáku dál a neřešil a to a druhý si z toho dělal a hodně byl furt zalezlý a nakonec jsem ho musel léčit protože byl v neustálém stresu a hodně si dělal s toho že do něj dlube.Pokud si z toho nic nedělá tak bych to ani nějak neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Tercovec ozobava druheho
Mam dotaz ohledne vzajemneho chovani Tercovcu vuci sobe. V nadrzi mam 4ks, drzi se docela pohromade, i kdyz jeden z nich je zakrsek, no co uz s tim, nepovedl se. Ten nejvetsi, nejagresivnejsi stale dorazi na druheho nejvetsiho (jsou skoro stejne velci). Jenze bych cekal, ze se bud bude branit, nebo uhne, jenze on se mu nastavi a ten vetsi do nej dobe, mensi neuhne, proste se necha dobat, maximalne se nastavi cumakem sikmo nahoru, stahne ploutve, a zase se necha dobat. Nevim jak a kdy probiha parovani Tercovcu, jsou velci 6 az 7cm (bez ocasni plotve), muze to uz byt tohle u tak malych? Na parovani se mi to pripada brzy. Nebo jen bezna agrese a tak to proste je? Jsem s Tercovci zacatecnik, mam je par mesicu, prvne v zivote. Oba ty kusy dobre zerou (ten vetsi je po lecbe, flagellol nakonec zabral, pozdeji nez jsem cekal vysledek, ale uz je to O.K.), vypadaji dobre, jen tohle chovani mi prijde divne. Tak bud uplavu a nebo se branim, ale nechat se dobrovolne okusovat? Dokonce i kdyz ten mensi zere, sbira ze dna, a ten druhy do nej dobe, maximalne uhne o par cm a dal to neresi a cpe se. Prijde mi to takove divne, ryby se vetsinou moc dobrovolne okususovat nedaji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 15:55 Muž maxo [9] – Re: JuraS
No moji sa spravaju podobne,teda tak isto a pekne ma tym stvu. Cely den nieje v aqva na co pozerat. Az vecer ked sa im ozvu biologicke hodiny a ide sa krmit-vtedy sa fesaci predvadzaju. Rastliny by som ale nejake chcel ponechat tak preto zhanam vhodnych cisticov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 15:43 JuraS – Re: maxo
mám v akva s terčovci rostliny..problém je v tom, že rostou a postupně zaplňují akva..když je protrhám ve chvíli když v akva není téměř k hnutí tak jsou den dva zalezlí pod zbytkem rostlin i když svítím stále stejným světlem..kvůli množství světla dopadajícího do akva jsem i světlo omezil a teď svítím tolik, že mi rostou rostliny obrostlé hnědou řasou (z nedostatku světla)..víc světla zase pro disky není to pravé...osobně až na jaře (asi) budu předělávat akva tak odstraním všechny kytky, na dno dám 1 cm vrstvu písku do filtrace a na to jen jeden vzrostlý kořen..nic víc...a svítit jedinou 30w trubicí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 11:23 Muž maxo [9] – čističi
Akych cisticov mi doporucite k tercom? Na dne mam panciernikov, ale este by to chcelo nejakych "ozuzlavacov" na rastliny. Pri stravovacich navykoch tercov zostava nieco prichytene aj na listoch, ale aby nenicili rastliny. Rozmyslal som o Lorikarii alebo Otocinclus affinis. Alebo mate lepsi typ? Dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:25 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Dahak
no uvažuju spíš o výšce 60l a tím navýšení hrubého objemu na 300l.
Současný filtr by byl dostačující, jen bych musel přidat na osvětlení-stačilo by snad jedna 39W popř 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: matlala
Pokud koupíš prcky tak na nějakou dobu bude stačit to co máš, jinak už vše podstatné napsal Dahak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2010 20:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: matlala
100x50x50 by už docela šlo, ale maximálně tak pro 4 ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:09 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Dahak
o NO3 se postarají kytky, to se neboj, v současné 200l se drží hodnota pod 25, vzhledem na nepřesnosti stupnice testu. Od jaké velikosti by tedy terčovci připadali v úvahu? A co po výměně za vyšší, délka by byla dostatečná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: matlala
Výška je doslova mizerná a velikost přinejmenším nedobrá.Ryby tam moc neporostou a nikdy z nich nebudou pěkný velký ryby.Voda je na chov v pohodě snad jen to vyšší NO3 je na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:56 Muž matlala [798] - Rostliny – základní dotazy
Ahoj,
do budoucna uvažuju o pořízení terčovců, jen bych se chtěl zeptat zda na to mám předpoklady.

Voda:
Parametr Jednotka Hodnota
chlor volný mg/l 0,05
pH - 7,19
konduktivita mS/m 78,6
teplota oC 11,9
barva mg/l Pt 5
zákal ZF (t) 0,7
CHSK / Mn mg/l 0,4
tvrdost Ca+Mg mmol/l 3,61
tvrdost Ca+Mg ºN (°dH) 20,22
železo Fe mg/l 0,15
mangan Mn mg/l 0,03
amonné ionty NH4+ mg/l 0,05
dusitany NO2- mg/l 0,027
dusičnany NO3- mg/l 46,6
chloridy Cl- mg/l 37,6
KNK 4,5 mmol/l 4,05

a pak nádrž uvažuju, že bych tak za rok mohl mít větší. Zatím mám 200lakva 100*50*40cm (délka, šířka, výška) hlavně se bojím té výšky, proto chci na terče vyšší, teď je sloupec vody tak 32cm. Uvažuju do budoucna o akva se stejnou základnou jen o výšce 60cm (hrubý objem pak bude 300l).

Co na to odborníci na terče? Vetší akva si zatím dovolit nemůžu a další už též ne. Není kde a naši nepovolí, plánuju až ve vlastním baráku zabudované, ale to je horizont tak 10 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:23 R Muž romant [27987] – Re: lachon
Jo, jo přírodě a přirozeným instinktům se nedá odolat. smich Taky jsem jim párkrát přilepšil a reakce byla stejná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:20 Muž lachon [8] - Cichlidy
právě že potim jdou jak divý :-D hodim ho tam a okamžitě jdou po nim a je po nim :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:15 R Muž romant [27987] – Re: lachon
Když to budou žrát, tak proč ne. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:13 Muž lachon [8] - Cichlidy
co myslíte,můžu dávat terčounům malý potěr pavích oček???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:16 JuraS
já se na to vyprdnu...už po 8 mé se mi párek disků ve velkém akva pustili do sexu na list..velký zhrzený samec se tentokrát snažil o grupeso ale samec hnědáka ho odehnal a samička tak nebyla zrovna po vůli..i když bych bral kdyby se oba samci postarali o jikry a ne aby je ten zhrzený pak až se po 8 mé vylíhnou začal požírat sotva se vzdálí od rodičů...další akva bych musel postavilt leda na chodbu kde je ale trvale tak 20 c a to bych se nedoplatil elektřiny..i když mě napadlo se připojit na elektřinu centrálního odsávání..jen nejsem elektrikář a nevím jak na to aby fungoval odsávač a mě trvale topení v akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 16:03 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: jossu
změř pH,pokud bude červevý vyměň polovinu vody a čekej a mělo byse to zpravit. když bude dobrý tak taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 15:03 jossu – choroba tercovcov
prosim Vas o radu , co je to za chorobu ked ma tercovec na jednom oku taky bieli zakal .mam 8 ks a z toho 6 tercovcov ma na oku tento zakal a vzdycky je to iba na jednom a podivuhodne ze na pravom...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 21:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
RAP napsal: Víš Bobe, ta vysoká teplota je důležitá u ryb, které jsou krmeny zejména srdcem. Jinak by bohatě stačila teplota 26 - 28°C. Je spousta druhů, které jsou zbytečně chovány při vysoké teplotě. ;-)


Tohle já vím že u krmení masem je teplota kolem 30°C nezbytná :) A taky jsem už psal že při krmení suchým krmivem může být teplota 27°C, ale pod ní bych u terčovců nešel, a pokud má dlouhodobě teplotu 25-27°C a krmí mraženým tak je jen otázka času kdy se to projeví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 20:14 RAP – Re: Bob66
Víš Bobe, ta vysoká teplota je důležitá u ryb, které jsou krmeny zejména srdcem. Jinak by bohatě stačila teplota 26 - 28°C. Je spousta druhů, které jsou zbytečně chovány při vysoké teplotě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:08 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
To mi je jasné, že je velký rodíl topit nádrž na 24 a na 30. podle velikosti bych řekl že tak mladé zas nejsou a jestli jsou celou dobu chované ve 26°C. A už jenom kvůli toho že se v pohodě třou, tak jsem si říkal jestli v tom něco nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Peerwulf
Pokud jsem se dobře díval tak je má cca 3 měsíce, uvidíme časem jestli vydrží zdravé hmm terčovci vydrží podstatně více než jiné ryby a neumřou ze dne na den i když občas se nějaká výjimka najde. Oni v té teplotě nějaký čas vydrží ale z dlouhodobého hlediska to pro ně nejsou vhodné podmínky X-) Kdyby to bylo tak jednoduché tak je všichni chovatelé a nejen co se tím živí chovají v nižší teplotě a nedotují ČEZ, nebo myslíš že jim každý vytápí na 29-30°C protože neví co s penězi :-D Bohužel právě spotřeba elektřiny má za následek že hodně chovatelů skončilo a prodaly odchovny nebo přešly na ryby u kterých nejsou tak vysoké náklady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:51 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Peerwulf
Já si myslím že jo že to může být v poho já třeba když mám v akva teplotu 30 tak když mi klesla na 26 tak to na rybách bylo poznat ale když jsem ryby koupil kdysi u chovatele co je měl ve 26 a já je dal taky do 26 tak 2 měsíce ůplně bez problému a pak jsem jim zvýšil na 30 a do 26 se jim zpětně nechtělo.Taky jsem se díval na tu prezentaci a dobrým důkazem toho že se jim daří je to že se vytírají. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:41 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, nedávno se tady ešila teplota pr terčovce a shodlo se, že pod 27°C prakticky nemají šanci normálně žít. Proto mne zaujala prezentace od pana Kaprlaik tady na rybičkách, kde jich má několik při teplotě kolem 26°C úplně bez problému a zdravé jak řípy. Zajímaly by mne vaše názory...Vím že u terčů je teplá voda kvůli metabolismu. Ale je možné, že po několika generacích kdy jsou ryby zvyklé na vyváženou stravu kterou se jim v akva dostává se mohly adaptovat a nemusí už teda potřebovat takovou teplotu?? jen teorie a chtěl bych vědět, co si o tom myslíte...díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 22:39 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Beda
Nejvýhodnější je koupit celý kýbel tam to vyjde 10L na 1200 a pokud máte v plánu terče chovat dlouhodobě tak se to vyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 21:45 Muž Beda [11] – Re: JuraS
já za to dal 384kč v hornbachu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 21:29 Muž elko [30] - Sumci – Re: JuraS
www.zoocenter.cz/… trochu jsem pohledal a daj se sehnat koukám i levněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 20:56 JuraS – Re: NASREDDIN
díky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 20:43 Muž NASREDDIN [1383] – Re: JuraS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 20:38 JuraS – Re: elko
500 kč za litr granulí ? kde ? beru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 19:58 Muž elko [30] - Sumci
Tak jim je koupim.Jen ještě kdyby někdo měl litr nebo dva na odsypání(přiznám se že 500kč za litr je dost)tak bych uvítal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 19:37 Muž Beda [11] – Re: elko
já mám tetra diskus a chutnaj jim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 16:44 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: elko
Já krmím serou a taky dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 16:32 Muž metal [96] - Cichlidy
tetra granule mozem len odporucit.najmenej sa rozpadaju zo vsetkych granul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 14:48 R Muž romant [27987] – Re: elko
Když jsem terče měl, tak jsem krmil jenom granulema od Tetry. Před tím, než jsem je vhazoval do akva, tak jsem je na několik minut máčel ve vodě a plackám to náramně chutnalo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 14:37 Muž elko [30] - Sumci
chci se optat jestli někdo z vás krmí terče granulemi od Tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:21 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Michal1987
N2co takovýho jsem už taky slyšel že je to něco jako hádka mezi nimi ale chtěl jsem se ujistit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:11 Muž Michal1987 [21] – Re: smidakkuba tak trocha OT
Terčovce som videl len v cudzom akváriu... ale keďže je to cichlida, tak samec možno "viní" samicu za "neúspech" a pokúša sa znovu vytrieť (hold chlap) - taká moja "fantasmagoria". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:02 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahojte mám problém cobalti se vytřeli dnes bylo vše plesnivé a já jim ty jikry odsálale od tý doby co jsou jikry pryč začal samec nahánět samici.Nevíte proč? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:45 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Byl to kamarád..Zastal se mě tady..Tak naviděnou tam nahoře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
:-O Taky jsem z toho v šoku, když jsem byl u Pepy na náštěvě tak vyprávěl o svých problémech ale i plánech do budoucna a že toho chtěl hodně změnit, bohužel už to nestihl sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 11:57 Muž metal [96] - Cichlidy
v lete bol na dovolenke u nas na liptovskej mare na rybach.skoda ho,taky mlady clovek ,zivot mal pred sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 07:01 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Sid
Fotka k příspěvku Táto správa je pre mna šok.S Pepom som hodne komunikoval málo kto vedel že sa lieči a trpí duševnou chorobou.Vela som si s ním písal,navštevoval ho snažil sa ho udržat nad vodou.Zrejme málo?Bol to dobrý človek a kamarát.

P.S.Pepo čest tvojej pamaiatke,pokoj tvojej utrápenej duši.Úprimnú sústrast pozostalým.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [100] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4951