Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 19:31 Muž Tomiino [43] – Tomino
ahoj,potrebuji malou radu. V chovnych nadrzich se nam zacali delat takovy maly bily cca 3 mm cervici,asi tak bych to popsal,krmime jen discusem,RO,29 stupnu a filtr bublifuk.Nevite co to muz byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 17:47 kulich Re: NIKO
moc pěkný,tak hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2011 18:15 Muž NIKO [527]
Fotka k příspěvku První tření hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 18:11 Muž NIKO [527]
Fotka k příspěvku První tření
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:45 Muž rriki [818] - CichlidyRe: davidus
Já mám čerpadla atman at 201
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:32 Muž davidus [41] - Cichlidy – proudění
Máte v akva s terčovci někdo také i silnější proudění vody? Myslím si že oni mají raději klidnější vody a šero ale má je někdo i v opačných podmínkách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 13:25 Muž davidus [41] - CichlidyRe: JuraS
Tobě se daří odchovat terče i ve společenském akva bez toho aniž by si je odlovoval do jiného akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 18:35 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MGK
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 17:12 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Filip980
Ten přípravek jsem párkrát použil a teďka mi leží ve skřínce, zdá se mi zbytečný. Ryby jsou v poho i bez toho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 13:51 Muž davidus [41] - Cichlidy – Výstava
Chystá se někdo 27-31.10. do Lysé nad Labem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 13:43 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Ahoj, dnes jsem našel ve zverimexu jeden vitaminový přípravek pro terčovce, kde jsou nejrůznější vitamíny (B, jód atd.). Název Dicscus elixir, je to 250 ml lahvička, je to vitaminový přípravek čistě pro terčáky a má to být až do 1000 litrovýho akva, takže což do mýho akvária 480ky s terčáky by to bylo na 2x použití. Co si myslíte o tomto přípravku a nemá s ním někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rriki
všechno je otázka vkusu a priorit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 01:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: grunda
Oproti melkusovým žádná hitparáda a cena děsná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rriki
500 za kousek, ale jsou opravdu pekne, rodice jsou od pana Pejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:36 Muž rriki [818] - CichlidyRe: grunda
co za ně chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: smidakkuba
jj, taky mě to napadlo. Fotky budou, časem. Dneska jsem si dovezl od pana Grepla 3 mladé Red white, nadělam další fotky a pak snad něco vytvořím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 12:57 kubko82
Do tak maleho akva ziadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 11:55 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Stistko
Já od chovatele dostal i dva skaláry a těch osm terčů v novém akva odvodili.Problém je ten že jsem se jich po roce ještě nedokázal zbavit.Hodně chovatelů je proti pěstování těchto ryb pohromedě z hlediska náchylnosti na nemoci.Já ale za ten rok problémy neměl a ten chlap co mi je prodal chová terčovce přes 30let a dělá to také tak.Tak nevím.V mém akva trvalo jen pět dní než začali přijímat potravu. Tohle je moje zkušenost a rozhodně nic nikomu nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 08:30 Stistko
Máte někdo zkušenosti s přidáním (klidně i prozatimním) nějakých ryb pro rozplavbu a zmírnění stresu terčáků? Dostal jsem tuhle radu od jednoho chovatele, že to často pomůže, tak se jen ptám, protože postupně jsem vyzkoušel řadu nápadů, jak jim pomoct, ale zatím se žádný nesetkal s úspěchem. Dávám jim čas (to už jsem pochopil, že bez toho to nepůjde), ale pokud by jim třeba tohle pomohlo, tak se tomu bránit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 20:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: grunda
Je taky docela dobře možné že se chtěla třít pouze jedna samice.A vrhli se na ni hned 3 samci.U mě se to ted taky děje mám samici pigeona co se chce třít ale neustále střídá 3 samce.Hodinu čistí s jedním potom s druhým někdy s dvěma.Ono to přijde a pokud se ryby mají kam třít ( list echinodoru,kořeny,kameny)Tak je kužel zbytečný.Já kdysi dal do okrasnýho kužel a terčovci si oblíbili magnetickou stěrku.Já bych ho vyndel zbytečně to kazí dojem, oni si to své místečko na hrátky najdou.
Mimochodem co takhle prezentace s fotkami?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 20:43 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: davidus
Ahoj první výtěry vůbec neřeš a nech to svému osudu at se naučí staří pečovat o jikry,Bránit je před ostatními apod.
Co se týče jiker tak jak bylo zmíněno jikry se udrží i několik desítek hodin a to i ty neoplodněné případně dlouho se drží i ty co se zastavily ve vývinu (jsou mrtvé) ale neplesniví.Nic vyjimečnýho u mých marlbor bylo asi 80 hodin 20 dobrých jiker s kterými se nic nedělo.Jak jsem psal nech je několik výtěrů být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 20:41 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: xjanosik
Ahoj děláš chybu nejlepší je totiž voda asi týden stará.Já to tak robím ted tu mám asi 70 1,5cm marlbor.Nechal jsem pouze vodu zestárnout a dva dny před třením jsem jim vyměnil cca 10L vody za ledovou což je nakoplo do toho vlastní výluhy rašeliny co sei dělám v kýblech a mladí si žijou.
Neustátá voda není dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 20:02 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tak dneska proběhl hromadný sex terčů love tři pigeon a jeden leopard. Vůbec netuším kdo s kým, byl to hrozný zmatek, kladélka měli venku všichni. Bylo to poprvé a ve společném akva, jikry už jsou sežrané. Vytírali se na boční sklo. Abych si v tom udělal pořádek kdo s kým dám jim kužel a budu čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 16:39 priest Re: davidus
Jestli se ti vytřeli poprvé,tak bych si s tou polovinou oplodněných jiker nebyl tak jistý-neoplodněné jikry vydrží i více než 48 hodin než zplesniví,ale to už je většinou sežerou rodiče.Já mám zkušenost s rozplavaným potěrem v akváriu s ostatníma terčovcema takovou,že dříve nebo později si s nima ty ostatní zpestří jídelníček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 20:45 Muž davidus [41] - Cichlidy
Ve společné nádrži se mi včera vytřel párek blue daimonů, polovina snůšky je neoplodněná, je šance že se vykulí a některé se podaří i odchovat?Jsou tam jen terči a ancistrusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 08:01 Muž JurajSkkk [1] - CichlidyRe: xjanosik
Tak dík za rady :-( . Terče sa vytreli a do dopoludnia bolo po malých. Tak som to doriešil výmenou samca za toho prvého, dúfam, že to pomôže. Ešte otázka vo vytieracom akva, ako často meníte vodu, a odklalujete. Ja to robím každý druhý deň komplet., odkalujem i výmena 20-30% vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 13:01 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – pár problém
Zdravím chovateľov. Chcel by som pomôcť. Mal som vytvorený pár v spoločenskom akvárku. Samica pri vytretí nechala oplodňovať i druhého samca. Tak som vytvoril pár s tým druhým vo vytieraciej nádrže. Nechal som ich zvyknúť 3 týždne na seba ( všetko bolo v poriadku, plávali okolo seba mali sa radi), ale predvčerom som vytvoril podmienky na výter. Samica odvtedy začala dobiedzať do samca a nedáva mu moc pokoj. Je to problém? Čítal som že pri takejto agresivite to nie je dobrý pár do budúcna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 09:28 Stistko Re: RAP
To když vylezou, tak si v klidu plavají :-) Jen když člověk udělá prudší pohyb nebo jde blíž k nádrži, tak se jedou schovat. Jsou krásný, tak se rádi fotí stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 09:02 RAP
Stistko napsal: Zdravím, včera to byl týden, co jsem dovezl placky.....
Na to, že je máš týden, ti statečně pózují při tvé častém focení. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 08:39 Stistko Re: riso
Taky jsem si říkal, že týden není zase tak dlouhá doba. Ale nemám s terčáky žádné zkušenosti, tak se raději ujišťuji, že to není tak velký problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 08:31 Muž riso [129] - CichlidyRe: Stistko
tyden neni nic, dej jim cas. Dulezite je pohlidat aby se v teto prechodne fazi nerozjela nejaka nemoc. Uz jsem takto par ryb podrazil tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 06:41 Stistko
Děkuju za povzbuzující komenty. Sice jsem od přírody dost netrpělivej člověk (vůbec nechápu, jak můžu dělat akvaristiku), ale nechám jim čas, aby to všechno rozdejchaly. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 00:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ja mam placky v akva uz pul roku, 4 jsou ok, zerou z ruky, stabilne somruji v rohu kam davam jidlo. pata placka je zalezla v kytkach a ceka az odejdu od akva, jinak nezere. chce to cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 22:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Stistko
To je úděl.Velký ryby se hůř aklimatizovájí.Prostě to chce čas.Popřípadě dokoupit ještě ryby ,aby se ten strah více rozptýlil.Ber to ,že žili v holé nádrži.Někdy pomůže kravina.Vrdrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 22:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: halenar1984
Zvedá a kurevsky ,ale na tvrdost to nemá vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 20:23 halenar1984
ahojte mate niekto skusenost s kyselinou fosforecnou pri uprave ph ? je mozne ze mi dviha riadne vodivost ked ju pridam do namiesanej demivody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 20:20 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Stistko
Ja je mam od ctvrtka a zerou mi z pinzety, srdce v pohode, granule nechaji spadnout a cca po dvou minutach se k nim vrati. Ale mam problem s tim, ze neplavou, proste jsou spolu v rohu akva a okouneji, zadne plavani v nadrzi, nic moc, to jen v nocci se sem tam nejaky prozene v akva. Podle priznaku to vypada, ze jsou porad ve stresu, strasne se boji, smradi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 20:01 Stistko – krmení a vyplašenost
Zdravím, včera to byl týden, co jsem dovezl placky. Řekl bych, že se po týdnu částečně aklimatizovali (už nejsou tak vyplašení a občas můžu projít okolo akva, aniž by zalítli do kytek). Horší je to s krmení (dávám srdíčko a granule TetraDiscus). Když se přiblížím k nádrži, abych jim dal, tak zalezou. Než se ale odhodlají vylézt ven, tak jim to zbytek osádky všechno sežere. A pak je vidím, jak vyjedou a začnou na dně sem tam něco hledat. Zatím se (podle pozorování) krmí ruduchou a oškubávají malé lístky kytek. Máte nějakou radu? Když vidím, jak některým žerou z ruky, tak bych se radši neviděl tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 09:15 trodat Re: smidakkuba
S tím souhlasím ryby ,které jsou krmeny zhruba do 8-10 měsíce 6x denně rostou rychleji než ryby,které jsou krmeny jen 3x denně,ale na tom nic nemění fakt,že pokud má být ryba v dospělosti velikost např.16cm v těle je úplně jedno jestli jí krmíš 6x nebo jen 3x.Jde jen o to že ryba krmená vícekrát denně má větší energetický příjem a tím pádem rychlejší růst,ale to platí pouze do zhruba 10 měsíce stáří,kdy ryba krmená méně často bude zhruba o 2cm v těle menší,ale v dalších zhruba 6-8 měsících to hravě stáhne,páč ryba která byla krmená častěji už nebude mít takový růstový přírustek,jako ryba která byla na počátku krmená méně četně,protože ryba krmená víckrát za den na počátku svého bytí vyčerpala většinu z fondu svého růstového hormonu a ve výsledné velikosti nebude žádných rozdílů,protože ryba méně často krmená bude růst konstantním poměrem růstové rychlosti až do horizontu své růstové dispozice.Tak a teď tomu nerozumím ani já... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 23:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Tetra i sera jsou dobrý.Tetra je napěněná a asi o 40% lehčí než sera a barví do červena.Dnes jsem si koupil 11 kýblu sery a Tetry Spolu s mrážem a živým super kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 21:11 RAP Re: Bob66
Asi tak nějak Bobe. Však jsme se něco o tom nadebatovali, ikdyž se spíše jednalo o mražené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Tím to nebude, spíš to může souviset s vodou, stalo se mě že jsem přivezl terče od chovatele a dal jim granule na kterých byly odchovaní, tak je u mě nežraly a naopak žraly jiné které nechtěly zase u toho chovatele X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:38 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Dospělí krmím jen směskou ničím jiným.Je ale pravda, že jsou v ní i Sak granule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:35 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Mám takový názor že mladí se řídí dost dle toho co žrali rodiče...Moji dospělí jsou ve vytíračkách krmeni jen granulemi tetra a mladí to asi cítí v sekretu a nechcou sak ale tetra kdežto naopak Petr krmí Sakem a mladí chcou Sak...Nevím jestli to není blbost ale podle mě to má určitou logiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:31 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: smidakkuba
Nejspíš to platí jak u lidí, každýmu nechutná to samý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:29 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Mi zase sak nikdy nechtěli ani mladý...Krmil jsem jemným sakem a nechtěli to a nadrtil jsem tetru a žrali jak strhaní...Nevím čím to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:14 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Já to odchovávám na Sak energy(jako doplňkový krmivo) a ryby se můžou užrat.Kdybych je od mala krmil Tetrou nebo Serou bude to pravděpodobně totožný.Jde jen o to, na co si zvyknou.Seru ani Tetru jsem nikdy moc nezkoušel neměl jsem k tomu důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2011 19:06 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Ono sice zvyknou ale pokud vím tak tetra discus jsou jedny z nejlevnějších granulí pro terče tak proč jim rvát hikari co je drahé jako prase a stejně to nechcou žrát...Mi se zdají tyhle granule prostě bezkonkurenční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:56 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Dahak
Za to jsem velmi rád, hned v první den, co jsem je přivezl mi hned žrali artemii. Nikdy jsem neměl problémy s tím, že by mi nějak nežrali ryby a tak jsem rád, že i teď s nima to tak pěkně vyšlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:54 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Filip980
Buď rád že žerou :) co by za to tady některej chovatel dal :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=2651