Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 20:07 Muž Adlec [0] – Re: kulich, adlec
Pravdou je, že ty moje placky jsou hodně lekavé, docela plavou, ale stačí jeden rychlejší pohyb a lítají po akvárku. 1 ze 6ti začal trochu žrát, ale ten zbytek ani náznak zájmu. Snad už se to brzy otočí k lepšímu. Otázka do placu: Jak dlouho trvala nejdéle aklimatizace vašich terčů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 21:45 kulich – Re: Adlec
Určitě vydrž,terčům to trvá déle.Mě zalejzali skoro dva měsíce sprintem za filtr a dnes mi žerou z ruky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:17 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: smidakkuba
jikry znič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:10 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Mladý
Ahojte mám dotaz, jak někteří víte tak mám odchov konečně...Red tyrkys vodí od úterý asi 60mladých jenže dnes se znova vytřeli...Taky jste to ještě neviděli??Jenže někde na netu jsem četl že někdy brání jikry tak pečlivě že s toho důvodu požerou potěr...Mám jikry odsát nebo je tam nechat... :) Díky...Jsou úchylný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 20:41 Bobik – Re: Romy
mam je spolu uz vice jak dva roky, a neni problem. Botia je dost ziva jen pri krmeni, to sezere ale vsechno. Tercovce neotravuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kulich
Není v tom problém,za předpokladu alespoň pěti kusů, a je třeba mít prostornou nádrž,dobře zarostlou.Pokud mu nevadí,že jsou to ryby z jiného světadílu,prosím...,ale dokážou být i velmi živé,mohou terče svou živostí stresovat,ale na druhou stranu,dokáží i,,dělat mrtvé".Je to kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:26 kulich
Chci se tady poradit.Jakej máte názor na soužití terčovců ve společenské nádrži s Botia macracantou???Kamarád bude ted zakládat nádrž a zvažujeme tuto variantu.Případně co vy máte s terčema v okrasný nádrži???At to všem plave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 10:06 Žena Muffy [55] – Re: Adlec
Já si koupila 3 malé terčovce (cca 5 cm). Jeden je takový hrdina, hnedle se začlenil mezi ostatní dospěláky a baští jak o závod. Zbylí dva se 14 dní stranili a žrát jsem je vůbec neviděla. No a po 14 dnech se stal zázrak, vylezli ze skrýše a vrhají se při žrádle mezi ostatní, aby urvali co nejvíce. Je sice na nich vidět těch 14 dní strádání, protože ten jejich žravý sourozenec mezitím trošku vyrostl, ale snad to ještě doženou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:10 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Adlec
Já jsem dal na doporučení k terčum i dva mladé skaláry co fungovali jako předvoj a zabralo to. A už jsem si je nechal původně jsem je chtěl dát prič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:04 Muž davidus [41] - Cichlidy – řasa
piterke, romant: No určitě máte pravdu, zkusím víc přemýšlet a být trpělivější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Adlec
Nakonec žrát začnou, pokud nemají sebevražedné myšlenky :-D Držim palce ať začnou co nejdřív ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:49 Muž Adlec [0] – Re: Bob66
Zatím vypadají jak vyhublé modelky, snad se brzy chytnou. Díky za trochu uklidnění. Zatím jsem vždy choval rybky, které se vždy mnohem rychleji aklimatizovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Adlec
Vydrží poměrně dlouho, není třeba hned panikařit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:37 Muž Adlec [0] – Re: Bob66
Jasně!!Chybička se vloudila, rybky máme od 24.února. Čekal jsem, že chvilku potrvá než si terče zvyknou,ale když teď trochu pohubli, tak mě to dost vyděsilo. Dostávají to co měli u chovatele,ale ani se toho nedotknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Adlec
V prezentaci píšeš nákup 24.Února ;-) Někdy trvá adaptace déle a občas se stává že i několik týdnů, chce to vytrvat a můžeš zkusit pár dní nekrmit, přidat rašelinový výluh, zkoušet některá jiná mražená krmiva např. koretry, artémii atd.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:23 R Muž romant [27987] – Re: Adlec
Pokud je máš přímo od chovatele, tak jim zkus dávat to krmení kterým je krmil on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:18 Muž Adlec [0] – Disky nežerou
Zdar všem!Máme nové terče(6ks) v AQ od 24.ledna a ještě nám nežrali. Jsou dost lekavý, občas se schovají, ale jsou vybarvení a po zdrav.stránce asi v pohodě. Vodu hlídám, vše ok! Zkoušel jsem srdce i granule co žrali u chovatele, ale vůbec nemají zájem - ignorují to! Jak dlouho takto vydrží? Měli jste někdo podobný případ? Díky za každou radu Adlec :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 18:09 Muž piterke [1]
UV lampa ti pomoze pri zakalenej zelenej vode ale pri riasach vlaknitych stetinky a podobne tam UV lampa nepomoze.Mam to odskusane.Jedine co pomoze je stabilizacia podmienok v akva.Odporucam testovat vodu a uvidis coho mas vela a coho zase malo.Potom vies co do akva pridat ci Fe,Po,NO3.Ziadne zazracne tabletky niesu.Trva to urcitu dobu nez sa to ustali.Este odporucam rychlo rastuce rastliny.Tiez som mal podobne problemy s riasou ale momentalne uz je to v poriadku i ked v kazdom akva riasa je a aj bude len ju potrebujes dostat pod kontrolu.Mne to trvalo skoro 4 mesiace.Vela zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 14:18 R Muž romant [27987] – Re: davidus
Koukal jsem do Tvojí prezentace a z těch fotek bych si myslel, že těch rostlin je tam hodně málo a tak bych spíš šel cestou stabilizace té nádrže přidáním rostlinstva, než se uchylovat k nějakým lampovým experimentům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 14:08 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: romant
Jsou tu akvaristi co mají pěkné společné nádrže s terčáky i rostlinkami, nechci mít listy rostlin zarostlé řasou a tak mě zajímá jestli to jde i jinak neš pomocí tablet a nebo rybek co se řasou živí. zatím mi zarůstají všechny listy ne jen staré a tak raději koupim lampu než mi zničí všechny rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:47 R Muž romant [27987] – Re: davidus
Tak pokud píšeš, že máš problém s rovnováhou, tak asi tu příčinu růstu té řasy přinejmenším tušíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:44 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: romant
Ten článek už jsem četl ale nevím jak na tu zelenou přisedlou řasu co je na rostlinkách. Mám problém s rovnováhou v akva. Je dělané pro terčovce a tak nevím jestli parametry vody a svícení nějak nejsou v rozporu a napomáhají spíše tvorbě té řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 11:00 R Muž romant [27987] – Re: davidus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 11:00 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Tohle myslím funguje spíš na ruduchu ta zelená je fakt ze světla, ale zkus se poradit se Sidem nebo Václavem to jsou rostlinkáři ví toho v tomhle směru určitě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 10:54 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
Co když začnu dávat ppmd aby rostliny vzali živiny řase?Je to cesta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 10:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
UVčko je jen takovej modní nesmysl a s řasou na listech ti nepomůže.Zelená řasa je z přílišného světla, tak zkus ubrat jednu trubici nebo zkrať dobu svícení a uvidíš.Likvidace řasy je na delší dobu, tak nečekej zářný výsledky za tejden :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 10:19 Muž davidus [41] - Cichlidy – UV lampa
Jak jste na tom s používáním uv lampy? Mám ve společném akva problém s zelenou řasou. Napadá mi listy všech rostlin. Stolíetek,valisnerie, echionodorus, anubias cpe se všude. Když jsem míval black molly tak se o to postaraly ale teď mám jen terčovce a ancistrusy a řasa je problém. Svítím 13hodin 120W na 300l filtrace tetra tec1200 puštěná na půl. Odkaluji a měním vodu 2x týdně (3díly osmotická 1x vodovod). Nepoužívám chemii a akva je zarostlé vcelku dost. Vzduchování používám. Má někdo nějakou radu co s tou řasou? Řasožravé ryby nechci. Napadá mě ta lampa ale nejsem přesvědčený.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 15:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Pokud se nechceš vrhnout na odchov, tak není třeba ph snižovat, terčovci bez problémů zvládnou 7,5 a více X-) Čím míň chemie tím líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 13:24 Muž davidus [41] - Cichlidy – pH
Mám vodu o pH 7,0 mám ho každý týden při výměně upravovat na 6,5 pomocí kyseliny chlorovodíkové je to pro mne 10ml při jedné výměně vody. Nevím pořád mi to přijde pohodlnější než rašelinové granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 20:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Ten článek od Romana si fakt přečti je dobrý palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2011 20:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: davidus
Chce to trpělivost... ;-)
Jinak ke krmení,a vitamínům... www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 20:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Tetramin jsem nezkoušel ale vždy mě všechny ryby braly bez problémů vločky artémie od Koblasy X-) Česnek se přidává do směsi s h.srdcem cca 1 stroužek na kilo masa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 20:26 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Dají se nějak naučit aby začaly žrát vločky? Mám vločky Tetra Min a skoro je nechtějí bráti ráno a po hladovce také nic moc. Granule od Tetry jim jedou nejvíc, od Saku už tak ne stejně spirilinu ale ty vločky skoro vůbec. Mražená je komplet v pohodě ale kryl také nemusí. Když jim chci přidávat česnek mám udělat výluhy a nebo se dá i rozmačkaný namíchat do směsi? A jak je to s zeleninou?Když ji uvařím tak znižím vitamíny ne?Nedala by se najemno nadrtit syrová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Krupička to nebude, spíš něco z horší kvality vody, stačí vyměňovat tu vodu X-) Při léčbě je vhodnější vůbec nekrmit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:23 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Kdyby měli čistá těla tak nepřemýšlím ale dvě mají na ploutvích po třech bílých tečkách. Nerad bych se dožil toho že za dva dny budou všichni jak pocukrovaní. Z čeho se tam vytvoří ta krupička nebo plíseň? Je to proto že přes léčbu jsem zbytečně moc krmil(4x5) a voda se nefiltrovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:14 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Moc o tom přemýšlíš X-) Jen měň vodu + pravidelné odkalování a nemusíš přidávat nic preventivně, kromě vitamínů a minerálů např. eSHa optima a sera fishtamin a jiné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 18:41 Muž davidus [41] - Cichlidy – Krupička
Mám obavy aby se mi v akva nerozjela krupička. Chtěl bych preventivně použít sůl a zvednout teplotu.Kolik mam dát lžic soli na 250litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 11:03 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Takže zatím bych neměl acriflavin dávat? Zase bych nerad aby se to zaplýsnění nějak více rozjelo. Voda je teď normální jen se mi od té léčby více rozbujela zelená řasa ale zas to není nějaká velká invaze. Přemýšlím co s tím kořenem. Já ho nekoupal v savu jen jsem ho vydrhl v horké vodě a on pouštěl v horké vodě minimálně a v akva nepouští. Povrch je stejný jako u jiných předmětů v akva. Nevím kde by mohl být zdroj toho onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:45 kulich – Re: Designer
Díky moc.zatím si myslím že ten pár tvoří ty ryby v uvozovkách zdravé.Jinak nevím.já ten entizol jel jen asi pět dní a už neopakoval.tak možná by nebylo naškodu to ještě přejet.a nebo spíš počkám co se bude dít.no nevim.já ty tgři ryby koupil s tím že dvě jsou mladý pár kterej se už vytřel.ale u mě zatím žádný náznaky.možná zkusím vyměnit vodu a teplotu jim už ztáhnout z 32 na 28 nebo 29 a uvidíme.nevím.chce to asi zkoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 10:08 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: kulich
Jeste pockej, to leceni je hodne cerstve. Takhle mi lepilo, muj nejkrasnejsi Tercovec, hlenovite vykaly, ja je u nej ale videl, drzely na nem... Lecil jsem ho Flagellolem, pak jeste par dni sly ty hlenovite vykaly, pak stale nic a az po tydnu se zase zacal normalne projevovat, zacal zrat, po case i byt zase agresivnejsi, jak je u nej normalni. Kdyz uz jsi lecil, ted tomu dej chvilku cas zda prijde nejaky vysledek, neprichazi okamzite, nic moc jineho ted stejne delat nemuzes, tedy tak kratce po preleceni.

Horsi je situace, kdy vykal vidis, je normalni, ale ryba nezere a strani se, a vlastne nikdy poradne nezrala. To je podle mne proste smula, kdyz nechce tak nebude.

Ta ryba uz se jako par projevovala u Tebe v akvarku a nebo by to jen "mel par byt"? Protoze pokud uz se v akvarku tak projevovala, pak jen tak z niceho nic by sama nesla stranou a neprestala zrat, k tomu musi onemocnet a nebo ji neco ublizovat. Ryba se jen tak neurazi, ze by se sekla jako male dite, ze dnes papat nebude a nebude :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 07:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
davidus napsal: Jeden terčovec se mi zdáže má malou bílou skvrnku na těle. Chtěl bych se zeptat co udělat ještě teď jestli ve společném akva. Mycopur si koupím zítra.Pomohla by sůl nebo hypermangan???


Jen prováděj výměnu vody, klidně několikrát denně, není dobré jít z léčby do léčby a ani pro ryby to není nejlepší řešení, budou oslabené, stresované a problémy se budou spíš hromadit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:24 kulich – Re: Designer
děkuju za reakci.no normálně bych to tak taky asi řešil.no ale jak jsem psal dvě ryby z toho tvoří pár.a já si nejsem jist zda jsou to ty dvě ryby co jsou ok.no ted babo rad.nerad bych vyhodil rybu do páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:24 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: RAP
Podmínky se moc nezměnily.U dvou devítiměsíčních Royal Blue je to když to vyfotím tak to ani vidět není.Poslední dobou do sebe začali dloubat. Možná je to následek přeléčení entizolem, nefiltroval jsem 14 dní. Mohou dostat to dostat třeba z kořene?Je duboví vodu nebarví. Jak rychle postupuje plíseň u ryb a co by hrozilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:11 RAP
davidus napsal:Spíš mě zajímá co je způsobilo a jestli něco pomůže než si koupím něco proti plísni.
Že by stres nebo nevhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:10 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Ne ta vyrážka co má ,má samice CO se pravidelně tře....Spíš bych to viděl na plísen tam zabírá acriflavin já ho taky preventivně dal ale samici to nepomohlo a vyrážka samovolně zmizla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:07 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
To není vyrážka,nejsou to spíše menší fleky na ploutvích i na těle.Spíš mě zajímá co je způsobilo a jestli něco pomůže než si koupím něco proti plísni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: kulich
Jo, tohle uz mam u druheho kusu. Vykaly normalni, dycha normalne, nezda se ze by mu neco bylo, ale slusne nezere, strani se. Po case ho ostatni zacnou ignorovat, uz ho vlastne ani nezahani. Pak zacne vypadat vyhuble, uz neni ani videt ze by mel vykaly, zacne mu chybet kus hrbetni plotve, nic velkeho, ale trosku chybi, je to videt, asi uz travi sam sebe. Neroste, co ho mam neroste, jiny stejne velky kus koupeny zaroven ve stejne kondici je mnohem vetsi... a nakonec odejde do rybiho nebe. Ted mam jednoho takoveho, prubeh bude asi takovy, je to hodne podobne tomu co uz jsem jednou zazil - jen ted kdyz se nespravi rychleji, usetrim mu trapeni.

A co si o tom myslim, bez naroku na to ze mam pravdu, proste muj nazor? Kdyz nechce, tak nechce, mam se patlat s rybou ktere se nechce, kdyz je spousta kusu stejneho druhu, ktere jeste loudi, aby neco dobreho dostaly? Driv jsem to prozival, asi uz zacinam otupovat - nejde to tak nejde, zkusil jsem co slo, nezere poradne nic, preleceni jsem taky zkusil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:42 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Na plísně acriflavin....No nevím já měl taky podezření na plísen ale ukázalo se že to je třecí vyrážka což asi nebude tvůj případ...
MImochodem samice co vyrážku měla tak asi 4dny zpět byla ještě s plísní ale dnes večer již nemá nic teda plísen zpíš ta vyrážka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:40 Muž davidus [41] - Cichlidy – plíseň
Chci se zeptat co způsobuje že ryba dostane plíseň.Léčil jsem 14 dní ve společné nádrži entizolem a filtr byl vypnutý,jen vzduchování.Dal jsem do akva nový kořen ale na něm se mi žádný povlak nedělá.Jeden terčovec se mi zdáže má malou bílou skvrnku na těle. Chtěl bych se zeptat co udělat ještě teď jestli ve společném akva. Mycopur si koupím zítra.Pomohla by sůl nebo hypermangan???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:20 kulich
Chlapi,chci se poradit.dones jsem si tři kusy red melounů.z toho dvě ryby by měly tvořit pár.dal jsem je do nádrže k terčovcům co už jsem měl.problém je v tom že jeden meloun se straní nechce moc žrát.minulý týden mi připadalo že jsem našel na dně jakoby bílé výkaly.no nicméně prokazatelně jsem to u žádné z ryb neobjevil že by z nějaký něco bílýho lezlo.tak jsem je přejel pro jistotu entizolem ve 32 stupních.vyměnil vodu a jelikož se mi zdálo že je vše ok a na zemi už se nic neobjevuje tak jsem již kůru neopakoval.zmíněná rybka si občas i zobla.ale je u ní patrné jiné chování než u ostatních ryb.straní se v rohu,moc neplave a není tam aktivita v přímání potravy.co si o tom myslíte???máte někdo podobné zkušenosti???nebo to nemusí znamenat vůbec nic???Mě se to moc nelíbí a nezdá

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=3901