Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 130 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:42 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Mám tam známého z rodiny co by mi je dovezl zadarmo - je to 50,- (vlastně za celkem 3 kusy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:36 JuraS – Re: Gabro
za tu cenu 50 kč za kus + 1 grátis bych je bral klidně, ale do trutnova či kam pro ně nepojedu....bejt to nabídky z prahy tak už pro ně jedu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Gabro
Já bych je nebral,jsou to podražené ryby,plně dospělé a myslím si,že do dekorační nádrže by měli jít tak roční terčovci,pěkně rostlí s velikostí alespoň 12 cm v těle,můžeš si je potom dodělat.Takové ryby ti radost dělat nebudou.Ale na druhou stranu,naučit se na nich,pokud jsou to tví první terčovci,tak stačí.Takoví terčovci se utrácí,nebo dávají zdarma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:20 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, mám dotaz na zkušenější chovatele - mám nabídku - Terčovec hnědý - necelé 2 roky starý, Od začátku moc nerostli oproti ostatním, nyní 7 cm v těle jinak pěkní zdraví jedinci, minulý týden se poprvé vytřeli + 1 gratis (6cm v těle , špičatější hlava). Má cenu to brát nebo ne??? Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:05 zeryk – Re: Miroslav Hanzel
diky Miro, že jsi nás uklidnil. Ať vám výstava dopadne jen a jen dobře, bohužel se nemohu dojet podívat. měj se hezky Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 13:22 Muž Miras [111] – Re: JuraS
tak to už opravdu není koníček, ale živnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 13:21 Pitrs167 – Pěstírny
www.nadiscus.com/…
www.kittidiscus.com
www.jitls.com/…
Jirko to je jen mala cast je tam toho mraky hop koukam jsi rychlejsi :) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 13:10 JuraS – Re: Miras
pokud to někdo bere jako živnost a ne jako koníček co se zvrhl v rozmnožování pak to není nic zvláštního..rozhodně to bude stát míň než slušně moderně zařízená zubní ordinace a nebo autodílna...to nemluvím např. o nahrávacím studiu...prostě fabrika..jaké jsou pak výrobky bych si nedokázal tvrdit..podle fotek dostávají vodu z čističky..to doma nahradíš RO a udělat průtokové akva není vůbec žádný problém..někde jsem tady plácnul nápad jak mě to v tu chvíli napadlo a už o tom začínám přemýšlet..
pár dalších pěstíren..
www.pydiscusfarm.com/…
www.kittidiscus.com
www.sunrisetropicals.com/…
www.somsakdiscusfarm.com/…
www.jitls.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:59 Muž Miras [111] – Re: JuraS
no tak to je pořádná pěstírna :-D řekl bych, že majitel bude tak trochu v balíku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:58 Muž pepis [15] - Cichlidy
Ale jo, pokud jsou terčovci malí tak akva nech holý než je vykrmíš, budeš to mít snadnější, ovšem to se ti asi nechce, sám jsem to nedělal, ale musíš počítat s tím že se rychleji kazí voda, krmení se dostane do kamínků a pod rostliny.. Já to řešim tak že deně vyměnim skoro třetinu vody za čerstvou a mezitím vypnu filtraci na hodinku, abych nezahubil užit. bakterie ve filtru, možná to není nutnost, ale pro jistotu to dělám, ovšem je to zápřah pro čerpadlo asi...Někdo si jí nechá odstát mimo na hodinku aspoň.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:55 JuraS
podle fotek z této pěstírny www.idfdiscus.com.my/… o které asi superznalec hynyking ví usuzuji, že jsou diskové v malayzii na chováni ale vyráběni protože to není pěstírna ale normální fabrika...a jako taková se to dá udělat i u nás, záleží jen na počáteční investici a co ví m tak miro staví něco podobného kousek za prahou..takže de fakto bude dosahovat stejných výsledků..pic a máš po argumentech !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:46 Muž pepis [15] - Cichlidy
Já zmražený srdce strouhám na jemno, když jsem měl větší ryby tak i na hrubo, musí být zmrzlý, jinak to moc nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:45 JuraS – Re: Pitrs167
hoď sem nějaký linky na pěstírny v honkongu..docela by mě to zajímalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 10:09 JuraS
Mě by zajímalo jak lze dosáhnout ryb takových uváděných rozměrů při krmení larvami komára pískavého - jak hanyking uvedl..nevím co přesně konkrétně terčovci v místě přirozeného výskytu mají k dispozici a žerou přirozeně ale dovedu dovodit ze znalosti potravní skladby českého kapra jehož apetit se od malého prcka po bigkapra diametrálně liší že vykrmit terčovce do dospělé maximální velikosti nepůjde jen larvami komára a že hanyking jakožto zastánce "čistého chovu" by se nikdy nesnížil ke krmení hovězím srdcem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2009 09:09 Miroslav Hanzel – Terčovci
Kedže som bol upozornený na toto téma veci súvisiace okolo diskusií p.Reháčka a poniektorý sa ma pýtali na p.Reháčka tak som u kolegov zistoval kto to je a všetci mi dali len jedinú odpoved žiadny známi-špičkový chovatel to nie je.K Malajským chovatelom dodám len to že aj oni uvádzajú mieru terčovca od hlavy po koren chvosta.Na niektorých Malajských stránkach to majú dokonca zobrazené.Sám spolupracujem s dvoma Malajskými farmami a obe posielajú a uvádzajú mieru od hlavy po koren chvosta.V minulosti to bolo iné kedže však svoje obchodné aktivity v súčasnej dobe hodne namierili na Europsky trh je možné že práve preto uvádzajú mieru terčovca od hlavy po koren chvosta.Inak na Šampionáte terčovcov 2009 v Prahe sú už všetky výstavné exponáty a ani jeden nemerá od hlavy po koren chvosta 20cm pritom sú tam terčovci kvalitou ktorá sa nevidí každý den zastúpená špičkovými chovatelmi s Českej republiky,Slovenska,Nemecka,Itálie,Vietnemu.Tak isto v Dusisburgu a iné výstavy terčovcov ktoré som mal možnost navštívit nemali v expozícii terčovce 20cm bez chvosta až na pár výnimiek(3až10kusov) o ktorých bi sa dalo polemizovat a určite keby došlo k pytve a skúmaniu našli bi sa stopy po použití hormonov sám som dával jedného terčovca na pýtvu do výskumného ústavu pritom nie za týmto účelom mal len 14cm v tele no kedže tam mám známeho tak som sa dopracoval aj k zisteniu že pytvanému terčovcovi boli podávané hormony ale toto je už mimo téma.Pre pána Řeháka,BTV prídite k nám na šampionát do Prahy a povedzte do očí každému chovatelovi že jeho exponáty sú podrazáci a genetický zmetci,prípadne doneste Vaše terčovce určite sa radi pozrieme ako má poriadny terčovec vyzerat,verte mi každý výstavný exponát som osobne preberal a ako nevystavujúci chovatel som si každý exponát prezrel takže píšem veci z osbnej vedomosti a nie ako Vy s toho čo ste si kdesi prečítal.Pokial Vám ide o druh zábavy(Vaše príspevky)tak určite v očiach tunajších akvaristov nestúpnete a ani nikde inde,tieto riadky neberte že som Vás chcel urazit,len som napísal svoj postoj k veci.Prajem pekný den.Miroslav Hanzel,Jednatel ČSKCHT o.s.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 07:59 JuraS
v pondělí jsem namíchal jednu směs..jen jednoduchou..hovězí srdce (odblaněné), špenát (mražená, mletý), kousek mrkve (syrové), pangamin, multivitamín..míchal jsem to v mixeru co má rotující ostré nože...zkusmo nezamražené jim chutnalo, ale nebavilo..mražené dopadlo ještě hůř..nebaví je ty malé kousky vyzobávat..půlku srdce mám zamraženou na kusy vhodné na mletí..namelu to zmražené na mlýnku na strouhanku a po rozmrznutí to uhnětu rukama..ty ostré nože z toho masa udělali kaši...no nic..přidám do toho gluten a pár ingrediencí, uvařím a použiju na kapry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 07:14 zeryk – Re: vladislav
přidávám se k chlapům předemnou a můžeš začít:
1, střevní paraziti a léčba, proč to vzniká
2, žabrohlísti a léčba, proč to vzniká
3, čim krmit
4, půst 1 den ano nebo ne
5, chemismus vody
6, proč ne hovězí atd

Tak jsem ti napsal pár temat tak se rozepis. asi ti to bude trvat než si to našprtáš co ? nechám se překvapit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 06:10 tercovec5 – Re: Hanyking
Třeba asiati opravdu uvádí délku terčů tak,jak píšeš,nicméně u nás,a po celé Evropě se prostě a jednoduše uvádí délka bez ocasu.Ber to jako fakt.Pokud jsi někdy třeba pár terčovců rozmnožil,a prodával jsi je,v žádném výkupu se podle tvých pravidel neřídí,ani v Evropě.Pokud jen píšeš na základě nějaké objednávky z importu,uveď to na pravou míru.Nicméně s tím ostatním se dá souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 06:02 Muž Miras [111] – Re: Hanyking
jen by mě zajímalo, jestli mluvíš z vlastních zkušeností a poznatků o chovu terčáků, nebo máš jen nabiflovanou nějakou naučnou literaturu, kterou zde prezentuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 02:44 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Hanyking
Tak jsem si říkal ,že tady na rybičkách se o terčovcích píše minimálné....No vida stači jeden anonym a je to téma celého fora..Za to ti patří můj dík.. ;-) Říkám si ,že budu radši krmit hladkou svalovinou teplokrevných zvířat,kterou mám pod kontrolou ..Nežli kupovat různé směsi,kterě v mrazácích prodejců a překupníků vesele zamrzají a rozmrzají..Já jsem v chovu terčovců v samotném začatku...To srdce ,ale dostávají jen jako přilepšení 2-3 týdně..Když už sem nechceš umístit žádné foto tvých bezesporu nádherných ryb..Tak bych tě aspon požádal o to samé jako Romy v příspěvku nade mnou...Rád bych se poučil o krmení a skladbě složek v krmivu,ale také o celkovém chovu,přírůstcích v cm/měsíc,léčení nemocí atd..Aspon to budu mít z první ruky a nebudu to muset vyhledávat po internetu a různých jiných zdrojích.. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2009 02:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hanyking
Ano,tak to funguje u říčních ryb,ale jak bys měřil jakoukoliv šlechtěnou rybu s prodlouženými ploutvemi,tzv Long fin?Proto se u akvarijních ryb měří pouze k začátku ocasní plotve(násadci).Předpokládám,že jsi četl práce Kullandera,nebo Blehera.Tak to možná platí jen u původního fenotypu,nikoliv u šlechtěných mutací.
Pokud ovšem bereš míru terčovce od tlamky po konec ocasní ploutve 20 cm,je to v těle zhruba 16 cm,to by pak odpovídalo.Možná mluvíš o koze a já o voze,nebo naopak,ale nakonec je shoda docela možná.
Jen bych poprosil,bavíme se tady docela odborně...příbuzenské křížení není imbreding,ale inbreeding.
Jinak s koncem Tvého příspěvku souhlasím,proto se příbuzenské křížení doporučuje do max.třetího,,kolena",pak se musí obnovit tzv.,,novou krví".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 01:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hanyking
S tím musím souhlasit,ale jak se říká účel světí prostředky...,je lepší kontrolovaně krmit srdcem,než podat nítěnky,kde je jakákoliv kontrola zbytečná.Jako odborník by ses mohl rozepsat nejen o krmení a skladbě složek v krmivu,ale také o celkovém chovu,přírůstcích v cm/měsíc,léčení nemocí atp.Co Ty na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 01:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hanyking
Ježišikriste,to není chovná,ale dekorační...,podle tebe je nejideálnější nádrž bez dna,skoro bez dekorací,minimum rostlin a 400 l na pár.To už je fakt demagogie. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 01:39 Hanyking – Re: vladislav
Hladká svalovina teplokrevných zvířat asi nebude přirozená potrava vyskytující se v Amazonce smich

Ale v samotných začátcích jsem i já z nerozumu po těchto náhražkách sáhl. Jako doplněk snad ale pravidelně s tím krmit? To ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2009 01:18 Hanyking – Re: tercovec5
Při vědeckém popisu druhu se u všech ryb uvádí míra od čumáku po konec ocasní ploutve. Neopisujte prosím nesmysly. Za chvíli všichni uvěříte, že se terčovec měří od oka po řitní otvor. Ne! Za míru se bere přímka od začátku tlamy po konec ocasní ploutve! U chovné generační ryby by se naměřená hodnota měla pohybovat na hodnotě 20 cm. Měl by to být standard a ne vyjímka. Důvody proč to tak není jsem už uvedl. Imbredingová deprese (neustálé páření příbuzných zvířat mezi sebou). Pak ještě je zde otázka podmínek chovu na které je terčovec citlivý ale imbreding je dominantní faktor. Uvedu jeden virtuální model. Od páru velkých kvalitních ryb (20 cm) vezmu mláďata. Tyto mláďata spářím mezi sebou. Jejich mladé zase spářím spolu a tak pořád dokola. Za několik generací mi ryby dorostou jen 18cm, pak 15 a tam se sestup začne zastavovat. Začnou se ale projevovat další znaky degenerace ale nechci to rozebírat. Ryby budou ale barevné a lidem budou stačit. Ale to nemá s kvalitním a zdravým terčovcem mnoho společného. A pak nepomůžou sebelepší podmínky a vyvážená potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 23:49 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Gabro
To záleží na tom jaký rostliny tam chceš pěstovat. Náročnějším rostlinám bych dopřál 2*80W alespoň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 23:08 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já si kupuji srdce sám celé a nechávám si ho po upravě zamrazit..Aspon člověk ví co těm rybám dává.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 23:02 Václav – Re: JuraS
Zdravím
Stojící hladinu pochopitelně nemám, ale i tak ten povlak tam je. Někdy se roztrhá jindy se chová olejovitě. Bádám nad tím jestli to není nějaký výluh z krytu akvária.
Pravděpodobně to bude ale opravdu z mraženýho srdce a vytamíny. Udajně do něj dávají b- karoten.
Celkově mě zaráží, že na obalech s krmivem není napsaný jejich složení. Kdo ví co všechno do něj dávají. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 22:10 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Gabro
Mám v akváriu 150x50x60 osvětlení 2x54W T5 plus reflektory...Bohatě ti stačí.... Koukni se na mojí prezentaci.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2009 20:46 tercovec5 – Re: zeryk
Přesně jak píšeš,nemá se cenu rozčilovat,natož s anonymem:-).Dvacet cm s ocasem myslím není rarita,ale jak už někde napsal Roman-ROMY,terčovec se neměří i s ocasní ploutví,ale pouze od tlamky ke kořenu ocasu. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2009 20:39 Muž metal [96] - Cichlidy
pan federic vyhral suverejne v nemecku,a ked pozeram jeho fotky tak nase terce su 5.cenova skupina.ale stejne kazdemu su najmilsie tie jeho vo vlastnom akvarku. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 19:16 trodat – terčovci
přečetl jsem si všechny příspěvky,ale nikde jsem se nedočetl ,že by hanyking měl terče o velikosti 20cm(nebo to tvrdil),jen radil jak této velikosti dosáhnout a v našich podmínkách asi nadlidským výkonem.Jinak některým tvrzením se dotkl našeho akvaristického ega a pravděpodobně počítal s následky.Bolt je taky jen jeden a kdo neběhá pod 9,6 je sprinterský zmetek bez potřebných dispozicí(zkuste tohle říci spriterům). X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 19:03 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky
Vidím, že se tady probírá osvětlení, mám dotaz na osvětlení akva 150x50x50 (š a v jsem bohužel limitovaný a délka v podstatě taky víc nejde, max. 5 cm, ale to už by bylo na hraně, takže teky ne).
bude stačit osvětlení 2x80W - 150 cm nebo mám ještě něco přidat (1x80W nebo 2x něco menšího)?
Čistý objem bude něco kolem 320-330 l.

Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 18:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hanyking
Zajímavé, na několik výzev aby jste předvedl nějaké své terčovce pouze melete dokola to samé jak se mají chovat a jak mají byt velcí hmm Vypadá to zase na nějakého chytráka co si někde něco přečetl a tváří se že sežral Šalamounovo h.... :-| Tak už něco ukažte nebo zkuste blbnout hlavy zase někde jinde někomu jinému :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 17:53 Muž Miras [111]
jj, asi takhle když si přečtu co vše by bylo nejlepší ať už pro kteroukoliv rybu a pak o tom budu psát??? to dokáže asi každej řekl bych, ať Hanyking dá důkaz nebo ať už se o spekulacích co je lepší nebo není a jak krásné a kvalitní ryby má vy... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2009 16:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hanyking
Ano,je pravda,žes nenapsal jsou špatní,ale...
,,Přijmul bych kritiku a rady od renomovaného Asijského chovatele ale nejsem si jistý, jestli v čechách je nějaká kapacita na terčovce."
toto je výňatek z tvého komentáře na Akvarko.cz k nádrži Komínská pohoda.

Myslím si,že jména jako Pejša,Faktor,Hejzlar,Hanzel nebo Picka jsou dost známá a některé bych si za kapacity dovolil označit.
Zatím píšeš jen o technických záležitostech,co by bylo potřeba,sluneční panely atp.,ale víš kolik je výkupní cena ryb obecně?Pro mnohé je to utopie,návratnost v řádu desítek let,ale i tak tito lidé dokáží udělat ve sklepech,garážích...nádherné ryby.
Nicméně čekám,že mi odpovíš i na ostatní položené otázky,nebo na fotografii,zatím je to jen mlácení prázdné slámy...co kdyby...kdyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 15:55 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Hanyking
Něco na tom je, ale to mi jako akvaristi moc neovlivníme, jen si dávat bacha co koupíme, stejně si myslím že 20 cm je moc a jen tak pár terčovců takhle může vyrůst, v přírodě jsou terčovci menší než říkáte až na vyjímky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 15:26 Hanyking – Re: JuraS
A to je klasické nepochopení. Pokusím se to napsat jednoduše aby rozuměli všichni. Nejde o to ryby vykrmit ale mít zdravé ryby vyvážených proporcí. Terčovec musí mít svou velikost geneticky danou. Kdo páří pořád dokola příbuzné ryby vytváří bezcený genetický odpad který se bohužel šíří a k mému zděšení je už terčovec 15 cm velký považován za holotip. :-| Ale jsou daleko hůře chovatelné druhy které vyžadují opravdový um. Já jsem na jaře rozmnožil vranku obecnou a toho si cením víc. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 15:18 JuraS – Re: Hanyking
a zase jen blablablablabla...stačí fotka, kontakt na prodejnu kde lze ryby vidět..dosud se tady neozval nikdo kdo by vás znal osobně, kdo by viděl ryby které dle vás jsou jedinečné..operujete něčím co je zřejmé..nikdo nedovede na světě konkurovat textilkám v číně ale tvrdit o českém výrobci, že dělá šmejdy by bylo silné tvrzení..doopravdy vám namíchám krmení po kterém vám ryby budou skákat salta ve vodě jen co vás s ním uvidí přicházet..to není problém..ale já nechci ryby na velkochov..a pak v mý 250 co se jich moc nevejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 15:08 Hanyking – Re: Romy
No nikdy jsem neoznačil české chovatele za špatné! Jsou světová špička v chovu aqa ryb. Na chov terčovců ale namají podmínky. Možná nové technologie (sluneční panely na ohřev vody, rakuperační jednotka s 90% účinností, tepelná čerpadla atd.) by umožnili vytvořit farmu u zdroje kvalitní vody kde by se v nádrři ohřálo 20-40 kubíků na 30C(museli by být 2) a to by umožnilo fungování průtočného systému ala Asie. Jsou technologie na produkci lerev komára pisk. tak by se snad podařilo tyto larvy ve velkém skladovat. (Já larvy skladuji při 2-4c celou zimu.) Ale asi jednodužší cesta by byla vybudovat tuto farmu v jiném klima. Ale v klasickém "domácím" chovu se optimálním podmínkám lze pouze přiblížit. To je jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.09.2009 14:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hanyking
Zeptám se ještě jednou,proč nejsou takto majestátní ryby na šampionátu,vždyť každé ocenění zvyšuje cenu,jak samotných ryb,tak mladých.
Proč tvou osobu neznají profesionální chovatelé(podle tebe špatní),když se všichni mezi sebou znají.A nakonec znají se nejen oni,ale i s prodejci krmiva apod.
Proč po 25 letech aktivního odchovu není o tobě zmínka ani na zahraničních serverech.
Proč nám ubohým nechovatelům co děláme 15-ti cm zakrslíky nezavřeš hubu a nepozveš nás na exkurzi,nebo alespoň nedodáš vlastní fotografii s možností srovnání velikosti,i když i to se dá zaonačit.
Postav se k tomu jako chlap a utři nás věcnými argumenty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 13:49 JuraS – Re: pepis
odkazy jsou na nick "hanyking" to jestli je to tentýž člověk to netvrdím..
to hanyking : pokud "děláte" terčovce na prodej tak se lze s nimi někde setkat. Kde ? Pokud je vyvážíte mimo ČR pak napište, že je to tak a dál to nemusíme rozebírat.
Pokud máte zkušenosti s chovem pak doufám, že si nepřisvojujete copyrightem zkušenosti pak vám nebrání (a to sakra já vykám na webu jen VELMI sporadicky) nebrání se s námi podělit o to jak s normální stravou vytvořit rybu o impozantních vašich rozměrech..doma mám prostor pro to abych tam uložil ještě jedno akva třeba 70*70*70 a můžu ho udělat průtoční se samoodkalovacím systémem, se stále čistou vodou, s bohatou potravou na vše potřebné a klidně i na růstové hormony...poraďte jak vyrobit jedince nad kterým si sám sednu na prdel s wotevřenou hubou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2009 13:45 Muž pepis [15] - Cichlidy
Ale ten kluk nebo pán se jistě ptal jak krmit svoje terčovce ve spol. aqa a vy jste mu napsal tohle:

Terčovec musí mít na délku min. 20 cm a na výšku ještě víc. Krmit co nejčastěji ideálně ad libidum a pravidelně měnit vodu. Jinak Ti zakrsnou. Pokud v 24 měsících terčovec neměří od tlamy po ocas 20 cm je to nekvalitní bezcený podmírák. Takže pozor! Terčovce chová kde kdo ale málo kdo má krásné urostlé ryby.

Přece když budu chtít někomu poradit, tak ne takovým stylem a přehánět, jestli s nimi máte zkušenosti tak uznáte že toho kluka blbnete a on si může myslet že má bezcenný podmíráky i když je dopěstuje do úctyhodných 15 cm. Jinak s Vámi v mnoha věcech souhlasim, ale není to tady pro většinu diskusářů žádný nový přínos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 13:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Hanyking
Také mi to nedá abych se nezeptal...vlastníte takové ryby o kterých tu píšete?.Já se sám pravděpodobně řadím k těm co mají jak Vy píšete ryby geneticky defektní :).U mě za to mohou pravděpodobně i malé zkušenosti s chovem těchto ryb v začátcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2009 13:34 Hanyking – Re: Petr
Tak několik korekcí. Já se nebavím o společenském aqa v obýváku. Když se to někomu líb tak ať si tam klidně dá i sádrového trpaslíka. Já se bavím o chovu terčovců. Velikost aqa je také relativní. Vše souvisí s výměnou vody, filtrací atd. Radši ale budu mít 4 kvalitní narostlé majestátně plavající kusy než 8 podmíráků (byť pro někoho pěkných). A když se někde objeví terčovci 20 cm tak ihned je chovatel osočen, že to vyhnal hormony atd.(Já na to nejsem zvědavý) Je to pouze závist a zastírání pravdy. Nikdo nechce přijmout fakt, že jeho terčovci kterým tolik dal jsou geneticky defektní ryby. Takže 1. terčovec musí mít genetické dispozice a za 2. optimální podmínky. Pak je pravděpodobnost, že doroste v kvalitní rybu. Těch je ovšem jako šafránu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2009 13:34 Muž pepis [15] - Cichlidy
Však jemu taky nikdo nic nedělá, to že chceme vidět jak takové ryby dělá 25 let není nic špatnýho, o n se nemůže divit když má takový názory, ovšem jeho profily bych sem nedával, to už je moc, je na něm jestli nás chce přesvědčit a má čím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 13:30 petr – Re: peter
pozor nikdo jej neuráží.Ale pokud někdo jenom píše a nemá žádné důkazy tak je to podivné. A pokud má někdo tak dobré zkušenosti jako pan H. tak přece je hezké se o ně podělit a naučit nás, jak se to má správně dělat. Všichni jen chceme vydět, ty jeho poklady a koupit si je. Já bych rád měl 5 - 10 ks terčovců o prům 20 cm. děkuji a pokud jsem pana H urazil tak se mu omlouvám,Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 12:29 Muž pepis [15] - Cichlidy
Ten pan Řeháček na akvárko.cz tvrdí že už 25 let odchovává terčovce a nikdo ho nezná, až sem dá fotku svých terčovců s přiloženým pravítkem tak s ním můžeme diskutovat, jeho názory jsou rozumný, ale hůř proveditelný, nebudu to poslouchat od někoho kdo s tím třeba nemá zkušenost, jestli je to chovatel, tak je to nějakej rasista bez srdce a s tím já nechci mít nic společnýho, stačí číst co píše a myslim si svoje, naštudovat chov terčovců není tak složitý, ale dokázat to co tady radí bude náročný, tak nám sem dejte pane Řeháčk alespoň jednu fotku Vašich ryb a zůstaňte klidně v anonymitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 12:20 petr – Re: vladislav
taky si to myslím. Pokud bych měl odchovnu a kor odchytů, tak bych byl známej. Co vím od zkušených chovatelů tak se jim d toho moc nechce, že se jim moc nechce množit. Ale tento dokonalí pán to umí a ještě do velikosti 20 cm . Jestli to není třeba jak když chlap říká, že ho má 20 cm a pak s toho vyleze 5 ale do vnitř :-) pardon dámy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 12:17 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Také bych rád viděl ty výstavní kousky toho pana chovatele...Ted jde jen o to jestli nemá naštudovanou jen literaturu..A praxe tak nějak pokulhává.. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [130] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=6451